OPVALLEND OPTREDEN VAN JOS SCHIPPER Knetemann: kans minimaal CEULEMANS GRIJPT WERELDTITEL IN SLOTPARTIJ ale ■■r Indoor-wereldrecord Tanner eerste in Palm Springs van Matay: 1.98 m in toro-lotto Anderlecht komt na achterstand terug r sportpuntiqj Uitslagen I Pijnen en Moser winnen „Milaan” sin r 1 prof-wielerseizoen van start 1 N ■Mi 15 19 7 9 19 FEBRUARI MAANDAG 14 BH It Motobécane. Fietsen op zh Frans. MMR kdoor PETER HEERKENS K rd us 1 (Van onze sportredactie) ROSCOE TANNER (ADVERTENTIE) - 1 Vriesekoop morele tik eg giste sch teat vedstrij upporte toemeel toeselai bal vm lemeens het toe oemene tstande WC u s laatst r: in De Hongaren, Russen en Fransen hou den daar in alle ernst rekening mee en verzuimden ook nu weer niet de speelwij ze van Bettine op film en video vast te leggen. Haar verrichtingen worden nauw lettend gadegeslagen en ook beloond. Zo ontving zij in Kristianstad de Stijlprijs, ofwel de prijs voor de meest spectaculaire speelster. Vorig jaar vestigde Bettine Vriesekoop de Europese aandacht definitief op zich door bij de Top-12 in Praag als tweede te eindigen, achter Jill Hammersley. Nu moest zij echter met een beduidend min dere klassering genoegen nemen, hoewel het daar de eerste twee dagen niet naar uitzag. De start van Vriesekoop was im mers veelbelovend geweest met een fraaie winst op de als tweede geplaatste Ann Christin Hellman uit Zweden en de op dit moment onverslaanbaar geachte Europe se nummer één, Jill Hammersley. Met name haar eerste overwinning op Hammersley wekte alom bewondering. Na de eerste dag, waarop ze wel verloor van Europees kampioene Judith Magos, had Vriesekoop een riante uitgangsposi tie veroverd voor een uitstekende eind klassering. De nederlaag in de vierde ronde tegen Olah en de daarop volgende overwinning op de latere winnares Ga briella Szabo maakten die positie nauwe lijks minder. Maar de Nederlandse kreeg een bittere tegenvaller te incasseren toen Jill Hammersley in de vijfde ronde de strijd staakte. Hammersley gaf geduren de haar partij tegen Ludmilla Bakschuto- va op op een moment dat die verrassend leidde; 21-19 en 4-2 in de tweede game. Chris Evert heeft het internationale ten nistoernooi van Los Angeles op haar naam geschreven. Zondagavond versloeg de Amerikaanse in de eindstrijd de Tsje chische Martina Navratilova met 6-3, 6-4. De Amerikaanse Tracy Austin werd der de door de Zuidafrikaanse Greer Stevens met 6-4 opzij te zetten in een partij om één set. De officieuze wereldtitel tennis voor spelers tot 21 jaar, ook wel de juniorenda- visbeker genoemd, is gewonnen door de Verenigde Staten. In Hamburg confron teerde de Amerikaanse ploeg Zweden in de finale met een 3-1 nederlaag. Bij de dames ging de titel naar Zweden. Het versloeg de Verenigde Staten in de eind strijd met 3-1. Het toernooi in Spanje verliep verras send analoog aan het Europees kampioen schap. Hans Vultink slaagde er weer tot de laatste ronde in ongeslagen te blijven, terwijl Ceulemans zaterdagavond, of lie ver zondagmorgen, een nederlaag kreeg te verwerken. Dit door toedoen van zijn landgenoot Dielis, waardoor de tweede Belg zelf nog een kans op de titel behield. De schijn van een combine van de Belgen was ditmaal niet reëel, omdat het verlies Ceulemans in een lastig parket bracht. Zijn moyenne was slechts een fractie be ter dan dat van Dielis. Dat had tot gevolg dat Ceulemans in de finale tegen Vultink moest winnen en bovendien slechts vijf beurten meer mocht gebruiken dan Dielis in zijn slotpartij tegen de Spanjaard Are- Op het volledig ondergesneeuwde veld van La Louvière nam Beveren al na twee minuten de leiding door Schönber ger, die een strafschop onberispelijk in schoot. Dertien minuten later moest Je- an-Marie Pfaff de eerste tegentreffer sedert 26 november toestaan. Op slag van rust maakte Albert er 1-2 van na een fraaie driehoekscombinatie. Na de pau ze kwam La Louvière weer op gelijke hoogte door Thordarson alvorens de koploper definitief toesloeg met doel punten van Albert en veteraan Janssens. Anderlecht keek binnen zes minuten op eigen veld tegen een achterstand van 0-2 aan. De oud-Anderlechtspeler Van Poucke scoorde tweemaal voor Kortrijk uit identieke situaties. Het herstel van Anderlecht was meer dan fraai. Er volg den zeven treffers, twee voor de rust en GERRIE KNETEMANN Peter Houtman scoorde in Brugge zijn eerste doelpunt voor de gelijknamige club. Het was een belangrijke treffer, want de ex-Feyenoorder egaliseerde tien minuten voor tijd de stand (1-2) in de wedstrijd tegen Waterschei. vijf er na. Topscorer werd Ruud Geels, die na zijn blessure voor het eerst weer meespeelde en driemaal het net vond. De overige doelpunten kwamen op naam van Coeck (2), Van der Eist en Vercauteren. In de Bundesliga gingen slechts twee wedstrijden door. Kaiserslautern ver sloeg op eigen veld Hertha BSC met 3-0 en verstevigde daarmee de leidende po sitie op de ranglijst. De voorsprong op VFB Stuttgart, dat niet speelde, be draagt nu drie punten. jS- HANS VULTINK ging in Spanje voor de tweede maal in kort tijdsbestek tenonder tegen de Belg Ceulemans, die zich ten koste van de Nederlander en zijn landgenoot Dielis verzekerde van de wereldtitel bandstoten. Theoretisch had hij in de leiderstrui uit het weekeinde van deze vijfdaagse rond de Mediterrannée moeten komen. Via de korte (5,5 kilometer), uiterst lastige, klim- tijdrit tegen de Mont Faron leek hij met succes een greep te kunnen doen naar zijn eerste overwinning van het jaar.' „Ze hou- BOEDAPEST (ANP). De Hongaarse hoogspringster Andrea Matay heeft za terdag tijdens de Hongaarse indoorkam pioenschappen een nieuw wereldrecord hoogspringen (indoor) voor dames geves tigd. Andrea Matay haalde een hoogte van 1.98 meter. Het oude indoor wereld record stond met 1.95 op naam van de Oostduitse Rosemarie Ackermann (1977) en de Italiaanse Sara Simeoni (1978). Het officiële wereldrecord hoogspringen, in de open lucht gevestigd, staat op naam van Sara Simeoni met 2.01 meter. Matay wordt door haar 1.98 gelijk de grootste favoriete voor de Europese indoortitel, volgende week in Wenen. Kaiserslautern verspeelde dit seizoen op eigen veld nog een enkel punt. Hertha BSC kon ook niet voor de primeur zor gen. De 3-0 was dik verdiend. Ruim 15.000 toeschouwers zagen Klaus Top- möller het eerste doelpunt (zijn elfde dit seizoen) scoren. Na precies een uur maakte veteraan Meier er 2-0 van. Het derde doelpunt kwam in de laatste mi nuut op naam van Pirrung. De hoop op behoud in de Bundesliga daalden voor Darmstadt tot het nulpunt door een nederlaag op eigen veld (0-1) tegen landskampioen FC Köln. Overi gens speelde de ploeg van Weisweiler niet zo sterk. In de Engelse League werd echter één wedstrijd gespeeld op een vrijwel onbe speelbaar veld had Southampton weinig moeite met een ongeïnspireerd Everton. De 3-0 overwinning die Southampton behaalde was volkomen verdiend. Pe ach, Bakern en Boyer scoorden. Na afloop was de manager van Ever ton, Gordon Lee, zeer verbolgen. „Dit veld was onbespeelbaar. Het is een won der dat niet vele spelers met ernstige verwondingen van het veld zijn gedra gen. We zullen de bond rapporteren dat scheidsrechter Downey een grote fout heeft gemaakt door het veld goed te keuren”. den me goed in de gaten”, leerde Knete mann in de eerste twee koersen (St. Ra phael en Aix). „Waneer ik op de pedalen ga staan, springt er altijd wel iemand aan m’n wiel. Logisch. Dat is de te verwachten last die ik door mijn wereldkampioenstrui dit seizoen krijg te dragen”. De zware klimtijdrit tegen de Faron, bood Knetemann derhalve de uitstekende DEN HAAG. De trekking van lotto nr. 7, die normaal gisteren zou plaatsvin den, is verzet naar woensdag 21 februari in de Studio Sport-uitzending van 23.00 uur. In verband met de weersomstandig heden waren uit sommige delen van het land de inleggegevens van zowel toto als lotto nr. 7 niet bekend. De winnende getallen in de Westduitse lotto: 5 17 19 21 32 47; reservegetal: 3. In het „Spiel 77”, werden de volgende cijfers getrokken: 8 5 5 7 2 0 2. ST. RAPHAEL. De Ronde van de Middellandse Zee mag dan als trainings- koers te boek staan, Gerrie Knetemann ziet in deze wedstrijd genoeg waarde om er aan het begin van het nieuwe seizoen zijn naam als wereldkampioen mee op te krikken. „Door een overwinning hier, zou ik me meteen aardig presenteren”, aldus Gerrie Knetemann die zichzelf overigens nagenoeg geen kans meer geeft dat doel te bereiken. vaarin d elangriji duidelij overwii behaali dat he .icrokorf orenwei ;de even ming, na t Nedei zaterdaj f” de in 11-7 p ia! Zuid akrijk i erd doo erklarin rt. innen,j lulgaari itie kaï» len 15-11 7VC nj ode St( BRUSSEL, KAISERSLAUTERN, FRANKFORT, LONDEN, BARCELO NA (ANP). Leider Beveren heeft ook op de 20ste speeldag van de Belgische competitie geen misstap begaan. La Louvière werd in eigen huis met 2-4 aan banden gelegd. Anderlecht behield de aansluiting door in een doelpuntrijke ontmoeting Kortrijk met 7-2 te verplet teren. s: Junk )/1000 ei 1-144.877 1000 me 1. Moni- 10; Jun #1.805. i 7 op res neter ei >taal va ferhage: ir die 4 JeierlaK g een i0 was zij etekendi MILAAN. René Pijnen en zijn Itali aanse koppelgenoot Francesco Moser hebben de wielerzesdaagse van Milaan op hun naam gebracht. De ler.Eamonn Coghlan heeft in San Diego (Calif ornië) tijdens internationale indoor-atletiekwedstrijden, de beste we- reldprestatie op de mijl verbeterd met ruim twee 'seconden en gebracht op 3 minuten en 52.6 seconden. Het oude re cord stond sinds 1978 op naam van de Amerikaan Dick Bürkle met 3.54.9. Ook de nummers twee en drie, de Amerikanen Steve Scott en Steve Lacy, doken onder het oude record met respectievelijk tijden van 3.54.1 en 3.54.7. Tijdens internationale indoor-atletiek wedstrijden in Winnipeg (Canada) heeft tb.v. Nat Puzzelactie „Het Gehandicapte Kind" In totaal legde de combinatie 481,25 kilometer af (5925 ronden) in een tijd van 31 uur 28 minuten en 20 seconden. Dat betekende een gemiddelde snelheid van ruim 47 kilometer per uur. De Westduitse equipe Wilfried Pefgen/Albert Fritz ein digde in dezelde ronde, maar met minder premiepunten (145 tegen 367) als tweede. De eindstand van de zesdaagse van Milaan is: 1. René Pijnen/Francesco Moser (Ned/Ita) 367 punten; 2. Wilfried Peffgen/AÏbert Fritz (WD1/ WD1) 145; op één ronde: 3. Felice Gimondi/ Patrick Sercu (Ita/Bel) 255; op vier ronden: 8. Gerben Karstens/René Savary (Ned/IFra) 35; op vijf ronden: 9. Roy Schuiten/Gert Frank (Ned/ Den) 127. (Van een speciale verslaggever) KRISTIANSTAD. Ondanks een be scheiden achtste plaats kan Bettine Vrie sekoop terugzien op een redelijk goed Top-12-toernooi, dat gisteren in het Zweedse Kristianstad een overwinning voor de Hongaarse Gabriella Szabo ople verde. De Nederlandse tafeltenniskampi- oene boekte vier winstpartijen, leed vijf (soms onnodige) nederlagen, maar hield haar reputatie staande. Insiders zien in Bettine Vriesekoop nog steeds iemand, die de komende jaren kan gaan regeren in Europa. Zij voorspellen binnen twee jaar een internationale titel voor de 17-jarige Hazerswoudse en noemen haar zelfs een toekomstig wereldkampioene. België. Beerschot-Charleroi 2-0. Ander- lecht-Kortrijk 7-2. Waterschei-FC Brugge 2-2. Lokeren-Lierse 3-0. La Louvière-Beveren 2-4. Antwerp-RWDM 1-0. Waregem-Berchem 0-0. FC Liege-Standard 1-2. Beringen-Winterslag 0-1. De stand: 1. Beveren 31. 2. Anderlecht 27. 3. Lokeren 25. 4. FC Brugge 24. 5. Antwerp 24. 6 Standard 23. 7. RWDM 22. 8. Waterschei 21. 9. Beerschot 20. 10. Beringen 19. 11. Winterslag 19. 12. Charleroi 18. 13. Lierse 17. 14. Waregem 16. 15. Berchem 15. 16. La Louvière 14. 17. FC Liege 13. 18. Kortrijk 12. West-Duitsland. FC Kaiserslautern- Hertha BSC 3-0. Darmstadt ’98-FC Köln 0-1. Engeland. Southampton-Everton 3-0. de viervoudige wereldrecordhouder Hen ry Rono opnieuw een nederlaag geleden. Rono eindigde als tweede op de drie mijl, zeventiende seconde achter de Ethiopiër Murtis Yifter. Opzienbarend was de overwinning van de pas 16-jarige Ameri kaanse Candy Young, die de 50 meter horden won in 6.98. EINDSTAND: 1. Szabo (Hongarije); 2. Alexandru (Roeme nië); 3. Palatinus (Joegoslavië); 4. Hellman (Zwe den); 5. PopoVa; 6. Olah (Hongarije); 7. Magos (Hongarije); 8. Vriesekoop (Nederland); 9. Bak schutova (Rusland). HEREN De 32-jarige Joegoslaag Dragutin Sur- bek zegevierde bij de heren. Hij verloor alleen van de Zweed Bengtsson en de Fransman Jaques Sécretin. EINDSTAND HEREN: 1. Surbek (Joegoslavië); 2. Douglas (Enge land); 3. Sécretin (Frankrijk); 4. Jonyer (Honga rije); 5. Gergely (Hongarije); 6. Stallwag (Duits land); 7. Leiss (Duitsland); 8. Takacs (Honga rije); 9. Kreisz (Hongarije); 10. Lieck (Duitsland); 11. Bengtsson (Zweden); 12. Huegin (Duitsland). JBg naza. Zo niet, dan zou Dielis de titel voor zich opeisen. Zo kreeg de laatste ronde een ongemeen spannend karakter. Dielis, op dubieuze gronden toegelaten tot het wereldkampi oenschap in plaats van de Oostenrijker Scherz, was echter op de laatste dag niet meer in staat nog te vlammen. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat hij niet eens kon winnen. Arenaza speelde tegen het eind van een toernooi gewoonlijk op zijn sterkst. Pas na zestien beurten en een grote achterstand hervond Dielis het rit me. Hij had echter te veel beurten nodig om te finishen: 23. Op het moment dat zijn landgenoot uitging had Ceulemans zojuist Vultink achterhaald. Vultink prefereerde op de voorhand tejzitten en bleef de eerste vijftien beurten zijn tegenstander steeds een slag voor. Toen kwam de titelverdedi ger terug. Bij de stand 137-136 in zijn voordeel had hij nog exact dertien beur ten om zich Dielis van het lijf te houden. Zo ver liet hij het echter niet komen. Nog negen keer moest de Belg naar de tafel om zijn beide concurrenten er onder te hou den. Hans Vultink kon in die slotfase weinig terug doen. Enkele keren had hij de ballen uitstekend in positie, maar tot tweemaal toe miste hij toen hij net boven de twintig zat. De Grollenaar had ook nu niet het juiste wapen gevonden om Ceule mans te bestrijden. De eindstand is: 1 Ceulemans 12, 86, 11.07; 2 Dielis 12, 63, 10.66: 3 Vultink 12, 82, 7.73; 4 Connesson 8, 60, 7.28; 5 Kobayashi 6, 61, 6.44; 6 Arenaza 2, 44. 5.12; 7 Berardi 2, 46, 4.42; 8 Brufeau 2, 34, 4.17. Win zo n prachtige lichtgewicht Motabécane fiets, t.w.v. 629,- gelegenheid om in een solistisch optreden de concurrenten op achterstand te zetten. Vanwege zijn vrijdag in Le Lavandou opgelopen verwondingen als gevolg van een valpartij tegen een vluchtheuvel, kwam het daar niet van. Michel Laurent won dit onderdeel en verdrong meteen Jan Raas van de eerste plaats in het algemeen klassement. Voor Gerrie Knetemann was er niet meer weggelegd dan een vijfde plaats, op 35 seconden van Laurent. Brakend van ellende, had hij de’laatste 300 meter af ge legd. „Zonder die blessures”, aldus Knete mann, „was er natuurlijk een stukken betere prestatie uitgekomen. Normaal ge sproken, had ik op kóp moeten staan. Gezien de omstandigheden ben ik echter dik tevreden met mijn tweede plaats. Toen ik tegen die vluchtheuvel knalde, dacht ik dat ik alles zou breken wat ik kon breken. We reden op dat moment zeker tegen de 60 kilometer per uur; dan hoef je niet veel hoop te hebben wanneer je tegen de vlakte gaat. De kans dat hij vandaag, in de laatste twee kleine etappes, alsnog de leiderstrui verovert, acht Knetemann te verwaarlo zen, gezien de kracht waarmee Laurents ploeggenoten (onder wie Hennie Kuiper) die positie verdedigen. Zo denkt ook de verrassend als derde geklasseerde Jos Schipper erover. Hij ver baasde niet alleen vriend en vijand met een uitstekende tijd op de Faron (derde met een achterstand van 23 seconden), maar ook zichzelfSchipper: „Ik snap er niks van. Dat ik dit kon, heb ik nooit geweten.Misschien komt het door mijn andere aanpak van het winterseizoen. Ik heb meer gecrosst dan ooit; ik ben vijf weken lang dagelijks twee uur in het bos bezig geweest met looptraining en toen het weer slecht werd, ging ik toch de weg op. Bovendien werkte ik, om mijn lichaam goed bezig te houden, anderhalve maand als chauffeur-sjouwer. Voorlopig ga ik er maar vanuit dat het daardoor allemaal is gekomen dat ik nu zo gemakkelijk klim. Ik zal me eens meer toeleggen op dit werk, want dat heb ik nooit gedaan”. Waar Jos Schipper zo opvallend naar voren kwam, bleef van de Nederlandse deputatie in deze ronde Hennie Kuiper achter. Hij verspeelde in de klim tegen de Faron 1.07. „Maar”, attendeerde Kuiper, „ik heb minder kilometers getraind dan nodig is om in zo’n rit wat te presteren. Op het vlakke gaat het goed. Voor het klimmen mis ik nog wat macht. Dat ver ontrust me niets. Ik ben hier aan het inrijden voor Parijs-Nice. Dan pas reken ik op de goede vorm”. UITSLAGEN, Bergrijdrit: 1. Michel Laurent (Fra) 7 km in 23 min. 28,3 sec., 2. Robert Alban (Fra) op 16,5 sec., 3. Jos Schippers (Ned) op 23,2 sec.. 4 Henk Lubberding (Ned) op 24,0 sec„ 5. Gerrie Knetemann (Ned) op 27,0 sec. Vierde etappe: 1. Gregor Braun (Wdl) 83 km van Hyeres naar St. Raphael in 1 uur, 48 min. en 18 sec. (gem. 45.983 km/u), 2. Cees Priem (Ned), 3. Piet van Katwijk (Ned), 4. Noel de Jonckheere (Bel). Algemeen klassement: 1. Michel Laurent (Fra) 9 uur, 15 min. en 49 sec., 2. Gerrie Knete mann (Ned) op 8 sec., 3. Jos Schipper (Ned) op 14 sec.. 4 Jean-Luc van den Broucke (Bel) op 40 sec., 5. Jan Raas (Ned) op 1 min. en 25 sec., 6. Leo van Vliet (Ned) op 2 min. en 17 sec., 7 Paul Sherwen (Gbr) op 3 min. en 30 sec., 8. Hennie Kuiper (Ned) op 5 min. en 4 sec., 9. Ferdi van den Haute (Bel) op 6 min. 38 sec., Ip. Aad van den Hoek (Ned) op 8 min. en 42 sec. Zoals al vaker gebeurde, werd de Engel se geveld door een virusziekte, zo meldde haar coach. Door het verdwijnen van top per Hammersley verloor het toernooi nog meer van z’n waarde. De Tsjechische da mes Uhlikova en Silhanova waren op weg naar Zweden in Berlijn blijven steken. Invalsters bleken niet beschikbaar (Hen- driksen) of van te weinig niveau (Stroem- vall), waardoor nog slechts negen dames aan de laatste vijf ronden deelnamen. Bovendien werd de gang van zaken ten zeerste beïnvloed door het wegvallen van Hammersley. Vriesekoop moest haar winstpunten weer inleveren, terwijl Alexandru Palatinus, die resp. tweede en derde zouden worden, hun nederlaag mochten schrappen. Hoe nadelig dat was voor Vriesekoop, blijkt uit het feit dat zij daardoor van de derde naar de zesde plaats duikelde. Die morele tik miste zijn uitwerking niet. Gis teren verloor Vriesekoop op bijna onver klaarbare wijze drie van haar vier partij en, terwijl er meer in heeft gezeten. De Joegoslavische Erzebet Palatinus maakte ’s morgens vroeg aan alle reste rende illusies al een einde door met grote regelmaat naar tweemaal 21-18 te glijden. Vriesekoop viel ineens terug naar de rij der kanslozen en vond tegen Alexandru en Popova niet meer de kracht om zich te herstellen.. Slechts de slotpartij tegen Bak- schutova, die haar vorig jaar uit de EK in Duisburg stootte, bracht nog winst, waar door de laatste plaats nog ontweken kon worden. Bettin Vriesekoop verzamelde welis waar evenveel punten als Olah en Magos, doch het resultaat van de onderling ge speelde wedstrijden bracht haar op de achtste plaats. „Ik vind niet dat je kunt zeggen dat we nu de rekening gepresen teerd hebben gekregen voor een jaar lang niet internationaal spelen. Afgezien nog van het feit dat Bettine haar studie terecht voorrang heeft gegeven, is het voor haar niet belangrijk om naar de open kampi oenschappen van Wales of zo te gaan. Ik dacht dat ze dat juist nu bewezen heeft. Goed, ze heeft veel verloren, maar er is geen man overboord. Ze is niet afgegaan”. Is de Top-12, die zij ais een aanloop naar de van 25 april tot 6 mei te houden WK in Korea ziet, mislukt? „Nee hoor, beslist niet. Door het wegvallen van Hammersley en ook de pech, die ik heb gehad, krijg je een scheef beeld”. Het pleit om de eeste plaats werd beslecht in de laatste ronde. In een rechtstreekse confrontatie won Szabo met 21-15 en 21-14 van de 37-jarige Roemeense Maria Alexandru. Polen heeft in Tunis Tunesië met 2-0 verslagen. Na rust scoorde Oganda twee maal in dit vriendschappelijke voetbal- duel. De Engelse eerste divisieclub Wolver hampton Wanderers heeft belangstelling voor de Franse international Platini, die voor Nancy speelt. Met deze mogelijke transfer is een bedrag van ongeveer 1,6 miljoen gulden gemoeid. De openingsceremonie van de wereld kampioenschappen voetbal in 1982 zal plaatsvinden in het stadion van Barcelo na. Het organisatiecomité maakte tevens bekend dat de renovatie van de stadions gemiddeld twee miljoen gulden gaat kosten. De dames van Swift hebben in Roer mond de eerste zaalhandbalwedstrijd voor de kwartfinales van de Europa Cup voor bekerwinnaars met 11-13 verloren van het Deense Tranbjerg. De Russische grootmeesters Tzesjkovs- ki en Koetsmin hebben zich weten te plaatsen voor een van de interzone- schaaktoernooien, die dit jaar in Rio de Janeiro en de Sovjet Unie worden gehou- den.Het aantal Russische deelnemers komt hiermee op zeven. Vultink weer af getroefd MOLLERUSA. Anderhalve maand is voor Hans Vultink te kort om een ant woord te vinden op het spel van Ray mond Ceulemans. Begin januari was hij in de finale van het Europees kampioen schap bandstoten in Emmeloord kans loos tegen de Belg. Gisteren vond in het Spaanse Mollerusa de herhaling plaats van die eindstrijd, nu met als inzet de wereldtitel. Hoewel het verschil deze keer minder groot was ging Vultink uit eindelijk weer ten onder. Ceulemans bleef ’s werelds sterkste bandstoter, voor de vijfde keer in zijn bloemrijke carrière. En evenals in Emmeloord werd de Neder landse kampioen teruggeworpen naar de derde plaats, nu ten gunste van Ludo Dielis. PALM SPRINGS. De Amerikaan Roscoe Tanner heeft voor de tweede ach tereenvolgende maal het tennistoernooi van Palm Springs gewonnen. In de eind strijd bleef hij zijn landgenoot Brian Gottfried met 6-4, 6-2 de baas. A

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15