agenda rt en Gitaarrecital met klassiek, modern en flamenco-repertoire Parkeren op luchthaven Team Van Gooi door zege terug op leidersplaats Duo De Hoog-Van der Vlugt na winst steviger aan de leiding gevonden voorwerpen Kofferdieven aangehouden op Schiphol I wordt duurder haven- berichten Pastoor Duijves: „Ingrijpen betekent dood aan basis” I 7 1979 FEBRUARI MAANDAG 5 las- Afwisselend concert in Muziekschool Velsen BRIDGENIEUWS „DE KENNÈMERS” ER WEDSTRIJDNIEUWS BOWLINGBOND IJMUIDEN Ingrijpen Somber beeld Verdubbeling woningzoekenden in Heemskerk Beverwijk In en om Haarlem Wijk aan Zee Collegialiteit Heemskerk Velsen-IJmuiden 6 IJMOND (Van een onzer verslaggevers) t als gen de buiten mee in orstel- eillan- oorten jenutten aliseerd, tr onder in Van Ook in de B-lijn kwam er verandering in de leiding omdat Anten-Van Kesteren (369.88) zich naar de bovenste plaats speelden. Muller-Barzilay (369.09) volgen echter met minimaal verschil. Het echt paar Horbeek (363.36) bracht in deze ronde 52.98 bijeen en klom naar de derde plaats. Het echtpaar Brouwers (375.93) klasseerde zich in de C-lijn als eerste door de voortref felijke score van 58.33 te laten aanteke nen. Van Sprang-De Vries (374.07) hadden geen moeite hun tweede positie in handen te houden: Kauffman-Heere (365.74) kon den niet dichterbij komen. Wajon-Ele- baars (364.35) noteerden in de D-lijn 60 42 percent en werden lijstaanvoerder. Deren- berg-Dekker (359.03) deden het met 59.03 weinig minder en zijn runner-up. Het echt paar Heere (358.45) is ook nog volop in de race om één van de promotie-plaatsen. De uitslagen van de zevende ronde luiden (in matchpunten): A-lijn: De Hoog-Van der Vlugt 109, Edeling-Van Thiel 93, Andela- Fortgens 84, Soomers-Van Munster 83, Knippen-Huyg 82, Kroone-Berkhout 78, echtpaar Vreeswijk 72, Kleve-Andela 71. B-lijn: Koningstein-Need 95, echtpaar Horbeek 89, Wijers-Wijers 87, Muller-An- dela 87, Barzilay-Woudsma 87, Weimar- (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de zevende ronde van de parencompetitie van de bridgeclub De Kennemers was het duo De Hoog-Van der Vlugt bijzonder succesvol door 64.88 percent te scoren waarmede een totaal werd bereikt van 381.71 wat de leiding in de A-lijn betekende. Kroone-Berkhout (370.89) speelden met 46.43 dik onder het gemiddelde en moesten daardoor hun top positie prijsgeven: ze zijn nu tweede. Soomers-Van Munster (370.27) waren ge dwongen een stap terug te doen. VELSEN. In de periode van 26 januari tot 2 februari is bij de Velsense politie aangifte gedaan van de volgende gevon den voorwerpen: Blauwe damesportemon- nee met inhoud buskaart, bos sleutels (3) sleutelhanger, blauw/rood kinderpantof- feltje, portemonnee met 4 sleutels, 5 sleu tels aan bruine veter, bruin kinderwantje (1), sleutel no 26, ring met 6 sleutels. 1 paar zwart glacé dameshandschoenen, geel ge bloemde vouwparaplu, slee met 2 wollen dekens, jongenshorloge, zwarte duif met ring, houten slee, bruine leren portemon nee met inhoud, sleutelhanger v. Oils met 3 sleutels, suède herenschoen mt. 11 merk Sheetah, sleutel aan haak, bruine porte monnee met inhoud bosje sleutels, mes, bos sleutels zakmes, wit kindershirt, gouden zegelring, sleuteltjes aan ketting, rode handschoen met leren bovenzijde, kinderhorloge, kunstleren zwarte brom fietshandschoen (r), rechter herenhand schoen (bruin suède), bril, rood vilten da- mespantoffel. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Desondanks haalde pastor Dick Duijves fel uit naar de bisschoppen Gijsen en Si- monis. Duijves noemde enkele terreinen, waarop Gijsen en Simonis volgens hem zouden willen ingrijpen en gaf tevens aan welke gevolgen dat zou hebben. „Het in grijpen zou zeker behelzen de wijze, waar op de catechese langzamerhand een eigen gestalte krijgt. De zogenaamde ervarings- catechese zal van de baan moeten. Zulk een ingrijpen betekent voorrang geven aan dogmatische formules boven de gelo vige ervaringen van mensen”, aldus Duij ves. Ook zou er volgens hem ongetwijfeld worden ingegrepen in theologische- en ambtsopleidingen en de bewustwording ten aanzien van wat door velen is genoemd Hij riep de aanwezigen op om op te komen voor wat zij aan de basis als echt ervaarden. Dialoog en collegialiteit mag volgens hem niet beperkt blijven tot de bisschoppen onderling. Het gevaar is dan levensgroot, dat de basis tot een minimum wordt beperkt. De woorden van Duijves brachten aan vankelijk in de goedgevulde zaal nogal wat onrust teweeg. Verschillende aanwezigen waren van mening, dat de moderne ma nier van geloofsbeleven evenmin koek en ei was. De voorzitter van de katholieke bejaardenbond verklaarde spijt te hebben over het plaatsen van zijn handtekening ter ondersteuning van de actie. „Met zulk een protestactie moet je uitkijken. Dit leidt alleen maar tot escalatie”, sprak hij uiterst geëmotioneerd Ingrijpen betekent volgens Duijves ook de dood aan de basis, het einde van overlegorganan en het vervroegd heenstu- ren van collega-Bisschoppen of zeker het mettertijd benoemen van bisschoppen in de stijl van Gijsen en Simonis. „Zelfs bin nen niet al te lange tijd in ons bisdom. Bisschop Zwartkruis wordt dit jaar ook zeventigen Rome kan wachten, ze heeft geleerd geduldig te zijn. Wat denkt u dat er achter het feit zit dat in Utrecht nu al twee jaar lang geen hulp-bisschoppen zijn benoemd? Reken maar, dat daar al heel wat strijd achter de ruggen om is gevoerd. Als ik mij hierin vergis, moet de aartsbisschop dat maar uitleggen”, sprak Duijves fel. Duijves stoorde zich ernstig aan de te rughoudende opstelling van de andere bis schoppen. „Het lijkt wel, alsof bisschop pen marginale en achterhaalde uitspraken doen om Rome gunstig te stemmen. Het interview in Brandpunt met onder andere kardinaal Willebrands was in dit opzicht onthullend. Ook zijn weerzinwekkende uitspraken gedaan door bisschop Gijsen, die mensen heeft beledigd. De uitspraken zijn nooit hernomen. Er zijn nooit excuses voor aangeboden. Van sommige uitspra ken is het zelfs de vraag of ze niet in strijd zijn met de waardigheid van de mens”, meende Duijves. het terrein van de bewustwording. Ingrij pen zou tevens inhouden een breuk met de landelijke Raad van Kerken en betekent bovendien dat hulp aan mensen in crisissi tuaties valt onder de tucht van diocesane kerkelijke rechtbanken, waardoor pasto res weer uitvoerders dienen te zijn van kerkelijke wetten. Weliswaar liet hij de mogelijkheid open, dat hij een iets te somber beeld schetste, maar helemaal gerust was hij toch niet. Daarvoor liet ook de verklaring van kardi naal Willebrands, waarin deze stelde, dat de paus niet zal ingrijpen zonder alle bis schoppen te hebben gehoord, volgens hem te veel vragen open. Wie de avond tevoren de componist Louis Andriessen op de t v. aan het werk had gezien, kon het uitstekend voor gitaar (Van een medewerker) IJMUIDEN. Team van Gooi is door een 4-0 overwinning weer op de le plaats in zijn league gekomen. De Strikes moes ten het laten afweten. Team NMB zette zijn reeks van overwinningen weer voort en won met 4-0 van Speedy, waardoor de afstand tot naaste concurrent VSA 15 punten is geworden. André van Duin haalde na vele weken weer punten binnen door met 3-1 van De Doorzetters te win nen. Team Jansen ging tegen Van Westerop de mist in met 4-0, maar behield toch de 4e plaats. De Komeet nam verder afstand van DSS door met 3-1 te winnen. Van Rixel A kreeg met 3-1 klop van Van Bugnum, waar Van Gooi gretig gebruik van maakte. VSA komt in beweging en hield Sintenie met 3-1 op afstand en kreeg hierdoor de 2e plaats te pakken. De Toppers kwamen dichter bij Van Rixel B door een 3-1 overwinning op laatst genoemd team. Hubo v d Bos had een inzinking tegen Gaslight en verloor met 3-1. Haarmans en Van Nieuwkoop haalden beiden de volle winst binnen door achtereenvolgens te winnen van De Amateurs en Damco. De Smurfen verloren van The Pins met 4-0. De Planeet en Strego moesten beiden 1 punt afstaan aan resp. Stroet en Jade Garden. De Vries haalde weer 3 punten binnen tegen Potgieter en De Lichtboei idem tegen de hekkesluiter De Verken ners. Red Crowns en de Wintertuin wisselden van plaats, zoals ook de teams Waterloo en Weber. Van Rixel C zag kans om 1 punt van Boutique Marcel te pakken. De Vol treffers lieten de voltreffers tegen Water loo voor wat ze waren en werden afge straft met 4-0. 57 61 44.024 57 55 38.675 57 51 40.464 57 66 41.002 57 45 35.659 57 44 33.233 54 52 37 758 54 51 37.565 54 51 33.799 54 66 37.952 54 51 32.045 54 50 32.691 12 15 12 11 12 11 8383 7459 7070 'ch- elijk en. 1ARD heren- n. C.v.- letkam. lp.kam. Zolder- 1 HAARLEM. De door Schalkwijkse parochia nen en pastores op gang gebrachte steunactie voor bisschop Zwartkruis heeft afgelopen zaterdag tij dens een bijeenkomst in het Goede Herdercentrum veel weerklank gevonden bij ruim 150 vertegen woordigers van parochies uit het Haarlemse bis- Nog tijdens de vergadering hadden de organisatoren drie eerdere versies van de moties, die in veel scherper bewoordingen waren gesteld, zodanig gewijzigd, dat de meeste aanwezigen zich in de nieuwe tekst konden vinden. Ook vanuit de zaal was aangedrongen op een wat meer gematigde toon van de resoluties met het doel de sfeer van dialoog direct in de praktijk te bren gen. Het afzwakken van de stellingen was tekenend voor de sfeer tijdens de vergade- VELSEN. Als eerste concertactiviteit in het nieuwe jaar organiseerde de Muziek school Velsen vrijdagavond een gitaarrecital. Voor de pauze speelde de gitariste Els Kluin, hoofdvakdocente aan het Utrechts Conservatorium een goed uitgebalanceerd programma. De hoeveelheid eigentijdse gitaarmuziek stond in verhouding tot de oude muziek. Dat Els Kluin meer geporteerd is voor de eigentijdse muziek (althans deze avond?) kon het publiek beluisteren in vooral het stuk „El Polyfeno de oro” van Smith Brindle, waarin zij in tegenstelling tot de andere stukken, werkelijk het maximum aan expressie uit haar gitaar wist te halen. De wisselbekers voor de hoogste single dames, heren en team over de maand januari zijn in het bezit gekomen van Gina Carati met 205 pins, Bert de Haan met 277 pins en team Haarmans met 925 pins. Een groot gedeelte van het basispasto raat heeft dit opgevat als een motie van wantrouwen aan het adres van de andere bisschoppen. Voor de Schalkwijkse paro chiegemeenschap was dit aanleiding een handtekeningactie te starten om zodoen de op ondubbelzinnige wijze zijn vertrou wen in Zwartkruis uit te spreken. Door vrijwel unaniem een drietal in algemene taai gestelde moties aan te nemen lieten de aanwezigen in het Goede Herdercen trum blijken op positieve wijze in te stem men met het beleid van de Haarlemse bisschop. In de eerste motie worden de bisschoppen uitgenodigd toch vooral hun oor te luisteren te leggen bij de vele basisgroepen van rooms-katholiek Neder land. De tweede motie dringt aan op in spraak van geloofsgemeenschappen bij de benoeming van een nieuwe bisschop en de derde motie brengt tot uitdrukking, dat er in de rooms-katholieke geloofsgemeen schap ruimte moet zijn voor homofielen en andere minderheden. De moties zullen een dezer dagen worden toegezonden aan de diocesane raad, aan de bisschop van Haarlem en mogelijk ook aan de paus. Standen per 1-2-1979 games, pnL, pin tail League 1 1. Haarmans 2. Hubov. d. Bos 3. Van Nieuwkoop League 2 1. De Planeet 2. DeVries 3. Stroet League 3 1. Van Gooi 2. Van Rixel A 3. Van Bugnum League 4 1. NMB 2. VSA 3. Sintenie League 5 1. Marcel 2. Van Rixel C 3. De Wintertuin De gemoederen werden enigszins gesust door de woorden van drs. Seef Konijn, die sprak over het thema gezag, gezagsbele- ving en verschuivingen daarbinnen. Gezag van boven af is in deze tijd volgens Konijn uit den boze. „Mensen hebben weinig be hoefte aan betutteling, dat stuit op weer stand. Mensen willen daarentegen wel ge zag accepteren, dat naast hen staat. Daar voor is nodig, dat de mensen mondig wor den. De weg naar mondigheid is een lange weg, maar in ons bisdom is die goed be gaanbaar”, aldus Seef Konijn. SCHIPHOL (ANP). De Rijkspolitie Dienst Luchtvaart heeft op Schiphol twee mannen aangehouden die ervan worden verdacht de afgelopen weken op de luch thaven een groot aantal koffers te hebben gestolen. De mannen - vermoedelijk Co- lombianen - werden in de aankomsthal aangehouden toen ze niet over voldoende identiteitspapieren bleken te beschikken. Een van de twee mannen heeft inmid dels bekend, dat hij op Schiphol, zeven koffers heeft gestolen. Volgens een woord voerder van de rijkspolitie zetten de die ven een leeg koffertje naast de koffer, waarop zij het hadden gemunt. In de druk te viel de wisseltruc die daarop volgde, niet op. Bij de rijkspolitie dienst Luchtvaart zijn de afgelopen weken vele aangiften van vermissing van koffers binnengeko men. Uit de twee koffers die de aangehou den mannen bij zich hadden, zijn volgens de politiewoordvoerder voorwerpen te voorschijn gekomen die bij de politie op Schiphol als vermist waren opgegeven. De politie vermoedt dat de twee mannen waardevolle goederen uit gestolen koffers naar het buitenland hebben verzonden. De politie kreeg argwaan toen in de bagage van de twee mannen van vele tien tallen verschillende valuta’s enkele biljet ten bleken te zitten. De mannen stonden op het punt om Nederland te verlaten. HEEMSKERK Het aantal geregi streerde woningzoekenden is de laatste drie jaren in Heemskerk sterk gestegen Bedroeg het aantal op 1 november 1976 nog 984, per 1 oktober 1977 was dit al opgelopen dot 1268 en per 1 november 1978 is het aantal woningzoekenden vast gesteld op 1893. Pail 85, Muller-Barzilay 83, Wareman- Van der Vlugt 59. C-lijn: echtpaar Brouwers 126, Van Sprang-Anten 117, Kauffman-Heers 116, Persijn-De Vries 115, Van Amerongen- Kulman 114, Gordijn-Handgraaf 105, Ar- pad-Smakman 102, Porck-Bonder 101, Jongkind-Poecke 92, Tobias-Beelen 92. D-lijn: Wajon-Eelebaars 87, Derenberg- Dekker 85, Fetzer-Van Gameren 82, echt paar Heere 78, Van Vliet-Eyseker 68, Janssen-Van Kooten 67, echtpaar Beeks- ma 64, Degeling-Ladage 61, Wijers-Woert- man 56. De standen zien er nu als volgt uit (in percenten): A-lijn: De Hoog-Van der Vlugt 381.71, Kroone-Berkhout 370.89, Soom ers-Van Munster 370.27, Kleve Andela ?47.81, Bode-Eysker 345.25, Edeling-Van Thiel 344.97, Andela-Fortgens 337.04, Knippen-Huyg 336, echtpaar Vreeswijk 335.92. B-lijn: Anten-Van Kesteren 369.88, Muller-Barzilay 369 09, echtpaar Horbeek 363.36, Wijers-Wijers 362.96, Mul- ler-Andela 362.90, Weimar-Peil 349.84, Edeling-Flentrop 345, Barzilay-Woudsma 334.44, Koningstein-Need 316.77, Ware- man-Van der Vlugt 315.82. C-lijn: echtpaar Brouwers 375.93, Van Sprang-De Vries 374.07, Kauffman-Heere 365.74, Jongkind-Poecke 361.48, Persijn- De Vries 355.32, Van Amerongen-Moorse- laar 352.78, Gordijn-Handgraaf 348.61, Porck-Bonder 324.76, Tobias-Beelen 323.85, Kesting 322.91, Van der Kuil-Kul- man 302.99. D-lijn: Wajon-Elebaars 364.35, Derenberg-Dekker 359.03, echtpaar Heere 358 45, Van Vliet 347.22, Fetzer-Van Ga meren 346.20, Degeling-Ladage 342.36, Vonk-Smakman 340.07, echtpaar Beeks- ma 332.06, Wijers-Woertman 328.39, echt paar Adriaane 315, Janssen-Van Kooten 274.36. dom. Nadrukkelijk hebben de aanwezigen zich geschaard achter het beleid van de bisschop, die in collegialiteit en dialoog zijn gezag wil uitoefenen. Over het beleid van de Nederlandse kerkleiders is veel deining ontstaan, nadat de bisschoppen Simo nis en Gijsen in rapporten aan de paus hun veront rusting hebben uitgesproken over de situatie in de Nederlandse kerkprovincie. SCHIPHOL (ANP). De tarieven van drie van de vier parkeerterreinen voor het publiek op de luchtiiaven Schiphol zullen met ingang van 12 februari worden verhoogd. Dit is donderdag van de zijde van de N.V. Luchthaven Schiphol meege deeld. De tarieven voor de parkeergarage wor den verhoogd van 2,50 gulden per uur tot 2,60 gulden per uur. Het dagtarief gaat van 25 gulden naar 26 gulden. Ook parkeren op het terrein dat alleen voor langparkeer- ders is bedoeld wordt duurder. Het tarief van de eerste vijf dagen blijft gelijk, name lijk 23 gulden, daarna gaat het dagtarief omhoog van 3,50 gulden naar 3,75 gulden. Voor het recht tegenover het stationsge bouw gelegen parkeerterrein, dat in ver band met de bouw van een personeelspar- keergarage tot september 1979 is afgeslo ten voor bezoekers en passagiers, is de verhoging procentueel het grootst. Als dit parkeerterrein weer wordt opengesteld voor het publiek gaat het parkeren 1,10 gulden per uur of 11 gulden per dag kos ten. Dit was een gulden en tien gulden. Maar pas na de woorden van mevrouw Nel de Loor ontstond er een sfeer van collegialiteit onder de aanwezigen. Zij trok een parallel tussen het gezag van ambts dragers en het gezag van de ouders in het gezin. „Naarmate kinderen ouder worden draag je als ouders meer gezag over. Toch heb je ook dan de taak je kinderen waar den en normen voor te houden, maar je mag ze niet bindend opleggen vertelde mevrouw De Loor, die dit opvoedkundig advies ook aan de officiële gezagsdragers voorhield. Zij oogstte met haar lezing lang durig applaus. De waardering voor haar woorden was zo groot, dat de vergadering later besloot de voltallige rede als motie aan de diocesane raad en de bisschop toe te sturen. Pastor Jan Berkhout constateerde na de pauze, dat er duidelijk sprake was geweest van een dialoog tussen alle aanwezigen Daarom hadden de organisatoren geen moeite met het aanpassen van de motie aan de verlangens van de aanwezigen. Uitspraken als „de katholieken in Neder land verkiezen in meerderheid het beleid van de overige bisschoppen boven dat van de stroming Gijsen en Simonis” en „wij wensen bij een eventuele nieuwe bisschop van Haarlem NIET dezelfde heilloze pola risatie, die zich de laatste jaren in het bisdom Roermond heeft afgetekend” ver vielen daardoor, maar dit had tot gevolg, dat vrijwel alle aanwezigen zich konden vinden in de meer gematigde formulering. Met grote eenstemmigheid verklaarden allen dat bisschoppen bereid moeten zijn in dialoog hun gezag uit te oefenen. Waar mee het doel van de bijeenkomst, namelijk het verlenen van steun aan het beleid van bisschop Zwartkruis, was bereikt. Huib Wilkes begon met een Soleares en liet onmiddellijk blijken dat hij uit het goede falemcohout gesneden is. Trots, uit bundig, ingetogen, alles „zit” in deze ju weeltjes van spaanse volkskunst. Dat Huib Wilkes les heeft gehad, en goed les van de allergrootste flamenco-gitaristen van Spanje was toch wel duidelijk te horen. Er mislukte geen enkele noot, alle melisma’s liepen vloeiend in elkaar over. Kortom: Grote Klasse. ring; niemand wilde de zaak verder op de spits drijven. De aanwezigen lieten blijken geen enkele behoefte te hebben aan ver scherping van de tegenstellingen, die wa ren ontstaan na uitlatingen van bisschop Gijsen in een interview met een weekblad. Pastor Jan Berkhout, een van de organisa toren: „Wij hebben niet de intentie om de zaak te polariseren. De bedoeling van deze bijeenkomst is een stem te geven aan de onrust, die in de Nederlandse kerkprovin cie is ontstaan. Bovendien een stem te geven aan een andere wijze van geloofsbe leven, die even authenthiek is als die, waarop bisschop Gijsen meent zijn gezag te moeten uitoefenen. We gaan vandaag niet op de persoon spelen, dus niet kiezen voor Zwartkruis of voor Gijsen, maar de verschillende manieren van geloofsbele ven naast elkaar zetten”. VRIJDAG AANGEKOMEN: Holsten Sailor, Havana; Stolt Hippo, West Palm Beach; Sigrid Wehr, Emden; Kenrix, West Palm Beach, IJmuiden; Armadale, Apapa; Sandy Alario, Noordzee; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Rita Dolling, R’dam. ZATERDAG AANGEKOMEN: Dyvi At lantic, Wilmington; Lachs, Emden; Smit Lloyd 3, Velsen, Cont. Plat, Noraic Clip per, Umuiden, Haypoint; Alca, Klaipeda; Pacific Shore, Umuiden, Cont. Plat; Nova Shore, Umuiden. Delfzijl; Margreet, Wis bech. Zaterdag aangekomen: Seaforth Prince, cont. plat. Umuiden; Washington, Im- mingham; Strombeek, Shoreham; Fndel, Rochester, Umuiden; Hugo Brinkman, Kingslyn, Umuiden; Dolores, Kiel, Umui den; Comtesse, Rowhaedge; Star Nadine, Canada Velsen; Golden Cameo, Sriracha; Saturnus, Lerwick, Umuiden; Sea Odin, Noordzee, Umuiden; Dana Hafnin, Go thenburg; Alemannia, Bremen. ZATERDAG VERTROKKEN: Vela, Stavanger; Sigrid Wehr, Hamburg Polana, Bremen; Ingrid Gorthon, Brake; Velox, Umuiden, Kings Lynn; Hans Oldendorff, Umuiden, Savona. Zaterdag vertokken: Concord Fuji, Newhaven, Umuiden; Neapolis 2, Rouen; Atair, Flensbrug; Nova Shore, Gr Yar mouth, Umuiden; Alca, Kiel; Stolt Hippo, Esbjerg; Seaforth Prince, cont plat, U- muiden; Kenrix, Poole, Umuiden, Dyvi Atlantic, Bremerhaven; Holstensailer, Rostock; Lache, Emden, Elisabeth Bolten, Emden; Twadika. Hamburg; Armadale, Liverpool. Zondag aangekomen: Marianne Thol- strup, Lissabon; Vanguard, Shoreham; Rugg, Bremen, Umuiden; Aficia, Antwer pen; Buraidah, Helsinki; Ilmatar, Kiel; Sea Ems, Par, Velsen; Filipp Makharadzay, Odessa, Umuiden; Pic d’Agou, Antwer pen; Smitlloyd 1, Cont Plat, Velsen; Eyn- borg, Mantyluoto; Inveran, Delfzijl; Bernd Becker, Hamina; Alekaander Miroshni kov, Creeksea, Umuiden; City, Par; Signe Tholstrup, New Ross, Umuiden; Valiant, Calais; Capella, Hamina; Gembira, Ham burg; Linda. Glasgow, Umuiden; Baltic Enterprise, Hamina. Zondag vertrokken: Cartegene de Indi as, Christobal; Dixie, US Gulf, Umuiden; Saturnus, Lerwick, Umuiden; Hugo Brinkman, Grangemouth, Umuiden; Gan dalf, Rotterdam; Rita Duelling, Hamburg; Dana Hafnia, Antwerpen; Doloris, Teigh- mouth, Umuiden; Margreet, Wisbech; Bu raidah, Antwerpen, Ilmatar, Kopenhagen; Rugg, Trandheim, Umuiden; Marianne Tholstrup, Sheerness. Maandag aangekomen: Steinbukk, Ber gen, Seaspan Roque, Gr. Yarmouth; Kie- keberg, Skien; Karen Winther, Bombay: Olau - Finn, Vlissingen: Kolpino, Lenin grad. Maandag vertrokken. Fridel, Poole, IJ- muiden. Steunactie Zwartkruis vindt veel weerklank i vertelde :t gebied i gulden w heeft ijk veel logelijk- dkshuis- en Eco- doeling, in een de Wet ven pre- .J ergiebe- vlampij- danig in warmte kunnen iappara- eratuur- kassen g maar let isola- iebespa- er min- leeft de angrijke van de 1 en mei kte ver- 500 hec- ef onge- l met 3,3 t is in de n van tal len. beelden, waar- eplaatst miljoen In rook- anders nmgsin- in, over- d water, or deze est veel cht. On en voor geschreven werk „Triplum per Chitarra” van hem beluisteren. Tot slot speelde Els Kluin nog het Elogio de la Danza van de Cubaanse componist/gitarist Leo Brou wer. Dit nog niet zo heel lang geleden geschreven werk behoort tegenwoordig tot het zogenoemde „ijzeren repertoire” van de gitaristen en werd door Els Kluin op meesterlijke wijze vertolkt. Na de pauze was het de beurt aan de flamenco-gitarist Huib Wilkes. Wat opviel was de onmiddellijke tegenstelling tussen de klassieke gitarist en de flamencogita rist. De klassieke gitarist voelt zich vaak mede dank zij zijn opleiding een hulpmid del bij het ten gehore brengen van een bepaalde compositie: hij speelt het stuk van een ander. De flamencogitarist impro viseert en beschouwt „zijn noten” dan ook duidelijk meer als zijn eigendom. Dit re sulteert in een veel direkter contact met het publiek. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 20 u. „Even en oneven”; Theater 2; ma. 19.30 u „Comma Home”. Luxor Theater, Breestraat Ma. 19.00 en 21.15 uur „Jaws 2”. TENTOONSTELLINGEN Nieuwe Slof, Kerkstraat t.m. 22 febr. expositie „Vorm van textiel”. DIVERSEN Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat. Op werkdagen geopend van 9-17 uur. Spreek uren leiding op ma. en dond. van 14-15 uur. op di. en vrij, van 10-11 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat, ma. volw en jeugd 18.30-21 uur; di. volw. 14.00-17.00 uur en jeugd 15.00-17.00 uur. K. Smithstraat 110a; di. 15.3047.30. TONEEL Toneelschuur I (Smedestraat 23, tel. 312439). Dinsd. 20.30 u. Toneelgroep Centrum met „De zaak Biko”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat,tel. 321155) 20.15 u.: Open Podium Avond voor amateurmu- sici. Dinsd. 20.15 u.: Noordhollands Phiiharmo- nisch Orkest o.l.v. Roelof van Driesten met als solist Yeremy Menuhin, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat, tel. 311004) 15.30,19en21.30u.; „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Django de man zonder genade”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.; „Even en oneven”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14,19 en 21.30 u.: „Een vrouw als Eva”, 16 j. Roxy (kl. Houtstraat, tel. 312395) 14.30, 19 en 21.30 u.; „The boys from Brazil”, 16 j. Studio (Gr Markt, tel 310033) 19 en 21.15 u.: „De vrouw in het Gotakanaal”, 16 j. Dinsd. 19 en 21.15 u.: „Waterschapsheuvel”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veer- straat. tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „The story of Joanna”, 16 j. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Dorpsduinen Ma. alle leeftijden 18 30-21.00 u.; di. van 15.30-17.00 u. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat ma. en ch 20.00 uur „Grease”. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan: t/m 28 februari schilderijen van bejaarden. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 18.30-21.00 u; di. volwassenen 14-17.00 uur, jeugd 15.00-17.00 u. Beneluxlaan: ma. volw en jeugd 18.30-21.00 uur; di. volwassenen 14.00-17.00 uur en jeugd 15.00-17.00 uur. Alarmnummers, Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Jansheeren, Kerkweg; 20.15 uur postzegelvei- ling Buurthuis De Werf, Jan Ligthartschool 13.30- 15.45 uur: W A.O.-soos t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17. UI) uur recrea tieruimte open. Dinsdag 10.00-12.00 uur koers- bal, 14.30-16.30 uur dameshandwerkclub. Buurthuis De Brulboei: maandag 20.00-22.00 u. houtbewerking dames, dinsdag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 9.15-11.30 uur Vido, 11.30-13.30 uur Broodje Brulboei, 16.00-16.30 uur stofversie- ren 11-15 jaar, 19.30-21.00 uur film va. 14 jaar, 20.00-22.00 uur allerleigroep dames, 20.00-22.00 uur pottenbakken volw., 21.00-22.30 uur trimmen dames. Buurthuis De Planeet, maandag 19.15-20.15 uur handwerken meisjes 9-15 jaar, dinsdag 9.15- 11.15 uur naaien en verstellen volwassenen. 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk, maandag 20.00-21.30 uur volksdanscursus voor beginners va 16 jaar, dinsdag 16.00-17.15 uur allerleigroep 8-11 jaar Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, maandag 19.30-21.30 uur Pottenbakken voor be ginners, dinsdag 09.15-11.15 uur naaien, 09.30- 11.30 uur Peuterspeelzaal, 13.00-17.00 uur Kla- verjasinstuif ouderen, 13.30-15.30 uur Textiele werkvormen gevorderden. 16.00-17.30 uur Instui ven is in. Sporthal Zeewijk, maandag 17.30-19.00 uur Akrides. 19 00-22.45 uur Exercitia, dinsdag 18.00-23.00 uur B.C. Rijnmond. Recreatiebad „De Hoogenberg”, Trompstraat, dinsdag 6 45-8.00, 12.00-13.30, 14.00-15.30, 16.00- 17.30, 19.30-20.45 uur gemengd zwemmen, 9.30- 10.20 uur bejaarden en dames; 09.00-18.00 uur peuterbad, 6.45-22.00 uur solarium. Instructiebad. zaterdag t.m. dinsdag gesloten. BIOSCOPEN City, maandag 20.00 uur. „Even en oneven”. Stadsschouwburg, maandag 20.00 u.: „Moord op de Nijl”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeuienmuseum: Gesloten Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen. 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Zolder Noordelijk Koetshuis, dinsdag t.m. zon dag 14.00-17.00 uur Stichting Felison. tentoon stelling schilderwerken Han Kuiper en Henk Mulders. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel 19000. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Sant poort-Z. dinsdag t.m. zondag 9.30-12.00 en 13.00- 16.00 uur te bezichtigen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting voor School en Beroepskeuze in Noordholland, gebouw de Beurs, Plein 1945 no. 90, IJmuiden. Spreekuur dinsdag van 14.00-15.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Veiserduinweg 52, IJmuiden. Ma t/m vrij. 9.00-10.00 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag: 9.00-10.00 uur Cultureel centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden; 11.00-12.00 uur De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord; 14.00-15.00 uur De Haven. Schip broekenweg 6, Santpoorten 16.00-17.00 uur In den Abeel. Abelenstraat 1, IJmuiden. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden. maandag t/m vrijdag 09.00-10.30 uur, nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 u kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550-19124. Sociale Dienst, Velsen-Noord, „De Schouw”, Bleijenhoevelaan 2, dinsdag 14-15 u. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 10.00-12.30 14.30-17.30 uur en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Maandag 19.00-21.30 uur, dinsdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 u. volwassenen en tieners, 19.00-21.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7