1 Drugs informatie Trui als middel tot in Donkey Shot energiebesparing Leeuwenhorst twee dagen 98| NAVO-bastion I Overladen van LPG bij tunnel moet stoppen” STOOKKOSTEN MET BUNA HALVE TON GEDRUKT kort ijmondnieuws VRAGEN VAN D’66 AAN COLLEGE GEMEENTE VELSEN: I 1 Vergaderingen raadscommissies EHBO-vereniging heeft geld nodig 7 Of MW 41 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 9 WOENSDAG FEBRUARI I 4 dor g lor s rder MH - □or arde grijke zoek- ar aering voorjaarszitting van de NAVO met elkaar de wereldproblemen te bespreken. cVAT golf- xKG). Ie nline cordei landse Zaken dan daar bij elkaar alecta komsn om in de zogenaamde voor ue. In licht 28,- (Van een onzer verslaggevers) A BEVERWIJK. Twee ener giebesparende maatregelen heeft het exploitatietekort van het Sportfondsenbad aan de Kuikensweg vorig seizoen met bijna vijftigduizend gulden gedrukt. NOORDWIJKERHOUT. Het congrescentrum Leeuwen horst in Noordwijkerhout zal de laatste twee dagen van mei voor de buitenwereld hermetisch zijn afgesloten. Binnen de muren van dit voormalig seminarie zullen vijftien ministers van Buiten- mo< r- an ■hu - -4 i Het stationsemplacement bij het station Beverwijk. wachtte een besparing op het energie verbruik van 25 procent. BEVERWIJK. Dinsdagavond heeft de EHBO-vereniging Beverwijk-Hoog- ovens haar jaarvergadering gehouden in een der zalen van de scholengemeen schap aan de Brink. Onomwonden kwam vast te staan dat de nu 35-jarige vereni ging broodnodig aan vernieuwing van het materiaal toe is. Men heeft hiervoor aan de gemeente een subsidie van 15.000 gevraagd. in: de be de „Is uw college met mij van mening, dat het nuttig is om van alle bij de gemeente in gebruik zijnde gebouwen vanaf 2 april aanstaande het energieverbruik voor ver warming, verlichting en koeling op te la ten nemen bij voorbeeld vierwekelijks in relatie tot globale cijfers over vloer oppervlak en het aantal personen in de betreffende gebouwen om later tot ver antwoorde beslissingen over besparings- technieken te komen”, is één van de vra gen van de heer Reijkers, die ook wil weten of het college bereid is bij het opstellen van bestemmingsplannen en De afdeklaag in het openluchtzwem bad en de warmte terugwinning uit de ventilatielucht van het zwembad lever den aan olieverbruik een besparing op van ruim 125.000 liter, hetgeen het Sportfondsenbad ƒ41.400,- scheelde op de olierekening. Sportfondsenbaddirec- teur P. Huygens: „Aangezien de prijs van olie nog wel zal stijgen, is dit toch wel een interessante ontwikkeling”. De minister van Economische Zaken kondigde vorig jaar financiële steun toe aan twee demonstratie-projecten voor energiebesparing. Het ging toen om een subsidie en een bijzonder krediet voor de installatie van zonnecollectoren in het zwembad te Volendam en voor het aan brengen van een afdeklaag in de open- luchtbaden te Beverwijk en Wormer. dergelijke het aspekt van laag energiege bruik mede in ogenschouw te nemen. „Is uw college op de hoogte van de suggestie, gedaan door een energiedes- kundige van het TNO, ir. J. Claus, waarbij deze voorstelt de kinderen in de school klas weer een stevige trui aan te trekken, waardoor de temperatuur in de school klas best drie graden omlaag kan (op de temperatuur van achttien graden, zoals gebruikelijk was in 1937), hetgeen een brandstofbesparing van twintig percent zou opleveren?”, is een andere vraag van de heer Reijkers, die tenslotte wil weten of het college van B. en W. bereid is de suggestie van de heer Claus te volgen en een gerichte campagne te starten om bin nenshuis de trui weer aan te trekken en daarbij in elk geval de temperatuur in overheidsgebouwen weer op achttien gra den af te stellen, teneinde de beoogde brandstofbesparing te realiseren, met als mogelijk effekt, dat zowel in overige be drijven als thuis een zelfde lijn gevolgd zal worden. terconferentie, maar weet nog niet of hi met zijn leerlingen de laatste dagen van mei moet verdwijnen uit de school, die vlak bij de vergaderzaal ligt. „We hebben nog geen nadere gegevens vanuit Den Haag gekregen”, vertelt hij. „We hebben binnenkort een bestuursvergadering om Dinsdagavond 20 febru ari komt het alcoholisme aan bod. Er zal een film gedraaid worden, getiteld DEN HAAG/VELSEN. Burgemees ter en wethouders van Velsen vinden het onverantwoord dat er op 50 meter van de noordelijke ingang van de Velsertunnel licht ontvlambaar LPG-gas van treinwa gons in tankauto’s wordt overgeladen. Mocht het gas bij het overhevelen vrijko men en in de tunnel ontploffen, dan zijn de rampzalige gevolgen volgens het ge meentebestuur niet te overzien. Het col lege heeft daarom Ultragas BV gesom meerd met het overladen bij de Emplace- mentsweg te stoppen. Het bedrijf is het echter met die beslissing niet eens. Het ging in beroep bij de Kroon en gisteren boog de Raad van State (adviseur van de Kroon) zich over deze kwestie. Ultragas heeft altijd het gas over kun nen laden, omdat men er vanuit ging dat daar geen hinderwetvergunning voor no dig is. De gemeente eist die vergunning nu echter wel. Ultragas laat ongeveer drie maal per week een wagon met LPG van Rotterdam naar Velsen brengen. Aan de Emplacementsweg haalt een tankwagen de wagon leeg, om het gas naar de klanten in het Noordzeekanaalgebied te brengen. Wordt dat door het gemeentebestuur van Velsen onmogelijk gemaakt, dan betekent dat voor Ultragas een enorme financiële strop, omdat de wagens het LPG dan steeds in Rotterdam moeten gaan halen. Volgens het bedrijf is het absoluut noodzakelijk om in Velsen te kunnen overladen, wil men tenminste aan de stij gende vraag naar LPG kunnen voldoen. „Er zijn de laatste tijd wat ongelukken gebeurt met vrachtwagens, die heel Euro pa hebben wakker geschud. (Onder ande re de ontploffing afgelopen zomer bij een Spaanse camping - red.). Wij ondervinden daar nu de gevolgen van”, aldus de heer „Cale is dood”. Na afloop kunnen er vragen gesteld worden aan iemand van de A. A. Donderdagavond 22 februari zal er een deskun dige van de Jellinekkliniek uit Amsterdam aanwezig zijn. Ook de A.A. is weer present. Er zullen een paar voorlichtingsfilms ge draaid worden om eerst goed duidelijk te maken wat drugs zijn en wat de verschijnselen van het ge bruik zijn. De investering om tot energiebespa ring te komen kostte het Sportfondsen bad ongeveer twintigduizend gulden. De afdek-installatie gaat tien jaar mee. Het afdekmateriaal blauw folie moet om de drie jaar worden ver nieuwd. Het ministerie van Economi sche Zaken verleende het Sportfondsen bad een eenmalige subsidie van onge veer vijfduizend gulden. De Bruyn, woordvoerder van Ultragas, die erop wees dat zijn maatschappij alle voorgeschreven veiligheidseisen naleeft. Dat er niettemin geen enkele garantie gegeven kan worden bleek vorig jaar, toen een tankwagen van Ultragas in Bad- hoevedorp onder een viaduct vast kwam te zitten en de hele omgeving urenlang moest worden afgezet. „Zolang wij niet absoluut zeker weten dat het gas bij calamiteiten de tunnelin gang niet kan bereiken, mag er geen LPG meer worden overgeladen”, aldus de heer Van der Vlies, ambtenaar van de gemeen te Velsen, die gisteren namens B en W optrad. De Kroon zal uitsluitsel moeten brengen, maar die beslissing kan nog eni ge maanden op zich laten wachten. men zich richt, de visie van de centra t.o.v. drugs en hoe er met drugsgebruik in de centra wordt omge sprongen. Alle bijeenkom sten beginnen om 20 uur. I In die besparing zit ook de „energie” winst van de ventilatie-installatie, een apparaat dat afgezogen lucht uit het zwembad gebruikt om de verse en kou de buitenlucht op te warmen. Het Sportfondsenbad werd in 1965 in ge bruik genomen. Twee jaar later ge bruikte men 357.000 liter olie om de temperatuur van het water in het bin nenbad tot de gewenste temperatuur op te stoken. In 1972, toen het buitenbad er bij kwam, ging er 510.900 liter olie door de ketel. Aan het einde van het vorig seizoen had het zwembad slechts 363.700 liter olie verbruikt. En daarmee zijn we weer beland bij 1967 toen het bad ongeveer dezelfde hoeveelheid olie nodig had, maar toen nog niet over het buitenbad beschikte”, aldus de heer Huygens. Energiebesparing van veertig procent in Sportfondsenbad Het project in deze beide gemeenten betrof het afdekken van de openluchtba- den met materiaal van kunststof. Op die manier wordt warmteverlies gedurende de tijd dat het zwembad niet in gebruik is, aanzienlijk tegengegaan. Men ver in het bestuur gaven de dames M. M. Roemeling-Zijlvaart en J: Westerhuis- Bouwens de wens te kennen niet meer voor herbenoeming in aanmerking te wil len komen. Zij kregen bloemen en een cadeau. De heer N. Cornelije Werd herko zen en mevrouw E. O. de Bruin-Steelink en de heer P. Kranenburg werden tot nieuwe bestuursleden gekozen. -j- Wi r Md! De voorzitter, de heer M. Vink, heeft de talrijke leden het een en ander verteld over de gang van zaken bij de EHBO- vereniging in het afgelopen jaar. Men heeft 120 leden. Er werden dit seizoen 45 nieuwe cursisten ingeschreven. Men heeft ook weer hulp verleend bij vele sportma- nifestatie’s, zo wel op de sportvelden als bij de zaalsporten, terwijl men ook bij schaatsevenementen aanwezig was. In Beverwijk bevinden zich 9 EHBO hulp posten waar ook EHBO koffers aanwezig zijn. Bij de jaarverslagen kwam naar vo ren dat de vereniging financieel wel goed draait, maar dat men niet in staat is om uit de contributies niepwe materiaal aan te schaffen. En daar is men nu wel aan toe. De EHBO’ers moeten bijvoorbeeld op de sportvelden hun patiënten in de regen behandelen. Hiervoor is een tent of ander onderkomen nodig. Ook het cursusmate riaal dient vernieuwd te worden. Het be leidsplan voor het komende jaar werd uitvoerig toegelicht waarbij de hartmas sage toch wel ieders aandacht had. Maar op welke wijze moet een EHBO vereni ging dit benaderen. Hierover hoopt men spoedig nadere en vast omlijnde gegevens te krijgen. Dan streeft men ook naar een eigen clubgebouw o.a. voor het materiaal dat nu bij de leden is ondergebracht. nr. v titnijn. nei raausnu vuur D’66 in de gemeenteraad, de heer J. W. G. ieeld- Reijkers, heeft aan B. en W. een aantal ling m- De bewindslieden komen niet alleen. Naast een leger veiligheidsagenten wor den zo’n tweehonderd diplomaten, secre tarissen en verbindingsfunctionarissen verwacht Bovendien trekt dit politieke circus zo’n vierhonderd journalisten uit binnen- en buitenland. De keus op Leeu wenhorst is gevallen vanwege de geïso leerde ligging, waardoor het complex ge makkelijk beveiligd kan worden. Andere lokaties, zoals de Ridderzaal en het Con grescentrum in Den Haag, konden onvol doende van de buitenwereld worden afge sloten. Binnen het Leeuwenhorstcomplex ligt de Scholengemeenschap Leeuwenhorst. Rector Glas is wel ingelicht over de minis- ter Wildenburg zegt dat de minister van Buitenlandse Zaken niet erg gelukkig is met de voorpubliciteit. „Het is logisch dat we de organisatie van het gebeuren zo veel mogelijk binnenskamers willen hou-' den. De veiligheid staat bij ons als organi serend land voorop. Je moet altijd reke ning houden met de kans op aanslagen. ons over de zaak te bezinnen.” Op 30 mei wil het college de examenuitslagen be kend maken. Ook de ouders van leerlin gen zijn voor die bijéénkomst uitgeno digd Op het ministerie van Buitenlandse Za ken wordt erg geheimzinnig gedaan over de NAVO-vergadering. Hoewel er achter de schermen al maanden aan de voorbe reiding wordt gewerkt, kan organisator Jorissen, een ambassadeur die speciaal voor deze klus is vrijgemaakt, geen infor matie aan de pers verstrekken. Voorlich- Dinsdagavond 27 febru ari zijn vertegenwoordi gers van Labyrinth uit Be verwijk, De Bakkerij uit Castricum, Alpha uit Be verwijk en Donkey Shot in het Heemskerkse centrum. Een soort forum behandelt dan de doelstelling van de centra, op welke groep Versieren In het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligthartstraat kan men deelnemen aan een cursus van twaalf lessen in verschillende stempel- en versiertechnieken, zoals zelf stempels ma ken, aardappelstempel, linosnede, spat- werk, sjabloneren, vloeimarmeren en gombatiken. Deze cursusbegint op don derdag 22 februari en wordt van 9.15 uur tot 11.15 uur gegeven door Paula Uffen. Klaverjassen In het buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Maasstraat in Heemskerk worden vrijdag 16 februari weer klaverjaswedstrijden gehouden, die beginnen om 20 uur. Commissie Dinsdagavond 20 februa ri om 19 uur vergadert in de raadzaal van het Heemskerkse gemeentehuis de com missie milieuzaken, bestemmingsplannen en verkeer. Tijdens deze vergadering zul len ambtenaren van provinciale water staat een toelichting geven op het rapport „Studie aansluiting IJmond-noord op het rijkswegennet”. Geen spreekuur Wethouder C. Hien- kens is verhinderd op maandag 5 februari zijn wekelijkse spreekuur te houden. Carnaval Opera- en operettekoor Animo viert zaterdagavond 17 februari in De nieuwe Slof samen met het mannen koor Zanglust het carnaval. Komende zaterdag avond wordt er in Donkey Shot een sensatiefilm ge draaid. Zondagavond gooit men het over een an dere boeg: sportfilms oyer rugby, basketball en Ame rikaans voetbal. Deze films worden in de bovenzaal van het jongerencentrum aan de A. Verherenstraat gedraaid. De filmverto ning begint om kwart voor negen. Donkey Shot is ook op de dinsdag- en de don derdagavond geopend. Op dinsdag is er de cursus tex tiele werkvormen en kon- ditie training. HEEMSKERK. Het drugsgebruik in het jonge rencentrum Donkey Shot is streng verboden. Nog steeds komt de staf van Donkey Shot in het cen trum jongelui tegen die geloven dat drugsgebruik binnen het gebouw is toe gestaan. Om de bezoekers- (sters) over het verbod te informeren en informatie over drugs te verstrekken, organiseert de staf van het jongerencentrum in de ko mende weken bijeenkom sten waarop diverse jon gerencentra uit de IJmond zijn uitgenodigd om eens te vertellen hoe zij tegen het drugsgebruik aan kijken. vragen gesteld over energiebesparing en tevens enkele suggesties daartoe gedaan. Eén van die suggesties is om volgens de onlangs door ir. J. Claus van TNO geop- I perde ideeën de temperatuur in school- lCl® klassen en openbare gebouwen terug te brengen tot achttien graden en dan maar truien aan te trekken. Het internationale gezelschap van be windslieden wordt ondergebracht bij am bassades of in hotels in Den Haag. Tussen de residentie en Noordwijkerhout zal een pendeldienst worden onderhouden. De openingszitting van de meerdaagse verga dering heeft wel plaats in de Ridderzaal. Na die officiële plechtigheid zullen de bewindslieden met helicopters of auto's naar Leeuwenhorst worden gebracht. Directeur Huygens: „Dat percentage is zelfs heel wat hoger uitgevallen want in het afgelopen seizoen bleek dat we 40 procent op de oliestookkosten hadden bespaard”. BEVERWIJK. Dinsdag 20 februari om 19.30 uur zal de commissie voor volks huisvesting en stadsuitbreiding in het Stadskantoor in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.a.: Voorstel vaststellen voorbereidingsbe- sluit Patersweg; Voorstel vaststellen voor- bereidingsbesluit voor gebied begrensd door woonbebouwing Zwaansmeer, Spoorsingel en sportpgrk Adrichem; Voorstel vaststellen voorbereidingsbe- sluit voor gebied achter de woningen Alk- maarseweg 515-523; Voorstel vaststellen voorbereidingsbesluit voor gedeelte ge bied „Kagerweg”; Bouwvergunningen voor bouw school aan de Dorpsduinen en bouw loods achter Arendsweg 42a. Woensdag 21 februari om 19.30 uur zal de commissie voor openbare werken in het Stadskantoor in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.a.: Voorstel aanvragen en aanvaarden rijks- lening t.b.v. de uitvoering van verbete- ringswerkzaamheden aan 48 woningwet woningen aan de Platanenlaan e.o.; Be sluiten toto het uitvoeren van onder houdswerkzaamheden aan de woningen en bedrijfsruimten aan de De Witstraat en schilderwerk aan de 24 etagewoningen aan de Wilgenhoflaan ter kennisneming. h- De energiebesparende maatregelen van het Sportfondsenbad werpen thans hun rendement af: veertig procent lagere stookkosten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het raadslid voor Een toespraak van minister Beelaerts ft A van Blokland is de directe aanleiding voor Qj de vragen die de heer Reijkers stelt. De minister sprak in Utrecht over energie besparing in de bebouwde omgeving. De heer Reijkers wil weten, of het het college ook is opgevallen, dat de minister een taak ziet weggelegd voor de gemeen ten en of B. en W. er nu al over hebben gedacht hoe deze taak kan worden uitge voerd.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7