TITEL MET GILLIAN GILKS IN DAMESDUBBELSPEL Frank Janssen struikelt 99 over Wilborts r 4 d V sportpuntig KLEINE AFVAARDIGING NAAR EK IN WENEN Nederlandse atleten laten het afweten ns Interland tegen West-Duitsland Verlanglijstje voor training van KNAU j Regen brengt renners in problemen ■n prof-widerscizoen van start Progressie Schrale troost ff ff M 1 I Ja 16 17 MAANDAG 1 2 FEBRUARI 19 7 9 I door PETER HEERKENS y KM Partnerruil succes voor Marjan Ridder (Van onze sportredactie) inkrijk ir De Deense Lene Koppen, die in de finale van Gillian Gilks verloor. etappewedstrijd in Zuid-Spanje. Joop jk kan 1. num- Otto) en lummer den. De ilden 30 an van itenrij- -dienst eskens ip zak. i West- tbalta- 1 land ;ennen len in ter dag versla- ielpun- srs (2), storm. won imeire, Jans- ele da- aten ook de n extra it twee r Spek ■en nog den in dat er :ijn ge- oor de foodge- s oude aar de liet zo fendu- ort uit iivisie- iunten- Poort- Harry Joke van Beusekom en Lene Koppen kwamen niet verder damde halve finale, waarin zij aan de kant van werden gezet door Barbara Sutton en Jane Webster. Volop sportieve genoegdoening derhalve voor Marjan Ridder, die het damesdub- belspel tijdens de Open Nederlandse twee jaar geleden met Van Beusekom won en ditmaal met Gilks in de finale met 15-12, 15-5 de baas bleef over Webster en Sutton: „Ik voel me met Gillian Gilks naast me geweldig op m’n gemak. We vullen elkaar uitstekend aan. Als een van ons wat ge spannen is, trekt de ander haar er door heen. We kunnen ook op alle gewenste momenten van tactiek veranderen. In het verleden was dat met Joke nogal eens een probleem. Met haar kon ik ook niet of nauwelijks trainen. Met Gillian heb ik de afspraak gemaakt dat we elkaar steeds een paar dagen Voor een toernooi treffen. In Beverwijk, waar Gilks drie titels op haalde (de Engelse pakte voor de vijfde maal de enkelspel titel) en wereldkampi oen Flemming Delfs zijn kampioenschap bij de heren prolongeerde, was het succes voor Marjan Ridder een van de weinige uitschieters voor Nederland. Hanke de Kort verraste door na de Engelse Sutton te hebben verslagen, de Zweedse nummer één Annette Börjesson in grote moeilijk heden te brengen. De Nederlandse num mer 3 veroverde zelfs een matchpunt, maar moest uiteindelijk met 12-10 in de derde game afhaken. In het herendubbel spel wisten Herman Leidelmeyer en Guus van der Vlugt door te dringen tot de derde ronde. SAINT RAPHAEL. De oefencam- pagne van de beroepswielrenners aan de Franse zuidkust is ontregeld door enor me regenval. In de 21ste Grote Prijs van Saint Raphael, waarmee gisteren tradi tiegetrouw de serie eendaagse koersen werd geopend, spoelde het grootste deel van het peloton van de smalle weggetjes. Na die geseling van water en kou, be sloot Peter Post over de deelname van zijn ploeg aan de Grote Prijs van Aix-en-Pro- vence, vandaag, pas kort voor de start te beslissen. Hennie Kuipers nieuwe ploeg leider Maurice de Muer deed dat al me teen na de Grand Prix Saint Raphael, welke wedstrijd werd gewonnen door de Belgische routinier Roger Rosiers. „Ik zal ze maar een dag rust geven”, aldus De Muer, die met een veelbeteke nend gebaar naar boven alle hoop op snel herstel van het weer opgaf. En Peter Post: „Onder deze omstandigheden bouw je eel vaststaat. Deze maand hebben hier over gesprekken met het Nederlands Olympisch Comité plaats. Potentiële kan didaten zijn uiteraard Jos Hermens, Ge rard Terbroke, Ruud Wielart en Harry Schutting, voor wie in eerste instantie de trainingsfaciliteiten rond Pasen zijn be doeld. Boverman denkt dan aan gespreide buitenlandse trainingsverblijven voor dit viertal dat dan ten aanzien van de hoogte- training aangevuld kan worden tot acht of meer. De Europese jeugdkampioene Karin Bridge bleek met 12-9, 11-3 duidelijk de sterkere. „Aanvankelijk ging het lekker”, aldus Van Beusekom, „maar opeens werd ik onzeker en begon ik fouten te maken. Voor mij is dit toernooi alles bij elkaar toch wel teleurstellend verlopen. In het dubbelspel vlotte het ook niet. Lene Kop pen zat een beetje vast. In het enkelspel ging het met haar al niet lekker. Dat werkte door in het dubbelspel. Onze te genstandsters in de halve finale hadden dat goed door en speelden veelvuldig op Lene”. niet aan je conditie. Met dit weer koersen is zinloos. Ze schieten er niets mee op”. Koppen, die zich enkele jaren niet meer in Beverwijk had laten zien, omdat ze maar moeilijk kon wennen aan de accom modatie, kwam bepaald niet fit aan de En daarmee zit de Athletiek Unie met ’n levensgroot probleem. Alleen hoogsprin ger Ruud Wielart voldeed aan de Weense eis. Hiij passeerde vorige week al de ver plichte 2.18 meter en hij heeft dus als enige recht op de reis naar de Oostenrijk se hoofdstad. Toch zal de Nederlandse afvaardiging groter zijn. Naar aller waar schijnlijkheid zullen in elk geval Gijsbers en Lelieveld worden opgenomen in de ploeg. Zij kwamen in Rotterdam dicht in de buurt van de limiet. Koen Gijbers deed dat op de 800 meter. Hij kwam uit op een tijd van 1.50.51, één halve seconde boven de door de KNAU aangescherpte limiet. De internationale toelatingsnorm ligt namelijk op 1.50.0. De KNAU heeft de limieten wat aange scherpt, omdat men een herhaling van Praag wil voorkomen. Toen, bij de Euro pese strijd in de open lucht, werd vrij snel een ticket gegeven en het gevolg was een start en verloor in de finale in 45 minuten met 12-10, 12-9 van Gilks. Voor de Engelse werd het toernooi een lange triomftocht. Zij won namelijk met Derek Talbot ook nog het gemengd dubbelspel. Bij de heren nam Flemming Delfs re vanche voor de nederlaag die hij in het kampioenschap van Denemarken had ge leden tegen Morten Frost. Na twee grillig Een schrale troost was de overwinning, die Nederland op alle fronten boekte. De heren deden dat met zeer klein verschil (209 tegen 206 voor de Belgen), de dames iets royaler (149,5 tegen 135,5). Bij de jeugd ging het allemaal wat gemakkelij ker. De meisjes bepaalden het verschil op 14 punten, de jongens zelfs op 36. De srs Ro- ia SC. 3e mi- s. net 8-0 miging an Pe- (eigen sen en rs. En- kans ge ver- am FC meting ras 1-1. ven de s zette Krie- straf- d op 2- eskens ig van act af- >00.000 ist een salaris Voor het overige was het voor Neder land armoe troef. Nationaal kampioen Rob Ridder liet zich in drie games in de tweede ronde opzij zetten door de uit het kwalificatietoernooi gekomen Brit David Hunt. Marjan Ridder kwam in het enkel spel niet verder dan vijf tegenpunten in de openingsronde tegen de Deense Suzanne Berg, het dubbel Rob en Piet Ridder werd al in de openingsronde gewipt door de Amerikanen Higgons en Britton, Rob en Marjan Ridder waren in de halve finale niet bestand tegen Gilks en Talbot en Joke van Beusekom stond al na de kwartfinale buitenspel in het damesenkelspel. Om die reden ook haalde Post het groot ste deel van zijn ploeg uit de koers toen de strijd voor een belangrijk deel was beslist met het ontstaan van een kopgroep van 20, waarbij vijf Raleighs. Post: „Ik vond dat wel genoeg”. Op die manier verdween onder andere Jan Raas vroegtijdig uit de Grand Prix van Saint Rahpael. „Gelijk had-ie”, vond Gerrie Knetemann, die was blijven doortrappen, omdat hij zich dat aan zijn stand van wereldkampioen ver plicht voelde. „Bovendien”, oordeelde Post na deze eerste wegwedstrijd van zijn ploeg, „reed Knetemann opvallend goed”. Kneteman had het na afloop drukker met de reconstructie van zijn experiment met contactlenzen, dan met een beschou wing over zijn vorm. „Ach”, oordeelde hij over de wedstrijd, „wat moet je nou met zo’n trainingskoers? De overgang van de Door het uitblijven van limieten draai de de interland tegen België in Rotter dam uit op een teleurstelling. Die werd nog eens versterkt door de afwezigheid van Ruud Wielart. Hij raakte afgelopen week bij een wedstrijd in Milaan gebles seerd en verscheen niet in de Ahoy. Daar door ontbrak bij het hoogspringen de werkelijke strijd. De Belgen hadden wel al hun toppers (Annijs, Nachtegaal en Morreau) ter beschikking en pakten dan ook moeiteloos de drie medailles. Een dag later zullen de Westduit- sers deelnemen aan een toernooi in Beverwijk. Aan de open Deense kampioen schappen, die van 8 t/m 11 maart worden gehouden, zullen voor Neder land deelnemen: Joke van Beuse kom, Marjan en Rob Ridder, Guus van de Vlugt en Herman Leidel meyer. Guus de Vogel heeft besloten zich niet langer beschikbaar te stellen voor de nationale selectie, omdat hij van mening is dat hij uitsluitend als reserve kan fungeren. Door het wegvallen van een aantal dames (Marjan Ravelli, Inge en Gaby Blommaert) is de 28-jarige Ans Sil- vertand toegevoegd aan de nationale selectie van de dames. lockey- ?ht mei e stand een en st-voor n Veen geworden van de rit van de zon, een straf- etappewedstrijd in Zuid-Spanje. Joop rechtse Zoetemelk heeft de grote prijs van Besse- waren Istrijd. Wibo Lelieveld op weg naar de eerste plaats op de 1500 meter. Achter hem Borm (Ned.) en de Belg Nevens. (Van onze tennismedewerker) AMSTERDAM. Frank Janssen uit Beverwijk is tijdens de Nederlandse in doorkampioenschappen tennis voor de jeugd tot en met 18 jaar gestuit op de Brabander Eric Wilborts. De pas veer tienjarige Wilborts, die vorige week ook al de titel in de categorie tot en met 16 had bemachtigd, won in de finale met 64, 64. Zes Nederlandse atleten zullen deelnemen aan internationale indooratletiekwedstrijden in het Engelse Cosford. Voor het zestal is het een laatste test voor de Europese kampioenschap pen in Wenen. De zes zijn: Arno Körmeling (SISU) en Koen Gijsbers (De Bataven) voor de 600 meter; Joost Borm (Phoenix) en Kor Louws (De Gemzen) voor de 1500 meter of de mijl; Hans Koeleman (AAC) en Rudi Verriet (Nijmegen) voor de 3000 meter. (tien kilometer voor het einde ontstond een kopgroep van drie renners: Rosiers, Jones en Van Vlaslaar, en ging in deze volgorde over de eindstreep (kwam het tot een eerste confrontatie tussen Hennie Kuiper en zijn vroegere ploegmaats. EJ Iversum RPRIJS 1.24.7, 2. 1.30 2.00, ight van Ravaela lulfB, 3. 0, kopp. M. TY- 1. Bouw- dil Nar- i0, kopp. )0 m: 1. 9 1.23.0, 2.00 1.40 Omzet 7ABOR- uwhuis) Winn. o 63.30. D (L. A. 'onne, 3. 00. Niet Macky. P VII denrijs) an Lee. .80, trio 1 PRIJS k (G. W. atio, 3. kopp. RANIE- enberg) PO Bui- p. 47.70, 10 m: 1. ind 3. 20 1.90, BEVERWIJK. Marjan Ridder heeft gisteren tijdens de internationale bad mintonkampioenschappen van Neder land in Beverwijk op sportieve wijze revanche genomen op Joke van Beuse kom. De in Kopenhagen wonende Van Beusekom liet Ridder vorig jaar plotse ling schriftelijk weten dat zij met de Haarlemse niet langer een koppel wilde vormen in het dames-dubbelspel. Van Beusekom gaf er de voorkeur aan om in het vervolg samen te werken met wereld kampioene Lene Koppen. Marjan Ridder voelde zich daardoor aan haar lot overge laten, maar vond de oplossing voor haar problemen al vrij snel in de Engelse Gil lian Gilks, die eveneens op zoek was naar een partner. Dit duo, dat eind november in een Engels toernooi debuteerde en meteen ook won, eiste gistermiddag ook in het twee evenement, waaraan het deel nam de titel op. Bij een solo van Kuiper, die ongeveer vier kilometer alleen voorop fietste, was onder andere Gerrie Knetenmann be trokken bij het leiden van de achtervol ging. „Dat is nou eenmaal de koers”, sprak Hennie Kuiper berustend over de strijd met zijn ex-teamgenoten, welk duel zich gedurende dit seizoen ongetwijfeld in vele varianten zal manifesteren. De uitslag: 1. Roger Rosiers (Bel) 125 km in 3 uur en 5 min. (gem. 40.180 km/u), 2. Graham Jones (GBr) z.t, 3. Didier van Vlaslaer (Fra) op 20 sec., 4. Jean-Luc van den Broucke (Bel) op 1 min., 5. Gerrie Knetemann (Ned) z.t., 6. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 7. Johan van de Velde (Ned) op 1 min. en 20 sec., 8. Piet van Katwijk (Ned) z.t., 9. Leo van Vliet (Ned) z.t., 10. Patrick Bonnet (Fra) z.t. (van onze sportredactie) ROTTERDAM. Dit jaar een trai ningskamp rond Pasen, een hoogtetrai- ning in juli en volgend jaar kort voor de Olympische Spelen in Moskou een zelfde training in Sankt Moritz. Dat is het ver langlijstje van KNAU-trainingscoördina- tor Bob Boverman ten aanzien van de voorbereidingen van de voorlopige Olympische atletiekselectie. Een selectie die overigens nog niet offici- Zo zal ik de volgende maand een paar dagen eerder dan de Nederlandse ploeg naar Londen vertrekken voor de „AU England”. Na ieder toernooi geven we elkaar ook huiswerk op. Kortom, het gaat erg goed. Vorig jaar voelde ik me de pineut, maar nu is Joke het duidelijk”. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De hoop, die Bob Boverman vorige week uitte ten aanzien van de Nederlandse afvaardiging naar de Europese indooratletiekkampioenschap- pen in Wenen, bleek ten slotte ijdel. De trainingscoördinator van de KNAU toon de zich na de nationale titelstrijd in Zwolle nogal optimistisch over de kan sen van Gijsbers, Körmeling, Lelieveld en Louws. Zijn vertrouwen in dit selecte groepje Nederlandse topatleten is dit weekeinde in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy beschaamd. Geen van allen haalde de limiet, die is gesteld voor deel neming op Europees niveau over twee weken. De oorzaken van het tegenvallende op treden van Lene Koppen in Beverwijk moet worden gezocht in het programma dat zij de afgelopen week heeft afgewerkt. Nadat zij dinsdag ten koste van Lonny Bostofte weer beslag had gelegd op de nationale titel in Denemarken, kreeg zij het donderdag op te nemen tegen de 42- jarige Knud Aage Nielsen, de echtgenoot van Imre Rietveld. Zoals Bobby Riggs bij de tennissers enkele jaren geleden dacht te kunnen spotten met de reputatie van BiUy Jean King, zo daagde Nielsen de afgelopen week Lene Koppen uit. Koppen won dat prestigegevecht tegen de voorma lige All England-kampioen met 15-6 en 15- 10, maar moest daarvoor in Beverwijk min of meer de .tol betalen. baan naar de weg is lastig en de meesten komen duidelijk conditie te kort. Wat dat betreft hebben de coureurs die Zesdaag sen reden een klein streepje voor”. Het uitproberen van contactlenzen, waarmee hij de afgelopen maanden op de winterba- nen uitstekende ervaringen opdeed, bleek voor de wereldkampioen zeer geslaagd. Knetemann: „Ik heb vandaag in de regen duidelijk voordelen gemerkt. Zoals ik het nu ervaar, laat ik ook in de wegwedstrij den mijn bril af”. In de Grote Prijs van Saint Raphael Bob Boverman wenste zich zondag avond nog niet uit te laten over de samen- steUing van de ploeg. „Daarover zal eerst vegaderd moeten worden. Vaststaat dat de limieten niet zijn gehaald, maar bij Gijsbers en Lelieveld is duidelijk sprake van progressie. Bovendien hielden Lelie veld en Brom op de 1500 meter toch een man als Mare Nevens, een van de betere Belgen, achter zich. Er is hier in Rotter dam zeker niet slecht gelopen. Wel ver keerd. Op de 800 meter gingen de eerste 400 meter veel te snel en op de 1500 meter was het middengedeelte slecht”. Door de te snelle opening op de 800 meter kwamen Koen Gijsbers en Arno Körmeling zich zelf op het laatste stuk tegen. De Zeeuw Niek Flipse was als trek ker gevraagd en hij sleepte het tweetal naar een tussentijd van rond de 51 secon den. Twee a drie seconden te snel om aan een dergelijke toptijd te kunnen komen. Körmeling: „Het is op een indoorbaan altijd moeilijk je snelheid te controleren. Het is onderweg bijna niet te ontdekken hoe hard je nu eigenlijk gaat”. toekomst lijkt er derhalve rooskleurig uit te zien. Zeker als men kijkt naar de diver se prestaties, want er sneuvelden over beide dagen vier jeugdrecords, die alle pas vorige week in Zwolle werden vast gesteld. De opvallendste prestatie werd geleverd door de Bredase Ingrid Stoot, een eerstejaars B-meisje, die op de 800 meter een tijd liet afdrukken van 2.08.6, een tijd die bij de dames alleen werd overtroffen door Elly van Hulst (2.08.2). Maike Persoons verbeterde haar eigen nationale toptijd op de 1500 meter tot 4.32.8. Iets dat seniore Karin de Nijs overi gens ook deed. Zij was op de anderhalve kilometer 0,7 seconde sneller dan vorige week in Zwolle. Bij het verspringen kwam Marjan Goedhart 8 centimeter verder dan vorige keer. Haar 6.11 zou zelfs bij de dames goed zijn geweest voor de eerste plaats, want Sylvia Barlag liet 6.09 als beste prestatie noteren. Knap was ook de hordensprint van Mar- jo Wijnbergen. De Amsterdamse kwam uit op 8.85 seconden, terwijl zij in Zwolle nog 9.01 liet klokken. Ook zij zou het bij de dames goed hebben gedaan, want van de Nederlandse deelneemsters was alleen Mieke Sterk beduidend sneller (8.75). De 33-jarige Mieke Sterk bewees met die tijd nog best mee te kunnen. Een andere op vallende vertegenwoordiger van de vorige generatie was Bram Wassenaar. De 35- jarige won de 3000 meter in 8.07.8. Goede resultaten in Rotterdam derhal ve voor verleden en toekomst. In de sport gaat het echter vooral om het heden en dat kwam er niet uit. JAN VAN DER NAT Hans Schmidt, de Haarlemse districts- kampioen, werd vierde. Bij de meisjes ging de titel naar Inge Cupers uit Am sterdam. Frans Janssen, die binnenkort met het serieuze tennis gaat stoppen: „In juli ga ik echt bij Ajax beginnen. Ik had natuurlijk graag mijn tennisactiviteiten met een nationale titel willen afsluiten. Met de tweede plaats ben ik ook wel content. Pas drie weken geleden ben ik eigenlijk weer gaan trainen. Vorige week tijdens het dis- trictskampioenschap van Noord-Holland ging het prima (Frank werd daar eerste, red.). Nu ging het ook goed, ook in de finale. Maar ik vind dat Eric verdiend gewonnen heeft. Het is afwachten wat het wordt voor hem, maar hij is momenteel erg sterk”. Janssen bereikte de eindstrijd door zelfs op Arthur Vloemans (6-3, 4-6, 6- 0) Domien Takx (7-6, 6-1) en, in de halve finale Alex Reinders: 6-7, 6-3, 6-3. Janssen: „Die 4-6, 4-6 tegen Eric, vind ik toch ook niet gek. Nee, ik ben wel tevreden”. Hans Schmidt werd door Alex Reinders naar de vierde plaats verwezen (7-6, 64) nadat hij in de halve finale van Wilborts had verloren, 3-6, 3-6. Na een minder sterk optreden tegen Robert Haverslag (6-7, 7-5, 6-2) en een goede beurt tegen Hans Huis man (1-6, 64, 64) moest Hans Schmidt in het strijdperk treden tegen Eric Wilborts een tegenstander, over wie Schmidt op merkte: „Die jongen is pas veertien, maar hij staat te slaan, niet te geloven. Hij was gewoon oppermachtig. Hij tennist ook al leen maar, ze hebben bij hem thuis een eigen hal”. Dankzij de afwezigheid van Marianne van de Toere, Nanette Schutte en Karin Moos kon Inge Cupers de titel opeisen bij de meisjes. In de finale rekende zij met 5,- 7, 7-6, 6-3 af met Nicole van Erven. De Haarlemse Alice Lembeck werd in de eerste ronde geklopt door Edith Preller. Edith Lembeck werd geklopt door Inge Cupers. De Nederlandse dames-jeugdploeg heeft zich zaterdag in Kopenhagen ge plaatst voor de eindronde van het toer nooi om het officieuze wereldkampioen schap voor jeugdploegen, dat op 13 fe bruari in Hamburg begint. De kwalifica-, tiewedstrijd tegen Denemarken werd met 5-0 gewonnen. Tsjechoslowakijke is in Chrudim win naar geworden van het tennistoernooi om de koningsbeker. Evenals de eerste ont moeting wonnen de Tsjechoslowaken de tweede finalewedstrijd tegen Hongarije met 2-1. In het viermanstoemooi van Baca Ra ton, waar de winnaar 150.000 dollar wacht, wordt de finale gespeeld tussen Björn Borg en Jimmy Connors. De Ame rikaan ontdeed zich van de „coming-man” John Mcenroe in twee sets (6-3, 64). De 22- jarige Zweed versloeg Guillermo Vilas met de alleszeggende cijfers van twee maal 6-3. Peter Herlings behaalde tijdens de in ternationale motorcrosswedstrijden in het Belgische Lommel de tweede plaats. De Belg Everts werd eerste. Nederland heeft de squashinterland in Ulvenhout tegen België met 6-1 gewon nen. De heren bleven ongeslagen de da mes speelden gelijk. In Utrecht verloor het jeugdzaalhand- balteam (jongens) van de Zwitserse jeugd. Het werd 14-15 na een 8-7 ruststand. De nationale junioren karateploeg is in Rome Europees kampioen geworden. In de eindstrijd versloegen de Nederlanders Zweden met 3-1. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Op zaterdag 3 maart zal in de sporthal in Bever wijk de badminton-interland Neder- land-West-Duitsland worden ge houden. verlopen games (15-6, 3-15) won Delfs in de verlenging met 17-15. Delfs, die in de derde ronde met 154, 15-11 van de Arn hemmer Richard Pal had gewonnen, en Frost konden in Beverwijk acte de pre sence geven omdat de finale van de Euro pese zone van het Thomas Cup-toernooi tegen Zweden is verschoven naar het komende weekeinde. jAn pREENEN De Westduitser Didi Thurau is winnaar ges gewonnen, Enith Brigitha heeft tijdens de drie daagse internationale zwemwedstrijden bij Parijs de 50 meter vrije slag in 26.8 gewonnen. Op de 100 meter werd ze met 56.94 tweede achter de Canadese Nancy Garapick, die een hoofdrol vervulde op diverse onderdelen. De overige leden van de Nederlandse afvaardiging kwamen in het stuk niet voor. De strafcommissie van de afdeling Noord-Brabant van de KNVB heeft het vierde team van Tuindorp vor vier jaar geschorst. De spelers willen in beroep gaan. De Mexicaan Canto verdedigde in Me rida (Mex.) met succes zijn wereldtitel boksen (WBA-versie) in het vedergewicht tegen zijn landgenoot Alvear. Canto zege vierde op punten. Ingemar Stenmark benadrukte in Aare (Zwe.) voor eigen publiek zijn superiori teit op de reuzenslalom door zijn 7e overwinning in dit seizoen te behalen. Phil Mahre (VS), die als tweede eindigde, bleef ruim twee seconden achter. Voor het eerst dit seizoen behaalde Stenmark ook een overwinning op de slalom. Ook op dit onderdeel werd de Amerikaan Mahre tweede. De Nederlander Roelof Thijs plaatste zich in Deventer voor de halve finales de strijd om het wereldkampioenschap ijs- speedway. In het eindklassement bezette Thijs achter de Tsjech Kudrna (28 punten) de tweede plaats met 26 punten. De Europese volleybalbeker voor landskampioenen werd in Schaan (Liech) gewonnen door Rode Ster uit Praag (Tsjech). Bij het nationale kampioenschap schoonspringen voor junioren in Roosen daal is de titel bij de meisjes veroverd door Caroline Linthuis. Bij de jongens zegevierde Wessel Zimmerman. De Westduitser Hübner heeft in Nijme gen het Rapid-schaaktoernooi gewonnen. Hij haalde 6V2 punt uit zeven partijen. Jan Timman werd tweede met 5‘A punt. massale afgang van de Nederlandse ploeg. Door die aangescherpte tijden is er wel een probleem ontstaan. Wat bijvoorbeeld moet men aan met de 3.45.5 van Lelieveld en de 3.45.9 van Borm op de 1500 meter. Beiden zitten onder de internationale li miet (3.47.0), maar nog ruim boven de tijd van de KNAU (3.43.5).

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17