Verdedigers van Kinderen Bhoetto uiten bij grens met Vietnam beschuldigingen Rechercheur Telefoonnummer voor soldaten Weer klacht over Libanon Kankeronderzoek in de knel controlen Notaris gaat stichten BV Jazztrompettist Peanuts Holland overleden Van den Berg: Samengaan met VVD is verraad Jeugdherbergen in gevaar door verlies subsidie China militair actief stal horloge Damiate Pers Immigranten „doorgelicht” „aan •1 de hoestdrank” „Betogingen voor sjah gefinancierd” GEEN NIEUWE RUIMTE VOOR VERSLAAFDEN A IJmuider Courant Niemeyer-reclame met Cruijff Subsidieregeling verbeteren woning wordt eenvoudiger L X Washington Post: Volgens Japanse krant: IE V VRIJDAG (Van onze redactie binnenland) 1 J EINDHOVEN/UTRECHT. Philips is bereid tijdens de komende CAO-onderhandelingen, die op 22 februari van start gaan te praten over arbeidstijdverkorting. Dit bleek gistermiddag tijdens de bespre king van twee rapporten die in gezamenlijk overleg door Philips en de vakbonden zijn opgesteld als uitvloeisel van de CAO-onderhandelin gen van vorig jaar. Die rapporten gaan over het beloningssysteem bij Philips en over de herverdeling van de arbeid. F? li F* F -fa BINNEN- EN BUITENLAND A (Van onze redactie binnenland) (Van onze redactie buitenland) In Rawalpindi vertelden zij verslagge- Philips wil praten over korter werken llllllll VS zien aldus Van den Berg. te k Het ministerie van De- Zie ook pagina economie (Van onze redactie binnenland) (Van onze redactie buitenland) 147,50 In de veronderstelling dat de subisie gegeven zou worden, zijn financiële ver plichtingen aangegaan en vanuit diezelfde veronderstelling zijn al accommodaties goedgekeurd die nog verbeterd moeten worden, aldus de centrale. Bovendien wijst men erop dat door in trekken werkgelegenheid van jonge men sen op de tocht komt te staan. De commissie veroordeelde onlangs de Niemeyer-advertentie waarin Cruijff op riep tot verstandig roken. Uit de dagbladen is deze advertentie nu verdwenen, maar in sigarenwinkels staat nog steeds display-materiaal (reclame) en worden stickers verspreid van Cruijff met zijn gewraakte uitspraak. Met deze handelwijze overtreedt Nie meyer de code voor reclame, die mede wordt onderschreven door de Bond van Adverteerders. Niemeyer is lid van deze bond, maar handelt klaarblijkelijk niet naar de richtlijnen, aldus Konsumenten Kontakt en de Stichting Volksgezondheid en Roken. De organisaties vinden dat de Reclame Code Commissie Niemeyer met spoed moet sommeren het display-materiaal en de stickers uit de winkels te laten verwij deren. Voorts willen ze dat de commissie nagaat welke sancties tegen Niemeyer kunnen worden afgekondigd, bijvoor beeld via het lidmaatschap van de Bond van Adverteerders. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. De aan heroïne ver slaafde Surinamers in Amsterdam moe ten vandaag de door hun bezette ruimte in het Anton de Komcentrum aan de Stadhouderskade verlaten, maar vervan gende ruimte is nog niet beschikbaar. Dit heeft de Federatie van Instellingen voor Alcohol en Drugs te Bilthoven be- Het Jusitie Amerikaanse burgers en aan Iraniërs, die deelnamen aan de betogingen. De adjunct-directeur vreest dat in zijn regio, een van de drie proefregio’s in Ne derland, meer vrouwen af zullen haken doordat de eigen bijdrage is verhoogd. Hierdoor zullen de resultaten geen zuiver beeld meer geven, aldus Schneider. kend gemaakt. Als voorbeeld noemt men een krachttonicum op kruidenbasis waarin achttien procent alcohol zit. Het drankje is afkomstig van de firma Jacob Hooy en Co. in Limmen. Kinderen wordt aangeraden tweemaal daags een vol glaasje te nemen. Dit komt voor een kind van vijftien kilo overeen met het effect van vier borrels per dag, aldus een woordvoerder van de federatie. Intussen heeft de Iraanse premier Bak- tiar gisteren in Teheran maatregelen aan- gekondigd om de economie van het land weer op gang te brengen. „Wij moeten nu reageren, wil er geen honger in het land komen. Ik moet enkele stakingen breken”, aldus de premier, die zei opdracht gege ven te hebben aan stakers eind deze maand geen loon meer uit te betalen. De grens tussen Turkije en Iran, die al een maand lang door de crisis in Iran was gesloten voor zwaar verkeer, is gisteren weer opengegaan. Aan deze grens ston den inmiddels honderden vrachtwagens, voornamelijk uit West-Europa, die nu hun reis kunnen voortzetten. LONDEN (AFP en Reuter). De Britse immigratiedienst blijkt voor vrouwen en kinderen uit Bangladesj die naar Enge land willen emigreren een onderzoek met röntgenstralen te verlangen om na te gaan hoe oud de betrokkenen zijn. Dit meldt het Britse dagblad The Guar dian, nadat al eerder onthullingen waren gedaan over maagdelijkheidstesten op het Londense vliegveld Heathrow. Volgens het dagblad is ook een zwange re met röntgenstralen onderzocht, hoewel dit vanwege het gevaar voor de vrucht, wordt afgeraden. Het voornaamste verschil met de oude regeling is dat voor elk soort verbetering een vast bedrag wordt gegeven. Dat geldt zowel voor voor zieningen als aanleg van toilet, keu ken en douche als voor het opheffen van technische gebreken, zoals slech te vloeren, wanden, daken en funde ringen. De politieman had naar zijn zeggen het uurwerk weggenomen om de eigenaar te vragen het te mogen kopen. Ook kunnen via dit cen trale telefoonnummer vra gen worden gesteld die De Pakistaanse minister van Justitie heeft gisteren de Engelse regering be schuldigd van „inmenging in binnenland se aangelegenheden”. Premier Callaghan had een verzoek om gratie ingediend. De Syrische president Assad en het Canade se parlement hebben dit inmiddels ook gedaan. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Ondernemers die een Besloten Vennootschap (BV) willen op richten zullen in de toekomst door de notaris uitvoerig aan de tand worden gevoeld om na te gaan of van een bona fide BV sprake is. Hiertoe woerdt een vragenlijst opgesteld. Radio-Hanoi zei daarentegen dat de Chinezen de Viëtnamese grens waren overgestoken en daarbij drie grensbewa- In kringen van het Japanse ministerie van defensie had de krant bovendien ver nomen dat zowel Russische als Ameri kaanse vlooteenheden in de Zuidchinese Zee zijn waargenomen. Radio-Peking maakte bekend dat bij drie dagen durende schermutselingen met Viëtnamese troepen in de Chinese provin cies Yunnan (Yunnan) en Jianxu (Kiang- su) minstens vier Chinese soldaten zijn gedood en vijf anderen gewond. Dit bindt beide landen bij elkaar te rade te gaan als een van hen wordt aangevallen. DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije BILTHOVEN. Kinderen die som mige alcoholhoudende hoestdranken en krachttonicums gebruiken in de mate waarin de fabrikant ze voorschrijft, lo pend de kans dagelijks een naar verhou ding grote hoeveelheid alcohol binnen te krijgen. RAWALPINDI. De verdedigers van de ter dood veroordeelde Oud-premier van Pakistan, Ali Bhoetto, hebben de militaire regering van Pakistan beschul digd van pogingen te belemmeren dat juridische stappen worden ondernomen om diens leven te redden. (Van onze kunstredactie) STOCKHOLM. De Amerikaanse jazztrompettist Peanuts Holland is in de nacht van woensdag op donderdag op 68- jarige leeftijd in zijn woonplaats Stock holm overleden. DEN HAAG. Het mi nisterie van Defensie zal een centraal telefoonnum mer in het leven roepen voor direct contact met de Nederlandse soldaten die volgende maand naar Li banon gaan. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning Ee op h base zen pelij acht BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, Umuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 Be tekst vanu op t gerei zaan diens jaarl het i Mi wetl eiën stuu puni muli Stat plan Hij hij (CDj colh legd won com miss huis en v verd dit s deld lllllll 0 sta zor ver ma int< me Gei uitl pac en hat elk los clu nie wo Hoi voc cipi nie gist voc ont dar dar en drij tot gen ROTTERDAM (ANP). Tegen een Rotterdamse rechercheur is gisteren vijf honderd gulden boete geëist wegens het wegnemen van een horloge uit een partij gestolen goederen. vers dat ze worden lastig gevallen, kenne lijk met de bedoeling hen ervan te weer houden een petitie bij het Hooggerechts hof in te dienen over de uitspraak van het hof waarin het doodvonnis van de oud- premier wordt bevestigd. Viëtnam. Volgens het Russische weekblad Nieuwe Tijden „wil de op zijn nummer gezette draak nu zijn klauwen tonen”. Westerse waarnemers vrezen dat als China een militaire actie tegen Viëtnan) zou ondernemen, dit ertoe kan leiden dat de Sovjet-Unie rechtsstreeks bij het con flict betrokken wordt. Viëtnam en de Sov jet-Unie ondertekenden vorig jaar een vrienschaps- en samenwerkingsverdag. TOKIO (UPI). Japanse persorganen maakten gisteren melding van militair vertoon aan de Chinees-Viëtnamese grens en in de Zuidchinese Zee. Het blad Yomiuri Shimbun schreef dat de Chinese luchtmacht is begonnen honderden MIG- 17 en MIG-19 gevechtsvliegtuigen langs de grens met Viëtnam op te stellen. Woensdag gaan een on derofficier en drie solda ten naar het gebied. Zij be geleiden het militair mate rieel. Op 27 februari ver trekt een groep van 70 kwartiermakers. fensie heeft voorts bekend gemaakt, dat een legeraal moezenier, een legerpredi- kant en een raadsman van het Humanistisch Verbond met de Nederlandse solda ten zullen meegaan naar Libanon. I Pi Het bewijsmateriaal, waaronder bank- stukken, zal worden voorgelegd aan een „grand jury” in Chicago, die de zaak on derzoekt. Er is sprake van het overmaken van miljoenen dollars ter betaling van betogingen in 1977 in Washington, welke een gewelddadig karakter hadden. Er zouden bedragen zijn overgemaakt aan Het comité is het er niet mee eens, dat 176 soldaten tegen hun wil naar Liba non gaan. Herbert „Peanuts” Holland werd in 1910 geboren in Norfolk in de Amerikaan se staat Virginia. Hij begon zijn muzikale carrière in' de fameuze Jenkins Orphans Band, die in de jaren twintig beschouwd werd als een kweekvijver van jonge musi ci. Holland speelde vanaf 1929 bij Alphon- so Trent, had daarna vanaf 1933 een eigen ensemble en speelde vanaf 1938 wisselen de engagementen bij Willie Bryant, Jim my Lunceford, Coleman Hawkins, Flet cher Henderson en Charly Barnet. Hij kwam samen met Don Redman in 1946 voor een tournee naar Europa, waar hij zich na een huwelijk met een Zweedse vestigde in Stockholm. Holland trad sindsdien veelvuldig op in Scandinavië en Frankrijk op festivals en keerde niet meer terug naar Amerika. Wel nam hij ver scheidene malen deel aan Europese tours van de orkesten van Count Basie en Duke Ellington. Peanuts Holland heeft opna men gemaakt met Charlie Barnet, Mezz Mezzrow, Don Byas, Billy Taylor en met zijn eigen combo. Deze had woensdagavond in Hoofddorp gesteld dat op het ogenblik geen samen werking met de WD mogelijk is. Voor Meijer komt echter het mogelijke keer punt bij de vraag of de WD zich straks gedwongen ziet alsnog een opening naar het midden te maken of zelfs te fuseren met D’66. verband houden met de uitzending. Dit heeft minis ter Scholten van Defensie gisteren meegedeeld na af loop van een gesprek met een vijftal ouders van het Comité verontruste ouders van Libanon-soldaten. Nederlandse militairen die naar Liba non worden uitgezonden hebben gisteren in Schayk geoefend met explosieven. Op de foto twee van de VN-soldaten bezig met het aanbrengen van springstoffen en een ontstekingskabel. AMSTERDAM (ANP). Het voortbe staan van de Stichting Nederlandse Jeugdherberg Centrale dreigt in gevaar te komen als de Tweede Kamer komende dinsdag het besluit zou nemen om de investeringssubsidie van 1.350.000 gul den in te trekken. Dit zegt de centrale in een brief aan de Tweede Kamer. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Konsumenten Kontakt en de Stichting Volksgezondheid en Ro ken hebben opnieuw een klacht inge diend bij de Reclame Code Commissie over Niemeyers advertentiecampagne met Johan Cruijff. Volgens beide organi saties slaat Niemeyer de uitspraken van de Reclame Code Commissie bewust in de wind. Het gemeentebestuur heeft gisteren toe gezegd voor een nieuw onderkomen te zorgen voor wat zij noemt de „zwerfgroep van verslaafden”. Er is echter twee maan den voor nodig om een dergelijke ruimte in de stad te vinden. Het vermoeden be staat dat de junkies enkele kraakpanden zullen bezetten, omdat zij wel bereid zijn het Anton de Komcentrum vandaag verlaten. kers hadden gedood. Een aantal anderen was gewond. De Sovjet-Unie heeft China gewaar schuwd dat het land met vuur speelt door zijn troepenopbouw langs de grens met Dit is een van de maatregelen die minis ter De Ruiter van Justitie op korte termijn wil nemen om het misbruik van BV’s terug te dringen. Verder kondigde De Ruiter een scher per toezicht aan op het gebruik van „stro- mannan” en het wijzigen van statuten kort na de oprichting. Het ministerie van Justitie gaat voorts een beter persoonsre gister bijhouden van alle mensen die bij de oprichting van BV’s betrokken zijn. Tenslotte deelde de minister mee dat de ministeriële verklaring van geen bezwaar bij de oprichting van een BV zijn geldig heid na drie maanden zal verliezen, zodat een BV niat later voor andere doeleinden kan worden gebruikt. Minister De Ruiter kondigde een en ander aan tijdens een interpellatie in de Tweede Kamer, aangespannen door het PvdA-lid De Graaf over het misbruik van BV’s. Deze laatste toonde zich tevreden over de voornemens van de bewindsman. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal ROTTERDAM (ANP). Door verla ging van de subsidie komt het bevol kingsonderzoek naar baarmoederhals kanker in de knel. Dit heeft adjunct- directeur Schneider van de Rotterdamse GG en GD gezegd in een protest tegen de subsidieverlaging. Brand, gaat de onderneming het gesprek aan, omdat de industriebonden FNV daar zo nadrukkelijk op aandringen. „Uit alles blijkt echter, dat wij bij de CAO-onder handelingen vorig jaar terecht zeer voor zichtig zijn geweest waar het ging om arbeidstijdverkorting. Dit is een proces dat niet omkeerbaar is en dat zeer ingrij pende gevolgen heeft”, aldus Van den Brand. Hij bestreed de stelling van de vakbon den dat in de komende jaren 20.000 ar beidsplaatsen verdwijnen bij het concern. Dat getal wordt door de bonden opge voerd als smaakmaker, aldus de Philips- directeur. In het rapport over de herverdeling van de arbeid wijst Philips onder meer op de hoge kosten en organisatorische proble men van arbeidstijdverkorting. Boven dien kan volgens het concern door arbeid stijdverkorting de afzet en daarmee de werkgelegenheid in gevaar komen. De vakbonden stellen dat Philips verant woordelijk is voor het behoud van de werkgelegenheid. Zij wijzen voorts op het grote aantal uitzendkrachten bij Philips en het overwerk. De Federatie van Hoger Philips-perso- neel heeft gisteren voorstellen gedaan om de „inkomensachterstand van vijftien percent’, ten opzichte van de ambtenaren geleidelijk weg te werken. De industriebonden FNV willen de vori ge week vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe CAO voor de metaal hervatten met het aanbod aan de werkge vers, de door de vakbonden geëiste 35- urige werkweek geleidelijk in te voeren. De metaalwerkgevers moeten van hun kant bereid zijn, de maatregelen die tot arbeidstijdverkorting kunnen leiden, be spreekbaar te maken, aldus de indu striebonden FNV. De Unie BLHP (beambten, leidingge vend en hoger personeel) vindt dat de metaalwerkgevers de voortzetting van het experiment met vrijwillige vervroegde uittreding (VUT) van werknemers van 63 jaar en ouder in gevaar brengen, door te weigeren ook maar iets bij te dragen in de kosten van het experiment. Bovendien zijn de werkgevers, aldus de Unie BLHP, niet bereid, het experiment los te koppe len van het jaarlijks terugkerend „gehak ketak” over de CAO-onderhandelingen. De werkgevers zouden de VUT-regeling voor 60 percent moeten betalen, vindt de Unie BLHP en de werknemers voor 40 percent. 14,80 f 42,60 f 56,50 167,70 220,50 0,75 Na afloop van het gesprek verklaarde woordvoerder A. van der Veen van de industriebonden FNV, „enig licht te zien gloren”, nu Philips de discussie over ar beidstijdverkorting niet zonder meer afwijst. Volgens Philips-directeur F. van den DEN HAAG (ANP). De subsidie regeling voor de verbetering van particuliere woningen wordt met in gang van vijftien februari eenvoudi ger en duidelijker van opzet. De overheid wil hiermee bereiken dat meer mensen er gebruik van kunnen maken. De verdedigers hebben tot woensdag de tijd om de petitie in te dienen. Als het verzoek om de uitspraak te herzien niet wordt ingewilligd, kan Bhoetto donder dagmorgen worden geëxecuteerd. Van den Berg stelde dat de tachtiger jaren juist een verscherping te zien zullen geven tussen liberalen en socialisten. Er is minder te verdelen en tegelijk willen de socialisten de verhouding tussen arbeid I en kapitaal drastisch wijzigen. Eerlijker delen van de arbeid en een doorbreking van de oude rolpatronen zal eerder een verscherpte tegenstelling dan toenadering tussen VVD en PvdA laten zond kingi van voor kunë ten Wetii steui in zi genu kerk aant de g< stige miss de lil (D’6f SLEEN (ANP). Met de opmerking dat ieder lonken van de PvdA naar de VVD verraad is, heeft kandidaat-voorzit- ter voor de PvdA Van den Berg gister avond in het Drentse Sleen kritiek uitge oefend op zijn mede-kandidaat Meijer. De Consumentenbond heeft een aan tal hoestmiddelen en pijnstillers onder zocht, waaruit bleek dat de merken Meli- sana, Lidrosan, Pilka en Prospan flinke hoeveelheden alcohol bevatten. Volgens de Consumentenbond zijn kinderen door Prospan „aan de hoestdrank ge raakt”. WASHINGTON/TEHERAN. Amerikaanse ministerie van heeft volgens de „Washington Post” do cumenten gevonden, waaruit blijkt dat de Iraanse ambassade in Washington be togingen vóór de sjah in de Amerikaanse hoofdstad heeft helpen financieren. <4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 4