Christiane Edinger .Neppie Noya .Harptrio Drie Zusters .Globe .Splinter Co UIT. agenda van .amsterdam MUZIEK THEATER ALLERHANDE .'1 L i a I T i JAyv ijzer Bioscopen Toneel en muziek Concertgebouw (v. Baerlestraat, tel. 718345) grote zaal 20.15 uur: Alexandre Lagoya, gitaar (Diabelli, Weiss, Albéniz, Giuliani, Bach, Pujol en Ibert), kleine zaal 20.15 uur: Maurits Bosman, viool, Gérard van Blerk, piano (Mozart, Grieg, Janacek en Bartók); vr. grote zaal 20.15 uur: Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans, sol Shnuel Ashkenasi, viool, Robert Holl, bas, m.m.v. Kon. Mannenkoor „La bonne espérance" (Mendels sohn, Sjostakowitsj); za. grote zaal 15 uur: Radio Filh. Orkest o.l.v. David Zinman, sol. Robert Benz, piano (Diepenbrock, Ives, Brahms), 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Kees Bakels, so. Christian Zacharias, piano (Strietman, Mozart, Dvorak), kleine zaal 20.15 uur: Rondom Kwartet met Paul Verhey, fluit (De klassieken van de 20e eeuw); zo. Spiegelzaal, 11 uur: „Für Elise”, klei ne zaal 10.30 uur: Marianne Dieleman, alt, Hein Meens, tenor, Bernard Kruysen, bariton, Joop Meyer, hoorn, Amst Strijkkwartet en Maarten Bon, piano (Schubert); ma. kleine zaal 20.15 uur: Els Kluin, gitaar, Duo Stanley Noordpool en Rob Faverey, gitaar (Adriaensen L. Andriessen, Van den Hove, Sweelinck, Bons, Samama); di. grote zaal 20 uur: De Stem des Volks, Amst. Philh. Orkest o.l.v. Antoon Krelage, so. Marian ne Blok, sopr., Trefor Davies, tenor, Charles van Tassel, bas. Marijke SMit Sibinga, klavecimbel (Haydn), kleine zaal 20.15 uur: Quartette Ester- hazy m.m.v. Wim ten Have, altviool, Ab Koster, natuurhoorn (Haydn en Mozart); wo. grote zaal 16 17 UITWIJZER 19 7 9 DONDERDAG FEBRUARI 1 5 I Kraana R PP c MM ■MmBHMRI Nog tot en met eind februari is bij de SBKaan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem een overzichtsexpositie te zien van wat Fred Thoolen de laatste twee jaar op grafisch en aquarelleergebied heeft gedaan, waar onder deze kleine ets, getiteld „Mieke en de vechtarend”. /ulkanej binnen, ge ot 60% recht op in het 1632. Pianokwartet. Woensdagavond, eveneens om 20.15 uur, in het Haarlems Concertgebouw het Nederlands Pianokwartet, bestaande uit Ina Overkamp, piano, Daniël Otten, viool, Klaas Boon, altviool, Fred Pot, cello, met medewerking van Johan Kracht, viool. Uitgevoerd worden Pianokwartet opus 45 in g van Gabriël Fauré en Kwintet van Béla Bartók. Amsterdam Sinfonietta. Het grote kamermuziekensemble, Amsterdam Sinfonietta, onder leiding van dirigent Jacques Holtman, geeft volgende week donderdag om 20.15 uur een concert in het Haarlemse Concertgebouw. Soliste is de violiste Else Krieg. Op het programma: Mozart-Divertimento in D KV 136; Martin - Etudes pour orchestre a cordes; Edward Elgar - Serenade for strings in e opus 20 en Mendelssohn - Concert voor viool en strijkers in d. Else Krieg studeerde aan het Muzieklyceum in Amsterdam bij Davina van Wely en bij Herman Krebbers voor de Prix d’Excellence, die zij in 1974 ontving. Na het behalen van de eerste prijs van het Oskar Back concours in 1971 studeerde zij bij Franco Gulli en Ramy Shevelov in Tel-Aviv. Zij is lid van het Phemios trio en concertmeesteres van het Eindhovens Barok Ensemble. Kamerkoor. Vanavond in het Molière. Twee verschillende comedies van het Zuidelijk Toneel Globe in Haarlem: vrijdag om 20.15 uur in de Stadsschouwburg De Mensenhater van Molière en volgende week woensdag tot en met zaterdag om 20.30 uur in de Toneelschuur, Smedestraat 23, De Stier en de Maagd van Knut Faldbakken. Van Le Misantrope, waarin Molière het leven rond het hof aan de kaak stelt, werd voor deze Globe-productie een nieuwe vertaling gemaakt door Gerrit Komrij. Deze vertaling is geheel in vijfvoetige jamben geschreven. De hoofdrol, Alceste, wordt gespeeld door Joost Prinsen. Regie Gerardjan Rijnders. De Stier en de Maagd wordt gespeeld door Teuntje de Klerk, Johan Leijsen Allard van der Scheer. Regie Paul Vermeulen Windsant. Stier en Maagd zijn twee sterrenbeelden. De een het symbool van mannelijke kracht, de ander van vrouwelijke ingetogenheid. In dit geval is de stier echter het meisje Lillian, een „brokkenmaakster”, die vastbesloten is haar eigen leven te leiden, terwijl de maagd, de jonge Freddy, altijd probeert kool en geit te sparen en het liefst rustig leeft in zijn keurig ingerichte flat. 4 NPO. Vrijdagavond, 20.15 uur, geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Concertgebouw Haarlem het vijfde concert van de B-serie, de Componistenserie. Het orkest wordt wederom wegens onstentenis van dirigent Otakar Trhlik geleid door Roelof van Driesten, assistent dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Soliste is de bekende Duitse violiste Christiane Edinger. Op het programma staan deze avond werken van Antonin Dvorak. Geopend wordt met de Symfonie no. 6 in D opus 60, daarna vertolkt Christiane Edinger het Vioolconcert in a opus 53 en het NPO besluit met de Slavische dansen no. 10 en no. 15 opus 72. Christiane Edinger is een veelgevraagde soliste bij de meest vooraanstaande orkesten in Europa en Amerika. Vele bekende componisten, waaronder Penderecki en Tomas Svoboda hebben werken aan haar opgedragen. Christiane Publiekstheater. Het grote geluk dat nooit vervuld zal worden. Daar gaat het om in De Drie Zusters van Anton Tsjechov, dat bij het Publiekstheater in een nieuwe vertaling van Chiem van Houweninge en Ton Lutz Drie Zusters is gaan heten. Olga (Sigrid Koetse) trouwt niet, Masja (Petra Laseur) krijgt haar grote liefde niet en Irina (Christine Ewert) moet de hoop op haar ideale man tenslotte opgeven. Een Tsjechov- opvoering waarin echte mensen rondlopen, waarin elke clichématigheid en mannetjesmakerij is vermeden. Drie Zusters, geregisseerd door Hans Croiset, is volgende week donderdag om 20.15 uur te zien in de Stadsschouwburg Haarlem. Een gelukkige hand. The Gin Game, in het Nederlands Een gelukkige hand, van de Amerikaanse schrijver D. L. Coburn, is een avondvullend toneelstuk waarin slechts twee mensen Caro van Eyck en Guus Hermus spelen en die doen dan nog bijna niets anders dan kaarten. Een bejaarde man en vrouw, die elkaar ontmoeten in een herstellingsoord voor oude mensen, leren elkaar onder een spelletje gin beter kennen. Karl Guttman geeft in zijn regie een weloverwogen dosering van humor en oprechte ontroering. Guus Hermüs en Caro van Eyck leveren acteerprestaties van een natuurlijkheid zoals zelden te zien is. Woensdag om 20.15 uur in de Stadsschouwburg Haarlem. Libanon. Woensdagmiddag start de derde maandelijkse aflevering van het Haarlemse Jute-project met als onderwerp „Onze jongens in Libanon”. In het Jute-projekt werken vier Haarlemse kunstenaars samen te weten Gerrit van Dijk, Wigbolt Kruyver, Luc van de Lagemaat en Pieter Zwaanswijk. Woensdag als lunchvoorstelling in Toneelschuur II, aanvang 12.30 uur, het diepzinnige gesprek met de hond Joost over onze jongens in Libanon. Deze Concertgebouw Haarlem een concert door stadsorganiste Piet Kee, met medewerking van het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Hans van den Hombergh. Aanvang 20.15 uur. Voor de pauze worden Franse en Hongaarse werken uitgevoerd: Vierne-Cathédrales (orgel); Ravel-Trois Chansons; Kodaly- drie koorwerken (a capella); Pange linqua (koor en orgel). Na de pauze Nederlandse werken: Daan Manneke- Patronen (orgel), een suite van zes korte delen, gebaseerd op één twaalftoonreeks; Robert Heppener-Del Inbilo del core, che esce in voce (koor) en Hendrik Andriessen-Sonata da chiesa (orgel). Fred Oldenburg. Het Tuinzaalconcert in het Haarlems Concertgebouw wordt maandag verzorgd door de pianist Fred Oldenburg. Hij speelt werken van Couperin, Symphonische Etüden van Schumann, vier werken uit le boek Préludes van Debussy en Schilderijententoonstelling van Moussorgski. Aanvang 20.15 uur. Fred Oldenburg werd op 12-jarige leeftijd toegelaten tot het Koninklijk Conservatorium in Den Haag waar Theo Bruins zijn leraar was. In 1976 slaagde hij cum laude voor het eindexamen-solospel 1\* Drs. P, vrijdagavond in jongerencen trum DAC. Incubus. Vrijdagavond in Toneelschuur III de Engelse groep Incubus met Assasinations Indiscriminate. De titel van de voorstelling is ook de naam van de organisatie waar alles om draait en die als huisspreuk heeft: .Niemand is veilig.” Overal op de wereld worden mensen op gewelddadige wijze omgebracht. Sommigen verdienen het, anderen hebben geen schuld. Het antwoord: Assasinations Indiscriminate. De stijl van Incubus is vooral die van de zwarte komedie, science-fiction en het surreële. Aanvang 20.30 uur. Kastner-revue. Erich Kastner, in Nederland vooral bekend door zijn boeken Emil und der Detektive enDrei Manner im Schnee, schreef veel hekeldichten en satirische teksten. De nazi’s legden hem dan ook het zwijgen op en verbrandden zijn boeken. Eduard Klehe stelde ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van Kastner, in 1974, een collage van gedichten samen onder het motto: 75 jaar Kastner 75 jaren Duitse geschiedenis, gezien door de ogen van een briljant satiricus. Het Kleines Theater Bad Godesberg brengt deze Erich Kastner-revue vanavond in de Stadsschouwburg Haarlem, aanvang 20.15 uur. De Pornograaf. In De Pornograaf, dat Lodewijk schreef in opdracht van toneelgroep Centrum, is Jacques Commandeur, David, vroeger kunstfotograaf, nu pornofilmer. David heeft in alles gefaald. Hij leeft nu in zijn voorstelling wordt herhaald volgende week donderdag om 19.30 uur. en studeerde daarna enige tijd aan de Juilliard School in New York bij Beverigde Webster. Vanaf 1976 is hij lid van het Schönberg Ensemble, dat onder leiding staat van Reinbert de Leeuw. Kadens. In de Trio-serie van Kadens, Smedestraat 31, Haarlem, vanavond een concert van het Nederlands Harptrio: Ank Mulder, fluit, Frank van Koten, hobo en Emily Heyens, harp. Uitgevoerd worden werken van Lotti, Persichetti, Kreutzer, Britten, Fauré en Ibert. Aanvang 20.15 uur. Ank Mulder is docente aan het Amsterdams Conservatorium en treedt regelmatig op als soliste met verschillende orkesten. Frank van Koten en Emily Heyens zijn beiden verbonden aan het Radio Filharmonisch Orkest, hij als solo- hoboïst, zij als eerste harpiste. Ook zijn zij beiden hoofdvakdocenten aan het Utrechts Conservatorium. Michael Davidson. De jonge Canadese pianist Michael Davidson, tegenwoordig wonend in Amsterdam, geeft vrijdag om 20.15 uur een recital in de Burgerzaal van het Stadhuis Velsen. Het programma vermeldt: Walsen D. V. 145 van Schubert, Sonate in Es opus 81A van Beethoven, Sonate nr. 9 opus 103 van Prokovjev en Prélude, choral et Fugue van César Franck. Davidson ontving zijn opleiding aan de Universiteit van Montreal en nam daarna deel aan de meesterklasse van Alfred Brendel in Wenen. Oratorium Bennebroek. Dinsdagavond heeft in de St. Jozefkerk aan de Kerklaan in Bennebroek het jaarlijks concert plaats van het Oratoriumkoor Bennebroek, met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Op het Rooie Sien. Dit weekeinde weer twee voorstellingen in de Haarlemse Schouwburg van het succesvolle stuk Rooie Sien van Marius Spree door het Amsterdams Volkstoneel. Deze keer met Carry Tefsen als Rooie Sien. Beppie Nooy deed de regie en bewerkte het stuk samen met haar zoon Dirk. Zaterdag en zondag aanvang 20.15 uur. studioruimte; een scherp en intelligent taalgebruik is zijn wapen. Vanavond, vrijdag en zaterdag nog in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Sinds 1900. Centrum III, Herenweg 111, Heemstede presenteert zondagavond de theatergroep Splinter Co met het programma Sinds 1900, geregisseerd door Leen Jongewaard. Tussen de liedjes en sketches door korte op de band Zandvoort. In het Cultureel Centrum op het Gasthuisplein 9b in Zandvoort gaat komende vrijdagavond (20 uur) een tentoonstelling open van keramiek van Lies Bossinade uit Amsterdam en foto’s en dia’s van zelfgebouwde zandkastelen van de Amsterdammer Pieter Wiersma. De expositie, die tot en met 18 maart in het centrum te zien is, kan dagelijks van 14-16 uur bezocht worden, met uitzondering van maandag en dinsdag. Heemstede. Drs. R. Demarée, adjunct- directeur van uitgeverij Unieboek in Haarlem, opent maandagavond om 20.30 uur met een inleidend woord de tentoonstelling van schilderijen en tekeningen door Auke A. Tadema en programma onder meer een in ons land zelden uitgevoerd koorwerk The Five Mystical Songs van de in 1959 overleden Engelse componist Ralph Vaughan Williams. Hij schreef dit werk voor baritonsolo, koor en groot orkest, in 1911 op teksten van de 17e eeuwse dichter en musicus George Herbert. De bas-bariton Wout Oosterkamp treedt hierbij op als solist. Het concert wordt dinsdag geopend met Mozarts Krönungsmesse en besloten met het Te Deum van Antonin Dvorak. De overige solisten zijn Eka Witte veen, sopraan, Mar ja Pool, alt en Jos van der Lans, tenor. Het geheel staat onder leiding van dirigent Richard Heidema, aanvang 20.15 uur. HJC. Vrijdag is er in de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37, een gast uit de Verenigde Staten, pianist/zanger Little Willie Littlefield, een vertegenwoordiger van de West Coast Blues. Deze blues is minder direkt en hard dan de country blues uit Mississippi en de stedelijke tegenhanger uit Chicago. Zaterdag in de H. J.C. moderne jam sessions onder auspiciën van de Klup Improviserende Musici. Toegang gratis. Aanvang beide avonden 22 uur. opgenomen gesprekjes met bejaarden, onder wie Drees Sr., die terugkijken naar 1900. Verder de aloude truc van het doorgezaagde weesmeisje en een overzichtje van wat er toen in de internationale politiek gaande was. Omdat de lijnen worden doorgetrokken naar onze tijd is de productie van Splinter Co. meer dan alleen een nostalgische terugblik. Aanvang 20 uur. Folkloristisch Danstheater. Volksdansen uit alle delen van Europa, ingestudeerd door choreografen uit die landen, worden zondagavond in het Concertgebouw Haarlem uitgevoerd door het Internationaal Folkloristisch Danstheater. Het gezelschap, dat bestaat uit 24 dansers, 5 musici en een zangeres, brengt zondagavond onder meer Hongaarse, Roemeense, Servische, Engelse en Chassidische dansen. Artistieke leiding Ferdinand van Altena. Aanvang 20.15 uur. Operatie Blindedarm. Zondagmiddag weer een jeugdvoorstelling in de Toneelschuur. Jeugdtheater Boa Constructor speelt dan Operatie Blindedarm, voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Operatie Blindedarm is een voorstelling over ziek zijn en het liggen in het ziekenhuis. Veel kinderen komen weleens in een ziekenhuis terecht en voor allemaal is dat een zeer ingrijpende ervaring. Rosa en Hans zijn twee kinderen die elkaar in het ziekenhuis ontmoeten: Rosa heeft suikerziekte en boeken van de hand van Bob Tadema- Sporry in de gemeentelijke openbare bibliotheek aan de Kerklaan 61 in Heemstede. Het echtpaar Tadema is ingezetene van Heemstede. Oude Slot. Eveneens in Heemstede staat Het Oude Slot (Lelylaan 4). Daar gaat vrijdagavond om 20 uur een Hobbit. Jazz wordt er zondagmiddag ook gespeeld in de Hobbit, Dorpsplein 2, Zandvoort, om 16 uur door het Hobbit- kwartet onder leiding van bassist Cor Grobein. Medewerkenden zijn Jan van Schaffelaar, piano, Enzo Ganzoni, gitaar en Bob Pintell, slagwerk. De Colonel. Percussionist Neppy Noya geniet bij onze oosterburen een grote reputatie vanwege zijn vurige Latijnse ritmiek; hij speelt er dan ook bij de grootste orkesten als Bert Kaempfert en Volkert Kriegel. Zondagavond, 22 uur, completeert hij het Martin Haak Trio in De Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort. Aanbevolen! Entree vrij. Drs. P. In het jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a, Haarlem, vrijdag een hele avond met Drs. P. met zijn bekende en onbekende liedjes en kostelijke verhalen, waarbij hij zichzelf begeleidt op de piano. Aanvang 21 uur. Saffron Summerfield. In de Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem vanavond een optreden van de Engelse folk- zangeres Saffron Summerfield. Aanvang 21.30 uur. Het grootste deel van het repertoire van Saffron Summerfield is eigen werk. Ze begeleidt zichzelf op gitaar en een enkele keer op harmonium. Saffron Summerfield heeft onder meer een opvallende versie van het bekende Beatles-nummer Eleanor Rigby. Hans ligt er met een gebroken been. Via een reeks vrolijke verwikkelingen leren zij elkaar beter kennen, helpen elkaar; mede door de aanwezigheid van de broeder. Aanvang 14.30 uur. Corbee Van Baar. Zaterdagavond treedt het cabaret Corbee Van Baar op voor De Sneeuwbal, Herenweg 111, Heemstede. De groep bestaat uit Hans Peter Corbee (zang, mime, voordracht), Bert van Baar (zang, gitaar) en Cor van Baar jr. (licht, techniek en gitaar). Het programma heet Der Menschen Slegtigheid. Enkele titels: Sadistenrock, De kinderlokker, Het Dradenspannerslied, Flacon Ammoniak. Aanvang 21 uur. Ringenspel. De toneelgroep van speeltuin- en ontspanningsvereniging De Ring, genaamd toneelclub Ringenspel geeft vrijdagavond een uitvoering van het blijspel Het hing in de lucht, in de toneelzaal van de C.L.T.S. school aan de Floris v. Adrichemlaan 1. Aanvang 20 uur. or- e en eizen. imet ignet eixej Theo de Groot en Babette Mulder in De Mensenhater van Molière, gespeeld door het Zuidelijk Toneel Globe. Vrijdag in de Stadsschouwburg Haarlem (Foto Pan Sok) Violiste Else Krieg, soliste bij het Am sterdam Sinfonietta, volgende week don derdag in het Concertgebouw Haarlem. Musquit. Ook voor kinderen zondagmiddag in het Concertgebouw Haarlem het poppentheater Musquit met Omiwa Yoshida en Sjaki de zeeman. Op tentoonstelling open van werk van Paul Koning en Jan-Willem Post, beiden uit Heemstede. Men kan er tot 5 maart terecht, dagelijks van 14-17 uur, met uitzondering van de maandag en dinsdag. Van Looy. Alweer morgen gaat in het Frans Halsmuseum het vernieuwde Jacobus van Looy kabinet open. De expositie heeft een permanent karakter en wil een overzicht geven van Jac. van Looy als schilder en schrijver. Er zijn behalve schilderijen, pastels, tekeningen en brieven ook boeken, manuscripten en personalia te zien. Het museum is dagelijks van 10-17 uur en op zon- en feestdagen van 13-17 uur geopend. Tot 1 maart is de toegang nog gratis. It.lJ UU1 ZAJ. ld CU XO.XM UilAl Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Una gior- ipleks t klein ht op zee >85.-, extfO Edinger bespeelt een kostbare Amati uit om- jpijen KLM kundige Nel Oosthout. Volgende week donderdag heeft in het Cultureel Centrum aan het Gasthuisplein 9b in Zandvoort de eerste voorstelling plaats van de uit drie solotoneelvoorstellingen bestaande serie Prominente vrouwen van het Nederlands Toneel. Donderdag speelt Nel Oosthout haar solo Raspoetin van Klabund, waarmee zij in 1977 haar vijftigjarig toneeljubileum vierde. Aanvang 20 uur. De volgende twee opvoeringen hebben plaats op 22 maart Enny de Leeuwe met Van Heijermans tot Annie M. G. Schmidten 19 april Josephine van Gasteren met Niet geloofd, wel gedaan van Grethe Weill. ’t Oude Slot. Volgende week donderdag weer een jazzavond in cultureel centrum ’t Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede, met het Harry Verbeke Quartet. Aanvang 20.15 uur. Het bekende Harry Verbeke Quartet bestaat uit tenor-saxofonist Harry Verbeke, pianist en componist Irv Rochlin, Max Bolleman, drums en percussie en Harry Emmery, bassist. Vijverhut. Zondagmiddag om 15 uur weer een jazzconcert in de Zandvoortse Vijverhut aan de Vondellaan. De Stichting Jazz Haarlem heeft voor deze middag televisie-journalist Wibo van der Linde uitgenodigd, die als hobby vibrafoon speelt en klarinettist Remco van der Gugten, leider van het oude-stijl- orkest The Lime House Jazzband. En natuurlijk het kwartet van pianist Hans Keune, die wordt bijgestaan door Joop Kroger, slagwerk, Henk Keger, bas en Thijmen Hoolwerfgitaar, en de vaste zangeres van het kwartet Irene Allard. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Inte riors”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Superman”, toegang alle leeft, dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Super man”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.15 en 22 uur, zo. 13.30, 16.15, 19.15 en 22 uur. Calypso Club „Jaws 2”, toeg. 12 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „They called him bulldozer”, toeg. alle leeft, dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „North by Northwest”, toeg 12 j. dag. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. en wo. 18.45 en 21.30 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Last tango in Paris”, toeg. 16 j„ dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. za. zo. en wo. 18.45 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel 151243) „Sgt. Pepper’s loneley heart’s club band”, toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 18.45 en 21.30 uur. za. en zo. 14.30 uur, ma., di. en wo. 20 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Boccacio 70”; toeg. 16 j„ dag. 20.15 uur. „Pentimento”, toeg. 16 j„ dag. 20, 22 en 24 uur. City 1 (tel. 234579) „The Fury”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. zo. 13.15, 16, 19 en 21.30 uur. City 2 „Even en oneven”, toeg. alle leeft, dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft, dag. 14.15, 19 en 22 uur. zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „Horse feathers”, toeg. alle leeft., dag. 15, 19 en 21.30 uur. zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19.30 en 22 uur., zo. 14, 16.30, 19.30, en 22 uur. City 6 „Strandverlangens”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19 en 21.30 uur. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 7 „The buddy holly story”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 19.15 uur. zo. 13, 15.45, 18.45 en 19.15 uur. Corso (Kalverstraat. tel. 234561) „Even en on even”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „Le souffle au coeur”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „2001: A space odyssey”, toeg. 12 j., dag. 20.15 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Superman”, toeg. alle leeft., dag. 18.45 en 21.30 uur, extra voorst, za. 14.15 uur, zo. 13 en 16 uur en wo. 15 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) „Bambi”, toeg. alle leeft., do. vr. ma. en di. 14 en 19 uur, zo. en wo. 13.30, 16 en 19 uur. za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „I never promised you a rose garden” toeg. 16 j„ dag. 14, 19.45 en 22 uur, vr. en za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „I never pro mised you a rose garden” toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „They called him bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542) „The thir ty nine steps”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtpleintheater 2 „De prijsvechter”, toeg. 12 j„ dag. 14.30,19 en 21.30 uur., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Bloed wraak in Milaan”, toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Grease", toeg. alle leeft, dag. 19 en 21.30 uur., za. en wo. 14.15 uur, zo. 13 en 15.15 uur. 1VU11 (LbllltUUi LJ Cl tl 11 O*XU, UC1. I liOTUO) ,,U11CI glLi- nata particolare", toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Revenge of the pink panther”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur., za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtplein, tel. 243363) „Superman”, toeg. alle leeft, dag. 18.45 en 21.45 uur, do., vr„ ma. en di. 14.30 uur, za., zo., en wo. 12.45 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Herfst- sonate”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Porquoi pas”, toeg. 16 j„ in zaal 1, dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 21.30 uur. In zaal 2 „Reperages”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 21.30 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Een vrouw als Eva”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Magliamante”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Het tweede ontwaken van Christa Klages”, toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The boys from Brazil”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur., za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „L’a- natra all .arancia”? toeg. 12 j„ dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. 12.30 uur: Het Nederlands Kamerorkest, 20.15 uur: Bella Davidovitch, piano (Beethoven, Men delssohn, Prokofieff, Chopin), kleine zaal 20.15 uur: Aurèle Nicolet, fluit, Karl Engel, piano (Mozart, Schubert, Roussel, Franck). Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) do. konsertzaal 20.30 uur: Spiegels, zuilenzaal 20.30 uur: Wespetheater, Shaffyzaal 20.30 uur: de Vrede; vr. konsertzaal 20.30 en 24 uur: Spie gels, zuilenzaal 20.30 en 22.15 uur: Wespetheater, Shaffyzaal 20.30 uur: De Vrede, 24 uur: Opskot; za. konsertzaal 20.30 uur: Spiegels, zuilenzaal 15 uur: De Narrenklas, 20.30 uur. Amst. Vuilhar- monies orkest, Shaffyzaal 20.30 uur: de vrede, 24 uur: Opskot; di. zuilenzaal 20.30 uur: Waste of Time, shaffyzaal 22.15 uur: Bamsisters, wo. zui lenzaal 20.30 uur: Waste of Time, shaffyzaal 15 uur: Rats, 22.15 uur: Bamsisters Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20.15 uur: Nat. Ballet, prem. Fokine-pro- gramma Les Sylphides, Le spectre de la rose, Petroesjka; vr. 20 uur: „Madame Butterfly”, opera van Giacomo Puccini met het Omroepor kest o.l.v. Bohumil Gregor, regie Friedrich Ptzold, so. Annett Andriesen, Sung-Sook Lee, Pieter van den Berg, Nico Boer, John Bröcheler, Adriaan van Limpt, Nico Schaap; za. 20.15 uur: „Agnes B regie Ton Lutz m.m.v. Josée Ruiter, Ann Hasekamp, Hans Boswinkel, Frans Vorst man e.a., zo. 14 uur: „Madame Butterfly”, ma. 20 uur: „Carmen”, di. 20 uur: „Madame Butterfly”, wo. 20.15 uur: Nat. Ballet met Fokine-progr. Nieuwe De La Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) do., ma., di., wo. 20.15 uur: Fons Jansen 5; vr., za., zo. 20.15 uur: „Een gelukkige hand” van D. L. Coburn, regie Karl Guttmann, met Caro van Eyck en Guus Hermus; zo. 14 uur: Flairck met Sylvia Houtzager, Erik Visser, Hans Visser. Peter Weekers. een van zijn verre reizen ontmoet Sjaki de zeeman met het grote hart Omiwa, een Japans meisje dat op de vlucht is voor een tovenaar. Sjaki wil haar helpen te ontvluchten naar Amsterdam waar hij vandaan komt. Aanvang 14.30 uur. dj

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17