Voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen kan nu Gewijzigd Europapleinplan worden vastgesteld Wij staan in de Gouden Gids. Om u te helpen. Geen veiling KIES VOOR N VAK BIJ DE GEMEENTEPOLITIE. MK ijmondnieuws Stuur mjj de brochure Politie-Perspektief. GEEN BEZWAREN MEER NA TER VISIELEGGING Luifels Vakantiereisjes Parkeren voor tien Beverwijkers Onderwijs begeleiding in Heemskerk Hulp en advies bij invullen belastingformulier W. Bakker voorzitter CDA Heemskerk Regionale Brandweer kost Heemskerk UhKDAG ïoort Dit is voor enkele tientallen meisjes de kans om op de poli- tb w tieschool geplaatst te wordenW Ben je 17 jaar of ouder en heb je minimaal MAVO,neem dan, 1 nu er plaats is, die kans waar, Hoe sneller je reageert, hoe sneller je dan uit gebreide informatie ontvangt, plus daarbij het sollici - tatie formulier. Wrak JR- (ADVERTENTIE) Geen belemmering meer voor bouw 234 flats in Zuidbroek I (ADVERTENTIE) Van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is inmiddels de mededeling ontvangen dat met de bouw mag worden begonnen en ijs en weder dienende staat er dus nu niets meer in de weg om met de bouw te beginnen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met ingang van 7 december beeft gedurende een maand het ontwerpbestemmingplan „Europaplein” ter inzage gelegen met de bijbehorende toelichting en voorschriften. Tegen dit ontwerp-plan zijn binnen de daarvoor gestelde termijn geen bezwaren inge diend en na een jarenlang slepende proce dure kan het dus nu worden vastgesteld. Het ontwerpplan heeft betrekking op het gebied rondom het Europaplein, tus sen Maasstraat, Frankrijklaan, de ge meentegrens met Beverwijk en de Bene- luxlaan. op 110 en de overige 146 kunnen dus ’s avonds worden gebruikt door de bewo ners. In de Garonnestraat zijn bovendien 48 garages aanwezig. Van een totale overluifeling is afgezien. De inrichting gebeurt in overleg met de bewoners. Gedacht wordt onder andere aan lichtkoepels, een daktuin en het niet geheel dichtmaken van de luifel, zodat enige plantengroei kan doorbreken. Waar en wanneer kunt u terecht voor deze gratis service? In buurthuis Wijk aan Duin op 26 en 27 februari, 5, 6, 12, 13, 16, 19, 20, 23, 26, 27 en 30 maart, telkens van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. In buurthuis De Lichtboei in de Maasstraat te Heemskerk op 1,15, 22 en 29 maart, eveneens van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. In het Dienstencen trum voor Bejaarden in De Nieuwe Slot te Beverwijk op 21, 22, 28 en 29 maart van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. In Nieuw Akerendam aan de Beverwijkse mr. Van Lingenlaan op 19 en 26 maart van 9 tot 12 en van 13 tot 16.30 uur. In het Heemskerk se Dienstencentrum kan men dagelijks van 9 tot 11 uur terecht. Deze service is alleen bedoeld voor eenvoudige zaken en De stijging van de kosten van de regio nale brandweer zijn naar evenredigheid van de grootte van de gemeenten over de negen overblijvende deelnemers gespreid. Overigens zal het voorzitterschap van het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur van de Regionale Brandweer Kennemerland niet automatisch voorbe houden zijn aan de burgemeester van Haarlem. De gemeente Beverwijk heeft altijd krachtig tegen deze regeling gepro testeerd, daarbij gesteund door Heems kerk. Het algemeen bestuur zal nu uit zijn midden een voorzitter kiezen, evenals het voorzitterschap van de commissie van ad vies, die de gemeenten ten zuiden van het kanaal automatisch aan de brandweer commandant van Haarlem wensten toe te wijzen. Voorts komt de mogelijkheid te vervallen dat een gewest of gewesten in de regio door een waarnemer wordt/worden vertegenwoordigd in het bestuur. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De be lastingdienst heeft zich bereid verklaard in buurthuizen en dienstencentra voor bejaarden spreekuren te houden voor het invullen van de belastingformulieren. In voorgaande jaren is gebleken dat zeer veel mensen deze service van de belas tingdienst op prijs stellen en er gebruik van maken. Hulp aan problematisch funktioneren- de kinderen van 4 tot 12 jaar; begeleiding van het onderwijs aanvankelijk lezen, we- reld-oriëntatie en aansluiting basisonder- wijs-voortgezet onderwijs, alsmede bege leiding en hulp bij de integratie kleuteron derwijs -lager onderwijs. Voorts het ver richten van schoolbekwaamheidsonder- zoeken in het kleuteronderwijs, begelei ding en hulp bij het verbeteren van kleute- robservatie door leidsters; begeleiding en hulp bij diverse projekten voor kleuters en idem met betrekking tot stumlerings- scholen en het onderwijs aan andersta ligen. Het deelplan omvat ook voorlichting over methoden; hulp bij het opnemen van schoolradioprogramma's, hulp bij voor lichting aan ouders op ouderavonden en het onderhouden van contacten met in spectie, buitengewoon onderwijs, schooi en beroepskeuze-instituten, logopedisten, schoolartsen, het verwijzingsteam en de pedagogische akademie. Het ten laste van Heemskerk komende aandeel in de algemene kosten van de regionale dienst zijn begroot op 119.800,- De kosten van het deelplan Heemskerk zijn geraamd op ƒ457.100,- en daarvan komt ten laste van Heemskerk 334.600,- en dat is 36.400,- méér dan in de gemeen tebegroting was geraamd. Dit is mede het gevolg van lagere subsidies van het rijk. B. en W. zijn overigens van mening, dat er vooralsnog geen wijziging van de ge meentebegroting nodig is, omdat als ge volg van langdurige vacatures de kosten in werkelijkheid mee zullen vallen. waarvan 730 nabij het station Heemskerk. Momenteel is aan het Europaplein 2760 m2 aanwezig en de uitbreiding kan circa 1610 m2 omvatten, waarvan 1240 voor winkels en het overige voor horeca, bankinstellin gen en kantoren. De mogelijkheid is geschapen om de achterbebouwing van de winkels aan de noordzijde van het Europaplein uit te breiden aan de Garonnestraat, zodat de overlast van opslagmateriaal kan worden beperkt. Dit is zo bepaald in verband met het zicht van een gedeelte van de 176 woningen in de Beneluxflat op deze opslagruimten, die thans niet overdekt zijn. Daarmee is tevens de mogelijkheid gecreëerd om de 32 garages aan de Garon nestraat weer te gebruiken als garage en niet meer als opslagruimten voor de aan wezige winkels. BEVERWIJK. Door de goede contacten welke de gemeente Bever wijk heeft met de Stichting „Beter met Max” zijn nog 10 personen in de gelegenheid gesteld een voor hen noodzakelijke vakantie in Spanje te maken. Het betreft opengevallen plaatsen door annuleringen uit ande re plaatsen, welke nu aan de gemeen te Beverwijk zijn aangeboden. Ge zien de meer dan enthousiaste reac ties van eerdere vakantiegangers werd dit aanbod direct geaccepteerd en is door de Gemeentelijke Sociale Dienst reeds een selectie gemaakt. Een deel van het plan is al gerealiseerd met gebruikmaking van artikel-19 ver gunningen, ondermeer de 176 flatwonin gen aan de Beneluxlaan, het bejaarden huis „Van den Nouweland” en het gym nastieklokaal aan de Maasstraat. B. en W. hebben aan de raad voorge steld, de bij het plan behorende voor schriften op enkele punten te wijzigen. De belangengroep „Werkgroep Europaplein” heeft namelijk geen rechtspersoonlijk heid en daarom is het niet mogelijk deze werkgroep als overlegorgaan in de voor schriften op te nemen. B. en W. willen toch rekening houden met de belangen van de bewoners en daarom wil men toch in de voorschriften opnemen, dat B. en W. pas een bouwvergunning zullen verlenen na dat de werkgroep op de hoogte is gesteld van het bouwplan voor de winkels. Ande re wijzigingen hebben betrekking op on der meer het netto-vloeroppervlak van de winkels. Via wijzigingen van het bestemmings plan „Oosterwijk-Zuidbroek” is het aan tal vierkante meters bedrijfsvloeropper- vlakte gebracht op ongeveer 5100 m2, ia HEEMSKERK. Wim Bakker is voor zitter geworden van het CDA, federatie Heemskerk. De bestuursleden voor het CDA-bestuur zijn door de deelnemende partijen aangewezen. De taakverdeling is als volgt: Wim Bakker, voorzitter; Helma Wienen-Roos, secretaris; Klaas Kroesen, penningmeester, Jan Molenkamp, vice- voorzitter, Jo de Jonge-Bogaards, 2e se cretaris; Joop van Onna, alg. adjunct en Piet Verduin, adviserend lid. Het adres van het secretariaat is gewijzigd in Rossi- nistraat 35. Over een paar weken wordt een voorjaarsvergadering belegd, die in het teken zal staan van de komende Euro pese verkiezingen van 7 juni a.s. Deze woningen zijn in hoofdzaak be stemd voor de groep woningzoekenden, waarvoor in Heemskerk in de huursector nauwelijks passende woonruimte is te vinden, namelijk de alleenstaanden en de zogenoemde tweepersoonshuishoudens. Het betreft hier een complex van 234 etagewoningen. Deze worden in de wo- ningwetsector gebouwd, in twee blokken van negen lagen op een onderbouw, waar in de bergingen zijn opgenomen. Het bouwterrein ligt ter weerszijden van de Ardennenlaan/hoek Euratomsingel, in de onmiddellijke nabijheid van het NS-stati- on. de meeste woningen zijn tweekamer woningen; verder komen er 36 éénkamer- woningen en achttien driekamerflats. Met de bouw van deze 234 woningen zal volgens de raming in totaal een bedrag zijn gemoeid van 17.704.384. De grond- kosten zijn begroot op ƒ2.054.959 en de bouwkosten op 15.649.525. De gemiddel de kale huurprijs van deze huizen is bere kend op ƒ298. De bouwvergunning is in middels verleend. Om dit bouwplan te kunnen realiseren heeft de woningbouw- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na een lang opont houd als gevolg van een beroepsprocedu re tegen het betreffende bestemmings plan kan de woningbouwvereniging „Ons Huis” haar plannen voor de bouw van twee blokken flatwoningen in de wijk „Zuidbroek” eindelijk ten uitvoer brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. hebben aan de gemeenteraad voorgesteld met enkele kleine kanttekeningen het werkplan en de begroting 1979 van de regionale onder wijsbegeleidingsdienst Midden-Kenne- merland goed te keuren. Volgens het deelplan zullen in Heemskerk de volgen de aktiviteiten worden ontplooid. Door planwijzigingen zijn enkele gepro jecteerde parkeerplaatsen vervallen. Hiervoor is compensatie gezocht aan de noord-, oost- en westzijde van het Europa plein, naast en achter de bejaardenflat en op een terrein dat thans de bestemming heeft van „openbaar groen”. Over deze wijziging is inmiddels overeenstemming bereikt met' de gemeente Beverwijk. Ten noorden en ten zuiden van het Europa plein zijn 103 parkeerplaatsen gesitueerd, terwijl voor en achter het bejaardentehuis ruimte is voor 82 parkeerplaatsen. Het parkeerterrein achter de bejaarden flat is met een onderdoorgang verbonden met het Europaplein. Rondom de 176-flat zijn 71 parkeerplaatsen gesitueerd en dat brengt het totale aantal parkeerplaatsen rondom het Europaplein op 256. Voor het winkelen is het benodigde aantal gesteld Vrouwencafé. Maandagavond 19 febru ari om half negen wordt er in het vrou wencafé in het buurthuis De Zandkraai te Heemskerk^esproken over verkrachting. Vier medewerksters van de actiegroep „Vrouwen tegen verkrachting” komen een toelichting geven op de film „Ver krachting van Regie Saks” en vertellen iets over doel en werkwijze van de groep. Fotografie. Wie wat meer wil weten over foto’s maken en wat daar zoal bij komt kijken, kan binnenkort terecht in buurthuis Wijk aan Duin. Daar wordt op de vrijdagavonden van half acht tot half tien een fotografie-cursus voor beginners geven. De kosten bedragen zestig gulden. Raadscommissie. Vanavond om half acht vergadert in het raadhuis van Heemskerk de raadscommissies finan ciën, openbare werken en grondbedrijf. Tijdens deze openbare vergadering be handelt men de informatie-nota belijning sportcentrum Heemskerk, een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aan leg van c.v. installaties in woningwetwo ningen en de begroting 1979 van de onder wijsbegeleidingsdienst. vereniging „Ons Huis” thans aan de ge- i meente financiële steun te verlenen door het aanvragen van leningen en bijdragen. Jü wou totëook bij de politie? HEEMSKERK. Het Heemskerkse gemeentebestuur is bereid tienduizend gulden méér aan de gemeenschappelijke regeling regionale brandweer Kennemer land te betalen dan aanvankelijk was geraamd. De hogere bijdrage spruit voort uit het besluit van de raad van Velsen om zich niet bij de regionale brandweer Ken nemerland aan te sluiten. Heemskerk dient nu jaarlijks ruim ƒ60.000 te betalen. Leeftijd: Opleiding: D 2 - 1757 Op deze archieffoto (zonder sneeuw) de plaats waar de blokken flats worden gebouwd, bij het NS- station op de hoek van de Euratomsingel. men, gewend zijn om gebruik te maken van een accountant. BEVERWIJK. Het is eigenlijk nog nooit voorgekomen dat ook de veilingen door het barre winterweer niet door kon den gaan, maar woensdag was hier spra ke van. X t Aan de groenteveiling was men gauw klaar omdat er een paar winterprodukten stonden, maar van een verdere aanvoer was geen sprake. Maar ook de snijbloe men en potplanten lieten het afweten. De kwekers konden moeilijk van de bedrij ven komen en zagen de „sneeuw”-bui al hangen. Het kwam maar goed uit want ook de handel liet het afweten. De paar karren handel die er nog waren werden toch maar geruimd, zij het voor winterse prijzen. Ook de weekmarkt ging niet door. Hier was totaal geen handelaar komen opzetten, terwijl schuchter enkele trouwe weekmarktbezoekers kwamen kijken, maar direct rechts omkeerd maakten. In als brief gefrankeerde envelop opsturen aan de heer J. J. van der Zwan, Bureau Personeelsvoorziening Gemeentepolitie, Postbus 20011,2500 EA ’s-Gravenhage.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9