RUIMTE VOOR INSPREKERS GERESERVEERD agenda 'Ergcbeurcn hier dingen in Kermissen de buurt waar je In de landelijke bralden nooit over lecsf brengen twee ton op Nieuwe ontwikkelingen in discussie over scholensluiting in Heemskerk J t n Beslissing gemeenteraad uitgesteld tot in maart it Jeugdleiders uit Neuwied weekeinde kort ijmondnieuws I op bezoek tot Aanmelding Ontwerpwet Spoed Heemskerk Open huis in „De Blinkerd” „De Schelmenhorst” nieuwe schoolnaam Wijk aan Zee Beverwijk 7 ZATERDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK O FEBRUARI I Q7Q I In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws, I I Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. Velsen-IJmuiden I In en om Haarlem MHHKi O Ilhf hlfp overleeft discussie Naam: Adres: Woonplaats: *even iders, nden. 1 van nheid l gaat zitter goed ak is vindt ‘drijf ene >r de atste van >ord- itine Bij nen- laat- een n de ■uari der- vo- Vis- der- ge iden ord- weg era- zou ond r de tan- niet In deze hele discussie moest de School raad tot een advies komen, maar in de betreffende vergadering werd besloten nog een maand met dat advies te wachten. BEVERWIJK. Dat de gemeente Be verwijk met voortvarendheid kan gaan werken aan de oprichting van een Bu reau Stadsvernieuwing is voornamelijk te danken aan burgemeester A. J. Hubers. De gemeenteraad voelde er donderdag avond tijdens de raadsvergadering name lijk veel voor de raadsvoordracht waarin het college de oprichting van het Bureau aankondigde, een maandje uit te stellen. het groene licht om met het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten verder te gaan praten over de oprichting van een Bureau Stadsvernieuwing. (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJ muider Courant. Be verwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haariem. aan Zee en Alpha werkgroep jongeren huisvesting. maart te houden vergadering zijn stand punt „bij te schakelen” op basis van het nieuwe wetsontwerp en dan tevens het voorstel van dépendancevorming nader te beoordelen. Overigens lijkt blijkens zijn uitlatingen die dépendancevorming niet tot de mogelijkheden te behoren, omdat er bij her-opening van zo’n dépendance vol gens de wet toch sprake is van stichting van een nieuwe school met de daaraan te stellen voorwaarden. Gezien nu de hele onzekere situatie heeft wethouder Van Herpen toegezegd met het bijzonder onderwijs te gaan pra ten over uitstel van de aanmeldingster mijn voor alle scholen in Heemskerk dus openbare en bijzondere tot 1 april, omdat aan de ouders toch de zekerheid moet kunnen worden gegeven dat zij hun kinderen aanmelden voor een school die blijft voortbestaan. Voor die ouders moet de situatie in elk geval eerst duidelijker worden. Inmiddels is er in deze materie nog een nieuwe ontwikkeling, want de oudercom- BEVERWIJK. De gemeente heeft voor de kermis aan de Beneluxlaan en op het Meerplein een datum vastges teld. De Koninginnekermis aan de Be neluxlaan wordt gehouden van 25 tot en met 30 april en de „grote” kermis op het Meerplein duurt van 4 tot en met 12 augustus. De onzekerheid over het al of niet aan leggen van de verlengde Coentunnelweg, met in meerdere of mindere mate woning bouw in Meerestein en dan later een nieuwe toevloed van leerlingen maakt de hele materie er ook op langere termijn niet eenvoudiger op, want alle prognoses kunnen van de ene op de andere dag op losse schroeven komen te staan. Klaverjassen Woensdagavond 28 fe bruari organiseert de klaverj asclub Meer- stein in een der zalen van de Vredevorst- kerk aan de Laan der Nederlanden een open kien- en klaverjasdrive. Aanvang 20 uur. stimulator, projectleider, inspraakbege- leider. Alvorens de raadsleden het woorden konden voeren zette burgemeester Hu bers in een lang referaat uiteen dat de verantwoordelijkheid over de gang van zaken bij het college blijft liggen. „Er is behoefte aan een procesbegeleiding en dat doet het Bouwfonds. Beschouw het als een aanjaagfunctie. Er blijft ruimte voor inspraak, een zaak waarvoor (le gemeente zorgt en garant staat. Om de organisatie In elk geval hebben B. en W. thans aan de gemeenteraad meegedeeld, dat er voor de raadsvergadering van 22 februari nog geen voorstel is te verwachten. Op z’n vroegst kan een dergelijk voorstel dan in de maart-vergadering worden behandeld. Volksdansen Wegens ziekte van me vrouw E. Bodewes zullen de tot en met 16 mei vastgestelde volksdanslessen voor de lagere scholen in Beverwijk geen door gang kunnen vinden. De Commissie Cul turele Vorming Schooljeugd zal tijdig la ten weten wanneer de lessen kunnen wor den hervat. Geen spreekuur - Burgemeester J. H. Kok van Heemskerk is verhinderd maan dag 12 februari van elf tot twaalf uur zijn wekelijks spreekuur te houden. De raad keek wat verbaasd toe. J. van Dongen van de PvdA merkte op, dat een discussie over de raadsvoordracht niet zinvol kon zijn nu er zoveel nieuwe gege- iiceicuuuin- zaterdag de gehele zitter ichap eder- voor- 1 van epen, eder- weet mee g on- ullen rlate r mo- )0UW itie, ;een die. de ich- t de /an 5 aan >oort- open, i van ereen en op Elek- en s/kun- ingen leer- araat e ver- jfers, 5 van ?van- rij in 0.040 2-tot or de 5.600- 5- en kreel ijl de actie lui mt de dat itie, aar tuk (vel lan ge- ivel als De i is die de- van thuis uden i het uit gaat 30 ever- s die ir de Vrouwengilde De leden van het Ka tholiek Vrouwengilde komen dinsdag avond 20 februari om 20 uur bijeen in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg waar me vrouw Klijn-v. d. Aardweg over haar reis naar Australië en Nieuw-Zeeland vertelt. Als er dan toch een besluit zou moeten worden genomen was er vanuit het onder wijsveld aandrang om dat zo snel moge lijk te doen, uiterlijk in februari, om on derwijskrachten in de gelegenheid te stel len tijdig te solliciteren. De Schoolraadvergadering stelde het advies een maand uit om wethouder Van Herpen in staat te stellen tijdens een op 12 Bureau Stadsvernieuwing vens boven water waren gekomen. Maar burgemeester Hubers hield voet bij stuk. „Geef ons toestemming om het Bouw fonds verder te praten. Meer vragen wij niet. Als we de zaak uitstellen verliezen we een maand”. De communist C. Berghuis gaf zich niet gewonnen. „De fractie-voor- zitters hebben telefoontjes gekregen van verontruste burgers en instellingen, zoals de BSCR en de Bejaardenbond. Wij kun nen het ons niet permitteren de mensen met een brok onrust te laten zitten”. Hij stemde dan’ ook tegen de raadsvoor dracht. Van Dongen deed de suggestie de in spraak door de BSCR te laten regelen. Deze instelling immers had al een brok ervaring opgedaan met de inspraak tij dens de structuurbehandeling. Het CDA schaarde zich bij monde van mr. L. Schram achter het college en ook Fr. Koster van de WD beschouwde de op richting van het buro als een goede zaak. „Waar we allemaal over praten komt nu van de grond”. Burgemeester Hubers zeg de de raad toe dat er spoedig overleg zal plaats vinden tussen het Bouwfonds en de toekomstige insprekers om de hele mate rie nog eens door te nemen. als aan dat verzoek tot ontheffing een algemene scholenplanning ten grondslag De dames en heren raadsleden hadden kort voor het begin van de vergadering een brief ontvangen van het Beverwijks Overlegorgaan, dat protesteerde tegen de manier waarop het college de zaak had voorbereid en de plaatselijke politici voor hield dat de insprekers in die organisatie van de stadsvernieuwing ter zijde werden geschoven. Burgemeester Hubers pakte de handschoen op en hield de gemeente raad voor, dat als het Overlegorgaan even een telefoontje met het college zou hebben gepleegd, de mist rond dat Bureau Stads vernieuwing opgetrokken was geweest. De fracties gingen tenslotte met pijn en moeite door de bocht toen burgemeester Hubers een overzicht van achtergrondin formatie had gegeven: het college kree BIOSCOOP EN THEATER City, Zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur; „Jaws 2”, zondag 14.30 uur: „Fantomas, de man met duizend gezichten”. Stadsschouwburg Zaterdag en zondag 20.00 uur. „Kogels voor Gringo”, zondag 14.30 u.: „Joe Panther”. Witte Tejater, Kanaalstraat, zat. 20.30 uur to- VRIJDAGMIDDAG tegen vier uur - een uur later dan was verwacht - kon de wethouder voor jeugdzaken, Cees Bode wes, in de koffiekamer van het Stadskan toor een uitgelezen gezelschap jeugdlei ders uit de partnerstad Neuwied met een vriedenlijk woord begroeten. De wet houder hield de Westduisters voor, dat in het prille begin van de Partnerschaft tussen Beverwijk en Neuwied de jeug duitwisseling een belangrijk element vormde. De laatste jaren is die jeugduit wisseling wat in ongerede geraakt en juist daarom verheugde wethouder Bode wes zich over het initiatief van de afde lingen jeugdzaken van Beverwijk en Neu wied om tijdens dit weekeinde ervarin gen en gedachten uit te wisslen. De dele gaties treffen elkaar vanavond in de Alp- ha-soos. Vrijdagavond was men in „de Lichtboei" waar Anne de Jong het buurt huiswerk belichtte, jongerensoos „Gan dalf" en „Donkey Shot”. Zondagmiddag vertrekt de delegatie weer naar Neuwied. Met betrekking tot het lager onderwijs bevat het wetsontwerp het voorstel dat in een gemeente als Heemskerk eerst tot opheffing van een school moet worden besloten, als gedurende drie achtereenvol gende kalenderjaren het gemiddeld aan tal leerlingen van een school minder dan 75 bedraagt. Een onzekerheid is vooralsnog of deze ontwerp-wet tot wet wordt verheven. Als dat wél het geval is, betekent dit dat de openbare lagere school „De Branding” in elk geval nog tot 1 augustus 1982 in stand kan worden gehouden. Daarbij plaatst wethouder Van Herpen wel het vraagteken of het onderwijskun dig verstandig is zo’n kleine school langer te laten voortbestaan als het toekomstperspektief geen gunstiger beeld geeft. Die hele scholenplanning en dus de discussie over het sluiten van openbare scholen is eigenlijk op gang gekomen, toen op basis van de oude wet vaststond, dat er in 1980 een besluit zou moeten worden genomen over het sluiten van „De Branding”. De minister kan ontheffing verlenen, maar in de visie van wéthouder Van Her pen zou dat alleen kans van slagen hebben BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zat. 19 en 21.15 uur, zo. 16, 19 en 21.15 u. „Jaws 2”. Zo. 14 uur „Herbie gaat naar Monte Carlo” DIVERSEN Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van ma. t.m. vrijd. van 10-12 en van 13.15-16.45 u. Alarmnummers; politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 96000. Jansheeren, Kerkweg: zo. 11.30 uur platencon cert. Donkey Shot, A. Verherentstraat: zat. 21.30 uur, sterke man Hercules Manis. De Werf, J. Ligthartstraat: ma. 13.30-15.45 uur W.A.O.-soos. Ondertussen hebben zich nieuwe ont wikkelingen voorgedaan. Ten eerste is op 1 februari een ontwerp van de wet tot wijziging van de kleuteronderwijswet en de lageronderwijswet gepubliceerd, waarbij door staatssecretaris Hermes een versoepeling van de bepalingen om trent opheffing van scholen wordt voor gesteld. Het Bureau Stadsvernieuwing moet nauw samen werken met op te richten project- en werkgroepen. Juist hierover valt het Overlegorgaan, dat de betekenis en de samenhang van deze groepen en de inspraak van toekomstige bewoners on duidelijk vindt. Voorts fulmineert het Overlegorgaan tegen de vermenging van functies van het Bouwfonds: adviseur. Vergadering Woensdagavond 14 fe bruari vergadert in de mavo-Plantage aan de Plantage de beheerscommissie voor de gemeentelijke avond-mavo-school Bever wijk. De agenda vermeldt o.a. de gebou wensituatie avond-mavo en dag-mavo- school voor volwassenen en een rapport van de commissie afvloeiingsregeling. en 21.15 uur, zo. ook 14 en 16.15 uur „Even en oneven". Zat. 23.30 uur „De wraak van de Heli’s Angels”. Theater 2: zat. 19.30 en 22 uur, zo. 19.30 uur „Coma”. Luxor Theater, Breestraat. Zat. en zo. 19 en 21.15 u. zo. 16.15 u. „Force from 10 Navarone", zo. 14 uur „Hercules verovert Atlantis”. DIVERSEN Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Zat. geopend van 12.30-17 uur, zond. 10.30-17 u. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 229922, milieuklachten 96000. Bibliotheek, Kerkstraat: ma. volw. 14-17.00 u. jeugd 15-17.00 u. K. Smithstraat ma. alle leeftij den 15.30-17.00 uur. Alpha, C. H. Moensstraat: zat. 21.30 uur „Mi chael Brown and E.Z. Livin’’. De Nieuwe ’Slof, Kerkstraat; zat. 14-19 uur carnaval De Zeezotte voor gehandicapten en zieken. missie van „De Wiekslag” heeft het ge meentebestuur onder meer laten weten, dat zij een opheffing van „De Wiekslag” eventueel kan accepteren „als dat in het belang is van het openbaar onderwijs”. Dié brief is voor de wethouder een aanlei ding om maandagavond aanstaande een gesprek te hebben met die oudercom- missie. HEEMSKERK. De openbare scholen gemeenschap voor lager en middelbaar beroepsonderwijs „De Blinkerd” houdt dinsdagmorgen 20 februari ’s morgens van tien tot twaalf uur open huis. BEVERWIJK. 8 De gemeenteraad heeft donderdagavond de naam „De Schelmenhorst” gegeven aan de openbare lagere Robert Schumanschool, die nu met de tweede openbare kleuterschool in Mee restein in één gebouw is gehuisvest. Het Beverwijks Overlegorgaan toonde zich verbaasd over de buro-plannen van het college. In het Overlegorgaan hebben zitting de Belangenvereniging 320, „Voor Allen”, Meerestein, Dellaertlaan, Adri- chem, bewonersgroep Munnikenweg, Rond de Wijkertoren, Dorpsraad Wijk van de stadsvernieuwing inhoud te geven worden alle diensten die bij dit onderwerp betrokken zijn, in het overleg betrokken. Ook de insprekers. Jammer dat die brief van het Overlegorgaan nu op tafel ligt. Een telefoontje naar ons zou voldoende zijn geweest om dit verhaal te horen”. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein, tel. 319188) 20.15 u.: Technische Theatergroep Perspektmet „De bolhoedmannen”. Zondag 14.30 u.: Scapino Ballet, familiematinee Scapino 10. Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel. 312439) 20.30 u.; Toneelgroep Centrum met „De porno- graaf Toneelschuur III (Smedestr. 23, tel. 312439). 20.30 u.: Projekttheater met „Fakir’s bril”. 23 u.: Mickery Circuit met „An interest in strangers.” Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35, tel. 316961). 14.30 u.: „Slingertje en kasteel Die- delduis”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4, tel. 316900) 14.30 u.: „Het eigenwijze slakje”. Zondag 14.30 u.: „Het land van Kaboes”. Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 11, tel. 324021) 14 en 16 u. zondag 14 u.: „Meester Jaap”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. 13, tel. 321155) 20.15 u.: Vlaamse Volksmuziekgroep ’t Kliekske. Zondag 11.30 u.: Koffieconcert, „Studio Laren”. Concertzaal Kadens (Smedestr. 31, tel. 312439) 20.15 u.: Zolderconcert door Ars Musica. Restaurant Groenendaal (Groenendaal 3, Heemstede, tel. 327757). Zondag 11.30 u.: Zsng recital; Ans Phillipo. Haarlemse Jazz Club (Gr. Heiligland 37, tel. 325082) 22 u.: KIM-concert, Groep Scales. De Gravin (Gravinnesteeg, tel. 323590) 22 u.: The Midgetown Jazzband o.l.v. Billy B. Jacket. DAC Jongerencentrum (Ripperdastraat 13a, tel. 310503) Zondag 14.00 u.: Engelse zanger/ gitarist Makis Blazies. L.T.S. St. Petrus (Berlagelaan, Haarlem) 20 u.i Jubileumconcert Spaamebazuin. Bar Peppermint (KI. Houtstr. 81) Zondag 15.30-18.30 u.: Jamsessions. Jongerencentrum ’t Plein (Nabij Spaarnehal, Schalkwijk) Zondag 15 u.: Jamsessions. Holland Nautic-hal (v.d. Werf straat, tel. 380497) zondag 14 u.: Kring van draaiorgel vrien den afd. Haarlem. Centrum III (Herenweg 111, Heemstede, tel. 284975) 21 u: Band Push Pin (pop). De Vijverhut (Vondellaan 46, Zandvoort, tel. 02507-2538). Zondag 15 u.: Jaap Dekker’s Boogie Woogie Set. De Colonel (Stationsstraat 20, Zandvoort) Zondag 22 u.: Trio Peter ten Have met als gast gitarist Ben de Bruin. De Hobbit (Dorpsplein 2. Zandvoort) Zondag 16u: Hobbit Kwartet. BIOSCOPEN r Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band”, a.l. Vandaag en morgen 13.30 u.: „Oom Ferdinand en de toverdrank”, a.l. Vanavond 24 u.: „Suspiria”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u. tevens zondag 14 u.: „De antiterreurbri gade”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Even en oneven”, a.l. Vanavond 24 u.: „Porno graphic chee Madame Claude”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Een vrouw als Eva”, 16 j. Roxy (KJ. Houtstr., tel. 312395) 14.30, 19 en 21.30 u.: „The boys from Brazil”, 16 j. Vanavond 24 u.: „Geen vuiltje aan de lucht”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) Vandaag en morgen 19 en 21.15 u.: Waterschapsheuvel”, a.l. Vandaag 14 u. morgen 14 en 16.15 u.: Bambi", a.l. Vanavond 24 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „La question”, 16 j. DAC Jongerencentrum (Ripperdastraat 13a, tel. 310503) Zondag 14.30: „De vrouw in het Götakanaal”. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14, 15.30, 20, 21.30 en 23 u. zondag gesloten maandag: 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Happy Holiday 16 j. Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6, zat. alle leeftijden 10.12.30 u. Ma. alle leeftijden 18.30-21 uur. De organisatie van de Koninginne kermis is opgedragen aan de heer F. H. Koek. De toestemming tot vergunning van de standplaatsen zal hem een de zer dagen worden verleend aan de hand van de door hem gehouden in schrijving tot een totaal bedrag van bruto 18.630,- ongeveer gelijk aan de opbrengst van het vorige jaar. Er zullen ongeveer 20 standplaatsen komen, o.a. autoscooter, rupsbaan en schietsalon, terwijl de heer Koek in kennis zal worden gesteld van de wens van de gemeenteraad om voor specifie ke kinderattracties geen hoger tarief dan 1 aan te houden. De organisatie van de Meerpleinker- mis is opgedragen aan het Bureau De Kermisgids. De toestemming tot gun ning zal dit bureau een dezer dagen worden verleend aan de hand van de door het bureau gehouden inschrijving tot een totaal bedrag van bruto 179.803,- (yorig jaar 177.414,-). Er zullen ongeveer 30 standplaatsen ko men, terwijl voor een drietal kinderat tracties geen hoger tarief dan 1 zal worden berekend. O.a. een standplaats zullen vinden de autoscooter, berg en dalbaan, Swing mill, geestenbaan, ca lypso, round up en belze buth. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de raadsvergadering van 22 februari zal in tegenstelling tot wat eerder werd aangekondigd, geen voorstel in behandeling komen inzake het al of niet opheffen van openbare scholen in de gemeente Heemskerk. Zoals bekend werden „De Wiekslag” en/of „De Branding” in hun voortbestaan bedreigd als gevolg van een teruglopend aantal leerlingen. In een persoonlijke notitie, die in brede kring werd besproken, opperde wethouder Af. F. M. van Herpen „De Wiekslag” te sluiten ten behoeve van „De Branding”, die in 1979 minder dan 75 leerlingen zal tellen. Er kwam een tegenvoorstel van de PvdA, om de ene school te laten voortbestaan als een dépendance van de andere, met de mogelijkheid die dan weer te openen als het leerlingenaantal door veranderende omstandigheden weer toeneemt. neelgroep Kiss met: „Salomé”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen. 18e eeuwse stijlkamers, di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Zolder Noordelijk Koetshuis, dinsdag t.m. zon dag 14.00-17.00 uur Stichting Felison, tentoon stelling schilderwerken Han Kuiper en Henk Mulders (maandag gesloten). Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid bezichtiging dinsdag t.m. zondag 9.30- 12.00 en 13.00-16.00 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Witte Tejater, expositie gedichten met teke ningen Cees Koster en Chris Junge, bezichtiging tijdens voostellingen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Telefonische Hulpdienst/opvangdienst N.V.I.H.-COC, Haarlem, tel. 023-325453, zater dag 20.00-24.00 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur, tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Ma. t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, tel. 02550- 11830 en 22169. Spreekuur Santpoort ma. en dond. 9.00-10.00 uur. Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedelaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Advies Bureau: spreekuur maandag 9.00-10.00 uur: Gebouw De Luchte, Lod. v. Deysselaan, Driehuis. 11.00-12.00 uur: Gas en Water, Trompstraat 210, IJmuiden. 14.00-15.00 uur: Wijkcentrum, Engelmunduskerk, Kerk plein 1, Velsen-Zuid. 16.00-17.00 uur: school De Regenboog, Schiplaan 2a, IJmuiden-Zeewijk. Sociale Dienst Spaarnestraat 2, IJmuiden, ma. t/m vrijdag 9.00-10.30 uur; nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t. m. donderdag 9.00-10.30 u. kliënten Wet Werk loosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550-19124. Centrale bibliotheek, Plein 1945. Zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 14.30-17.30 en 19.00- 21.30 uur. Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96: zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 14.30-17.30 en 19.00- 21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29; zaterdag 10.00-12.30 uur alle leeftijden, maan dag 14.30-17.30 u. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, zaterdag 10.00-12.30 uur en maandag 14.30-17.30 uur alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. maan dag t.m. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur rekreatieruimte open. Maandag 9.30, 10.30 en ll. 30 uur Engels, 14.00-17.00 uur klaverjasclub. Buurthuis De Brulboei: maandag 9.15-11.15 en 13.30-15.30 uur peuterspeelzaal; 11.30-13.30 uur Broodje Brulboei; 16.00-17.30 uur kook- en bakgroep 8-12 jaar, 20.00-22.00 u. houtbewer king dames. Buurthuis De Planeet, maandag 19.15-20.15 uur handwerken meisjes 9-15 jaar. Buurtcentrum Zeewijk, zaterdag 11.00-12.30 uur timmerclub 8-12 jaar, 13.30-15.00 uur toneel club 8-12 jaar, zondag 14.00-17.00 uur jeugddisco 12-16 jaar, maandag 16.00-17.15 uur journalis- tengroep 9-12 jaar, 20.00-21.30 uur volksdans- cursus voor beginners v.a. 16 jaar. Buurtcentrum De Spil, zaterdag 14.00-16.30 uur Jeugdcafé v.a. 16 jaar, maandag 9.15-11.15 u. Textiele werkvormen beginners, 9.30-11.30 u. Peuterspeelzaal, 9.30-11.30 u. WAO-ers, 13.00 en 15.00 uur stijldansen voor ouderen, 13.30-15.30 u. Peuterspeelzaal, 16.00-17.30 u. Knutselclub. 19.30- 21.30 uur Pottenbakken voor beginners. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, zaterdag 20.00-01.00 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”, Heerenduin- weg, woensdagmiddag en dag geopend. Sporthal Zeewijk, zaterdag 8.30-10.00 uur in stuif; 10.00-20.00 uur badmintontournooi B.C. Velsen, 20.00-23.00 uur korfbalkompetitie, zon dag 9.00-18.00 uur badmintontournooi B.C. Vel sen, 18.00-22.30 u. hockey-kompetitie, maandag 17.30- 19.00 Akrides, 19.00-22.45 u. Exercitia. Recrektiebad „De Hoogenberg”, Trompstraat, zaterdag 08.30-10.00, 10.30-12.00, 12.30-14.00 u. en 14.30- 16.00 uur gemengd zwemmen, 09.00-16.00 u. peuterbad; 09.00-16.00 uur solarium zondag 10.00-12.00 u. gemengd zwemmen, 10.00-12.00 u peuterbad, 10.00-11.30 u. solarium, maandag 12.00-13.30, 14.00-15.30. 16.00-17.30 u. gemengd zwemmen, 10.00-18.00 uur peuterbad, 10.00-18.00 uur solarium. Instructiebad, zaterdag t/m dinsdag gesloten. Badhuis Snelliusstraat: zaterdag 9.00-17.00 uur Kinderboerderij Velserbeek. Velsen-Zuid. Geopend: zon- en feestdagen en woensdagmid dag 14.00-17.00 uur. Paviljoen Zuidpier, IJmuiden, zondag 11.00 uur strandloop - strandwandeling, georgani seerd door De IJmondtrekkers BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zat. en zo. 19 ii C.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7