Koploper bij botsingen op voorrangskruisingen Kostbaarheden te kijk politienieuws in :R L., 3-3271 „Attitude” aantrekkelijke productie Martanttheater I KDO’ers op dreef Kink in de kabel” kort ijmondniajws Klucht werd vlot ten tonele gevoerd ten” 1 Twee Heemskerkers Gezellige beurs in Gereformeerde kerk Resultaat van bedrijfstelling i fl en? door „Propeppers” onderscheiden Jongens verwondden snackbarhouder Groenvoorzieningen Royale publieke belangstelling in ,,De Jansheeren wi in »4»JJ a 8 9 19 7 9 FEBRUARI MAANDAG 5 BEVERWIJK-HEEMSKERK Hl WWW .1 I Mi li I ril Verbetering van gevaarlijke kruispunt OQC Het Kruispunt Van Manderstraat/Ruijsdaelstraat snst 175,— 0 uur. a De jonge Vera ontdekt haar lichaam. JAN BAART. BEVERWIJK. In een geheel nieuwe omgeving werd zaterdagmiddag een post- zegelmarkt gehouden. De vereniging „Phi- ligrane” organiseerde deze markt in het gebouw van de Gereformeerde kerk aan het Moensplein. Het bezoek was niet over weldigend maar met de regelmaat van de klok kwamen belangstellenden een kijkje nemen. Het bleef niet alleen bij deze be langstelling, er werden ook zaken gedaan. Men kon ruilen en kopen tegen redelijke prijzen. Er is in deze hobby ook heel wat te doen en juist op deze ruil-en verkoopbeur zen kunnen velen hun liefhebberij uitbou wen. Dit gebeurde dan ook zaterdagmid dag waar men ook op de hoogte bleef van de laatste nieuwtjes die er op het postze- gelfront zijn. terweg 2 de boot aan. Nu het bruidje zich niet meer aan haar woord gebonden acht, ziet haar voormalige verloofde z’n kans schoon. De ware redder denkt echter eveneens een kansje te kunnen wagen; schoonmama is voornamelijk diep verontwaardigd, de bei de overbodig geworden huwelijksgetuigen zijn radeloos, dochterlief dreigt in alle consternatie aan een volkomen onschuldi ge dierenarts te worden gekoppeld en het huishoudelijk personeel weet zo langza merhand helemaal niet meer waar het aan toe is. Het schooltuinwerk aan de Johan Post- straat, werd in 1978 voortgezet, zij het onder wat moeilijker omstandigheden in verband met de begeleiding vanuit de ge meentelijke dienst. De oppervlakte van het openbaar groen in de gemeente Heemskerk, is dit jaar door het gereedkomen van de verlengde Jan Ligthartstraat, doortrekking van de Ples- manweg en de aanleg van een parkeerter rein bij het St. Jozefziekenhuis met 9.450 m2 tot 1.213.615 m2. Door deze uitbreiding is de bestaande beplanting toegenomen met 5.450 m2 diverse heesters, 135 bomen en 3500 m2 bosplantsoen. De jaarlijkse boomplantdag werd benut om de omgeving van de flats aan de Ruijs- daelstraat beter in het groen te zetten. Tweehonderd kinderen van vier omliggen de scholen plantten op die dag 119 bomen, 2630 heesters, 1020 stuks bosplantsoenbe- planting en 460 rozen. Bij die flats werden verder diverse speeltoestellen geplaatst, alsmede twee klinïbomen en er werden twee zandbakken aangelegd. Helaas kan in het jaaroverzicht nooit een lijst van vernielingen, beschadigingen en oneigenlijk gebruik van de groenvoorzie ning ontbreken. Ook in 1978 werd er weer flink op het openbaar groen ingeboet, na melijk 205 bomen, 2432 heesters, 620 plan ten en 433 rozen. straat werd een houten voetbrug aange legd. Inbraak. Uit een lokaal van de Emma- school aan de C. H. Moensstraat verdween zaterdag een grote hoeveelheid geluids apparatuur, dat toebehoorde aan een Be- verwijkse popgroep. De groep repeteert regelmatig in het lokaal. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op ruim drie mille. Platen. De politie maakte vrijdag pro ces verbaal op tegen een 24-jarige jongen uit Amsterdam die in een warenhuis in de Beverhof vierhonderd gulden aan elpees had meegenomen zonder deze te betalen. Inbraken. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de Heemskerkse bowlingboerderij. Er werd tweeduizend guldens ontvreemd uit een fruitautomaat. Ook is er ingebroken in het gebouwtje van Youth for Christ aan de Kerkweg. Tot nu toe wordt alleen een brandblusser ver mist, maar er is wel een aanzienlijke scha de aangericht. Uit een bar aan het Burg. Nielenplein is een jasje van één van de bezoekers gesto len. sluis-Meringa als zijn schoonmoeder. Ka rin Adelaar als zijn dankbare bruidje, Els Raaymakers-Backers als zijn dochter Jo ke, Leo Niesten als de verstoten verloofde van de bruid en Bob de Bie als de diere narts in goede handen. George Janssens, de vaste regisseur van KDO was ditmaal op de planken te bewonderen als de enige echte redder van het jeugdige bruidje, en hoewel hij wat mij betreft wel wat minder gechargeerd had mogen spelen stal hij bij het publiek de show. Ronald Schruyer en Arie Bruin (beiden overigens wel wat al te overdadig geschminkt) kwamen goed weg als de huwelijksgetuigen Anton Lijnrecht en Kareltje Hageman. Restauratie. Vanmorgen om zes uur ontdekte de ober dat er was ingebroken in de stationsrestauratie van Beverwijk. Men kon nog niet vertellen of er iets werd vermist. De titel ..Attitude" verwijst naar de psy chologische term voor iemands (venvorm- de) houding ten opzichte vap de omgeving en naar een houding uit de bewegings kunst van het ballet. Het meisje Vera com bineert deze beide „houdingen". In het stuk is Vera te zien vanaf de zeer plastisch uitgebeelde geboorte, een scène begeleid door eveneens naar een climax werkende muziek vol emotionele lading. Het jonge meisje ontdekt daarna stukje voor stukje haar eigen lichaam en de om ringende wereld. De werkelijk prilheid uit stralende vertolking van deze scènes door Ria Okx gaven het stuk een sterke start. De daarop volgende uitbeeldingen van de huiselijke ruzies waren een zwakkere voortzetting, vooral door de onnatuurlijke dialogen die de spanning doorbraken. Het Martanttheater bestaat uit ama teurs. waardoor niet op elk gebied van de theaterkunst grootse prestaties verwacht 'V Dans, mime en toneelspel op en rond een functionele steigerstellage vulden in ruim een uur een serie scènes, goed onder steund met muziekfragmenten en lichtef fecten. Een verteller geeft met een „verge lijking" in aflevering over een wiel, de toeschouwers en passant nog een moralis tische les over het gezin. Al met al genomen een goede voorstel ling, waarmee de toneelstichting inclu sief die ene acteur, die alleen dankzij een paardemiddel de griep de baas wist te blijven z’n publiek voor de tweede maal dit seizoen een ontspannen avondje uit bezorgde. JOKE DIEBEN-FRÈRICHS HEEMSKERK. Carnavalsvereniging De Propeppers heeft zaterdagavond een grote gala-carnavalsavond in de bowling boerderij gehouden die druk bezocht werd. Dit kon ook niet anders, want er was een uitstekend programma dat de aanwe zigen werd geboden waarbij men natuur lijk ook naar hartelust kon dansen. Rita Corita was er en zorgde met de Twee Pinten voor de juiste carnavalssfeer. De Wico's en de Boerenkapel zorgen voor de onontbeerlijke muziek. De Propeppers en prins Henry de Eerste deelden deze avond onderscheidingen uit aan een tweetal Heemskerkers die zich in de loop der jaren verdienstelijk hebben gemaakt. Mevrouw A. Casse werd benoemd tot groot officier in de orde van de Groot Peppers. Zij heeft met een groep van twaalf mensen al enige jaren kinderpostzegels verkocht. Juist in het jaar van het kind werd haar deze onderscheiding verleend. Piet, de Boer heeft vele jaren de financiën bij ADO'20 beheerd. Hij legde vorig jaar deze funktie neer. Hij werd eveneens in dezelfde orde benoemd. Gereedschap. Vrijdag kwam een aan nemer uit Beverwijk tot de ontdekking dat onbekenden zijn auto hadden open gebro ken en gereedschap ter waarde van twaalfhonderd gulden hadden gestolen. In een vloeiende regie van gastregisseur Paul van Ginkel sloeg KDO zich met verve door al deze komische verwikkelingen heen. De spelers en speelsters hielden de vaart er voortdurend in en wisten de ver eiste blijspeltypetjes over het algemeen goed gestalte te geven. Alle acteurs opsommen (er werkten der tien spelende leden aan de uitvoering mee) is ondoenlijk, maar de belangrijkste rollen waren bij Jos Raaymakers als de trouwlustige weduwnaar, Lammie Ver- ...unit HEEMSKERK. Het Martanttheater presenteerde vrijdag en zaterdag een nieuwe produktie in De Jansheeren. „Attitude”, als gezamenlijk werkstuk tot stand gekomen, gaf het opgroeien weer van het meisje Vera tot een bezeten balletdanseres. Als achtergrond fungeerde een nogal onharmonieus gezinsleven met een aan muziek verslaafde vader en een neurotische moeder, die haar danscarrière opgaf voor het huwelijk. Uiteindelijk blijkt dat weglopen voor de uit deze situatie ontstane moeilijk heden kennelijk geen bevrijding geeft. Het onderhoud van wegen zal na deze strenge winter veel extra geld gaan kosten, want waar de sneeuw verdwijnt komen de gaten te voorschijn. Vorig jaar werd aan onderhoud van we gen - waarin ook de voorbereiding van noodzakelijke reconstructies en aanpas singen worden begrepen - 800 manuren besteed, terwijl er maar 200 manuren wa ren voorzien. In het jaarverslag van gemeentewerken over 1978 lezen we verder, cjat in de post 4,verkeersonderzoeken en voorbereidende -verkeersmaatregelen” ook de uren wor den verantwoord die gemoeid zijn met advisering omtrent allerlei verzoeken, klachten, wensen, enzovoort en dat aantal uren is de laatste jaren sterk gestegen. Sinds 1975 liep dit aantal uren op van 700 tot 2000. De dienst neemt aan, dat dit aantal nog zal blijven groeien. De dienst meldt verder, dat in het be stemmingsplan, thans de definitieve be strating geheel gereed is gekomen, inclu sief de reconstructie van de Puccinistraat en de aanleg van twee speelterreintjes aan de Rossinistraat. In het bestemmingsplan is het grootste gedeelte van de riolering en de (nood)be- strating aangelegd, waarbij tevens gestart is met de asfaltering van de Verlengde Duitslandlaan ter ontsluiting van Meere- stein. Tevens is het restant van de vijver langs de Luxemburglaan aangelegd. In plan Marquette zijn aan de vijver Dukasstraat en aan de vijver Rendorp- park, twee voederplaatsen gereconstru eerd. Over de vijver aan de Engeland- BEVERWIJK. De eigenaar van een snackbar aan de Zeestraat is vannacht tegen 1 uur door twee jongens danig toege takeld. De aanleiding van de vechtpartij in de snackbar is nog niet bekend. De man zou vanmorgen bij de politie aangifte ko men doen. De snackbarhouder brak in de vechtpartij zijn kunstgebit en liep een paar losse tanden op. Het weekeinde was voor de man toch al niet zo gelukkig begonnen want zaterdag ontdekte hij dat er in zijn woning boven de snackbar was ingebro ken. De inbrekers waren er met een paar gouden sieraden vandoor gegaan. Rijfout. Een 4ü-jange mevrouw uit Zaandam maakte zaterdagavond op het kruispunt Hoofddorperweg/Duitslandlaan als autobestuurster een rijfout. Een 35-jarige bestuurder uit Uitgeest corrrigeerde die fout onvoldoende, maar hij verkeerde onder invloed van sterke drank. De Heemskerkse politie heeft tegen beiden proces-verbaal opgemaakt. Van Manderstraat/Ruijsdaelstraat (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het is gebleken, dat vooral op de voorrangskruisingen, met de verplichte stop voor de zijwegen, nog teveel aanrijdingen plaatsvinden. Het kruisings- vlak Carel van Manderstraat/Ruijsdaelstraat was blijkens het gemeentelijk jaarover zicht, ook in 1978 weer koploper. De dienst gemeentewerken heeft inmiddels een plan uitgewerkt voor reconstructie van dit kruispunt. Donderdag 8 februari aanstaande wordt dit plan besproken tijdens een vergadering van de verkeerscommissie. kunnen worden. Dat bleek ook in de groepsdans van de vier figuranten die op sommige momenten door onvoldoende li- chaamscontrole en onbeholpen armbewe gingen onbedoeld een komisch effect ople verde. Weer veel sterker was de karakterise ring van de opgegroeide danseres door Ria Okx (zij is professioneel op balletgebied). Heel treffend suggereerde zij op een plan kier van één bij twee meter een klassieke dans. Het uitzichtloze bestaan van de moeder, die zowel door de vader als de dochter genegeerd wordt, krijgt niet alleen een onherroepelijk dramatisch einde, ook de ..carrières” van die vader en dochter Vera lopen vast. De door die twee ontvluchte situatie blijft hen achtervolgen en verlamt hen geestelijk en lichamelijk. Het Martanttheater wil de bezoekers met dit beeld kennelijk een dreigende bood schap meegeven. Een definitieve afloop of toekomst wordt niet duidelijk gemaakt. Als totaliteit kan „Attitude” een evenwich tige Martantproduktie genoemd worden. Compacter opgebouwd dan vroeger en met duidelijke hoofdlijnen binnen een aantrekkelijk gegeven. 638 ✓rijblijvern huisbedri rré. BEVERWIJK. Een groot genoegen deed de Beverwijkse amateurtoneelclub Kunst Door Oefening z’n almaar groeien de schare donateurs zaterdagavond met de opvoering van de klucht „Kink in de kabel”. Een bijna tot op de laatste plaats bezette Nieuwe Slof was getuige van een 'vlot verlopende voorstelling, waarin de KDO’ers er blijk van gaven geen moeite te hebben met de aanpak van een dergelij ke op een vaardige spelstijl geschreven komedie. Eerlijk duurt het langst is de moraal van „Kink in de kabel”, dat volgens de overbe kende klucht-tradities geschreven werd door het auteursduo F. Arnold en E. Bach. Een weduwnaar van middelbare leeftijd raakt tot over z’n oren verliefd op een prille schoonheid die hem in de stellige overtuiging dat hij haar bij een uit de hand gelopen zwempartij het leven heeft gered eeuwige trouw belooft. Op de huwelijks dag komt het meisje echter tot de ontdek king dat haar aanstaande haar maar wat heeft voorgespiegeld, en uiteraard is dan Onder invloed. In Beverwijk zijn dit weekend door de politie vier processen verbaal opgemaakt wegens het rijden on der invloed van sterke drank. Van één der bestuurders was het rijbewijs al eerder ingenomen. Ook in Heemskerk werd in het weekend vier maal procesverbaal opge maakt wegens het rijden onder invloed. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op grond van de Be- drijfstellingenwet werd in 1978 in Neder land de vierde algemene bedrijf stelling gehouden. Met uitzondering van de land en tuinbouw, de gezondheidszorg en het onderwijs had de gemeente Heemskerk per 30 oktober 1978 in totaal 602 bedrij ven, instellingen en zelfstandige beroeps beoefenaren binnen haar gemeentegren zen. Doel van de telling is de waarneming van economische aspekten van maat schappelijke aktiviteiten die zijn gericht op de produktie van goederen en de verle ning van diensten. Opfriscursus. In het afgelopen jaar heeft buurthuis De Schuilhoek te Heems kerk gedurende twaalf lessen de buurtbe woners een kans gegeven hun kennis van taal en rekenen op te frissen. Er start nu een vervolgcursus in februari. De kosten bedragen vijfentwintig gulden. De cursus wordt in de avonduren gehouden. Klaverjassen. Vrijdagavond 9 februa ri organiseert de suportersvereniging van - KIC in de kantine op het sportpark Roos- wijk een klaverjasdrive. Aanvang 20 uur. De Vrijheid. De tien beste schutters van schietvereniging De Vrijheid waren goed op dreef. Tijdens de onderlinge wed strijden schoten de tien schuters 893 pun ten bij elkaar, een enorme prestatie, want op de moeilijke KNSA-schijven is de tien een speldeknop op twaalf meter afstand. Vrouw blijf bij. Door de barre weers omstandigheden kon op 23 januari de bij eenkomst van „Vrouw blijf bij” niet door gaan. Ageeth Scherphuis zou toen komen praten. Zij komt nu op de laatste thema- ochtend van het seizoen, 8 mei a.s Op 6 februari komt Elisabeth Boender van het Vrouwenhuis Amsterdam iets vertellen over hun activiteiten. De bijeenkomsten van de actie-groep worden gehouden in buurthuis Wijk aan Duin. Aanvang half tien 's morgens. Telefoon actiegroep, 37723. f eerste maal heeft men in deze omgeving op ruime schaal kennis kunnen maken, met de mineralen, fossielen, kora len en vele andere stoffen die de aarde prijs geeft. In de Nieuwe Slof werd zaterdag een beurs van al dit gesteente gehouden en het dient direct gezegd te worden: er bestond een grote belangstelling want een kleine duizend belangstellenden passeerden de kassa. De toeschouwers zullen hier geen spijt van gehad hebben, want meer dan veertig standhouders exposeerden hun kostbaarheden. Zij kwamen uit het gehele land, zelfs vanuit West-Duitsland waren enkele handelaren aanwezig. Er werden goede zaken gedaan, want de bezoekers, meestal zelf liefhebbers van alles wat met mineralen en fossielen te maken heeft, kochten op deze beurs om hun collectie aan te vullen. En men had een uitgebreidé keus: van een gulden tot tweeduizend gulden. Zo ruwweg geschat lagen er zaterdag in de Nieuwe Slof ste nen ter waarde van een half miljoen gul den. Waar komen al deze kostbaarheden vandaan. Heel weinig uit eigen land, maar verder uit de gehele wereld. Men zag ma tenaal uit Duitsland maar ook uit Brazi lië en Australië. ’TOl

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9