VERENIGINGSBESTUURDERS VRIJWEL EENSGEZIND IN HUN OORDEEL OVER WINTERSTOP ODIN maar twee sets Derde nederlaag tegen sub-topper VZV eindelijk thuis in zwembad Hoogeberg FC Dordrecht blijft spelen Kwaliteits- keukens? a gelijke van Armixtos Koffie Hag, probleemloos lekker* Echte koffie, gezuiverd interbouw b.v o HflGmag! g F Schadepost Renteverlies Negatief V IJmond M 24 SPORT FEBRUARI 19 7 9 VRIJDAG 9 25 (Van onze sportredactie) ntage. Santpoorterstraat 41Haarlem, tel. 023-26 34 63. pelijk, gezien de onduidelijke situatie van dit moment. Zo bestaat er veel onzekerheid of de competitie wel volledig kan worden uitgespeeld. Voorts lijkt het zeer waarschijnlijk dat naar het niet-populaire alternatief: spelen op woensdag avond, gegrepen zal moeten worden teneinde het complete programma nog tijdig te kunnen af ronden. Of die maatregel nodig is, is in hoge mate 79. 79. 39. - Het spelen van midweekse wedstrijden lijkt derhalve onontkoombaar, al zijn veel clubbe stuurders daar vanwege de praktische en finan ciële gevolgen niet zo erg gelukkig mee. Woensdag 14 februari dienen de clubs zich tijdens een buitengewone algemene ledenverga dering van de afdeling Haarlem over deze zaak uit te spreken. HAARLEM/IJMOND. De langdurige onder breking van de competitie in het amateurvoetbal dreigt voor de clubs uit te draaien op een behoor lijke financiële strop. Door het aanhoudende win terse weer ligt de competitie al twee maanden stil en dat betekent dat er geen inkomsten zijn uit recettes en kantine. Vooral het gemis van de gebruikelijke wekelijkse kantine-omzet (nog al tijd de belangrijkste bron van inkomsten) is een forse financiële aderlating, waarvan nog maar moet worden afgewacht of die in de komende maanden kan worden goedgemaakt. Hoewel er in feite slechts sprake is van uitstel van die inkomsten, bestaat bij veel verenigingen toch de vrees dat dit seizoen heel wat zal moeten worden „ingeleverd”. Die vrees is alleszins begrij- afhankelijk van het tijdstip waarop de velden weer bespeelbaar zijn en in welk tempo de compe titie kan worden afgewerkt. Mocht er besloten worden om midweekse wedstrijden in het pro gramma in te passen dan kan daar pas 1 april mee worden gestart, aangèzien de meesje verenigin gen niet over een lichtinstallatie beschikken. Dopr de invoering van de zomertijd is het dan mogelijk een aantal wedstrijden op één avond te spelen. Verder is er nog een probleem. Een aantal Haarlemse voetbalclubs dient met ingang van 1 april hun velden af te staan aan honk- en softbal- verenigingen, hetgeen het volledig afwerken van de competitie nog twijfelachtiger maakt. De afde ling Haarlem van de KNVB heeft inmiddels een beroep gedaan op de gemeente Haarlem om lan ger van de velden gebruik te mogen maken. Financiële strop clubs Terugloop inkomsten niet meer in te halen i36yx (ADVERTENTIE) White Stars mist voldoende durf te. Niet alleen ontdeed zij zich keer op keer van haar bewaaksters, maar boven dien beschikte zij over een zuiver af standsschot, dat haar pleog vlak voor de rust afstand deed nemen van de thuisclub. Een strop voor DCO is ook dat er na het heien van de eerste paal in november vorig jaar vrijwel niets meer aan de bouw van het nieuwe clubhuis is gedaan. Bovendien zijn de waterleidingen en ver warmingselementen van de kleedkamers stuk gevroren. Een schadepost van een paar duizend gulden en die hoopt men op de gemeente, eigenaar van de kleedge- bouwen, te kunnen verhalen. bond om hun competities in het Velserbad te blijven draaien. Nu er eindelijk weer binnen de gemeen te gespeeld kan worden, rekent VZV op een grote supportersschare, die nu dicht bij huis en in een fraaie accommodatie de wedstrijden kan bekijken. Het programma luidt als volgt: 17.15: asp. jongens b: VZV-Olympus; 17.40: asp. jongens a: VZV-DWT; 18.30: dames 2: VZV-Olympus; 18,45: dames 1: VZV-ZVH; 19.30: heren 1: VZV-Laga; 20.15: heren veteranen: VZV~de Ham. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat VCK in de damespromotieklasse voor een verrassing zou gaan zorgen. Door een enorme vechtlust werd de eerste set tegen Argus winnend afgesloten, waarna in de tweede set een 3-11 voorsprong werd ge nomen. Gaten in de Beverwijkse defensie boden Argus echter de kans alsnog de partijstand in evenwicht te trekken, ge sterkt door deze niet meer verwachte op kikker enigszins geflatteerd de 3-1 winst veilig te stellen. ODIN-KDS 2 3-0 (15-9, 15-8 en 15-1). op de diepgeslagen lage services van de Amsterdammers. In de derde set sloeg echter plotseling de vlam in de pan. De pass van de Heemskerkers lag beter, ter wijl de irritante speelwijze van Armixtos op ODIN werkte als een rode lap op een stier. Een hoofdrol in aanvallend opzicht werd nadrukkelijk opgeëist door de ont ketende Hans Gooijer; doch in de vijfde set viel ODIN weer ver terug. Argus-VCK 3-1 (12-15, 15-11, 15-10 en 15- 5). Een sterk gehavend WW trad tegen Rust Roest aan met vier invallers. Het onbrak de Wijk aan Zeeërs daardoor aan lengte voor het net, terwijl ook het ploeg- verband in de eerste set ver te zoeken was. Tegen Rust Roest, de hekkesluiter van de eerste klasse B had dat echter geen fatale gevolgen voor WW. Goed spel van de debuterende spelverdeler Frans Schoo en „clean” aanvalswerk vormden de basis van een uiteindelijk toch nog eenvoudige 0-3 overwinning. Phoenix-Molenwiek 2 3-0 (17-15, 16-14 en 15-5). Voor het eerst sinds 8 december j.l. behaalden de Phoenixdames in de natio nale derde divisie weer een positief resul taat. Slachtoffer hiervan werd het Zaanse Molenwiek, dat het in de belangrijke eer ste twee sets voornamelijk moest afleggen tegen de ongekende inzet van de Bever wijkse dames. In de openingszet heeft Molenwiek lange tijd de beste papieren gehad. Verdedigend speelden de bezoek sters solide, doch de aanval verzandde vaak in te ingewikkelde variaties. Toen Phoenix langzaam maar zeker vat begon te krijgen op het Zaanse penetreren, re sulteerde dat in de niet meer verwachte setwinst (17-15) van de ploeg van coach Gerrit van der Brink, die zich na afloop vol lof uitliet over zijn team: „Eindelijk was er weer een optimale inzet van de speelsters, en dat geeft net dat beetje „jeu” wat zij nodig hebben. Doordat we de eerste twee sets maar net aan wisten te winnen, trad er bovendien geen verslap ping op in de derde set. waardoor Phoenix de zaak door eeri goede aanval professio neel aïmaakte.” ODIN-Armixtos 2-3 (5-15, 3-15,15-12,15- 12 en 6-15). Het Heemskerkse ADO’20, met 1600 le den de grootste voetbalvereniging in Ne derland, heeft minder moeite met de hui dige situatie dan het meerendeel van de clubs. Penningmeester M. Woerdeman: „We missen alleen de opbrengst van de kantine, maar dat is slechts een kwestie van uitstel. We komen daardoor echter niet in financiële moeilijkheden. Er is al leen sprake van een beetje renteverlies. Pas wanneer de competitie niet kan wor den afgewerkt, heeft dat consequenties voor de vereniging, maar dat zie ik niet gebeuren.” Spelen op woensdagavond wordt door het ADO-bestuurslid even eens niet als een nadeel ervaren. „De competitiewedstrijden van ons eerste team zijn voor de leden gratis toeganke lijk. Aangezien het grootste deel van ons publiek (tussen de 1500 en 2000 toeschou wers - red.) doorgaans bestaat uit eigen aanhang zal het spelen op woensdag niet van veel invloed zijn op de publieke be langstelling. Verder ben ik er van overtuigd dat ook de omzet van de kantine niet noemenswaardig zal teruglopen”. (Van onze waterpolomedewerkster) IJMOND. Zaterdag vindt een be langrijk evenement voor de Velser Zwemvereniging plaats. Er worden niet alleen voor het eerst officiële waterpolo- wedstrijden in het nieuwe zwembad De Hoogeberg gehouden, maar sinds jaren kan VZV - dat al enkele weken in dit bad traint - de thuiswedstrijden ook werke lijk thuis, in IJmuiden, spelen. Voor deze gelegenheid heeft de vereni ging aanplakbiljetten door de gemeente verspreid met een aankondiging van de zes te spelen wedstrijden. Daarbij is een programmablaadje samengesteld met in formatie over alle teams die in competitie verband zullen spelen, of dat nu voor de bond, de kring Noord-Holland of het dis trict is. In dit programma staan de teams, de spelers en speelsters met naam en capnummer, de aanvoerders en de coa ches vermeld. Sinds 1972, toen het Velserbad door de KNZB Werd af gekeurd voor bonds- en kringwedstrijden, heeft VZV in het Sport- fondsenbad in Beverwijk haar thuiswed strijden moeten spelen. Alleen de pupillen en aspiranten kregen dispensatie van de In een aantrekkelijker tweede helft kre gen de Sterren verdedigend wat meer greep op de Amsterdamse aanval. Wel veroverde The White Stars zich in deze fase wat meer kansen, maar de werkelijke brutaliteit om volledig te profiteren ont brak. Slechts Wilma Tol in de break en de goed spelende Lenie Lips onder het bord konden het maximale rendement uit de goede Haarlemse rebound halen. Ver diend ging de winst echter naar de Am sterdamse ploeg, die een plaats in de play offs niet meer kan ontgaan. Onze GezellenDIOS 70-36 (rust 33-18). Topscorers Onze Gezellen: K. Noordzij (14-8), H. van Kampen (6-12) en P. Aalders (4-8). Tegen het laag geklasseerde DIOS heeft Onze Gezellen geen enkele moeite gehad om tot een ruime zege te komen. Via een vlotte start was het duel bij 22-4 na nauwelijks negen minuten in feite al be slist. De gasten, die in de slotminuten van de eerste helft iets terug konden doen, werden in de beginfase van de tweede helft opnieuw overrompeld. Na 50-24 ge loofde Onze Gezellen het wel en konden de zwak spelende gasten de schade nog enigszins beperken. brengen van complete elftallen. Boven dien zullen veel voetballers met name uit de lagere seniorenteams straks wanneer het mooier weer wordt, weinig zin hebben om nog zo lang door te spelen. Ik zie die woensdagavond bepaald niet als een idea le oplossing”, aldus Commandeur, die be nadrukt dat hij het huidige voetballoze tijdperk bijzonder betreurt. „Niet alleen vanwege de eventuele financiële gevol gen, maar meer nog vanwege het feit, dat de binding binnen de club door het gerin ge contact verwatert.” (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Eindelijk is het damesteam van Smit Beheer/Phoenix er weer eens in geslaagd een competitiewedstrijd winnend af te sluiten. Enigszins tegen de verwach ting in werd het hoger geklasseerde Molenwiek 2 in een zenuwslopende partij volleybal met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. De heren van Europa Meubel/ODIN slaagden er echter niet in de negatieve prestatie- curve van de laatste weken een halt toe te roepen. Slechts twee sets toonden de Heemskerkers zich de gelijken van het bezoekende Armixtos: 2-3. Bij het IJmuidense Stormvogels wordt eveneens verwacht dat de kantine-omzet die aan het begin van het seizoen was begroot, niet zal worden gehaald. Pen ningmeester J. Borst js daar erg duidelijk over. „Het is weliswaar een kwestie van het verleggen van de inkomsten naar een andere periode, maar toch vrees ik dat er minder geld zal binnenkomen. Hoeveel valt nu nog erg moeilijk te zeggen, maar ik Ko Janssen (Ripperda): „Spelen op woensdag gaat geld kosten”. gewoon doorgaan. We hebben de kantine tijdens de vorstperiode een paar keer open gedaan, maar dat is ook weer zo moeilijk, want de ene keer zit het clubge bouw vol en de andere keer is er amper vier man”. Bij het in de tweede klas zondagvoetbal KNVB spelende DCO wordt veel aan kla verjassen, sjoelen en tafeltennissen ge daan, terwijl ook de eigen DCO-disco- theek meerdere keren in actie komt. „We doen er alles aan om de boel draaiende te houden en veel DCO’ers weten het club huis nog steeds te vinden. We hebben al een paar keer een volle bak gehad”, aldus secretaris Dick Doornebosch. „Het spelen op woensdagavond is natuurlijk nadelig, maar we zullen proberen met het schep pen van sfeer en gezelligheid de verloren guldentjes van de zondag toch binnen te halen. Het zou natuurlijk wel een strop zijn als onze toernooien niet door gaan”. Penningmeester A. Commandeur: „El ke week, dat er niet wordt gespeeld, scheelt de club ongeveer tweeduizend gul den aan kantine-inkomsten. Dat hopen we uiteraard in een later stadium alsnog bin nen te krijgen, maar daar valt op dit moment nog weinig over te zeggen. Wan neer de competitie normaal kan worden uitgespeeld ben ik daar niet zo bang voor, in het andere geval gaat het ons toch ongeveer tien mille kosten”. Hoewel een dergelijke verliespost voor DEM geen de sastreuze gevolgen heeft, betekent het wel, dat bepaalde activiteiten en of inves teringen op een laag pitje zouden kunnen komen te staan. Stelt Commandeur: „We zijn dringend toe aan een nieuwe kleed- en clubaccommodatie. Daar reserveren we elk jaar een bepaald bedrag voor. Het zou best eens kunnen zijn dat die reservering als gevolg van een eventueel onverwacht tekort er volgend jaar niet inzit.” Veel heil verwacht de DEM-bestuurder overigens niet van het spelen op woensdagavond. Zijn bezwaren zijn niet zo zeer van finan ciële (voor DEM zal het weinig uitmaken”) als wel van praktische aard. „Voor veel clubs kan deze regeling moeilijkheden op leveren. En dan doel ik vooral op het vroege aanvangsuur en het op de been schat dat het ongeveer tien procent zal zijn.” Volgens Borst zal vooral het spelen van midweekse wedstrijden negatief doorwerken op zowel de recettes als de kantineomzet. „Wedstrijden op woens dagavond trekken duidelijk minder pu bliek. Bovendien zullen veel mensen, die normaal na afloop van de wedstrijden in de kantine gaan zitten, nu direct naar huis gaan.” Naast het gemis van kantine-inkom sten ziet het Stormvogels-bestuur zich ook nog eens geconfronteerd met extra kosten als gevolg van het ontbreken van trainingsmogelijkheden. Borst daarover: „Omdat we in deze periode geen gebruik mogen maken van het trainingsveld, zijn we genoodzaakt op zaterdag en zondag uit te wijken naar het strand. Dat kost geld en is dus nog eens een extra onkos tenpost.” Het uiterst povere reserveteam van KDS was in het Heemskerkse Sportcen trum niet meer dan een aardige sparring partner voor een op alle fronten opper machtig ODIN. Door aanvallende Onzui verheid keek ODIN in de eerste set welis waar nog tegen een 4-6 achterstand aan, maar goed serveren van Gerda Bleijsie en Carla ten Hoeve compenseerden dat euvel ruimschoots. Bovendien creëerden ODIN door dreiging in het midden veel ruimte aan de buitenkanten voor diverse goed opgezette aahvalsvariaties. Rust Roest-WVV’72 0-3 (12-15, 1-15 en 10-15). CycloonsHerbrink Guardians 34-71 (rust 16-30). Topscorers Cycloons: Ronald van der Straat (8-2). Tegen het nog steeds ongeslagen aan de leiding gaande Her- brink Guardians heeft Cycloons niet al leen geen tegenspel van betekenis kunnen bieden, maar bovendien moest de Haar lemse formatie een zware nederlaag in casseren. Piet Hooft, anders één van de gevaarlijkste Haarlemse schutters, kwam er dit keer met vier punten in het geheel niet aan te pas. Grote boosdoener in de ploeg van winnende coach Eric Zwiers was Fred Wickenhagen (18-8), die in de eerste helft al het vonnis over Cycloons voltrok. Ko Janssen loopt al 48 jaar lang als bestuurslid mee bij de KNVB-tweedeklas- ser Ripperda en meent dat het gemis aan recettes en opbrengsten van de kantine door de vorstperiode niet meer valt in te halen. „Vooral als er op de woensdag avonden gespeeld moet gaan worden, gaat het ons geld kosten”, is zijn mening. „Het ligt er natuurlijk ook aan hoe of je er in de competitie voorstaat, maar voor de meesten is het voetbal toch op de zondag gebaseerd. We hebben al een paar keer geklaverjast om toch maar wat inkomsten te hebben, maar wat moet je verder doen?” (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Voor de clubs in het amateurvoetbal is het feit, dat er vanwege de slechte weersomstandighe den al geruime tijd niet kan worden ge speeld, een fikse streep door de rekening. De verenigingen houden er nu al min of meer rekening mee, dat de inkomsten als gevolg van de stagnatie van het competi- tieprogramma achter zullen blijven bij de eerder dit seizoen gestelde verwach tingen. En niet eens zo zeer vanwege het gemis aan de recettes (sommige clubs heffen zelfs geen entreegeld), maar veel meer doordat de inkomsten van de kanti nes sterk zijn gedaald. Met het organise ren van verschillende evenementen wordt zo hier en daar getracht de verlie zen enigszins te beperken. „Als het echter nog langer gaat duren dat er niet gespeeld kan worden, dan verwacht ik toch wel dat er clubs in nood gaan komen”, meent penningmeester Cees Tibboel van RCH. „De opbrengsten van de kantines en de recettes zijn belang rijk. Onze kantine heeft in de eerste helft van het seizoen goed gedraaid, maar wat meer is omgezet in dezelfde periode een jaar eerder, is nu alweer ingeteerd. Als er dhn ook niet gauw gevoetbald kan wor den, zie ik het somber in. We hadden gehoopt dit seizoen glad te kunnen draai en, maar als het zo doorgaat verwacht ik een exploitatietekort van zo’n zes tot acht duizend gulden”. Het laten spelen van competitiewedstrijden op woensdag avonden ziet Tibboel helemaal niet zitten en hij verwacht dat het zeker zo’n vijftig tot zestig procent zal schelen in de op brengst van kantine en recettes. Ook voorzitter Martin Grégoire van het in de eerste klas HVB spelende Hilarius Schoten ziet spelen op de woensdag avonden niet zitten. „Het is zonder meer nadelig en vooral als er reeds om zes uur of half zeven moet worden begonnen”, meent hij. Bovendien blijft men zondags wat langer in de kantine hangen dan op een doordeweekse avond. Ik verwacht een moeilijk jaar, temeer daar de vaste lasten Het ODIN van dit moment is een ploeg van uitersten. De debutant in de derde divisie schijnt in deze fase van de competi tie onder het motto „alles of niets” door het leven te gaan. Het overheerste echter ook gisteren tegen het op de derde plaats bivakkerende Armixtos het „niets”. To taal geen kijk had ODIN in de eerste sets (ADVERTENTIE) v van schadelijke stoffen en coffeine dat doet je goed écht goed (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In het dames-treffen voor de eredivisie basketbal heeft The White Stars gisteravond in de Spaarnehal tegen Delta Lloyd niet voor een verrassing kunnen zorgen. Tegen de Amsterdamse sup-topper verloren de Sterren voor de derde keer in deze competitie, nu met 56-77. Voor AMVJ Amsterdam blijft de positie vol zorgen. In het verre Tubbergen kon AMVJ de steeds dreigender degradatiezorgen niet naar de achtergrond dringen. Jolly Jumpers zegevierde in deze doelpuntrijke wed strijd tenslotte met 86-77. Cees Tibboel (RCH): „Ik verwacht ex ploitatietekort van zes tot achtduizend gulden”. De omzet van de kantine bij de zater- dag-vierdeklasser VEW uit Heemstede is zo’n tachtig procent minder dan wanneer er normaal gevoetbald wordt. „We hou den de kantine zaterdags wel open, maar dat is meer voor de binding onder de leden”, zegt penningmeester A. van Eg- mond. „De vaste lasten van licht en ver warming zijn veelal hoger dan de inkom sten, omdat er niet zoveel mensen komen. We liggen echter heus niet wakker over de kantine”. Als er op de woensdagavond gespeeld gaat worden, verwacht de heer Van Egrnond wel minder publiek dan op de zaterdag. „De inkomsten van de kantine zijn na tuurlijk een stuk minder”, zegt kantine- baas Ton Guldemond van hoofdklasser EDO, „maar er komt toch nog wel wat binnen van onze eigen kaartclub en bil jartclub. Ook wordt er wel getafeltennist. We hebben laatst een disco-avond georga niseerd en hoewel we benauwd waren dat het niet goed zou gaan, is het toch een geslaagde avond geworden. Voor het spelen op de woensdag- ZEIST. FC Dordrecht zal het lopen- ie seizoen in de eerste divisie voltooien. Je beheersraad van de club heeft gister- >vond tijdens een bespreking met het sec- iebestuur betaald voetbal en het bestuur •'an de club meegedeeld dat er voor al- hans een deel van de financiële moeilijk- leden een oplossing is gevonden. De ach- erstallige spelerssalarissen over de naand december zullen nu kunnen wor- len uitbetaald. avonden is Ton Guldemond niet zo be nauwd als zijn voorgangers. „Wij hebben een goede lichtinstallatie en kunnen de in te halen wedstrijden bij kunstlicht spe len”, merkt hij op. „Het zou zelfs gunstig uit kunnen komen, omdat we dan geen concurrentie van Haarlem hoeven te vrezen”. In de IJmond is de situatie niet veel anders. Bij de Beverwijkse voetbalver eniging DEM (circa 1200 leden) wordt er nu al terdege rekening mee gehouden, dat aan het einde van dit seizoen de financië le balans wat betreft de kantine-op- brengst heel wat minder positief zal zijn dan waarop aanvankelijk was gerekend. In de heren-eredivisie lijken de kaarten na het inhalen van de wedstrijd Nat. Ned. Donar-Parker wel volledig geschud. Via een ruime 77-88 overwinning nestelde Parker zich weer wat vaster op de tweede plaats achter het leidende EBBC. Vrijwel -4 zeker zal de Leidse formatie evenals vorig I jaar in de play-offs de strijd andermaal met Donor moeten aanbinden. The White StarsDelta Lloyd 56-77 (rust 27-38). Topscoorsters The White Stars: Wim Tol (2-11), Lenie Lips (8-6) en Marjolijn Drijver (9-4). Delta Lloyd: Lia van Reemst (20-14) en Joke Schilp (6-9). Zonder Karin Bos heeft Delta Lloyd voor al dankzij de inbreng van Lia van Reemst toch een ruime overwinning op The White Stars behaald. De Sterren, die vanavond opnieuw binnen de lijnen moeten komen in de belangrijke wedstrijd tegen het in degradatiegevaar verkerende JRC Box tel, gingen niet tot het uiterste. De zeker niet groots spelende Amsterdamse forma- tie beschikte deze avond in de persoon van Lia van Reemst echter over de belangrijkste troef, die het de Haarlemse defensie wel heel moeilijk maakte. Zij was het ook, die haar ploeg bij de basketver- wisseling al op een ruime voorsprong zet- J

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25