Kevin Keegan Badmintonevenement zonder AZ VAN DE REGEN IN DE DRUP sportpuntiq Groei stelt tennisbond van De Boer in Davos gsgri Henk Nooren achtste voor flinke problemen Imponerende show van Van Helden naar trainingskamp Uitstekende 500 meter .«au politieke verwikkelingen paardenkoersen Wildschut: eerste goal voor PSV Thijssen tekent voor 2'/f jaar Weerstand tegen benoeming van Jack van Zanten ff iif ii 3 ■h I List Onderzoek Bestaansrecht P-.'- "M DONDERDAG 8 FEBRUARI 19 7 9 23 SPORT I - te®* n w te Éiil ■i ■■Bl i I WUI ■H FC Dordrecht ongeveer een 1 JAN KLIJNJAN: transfer met verstrekkende gevolgen voor FC Dordrecht. -■ ri- LIEUWE DE BOER: sterk optreden. >n incl. BTW JACK VAN ZANTEN: weer omstre- \den positie. (Van een speciale verslaggever) LISSABON. Een heel on-Portu- gese motregen was woensdagavond schuld aan de afgelasting van de oe fenwedstrijd van AZ’67 tegen Atletico Portugal in Lissabon. De motregen duurt nu al een dag of vier. Dinsdag was het terrein van Sporting al vrij wel onbespeelbaar toen AZ’67 met 3-1 won van de Portugese eerste-divisie- club Sporting Lisboa. (Van onze sportredactie) ZEIST. Een eventuele benoeming van Jack van Zanten als elftalbegelei der van Oranje blijkt bij nader inzien toch meer voeten in aarde te hebben dan vorige week werd aangenomen. Met name de vakbonden WCS en WON zijn allesbehalve gecharmeerd van de figuur Van Zanten. Via zijn sponsor is hiertoe al een ver zoek gedaan bij de Koninklijke Neder landse Schaats Bond (KNSB). Van Helden wil later in het seizoen ook graag uitko men in de gouden-schaatswedstrijden in Inzell. wedstrijden in Horten, Oslo, Notodden, Gjöevik en Ströemen deelnemen. Daarna hoopt Van Helden een startbewijs te krij gen voor de wereldbekerwedstrijden, die op 24 en 25 februari in Alkmaar worden gehouden. kio) en Flemming Delfs. Verwacht wordt dat de finale bij de dames in Beverwijk een herhaling zal worden van de eind strijd tijdens het eerste officiële wereld kampioenschap in Malmö in 1977. Dat betekent dan dat Koppen alleen van de open Nederlandse titel kan worden afge houden door de Engelse Gillian Gilks, die het kampioenschap viermaal in successie en vijfmaal in totaal heeft gewonnen. Achter dit duo is de Engelse Jane Web ster als derde geplaatst en Joke van Beu- sekom als vierde. De Nederlandse kam- pio.ene moet evenals Marjan Ridder in staat worden geacht de halve finale te bereiken. Bij de heren krijgt Delfs het onder ande ren op te nemen tegen zijn landgenoot en Deens kampioen Morton Frost, de Japan ners Osaki en Tsjuji, de Engelsen Stevens en Jolly en de Nederlandse titelhouder Rob Ridder. De beste kansen op een titel heeft Nederland in het damesdubbelspel. Daarin zijn Joke van Beusekom en Lene Koppen als eersten geplaatst en Marjan Ridder en Gillian Gilks als tweede. In het gemengd dubbelspel prijken Marjan en Rob Ridder op de derde plaats. De „internationale” in Beverwijk be gint vrijdagmorgen met het kwalificatie toernooi. ’s Avonds om zes uur start het De Nederlandse tafeltennisploeg heeft in Sofia ^en grote nederlaag 7-0 geleden tegen Bulgarije. Ger Slot en Hans Koot leiden in de amateurzesdaagse in Antwerpen. Het duo heeft 73 punten, 43 meer dan de Belgen Clerc en Romano. De Oostduitse Marlise Oelsner heeft tijdens indooratletiekwedstrijden in Oost- Berlijn haar wereldrecord op de 100 me ter indoor scherper gesteld: 11.29. Dietrich Thurau heeft de eerste etappe van de rit naar de zon gewonnen. Thurau was na 143 kilometer in Marbella de snel ste van het complete peloton. Zijn ploeg won in de proloog een ploegentijdrit over 3,9 kilometer in Fuengirola. Het Nederlands zaalhandbalteam heeft in Sittard met 18-28 verloren van de Tsje chische ploeg Tatra Kopcivini. Bij de rust leidden de Tsjechen met 7-9. Voor Neder land scoorden Bouwer 5, Piet Kievit 4, René Kievit 4, Peter Verjans 3, Arie Pot- tuyt 1, en Jos Meevis 1, De doelpunten van de Tsjechen kwamen op naam van Velec- kovsky 6, Dockel 5, Neumann 4, Loksa 4, Dobes 4, en Bruna 4. Gebrek aan ambitie kan men de voorzitter Dick Passchier c.s. moeilijk verwijten. Dit in tegenstelling tot de visie en realiteitszin. Iets waaraan de ronselpraktijken, die met name de door de KNVB voor tien jaar geschorste Jan Huyser in het verleden bedteef, niet vreemd is. De begroting - gebaseerd op een recette van 1500 betalende bezoekers en de uitke ring uit de toto- en lottopot van de KNVB - berust al een aantal jaren op drijfzand, maar een aantel gebeurtenissen bracht de zaken in de Merwestad in een stroomver snelling. stuur van de stichting FC Dordrecht, maar ook in die kringen wordt inmiddels ronduit toegegeven dat men geen onheils profeet hoeft te zijn om te twijfelen aan dat bestaansrecht. Zonder' tussenkomst van de KNVB zou den spelers en trainers van de eerste- divisieclub dit seizoen nog geen stuiver aan salaris hebben gebeurd. Nadat Ton Zwikstra, als ex-penningmeester van het bestuur Betaald Voetbal, de kraan van het noodfonds van de KNVB openzette, kon FC Dordrecht gedurende de maanden september, oktober en november van het vorig jaar voldoen aan die maandelijkse verplichtingen van 30.000 gulden. DEN HAAG (ANP). De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft zijn positie als tweede sportbond van Nederland het afgelopen jaar verstevigd. Uit het jaarverslag, dat de bondsleden vergadering op 31 maart wordt aangebo den, blijkt, dat de groei van het ledenaan tal in 1978 niet minder dan 68.764 be droeg. Dat is een stijgingspercentage van 22 percent. In totaal telde de K.N.L.T.B. per 1 januari j.l. 371.671 leden verdeeld over 1097 verenigingen. 2 2 0 0 0 1 1 3 2 1 5 5 3 2 1 s LOENEN-PRIJS, 2000 m: 1. Jolige Jan (H J. Pools) 2.51.1, 1.25.6, 2. Matchless, 3. Nerva. Winn 3.10, pl 1.40, 2.20, 2.20, kopp 6.00, trio 40.30. HAMBURG. Volgens het gezaghebbende Westduitse vakblad St. Georg is de Ier Eddie Macken in 1978 de beste springruiter ter wereld geweest. Macken won onder meer de derby's in Hickstead en Hamburg en eindigde als tweede in de strijd om de wereldtitel. De prestaties van Macken werden nog iets hoger aangeslagen dan die van wereldkampioen Gerd Wiltfang (Wdl.). Henk Nooren kreeg de achtste plaats toebedeeld en Europees kampioen Johan Heins deelt de tiende positie. 1. 2. 3. 4. 5. 0 1 0 2 1 Er is te dien aanzien gepoogd om een beleidsplan op te stellen, dat vijf jaar in beslag neemt. Jeugdvoetbal, scouting en opvang in het C-team zouden daarbij voorop moeten staan. Een moeilijkheid om een en ander in de praktijk te brengen kan daarbij de impopulariteit zijn, die FC Dordrecht geniet bij de amateurclubs. LEEK-PRIJS, 2380 m: 1. Sinai (M. P. Schou ten) 3.34.2, 1.30.8, 2. Pieter Jan, 3. Peter Boy. Winn 2.60, pl 1.70, 2.70, kopp 12.40. TOTALISATOR-OMZET 179.384,00. miljoen schuld LIESHOUT-PRIJS, 2380 m: 1. Nestor Rood- noot (H. J. Floor) 3.25.0, 1.26.9, 2. Mambo, 3. Lord Easter. Winn 2-.70, pl 1,10, 1,20, 1.50, kopp 5,20, trio 46,50. Niet gestart 8. Leon van IJmuiden. Over de vraag of de stad Dordrecht met zijn omgeving voldoende bestaansrecht biedt aan een betaalde club is de afgelo pen maanden heel wat afgediscussieerd. Aanvankelijk tot ongenoegen van het be- ENSCHEDE. Frans Thijssen gaat FC Twente verlaten. Nog deze week een contract tekenen dat hem voor 27< jaar aan Ipswich Town ver- bindt. Thijssen die het afgelopen weekeinde in Engeland was en met zijn oud-clubgenoot Arnold Mühren en manager Robson naar een geschik- te woning heeft uitgekeken kwam woensdag tot dit besluit. Het ziet er naar uit dat Thijssen op 17 februari in de wedstrijd tegen Bristol Rovers zal TON VAN BEUSEKOM: „Ik verwacht nu gewoon subsidie. Maar aangezien men in Zeist de mening is toegedaan, dat het niet verantwoord is om FC Dordrecht als enige betaalde club de gelden in het bovengenoemde nood fonds te laten opsouperen, werd overge gaan tot het laten instellen van een on derzoek, waarmee ex-Ajax-penningmees- ter Henk Timman werd belast. Deze week brengt Timman in Zeist zijn,rap port uit, waarbij het uitgangspunt niet is of FC Dordrecht in staat is om op korte termijn voldoende geld bijeen te brengen om de schulden af te- lossen, maar of FC Dordrecht gedurende een aantal jaren op een verantwoorde wijze kan functio neren. Gedurende een aantal jaren werd het ene gat gestopt met het andere. Onder meer konden de bedrijfsvereniging, FC Den Haag, dat nog geld te goed had in verband met het uitlenen van Peter Lan ders, en twee Dordtse amateursclubs fi nancieel tevreden worden gesteld. Veel clubs hebben momenteel een wachtlijst. De bond berekende, dat voor de opvang van nieuwe leden ongeveer 980 banen nodig zijn. Daarvan worden er jaarlijks niet meer aangelegd dan 500, zodat de wachttijden langer zullen wor den. De onstuimige groei geeft ook proble men bij de begeleiding. De opleidingsin stituten leverden vorig jaar 127 nieuwe a- leraren af, die ongeveer 14.000 mensen de eerste beginselen van het spel kunnen bij brengen. Dit staat uiteraard in geen enkele verhouding tot de aanwas van nieuwe leden, zo concludeert de secreta- ris-pennir^gmeester Mr. H. de Ruiter. Heeft FC Dordrecht nog bestaans recht? De sinds kort opgerichte Beheer raad heeft zich daar het hoofd over ge broken, nadat een accountantsbureau al een weinig hoopgevend rapport uit bracht, waarin werd becijferd dat de totale schuld van de eerste-divisieclub het miljoen benadert. De grote klap voor FC Dordrecht kwam, toen de inmiddels naar het C-team verbannen oud-international Jan Klijnjan beslag liet leggen op de uitkeringen uit de toto- en lottopot van zijn werkgever, aan gezien hij 125.00Q gulden claimt, die in eerste aanleg zouden worden betaald door een aantal sponsors. Mede doordat FC Dordrecht door de winterse omstandighe den geen competitievoetbal meer kon be drijven, ontving het personeel sinds eind november geen salaris meer. .X. Martin Snoeck en Jo Witteveen vra gen zich als vertegenwoordigers van de belangengroeperingen in het sectiebes- tuur betaald voetbal in de eerste plaats af of een functie als elftalbegeleider wel strikt noodzakelijk is. Voorts zou men er moeite mee hebben wanneer de KNVB met iemand in zee gaat, die illegaal aan wedstrijdmakelaardij doet. De vakbond doelt daarmee op het feit dat Van Zanten, die geen UEFA- licentie bezit, zelf rechtstreeks zaken doet met clubs in het kader van het jaarlijkse internationale voetbaltoer nooi van de stad Amsterdam. Sectiebestuurslid Herman Choufoer heeft inmiddels een taakomschrijving voor een op korte termijn te benoemen elftalbegeleider gereed. Het sectiebes- tuur betaald voetbal streeft er name lijk naar om op 24 februari tijdens Italië-Nederland al een elftalbegelei der op de bank te hebben. In het landenklassement is Nederland tweede geplaatst, achter Groot-Brittannië, maar voor de Verenigde Staten en West-Duitsland. De ranglijsten zien er volgens St. Georg als volgt uit: Ruiters: 1. Eddie Macken (Ier), 2. Gerd Wiltfang (Wdl), 3. Micheal Matz (Vst), 4. David Brooma (Eng), 5. Harvey Smith (Eng), 6. Hugo Simon (Oos), 7. Nelson Pessoa (Bra), 8. Henk Nooren (Ned), 9. Paul Schockemöhle (Wdl), 10. Caroline Bradley (Eng), Walter Gabathuler (Zwl), Herve Godignon (Fra), Johan Heins (Ned), Ian Miller (Can), Dennis Murphy (Vst), Derek Ricketts (Gbr), John Simpson (Can), Melanie Smith (Vst), Bernie Traurig (Vst) en Eric Winters (Bel). Amazones: 1. Caroline Bradley (Eng), 2. Melanie Smith (Vst). 3. Terry Leibel (Can). Landen: 1. Groot-Brittannie, 2. Nederland, 3. Verenigde Staten. 4. West-Duitsland. 5. Canada. 6 Frankrijk, 7. Ierland, 8. België, 9. Zwitserland, 10. Oostenrijk Hoe dan ook, de stad Dordrecht, die 25 jaar geleden met EMMA, EBOH en DFC in het betaalde voetbal startte, zou straks wanneer de KNVB herdenkt dat het een kwart eeuw geleden is dat het betaald voetbal in Nederland zijn intrede deed, wel eens helemaal geen representant meer kunnen hebben in de profsector. vermogen. Sporting had een sterke 1 W Jordao. Topspeler Jordao deed wil Het bezoek van de Nederlandse be- kerwinnaar heeft in de Portugese -| sportwereld veel aandacht. Een Lissa- böns sportweekblad citeerde met grote letters een uitspraak van AZ-trainer Kessler: „We zijn voor de sneeuw ge vlucht om in de regen te plenzen”. Kessler is echter niet ontevreden. AZ’67 heeft in Portugal goede beurten gemaakt. Eerst tegen het Deense ama- teurelftal, dinsdag tegen Sporting Lis sabon. Het Nederlandse spel wordt door de Portugezen „grote klasse” genoemd. Het dagblad Diario Popular noemde AZ'67 superieur in de aanval, atletisch te kunnen, taalwisselingen en combinatie- ploeg op de been gebracht met Keita en ---l na een onderbreking van anderhalf jaar weer voor het eerst mee. AZ’67 is van plan het verblijf in Portugal te verlengen wanneer de Ne derlandse velden onbespeelbaar blij ven. Voor vandaag, donderdag, staat een wedstrijd tegen Belenense op het programma. SUSTEREN. PSV heeft in Suste ren een oefenwedstrijd tegen.de plaat selijke amateurclub met 4-0 gewon nen. Lubse opende in de 27e minuut de score, waarna Piet Wildschut een mi nuut voor rust zijn eerste doelpunt voor PSV maakte. Na de pauze ver hoogden Lubse (76) en René van de Kerkhof (85) de score tot 4-0. De Lim burgse doelman Brentjens stopte in de ïle minuut een strafschop van Willy van der Kuylen. Er waren 900 toe schouwers in Susteren. Voorzitter Ton van Beusekom van de badmintonbond: „We hadden toen een bezwaarschrift kunnen indienen, maar we hebben de eer aan onszelf gehouden en hebben de beslissing van GS aanvaard. Ik neem aan dat we dit jaar gewoon een subsidie zullen krijgen”. Het feit dat Zuid-Afrika deze keer niet zal zijn vertegenwoordigd in Beverwijk, moet volgens Van Beusekom los worden gezien van de moeilijkheden in 1978. „Die problemen hebben niets te maken met het ontbreken van Zuidafrikanen. Vorig jaar maakten zij een toernee door Europa en deden zij onder meer ook Nederland aan. Wat we gedaan zouden hebben als zij zich opnieuw hadden aangemeld, kan ik niet zeggen. Ze komen gewoon niet”. Willém Hackenitz, coördinator tijdens de kampioenschappen, stélt in ieder geval vast dat het wegblijven van de Zuidafri kanen „problemen voorkomt”. „Ze had den kunnen inschrijven, omdat het een open toernooi betreft. Uitnodigen doe je ze niet. Het zijn nu eenmaal geen wereld spelers. Bovendien zou het in politiek op zicht niet slim zijn”. Wel van de partij zijn de wereldkam pioenen bij de dames en de heren, het Deense duo Lene Koppen (onlangs nog winnares van het Wereldtoernooi in To- LEIDEN-PRIJS, 2380 m: 1. Nancy Volann (A. Suykerbuyk) 3.32.0, 1.29.1, 2. Pronto Laguna. 3. Obert Voorne. Winn 4,80, pl 2,00, 1,90, kopp 4,50. Niet gestart 4. Palm Beach. LEMMER-PRIJS, 2000 m: 1. Rodney Fortuna (J van Dooyeweerd) 2.52.1, 1.26.1, 2. Mercurius. 3. Petra Kid Winn 1,50, pl 1,20, 2,20. 1,50, kopp 9,70, trio 36,50. NOOTDORP. De uitslagen van de paarden- koersen in Nootdorp: LANDSMEER-PRIJS, 2000 m: 1. Raldino R (A. v.d. Blonk) 2.58.0, 1.29.0, 2. Pionga Beroona, 3. Refin Buitenzorg. Winn 3,30, pl 1,60, 1,90, 1,90, kopp 24,00, trio 162,90. Niet gestart 7. (Rapallo). LEERSUM-PRIJS, eerste afdeling 1660 m: 1. Regina Scotch (J. Hoejenbos) 2.26.9, 1.28.5, 2. Puckie H. 3. Peter Scot Winn 3,70, pl 1,50, 1,40, 1,80, kopp 6,40, trio 29.30. LAAG SOEREN-PRIJS, 2000 m: 1. Redempta (C. van Leeuwen) 2.58.6, 1.29.3 2. Rinus Enterpri se, 3. Rinsky Tefka. Winn 1,70, pl 1,50, 2,10, kopp 9,20. Niet gestart 1. Rossella en 4. Sido Ernst- heem. (Van onze sportredactie) DORDRECHT. Het jaar 1979 is door de KNVB verheven tot het jaar van de festiviteiten. Tenslotte is het honderd jaar geleden, dat Pirn Mulier het voetbalspel in Nederland introduceerde, 90 jaar geleden dat men in dit land tot een nationale bond kwam en een kwart eeuw geleden dat er in navolging van een aantal buurlanden werd overgegaan tot beroepsvoetbal. Het aantal clubs dat voor het grote avontuur koos beliep in de zeventig. Door een aantal faillissementen en saneringen is dat aantal teruggebracht tot 37. Deze week valt de beslissing of er op korte termijn nog maar 36 betaald-voetbalorganisaties aan de 'competities van de KNVB deelnemen. hoofdtoernooi, waarin zondagmiddag vanaf twee uur de finales worden afge werkt. LONDEN. „De Kevin Keegan- show”. Tot die conclusie moeten alle toeschouwers woensdagavond in het Londense Wembleystadion zijn geko men toen zij na de grote 4-0 overwin ning op Noord-Ierland huiswaarts keerden. Wat Keegan in dit duel van groep I voor de Europa Cup landente ams op Wembley liet zien grensde aan het haast onmogelijke. De kleine dreu mes van HSV werd door het uitzinnige publiek bejubeld en hérhaaldelijk scandeerde het publiek zijn naam en smeekte hem terug te komen naar En geland. „Zo ver zal het niet komen”, sprak Keegan na afloop. „Ik vond het heer lijk om weer op Wembley te zijn. Dat ik ook hier goed speel komt gewoon om dat ik momenteel erg goed in vorm ben.” Engeland heeft slechts 25 minuten last gehad van de Noordieren. Tot dat moment was het een gelijkopgaande wedstrijd. Maar het prachtige ope ningsdoelpunt van Keegan in de 25ste minuut brak het verzet van Noord- Ierland. Toen vlak na de pauze Latchford de stand op 2-0 had gebracht, en dat na prachtig voorbereidend werk van Keegan begrepen de Noordieren dat ze dit keer geen succes op Wmbley zou den hebbne. Het was aan doelman Pat Jennings te danken dat het „slechts” 4-" 0 werd. Scoreverloop: 25. Keegan 1-0, 46. Latchford 2-0, 50. Watson 3-0, 70. Latchford 4-0. In het Wembleydonsta- dion waren 92.000 toeschouwers. De stand in groep 1 is: Engeland3 Noord Ierland4 Ierland3 Denemarken4 Bulgarije2 (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. De organisatoren van de internationale badmintonkampioen schappen van Nederland, die van vrijdag tot en met zondag voor de 33e maal in Beverwijk worden gehouden, zijn dit keer heel wat problemen bespaard gebleven nu geen enkele Zuidafrikaan zich heeft gemeld. Vorig jaar namen negen blanke Zuidafri kanen aan het evenement deel. Zij zorgden toen voor een protestactie van de Werkgroep Zuidelijk Afrika IJmond uit Heemskerk, voor Kamervragen van Ria Beckers (PPR), voor het feit dat het gemeentebestuur van Beverwijk zich van het gebeuren distantieerde en voor het afzien door GS van een subsidie van 2500 gulden aan de NBB. LEERSUM-PRIJS, 2e afdeling, 1660 m: 1. Postduif je (H. J Pools) 2.27.2, 1.27.6, 2 Oval Pride, 3. Orville Terraise. Winn 6.30, pl 2.30, 1.80. kopp 11,20. Niet gestart 1. Rabbani debuteren. DAVOS. Lieu- we de Boer heeft tijdens internatio nale schaatswed strijden in Davos een uitstekende tijd op de 500 meter ge maakt. De Boer, ze ker van een plaats in de Nederlandse sprintploeg die over anderhalve week in Inzell deel neemt aan de we reldkampioen schappen, raasde de 500 meter af in 38.9 sec. Tweede werd Nederlands sprint- kampioen Miel Go- vaert in 39.4. De 1000 meter werd een overwin ning voor Bert de Jong in 1.19.0, met Govaert als tweede in 1.19.4 sec. Deze wedstrijden in Da vos gelden eveneens als selectie voor de S Nederlandse sprint- ploeg. Govaert en De Boer waren na het Nederlands kampioenschap in Heerenveen door bondscoach Gem ser al aangewezen. Van de Roemer, Va- lentijn, De Jong en Ket kregen in Davos nog een laatste kans. De twee besten van deze vier mogen in Inzell naast Govaert en De Boer aan de start komen. Uitslagen van de eerste dag: 500 meter: 1. De Boer 38.9, 2. Govaert 39.4, 3. De Jong 39.5, 4. Van de Roemer en Ket 39.6, 6. Valentijn 39.8. 1000 meter: 1. De Jong 1.19.0, 2. Govaert 1.19.4, 3. Ket 1.21.1, 4. Van de Roemer 1.21.5, 5. De Boer 1.21.7, 6. Valentijn 1.23.3. Hans van Helden is woensdag in gezel schap van zijn trainer Jappie van Dijk naar Noorwegen vertrokken voor een trainingskamp van twee weken. Tot 22 februari zal van Helden onder meer aan ■r W

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23