Op terrein van openbare scholengemeenschappen Kennemer 11 draait Art-house films Ere-voorzitter postzegelclub John Massis komt naar Donkey Shot A. C. BORST politienieuws] c Hercules Bestuurde Ruimte” in bibliotheek ■I kort ijmondniejws 11 iX 5 Jaarvergadering van Zwemclub VROUWENCAFÉ fel] KRACHTPATSERIJ MET BEHULP VAN ’T GEBIT De Zevensprong komt langs de deuren Schoten afgevuurd op Halve Maan alle soorten meubelstoffen uit voorraad leverbaar Runder verse worst: VOOR AL UW VAKKUNDIG MEUBELSTOFFEERWERK Stuur bloemen als ’n fleuropkikkertje JQ üw Keurslager n waarom zou u l mei minder doen 1 Expositie over ruimtelijke ordening Kb 9 FEBRUARI 19 7 9 WOENSDAG 7 w ■I WONINGINRICHTING o.a. gobelins, mohair, velours d’Utrecht, moquettes 3 PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN TEL. 15991 .1 BEVERWIJK-HEEMSKERK 100 gram 1.30 3 s Leao-school aan Brederodelaan kan verhuizen naar Heemskerk (Van een onzer verslaggeefsters) .30 u.: 121.30 19 en .15 u.: s*O rechts op de foto. (ADVERTENTIES) t. A Antiekbeurs. Tijdens het weekend van 10 en 11 februari wordt in „De Ooie vaar” aan de Heidijk 1 in Uitgeest weer een antiekbeurs gehouden. Een twintigtal antiquairs biedt antiek en spullen uit grootmoeders tijd aan. (ADVERTENTIE) Fleurop Interflora staat garant voor uw öloemengroet Konlnginne gracht 135 2514 AM Den Haag Straks komt men met de twee grote scho lengemeenschappen „De Blinkert” en het Berlingh College wel met ontzettend veel leerlingen op één terrein te zitten. Onder wijskundig biedt dat anderzijds voorde len in het kader van de doorstroming van en naar andere onderwijsvormen en de samenwerking met deze scholengemeen schappen, die nu uiteraard ook wel be staat, maar waarbij de afstand nu toch nog een rol speelt. De openbare leao vervult duidelijk een streekfunctie. De leerlingen 185 meisjes en 95 jongens komen uit Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest, IJmui- den, Velsen-Noord en omgeving, van in totaal ongeveer 55 verschillende lagere BEVERWIJK. Nu zodra de vorst wijkt voor het Berlingh College een geheel nieuw en permanent gebouwen complex wordt opgetrokken aan de Van Riemsdijklaan daagt er ook een nieu we toekomst voor de nu aan de Bredero delaan gevestigde openbare leao-school. Die school voor lager economisch en ad ministratief onderwijs kan na het gereed komen van het nieuwe Berlingh College namelijk verhuizen naar de mavo op het terrein van dit college. Die mavo wordt in de nieuwbouw opgenomen, maar ver laat dan een als permanent gebouwde school, die dan ter beschikking komt van de openbare leao-school. De leao-school biedt naast de mavo ook een uitstekend alternatief voor degenen die dankzij de bijzondere kenmerken van het leao (kleine klassen, veel begeleiding bij het huiswerk maken, niet te hoog tem po, per vak keuze uit twee niveaus, ruime Een lekkere variatie die u slechts 12 minuten zachtjes hoeft te braden. Smaakt overal heerlijk bij. deelnemen aan een grote postzegelten- toonstelling. De viering van het 35-jarig bestaan is in aantocht en besloten werd gelden voor die viering te reserveren. pakketkeuze voor het examen) willen doorstromen naar voortgezet dagonder wijs (mavo, mhno, meao, vhbo. De erva ring leert, dat die doorstroming in véél gevallen heel succesvol verloopt. In het algemeen kan worden gesteld, dat de leao-school meer beroepsvoorberei dend onderwijs biedt dan een beroepsop leiding. Recent gingen leerlingen van de Secretaris Th. W. Andriesma moest we gens gezondheidsredenen zijn funktie na negen jaar neerleggen. De heer H. A. G. Seesink wordt zijn opvolger. De aftreden de bestuursleden P. Smit en J. Huybers zijn herkozen. BEVERWIJK. Leerlingen en ouders van de leerlingen van „De Zevensprong”, de school voor speciaal onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen, gaat op vrijdag 16 februari in de aula van de Cupertinoschool aan De Dalen een kiena- vond houden. Tevens is er een verloting. Voor beide activiteiten haalt men bij parti culieren en middenstand prijzen op. Om dat de laatste weken in Beverwijk diverse personen<ioor de politie in de kraag zijn gegrepen omdat zij onrechtmatig goede ren bij mensen ophaalden, is de leiding van de Zevensprong bevreesd voor nega tieve publiciteit. Wie voor deze school op stap is, heeft van de schoolleiding een ondertekende brief meegekregen. Wie die brief niet kan tonen, behoort niet tot de ophaalploeg van De Zevensprong. Op bijzonder hartelijke wijze werd dank gebracht voor het vele dat de heer C. Luttik voor de postzegelclub heeft ge daan. Eertijds begonnen in de Baanstraat met zestig leden groeide het ledental tot 384. De scheidende voorzitter werd met talrijke cadeaus verrast, oude foto’s, een fotoplakboek, een polshorloge, een foto van wijlen zijn vader die ook al lid van de vereniging was en dit huldebetoon werd hem bijna te machtig. Geëmotioneerd be dankte hij. Tijdens deze jaarvergadering werden nog twee leden in de bloemetjes gezet, namelijk A. Lieuwen en P. Donker, die een kwart eeuw lid zijn. leao-school aan de Brederodelaan ook naar de tekenakademie, de politieschool, kortom aansluitmogelijkheden in een gro te veelzijdigheid. HEEMSKERK. John Massis, de Bel gische „Hercules”, zal zaterdagavond en kele staaltjes van z’n kunnen weggeven in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. De krachtpatser staat al een jaar of twaalf vermeld in het befaamde Guinness Book of Records. In 1976 deed hij van zich spreken door een honderdéénentwintig ton wegende diesellocomotief met wagon aan z’n tanden tien meter naar voren te trekken. Een jaar later verbeterde hij het wereldrecord met-de-tanden-heffen: het gewicht van 233 kilo dat aan zijn kaken bengelde wist hij bij die gelegenheid vijf tien centimeter omhoog te tillen. Eén van z’n laatste stunts leverde John Massis in Sint Willebrord bij de aankomst van de Tour de France. Wederom met behulp van z’n gebit hield hij de zijspan combinatie van Wil Biggelaar en Cor Bijl tegen, en ook toen de gashandle van de zware crossmotor volledig werd openge draaid kwamen de zijspankampioenen HEEMSKERK. De themabijeenkom sten in het Vrouwencafé in buurthuis De Zandkraai zijn verschoven naar imdere data. Zo is het thema over sterilisatie nu op maandagavond 12 februari. De bijeen komst begint om half negen. Het volgende thema zal dan op maandagavond 19 fe bruari worden gehouden en handelt over verkrachting. Op donderdagmorgen 22 fe bruari wordt een alternatieve leefgemeen schap belicht. Op de ochtenden dat er geen thema is, is het café wel open en wel van kwart over negen tot kwart over elf. Programma: 14 februari Cet Obscur du Désir een film van Louis Bunuel.; 21 februari Una Cionnaia Particolaro van Marcello Mastrojanni; 28 februari Cira Cuervos met Garaldine Chaplin en Mo nica Handall; 7 maart Violette Nozière van Claude Chabrol; 14 maart Der Ame- rikanische Freund met o.a. Dennis Hop per; 21 maart Violence et Passion van Luchino Vicsconti; 28 maart Python 357 met Ives Montand en Simon Signoret en 4 april Elina Vida Nia met o.a Geraldine Chaplin en Fernando Hey. Kennemer Theater, om juist de Lefheb ber buiten deze beperkte leeftijdsgroe- pering in een omgeving van „anonimi teit” kennis te laten maken met deze filmisch indrukwekkende Art-house-cy- clus. Juist ook terwille van deze groepe ring is de aanvangstijd van deze woens- dagavondvoorstelling verschoven naar 20.30 uur. 12439). 5 Cen- 15.30, iearts 19188) Don- ig met „Wijk aan Duin”. In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan wordt op de woensdagmidda gen van 17 tot 19.30 uur een cursus koken voor kinderen van tien tot twaalf jaar gegeven. Binnenkort start in dit buurthuis ook weer een nieuwe cursus haken, breien en borduren. Voor de eerste cursus was een wachtlijst ontstaan. De nieuwe cursus wordt gegeven op de dinsdagmiddagen van 13.50 tot 15.30 uur. Hiervoor kan men zich opgeven via het buurthuis, telefoon 20944. De Fleurop bloemist overbrugt voor u alle afstanden in 130 landen Door vakkenkeuze-mogelijkheden (keu ze uit dertien examenvakken) en niveau- keuze per vak is het ook een onderwijs vorm die zich sterk kan richten op de wensen en mogelijkheden van de indivi duele leerlingen, ook voor eerdere oplei dingen. Het lager en economsich administratief onderwijs kan gekenschetst worden als een goede onderwijsvorm voor de leerlin- geri die gezien hun mogelijkheden en wen sen na vier jaar waarschijnlijk zullen gaan werken. Praktijkvakken van het le- oa zijn dan bijvoorbeeld kantoorpraktijk, winkelpraktijk, handel en typen. De leao-school aan de Brederodelaan is nu gevestigd in noodgebouwen, maar van een directe noodsituatie is nog geen spra ke. Met het huidige leerlingenbestand van 280 leerlingen is de ruimte met tien loka len in het hoofdgebouw en twee lokalen in een bijgebouw, schuin aan de overzijde, nog voldoende. Maar de ruimte is toch ongeschikt en vooral zeer gehorig. Ander zijds biedt de wat afgelegen ligging, de nabijheid van het park Westerhout en de intimiteit van de school ook voordelen. De huidige noodschoot aan de Brederode laan valt in deze omgeving van luxe hui zen volstrekt uit de toon. geen centimeter vooruit. Het optreden van John Massis in Donkey Shot begint zater dagavond om 21.30 uur. Tijdens de druk bezochte jaarvergade ring in „De Opgang” werd de heer Luttik tot ere-voorzitter benoemd. De scheidende voorzitter werkte zich vlot door twintig agendapunten heen. Leden van de postzegelvereniging gaan op 10 en 11 maart een bezoek brengen aan de partnerstad Neuwied. Daar zal men scholen. Veel leerlingen ongeveer der tig procent komen via mavo’s (Van een onzer correspondenten) BEVERWIJK. Na ruim dertig jaren lid te zijn geweest van de Kennemer Postzegelclub, waarvan 29 jaren als voor zitter, heeft de heer C. Luttik dinsdag avond de voorzittershamer overgedragen aan de heer E. H. Kouwenhoven. BEVERMTJK. In Kennemer Theater 11 zal bij wijze van experiment elke woensdagavond een zogenoemde art-house film worden gedraaid. De art-house films halen doorgaans niet het regionale bioscoopdoek omdat ze een sterk niet- commercieel karakter hebben. Het Kennemer Theater wil tenminste twee maan den met de art-house filmcyclus proef draaien. De eerste art-housefilm wordt volgende week woensdagavond 14 februari geprojecteerd. De directie van het Kennemer Theater heeft tot dit experiment besloten om het publiek in de regio een „totaal” fihnpak- ket te kunnen bieden. Gezien het feit, dat het gaat om vaak uitstekende filmpro- dukties meent zij ieder bezoek aan deze categorie niet-commerciële films te moe ten stimuleren. Om haar doel niet voorbij te streven, is de directie in overleg getreden met de regionale filmhuizen, te weten het Film huis Heemskerk en het filmhuis van de Alpha-sociëteit. Centraal in dit overleg stond de programma-afstemming, het onderling uitwisselen van gegevens en de identiteit van de filmhuis-bezoeker. Unaniem was men het eens, dat de ge middelde bezoeker van deze filmhuizen in de leeftijdscategorie 16 tot ca 25 jaar valt. Derhalve blijkt dus een zeer be perkte leeftijdsgroep de drempel van filmhuizen te overschrijden. Alleszins een reden, aldus de directie van het BEVERWIJK. De Kennemer Zwem- club houdt op woensdagavond 28 februari haar jaarlijkse algemene ledenvergade- ring in het clubhuis De Drijver naast het sportfondsenbad. De leden bespreken de begroting 1979 en dienen een nieuw be stuurslid te kiezen want penningmeester H. Smit legt zijn functie neer. erstr.. >ry of 22 u.. 19 en 16 j. ie”, 16 Het leao bestaat nu tien jaren. Toch bestaan er bij ouders nog allerlei misver standen over. Daarom houdt de school aan de Brederodelaan op donderdag 8 maart een open avond voor ouders en kinderen in de school, van 19.30 tot 21.30 uur. Individuele gesprekken met de schoolleiding zijn overigens altijd moge lijk na een telefonische afspraak. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Woensdagavond om kwart over acht kwamen drie jongens van resp. dertien, zestien en achttien jaar uit Velsen-Noord nogal opgewonden het Be verwijkse politiebureau binnen. Zij hadden op het trottoir bij de kinder boerderij aan de Halve Maan gelopen, Plotseling was een auto het trottoir opge schoten waardoor de jongens bijna wer- den aangereden. De bestuurder vuurde volgens de jongens daarna enkele schoten af in de richting van de spoorlijn. De politie heeft met een speurhond wel sporen van de auto op het trottoir gevon den, maar geen hulzen. Het kenteken van de auto is wel bekend. Het onderzoek wordt voortgezet. Van ladder gevallen. In het Beverwijk se Calsplantsoen viel dinsdagmiddag een 24-jarige man van drie meter hoogte van een ladder. In het Rode Kruis Ziekenhuis bleek het letsel mee te vallten: een ge kneusde rechter voet. Insluiting. Een 30-jarige en een 40-jari- ge Beverwijker hebben zich dinsdavond om zes uur in laten sluiten in het waren huis van V. D. aan de Breestraat. Tegen zeven uur waren zij met een bruine koffer op weg naar de uitgang. Daarin bleek een tv-video-cassetterecorder te zitten. De po litie heeft de mannen ingesloten. Onder invloed. Van een 32-jarige Bever wijker is in de nacht van dinsdag op woensdag het rijbewijs ingenomen. Zijn auto werd in beslag genomen. Hij werd op de Parallelweg aangehouden wegens het rijden onder invloed en dat was niet de eerste maal. 21155). •t, pia- De nieuwe voorzitter E. H. Kouwenhoven neemt de voorzittershamer over van de heer C. Luttik, In de bibliotheek aan de Kerkstraat is de planologie in de provincie Noord-Holland beeld gebracht BEVERWIJK. In de bibliotheek aan de Kerkstraat wordt tot en met 10 maart een tentoonstelling gehouden over de planologie in Noord-Holland. De exploitatie, die de titel „Bestuurde Ruimte” meekreeg, vestigt de aandacht de rol die de overheid heeft te vervullen bij de bescherming van landschap, steden en cultuur, nu en in de toekomst en geeft in fotovorm de geschiedenis van de ruimtelijke ordening in deze provincie. De expositie is samengesteld door het Bureau Voorlichting van de provincie en wordt in roulatie gebracht door de tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Noord-Holland. „Bestuurde Ruimte” tracht een verklaring te geven voor de samenhangen in het landschap, waardoor de problematiek van de schaarse ruimte van vandaag beter op z’n waarde kan worden geschat. Dat die ruimte schaars is weet bijna iedereen. Alle nieuwe activiteiten die een claim leggen op die ruimte, moeten met zorg worden afgewogen. Elke nieuwe ingreep brengt een verandering van het landschap met zich mee. In Noord-Holland zijn talloze planologische ingrepen verricht die een grote invloed hebben gehad en nog hebben op de ontwikkeling van de provincie. De expositie in de bibliotheek is tijdens de openingsuren te bezichtigen. >0^-' - 4 I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9