V rond de losplank in de vishci burgerlijke stand I o Damiate Pers kerkdiensten D Wantrouwen vakbonden misplaatst monnny Directeur-generaal Loodswezen J. J. Valk: Umuider Courant mm z E Naar drie miljoen in puzzelactie 99 Beverwijk Driehuis Heemskerk Wijk aan Zee Velsen-Noord Fotowedstrijd rond jubileum vuurtorens Velsen-Zuid t z Financiën „In de Abeel” krijgt betere ventilatie Sprokkelrit van start bij „Schoonenberg” Santpoort Rommelmarkt voor dierenbescherming Goede zaak q o m 5 Open huis m „De Blinkerd IJmuiden 2 milj. 1 milj. i 1 val plein, zaterdag 19 uur, zondag 10, 11.45 ei jan Toi slei 2 o o i loo arr Da get (Van onze Haagse redacteur Theo Klein) DEN HAAG. Het hoofdkwartier van het Rijksloodswezen aan de Vuurtoren weg in Scheveningen ademt een serene rust. Er is niets te merken van de op handen zijnde reorganisatie, waardoor de dienst op zal gaan in een nieuwe afdeling maritieme zaken van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Heel wat meer stampij veroorzaakte de beslissing over die „verhuizing” eerder deze week op de kantoren van de ambtenarenbonden. Zij voelen zich gepasseerd en vertrouwen er allerminst op nu nog voldoende inspraak te krijgen. In zijn riante kantoor, met uitzicht op zee, vraagt de heer J. J. Valk, directeur- generaal van het Loodswezen, zich in gemoede af waarom de bonden zo’n drukte maken. r t w /V4milj vai (Vrijgemaakt) SANT- 147,50 VELSEN. Vroom en Dreesmann IJ muiden organiseert een fotowedstrijd rond het honderdjarig bestaan van de vuurtorens, die duurt tot 17 februari. Iedereen die zijn foto’s vn de vuurtoren laat ontwikkelen bij V. D. maakt kans op een prijs van 250,, die wordt uitge loofd voor de beste foto. In overleg met het personeel van de foto-afdeling worden de beste foto’s uitgezocht, die vervolgens op kosten van het bedrijf worden vergroot tot maximaal 28 x 35 centimeter. Vervol gens worden ze geëxposeerd bij V. D., waarna een deskundige jury de beste foto uit zal zoeken. De prijsuitreiking is op twee maart, een dag later kunnen de deel nemers aan de expositie hun vergrotingen ophalen. VELSEN. Het Paviljoen Schoonen- berg aan de Minister Van Houtenlaan in Velsen-Zuid is startplaats voor de zoge noemde „Sprokkelrit” op 14 februari te houden voor leden van de automobieiver- eniging „De Rijmonders” en ook buiten staanders. De eerste deelnemers starten hier om acht uur ’s avonds. VELSEN. In de grote zaal van „In de Abeel” aan de Abelenstraat in IJmuiden- Oost komt een nieuw ventilatiesysteem. De bestaande ventilatie schiet te kort voor het talrijke publiek dat voor repeti ties, vergaderingen en andere bijeenkom sten van de ruimte gebruik maakt. 10 uur openbare lezing, 11 uur Wachtte renstudie, di. 19 uur theocratische school 20 uur dienstvergadering. R.K. Kerk: St. Odulphus, Odolfusstraat, zaterdag 19.15 uur, zondag 9.30 en 11.30 uur, Heliomare, zondag 9.30 uur. Ned. Herv. Kerk: Voorstraat, zondag 10 uur dhr. R. Perk. uur mevr. ds. H. Vroom uit Haarlem; 17 u ds. A. van Leeuwen. Hervormde kerk: Zo. 10 uur ds. Var Wijngaarden. DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije Hervormde Gemeente Engelmundus- kerk, zondag 10 uur Dr. L. Brink. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning ONDERTROUWD: G. M. Kramer en L. C. Summers; W. H. Wolterman en I. Jager; A. Fiseler en A. J. M. Rong; H. F. Vink en D. ’t Hart; A. M. H. Buutkamp en G. A. Nauss. OVERLEDEN: C. W. J. Klaassens, 60 jaar, e.v. Goe- vaers; J. van Dijk, 82 jaar. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 0 Z X Ui 0 X z o (van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 22.330 kg tong; 179 kis ten tarbot en griet; 3428 kisten kabeljauw; 1 kist koolvis; 33 kisten schelvis; 1897 kisten schol; 420 kisten wijting; 60 kisten schar; 65 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 16,52-15,61; grote tong 12.82-12,29; groot- middel tong 15,84-15,29; kleinmiddel tong 9,33-8,84; tong één 8,32-7,82; tong twee 7,60-7,10. Per 40 kg: tarbot 527-223; griet 240-163; Q Z Q X 0 T l „V bele: moe ging voor groc Js ,.K« 192< thui paa heri wro hed mat van renl noo met Zak urei A Mei Met well van den tot I oms kon blij! aan naa mat 45 Zelfs financiële overwegingen hebben bij het kabinetsbesluit volgens de hoog ste chef van het Loodswezen nauwelijks een rol gespeeld. Valk: „Voor de eerste maal werd er nu juist niet nadrukkelijk op de financiën gelet. De verschillende opeenvolgende kabinetten zijn er steeds vanuit gegaan dat het goedkoper was om het Loodswezen bij het ministerie van GEBOREN: Mark z.y. J. C. Westerweele en van P. C. M. Noordermeer; IRENA d.v. J. Jezic en v. Puhalo. Verpleeghuis Velserduin, 10.45 uur ds. F. Minnema en pater A. Mars. R.k. Engelmunduskerk, zaterdag 19 uur H. Mis met samenzang, zondag 9.30 uur H. Mis, 11 uur Viering met kinderkoor, 18 uur H. Mis. B. en W. willen voor de geraamde kosten van de verbetering 43.000,-) putten uit het onderhoudsfonds van de stichting die zich in Velsen speciaal met de oprichting en exploitatie van gebouwen voor sociale en culturele doeleinden bezighoudt. Van uit deze stichting was om de voorgestelde verbetering verzocht. De grote zaal van „In de Abeel” is het vaste honk van onder meer de IJmuider Harmonie en het Velser Bejaardenkoor. Mensen die nog oude spullen hebben voui deze rommelmarkt kunnen deze kwijt bij de volgende adressen: mevr. Schaap, Gij- zenveldtplantsoen 175, mej. van Breenen, Pleiadenplantsoen 49, mej. Maas, Linden straat 41, mevr. Nap, Breesaapstraat 5, mej. Mol, Arubastraat 31 (Santpoort) en bij de heer Thoolen, Hofdijklaan 29 (Drie huis). Indien een van de volgende tele foonnummers gebeld wordt kunnen de spullen ook opgehaald worden: (02550) 12412, 30075, 10797, 11807 en 17455 of 023- Adventskerk (Provinciaal Ziekenhuisi zondag 19 uur ds. J. Tiersma. De Hoeksteei Willem de Zwijgerlaan, zondag 10 uur ds J. F. van Woerden. Dorpskerk, Burgemeester Enschedé laan, zondag 10 uur ds. G. J. Rijks. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Be rea, zondag 10 uur W H. de Leeuw vai Weenen, 19.30 uur A. Baak. R. K. Kerk: H. Agatha, Breedstraat zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10, 11.30 ei 18 uur; O.L. Vrouw van Goede raad Arendsweg, zaterdag 18.30 uur, zondag 9 lijk 10:30 en 18 uur; Regina Caeli, Hilvers Jehovah’s Getuigen: Lingestraat 31, zo )iiW ii -ur een wor gevi ,7 allei moe opn was beid schi die mens van het Loodswezen behoort onder meer de proef met de zogenoemde tender- beloodsing. Deze experimenten werden eind 1977 door Valk stopgezet, nadat de loodsen zich er krachtig tegen verzet had den. De tenderboot Pluvier voldeed niet en werd voor onderzoek aan de kant ge legd. Er zou bekeken worden of de proe ven later doorgang konden vinden. Valk: „Ik denk wel dat er in IJmuiden weer proeven zullen komen met tenderbelood- sing. Op zich is het een goed systeem. De Pluvier zal ook wel aanmerkelijk verbe terd kunnen worden, maar ik verwacht niet dat hij ooit nog als tenderboot in IJmuiden dienst zal doen. Daarvoor is zijn naam te zwaar beladen”. Valk weet nog niet of ook de bewaking van de kust (tegen smokkelaars enz.) ook onder de nieuwe afdeling maritieme za ken zal vallen. Die kwestie is nog niet doorgesproken. De baas van het Loods wezen laat echter duidelijk dóórscheme ren dat hij daar niet zoveel in ziet. De nieuwe organisatie moet zich richten op beveiliging, politionele taken horen vol gens hem bij Justitie thuis. De heer Valk noemt zich zelf de eerste burger directeur-generaal van het Loods wezen. Hij kwam uit het bedrijfsleven naar het hoofdkwartier in Scheveningen. Daarvoor was hij echter lange tijd be roepsmilitair bij de Marine. Daardoor werd in feite toch de traditie voortgezet dat oud-marinemensen de sleutelposities bij het Loodswezen bekleden. Wellicht wordt die situatie veranderd, nu het Loodswezen onder de hoede van Defensie vandaan wordt gehaald. Valk: „Dat het Loodswezen door de marine wordt be heerst, is een hardnekkige fabel. Ook bur gers kunnen tegenwoordig solliciteren naar hoge functies in onze dienst. We hebben intussen al twee burger-directeu- ren. In dat opzicht is er dus al veel veran derd”. De directeur-generaal van het loods wezen J. J. Valk. Ned. Herv. Kerk: Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 uur L. Doorn (Ermelo) De Opgang: Florastraat, zondag 10 uur jeugddienst. 19.30 uur. Apostelkerk, Van Riemsdijk laan, zaterdag 19 uur, zondag 8, 9.15 en 1 uur. VI het moe Het ters moe Gereformeerde kerk: Koningsweg, 9.30 ais hour ninj de i van ri)‘i als 1 bedi ƒ8.7 bus. In toer derl gen topi Kad ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem was geweest is de KW 123 eveneens naar de zeven west opgestoomd en heeft daar zijn reis tot een einde kunnen maken, wel betreurend dat men niet van het begin af aan naar deze visgronden is opgestoomd. De periode op de noordelijke Noordzee doorgebracht was duidelijk minder ren dabel. De besommingen jokten er niet om, de KW 170 maakte ruim 70.000 en de KW 123 moest met ruim 56.000,- genoegen nemen. De woensdag- en donderdagmarkt wa ren weer voor de kustvissers, al of niet in span vissend, terwijl de vrijdagmarkt we derom druk bezocht werd door een hele vloot Texelaars die geruimte tijd hun af- zet buiten IJmuiden zijn gaan zoeken om dat men te veel moeite had om in IJmui den op tijd klaar te zijn voor het begin van de verkoop. Men beschouwde zich, min of meer, het derde wiel aan de wagen. Mo menteel heeft men niet de minste moeite en is men net zo vroeg of laat klaar als de overige schepen die aan de markt komen. Hierbij mag niet vergeten worden dat er wel eens heel wat vroeger gestart wordt met de lossing dan voorheen. Het vlotte werk wat ook aan deze vrijdagmarkt weer geleverd was, is dan ook de oorzaak van de wel wat ongebruikelijke aanvang van ons wekelijks overzicht. Als de geruchten waar zijn dan krijgen enkele werven in ons landje nog wel een enkel vissersvaartuig (kotter) te bouwen. Alleen al door diverse Urkers, enige Vlis- singse en Nieuwediepse rederijen of schippereigenaars zijn een twaalftal nieu we kotters besteld. Het heet dan dat deze schepen de oudere schepen moeten gaan vervangen. Vraag is, waar gaan de te vervangen schepen naar toe? Komen deze onder een andere naam of andere eige naar toch weer op de gebruikelijke vis gronden terecht? Direct hierop komt dan de vraag: Hoe moeten we dit alles bezien binnen het gestelde kwantum? Nu is het wel zo dat er in al de ons omringende landen steeds weer nieuwe eenheden aan de vissersvloot worden toe gevoegd dus is het wel een noodzaak dat we onze vloot op een peil houden die zeker niet de mindere daarvan mag zijn, te meer daar er niet een land is dat zo intensief naar platvis heeft gevist als Nederland. Bijzonderheden over lengte, breedte en hoogte van de nieuwe schepen, in dit geval diepte, zijn niet bekend. Ook het motor vermogen is niet met zekerheid te vermel den. Maar de Urker visserman een beetje, door observatie, kennende, zullen het wel weer motoren zijn die in ieder geval meer dan 1500 pk kunnen leveren en deze sche pen zullen zeker wel een straalbuis mee R.k. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur samenzang, zondag 9.30 uur zangkoor, 11 uur ander koor. Gereformeerde kerk, Burgemeester En- schedélaan, zondag 10 uur ds. J. Tiersma, 19.00 uur Ds. J, F. van Woerden, jeugd dienst. kabeljauw één 84-56; kabeljauw twee 110- 52; kabeljauw drie 104-70; kabeljauw vier 90-75; kabeljauw vijf 70-55; schelvis één 134-112; schelvis twee 110; schelvis drie 114-110; schelvis vier 114; schol één 56-46; schol twee 63-52; schol drie 72-60; schol vier 72-53; wijting drie 62-34; wijting vier 28,80; schar 92-45; krab 66; tongschar 214- 118; bot 24; kuit 57; hammen met kop 274- 262; leng 65; witte koolvis drie 126. De besommingen waren: KW 189 12.200,-; VD 6 4.900,-; IJM 18 4.100,-; UK 73 11.200,-; UK 208/432.100,-; UK 7 159 3.100,-; UK 18 UK 20 58.600,-; verder waren er 14 Texelaars met een totaal besomming van f 340.000,-; één Engels vaartuig de GY 243 19.800.- en een Deen met 2.400,- aan besomming. 14,80 f 42,60 56,50 167,70 220,50 0,75 Voor de rit, waarvoor de naam ontleend is aan sprokkelmaand (februari), is een traject uitgezet van 40 kilometer lengte. Er wordt gereden volgens een uit te reiken routebeschrijving. Voor de deelnemende equipes met de minste strafpunten zijn bekers beschikbaar. Vóór tijdige inschrij ving is het Paviljoen Schoonenberg 14 februari vanaf half acht ’s avonds geopend. (Van een medewerker) Iedere week weer mag men verbaasd zijn over de hoeveelheden vis welke de hallen van IJmuiden passeren. Ook deze week is er weer enorm veel vis verkocht waarbij per dag soms wel 700 bakken geteld konden worden. Onwillekeurig gaan de gedachten dan wel eens terug naar de tijd toen er nog geen sprake was van een bepaald kwantumstellen. Een le ger van vislossers en visknechten stond gereed om de aanvoer dan te verwerken. Het aantal vislossers is teruggelopen tot enkele tientallen en van het toenmalige Visknechtenbestand is maar weinig over. Toch gaat iedere dag de hal leeg om de andere dag weer gereed te zijn voor een volgende vlucht. Een woord van waarde ring voor de mensen die momenteel de hallen bevolken mag dan ook zeker op deze plaats niet achterwege blijven. Toe gegeven moet hierbij worden dat de hulp middelen die nu ter beschikking staan hier het nodige toe bijdragen. Denk alleen al aan het werk dat een heftruck verzet. Bovendien is het verpakkingsmateriaal sterk gemoderniseerd. De manden en kis ten zijn goeddeels verdwenen en vervan gen door plastic materialen. Het verschil in gewicht van een vroegere houten vis- kist, waarbij het nogal wat verschil ople verde of de kist doorgewaterd of droog was en een huidige plasticbak bedraagt zeker vijftien kilo. Daartegenover staat weer dat de huidi ge visknecht niet te handhaven is wanneer hij de fileerkunst niet verstaat. Voorheen kwam het alleen op zijn viskennis en ellebogenkracht aan om de vis zoals ze gekocht was in kist of mand te verpakken en voor het transport per boot, trein of auto te zorgen. Het laatste is veel minder tijdrovend dan het fileren van de vis, welke bovendien meestal in kleine porties ingepakt dient te worden. Ook de afgelopen wéék is er wel wat werk aan de winkel geweest door de komst aan de maandagmarkt van al wat varen kon. De dinsdagmarkt, welke nog wel eens wat minder aanvoer te verwer ken krijgt, werd nu bezocht door een tweetal noordboten met ruim 1700 bakken grote koolvis. Beide schepen hadden zo goed als geen koolvis vier buit kunnen maken. Hun vangst bestond in hoofdzaak uit koolvis één, twee en drie, waarvan de koolvis één en twee het merendeel uit maakte. De verwachting was dat de KW 170 wel met grote koolvis zou komen om dat van dit schip bekend was dat er be westen Schotland gevist zou worden. Zijn collegea de KW 123 zou het dan in de noordelijke Noordzee gaan proberen. Dit „Er is geen enkele grond voor dat wan trouwen. We hebben nog nooit een leugen tegen de bonden verteld. Desondanks rea geert men toch op deze manier. Het is beslist niet zo dat nu achter de schermen alles al geregeld zou zijn. Er is alleen een principebesluit in de ministerraad geno men. Over de organisatorische, financiële en personele uitwerking van die beslissing moet het gesprek nog beginnen. Daar zul len ook de bonden nauw bij worden be trokken”, aldus Valk. Het zou volgens hem onlogisch zijn ge weest om allerlei zaken al te gaan regelen, zonder met zekerheid te weten of de hele reorganisatie wel door zou gaan. Een hele boel werk zou dan voor niets zijn geweest, wanneer de ministers hadden besloten om de samenvoeging van de afdeling scheep vaart van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, enkele scheepvaartafdelingen van Rijkswaterstaat en het Loodswezen toch maar niet door te laten gaan. Maar heeft het kabinet dan een beslis sing genomen, zonder eerst na te gaan welke gevolgen die in de praktijk zou hebben? Valk: „Het gaat hier om een principebesluit van de ministerraad. De bewindslieden hebben alleen vastgesteld dat de overheidsdiensten die met de scheepvaart te maken hebben, in één or ganisatie moeten worden ondergebracht. Men is gaan kijken hoe de veiligheid van de scheepvaart optimaal gegarandeerd kan worden en de ministers zijn toen tot de conclusie gekomen dat daarvoor de versnippering van de diensten moet wor den tegengegaan. Dat is het enige doel: verhogen van de veiligheid in een tijd dat de scheepvaart door schaalvergroting en vervoer van steeds meer gevaarlijke stof fen grotere risico’s oplevert”. IJMUIDEN. De werkgroep dierenbe scherming afdeling IJmuiden houdt zater dag 24 februari een rommelmarkt op het Marktplein, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de verbouwing van het asiel. Op de rommelmarkt zal ook erwtensoep te koop zijn en er wordt een D< Dit beur uitei dig Meij ;gegt de geef "ten trein ÏKrü »IJm vooi om i vaai hale vert f chit< gesf wetl ‘een kun: dooi Boo hun maa over tend waa ten voer j taal - seer pers schr Middelaarkerk: Moensplein zo. 10 uur jeugddienst; 17 u. ds. IJkel. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): Immanuel kerk, Olieslagerslaan zondag 9 uur lees- dienst, 15 u, ds. H. Mostert (Hoogeveen). Vrije Evangelische Gemeente: Van Riemsdijklaan, zondag 10 uur en 17 uui ds. W. van Betegem (Gron.) Chr. Geref. Kerk: Koningsstraat 117, zo 9 uur dhr. Visser; 14.30 ds. De Jong Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk: Lingestraat, zondag 10 uur J. Bekse, 19 uur J. Reerds. Doopsgezinde Gemeente: Meerstraat 62, zondag 10 uur prof. dr. H. Kossen (A’dam). Leger des Hei Is: Geijsendorfferlaan zondag 10 uur samenkomst; 11.45 uut zondagsschool; 18.30 uur evangelisaties» menkomst. R. K. Kerk: Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 uur, zondag 9.45, 11 en 12.15 uur| H. Laurentius, A. Verherentstraat, zater dag 19 uur, zondag 8.30, 9.45, 11.30 en II uur. Ned. Herv. Kerk: ‘Kerkplein, zondag 1 uur ds. D. Verhoef, 19 uur ds. H. Lieve. Baptistengemeente Heemskerk: Maer ten van Heemskerkstraat, zondag 10 uui br. G. de Jonge (Bilthoven), 10 uur zon 1 dagsschool, 18.30 uur jeugdbijeenkomst. -1 Gereformeerde Kerk: Morgensterkerk. Vrijburglaan, zondag 9.30 uur ds. IJkel, T( uur en ds. H. Lieve. /- t-\ i c, r\ Defensie te houden, omdat de Marine dan veel medewerking kan verlenen. Pas de laatste tijd is men er van overtuigd ge raakt, dat niet de kostenbesparingen, maar de doelstellingen het zwaarst moe ten wegen”. De boosheid van de bonden over het voortijdig uitlekken van de kabinetsbe slissing kan de heer Valk zich wel inden ken. Het had volgens zijn plannen eigen lijk heel anders moeten lopen. De perso neelsleden zouden als eersten op de hoog te worden gesteld, maar daar staken de kranten een stokje voor. „Dit soort zaken veroorzaakt meestal onrust. De mensen zeggen nu eenmaal niet: oh wat een prach- tig principieel besluit, maar ze vragen zich af of hun eigen bestaan in gevaar komt”, aldus de chef van het loodswzen. Hoewel nog niet bekend is hoe de ver schillende diensten in elkaar geschoven zullen worden, neemt de heer Valk als vrijwel vaststaand aan dat dat geen of slechts enkele werknemers overbodig zal maken. Hij zegt: „Het gaat hier niet om een samenvoeging van enkele zwakke be drijven, maar om diensten die elkaar aan vullen. De totale hoeveelheid werk die nu wordt gedaan, zal ook in de toekomst door alle betrokken werknemers uitgevoerd moeten worden. In ieder geval zal de rechtspositie van het personeel bij de ko mende besprekingen voorop staan. Er is ook daarover nog niets geregeld, dat zou volkomen incorrect zijn”. Over het algemeen is men er wel van overtuigd, dat de reorganisatie op zich een goede zaak is. Er zal echter nog harde interne strijd geleverd moeten worden om de zeggenschap in de nieuwe dienst maritieme zaken. Omdat het Loodswezen met 2000 man verreweg het grootste aan deel in de nieuwe organisatie zal hebben, lijkt het voor de hand te liggen, dat dat onderdeel de meeste invloed zal krijgen. Die invloed zal noodzakelijk zijn om de uitvoering van alle plannen te garan deren. Minister Scholten van Defensie kondig de vorig jaar aan in tien jaar 2,2 miljard gulden te willen investeren in het Loods wezen om de dienst verder aan het moder ne scheepvaartverkeer aan te passen. Valk: „Ik ga er zonder meer vanuit dat alle plannen gewoon uitgevoerd kunnen worden. Het is een goede opzet en ik geloof dat iedereen daarvan te overtuigen is. Maar dat het spannende momenten zal geven, dat geloof ik wel”. Tot de voome- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De openbare scholen gemeenschap voor lager en middelbaar beroepsonderwijs „De Blinkerd” houdt dinsdagmorgen 20 februari ’s morgens van tien tot twaalf uur open huis. Prinsesselaankerk: 10 uur ds. L. Reyendam-Beek. Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 uur H. Mis, zondag 10.30 uur Koormis. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zondag 10 en 19 uur ds. D. Heikoop. Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, zaterdag 19 uur zangdienst, zon dag 10.00 uur hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat, zondag 10 uur, Heiligingssamenkomst, 11.45 uur zondagsschool, 15.30 uur zangdienst in verpleeghuis Velserduin, 19.30 uur Verlos- singssamenkomst m.m.v. Jeugdgebouw „Salvation”, Luitenant en mevrouw H. G. Bolhoeve. s. Petrakerk, zondag 9.30 uur ds. L. Dorst, 19.00 uur Ds. E. Warnink van Noordwijk. Christelijke Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zondag 10.30 en 17.00 uur Ew. Heer G. Visser. Aula Zeewegziekenhuis, zondag 9.30 uur ds. F. Minnema en pater A. Mars. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, zondag 10 uur dhr. W. J. Blanken, 19.00 Kuur ds. A. H. Agtereek, 10.00 uur zon dagsschool. Jehovahs Getuigen, Koninkrijkszaal, Oranjestraat 92, zondag 10, 12 uur verga dering. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, zondag 10 uur Da. M. C. Stubbe. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 uur eredienst, woensdag 19.30 uur bijbel- bespreking. Pinkstergemeente IJmuiden, zondag 10 uur B. M. Piet, woensdag 19.30 uur D. P. Hartendorp, bijbelstudie. Gereformeerde Kerk, zondag 9.30 en 17 uur ds. L. J. Joosse. Bethelhemkerk, Gijzenveltplantsoen, zondag 10 uur ds. R. G. J. Timmers, jeugdKdienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, zondag 10 uur ds. Joh. Brezet, H. Av. Ichthuskerk, Fahrenheitstraat, zondag 9.30 uur ds. J. P. Dondorp, 17.00 uur Ds. L. Dorst. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, zon dag 9.30 uur Ds. E. Jansen van Leusden, 17.00 uur. Ds. J. P. Dondorp. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, zondag 10.30 uur Ds. Mr. C. G. Mulder. R.k. Laurentius, Willemsbeekweg, H. Missen, zaterdag 19 uur, zondag 9.30 uur Koormis, 10.45 uur gelezen H. Mis. Oud-Katholieke Adelbertuskerk, Spar- renstraat, zondag 10 uur Hoogmis. Gereformeerde Kerk. Vredevorstkerk: Laan der Nederlanden, zondag 9.30 uur ds. A. van Leeuwen, 17 uur; niet bekend. Op naar de drie miljoen. Dat is de slogan, die wij inzetten voor de laatste puzzel-weekends, die nog resten. Van daag wordt puzzel 22 gepubliceerd en met nummer 26 behoort de actie t.b.v. de Stichting „Het Gehandicapte Kind” tot het verleden. Dan zal blijken of de doelstellingen, die ons in het jaar van het kind voor ogen staan, kunnen wor den gerealiseerd. Met de opbrengst van puzzel 20 van ruim een ton is de tussenscore inmid dels gekomen op ruim 2.374.000,-. Deze keer is het na gedane arbeid goed rusten om dan te kijken naar een fraaie Philips kleurentelevisie, die bo venaan in de prijzengalerij staat en waar verder een Motobecane fiets, een gestyleerd Citizen Quartz horloge en een portable Singer zig-zag naaimachi ne prijken. En dan bovéndien nog vijf draagbare Philips zwart-wit televisies en niet te vergeten de twintig geldprij zen van elk 50,-. De oplossing van kruiswoordpuzzel 20 luidde: GEEF ONS DE KANS HEN EEN KANS TE BIEDEN. De oplossing van rebus 20 luidde: UW GELD MAAKT TOCH GE LUKKIG. De juiste letters van „Welk van de Drie” waren: 1=B, 2=A, 3=A. HOOFDPRIJS VALT IN POORT Een van de hoofdprijzen een In- ventum koffiezetter werd gewonnen door S. Boosman uit Santpoort-Noord. Een van de periodeprijzen, een bedrag van 50,-, werd gewonnen door Tj. Bjesters uit IJmuiden. G. v.d. Linde, eveneens uit IJmuiden, won een pak ket met drie boeken. Mevr. A. Wiedijk- ter Steege uit Haarlem kreeg een Za- reska handwerkpakket en P. Planting uit Haarlem kwam in het bezit van een Voor directe bediening (H. Oliesel voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). meer opgevoerd wordt.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 4