B. en W. Heemskerk beraden zich over andere vorm en plaats in Noordzeekanaal politienieuws Amstelland dan Gooi en Flevo Halve ton extra subsidie Presentatie van elf scholen door Regionaal Instituut voor De Nieuwe Slof Gezamenlijke informatie over voortgezet openbaar onderwijs nn Max v.d. Berg 27 februari bKn Bolten Heiloo massief-eiken leren zitmeubelen eigen fabrikaat massief-eiken keukens past beter bij „Velserduin” „Gebouw te duur” mms Automotor uitgebrand Benoeming leden woonruimtecommissie Programma Ledenvergadering D’66 IJmond-Noord 1 Keuze Scholen Vogels helpen via „De Zandkraai” Praatgroepen voor vrouwen in de overgang Burgemeester J. Kok: STEFjKEEDrg MINERALEX BEVERWIJK Vil HKMBM B. en W. van Amsterdam: ONTMOETINGSCENTRUM SLOF” „DE NIEUWE Kerkstr. 26, Beverwijk r, an ZATERDAG 3 FEBRUARI 1979 MINERALEN GESTEENTEN FOSSIELEN KORALEN/SCHELPEN INFORMATIES MACHINES ETC. ETC. n. - HEEMSKERK. Het nieuwe raadhuis van Heemskerk vergt een investering van veertien miljoen gulden. Toen vorig jaar de gemeen teraad besloot het ontwerp van het raadhuis goed te keuren en in 1979 met de bouw te beginnen rekende men nog op een bouwpprijs van 12,5 miljoen. kennemerstraatweg 231 heiloo 072-334966 vrijdag koopavond (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Regionaal Instituut, waaronder het gehele openbaar voortgezet onderwijs in Midden-Kennemerland ressor teert, zal op dinsdag 6 februari vanaf ’s avonds half acht uitge breide voorlichting verstrekken over alle vormen van voortgezet onderwijs. Deze voorlichting, die centraal wordt gegeven in de scholenge meenschap „De Blinkerd” aan de Jan van Kuikweg in Heemskerk, is bestemd voor de ouders van de schoolverlaters van de basisscho len, die schoolverlaters zelf, hoofden en leerkrachten van de basisscholen en andere belang stellenden. Stuur een lege envelop met naam en adres aan STEF MEEDER Antwoordnr. 64, atd.H'qn Schiedam U ontvangt dan een gratis proefnum mer supersongserie en een proef pakket populaire orgelkursus DEMONSTRATIE PLAAT Max v.d. Berg (Van een onzer verslaggevers) één (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) s-Gravdandseweg 620 Schiedam Telefoon 010-734366 (ADVERTENTIE) HEEMSKERK. Burgemeester en wet houders van Heemskerk hebben plotseling bekend gemaakt, dat zij gaan overwegen of het nieuwe raadhuis van deze gemeente wel moet worden gebouwd in de vorm zoals deze is aanvaard en op de plaats die daarvoor was aangewezen, namelijk de Marquettelaan. De commissie ad hoe raadhuisbouw is het daarmee eens en de gemeenteraad is inmiddels ingelicht. De Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land hadden per brief van 7 november aan het gemeentebestuur laten weten, in prin cipe geen bezwaar te hebben tegen de stichting van een nieuw raadhuis „mits aan bepaalde voorwaarden zou kunnen worden voldaan”. De gemeenteraad besprak die brief half december tijdens de begrotingsbehande ling. De nadruk kwam toen te liggen op het treffen van noodvoorzieningen voor ver schillende gemeentelijke diensten (verhui zing naar oude St Jozefziekenhuis), omdat de huisvesting grote problemen oplevert. en Bt anten 8.391,- aaf! Daarnaast 4 schreef 1 organist stef meeder (maker van meer dan 25 elpees) ook een popu laire orgelkursus waarmee U gaat spelen als een professional (ook op cassettes verkrijgbaar) BEVERWIJK. De gemeente dient 54.347,- extra subsidie aan het ontmoe tingscentrum De Nieuwe Slof toe te ken nen om het exploitatietekort over 1977 te dekken. De Nieuwe Slof draaide in 1977 behoor lijk goed maar had desondanks een ex ploitatietekort van ruim 193 duizend gul den. Het gemeentelijk subsidiebedrag was bepaald op 138.733, zodat de ge meente met een halve ton extra op de proppen moet komen om de Nieuwe Slof niet in financiële moeilijkheden te laten geraken. Het subsidievoorstel van B. en W. wordt donderdagavond a.s. in de ge meenteraad besproken. BEVERWIJK. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de volgende personen als lid van de woonruimtecommissie te benoemen: mevrouw W. Timmer-Groene- veld, Mr. van Lingenlaan 148 en de heren Th. Ruygvoorn, Florastraat 61, W. Jager, Grebbestraat 9, H. Jaapies, Hendrik Bur gerstraat 66 en J. Hogervorst, Wijk aan Duinerweg 185. AMSTERDAM. Ook B. en W. van Amsterdam hebben zich nu gekeerd tegen het denkbeeld van minister Wiegel om het Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied met een nieuwe pro vinciegrens in tweeën te hakken. Het college schaart zich daarmee aan de zijde van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die ook al hebben gewezen op de onzinnigheid van de voorgestelde tweedeling. Dat betekent, dat de bouw van het nieu we raadhuis, zoals dit was ontworpen aan de Marquettelaan, even links tegenover de Van Coevenhovenstraat, volledig op losse schroeven is komen te staan en daar mee ook de kern van het komplan voor het centrum van Heemskerk. Beverwijk, openbare school voor lager economisch en administratief onderwijs; Kohnstammschool, Alkmaar, openbare la- vo-school; School voor Visserij en Scheep vaart, IJmuiden; Agrarische School, Ca- stricum, school voor lager landbouwon derwijs; Grafische School, Haarlem; Alge mene Technische School, Haarlem, oplei ding voor kok; lagere Detailhandelsschool, Alkmaar, openbare school voor lager en middelbaar middenstandsonderwijs. Informatie zal worden verstrekt over vormen van voortgezet onderwijs, de aan sluiting van de basisschool, de toelatings eisen, het schoolprogramma, de toekomst mogelijkheden en over studiebeurzen. De voorlichting gebeurt in drie ronden van een half uur, elk beginnend om 19.30 uur, 20.15 uur en 21 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De barre winter heeft het de vogels bijzonder moeilijk gemaakt voedsel te vergaren. Veel vogels worden in de bossen dood aangetroffen. Me vrouw. A. van Vianen, die brood van de Dierenbescherming krijgt, heeft nog een groot tekort aan voedsel om alle snavels in het Marquettebos te kunnen vullen. ad Op die tijdstippen kan men in de volgor de naar eigen keuze deelnemen aan de volgende aktiviteiten: een algemene bij eenkomst met een forum uit schoolleiders lbo, mavo, havo en vwo; gesprekken met docenten van het lbo, öf mavo, öf havo, óf vwo; het bekijken van dia’s over het lbo of mavo/havo/vwo. Tussen de verschillende programma-on- derdelen door worden koffie en frisdran ken geserveerd. Om haar en eventueel anderen te helpen gaat het buurthuis „De Zandkraai” inza melingen houden. Op hierna te noemen tijden kan men in dit buurthuis voedselresten brengen, zoals fijngemaakt brood, koolstronken en andij vie. geopend van 10.00-17.00 uur Toegangsprijs 2.- p.p. Kinderen 1.50 p.p. I .1 Ml V1 B. en W. vinden dat Wiegel de huidi ge provincie Noord-Holland in twee te grote stukken heeft geknipt. Eén pro vinciale politie van Haarlem tot en met Texel en van Amsterdam tot en met Hilversum bijvoorbeeld lijkt uit democratisch oogpunt weinig aan trekkelijk. Eigenlijk zou men het liefst een kleine provincie Amstelland hebben. Dat is voor de bevolking ook het meest overzichtelijk. Wat dat be treft en wat betreft de vierde be stuurslaag (gewesten) zit het Amster damse college niet op een lijn met GS. GS willen Noord-Holland houden zo als het is en gewesten. januari alles nog eens op een rijtje gezet”, aldus burgemeester Kok, voorzitter van de commissie ad-hoc raadhuisbouw. „Wij zijn toen wel geschrokken van de prijsstijging want het bleek dat we geen 12,5 miljoen nodig hadden om het raad huis te kunnen bouwen, maar veertien miljoen. En dat kan echt niet. De gemeen ten hebben minder te verteren. Ook Heemskerk moet op de kleintjes letten. De gemeenteraad heeft heel wat verlangens, de burgers vragen om voorzieningen die veel geld kosten en dan is het natuurlijk niet te verteren dat een gemeente een raadhuis bouwt dat anderhalf miljoen gul den meer kost dan was begroot”. Burge meester Kok noemde de belastingdruk in Heemskerk” erg hoog”. Het invoeren van een belastingverhoging en toch het kostba re raadhuis bouwen wijst hij persoonlijk af. „De noodzaak van een nieuw raadhuis voor ons ambtenarenkorps en onze be stuurders blijft keihard overeind staan. Wij vinden het huidige ontwerp een goed ontwerp, alleen zullen we moeten bekijken of er een eenvoudiger bouw mogelijk is en de kubieke meter inhoud kan worden ver kleind. Ik denk bijvoorbeeld aan een effec tiever systeem van gangen, een eenvoudi ger uitvoering van nu wel erg grote en treehal. Het is jammer, want het is beslist een fraai gebouw. Maar wij komen er wel uit”. Proces-verbaal. Omstreeks half vier donderdagmiddag rukte de brandweer uit voor een brand in de oude gebouwen van het Jozefziekenhuis te Heemskerk. Bij aankomst bleek dat een personeelslid van de technische dienst van het ziekenhuis tussen de barakken vuil aan het verbran den was. De brand veroorzaakte forse rookontwikkeling. De man kreeg een pro ces-verbaal omdat hij van de politie geen toestemming had gekregen om daar vuil te verbranden. Slipjes. Uit de automaten van de sta tionsrestauratie van Beverwijk zijn giste ren slipjes gestolen door valse munten en wat buitenlands geld in de geldgleuf te stoppen. Botsing. Onbekenden duwden van morgen vroeg twee in de Pelikaan gepar keerd staande personenwagens tegen el kaar. De auto’s stonden niet op de hand rem. Gratis eten. Een Rotterdammer pro beerde donderdagavond het restaurant 't Hoge Duin te Wijk aan Zee op te lichten door er een maaltijd te bestellen en te verorberen zonder deze te betalen. Omdat de ober zich herinnerde dat de man vorig jaar hetzelfde „kunstje had geflikt” was de politie er snel bij om proces-verbaal op te maken. BEVERWIJK. Leden en belangstel lenden worden uitgenodigd voor een ver gadering van D’66 Umond-Noord, op woensdag 7 februari van acht uur af in hotel-café „De Ooievaar”, Meldijk 1 in Uitgeest. De agenda vermeldt onder meer infor matie van de gemeenteraadfrakties en vanuit provinciale staten, het regiobestuur en de adviesraad en de Europese verkie zingen. Hoofdpunt van bespreking wordt de grondslagen van D’66. Niek Scholten als voorstander en Frank Baas als tegenstander van het hebben van grondslagen zullen de discussie inleiden. „Toen Gedeputeerde Staten hadden la ten weten geen bezwaar te hebben tegen de bouw van het raadhuis hebben wij in ïS- Zo zou aan de Marquettelaan het nieuwe raadhuis van Heemskerk eruit komen te zien. Heemskerk bekijkt nu of het gebouw elders in de gemeente zou kunnen worden gebouwd. Voorts worden vormgeving, indeling en financiering opnieuw bestudeerd, Het Amsterdamse college hebben geen behoefte aan een provincie Am stelland met het Gooi en Zuidelijk Flevoland. Met die gebieden heeft de hoofdstad wel bindingen, maar als Amstelland moet worden vergroot is het logischer die uitbreiding te zoeken in de richting van het Noordzeeka- naalgebied. Voor Amsterdam liggen daar veel wezenlijker en urgentere problemen, menen B. en W. van Am sterdam in hun reactie op de voorge stelde reorganisatie van het binnen lands bestuur. Sinds de „mammoetwet” in 1968 zijn intrede deed, is het voor ouders en kinde ren niet eenvoudig een juiste keuze te maken uit de grote verscheidenheid van voortgezet onderwijs dat aansluit op het basisonderwijs. IJMOND. In de komende weken doen twee bekende PvdA-politici de IJmond aan. Woensdagavond 7 februari is de eco noom prof. Hans van den Doel in het gebouw De Kern, Verlengde Overtoom 15 te Castricum waar hij over de economi sche problematiek in ons land gaat praten. Kandidaat-partijvoorzitter Max van den Berg komt dinsdagavond 27 februari naar het gebouw Velserduin te IJmuiden. Er zal daar worden gesproken en gediscussieerd over de politieke koers van de partij, de politieke organisatie en internationale za ken. Woensdagavond 14 februari organi seert het gewest Noord-Holland-Noord van de PvdA in het gebouw De Schakel te Heerhugowaard een discussie-avond met de kandidaat-partijvoorzitters Van den Berg, Wim Meyer en Tweede-Kamerlid J. v.d. Doef. Ook voor het hoofd van een basisschool blijft het moeilijk aan de ouders advies te geven over de voor de leerling meest ge schikte schoolsoort. Het kind is ternauwer nood twaalf jaar en dan moet de keuze al worden gemaakt, waarbij motivering, in teresse, doorzettingsvermogen en de schoolkeuze zelf een grote rol spelen. Om zoveel mogelijk teleurstellingen voor ouder en kind als gevolg van een onjuiste schoolkeuze te voorkomen is het vooral van belang dat men weet uit welke soorten voortgezet onderwijs men een keu ze kan doen. Om die reden acht het Regionaal Insti tuut het noodzakelijk een zo breed moge lijke voorlichting te geven. Daarom zijn niet alleen de scholen van het Regionaal Instituut, maar ook andere onderwijsmo gelijkheden in die voorlichting betrokken. De volgende scholen zullen op de betref fende voorlichtingsavond vertegenwoor digd zijn: Berlingh College Beverwijk, openbare scholengemeenschap voor ly ceum, havo, mavo; Jac. P. Thijsse-school, Castricum, gemeenschap van openbare scholen voor lyceum, havo, mavo; Planta- ge-mavo, Beverwijk, openbare school voor mavo; De Blinkerd, Heemskerk, openbare scholengemeenschap voor lager en mid delbaar beroepsonderwijs; LEAO-schooL B IJMUIDEN. Waarschijnlijk door kortsluiting ontstond gistermorgen brand in het motorcompartiment van de auto van een inwoner van Alkmaar, die over de westelijke rijbaan van Rijksweg 9 richting Haarlem reed. De brandweer kon niet voorkomen dat het motorblok geheel uit brandde. De bestuurder en twee inzitten den moesten hun reis per taxi vervolgen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de buurthuizen „De Werf” en „De Schuilhoek” starten twee nieuwe praatgroepen voor vrouwen in de overgang. In „De Werf” begint een groep op dins dag 27 februari om 9.30 uur en in „De Schuilhoek” start de groep op dinsdag 6 maart om half twee. De bijeenkomsten worden eenmaal per veertien dagen gehouden gedurende onge veer anderhalf uur. De ervaring van vrouwen in de vorige praatgroepen is, dat het belangrijk kan zijn als vrouwen in die leeftijdsfase con tact met elkaar zoeken. Veelal is dit een periode waarin de kinderen de deur uit gaan en de verzorgende taak voor een deel wegvalt. Je kunt dan wat geïsoleerd raken. Daarbij komen dan nog de veranderingen in het lichaam die soms maken dat je in korte tijd verandert van een kwieke vrouw die alles aankon in iemand die het alle maal te veel is. Nieuwe contacten in zo’n praatgroep maken vaak, dat de deelneemsters weer wat meer vertrouwen krijgen, plannen gaan maken, kortom weer anders tegen de volgende jaren aan gaan kijken. Voor de nieuwe groepen kan men zich opgeven bij Wil Steenpoorte, telefoon 33626, die graag nadere inlichtingen ver strekt. Opgeven kan men zich ook via de buurthuizen. De kosten bedragen twee gulden per bijeenkomst. Alcoholcontrole. De politie legde donderdagavond en -nacht aan 5 automo bilisten een rijverbod op. De alcoholcon trole werd van tien uur 's avonds tot 2 uur ’s nachts gehouden. QQ Abonneert u zich voor Ar»op stef meeder’s per week supersong serie U ontvangt dan elke week bladmuziek van De nieuwste wereldbekende songs In speelbare zetting Raadhuis voorlopig van de baan Het nieuwe raadhuis kwam nauwelijks meer ter sprake. Thans verklaren B. en W. „na een nadere afweging van belangen tot de conclusie te zijn gekomen, dat er termen aanwezig zijn te overwegen, of gelet op de huidige finan ciële situatie van de gemeente een raad huis in de vorm als eerder voorgesteld, gerealiseerd moet worden”. Tot deze con clusie is het college gekomen na overleg met en instemming van de commissie ad hoe raadhuisbouw. Deze commissie ad hoe zal zich binnen zeer korte termijn nader beraden over: een mogelijke andere situering; de vormgeving en indeling van een an der gebouw, waarbij het programma van eisen voor de bouw van het raadhuis uit gangspunt zal zijn; een nieuw financierings- en dekkings- plan. STEF MEEDER tS DEALER VOOR SOLINA EN EMINENT-ORGELS EN HOOFDDEALER VOOR YAMAHA IN GROOT-ROTTERDAM WU HEBBEN KOOPAVOND OP DONDERDAGAVOND EN k ZLJN OP MAANDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN 4 O

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9