ODIN wacht moeilijke wedstrijd Busé matchwinnaar White Stars verder in spannend duel van degradatiegrens Ben Krysik naar NeVoBo zaalvoetbal Jeugdschaakkampioenschap Start van het clubgebouw van Pat Mat in Nederlandse top naar Kennemer-kunstijsbaan fü: wandelseizoen ZEGE VAN DWR IHhI Akrides wint in verlenging 16 SPORT ZATERDAG 19 7 9 3 F E R R U X R J <7 R K (Van onze handbalmedewerker) (Van onze tafeltennismedewerker) (Van onze sportredactie) I Voor een daverende teleurstelling in het Sterrenkamp zorgde echter de tot vrijdag avond ongeslagen meisjesploeg door tegen het bezoekende SV Noordkop een 4446 nederlaag te lijden. Spanning te over was er bij het dames-treffen tussen De Kome ten en Akrides, dat de IJmuidense dames in de verlenging de 49-50 overwinning op leverde. In de heren-eredivisie blijken de slopende inspanningen van EBBC hun uit werking niet te missen. Pas na veel span ning en met de allergrootste moeite zege vierden de koplopers met 96-97 over Fri- sol-R. The White Stars-AMVJ Amsterdam 66- 52 (rust 28-271. Topscoorsters The White Stars: Nel van der Burg (4-8), Wilma Tol (4-8), Jolanda Hessling (4-8) en Annelies Nelissen (8-4). In een spannende en aantrekkelijke streekderby heeft De Kometen, dat de zege in de tweede helft voor het grijpen had, de (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de dames- eredivisie vkn de basketbalcompetitie heeft The White Stars gisteravond in de belangrijke vierpunten-wedstrijd tegen het bezoekende AMVJ weer wat verder afstand genomen van de degradatiezone door met 66-52 ruim te zegevieren. winstpunten toch nog verspeeld. Gaven beide ploegen elkaar nauwelijks iets toe, lang had het er in de slotfase alle schijn van, dat de thuisclub de winst voor zich zou opeisen. Bij 36-32 dacht Wilma Bol daar echter anders over. Twee treffers van haar hand brachten Akrides in de laatste minuut op gelijke hoogte. De Kometen, dat het in de verlenging zonder Stien Kraay moest stellen, kon daarna tot 46-46 gelijke tred met de bezoekers houden. Astrid van Riessen zorgde er echter op de valreep voor, dat de winst toch met 49-50 naar IJmuiden ging. White, die als prof voor Seattle Soun ders en California Surve speelde, over de North American Soccer League: ..De dienst wordt in de NASL nog altijd uitgemaakt door de zogenaamde „Qld English School”, een verzameling Brit se voetballers en trainers, die ouder wetse opvattingen hebben over het spel en met jonge Amerikaanse profs de neus afvegen”, aldus White. „De Euro pese competities op het vaste land zijn veel beter en men heeft modernere op vattingen over tactiek en techniek van het voetbalspel. Ik weet zeker dat ik hier een enorm goede leerschool zal hebben als ik een poosje hier zou kun nen spelen. Het is een uitdaging voor me om te zien hoever ik hier kan ko men. En reken maar dat het Ameri kaanse voetbal benieuwd is hoe het mij vergaat. Ik ben tenslotte de eerste Ame rikaan, die in het buitenland gaat spe len”. W’hite zal dan wel haast moeten ma ken met het veroveren van een bron van inkomsten, want zijn budget (rond de negenduizend gulden) raakt op. „Het is jammer dat het weer zo tegen werkt. Ik heb me nog nergens kunnen laten zien en intussen gaat de tijd verder.” Zijn tijdelijke oefenmeester. Barry Hughes, zit ook over de problemen van zijn plotseling aangewaaide pupil in. Hughes: „Normaal gesproken zou ik nu al wel geweten hebben of ik Terry zou houden of niet. Hij maakt een goede indruk en in de oefenwedstrijd, die hij ven, omdat ik hier veel meer kan leren dan in onze eigen competitie”. Het is overigens niet de eerste keer dat een marathonwedstrijd die op de Kenne- merijsbaan gehouden zou worden moést worden uitgesteld. Was het vorig jaar de storm, dit jaar was het de ijzel die de organisatoren noodzaakten om de mara thon uit te stellen. Dit keer ontbreken in het deelnemers veld van de rijders de streekrijders Piet Bloedjes en Jos Niesten, die in Davos op recordjacht zijn. Wel zullen alle overige groten van de superlange afstand vertrek ken. Onder meer twee Nederlandse kam- (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. Op de Kennemerkunst- ijsbaan zal vanavond een marathonwed strijd worden gehouden waaraan de com plete Nederlandse top zal deelnemen. De ze marathon was eerder vastgesteld op 21 januari maar moest toen worden uitge steld wegens de slechte weersomstandig heden. tegen VUC meespeelde, deed hij het prima. Ik was ook van plan om met hem naar clubs als Ajax en Anderlecht te gaan. Gewoon rondkijken en veel trai nen, maar tot nu toe is daar natuurlijk niets van terecht gekomen. Het zit voor Terry nog niet mee". Het Haarlemse drietal had bij de rust al een 5-0 voorsprong, maar kon uiteinde lijk, moeizaam, naar winst afwikkelen. HAARLEM. Onkyo heeft zijn inhaal wedstrijd in de promotie-hoofdklasse ta feltennis tegen Never Despair ternauwer nood met 6-4 gewonnen, waardoor de eer ste winstpunten binnen zijn. z DWR speelde tactisch een zeer goede wedstrijd, waarvan de fijnproevers geno ten hebben. De Haarlemmers speelden zeer behoudend. Alleen Ben Willemze was in de voorhoede geposteerd, terwijl de overige Haarlemmers voornamelijk defen sieve taken vervulden. Het was vooral de snelle „break” van KZC, dat DWR tot deze angstige taktiek had aangezet. In de derde periode leek DWR zelf het slachtoffer van zijn slaapverwekkend strijdplan te wor den. Drie maal werd een „zeven tegen zes" situatie onbenut gelaten. Ook de combina ties werden, ondanks een duidelijke verbe tering ten opzichte van de eerste competi- tiehelft, nogal slordig uitgevoerd. Uitblin ker bij DWR was doelman Jan van der Booren, die bij gebrek aan redelijk alter natief zijn taak met een ernstige armbles- sure vervulde. pioenen, Rien de Roon en Henk Portengen. Laatstgenoemde werd onlangs marathon- kampioen op natuurijs. Voorts zijn aanwezig Dries van Wijhe, Arie Eriks, Co Giling, Jos Pronk en Jeen v.d. Berg. De start voor de A-rijders is om 20.30 uur. Het overige programma luidt: 18.00 uur: Minimarathon voor de jeugd, 19.15: Dames, 19.45: Veteranen en 21.45: B- rijders. Een groot aantal rijders uit de regio Haarlem zal het komende weekeinde naar Davos vertrekken om daar deel te nemen aan internationale wedstrijden. Op het programma staat onder andere een grote vierkamp op 8 en 9 februari. De groep, die onder leiding staat van trainer Piet Schipper - momenteel trainer van de baanselectie senioren op de Kennemer- kunstijsbaan, bestaat uit achttien man. Naast Piet Bloedjes en Jos Niesten, „die op recordjacht gaan”, gaan o.a. mee: Jan Veldt, Herman Nota, Hans v.d. Putte, Ber ry den Brinker, Kees Zwaan, Arie Griffi oen en Cees Schouten. het gelegenheidsdubbel Busé/Prorok had geen moeite met het Never Despair-twee- tal. Prorok had vervolgens drie games nodig om de fel aanvallende Giessen van zich af te houden. Na de pauze liép het echter heel anders. Busé verloor in een erg lange partij van de taai verdedigende Bechtold. Fred v. Oostenrijk was daarna kansloos tegen de zeer getruckte Willems, omdat Van Oostenrijk geen antwoord had op de service van zijn tegenstander. De stand was toen 5-2 en iedereen dacht dat Prorok het winnende punt zou scoren. Niets was echter minder waar. Ook Pro- Vandaag moet blijken of het team wer kelijk gaat meetellen of niet. Akyo speelt dan tegen Mizu SCO, dat in haar eerste wedstrijd verrassend met 9-1 van Scylla 4 won. Normaal gesproken moet deze wed strijd winst betekenen. Stand: Avanti 1-2, TTCV Rath 1-2, Mizu SCO 2-2, Onkyo 2-2, Scylla 4 2-2, Never Despair 2-0. Aangezien trainers van nationale teams geen clubtrainer mogen zijn, lijkt het erop dat Interlance naar een andere trainer moet gaan uitzien. - ZAANSTAD. Ben Krysik, trainer coach van Interlance-Zaan, wordt assis- tent-bondscoach van de nationale heren- volleybalploeg. Krysik volgt daarmee Harry Veldhuis op, die inmiddels als trai ner van het Amstelveense Delta Lloyd is aangesteld. Wessels (Hoorn), E. Haanappel (Tuitje- horn). R. Molenaar (Den Helder), R. Otte (Alkmaar), M. Veldt (Heiloo). (tot 20 jaar): N. Bakker (’t Veld), J. Groot (Schagen), R. Brouwer (Enkhuizen), F. Smit (Enkhui- zen), E. Bark (Zaandam), M. Bosboom (Zaandam), D. Rosegg (Zaandam), F. Tij- deman (Zaandam), P. Bommel (Haarlem), S. Tjoa (Haarlem), G. Glas (Alkmaar), B. van der Zijpp (Haarlem), P. Bierenbroods- pot (Beverwijk), O. van Buren (Limmen), H. Faas (Beverwijk), B. Pruim (Bever wijk), G. J. de Boer (Castricum), E. Schoe- huis (Heemskerk). (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Het herenteam van DWR heeft in een inhaalwedstrijd voor de 2e klasse van de waterpolocompetitie streek genoot KZC met 4-3 geklopt. DWR heeft dank zij deze zege het contact met de middenmoot heroverd. DWR-KZC 4-3 (1-0, 1-1, 1-1, 1-1). Doel punten: DWR: Ben Willemze (2x), Jan Koen Anthoni en Ulco Wiersma, KZC: A. van der Mast (2x) en P. Mooy. Met een kampioenschap houdt ODIN- coach Wim de Visser overigens momenteel nog geen rekening: „Voorlopig leven we naar iedere wedstrijd afzonderlijk toe. Twee weken geleden heb ik gesteld pas aan een kampioenschap te willen denken, als de eerstkomende vier duels winst zou den opleveren. Van Concordia en KIC hebben we inmiddels gewonnen, maar van onze komende tegenstanders IJmond en ZVM verwacht ik opnieuw zware tegen stand.” BEVERWIJK, Ongemerkt is de zaal- handbalcompetitie alweer in een beslis send stadium aangeland. De meeste teams hebben nog maar vijf duels voor de boeg, terwijl de spanning in diverse afdelingen nog steeds stijgende is. Evenals vorig jaar blijkt de derde divisie (heren) bij uitstek een afdeling, waar de onderlinge krachts verschillen gering zijn. Voerden in een eerdere fase achtereenvolgens Tornado en IJmond de ranglijst aan, nu bezit Desi- rée/ODIN de beste papieren. De finales van de meisjes begint op 10 februari bij de jongste meisjes en een week later bij de ouderen. Deelneemsters hieraan zijn (tot 16 jaar) I. de Jager (Hei loo), A. Saarloos (Zaandam), G. Karsse- meyer (Uitgeest), L. Ellinger (Zaandam), D. de Groot (Wormer), L. Morssink (Haar lem), M. Laverman (Hoorn), E. Boer (Sint Pancras). (tot 20 jaar): A. Ursem (’t Veld), Y. Ooyevaar (Heiloo), J. Schoordijk (Wor mer). A. Brugman (Beverwijk), M. Mol (Vijfhuizen), J. Dekkers (Hoorn), C. Dek kers (Hoorn). M. Korodi (Hoorn). Wedstrijdleider van deze wedstrijden is de heer G. van den Akker uit Beverwijk. Een vooral in de aanval zwak opereren de ploeg van Machiel Stijger heeft vrijwel de gehele wedstrijd tegen zichzelf lopen vechten. Was het balverlies van, de Haar lemse meisjes in dit duel al opmerkelijk hoog, fataal had dit niet hoeven zijn als niet zo veel opgelegde kansen waren ge mist. De Sterren, die eerst een 17-8 voor sprong verspeelden, en het vervolgens bij 29-33 opnieuw lieten afweten, konden tens lotte ook de verdediging niet meer organi seren. Dankbaar profiteerde Noordkop hiervan op in de laatste minuut verdiende de winst voor zich op te eisen. Voor de Sterren betekent de onverwachte neder laag, dat de voorsprong op Delta Lloyd nu nog maar twee punten bedraagt. De Kometen-Akrides 49-50 (rust 20-20). Topscoorsters De Kometen: Els Spee (11- 6-7) en Belinda Blanken (4-6-2). Akrides: Wilma Bol (8-4-4) en Astrid van Riessen (2-3-6). Behoudens de slotfase van de eerste helft hebben de Sterren in de belangrijke wedstrijd tegen AMVJ het spel steeds naar zich toegetrokken en het spel weten te dicteren. AMVJ, met internationale Inge van der Veen, Ellen Posthumus en Joke Verhoeven dat bovendien kon reken en op een aanzienlijk lengtevoordeel, liep zich echter stuk op de hechte Haarlemse defen sie, die vooral in de tweede helft nauwe lijks kansen van betekenis weggaf. Aan vallend had de ploeg van Dries de Zwaan het daarentegen moeilijk tegen de gasten, die met name in de eerste helft een aan zienlijk reboundoverwicht hadden. Ver speelden de Sterren in de eerste helft een 20-10 voorsprong geheel, in de tweede helft vlotte het allengs beter. Niet alleen had de thuisclub toen verdedigend een beter ant woord op de Amsterdamse lengte, maar bovendien legde Wilma Tol Inge van der Veen (7-3) volledig aan banden. Voor de beslissende marge in de wedstrijd zorgde Lenie Lips rond de tiende minuut toen haar ploeg weg kon lopen naar een beslis sende voorsprong van 5141. Voor Jolanda Hessling en Annelies Nelissen was daarna de taak weggeiegd The White Stars onbe dreigd naar de 66-52 overwinning weg te doen lopen. The White Stars-SV Noordkop 44-46 (rust 21-19'. Topscoorsters The White Stars: Marieke Tol (7-6) en Marjo Sweijen (2-6). De wandelcommissie Haarlerfi van de Noord-Hollandse Wandelsport Bond heeft weer routes uitgezet die voeren door Bloe- mendaal en Santpoort. Op zaterdag 24 februari kan er over 5, 10 en 15 kilometer gewandeld worden: de starttijd ligt tussen 12.00 en 14.00 uur. Zondag 25 februari kan men tussen 10.00 en 12.30 uur op een van deze drie afstanden aan de slag en voor degenen die een grotere afstand willen lopen, bestaat de mogelijkheid om zon dags tussen 10.00 en 11.00 uur in te schrij ven voor een tocht over 25 kilometer. Bei de dagen wordt er gestart vanaf het Jeugd- gebouw aan de Donkere laan in Bloemen- daal. Het inschrijfgeld bedraagt bij voor aanmelding (t.m. 17 februari bij de heer M. van Dijk, Saraconenstraat 5, Haarlem) ƒ2,- voor jongeren tot 15 jaar, daarboven 2,50. De datum van de avondvierdaagse is intussen bekend geworden: van maan dag 14 tot en met donderdag 17 mei. Marathon in Haarlem 1 De Amerikaanse voetbalprof Terry White: „Het liefst zou ik in Europa blijven omdat ik hier meer kan leren dan in de Amerikaanse competitie. stelling genoeg. Ook Hans Kraay pro beerde White bij de Oakland Stompers in te lijven. De in Bloemendaal loge rende middenvelder bedankte voor die eer, omdat hij eerst wil zien hoever hij het in het door hem bewonderde conti- Kolk BoysClipper Biggen 2-2, Veldhuy- zenVermeer en V. 4-8, Tay PlastBer- see 4-8. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): res. tweede klas B: Rob Slob 2De Ezel 3 1-0. Beker: Rumping BoysSihi FC 5-2, WBHCo- nijn 24, Wijk aan DuinDe Hoogte 3-2, WaasdorpOut 5-3. Hillegom: hoofdklasse: NihotCarillon Boys 5-12. Eerste klas C: Palet Entege- Wilho 4-3. Res. eerste klas B: Hong Kong Z. 2Geel Wit 2 2-2. Res. derde klas M: Woontrio 5BSM 4 4-2. Gerrit Busé won zijn eerste wedstrijd via J goed spel in drie games, waarna Laddy 'rok verslikte zich in het verdedigende spel Prorok en de weer redelijk fitte Fred v. Oostenrijk de stand tot 3-0 opvoerden. Ook Vorige week schudde ODIN in een vol gepakte „Moriaan” de aloude rivaal KIC van zich af, dat daardoor definitief af- haakte in de race om het kampioenschap. Morgen wacht ODIN echter opnieuw een „wedstrijd van de waarheid”, wanneer IJ mond, dat drie punten achterstand heeft op de koploper, op bezoek komt in de Dr. Prinsenhal (aanvang 14.00 uur). In tegenstelling tot ODIN dat royale overwinningen behaalde, kwamen de ze ges van IJmond uiterst moeizaam tot stand, terwijl van het zwakke De Blinkert 2 zelfs met 19-16 werd verloren. Wim de Visser hecht echter weinig waarde aan de inzinking van ODIN’s komende tegenstan der: „De laatste twee weken vertoont het - spel van IJmond toch al weer een stijgende lijn. IJmond zal daarnaast tegen ons voor zijn laatste kans moeten vechten. Ik reken beslist op een moeilijke wedstrijd voor ODIN.” De mogelijkheid bestaat dat Dick Visser na lange tijd van afwezigheid zijn rentree zal maken in het topteam van de Heemskerkers, aangezien Evert Krikke wegens werkzaamheden de rest van het zaalseizoen niet meer beschikbaar is. Een andere handicap vormt het feit dat één der ODIN-schutters, Frank Kloosterman, te gen IJmond per definitie zwak voor de dag komt. Wim de Visser: „Als een echt nadeel zie ik dat niet, want ODIN is, evenals IJmond, niet afhankelijk van één schutter. Iedere speler kan doelpunten maken bij ons.” De Visser verwacht geen „mooie wedstrijd”. „Het zal een stuk harder wor den als de eerste keer, dat we tegen elkaar speelden. Toen verkeerde IJmond nog in topvorm en mochten wij onze handen dichtknijpen ipet het gelijke spel (11-11). Nu zullen we echter tot het uiterste moeten knokken om te winnen. De samenstelling van de groepen luidt als volgt: (tot 13 jaar)R. Bakker (Haarlem), W. van Duin (Haarlem), J. Hordijk (Heem stede), E. Janssen (Wormerveer), Sj. Roe- bèrs (Oostzaan), R. Schuurman (Wormer veer), P. Beerens (Uitgeest), A. Bader (Akersloot), D. Beets (Hoorn), T. Brouwer (Enkhuizen), M. Meeuwisse (Enkhuizen), Th. de Nijs (Uitgeest), J. Rommets (Texel), C. J. van Vugt (Anna Paulowna), L. Rie- mersma (Alkmaar) en R. Wittink (Alk maar). (tot 16 jaar): R. Brinkema (Haar lem), P. Gebhard (Haarlem), B. Go (Haar lem), M. Westbroek (Haarlem), C. Janssen (Wormerveer), P. Ransijn (Zaandam). J. Roebers (Oostzaan), A. van Westen (Zaan dam), H. Bosma (Uitgeest), H. Faber (Heemskerk), P. Roskam (Sijbekarspei), E. (Van onze schaakmedewerker) BEVERWIJK. De finales om de per soonlijke jeugdschaakkampioenschappen 1979 van Noord-Holland zullen op 10, 17 en 24 februari worden gespeeld in het clubgebouw van'de schaakclub Pat Mat. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem waarbij dan steeds die spelers tegen elkaar uitkomen die ongeveer op gelijke hoogte in de rangschikking staan. Er worden totaal 7 ronden afgewerkt. nentale voetbal kan schoppen. White zal zo gauw de velden weer bespeel baar zijn aan de slag moeten om zijn ambities waar te maken en ziet daar al verlangend naar uit. „Be sure, I’ll run like a horse”. (Van een medewerker) HAARLEM. Het wandelseizoen 1979 wordt in het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 februari door de Noord-Hol landse Wandelsport Bond ingezet met de tot een vaste traditie uitgegroeide ope- nings-propagandatochten. Voor deze tochten bestond veel animo en ook dit maal rekent met weer op een grote deel name. De acute geldproblemen van White zouden zijn opgelost als hij snel ergens onder contract zou kunnen komen. Voorlopig is Barry Hughes op zoek naar een noodoplossing om de op de bonnefooi naar Holland gekomen Whi te hier te kunnen houden. „Ik denk dan aan een Amerikaans bedrijf dat deze jongen voor een paar duizend gulden zou kunnen sponsoren”, zegt Hughes. Intussen is White zelf ook al op onder zoek uitgegaan in maatschappelijk Ne derland. De Amerikaan lonkt naar een baantje als fotomodel, een zeer onge wone schnabbel voor een beroepsvoet baller. White: „Als ik een baantje vind dan kan ik tot het begin van de nieuwe competitie blijven en heb ik tijd om rustig naar een club uit te zien”. Mocht een Europese loopbaan niet voor White zijn weggelegd dan kan hij nog altijd weer aan de slag in zijn geboorteland. Hij heeft inmiddels een goede reputatie in de NASL opgebouwd en aangezien elke vereniging minimaal zes Amerika nen onder contract moet hebben en te allen tijde twee in het veld (volgend jaar drie etc., totdat eigen voetballers de plaatsen van de buitenlanders kun nen overnemen) is er voor een schaarse getalenteerde Amerikaan best nog een aardige grijpstuiver te verdienen. Voor White is in eigen land belang- van Bechtold (18-21, 17-21). Fred v. Oos tenrijk had daarna wel kansen tegen Gies sen, maar verloor verdiend ih drieën. De stand was toen 54 en Gerrit Busé zou nu moeten beslissen of het 5-5 werd of 64 winst. In een zenuwslopende partij - waar in de twee spelers elkaar in eerste instantie geen duimbreed toegaven verloor Busé de eerste game met 21-19. De tweede game gaf eenzelfde beeld. Via 17-17 won Busé met 21-17. In de derde game nam Busé een 5-0 voorsprong, maar de keihard werken de Willems wist deze stand weer om te buigen naar 7-8. Dit had waarschijnlijk te veel kracht gekost want Busé demarreer de toen gemakkelijk en won verdiend met 21-12, waardoor de punten in Haarlem bleven. Toch kan het drietal zich nu al afvragen of het wel echt promotie-kansen heeft. Fred v. Oostenrijk kan niet genoeg trainen en Laddy Prorok heeft nog niet de goede vorm te pakken. Alleen Gerrit Busé speelt zoals men dat van hem had ver wacht. HAARLEM. Na een doelpuntrijk duel kwam Carillon Boys in de Hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie tot een 12-5 overwinning op hekkesluiter Nihot. IJmond’73 zegevierde met 4-3 over Verhorst Boys en bleef in het spoor van koploper De Kleine Beurs. Haarlem (Spaarnehal): hoofdklas: IJ- mond’73-Verhorst Boys 4-3. Derde klas E: Santos Bavao-Parapack 3-9. Beker: DSC’74—Comptabel 3-2, Van Egmond-DGS Smul 6-6 (Van Egmond wint na loting), AlphaWoontrio 2-9. Haarlem (Kennemer Sporthal): beker: MazdaDe Wit 14, Goal Bakker Buysv.d. Veens 24, Zomerzorg—Oud Snacks 5-2, Hendriks VNAS 5-1, Bran dingBlom Boys 0-10, DaltonsMaurits D. 2-5, Carpe DiemSchaaper 2-7, Kom duur—Leerbeurs 34, FC BeekVergulde Wagen 3-1, Jaapies Boys—De Klos 5-3. Haarlem (Beijneshal): tweede klas D: PSV Velsen—BHT 2-2. Derde klas H: Old Smuggler StarsDSS 3-7. Res. Tweede klas C: Ripperda 2Figee 2 1-0, Bloemen daal 2Blom Boys 2 24. Res. derde klas E: Soc. Tosha ba 2M. de Vries 2 2-1. Hillegom: tweede klas E: Zomer zorgBSM 4-1, Bakker Zn.Bersee 2-1. Derde klas K: ElsbroekKoesveld 2-5. Derde klas L: HoogteJ. M. Bakker 4-2. Res. derde klas L: Zandvoortmeeuwen 2—Sea Gulls 2 64. Nieuw Vennep: eerste klas C Kroon- Hong Kong Z. 1-3. Derde klas L: Zand- voort-NoordMeervogels 9-1. De Gier- Tamaris HB 0-5. Res. derde klas K: Kroon 2—TZB 3 4-1. Wijk aan Zee: derde klas B: Sonco- ’72Korsie Boys 7-0. Res. derde klas B: Soneo’72 2Nijman S. 2 -5. Beker: v.d. Voetballen op de bonnefooi (Van onze sportredactie) HAARLEM. Profvoetballer Terry White is een ondernemend persoon. De 22-jarige Amerikaan liet zich enkele jaren geleden al te binnen schieten dat het best aardig zou zijn als hij in Euro pa zou kunnen spelen. In het najaar van ’78 besloot White de sprong te wagen. Hij belde Barry Hughes en vroeg hem of hij enige tijd bij Haarlem mocht komen trainen om zodoende het Europese voetbal te leren kennen. De trainer van Haarlem stemde toe, White haalde zijn spaarcentjes van de bank en vloog naar Nederland. Een nogal opmerkelijke verschijning dus, die Terry White. Nadat hij zijn club Cali fornia Surve vriendelijk gedag had ge zegd, kwam White tot de ontdekking dat zijn eigen spaarpot toch wat te klein was om tijdelijk naar Haarlem te verhuizen. De oplossing was voor Whi te vrij simpel, maar voor Nederlandse begrippen uniek. De kerkgenootschap in Seattle waarvan de familie W’hite lid is; zorgde voor het resterende be drag en toen kon de inmiddels afgestu deerde architect alsnog richting Haar lem vertrekken. De van ambitie overlopende Ameri kaan trof het echter niet. Vanaf de dag dat White in ons land is, liggen de velden onder een dik pak sneeuw en ijs en heeft White zijn kunsten nog nauwe lijks kunnen vertonen. White: „Het is de bedoeling dat ik nog dit seizoen bij een Westeuropese club onder contract kom. Lukt dat niet dan moet ik begin april terug naar Amerika om voor een prof club in de NASL-competitie te spelen. Het liefst zou ik in Europa willen blij- t V V W’'W-, Gerrit Busé: zege beslissend

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16