Voor invaliden en bejaarden Stationsovergang Uitgeest nog steeds een groot probleem verenigingen Actieve bedrijfsleider sporthal BEVERWIJKSE SPORTWERELD NAM AFSCHEID VAN ROB SCHAAP n I Schooltafel- politienieuws tennis in Heemskerk Olie-actie IJ mond van start gegaan Behoorlijk jazzconcert zonder uitschieters Basis beweging informeert paus PSP verwerpt uitgangspunten streekplan Samengaan van accordeon- ff 'J 1 Kwartet Harry Verbeke voldeed aan verwachting ’Kort geding Magere opkomst bij vrolijk kindercarnaval MM „Zanglust” Prins Henry en „Animo” reikten onderscheidingen uit Thema-bijeenkomst „Vrouw blijf bij” y I I F] n MAANDAG 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 9 FEBRUARI 7 6 Tl M’ zekere teams ssen. Het is echt gebeurd dat mensen weer op de trein zijn gestapt, ge woon omdat ze niet van het per ron af konden komen. Want het N.S.-personeel voert de instruc ties met griezelige stipheid uit”, vertelt welzijnsambtenaar Henk Beentjes van de gemeente Uit geest. UITGEEST. „Het zijn na tuurlijk niet alleen invaliden die er last van hebben. Moeders met kinderwagens, bejaarden die slecht ter been zijn, hartpatiën ten, allemaal mensen die wel ’s morgens tussen 8 en 10 uur uit Uitgeest kunnen vertrekken, maar die dezelfde dag niet meer terug kunnen komen. Fl en 21.IE Vm 11 uur Don ia. en dl. februari ■andweer ur Vrou- lol 13.30- 1 en 21.31 i f exposi- tart „Be. De PSP kant zich tegen de toegestane produktieuitbreiding van Hoogovens, de aanleg van een voorhaven, de aanleg van de Wijkertunnel, de Westelijke Randweg en de Noordelijke Randweg (Verlengde Coentunnelweg) en de bebouwing van het Noorderveld bij Heemskerk. De uitbreiding van Hoogovens zal ten koste gaan van het strand bij Wijk aan Zee. De PSP meent dat het vasthouden aan de groei-economie fatale gevolgen voor het milieu in de IJmond oplevert. De aanleg van een voorhaven brengt een toe name van de luchtvervuiling in de IJmond met zich mee. Over de voorgenomen aanleg van de Wijkertunnel merkt de PSP op, dat de toename van het autoverkeer zal resulte ren in een nog grotere verspilling van energie. Voorts zal binnen de gemeenten de verkeersoverlast verder toenemen. De PSP is bovendien van mening, dat het „groene hart” tussen Heemskerk, Uit geest en Castricum behouden moet wor den ter compensatie van „de ontstellende aantasting van het landschap elders in de IJmond”. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. In Heemskerk is nu ook aansluiting verkregen bij de aktiviteiten, die alom in den lande worden opgenomen met tafeltenniswedstrijden voor schoolte ams uit het basisonderwijs. In samenwer king met de commissie schoolsport orga niseert de vereniging Heemskerk deze wedstrijden op vier woensdagmiddagen in de maand maart in de gymnastiekzaal aan de Bachstraat 4. Er bestaat voor deze serie wedstrijden een flinke belangstelling. Er is plaats voor zestien teams, doch reeds veertien ploe gen afkomstig van zes scholen hebben zich al aangemeld. Op de eerste speeldag komen al deze schoolploegen in actie, waarna vervolgens de winnaars en de verliezers blijven spelen om tenslotte op de laatste speeldag de finale te kunnen houden. Het ligt niet in de bedoeling met een Heemskerkse ploeg uit te komen in de landelijke finale en voorlopig houdt dit toernooi een strikt plaatselijk karakter. troet-de 2-2, de Ma. alle 7.00 u. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een woning aan de Zuiderwentweg in het Heemskerkse duingebied. Ontvreemd werden een ste reo-installatie met cassettedeck, een kan delaar en Perzen, met een gezamenlijke waarde van 5000. Slee achter auto. De Heemskerkse politie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen een automobilist die op de openbare weg reed met een slee aan zijn auto gekop peld, waarop zijn kinderen zaten. De man was zich van geen kwaad bewust, maar het mag niet. BEVERWIJK. Als een „schaap met vijf poten”, typeerde wethouder van sportzaken van Beverwijk de heer C. Bodewes de heer Rob Schaap tijdens diens afscheidsreceptie zaterdag in de sporthal van Beverwijk. Met deze beeldspraak verwees de wethouder naar de vele inspanningen die Rob Schaap zich tijdens zijn zesjarig bewind als bedrijfsleider van de sporthal heeft getroost „Hij heeft de sporthal van een eenvoudig opgezet geheel tot een volwassen begrip geleid”, aldus de heer Bodewes. Henk Beentjes: „De antwoorden waren steeds nietszeggende brieven. Het argu ment is steeds de bezuiniging, die o^er alle gen werden ingezameld om tegen de maatregel te protesteren. Het probleem is als volgt: vanaf de stationsingang zijn de perrons van N.S.- station Uitgeest bereikbaar via een lucht brug over de sporen heen. Heel veilig, maar een onoverkomelijk obstakel voor mensen die om de één of andere reden geen trap op en af kunnen. Voor die mensen was bel te drukken konden ze het N.S.-perso- neel alarmeren. Overigens zal de ex-bedrijfsleider nog bij diverse commis sies in Beverwijk betrokken blijven. „Al was het alleen maar omdat organiseren en plannen mijn hobby is”, aldus Rob Schaap. De enorme belangstelling, vrijwel alle verenigingen uit Bever wijk en omstreken waren met een of meerdere vertegenwoordi gers aanwezig, tekende de waardering die sportminnend Bever wijk voor Schaap heeft. Een van de belangrijkste verdiensten van Rob Schaap is het aantrekkelijk maken van de Beverwijkse sporthal voor diverse nationale- en internationale sportevenementen geweest. Het jaarlijks terugkerende badmintontoernooi is daarvan een voor beeld. BEVERWIJK. Zaterdag is in Bever wijk door een twaalftal politieke- en ker kelijke groeperingen uit de IJmond overleg gevoerd over de mogelijkheden om de landelijke aktie voor een olieem- bargo tegen Zuid-Afrika in onze regio vorm te geven. De vergadering kreeg een interessant tintje door de aanwezigheid van twee vertegenwoordigers van de pu blic relations van de Koninklijke Shell, de heren Van Hoorn en Kunst. Op korte termijn wil Uitgeest herinvoe ring van de vroegere service: de hele dag de mogelijkheid de sporen gelijkvloers over te steken. Na deze toelichting van de voorzitter lichtte Eddie Roos van de werkgroep Kai- ros, één van de landelijke initiatiefnemers van de aktie, het „program van aktie” toe. Dit program wordt op landelijk niveau onderschreven door de PvdA, PPR, PSP. Ar-jongeren Pax Christi, Kerk en Vrede. De FNV, het CNV en de Raad van Kerken bepalen op korte termijn hun standpunt. In het program wordt het doel van de aktie als volgt omschreven: De lékken te dichten in het olie-embar- go tegen Rhodesië, waardoor het regime in dit land gedwongen zal worden de onderdrukkingsoorlog te staken, De regering van Zuid-Afrika te dwin gen om zich terug te trekken uit het buur land Namibië, dat illegaal door Zuid-Afri ka bezet wordt gehouden. Een einde te maken aan het racistische minderheidsregime in Zuid Afrika. Henk Beentjes: „Op langere termijn moet er uiteraard een definitieve oplos sing komen. Het liefst zien we een gelijk vloerse overgang, die automatisch bevei ligd is”. Wethouder Cees Bodewes overhandigt Bob Schaap een geschenk onder couvert aan Bob Schaap. Mevrouw Schaap ontving bloemen. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT. Bisschop Ernst van Bre da heeft aan paus Johannes Paulus II een informatieve brief van de Nederlandse basisbeweging overhandigd. Hij deed dit tijdens zijn bezoek aan Rome op 9 en 10 februari. De Kritische Gemeente IJmond heeft zoals wij al eerder berichtten het initiatief genomen de paus ook van de zijde van de basisbeweging te informeren. De bis schop bleek bereid de boodschap te overhandigen. Van de uitvoeringen kan als negatief aspect het vertroebelende effect van de fender-piano genoemd worden. Het „elec- trische” geluid domineerde en vervormde de totaalklank op een onaangemane ma nier. Pianist Irv Rochlin bespeelde af en toe echter ook een fraaie vleugel, wat het klankbeeld en de doorzichtigheid van het samenspel zeer ten goede kwam. Drummer Max Bolleman vormde met de ingevallen bassiste Hennie Vonk een hechte basis. Vooral het alerte spel van Hennie Vonk bleek uitstekend volgzaam. BEVERWIJK. De Beverwijkse Ac cordeonvereniging en de Castricumse Accordeonvereniging zijn per 1 februari j.l. samengegaan. Een tekort aan spelen de leden bij beide verenigingen, die der tig jaar hebben bestaan, was de belang rijkste oorzaak van de opheffing en de fusie. na. volw 00 uur en 110a; di. andweer 42178 36987 36483 leet 2-2, itenie 0- alle leef. 14-17.00 na. volw vassenen 04) 15.30. 31) 19 er j-. QL i 21.30 u 40028 l 38858 3 1 385. 1-3, Bel- jrs-PluÉ i een een t in- rgde sing, eiten jaar aren ring, Iring vice- ‘der- FGV) I be- ijke- 12488 I 11300 11312 rloo 3-1, in Rixel oordou- I 42063 41862 I 37754 -1, van >ers-van i 4-0. De nieuwe vereniging heet de Bever wijkse Castricumse Accordeon Combina tie. Door de samenvoeging is een sterk orkest ontstaan dat de toekomst met ver trouwen tegemoet ziet. Als dirigent treedt op Jan Rol uit Alkmaar. Donderdag 1 maart verzorgt de nieuwe accordeoncom- binatie een optreden in „Westerheem” te Heemskerk. Op donderdag 19 april is men in Huis ter Wijck te vinden. Het secretari aat van de BCAC is voorlopig in Uitgeest gevestigd: mevrouw Zonneveld, Wet houder C. Kromstraat 17, tel. 02513-13590. De voorzitter van de vergadering, Nico Roozen pastoraal werker van de Kritische Gemeente IJmond, lichtte in een korte verklaring toe welke stappen de Werk groep Zuidelijk Afrika IJmond tot nu toe ondernomen had. Uitvoerig citeerde hij de brief, die de Werkgroep aan de Raad van Kerken IJmond-noord gestuurd heeft. In de brief wordt de raad gevraagd de aktie voor een olieembargo van Zuid- Afrika te ondersteunen. Gewezen wordt op de gesprekken die de Landelijke Raad van Kerken met de direktie van de Shell over de terugtrekking van haar investe ringen, gevoerd heeft. Met name de illega le olieleveranties van Shell aan het Smith regime in Rhodesië tegen de oliesancties van de VN in vormden in deze gesprek ken een belangrijk punt. Het repertoire dat gespeeld werd, be stond voor een groot deel uit bekende stukken, composities die in tal van uitvoe ringen hun kwaliteit al bewezen hadden. Werken van Coltrane, zoals „impression” en „intermission”, behoorden zeker tot die succesformule. De twee bluesnummers, „speedball’, van Lee Morgan en „the stretch” scoorden eveneens in de roos. Kennie Dorham’s „blue bossa”, inmiddels zo ongeveer het meest gespeelde nummer op de jazzconcerten in De Jansheeren, gaat er ook nog steeds in als Zuidameri- kaanse kruidkoek. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het mannenkoor „Zanglust” heeft zaterdagavond tijdens een carnavalsfeestavond in de Nieuwe Slof, die ook bezocht werd door leden van het opera- en operettekoor „Animo”, en kele leden gehuldigd. Karei de Reuver kreeg de erespeld van het Koninklijk Ne derlands Zangersverbond omdat hij veer tig jaar lid van Zanglust was. Drie leden werden in verband met hun 45-jarig lid maatschap in het zonnetje gezet: Jan van Heek, Cor en Martinus de Reuver. Het carnaval van „Animo” en „Zanglust” werd ook bezocht door Prins Henry en de Raad van Elf van „De Zeezotte”, die een aantal ridderordes en onderscheidingen uitreikten o.a. aan dirigent Piet de Reu ver. Hij werd tot mister Animeer be noemd. Mevrouw Bakker-Dorsman mag zich miss Manlust noemen. re schrijfbenodigdheden ontvreemd ter waarde van 500. Uit een auto die gepar keerd stond aan de Dierluststraat is een I cassetterecorder met bandjes ter waarde van 200 gestolen. De afscheidsnemende bedrijfsleider werd ook door de heer Schipper van de Beverwijkse sportraad in het zonnetje gezet. De heer Schipper, die Rob Schaap en zijn echtgenote een plantenbak overhandigde, bedankte namens de sportraad voor de uitstekende samenwerking van de afgelopen jaren. kunnen er moeilijk overheen. Alleen ’s morgens van 8 tot 10 uur en ’s woensdags van 12 tot 13 uur, wil een bereidwillige NS’er een hekje open maken, waarna het voetpad over de spoorrails betreden kan worden. Ontvreemd. Uit een boekhandel aan de Breestraat zijn vulpennensets en ande- Betrapt. In het warenhuis Famila 1 werd een 33-jarige Beverwijkse betrapt, I die voor ƒ200 aan kledingstukken had gestolen. HEEMSKERK. Het kwartet van Harry Verbeke concerteerde zaterdagavond in De Jansheeren. Naast de naamgever van het kwartet, die op tenorsax al jarenlang een degelijk gemiddelde scoort, toonden ook „vaste” kwartetleden Irv Rochlin (piano) en Max Bolleman (Drums) met „invalster” Hennie Vonk zich als uitvoerenden met betrouwbare reputaties. Zonder dat zij veel verrassende dingen lieten horen, was de kwaliteit dermate constant dat wel van een plezierig avondje jazz gesproken kon worden. Kerk- J-17 uur. ran 14-15 321155) denburg, t). Dinsd nisch Or aek o.i.v. ka Witte- d. Lans DE BEVEBWIJKSE JEUGD liet het terdagmiddag i afweten. Het kindercar- navalsfeest van „De Zeezotte" in de Nieuwe Slof werd slecht bezocht en dat was jammer, want „De Zeezotte” had o.a. de bekende Kluk-Kluk voor het pro gramma weten te strikken. Ook de drumband De Zwervers trad op, terwijl de jeugd zelf niet de gehele middag op de stoelen bleef zitten maar vrolijk aan het carnaval deelnam. linies doorgevoerd moet worden. De men sen die hier de service verleenden, zijn overgeplaatst naar andere functies. Er was allemaal niets meer aan te doen”. Inmiddels hebben de politici de zaak opgepikt. Een raadslid en iemand van de PSP (die de raad niet haalde) hebben er een oplossing: door op een zitting genomen in een actiegroep je, waar van Henk Beentjes coördinator is. Hij beschikt over een dossier met de gevoerde correspondentie: enkele centimeters dik. Behalve het schrijven van brieven naar N.S., de minister van Verkeer en Water staat, etc. heeft de actiegroep zoveel mo gelijk geprobeerd publiciteit te halen. Af gelopen week heeft een handtekeningen actie plaatsgehad in het dorp. „De resulta ten zijn nog niet helemaal bekend, maar ik schat dat 90 percent van de mensen die mochten tekenen gete^ehd hebben. Ook Samen met het afstandelijke en gevarieer de drumwerk van Max Bolleman, zeker wanneer in combinatie met de vleugel als ritme-trio gespeeld werd, gaf dat menig aangenaam moment. Het tenorspel en de grappen van routi nier Harry Verbeke zijn inmiddels wel bekend. Zijn vaardige techniek liet de vijftig bezoekers geen wanklank horen, al zal het een enkeling wat al te vertrouwd in de oren geklonken hebben. JAN BAART De spoorwegen opende dan een hek, waarna de weg vrij was om over de spo ren te lopen. BEVERWIJK. De PSP-afdeling Be- verwijk/Heemskerk heeft in een uitvoeri ge reactie bezwaar aangetekend tegen het ontwerp streekplan Amsterdam Noordzeekanaalgebied. I. 20 u. l u. „For- Vernieling. Aan de Amstelstraat in Beverwijk is een reclamebord van een drukkerij vernield. De schade bedraagt ƒ800. Met ingang van 25 mei vorig jaar werd deze service drastisch verminderd. Drie dagen daarvoor kwam er in het gemeente huis een brief van de N.S.: voortaan zou den invaliden en bejaarden slechts van 8 tot 10 uur ’s morgens gelijksvloers kunnen oversteken. In de gemeenschap gingen stormpjes van protest op: brieven werden geschre- vefl, terwijl op kleine schaal handtekenin- ju Akersloot, waar veermensen aangewe- x zen zijn op dit station, hebben veel inwo ners getekend”, aldus Henk Beentjes. De ze handtekeningen zullen de hoofddirec tie van de N.S. en ook de minister van Verkeer en Waterstaat overhandigd worden. Een inwoner van Uitgeest is bezig een kort geding tegen de Ned. Spoorwegen voor te bereiden, dat waarschijnlijk eind februari voor de rechtbank van Alkmaar zal dienen. „Heel wat mensen zijn bereid onder ede te verklaren, dat ze op klaar lichte dag weer onverrichter zake terug treinden naar de plaats vanwaar ze geko men waren”, zegt Henk Beentjes. 10, 19 er 21.15 u „Water Veerstr, iexteen” mimen, 9.00-18.00 i. gesloten, vergade- maandag a voor de Jmuiden, wenbond ma. i Als centrale eis binnen de aktie wordt aan de Nederlands-Engelse multinational Shell gevraagd zich uit Zuid-Afrika terug te trekken. Tijdens de vergadering ver klaarde ds Shell-vertegenwoordigers dat de informatie en argumenten, die aange voerd worden door de aktievoerders op- zich zelf genomen juist zijn. Ook waren zij van de goede bedoelingen van de aktie overtuigd. Naar hun mening hadden echter andere oliemaatschappijen evenveel boter op hun hoofd. Zij betreurden dan ook dat het imago van de Shell over de aktie zou lijden. Het ligt in de bedoeling de aktie in de IJmonf op 21 maart te starten. Dan is het precies 19 jaar geleden dat in Sharpville in Zuid-Afrika een geweldloze demonstra tie van zwarten met geweld door de politie uit elkaar werd geslagen. Op die dag zal de „Shell-helpt”-folder nummer 13 verspreid worden. Een ander hoogtepunt van de aktie zal een openlucht manifestatie op 26 mei op het Burgemees ter Nielenplein in Heemskerk zijn. De Werkgroep Zuidelijk Afrika IJmond roept iedereen die een bijdrage aan de aktie wil leveren op kontakt op te nemen met Molly Springorum. Jan Ligthart- straat 45 in Heemskerk, Tel. 31049. ■A De luchtbrug over de sporen van station Uitgeest. Invaliden en bejaarden BEVERWIJK. De werkgroep „Vrouw blijf bij” zal op dinsdag 20 februari in het buurthuis Wijk aan Duin een bijeenkomst organiseren die in het teken zal staan van de vrouw die er alleen is voor komen te staan, b.v. door scheiding of door overlijden. Het is juist in deze tijd waarin er steeds meer één-oudergezinnen komen, dat dit onderwerp wel wat meer aandacht ver dient. Vaak komt het voor dat vrouwen er niet of nauwelijks op voorbereid zijn in eens alles zelf te moeten doen. Het is niet alleen de opvoeding maar ook de sociale en zakelijke kanten die voor de nodige problemen zorgen. „Vrouw blijf bij” heeft voor deze ochtend uitgenodigd Dineke Post uit Haarlem. Zij zal het thema „Als jé er alleen voor komt te staan” inleiden. Dineke Post gaat dit doen vanuit haar eigen ervaring. De ochtend zal duren van 9.30 tot 11.15 uur. De entree bedraagt 1 gulden. Aanwezig is een peuterspeelzaal voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij: Ineke Roersma, Calsplantsoen 35, tel. 02510- 37723.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7