Rob van Reijn Jungle Fever Bobby U Chris Barber Band Paco Pena Piet Kee UIT. agenda van amsterdam m! f THEATER MUZIEK ALLERHANDE if Kg wijzen Toneel en muziek Bioscopen 13 UITWIJZER FEBRUARI 19 7 9 DONDERDAG 22 X. INN ■I I |c •'f 791A15 Toneelschuur Haarlem. ^25 bulten- rheid van jen, een -niveau anmerking 23-250072 Assuran- voor het 1 in vaste latschapp! jel 48 te Première. In de Stadsschouwburg Haarlem heeft vrijdag om 20.15 uur de première plaats van De reis om de wereld in 80 dagen door het pantomimetheater Rob van Reijn. Een stuk naar het beroemde boek van Jules Verne over de Engelsman Phileas Fogg die wedt dat hij I een reis om de wereld kan maken in 80 dagen. Samenstelling, productie en regie Rob van Reijn. Na de première vrijdagavond zijn er nog twee voorstellingen in de stadsschouwburg, zaterdag eveneens om 20.15 uur en zondagmiddag om 14.30 uur. Drie Zusters. Vanavond om 20.15 uur in de Stadsschouwburg Haarlem Drie Zusters, zoals het stuk De Drie Zusters van Anton Tsjechov - in een nieuwe vertaling van Chiem van Houweninge en Ton Lutz - bij het Publiekstheater is gaan heten. Een Tsjechov-opvoering waarin echte mensen rondlopen, waarin elke cliché-matigheid en mannetjesmakerij is verdwenen. De voorstelling die het Publiekstheater, onder regie van Hans Croiset, heeft gemaakt is er een waarbij de werkelijkheidszin sterk naar voren is geschoven. Naarmate de tijd voortgaat wordt het steeds duidelijker dat het grote geluk nooit vervuld zal worden. Olga (Sigrid Koetse) trouwt niet, Masja (Petra Laseur) krijgt haar grote liefde niet en Irina (Christine Ewert) moet de hoop op haar ideale man tenslotte opgeven en een verstandelijke keuze doen. Swingpop. Eind van de maand zijn er enkele opvoeringen van de musical Swingpop, geschreven door Seth De Stier en de Maagd. Het Zuidelijk Toneel Globe speelt enkele avonden, vanavond, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur, in de Toneelschuur de komedie De Stier en de Maagd van de Noorse schrijver Knut Faldbakken. De zogenaamde traditionele rolverdeling tussen man en vrouw staat een avond lang op een komische manier ter discussie. Voor een recensie zie de kunstpagina van vandaag. Gaaikema, in de Haarlemse Stadsschouwburg. Met in de leidende rollen Lex Goudsmit, Sylvia de Leur, Robert Long, Leen Jongewaard en Nelleke Burg. Swingpop gaat over een etalagepoppenfabriekje dat door een Amerikaans bedrijf is overgenomen en moet gaan sluiten. Het Amerikaanse bedrijf wordt vertegenwoordigd door Moenen (de duivel) die de aan Swingpop verbonden ontwerper Guido op „Faustiaanse” wijze aan banden legt, als Guido met hem mee naar Amerika gaat (zijn ziel verkoopt) schenkt Moenen hem de ideale pop-vrouw. Volgende week dinsdag tot en met vrijdag, aanvang 20.15 uur. Foots barn. In de Toneelschuur woensdagavond een extra voorstelling: de Footsbarn Theatre Company - de enige professionele theatergroep in Cornwall, Engeland, - met Jungle Fever. Sinds de oprichting in 1971 heeft het gezelschap een internationale reputatie opgebouwd door het produceren van stukken met een unieke pantomime-stijl. Vrij recent was hét gezelschap in Nederland nog te zien met een vrije bewerking van De Storm van Shakespeare. Jungle Fever is een spektaculaire pantomime-musical, opgevoerd, in de diepste donkerste jungle, door achèacteurs. Aanvang 20.30 uur. Perspekt. Maandag in de Stadsschouwburg Haarlem De Bolhoedmannen van de Haarlemse technische theatergroep Perspekt. Vier bolhoedmannen en hun schijnbare leider ontmoeten elkaar in de bibliotheek van een voornaam openbaar gebouw. Bij vier van hen komt langzaam een bepaalde eigenaardigheid aan de oppervlakte. Als toneeldecor gebruikt Perspekt drie verrijdbare projectieschermen waarop prachtige dia’s en een film worden getoond. Aanvang 20.15 uur. Peter Faber. Begin maart, volgende week donderdag tot en met zaterdag, in de Toneelschuur de Peter Faber Show. In dit soloprogramma brengt Peter Faber een hele reeks mannetjes tot leven, zoals meneer Fabers bodyguard en de assistent die het publiek moet(bezighouden tot meneer zelf komt. Aanvang 20.30 uur. Jan Nelissen. Als twaalfjarige jongen schreef Wolfgang Amadeus Mozart „Bastien et Bastiënne”, een kleine komische opera in één acte. Het poppentheater Jan Nelissen voert Bastien et Bastiënne vrijdagavond om 20.15 uur uit in cultureel centrum ’t Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede. Na de pauze het improvisatiespel Het notarishuis, een melodrama in drie acten, waarbij alle figuren die iets hebben in te brengen een merkwaardige dood sterven. Goethe. In de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem dinsdag om 20.30 uur een ingelaste voorstelling: Stella door de Rotterdamse groep F Act, die is opgezet om jonge regisseurs een kans te bieden. Goethe schreef Stella op 26-jarige leeftijd, zijn romantische periode. Stella gaat over twee vrouwen, Stella en Caecile, die beiden van dezelfde man houden en beiden door die man zijn verlaten. Als zij elkaar ontmoeten weten zij daar niets van en er groeit een diepe vriendschap. Maar als de man terugkeert bij zijn vriendin Stella ontmoet hij daar ook Caecile, zijn vroegere vrouw. Na wat moeilijke momenten besluiten zij tot een menage a trois. Regisseuse Vonne van der Meer heeft het stuk van Goethe drastisch bewerkt. Ze verlengde het oorspronkelijke tijdsverloop van twaalf uur tot een hele zomer, waardoor zij reliëf kon aanbrengen in de relatie tussen de twee vrouwen. De romantiek die Goethe in zijn stuk oproept wordt in haar regie drastisch gerelativeerd. Els van Rooden. Een mengeling van huiver, spanning en ontroering, zo ligt ongeveer de sfeer bij het toneelstuk Bobby, een monoloog van ruim drie kwartier van de Engelse schrijver John Halkin. Een stukje hallucinerend toneel, opgevoerd door Centrum, onder regie van Henk Rigters. Els van Rooden is de vrouw die vertelt over een auto-ongeluk dat haar is overkomen. Vlak voordat zij van de weg af schoot zag zij plotseling in de voorruit van haar auto een mannengezicht, terwijl ie een babystem hoorde roepen „mamma, mamma”. De vrouw ontdekt dat op de plaats al eerder een soortgelijk ongeluk is gebeurd. Daarbij werd een jonge vrouw, die plotseling de weg overstak, doodgereden. Ze gaat op zoek naar de identiteit van de overleden vrouw en neemt de rol van de overledene over, identificeert zich via waanvoorstellingen met haar. Halkins relaas over afschuwelijke eenzaamheid is woensdag te zien in het lunchtheater in Toneelschuur II, aanvang 12.30 uur. Fotografie. „Denkbeelden in fotografie”, zo heet de expositie die komende zondagmiddag in het Noordelijke Koetshuis van het landgoed Beeckestijn in Velsen van start gaat. Op deze tentoonstelling, die wordt verzorgd door de stichting Felison, is het werk van 13 zeer uiteenlopende kunstenaars te zien die door middel van een fotografisch beeld een bepaalde gedachte of idee vorm hebben gegeven. De deelnemende kunstenaars zijn achtereenvolgens Frank Aalders, Hans Biezen, Mari Boeyen, Pieter Engels, Hans Eykelboom, Sigurdur Gudmundsson, Hreinn Fridfinnson, John Liggins, Harry de Kroon, Sef Peeters, Flavio Pons, Niolaus Urban en Jakob Zekveld. Met uitzondering van de maandag is het koetshuis elke dag geopend van 14-17 uur. De expositie loopt tot en met 25 maart. Politiek circus. In het Provinciehuis aan de Dreef in Haarlem loopt tot en met 2 maart een expositie van de Bentveldse beeldhouwster Bep Sturm-van den Berh. Ze maakt sinds enkele jaren beelden op het thema van de spelende mens Waarvoor ze het circus als decor uitkiest. In haar nieuwste werk betrekt ze dit thema bij de politiek dat leidt tot het thema van het politieke circus. Haar beeldjes krijgen daardoor veel van wat tekenaars met spotprenten bedoelen. We zien Ed van Thijn die zijn PvdA- stokpaardje berijdt, Van Agt als clown die al etend zijn „bestek” presenteert en Van der Stoel in een China-act. Dagelijks geopend van 9-17 uur, met uitzondering van het weekeinde. Cabaret 220 volt. Het Nijmeegse cabaret 220 volt brengt vrijdag en zaterdag, na een optreden in de cabaretweek, weer hun eerste programma Première in Toneelschuur II. Een tweemansformatie. Benno Hagenbeek houdt zich als Benno-Boy jr. bezig met nachtbraken, café-bezoek, snelle motoren, een held in zijn eigen droomwereld. Hans de Jong is de man die behoedzaam functioneert, doordachter te werk gaat en hier en daar diplomatieke bemiddelingspogingen aanwendt. Aanvang 20.30 uur. appij; ur; ifonds; in van ca. verhoogd uden! William Byrd en de Cornet Voluntary van William Walond. Aanvang 20.15 uur. Forte-piano. Kees Rosenhart speelt za terdag in De Hoeksteen, N.S. halte Stati on Santpoort-Zuid, werken van Haydn en Mozart op een forte-piano, gebouwd door Koen Vermeij naar een instrument van Johann Andreas Stein. Rosenhart, titu lair organist van de Waalse Kerk in Haar lem, is vooral bekend als vertolker van orgel en klavecimbelliteratuur uit de ba rok. Hij raakte echter ook geïnteresseerd in het vervolg op de barok. Daarom speelt hij ook clavichord en forte-piano. Aan vang 19.30 uur. H.J.C. In de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37, vrijdagavond een optreden van het oudestijl orkest de Whi te House Orchestra. Dit orkest, dat is samengesteld uit tien mannen en vrou wen en bestaat sinds april 1978, speelt in de „hot dance” stijl van de jaren twintig en dertig. Aanvang 22 uur. Zaterdag is in de H.J.C. een kwartet te beluisteren dat bestaat uit gitarist Bill Arensma, pianist Frans van Tongeren, bassist Fred Pronk en drummer Ralph de Jong. Zij zijn of waren zeer regelmatige gasten tijdens de sessions in de H.J.C. Het kwartet zal niet uitsluitend in die vorm optreden, maar ook als duo en trio. De avond, die om 22 uur begint, staat onder auspiciën van de Klup Improviserende Musici en is dus gratis toegankelijk. Harry Verbeke. Vanavond in cultureel centrum ’t Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede, het Harry Verbeke Quartet, tetbewerking van de Nederlandse compo nist en Seelinckkenner Bernard van den Sigtenhorst Meyer; het strijkkwartet in g op. Posth van Schubert; het strijkkwartet van George Antheil en samen met pianist Paul Prenen het Piano Quintet opus 81 van Dvorak. Het Mondrjaan Kwartet werd in 1975 opgericht. Het werd gecoa- ched door Jeanelotte Hertzberger aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. Jan Eric van Regteren Altena, Lau- ran Bos en Sabeth Pieterson studeerdén bij Jeanelotte Hertzberger. Jan Erick van Regteren Altena studeerde verder bij Herman Krebbers en directie bij Anton Kersjes, Laurian Bos volgt lessen bij Mark Lubotsky, Sabeth Pieterson stu deerde bij altist Paul Doctor in New York. Eduard van Regteren Altena stu deerde bij René van Ast in Den Haag en voltooide zijn opleiding bij Anner Bijis- ma aan het Sweelinck Conservatorium. Paul Prenen studeerde aan dit conserva torium piano bij Jan Wijn. Jaap Spigt. Het vierde en laatste con cert in de serie orgelconcerten op het Leonard v.d. Brink-orgel concerten in de St. Bavokerk, Herenweg 88, Heemstede, wordt volgende week donderdag ver zorgd door klavecinist Jaap Spigt in sa menwerking met Gert Oost, organist van de N.H. Kerk te Bunnink. Het program ma vermeldt werken van Colizzi, Swee linck, Ruppe, De Fresch, Blanco, Joh. Christiaan Bach en Joh. Christoph Friedr. Bach. Aanvang 20.15 uur. Goltfusz. De Sassenheimse organist Vishal op de Grote Markt in Haarlem gehouden. De tentoonstelling laat de grafiek (etsen, litho’s) zien die in de map wordt aangeboden en bevat daarnaast ook recent werk van de deelnemende kunstenaars. De map heeft een oplaag van 50 stuks (prijs 900 gulden) en kan tijdens de tentoonstelling worden' aangekocht. De presentatie van de map en de opening van de tentoonstelling heeft vrijdagavond om 20.30 uur plaats in de Vishal. Men kan er tot en met 25 maart dagelijks van 10-17 uur terecht, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Boekhandel. Nico Scheepmaker houdt komende zaterdagmiddag bij boekhandel Coebergh op de Gedempte Oude Gracht in Haarlem het nieuwste boek van Herman Pieter de Boer ten doop, getiteld „Het Herenhotel”. De Boer is daarbij zelf aanwezig om het eerste exemplaar in ontvangst te nemen en desgevraagd andere exemplaren van zijn handtekening te voorzien. Dat gaat vanaf 13.30 uur gebeuren. Blauw. Naar aanleiding van het verschijnen van de map „Blauw, tien Haarlemse kunstenaars” wordt een expositie van Haarlemse grafici in de en Jeanne Vos een Sonate van Jean- Marie Leclerc. Met een aantal leden van het koor Pius-X, onder leiding van A. van der Zanden, wordt de Messa della Dome- nica van Frescobaldi ten gehore ge bracht, alsmede een serie Versetten „Ave Maris Stella” van verschillende compo nisten. Hans van Nieuwkoop bespeelt het Goltfusz orgel solo in The Battle van Edith Volckaert, soliste bi] het NPO. dat bestaat uit tenor-saxofonist Harry Verbeke, pianist en componist Irv Ro- chin, Max Bolleman, drums en perscussie en Harry Emmery, bas. Aanvang 20.15 uur. Trio Peter ten Have. Eveneens in Zandvoort, maar dan zondagavond in de Colonel, Stationsstraat 20, vanaf 22 uur het trio Peter ten Have met zang van José de Koning. Het trio bestaat uit Peter ten Have, piano, Hans Beun, slagwerk en Henk Scheffer, bas. Entree vrij. Qbus. De ontwikkeling van de gitaar en de gitaarmuziek komen aan de orde tijdens een koffieconcert zondag van 12 tot 14 uur in het Vormingscentrum voor Jong Volwassenen Qbus, Kanaalstraat 270, Lisse. Tony Gottschalk, gitaarleraar aan de Stedelijk Muziekschool in Den Haag geeft een overzicht van de geschie denis van dit instrument, te beginnen met de renaissance-luit. De instrumenten worden uiteraard ook bespeeld. Hiervoor zijn composities uitgekozen uit de periode van de zestiende eeuw tot heden. Muziek uit India. Zondagmiddag van af 15.30 uur muziek uit India in Zero, Bakenessergracht 8, Haarlem. Jamal-Ud- din Bhartiya speelt sitar, begeleidt op tabla en tanpura. Hij is een leerling van Ravi Shankar en leidt sinds 1972 een muziekschool in Amsterdam. Vooraf gaande aan dit concert worden enkele documentaires over cultuur in India ver toond. Aanvang 14 uur. Barrelhouse. In de Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofddorp treedt zater dag vanaf 20.30 uur de Haarlemse blues- rockgroep Barrelhouse op. De groep be staat uit Johnny la Korte, leadgitaar, Han van Dam, piano, Jan Willem Sligting, basgitaar, Bob Dros, drums ën Tineke Schoenmaker, zang. La Salle’s. In de Sneeuwbal, Herenweg 111, Heemstede, zaterdagavond rock roll door La Salle’s, Helmut La Salie, zang, Marcel Witteveen bas en zang, Fred B., drums, Pete Turner, gitaar en zang en Charley Engering, gitaar en zang. Aanyang 20.30 uur. Winterconcert. De Heemsteedse Har monie St. Michaël geeft zaterdag haar jaarlijkse winterconcert in de aula van het Chr. Atheneum Adriaen Pauw, Ir. Lelylaan 10, Heemstede, aanvang 20 uur precies. Gastorkest is het Symphónie-or- kest Bloembollenstreek. Beiden staan on der leiding van W. van Duyn. Het symp- honie-orkest speelt Werken van Handel, Barbirolli, Jurriaan Andriessen en Men delssohn; het harmonieorkest werken van Orff, Wagner en Katsjatoerian. Hans van Nieuwkoop treedt vrijdag avond in de Hervormde Dorpskerk van Sassenheim in de Goltfusz-concert op als solist en als begeleider van het violiste nechtpaar Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Gedrieën voeren zij werken uit van Fre scobaldi, Willem de Fresch en Handel. Zonder begeleiding spelen Bouw Lemkes NPO. Het Noordhollands Philhar- monisch Orkest geeft vrijdag om 20.15 uur het derde en laatste concert in de serie C „Meestervioolconcerten van de twintigste eeuw” in het Concertgebouw Haarlem. Dirigent is de Nederlander Lu cas Vis, die Otaker Trhlik vervangt. Als solisten zijn uitgenodigd de violiste Edith Volkcaert en de Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk, die voor het eerst in tijden weer bij het NPO speelt. Uitge voerd worden het Concert voor orgel en koperblazers van Albert de Klerk, Sym fonie nr 2 voor strijkorkest en trompet van Honegger en het Vioolconcert opus 99 van Sjostakowitsj. Edith Volckaert kreeg haar opleiding aan het Koninklijk Muziekconservatorium in Brussel, waar zij ook al op twintigjarige leeftijd full time docente werd. Ze heeft gewerkt met onder andere Franz André, Paul Klecki en André Vandernoot. Zij bespeelt een zeldzame Guarnerius uit 1732. Kamerkoor. Door het plotseling ui teenvallen van het kamerorkest Amster dam Sinfonietta kan het concert van avond in het Concertgebouw Haarlem geen doorgang vinden. Daarom van avond het onlangs wegens het slechte weer af gelaste gemeentelijke orgel concert door Piet Kee met medewerking van het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Hans van Hombergh. Aan vang 20.15 uur. Voor de pauze worden Franse en Hongaarse werken uitgevoerd: Vierne-Cathédrales (orgel); Ravel - Trois Chansons; Kodaly-drie koorwerken (a ca- pella); Pange lingua (koor en orgel). Na de pauze Nederlandse werken: Daan Man- neke-Patronen (orgel), een suite van zes korte delen, gebaseerd op één twaalftoon- reeks; Robert Heppener-Del Inbilo del core, che esce in voce (koor) en Hendrik Andriessen-Sonata da chiesa (orgel). Liederenserie. Volgende week donder dag in het Haarlemse Concertgebouw het derde concert in de liederenserie Max van Egmond, bas-bariton en Carolyn Watkin- son, alt-mezzo, geven dan een recital in de tuinzaal. Zij worden begeleid door de pianiste Tan Crone. Gezongen worden werken van Fauré, Respighi en Schu mann. Aanvang 20.15 uur. Carolyn Wat- kinson studeerde in Manchester, aan het Muzieklyceum in Amsterdam en bij Meinhard Kraak aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag, waar zij in 1977 de Prix d’excellence behaalde. Zij volgde tevens cursussen bij Hans Hotter en Pier re Bernac. Jazz-and bluesband. De Chris Barber Band bestaat al meer dan 25 jaar. Leden zijn Chris Barber, trombone, Sammy Ri- mington, klarinet/altsax/fluit, John Croc ker, klarinet/altsax/tenorsax, Vic Pitt, bas/basgitaar, Pete York, drums, Pat Hal- cox, trompet. Johnny McCallum, gitaar/ banjo en Roger Hill, gitaar. Zij brengen niet alleen oude jazz, maar ook rythm and blues, rock- en popmuziek. Chris Bar ber’s Jazz and Bluesband treedt zondag om 21 uur op in het Concertgebouw Haarlem. Flamenco. Zaterdagavond geeft de- virtuoze flamenco-gitarist Paco Pena een concert in de tuinzaal van het concertge bouw Haarlem. Flamenco-muziek in de meest pure vorm. Aanvang 20.15 uur. Zolderconcert. Eveneens zaterdag om 20.15 uur in concertzaal Kadens, Smede straat 31, Haarlem, in de Zolderconcert- serie het Mondriaan-kwartet, bestaande uit Jan Erik van Regteren Altena en Lau rian Bos, viool, Sabeth Pieterson, altviool en Eduard van Regteren Altena, cello. Op het programma: Chromatische Fantasie van J. Pzn Sweelinck, in een strijkkwar- Nog tot en met komende zondag is in gebouw De Waag (ingang Spaarne. hoek Damstraat in Haarlem) een expositie te zien van jonge kunstenaars. Naast het keramische werk van Hendrien Wolf en Marja Bolt wordt er grafiek geëxposeerd van Kees Slegt. Van hem is ook deze „Hoed in gras”, een ets/aquatint die uit 1978 dateert. Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 uur: Mezzing met Harry de Wit, Cees van Zeist, Beppie Blankert, Kim v.d. Boon, Ina Draayer; za. 21.30 uur: Don Pullen Solo; wo. 21.30 uur: Leonie Jansen, Polo de Haas en Pierre Courbois, di. workshop o.l.v. Arnold Dooyeweerd; in de zaal exposeert Michiel Cnz. Dhont tekeningen en gemengde technieken. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t.e.m. 26 febr. 20.30 uur: „Nachtrit” door Theaterunie. regie Chr. Nortier m.m,v. Huib Broos, Linda van Dijck, Marja Habraken, Cor van Rijn en Jessalnin Starcke; vanaf 26 febr. 20.30 uur: „De stier en de maagd” door Zuidelijk Toneel Globe, regie Paul Vermeulen Windsant m.m.v. Teuntje de Klerk, Johan Leijsen en Allard van der Scheer. Carré (Amstel, tel. 225225) beh. zo. en ma. 20.15 uur: „Thuis Best” met Jasperina de Jong, zo. 14.15 uur; ma. 19.30 en 22 uur: The Jacksons. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) do. kleine zaal 20.15 uur: Tel-Aviv Kwartet m.m.v. David Chen, altviool (Haydn, Beetho ven, Mozart); vr. kleine zaal 20.15 uur: Paul O’dette, luit, Paul Sperry, tenor (Mouliné, Ba- taille, Dowland); za. grote zaal 15 uur: Royal Philharmonic Orchestre o.l.v. Hans Vonk (Mo zart, Walton, Strawinsky), 20.15 uur: Het Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Henryk Szeryng, tévens vioolsolist (Bach, Mozart), kleine zaal 20.15 uur Tel-Aviv Kwartet m.m.v. David Chen, altviool; zo. grote zaal 14.15 uur: Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Witold Lutoslaws- ki, sol. Dietrich Fischer-Dieskau, bariton (Lu- toslawski) en om 20.15 uur Garrick Ohlsson, piano (Beethoven, Brahms, Chopin), Spiegel zaal 11 uur: „Für Elise”, ma. kleine zaal 20.15 uur: Concerto Amsterdam o.l.v. Jaap Schro der, sol. Friedemann Immer, natuurtrompet. René Jacobs, countertenor (Mozart, Tele mann, Bach, Pergolesi en Bononcini); di. klei ne zaal 20.15 uur Vriendenkransconcert; wo. grote zaal 12.30 uur; Concertgebouworkest o.l.v. Kirill Kondrasjin, kleine zaal 20.15 uur: Jean Micault, piano (Chopin), wo. 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Kirill Kondrasjin, sol. Daniël Wayenberg, piano (Hindemith, Ra vel, Sibelius). Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat 404. tel. 233462) do. 20.15 uur: Fons Jansen 5, vr., za., zo. 20.15 uur: „Een gelukkige hand” van D. L. Coburn met Caro van Eyck en Guus Her- mus, regie Karl Guttmann. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20.15 uur: Nationaal Ballet - Fokinepro- gramma (Les Sylphides, Le spectre de la rose, Petrosjka); vr. en za. 20.15 uur en zo. 14 uur: „Drie Zusters” door Publiekstheater, regie Hans Croiset m.m.v. Wiesje Bouwmeester, Mariëlle Fiolet, Sigrid Koetse, Petra Laseur. Max Croiset, Jules Croiset e.a.; ma. 20 uur „Madame Butterfly”, opera van Giacomo Puc cini met het Omroeporkest o.l.v. Bohumil Gre gor, regie Friedrich Petzold, sol. Annett An- driesen, Sung-Sook Lee, Pieter van den Berg, Nico Boer, John Bröcheler, Adriaan van Limpt, Nico Schaap; di. 20.15 uur: De Mensen hater door Toneelgroep Globe; wo. 20 uur: Madame Butterfly. Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192) „Inte riors”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Brutti sporchi e cattivi”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19-15 en 21.45 ‘uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Superman”, toeg. all leeft., dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45, 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Super man”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.15, 22 uur. zo. 13.30, 16.15, 19-.15 en 22 uur. Calypso Club „Jaws 2”, toeg. 12 jaar, dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „De Por- noboerderij”, toeg. 18 jaar, Kdag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „They called him Bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Bilitis”, toeg. 16 j., dag. behalve do. 18.45 en 21.30 uur. Vr. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „The Kfury”, toeg. 16 j., dag. behalve do. 19 en 21.30 uur. Vr. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Ice Station Zebra”, toeg. 12 j., dag. 20 uur, za. zo. ook 14 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Boccacio 70”. toeg. 16 j„ dag. 20.15 uur en „Pentimento”, toeg. 16 j., dag. 20, 22 en 24 uur. City 1 (Leidseplein, tel. 234579) „A wedding”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, zo. 13.15, 16 en 19 en 21.45 uur. City 2 „Even en oneven”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 19.15, 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „The Fury”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. City 4 „Horse feathers”, toeg. alle leeft., dag. 15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 6 „Strandverlangens”, toeg. 16 j., dag. 13.30. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 7 „The Buddy Holly story”, toeg. alle leeft, dag. 15.45, 18.45, 21.15 uur. Bambi”, Ktoeg. alle leeft., za. t.e.m. wo. 13.45 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „Samen uit samen thuis”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „Le souffle au coeur”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 Desmet (PI. Middenlaan 4A, tel. 226551) „2001: A space Odyssey”, toeg. 12 jaar, dag. 20.15 uur.K Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Superman". Ktoeg. alle leeft., dag. 18.45 en 21.30 uur behal ve di. za. ook 13.30 ur, zo. ook 13 en 16 uur, ma. Ken di. ook 13.30 uur, wo. ook 15 uur. F Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. K340469) „De kat van de Melkweg”, toeg. alle leeft., do. vr. 14 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 19 uur, zo. ma. di. wo. 13.30, 16 en 19 uur.K Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „I never promised you a rose garden”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.45 en 22 uur, vr. za. ook 00.30 uur. Leidseplein Theater :tel. 235909) „I never promi sed you a rose garden”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „They called him Bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67. tel. 248933) „Fiona, een heet blondje”, toeg. 18 j„ dag. 11.30, 13.30. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „The silent partner", toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 2 „De prijsvéchter”. toeg. 12 j„ dag. 14.15, 19, 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19, 21.30 uur. Rex (Haarlemmertstraat, tel. 246132) „Kung Fü duivels”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Grease", toeg. alle leeft., dag. 19, 21.30 uur, za. ma. di. wo. ook 14.15 uur, zo. ook 13 en 15.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Una gior nata particolare”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Revenge of The Pink Panther”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Rembrandtplein, tel. 243363) „Super man”, toeg. alle leeft., dag. 18.45 en 21.45, uur, do. vr. ma. di. 14 uur, za. zo. wo. 12.45 en 15.15 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Herfstsonate”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Pourquoi pas”, toeg. 16 j., zaal 1 dag. 19.45, en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. „Reperages”. toeg. 16 j„ in zaal 2 dag. 19.45, 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Een vrouw als Eva”, toeg. 16 j.. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Mogliamante”, toeg. 12 jaar, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur. Tuschinksi 4 „Het tweede ontwaken van Chris ta Klages”, toeg. 16 je. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The thirty nine steps”, toeg. 16 j. dag. 14.30, 18.45, en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Deutschland im herbst”, toeg. 16 j„ dag. 13.30. 19 en 21.30 uur. zo. 15, 19 en 21.30 uur. Cocki Boonstra (1J en Pauline van Rhenen in Stella, een stuk voor verliefden, door F Act; dinsdag in de Toneelschuur Haarlem. 8ssk I r

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13