agenda Velser Affaire vol in gebouw met vele gebreken Bouvier valt publiek aan onderwerp van politiek debat j burgerlijke stand „St. Willibrord” maakt schooljaar I 3 JEUGD ZOEKT AFLEIDING IN KROEGEN EN SNACKBAR NIEUWBOUW UITKOMST VOOR LEERLINGEN EN STAF Slippende auto’s door plotselinge gladheid In en om Haarlem VELSEN Verhuizen Knokploeg Kinderen Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden I 5 VELSEN-IJMUIDEN WOENSDAG 3 1 JANUARI 19 7 9 4 K 9 - at in in )e •r- u- JS, rs ie at m ie an o- is- kt ie *n in n- in èi- al •n. ■rs et •e- an le de n- 35 et oe (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Geronk van bromfietsmotoren, geschreeuw van brooddronken tieners, flarden van muziek uit muziekautomaten in cafés, glasgerinkel en meer van dat soort hinderlijke geluiden houden de bewoners van het winkelgedeelte van de Kennemerlaan vrijwel iedere vrijdag- en zaterdagnacht uit hun slaap. Als stille getuigen van het nachtelijk kabaal liggen ’s anderdaags stoepen en portieken bezaaid met restanten van patat en mayonaise, papieren zakjes en plastic bakjes waarin dit voedsel gewoonlijk wordt verstrekt. SS» Sn Bewoners Kennemerlaan reeds jaren gebukt onder nachtelijk vandalisme GEBOREN: OVERLEDEN: i L. Veenstra-Koel, d., IJmuiden; U. Peter- sen-Kolbe, d., IJmuiden; A. K. Maas-Kam- menga, d„ IJmuiden; P. Roberts-Cotterill, z., Santpoort; I. M. Isacson-Drost, d., Bloe- mendaal; C. J. Kruithof -de Pree, z., IJmui den; W. Stek-Wijnberg, z., Velsen-Zuid. A. M. W. van Miltenburg, 72 jaar, echtge note van A. A. C. Janssen, Velsen-Zuid; A. J. Akkerman, 71 jaar, IJmuiden; J. Kok, 74 jaar, weduwe van A. C. Polderman, IJmui den Een beeld waar de getergde bewoners van de overdag betrekkelijk rustige win kelstraat vertrouwd mee zijn geraakt. „Tot nu toe heb ik er niets van gemerkt. Het is gewoon één grote rotzooi. We hoor den vroeger af en toe wel eens wat muziek uit een café of zo. Maar na tweeën was het rustig. De laatste jaren is het zo dat dan hier de ellende begint. Laatst zag ik van uit mijn raam dat er een knaap tegen de pui van m’n buurman z’n winkel stond te plassen. Er reed een politieauto voorbij. Ze keken er naar en reden zonder snelheid te minderen door. Dat moet u of ik eens proberen! Nee", zo besluit hij zijn wat moedeloze betoog, „wij hebben een be sluit genomen. We gaan hier weg. M’n kinderen worden groter. Ik houd mijn zaak hier wel aan maar ga ergens anders wonen. Gewoon verhuizen omdat dit al jaren duurt en er toch niks verandert. En gelooft u mij, er zijn er meer die er zo over denken. Ik ben echt niet de enige”. De eigenaar van de volgende winkel die we binnen stappen zegt al geruime tijd niet meer bij zijn zaak te wonen. „Ik ben hier niet weggegaan vanwege de herrie. Ik heb nooit bij m’n winkel gewoond. Ik was het een paar jaar geleden wel van plan. Het werd me afgeraden. Ik heb het niet ge daan. Ik ben er wel blij om. Maar intussen hebben ze wel tot tweemaal toe een ruit van me vernield. Zaterdag’s zitten de ra men hier vaak onder de smurrie als mayo naise en zo. Het portiek moeten we elke Weer een andere neringdoende zegt niets te weten van het bestaan van een samen werking van medebewoners, gemeente en politie. Onder die omstandigheden stak een aan tal bewoners van de laan de koppen bij elkaar. Over één zaak was men het roe rend eens. Alarmeren van politie of een verhoogde surveillance door deze ordebe waarders leken geen oplossing voor het probleem. Als enige uitweg overwoog men geld bij elkaar te leggen om een knokploeg te laten aanrukken die aan het midder nachtelijk rumoer op even hardhandige als duidelijke wijze een einde moest ma ken. Desnoods zou de actie herhaald wor den tot de rust voorgoed was weergekeerd. Men had er graag enige duizenden guldens voor over. Op dat moment ontstond er „plotseling” ook een nauwere relatie met de gemeente lijke overheid. Vertegenwoordigers van de bewoners, van het gemeentelijk apparaat en de politie formeerden in de grootst mogelijke beslotenheid een werkgroep. Door middel van nog intensievere controle en het uitwisselen van informatie zou op nieuw langs de weg der geleidelijkheid getracht worden het nachtelijk ongemak in te dammen. Intussen is die werkgroep tweemaal bijeen geweest. Uit gesprekken met willekeurige bewoners blijkt dat het nachtelijk rumoer de bevuiling en vernie lingen onverminderd voortgaan. zijn het intussen wel goed zat. De regelma tig gealarmeerde politie verhoogde wel de surveillance in dat gedeelte van de laan dat zo ongeveer als het centrum van de baldadigheden wordt beschouwd; tussen Napierstraat en Grahamstraat. Het haalde weinig uit. Vernielingen aan auto’s, een wachthuis je voor de bus en de beplanting van het Moerbergplantsoen werden voortgezet. Portieken bleven onverminderd aantrek kelijke plekken voor het doen van sanitai re behoeften. Winkelruiten bleven sneuve len. Iedere vrijdag- en zaterdagnacht zo ongeveer tussen het middernachtelijk uur en drie a vier uur in de vroege ochtend. Kortom er leek geen kruid gewassen tegen het baldadig vandalisme. zaterdag schrobben. De daders zie je nooit.de politie trouwens ook niet!”. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Aan de Middendui- nerweg in Santpoort sukkelt de.ZMOK- school St. Willibrord, een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen, de laatste maanden door in het bestaande gebouw. Een deugdelijk nieuw gebouw (twaalf lo kalen) komt in de plaats van de nu be schikbare zes lokalen. De nieuwbouw, waarmee in september begonnen wordt, houdt voor de school in: ruimtewinst en meer comfort. Het oude gebouw, begin zestiger jaren in gebruik genomen als noodvoorziening voor ten hoogste tien jaar, vertoont tal van gebreken. Alleen het uitzicht op spoedige nieuwbouw maakt de situatie nog enigszins draaglijk voor bet schoolhoofd J. F. de Coninck en de 64 leerlingen die de school op dit mo ment bevolken. Het bestaande schoolgebouw ziet er van buiten haveloos uit en vertoont ook inwen dig de kenmerken van een reeds lang afgeschreven gebouw. De Amsterdamse St. Aloyisiusstichting beheert de school en ondernam kort na 1970 de eerste stappen voor de nieuwbouw die dit jaar in het laatste stadium van voorbereiding zit. De nen halen is niet gehouden aan een slui tingstijd. Waarom niet? „Dat is”, zo ver klaart de politiewoordvoerder, „een zoge noemde afbouwzaak. De eigenaar van die zaak doet er alles aan om de buurt zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Bij controle is gebleken dat hij als zijn laatste bezoekers weg zijn zelf nog de stoep en verschillende portieken schoonmaakt. Die man heeft ook speciaal een WC in zijn zaak laten bouwen. Maar ja, ze maken er ge woon geen gebruik van en doen het liever op straat”. Op de vraag of er al eens aanhoudingen zijn gedaan wordt wat on zeker geantwoord. „Jaer zijn er wel eens een paar meegenomen naar het bu reau. Die hadden een ruit vernield!” Van gemeentezijde lijkt men het plan te hebben opgevat ter hoogte van het Moer bergplantsoen een urinoir te plaatsen. Een nieuw objekt waarop de lieve jeugd zijn lusten kan botvieren. Voor het doel waar voor een dergelijke voorziening doorgaans wordt geplaatst lijkt geen behoefte te be staan. de aij en te- •st dg Geen der bewoners met wie wij over de wekelijkse verstoring van de nachtelijke rust praten wil iets over zijn ervaringen vertellen zonder (ie uitdrukkelijke zeker heid dat zijn of haar naam uit de krant blijft. Met de toezegging dat dat zeker zal gebeuren toont men zich, na zo veel jaren ergernis en ingehouden boosheid, bereid om te praten. Een winkelier, die hier al meer dan tien jaar een florerende zaak drijft, zegt dat het met name de afgelopen vier a vijf jaar zijn gedurende welke de onrust heel duidelijk is gegroeid. „Nadat het aantal plaatselijke café’s in de buurt werd uitgebreid nam de overlast toe. Het zijn opmerkelijk veel jon ge kinderen, zeker niet ouder dan twaalf, hooguit veertien jaar, die hier diep in de nacht rondflaneren. Ze komen vooral uit een paar jeugdsociëteiten en lijken, als die gesloten worden, naar café’s te gaan”. Het is een verhaal dat vrijwel zonder uitzondering door andere buurtbewoners wordt bevestigd. Omstreeks twee uur slui ten de cafés. Dan komt de herrie pas goed op gang. „Het zijn vooral de jongeren die na slui tingstijd van de cafés naar een snackbar gaan”, vertelt een oudere winkelier. „Die snackbar gaat pas om een uur of drie, vier dicht. Omdat er van slapen toch niks komt sta je die boel wel eens aan te kijken. Ze staan gewoon midden op straat of tegen winkelpuien te pissen. Politieagenten zie je niet. Ja, somsin een surveillerende auto maar die rijden door. Zijn natuurlijk bang dat het uit de hand loopt. Maar waar zijn die lui nu eigenlijk voor. Zelf kunnen we niets beginnen”. te er dt of n- iril- lit- □la ol- er ge en an ne re- ie- IUS lij- tot ar- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De afdeling Haarlem van de Partij van de Arbeid gaat tijdens een openbare politieke avond op donder dag 15 februari de zo langzamerhand be ruchte Velser Affaire nog eens doorlich ten. en ge- les re d en en TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein, tel. 319188) Dond. 20.15 u. Jasperina de Jong met „Thuis, best”. Toneelschuur I (Smedestraat 23, tel. 312439) 20.30 u.: Internationale Theatergroep Kiss met Salomé”. !T- je 5F- Van de zijde van de politie wordt ten stelligste ontkend dat de politie in gebreke zou blijven. „Er wordt verscherpt gesur veilleerd in uniform en burger”, vertelt een woordvoerder van de dienst die met het bestrijden van de onrust in de Kenne merlaan is belast. Over het aantal jeugdige cafébezoekers wordt gezegd dat er een paar keer controle is uitgeoefend maar dat dat allemaal erg meevalt. De cafés zijn allemaal gehouden aan een sluitingstijd van twee uur. Een snackbar waar de cafébezoekers die zich hebben gelaafd nog een hartige hap kun- Geen beeld van de laatste maanden, maar van de laatste jaren. Diezelfde bewoners school vertoonde toen al de eerste tekenen van verval. De klaslokalen vertonen duide lijk de kenmerken van de noodschool, het schooltype waarvan er na Wereldoorlog II tientallen gebouwd zijn. De buitenwanden bestaan uit spaanplaat omsloten door eter- nietplaten om vocht en koude te weren. De hoofdconstructie, een houten raam werk, is op meerdere plaatsen doorgerot. Bij sloop, straks noodzakelijk om voor de nieuwbouw ruimte te scheppen, zal aan nog bruikbare constructiedelen bitter wei nig overblijven. De gebreken zijn legio. Er zijn regelmatig lekkages, in de gangen en lokalen heeft de buitenlucht vrij toegang op plaatsen waar de wandbeplating aan de buitenzijde is weggezakt. De stookkosten rijzen daardoor de pan uit in deze uitzon derlijk koude winter. Aan de buitenkant is heel wat lapwerk verricht om het gebouw nog enigszins wind- en waterdicht te {lou den. Een haveloos gebouw kortom deze noodschool waaraan het onderhoud om begrijpelijke redenen tot het allernoodza kelijkste beperkt blijft. Voor de heer De Coninck staat de ko mende nieuwbouw en de heropening (in de loop van 1980) gelijk met een geheel nieu we start. Los van het nabijgelegen kinder- BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 20 uur „Even en oneven”; Theater 2: 19.30 u. „Coming home”. Luxor Theater, Breestraat. Do. en vrij. 19.00 en 21.15 uur „Jaws 2”. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Kerkstraat: t/m 3 febr. expositie over kinderboeken. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat Woe. alle leeftijden 18.30-21 u.; dond. gesloten. K. Smith- straat 110a; do. gesloten. Huize Scheybeeck, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 u. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat Geopend op werkdagen van 9-17 u. Spreekuren leiding op ma. en do. van 14-15 u.; op ai. en vrij, van 10-11 u. Duncan Pub, Nieuwstraat: 21.30 uur jazzcon cert. De Haarlemse PvdA heeft vier personen uitgenodigd om een inleiding te houden over dit onderwerp, dat zoveel jaar na dato de gemoederen nog steeds bezig houdt. De journalisten Kees Boonman en Wim Klin kenberg behandelen de toedracht van de Velser Affaire en de verbindingen met andere meer of minder bekende affaires voor, tijdens en na de Tweede Wereldoor log. Het Tweede-Kamerlid voor de PvdA Aad Kosto geeft een verslag van het debat in de Tweede Kamer over deze kwestie. Tevens zal hij de beweegredenen van de PvdA om dit debat plaats te laten hebben toelichten. Zijn fractiegenoot Joop Voogd geeft een historische uiteenzetting over de parlementaire gang van zaken van de Vel ser Affaire en de houding van de verschil lende politieke partijen in de loop der jaren. De politieke avond begint om acht uur in het Rosenstock Huessyhuis aan de Hagestraat 10 te Haarlem. VELSEN. Een forse bouvier, eigen dom van een inwoner van IJmuiden, viel dinsdagavond aan de Lange Nieuwstraat voorbijgangers aan. Bij de Velsense poli tie kwamen meerdere klachten binnen van mensen die ter boogte van de Velser- duinweg door de hond waren gebeten ofwel omver waren gelopen. De beheerder van het Kerbertasiel aan de Heerenduinweg slaagde erin het agres sieve dier op te vangen en over te brengen naar het asiel waar het slechts tijdelijk onderdak genoot. De eigenaar, kennelijk trouw luisteraar van de politieradio, kwam al snel opdagen om zijn huisdier op te eisen. Voorbijgangers met verwondin gen of schade aan kleding door het agres sief optreden van de hond worden ver zocht contact op te nemen met de Velsense politie voor het uitbrengen van een scha declaim. Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Do. 20.00 uur „Grease”. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan: tm. 28 februari schilderijen van bejaarden. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg Donderdag gesloten*Vrij. volw. 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, jeugd 15.00-17.00 uur, Beneluxlaan: 18.30- 21 uur volwassenen, donderdag gesloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 u. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat: 20.0Q uur ledenvergadering PvdA. ■A- De noodgebouwen aan de Middenduinerweg waar leerlingen van „St. Willibrordus" hun allerlaatste schooljaar volmaken. Met het uitzicht op spoedige nieuwbouw wordt veel ongerief voor lief genomen door de leerlingen en de staf. MUZIEK Concertgebouw (L.Begijnestraat, tel. 321155) Dond. 20.15 u.. Schumann-liederencyclus door Peter Kokkelmans, tenor; Tonie Ehlen, piano; Elisabeth Cooymans, alt-mezzo en Rudolf Jan sen, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.. „The boys from Brazil”, 16 j. Dond. 15.30, 19 en 21.30 u.: „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.r „Hete meiden uit het koude noorden”, 18 j. Dond. 19 en 21.15 u.; Django de man zonder genade". 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Even en oneven”, a l. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.. „Een vrouw als Eva”, 16 j. Roxy, (KI. Houtstr tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „The revenge of the Pink Panther", a.l. Dond. 14.30,19 en 21.30 u.: „The boys from Brazil”, 16 j. Studio (Gr Markt, tel. 310033) 19 en 21.15 u.: „Waterschapsheuvel", a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veer- straat, tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u ..Mash'd", 16 j. Dond. 14. 15.30, 19. 20.30 en 22 u „The story of Joanna", 16 j. VELSEN. Vrij plotseling optredende gladheid was dinsdag in Velsen wederom oorzaak van slippartijen. In de ochtend bleek de Julianabrug speciaal voor vrachtauto’s een onoverkomelijke barriè re door het spiegelgladde brugdek. Doorgaande wegen als de Rijkswegen 6 en 9, overdag vrij van ijs en sneeuw en dus uitstekend berijdbaar, werden tegen mid dernacht door opvriezen weer spiegelglad. Op Rijksweg 9 ontstond hierdoor aan de noordkant van de Velsertunnel een ket- I tingbotsing waarbij meerdere personen auto’s betrokken waren. Op de eveneens spiegelgladde Rijksweg 6 raakte tegen middernacht een personenauto van de weg ter hoogte van het Zijkanaal C. In beide gevallen bleef het bij blikschade. A Het gedeelte van de Kennemer laan waar de mid denstand zijn ui terste best doet om te komen tot een attractief winkel centrum wordt in de weekends al ja renlang geplaagd door herrie, bevui ling en vernielin gen. tehuis „St. Raphael” aan de Middendui nerweg gaat „St. Willibrordus” straks een geheel eigen leven leiden. In het verleden lag identificatie met het kindertehuis voor de buitenwacht een beetje voor de hand. Een groot percentage leerlingen was vroe ger in „St. Raphael” woonachtig. De laat ste jaren loopt dit aantal terug en bezoe ken steeds meer leerlingen uit Velsen en gemeenten elders in Noord-Holland de school. De Coninck noemt een nauwe band met het tehuis om die reden een beetje achterhaald. Omdat het bestaande gebouw verdwijnt is voor de leerlingen vervangende klas ruimte noodzakelijk direct na de start van de nieuwbouw. Een oplossing hiervoor is de voormalige bollenschuur aan de Drink- grevelaan, nu tijdelijk onderkomen voor leerlingen van de IJmond-MTS in Sant poort waar ook al druk aan een schooluit- breiding gewerkt wordt. Of de schuur, die voor onderwijs geschikt gemaakt is, tijdig ten behoeve van de ZMOK-school ont ruimd wordt hangt weer af van de vorde ringen van eerdergenoemd uitbreidings plan. De twee scholenbouwplannen grij pen dus heel nauw in elkaar omdat de leerlingen van eenzelfde noodhuisvesting afhankelijk zijn. Min of meer vertrouwelijk voegt onze zegsman er aan toe: „Het is trouwens vaak onbegrijpelijk hoor. Een eigenaar van een winkel staat er naar te kijken hoe een ruit van zijn winkel wordt ingetrapt. Die man belt ons op. Ik weet niet wat u zou doen maar ik zou in zo’n geval toch zelf op die belhamels afstappen. Of niet soms. BIOSCOOP EN THEATER City, woensdag 20.00 uur: „Even en oneven". Stadsschouwburg, woensdag 20.15 uur „Hoofdstad Operette met „Eine Nacht in Vene- dig”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. tm zondag 14.00-17.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t.m. zondag 09.30-12.00 en 13.00-17.45 uur te bezichtigen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 u. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Maandag t.m. vrijdag 9.00-10.00 u. Tel. 02550- 11830 of 22169 Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 u. Hervormd Wijkcen trum, Burg. Enschedelaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag 09.00-10.00 u., De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 u„ De Duinpan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9-10.30 u. nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 u. kliënten Wet Werk loosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550-19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30, 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 u. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 10-12.30 en 19.00-21.30 u. volwasse nen en tieners. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volwassenen. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zeewijk plein 260, tel 20650 van 11.00-12.00 u. Maandag t.m. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 u. rekrea- tieruimte open. Donderdag 9.30, 10.30 en 11.30 u. Engels, 14.00, 15.00, 16.00 u. gymnastiek, 19.30 uur klaverjasclub en biljartclub. Buurthuis de Brulboei, donderdag 9.00-10.00 uur sociaal adviesbureau, 9.15-11.15 en 13.30- 15.30 u. peuterspeelzaal, 11.30-13.30 u. Broodje Brulboei, 13.30-15.00 uur Vido, 19.00-21.00 u. Brommerclub v.a. 13 jaar. 20.00-21.00 uur praat groep v. dames, 20.00-22.00 u. schilderscursus volw. Buurthuis De Planeet: woensdag 19.00-20.00 u. Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, donderdag 19.00- 20.30 u. Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, 20.00- 21.30 u., tafeltennis volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk, woensdag 20.00-22.00 uur textiele werkvormen volw., 20.00-22.00 uur jeugdinstuif 12-16 jaar. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, woensdag 19.00-21.30 u. Instuif tieners, 20.00- 21.30 u. Toneelgroep v.a. 14 jaar, donderdag: 9.15-11.15 uur Poppen maken, 9.30-11.30 uur Peu terspeelzaal, 13.00-17.00 uur Klaverjasinstuif, 13.30- 15.30 uur WAO-ers, 13.30-15.30 uur kursus wandkleden maken, 16.00-17.30 uur Instuiven is in, 9 tm. 12 jaar 19.30-21.30 uur Fotografie voor beginners. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Sporthal Zeewijk, woensdag 19.00-23.00 uur B.C. Velsen v Recreatlebad „De Hoogeberg”. Trompstraat, woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen; 06.45- 22.00 uur solarium; donderdag 9.30-10.20. 12.00- 13.30, 14.00-15.30 en 16.00-17.30 uur gemengd zwemmen; 21.00-22.30 uur gezinszwemmen; 9.00- 18.00 uur peuterbad; 6.45-22.00 uur solarium. Instructiebad, donderdag 9.45-10.45 uur moeder en kind; 11.00-12.00 en 16.45-18.00 uur gemengd zwemmen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5