SPELERS HAARLEM TEVREDEN OVER AANBLIJVEN HUGHES Schaatstitel Steun voor Jezek KNMV wacht op initiatief NMB Onderscheiding voor Leo Staal Arbiter geveld I Ingrid Haringa I j van autoriteiten sportpuntigj ir Na zes jaar weer atletiek in Ahoy Thijssen: vrijwel zeker Ipswich Steun Tilburg aan Willem II STAATSSECRETARIS ZAL MOTIE SHIRTRECLAME UITVOEREN SA Schuldenvrij UW!j JEPM LEEST RAN DAT OTH SAN ELLM EUW END RON iAATI Eli SOÖ i .1 33 19 7 9 WOENSDAG 7 FEBRUARI SPORT 1 4 -J E W - 4 I I Laatste kans voor Vilé Nederlandse ploeg somber uit ziet er Vr Koen Gijsbers Vilé daarentegen is van mening, dat hij e 48,00 Ik ga niet leuren bij andere clubs fondsen loteerd Martin Haar: „Barry Hughes is menselijker geworden”. VCIJ geen partij voor Die Raeckse (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze sportredactie) 2829 I ik ga er niet verder op in. Hij zal zich in eigen kring moeten verantwoorden”. TILBURG (ANP). De gemeente raad van Tilburg heeft met een kleine meerderheid (20 stemmen voor, 17 tegen) besloten de per oktober van het vorig jaar stopgezette maandelijkse subsidië ring van de eerste divisieclub Willem II te hervatten. een dergelijke uitspraak gerust kan doen. „Ik sta buiten het politieke spel. De Tweede Kamer heeft mij door de motie in een oppositierol gemanoeuvreerd.” i i i i i i i i 1 i d I 1 I I a I I I I I I I I Ie I la I Ib DO DO 72 claim, ten. 49, 164.50 33J „Ik ben vervolgens naar huis gegaan en heb alles eens in alle rust overdacht. De zekerheid, die ik bij Haarlem heb, het risico, dat je loopt, als je naar een andere club gaat, alle voor- en nadelen heb ik tegen elkaar afgewogen. Het bestuur wil de me geen maand bedenktijd geven, om dat ik anders misschien in die tussentijd een lucratieve aanbieding had gekregen. Ik vond het niet fair om de mensen te lang te laten wachten op mijn beslissing. Daar om heb ik nu al ja gezegd tegen een contractverlenging. „Ik weet wat ik aan Haarlem heb, ik ken de club door en door. We zijn niet rijk, Het betoog van KNMV-bestuurder Vaassen op een bijeen komst van zijn vereniging in Utrecht liet wat dat betreft aan duidelijkheid niets te wensen over. „De laatste week”, aldus Vaassen, „zijn er geen contacten geweest. Ons overlegorgaan zal ook geen directe contacten zoeken. Wij wachten de ontwik kelingen rustig af.” Het zo lang uitblijven Van atletiek in de grootste overdekte sportaccommodatie van Nederland, is eenvoudig te verklaren. 10,25 1,2! 435.00 UTRECHT. Er is voorlopig geen oplossing in zicht van de ruzie tussen de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) en de Nederlandse Motorsport Bond (NMB). 'X 10 10 )0 ische en rsen. r dit i euvel aan. (Van onze sportredactie) OVERVEEN. Onze oud-sportmede- werker Leo Staal, die vorige week onder grote belangstelling zijn tachtigste ver jaardag heeft gevierd, is onderscheiden. ENSCHEDE. Frans Thijssen zal vrijwel zeker vandaag of morgen beslis sen of hij op het aanbod van de Engelse eerste-divisieclub Ipswich Town zal ingaan. Thijssen die maandagavond met Ips wich meespeelde in een erewedstrijd voor de vertrekkende Trevor Whymark, keerde gisteravond terug uit Engeland waar hij persoonlijk met Ipswich-mana- ger Bobby Robson onderhandelde over zijn contract. FC Twente en Ipswich Town waren al eerder rondgekomen over de overgang van Thijssen. Nu de persoonlijke eisen van de middenvelder zijn ingewilligd, „Wij hebben nog geen enkele reactie van de NMB vernomen. Wel heb ik gehoord dat de NMB de Nederlandse Sport Federatie als arbiter zou willen laten optreden. Wij zullen die eventuele arbitrage van de NSF niet eerder dan pas op het laatste moment accepteren. Wij vinden nog steeds dat een samenwerkingsverband tussen de NMB en ons gewoon een goede zaak is voor de motorsport. Om een dergelijk samen werkingsverband te kunnen voortzetten moet je echter wel twee partners hebben die vrijwel gelijk denken. En dat is niet zo. Bovendien is de vertrouwensbasis door de perikelen van de laatste weken ook nagenoeg verdwenen.” tweede divisie volleybal tussen Smit Be- heer/Phoenix en Molenwiek zal niet, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, morgen in Heemskerk worden gespeeld, maar een dag later in Wijk aan Zee. De Beverwijkse ploeg zag geen kans op donderdag een enigszins representatief team samen te stellen en heeft derhalve - en met succes - bij de competitieleider om uitstel ge vraagd. De wedstrijd tegen Molenwiek vindt nu vrijdag plaats in sporthal „De Moriaan”, aanvang 20.30 uur. Onlangs zijn door de competitieleiding van de NEVOBO de speeldata bekend gemaakt van de wedstrijden in de tweede ronde van de strijd om de nationale vol- leybalbeker 1979. Phoenix speelt woensdag 21 februari a.s. de uitwedstrijd tegen Edam. Dit duel zal worden gespeeld in de Volendamse sporthal „De Blokgouw” (aanvang 20.00 uur). Odin komt pas op 3 maart aan bod. Dan spelen de Heemskerkers in Oudewa- ter tegen Wim van Zwol/JC; aanvang 21.00 uur. De loting voor de wedstrijden in de derde ronde (5 mei 1979) wordt op 3 maart verricht. staat niets een vertrek van Thijssen meer in de weg. Slechts de looptijd van Thijssens overeenkomst is nog een punt van gesprek. Voor Thijssen, wiens transferbedrag naar verluidt rond de acht ton ligt, zal volgens FC Twente-manager Ton van Dalen niet zo snel een vervanger worden aangetrokken als in het geval Wildschut- Zondervan. het gat te dichten. Willem II probeert nu via locale acties het tekort aan te vullen. Vrijwel alle fracties in de Tilburgse gemeenteraad uitten hun misnoegen over het beleid van de KNVB. Op grond van onjuist gebleken informatie van de bond aan zowel de gemeente als aan Willem II werd verwacht dat de uitke ring aan toto- en lottogelden 80.000 gul den hoger zou uitvallen. LISSABON. AZ’67 heeft tijdens het verblijf in Portugal een 3-1 zege behaald op Sporting Lissabon. De wedstrijd, die op een nat en zeer moeilijk bespeelbaar veld werd gespeeld, was voor de Alk- maarders het eerste duel op een grasmat sinds december. Door twee doelpunten van Kristen Nyg aard leidden de Alkmaarders bij rust al met 2-0. Na rust kwam AZ duidelijk in problemen en bleek onder de druk van de Portugese topclub derde in de nationale competitie te bezwijken. Nadat de Por tugezen tegenscoorden, herstelden AZ zich en schudde de tegenstander, via een derde treffer na een combinatie tussen Jan Peters en Kees Kist, definitief van zich af. MOSKOU (Reuter/SID). Er is in de Sovjetrussische ijshockeywereld de laat ste tijd nogal wat te doen rond de 23- jarige Viktor Katoeljev. Deze verdediger van Riga Dynamo sloeg in januari tijdens een wedstrijd tegen de Moskouse leger- ploeg scheidsrechter Galinovski neer, na dat Katoeljev naar het strafbankje was verwezen. Katoeljev, die van het voorjaar 1978 een voorwaardelijke schorsing van twee jaar had lopen en dit seizoen al 135 minuten op het strafbankje had doorgebracht, wordt gezien als de exponent van de verruwing tijdens ijshockeywedstrijden in de Sovjet Unie. De technische commissie van de natio nale ijshockeyfederatie heeft erop aange drongen dat Katoeljev voor het leven wordt geschorst. De gemeente had de steun ingetrok ken, omdat Willem II de begroting niet meer sluitend kon maken als gevolg van een 80.000 gulden lager uitgevallen uit kering uit de toto- en lottogelden. toe te voegen”. De Tweede Kamer gaf geen gehoor aan 295'1 het verzoek van de staatssecretaris. Wallis 195) i.:,- 305J de Vries na afloop van het debat: „Ik ben ‘145'ïhet met de motie inhoudelijk niet eens, maar ik kan niet om een uitspraak van de Kamer heen. Ik zal, als de motie is aan vaard, contact opnemen met de andere externe geldgevers, de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de Stichting Na tionale Sporttotalisator, om hen de beslis sing van het parlement mee te delen". Wallis de Vries betreurt het standpunt van de Kamer. „Ook voor de KNVB vind ik het een trieste zaak. Het particuliere initiatief van de voetbalbond om naast overheidssubsidie zelf met een mogelijk heid te komen om uit de financiële moei lijkheden te geraken wordt door de Tweede Kamer teniet gedaan”. Reactie van Eric Vilé, voorzitter sectie- bestuur betaald voetbal: „De toekomst ziet'er nu wel erg somber uit. De houding van het CDA heeft me zeer teleurgesteld. De staatssecretaris wil ik niets verwijten. Hij heeft alles geprobeerd om een combi natie van shirtreclame en overheidssubsi die te realiseren. Ik vind, dat hij zich zeer positief tegenover de KNVB heeft opge- - steld”. r Het betaald voetbal hoopt de andere E externe geldgevers wel te kunnen overtui- £7.gen van de combinatie shirtreclame-sub- t sidie. Vilé: „We willen graag in het r-overleg, dat de staatssecretaris met de “VNG en de SNS zal hebben, betrokken worden. We hopen dan te kunnen aanto- nen, hoeveel geld er door de beslissing van de Tweede Kamer verloren gaat”. De kans het VNG van een combinatie shirtreclame-subsidie te overtuigen is ui- t terst gering. Begin januari liet het VNG in t een brief aan de voetbalbond weten de subsidie aan het betaald voetbal in her- overweging te nemen als tot invoering van E shirtreclame zou worden besloten. Vilé: t „Toch hoop ik aan de hand van cijfers het VNG de noodzaak van shirtreclame te laten inzien. Als dat lukt, kunnen we Wal- L lis de Vries misschien terugsturen naar de t Tweede Kamer om de motie in herover- 1 weging te nemen”. De ideeën van Eric Vilé zijn nauwelijks r reëel. Bij de leden van de Tweede Kamer F heeft hij het al verbruid door zijn uit- I spraak, dat „de motie onaanvaardbaar is I en getuigt van onfatsoenlijk gedrag”. I CDA-woordvoerder Hennekam over die F uitlatingen: „Ik vind de uitspraak van Vilé r erg jammer. Het is beneden alle peil. Maar (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Wallis de Vries zal de motie, die de Tweede- Kamerfracties van de PvdA, het CDA en D’66 vorige week tijdens de begrotings behandeling van het ministerie van CRM hebben ingediend, weliswaar met tegen zin, uitvoe/en. De motie, die vermoede lijk volgende week in stemming zal wor den gebracht en waarvan nu al vaststaat dat die door een meerderheid in de Twee de Kamer wordt gesteund, houdt in dat geen subsidie voor de gezondmaking van het betaald voetbal zal worden verleend als tot invoering van shirtreclame wordt besloten. Tijdens de vierde dag van de begro tingsbehandeling deed de staatssecretaris nogmaals een beroep op de indieners van de motie om deze in te trekken. „Ik vind de motie voortijdig en onjuist. Als de motie nu wordt aanvaard, is er geen mo- 471,9 320,0 3,5 37 6,3 Ook bij Feyenoord heeft Jezek inmid dels voor nog twee jaar bijgetekend, mits hem ook voor het tweede jaar een werk vergunning wordt verstrekt door de stich ting Arbeidszaken. Die laatste ontbinden de clausule is ook opgenomen in de Tsje chische contracten, die werden getekend in het bijzijn van o.a. Peter Stephan. het hout uit de catacomben van het Sportpaleis tevoorschijn gehaald, omdat er het aanstaande weekeinde eindelijk weer eens een atletiekevenement op het programma staat. Het betreft de inter landwedstrijd tussen Nederland en Bel gië, waarin de atleten uit beide landen de laatste kans moeten grijpen zich te plaat sen voor de Europese titelstrijd op 24 en 25 februari in Wenen. Defensief bleef VCIJ ver beneden de maat, terwijl er door slechte passes voor b-de spelverdeelsters weinig eer viel te be- halen. Die Raeckse draaide twee sets op volle toeren. Toen VCIJ dan ook via 15-6 j en 15-7 in min of meer verloren positie pas gemanoeuvreerd, permitteerde de ^Haarlemse ploeg het zich van spelverdeel- ~ster te veranderen. VCIJ bleef in de derde set tot 6-10 aan de goede kant van de score, maar toen Henny Hiemenz met een enkelblessure uitviel, boette de VCIJ-aan- val zodanig aan kracht in, dat Die Raeck- se van setverlies verschoond bleef: 15-13. Het competitieduel in de nationale Meisjes-D: (klassement/500 en 1000 meter) 1. - Ingrid Haringa 101.100-48.5-1.45.2, 2. Mitzy Re- nooy 105.500-52.4-1.46.2, 12. Coby Haleber (IJ- muiden) 119.950-56.8-2.06.3; Jongens-D: Edwin de Leeuw (Holysloot) 97.150-48.0-1.38.3, 2. Mark - Heijneman (Amsterdam) 97.550-47.5-1.40.1, 7, Onno Scholtens (Haarlem) 102.450-50.4-1.44. 16. Albert Lute (Castricum) 114.700-60.2 (val). 2 1.49.0. «-1 „Toen ik vorige week met het bestuur om de tafel ben gaan zitten, heb ik aan penningmeester Bastiaenen gevraagd hoe Haarlem er financieel voorstond. Moeten we wel of niet verkopen om schulden te dekken? Bastiaenen heeft me toen gezegd, dat Haarlem schuldenvrij is en dat alle spelers behouden kunnen worden.” (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Trainer Vaclav Je zek mag van de Tsjechische autoriteiten nog twee jaar bij Feyenoord blijven. De oefenmeester, die van alle betrokken in stanties al toestemming had zijn dienst verband in Rotterdam voor één jaar te verlengen, tekende de contracten voor de langere periode de afgelopen dagen op het Tsjechische sportbureau Prago Sport. De gemeenteraad ging niet in op een verzoek van de zijde van de voetbalclub Bij de jongens was Onno Scholtens uit - Haarlem de snelste uit de regio. Scholtens - eindigde als zevende. Belangrijkste uit slagen: HAARLEM. VCIJ heeft in de promo- r tieklasse dames van het district Haarlem F -tegen koploopster Die Raeckse 2 niet Lyoor een verrassing kunnen zorgen. In L een van IJmuidense zijde ronduit slechte partij volleybal was VCIJ geen partij E voor het thuisspelende Die Raeckse, dat f dan ook moeiteloos in drie sets de winst f voor zich opeiste. In 1973 had de gemeente Rotterdam zich garant gesteld voor de Europese kampi oenschappen. Doordat er in totaal op bei de dagen slechts krap 4000 toeschouwers de poorten passeerden, leed de gemeente een fors verlies. Omdat ook de KNAU geen geld heeft om wedstrijden in Rotter dam te houden (de kosten bedragen per weekeinde zo’n 60.000 gulden) moest steeds elders onderdak worden gevonden. Nu echter ziet Rotterdam weer brood in.;;- de atletiek en bovendien wil de directie - van Ahoy in de komende jaren komen tot een serie wedstrijden. Publiciteitsman Peter Bonthuis: „Wij denken aan eenzelfde serie als het wiel rennen op zondag. Dat trok in het begin ook geen toeschouwers en nu zitten we elke keer bijna vol. Deze wedstrijd wordt als het ware een proef voor de toekomst”. Een proef voor de (naaste) toekomst wordt het ook voor de Nederlandse atle ten. Alleen hoogspringer Ruud Wielart voldeed tot nu toe aan de voor Wenen gestelde limiet, maar trainingscoördina- tor Bob Boverman verwacht toch met zes man te kunnen afreizen naar de Oosten- rijkse hoofdstad. „De baan in Rotterdam is behoorlijk snel en ik denk dat mannen als Arno Körmeling, Koen Gijsbers en Joost Borm het komende weekeinde onder de limiet duiken. Daarnaast hebben we recht op twee open inschrijvingen”. Wat Nederland betreft zal waarschijn lijk de complete top aanwezig zijn. Ook Ruud Wielart, die overigens zaterdag eerst nog deelneemt aan een wedstrijd in het Franse Vitel. Met de Hoofddorper kan het hoogspringen het beste nummer wor den, omdat België Eddy Annijs en William Nachtegaal afvaardigt. Beiden moeten in staat worden geacht in de buurt van de 2.20 meter te komen. Andere toppers in de Belgische ploeg zijn verspringer/sprinter Roland Desruelles, sprintster Lea Alaerts en 800 meter loopster Annemarie van Nuffel. Op de wedstrijden, die beide da gen om twee uur beginnen, ontbreken echter Alfons Breijdenbach en hoogs- pringster Annemarie Pira, die beiden kampen met lichte blessures. „Boven- dien”, zegt Bob Boverman, „heeft de Bel gische bond nogal wat problemen met Breijdenbach. Hij traint helemaal voor zichzelf en de bond kan nauwelijks vat op hem krijgen”. Het ontbreken van deze twee hoeft ech ter een goede interland, met duidelijk 4 winstkansen voor Nederland, niet in de weg te staan. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De spelers van Haarlem hebben over het algemeen positief gerea geerd op het besluit van Barry Hughes, om zijn contract bij Haarlem met twee jaar te verlengen. Martin Haar zei gisteravond: „Ik ben erg blij, dat hij blijft. Het verraste me nogal, omdat ik het bericht uit de krant moest vernemen. Hughes heeft gisteren niets tegen ons gezegd op de training. Ik zit nu twee jaar bij Haarlem en ik heb in die tijd een goede verstandhouding met Hughes opgebouwd. Ten opzichte van acht jaar geleden, toen ik hem heb meegemaakt bij de Go Ahead Eagles, is hij menselijker geworden, hij praat veel meer met de spelers. Bovendien zorgt hij'er voor, dat Haarlem vaak in de publiciteit komt. Ik denk dat je nooit meer wat van Haarlem had gehoord, als er een andere trainer was gekomen”. Pieter Huyg is evenals Haar content met het aanblijven van Hughes: „Ik vind het geen slecht idee van het bestuur om hem nog een tijd vast te houden. Hughes is de ideale figuur voor een club als Haarlem. Om de haverklap staat hij in de krant of is-ie op de televisie.” Barry Hughes zelf heeft lang moeten nadenken, voordat hij de knoop kon door hakken. De afgelopen maanden waren hem aanbiedingen van twee eerste-divi- sieclubs, een Franse vereniging en een bedrijf, dat hem als promotion-manager in dienst had willen nemen, gedaan. Hug hes: „Vooral naar die baan als pr-man had ik wel oren. Dat had met een goed salaris, alle sociale voorzieningen en een uitste kend pensioen een brok zekerheid voor de toekomst betekend. De aanbiedingen van die twee eerste-divisieclubs heb ik naast me neergelegd, omdat de één een matige ploeg bezit, en de ander te ver uit het centrum van het land is gelegen.” (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De atletiekbaan van het Rotterdamse Sportpaleis „Ahoy” is nu nog bedekt met een dikke laag stof. Niet zo verwonderlijk, want de houten rondbaan werd voor het laatst gebruikt tijdens de Europese indoor-atletiekkam- pioenschappen in 1973. Maandag werd (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM. Ingrid Haringa Velsen-Noord heeft op de Amsterdamse kunstijsbaan Jaap Eden het kampioen schap bij de meisjes junioren-D van het gewest Noord-Holland/Utrecht behaald. Haringa bereikte dit resultaat door beide afstanden (500 en 1000 meter) te winnen. Bij de meisjes was Ingrid Haringa, die onlangs nog derde werd bij de Nederland- se kampioenschappen, een klasse apart. Ze had maar liefst vier punten voor- J sprong in het eindklassement op de num- mer twee Mitzy Renooy uit Soest. Vooral de 500 meter was van een goed gehalte 48.5. Nummer twee Greetje Tijmes noteer- de 51.6. Schaatsster Haitske Valentijn-Pijlman heeft tijdens de Friese baansprintkampi- oenschappen in Heerenveen een nieuw Nederlands record op de sprintvierkamp voor dames gevestigd. Zij kwam uit op een puntentotaal van 176.800 via 43.9 en 43.5 op de 500 meter en 1.29.5 en 1.29.3 op de 1000 meter. Hiermee bleef zij twee punten onder het oude record dat zij op 11 en 12 februari vorig jaar tijdens het we reldkampioenschap sprint in Lake Placid bracht op 187.750. Het contract tussen trainer Rinus Go- sens en de eerste-divisieclub Eindhoven zal na afloop van het huidige seizoen niet worden verlengd. De 59-jarige Gosens kwam in 1973 naar Eindhoven. Ad Bakker, tot voor kort eerste-elftal- speler van de Bredase eredivisieclub NAC, is gisteren benoemd tot hulptrainer van de Brabantse formatie als opvolger van Jo Jansen. Deze werd na het plotselin ge vertrek van Hans Dorjé gepromoveerd tot eerste oefenmeester. In totaal 21 personen zijn gisteren in Boston in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van oplichtingsgevallen bij paardenraces in vijf staten in het oos ten van het land. Bij de verdachten zijn drie jockeys en twee eigenaren. Er zijn 51 gevallen van oplichting, en omkoperij ge constateerd, waarbij een winst van in to taal ruim een miljoen dollar werd gemaakt. 104,50 46.10 149.30 1,14 140,00 39,50 7,00 82,00 19.10 49,00 107,60 35,90 50.50 47,20 69,00 27,50 53,50 122,50 99,00 85,00 32,20 92.80 68.20 113,00 50,70 36,00 36,00 60,504 74,50 41,00 34,80 626,00 43,51 L 55,0» - 49,01 38,11 41,60 131,50 36,10 39,00 132,50 52,50 37,00 3,1) 50,00 138,50 60,31 92,30 166.51 51,50 53,10 115,00 42.50 25,20 61,80 53,00 90,00 48,01 L 11300 gelijkheid meer om overleg te voeren met 84,56 -de KNVB. Om voor subsidie in aanmer- king te komen zijn aan de voetbalbond ir enkele voorwaarden gesteld. Nu het 76JIoverleg gaande is, voel ik er niets voor een 106,1 i nieuwe voorwaarde over de shirtreclame 49.1 48.1 36.1 I 39,5 - maar wel gezond. Het bestuur bemoeit zich niet met me, ik ben de baas van de technische zaken. Bovendien word ik vaak betrokken bij dingen, die eigenlijk buiten mijn werkterrein liggen. Ruzie heb ik haast nooit, met spelers, noch het be stuur. Ik ben alleen erg teleurgesteld in de belangstelling van de stad Haarlem. In een gemeente van 150.000 zielen moeten toch meer mensen geïnteresseerd zijn in Haarlem, dan de 4500, die nu elke week komen. Ik hoop zo, dat we volgend jaar een lichtinstallatie krijgen, want ik blijf van mening, dat we op de zaterdagavond veel meer publiek trekken. Mocht het zo ver komen, dan zorg ik persoonlijk voor een geweldige sfeer. En dan zullen we net als bij NAC tweemaal vijfenveertig minu ten aanvallen.” „Of ik de juiste beslissing heb geno men, weet ik nu niet. Geen enkele top- trainer kan van tevoren zeggen of hij in bepaalde situaties juist handelt. Natuur lijk had ik wel bij een topclub willen gaan werken, wie niet. Alle clubs zijn echter bezet, en ik ben niet iemand, die gaat leuren naar een baan. Als ze me nodig hebben, bellen ze me maar. En ik I --- wilde ook niet wachten, tot er een trainer AA/JncF A bij een andere vereniging zou sneuvelen. W I H S I /A Dat kan ik niet opbrengen. Bovendien is x dat niet eerlijk ten opzichte van Haar lem,” aldus Barry Hughes, die van het bestuur overigens de toezegging heeft gekregen, dat hij volgend jaar de beschik king krijgt over een assistent bij de mid- dagtrainingen. „Ik moet nu soms een groep van 23 spelers in mijn eentje bezig houden. Dat gaat ten koste van de indivi duele begeleiding. Daar komt nu geluk kig verandering in.” GOVERT WISSE Van het bestuur van de Nederlandse Sport Pers heeft hij de gouden ere-speld ontvangen. Staal genoot jarenlang lande lijke bekendheid als turnmedewerker voor diverse bladen. „De toekomst

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 33