Geluidsdeskundige verwerpt luchthaven Markerwaard agenda partnerstad Neuwied in Petrusschool winnaar van medische verzorging in het weekeinde Smokkelaar van 1 Tweede discussieronde 3 heroïne krijgt tweeënhalf jaar tafeltennisstrijd v faillissementen kort ijmondnieuws ADO-ploeg winnaar spelregelwedstrijd Ka Pa In weekeinde 31 maart-1 april I 6 IJMOND V 1 VRIJDAG 2 3 FEBRUARI 19 7 9 VO( Heemskerk J r Twee jaar voor mededaders (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. De aanleg van een Tweede Nationale Luchtha ven in de Markerwaard is niet alleen onnodig, maar uit oogpunt van geluidshinder bovendien on gewenst. De overlast door vlieg tuiglawaai kan veel beter worden bestreden door de aanleg van een vijfde landingsbaan op Schiphol, gepaard aan een gewijzigd baan gebruik. De capaciteit van Schip hol zal daarbij voldoende zijn tot ver na het jaar tweeduizend. Al dus schrijft de Nijmeegse ge- luidsspecialist Wim Verhave in zijn studierapport „Eén of twee Nationale Luchthavens”, dat hij gisteren openbaar maakte. Beverwijk Wijk aan Zee In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Jill ÜIS Si Vijfde Schipholbaan beste oplossing vliegtuiglawaai I zal op zaterdag 31 maart en zondag 1 april een vervolg krijgen in Neuwied. (Van een medewerker) VELSEN-IJMUIDEN u. 1 De rechtbank achtte bewezen, dat de drie mannen op 29 november van het vorig jaar 3,6 kilo heroïne via Schiphol Nederland hadden binnengevoerd. In het geval van de 24-jarige man verwierp de rechtbank het door de raadsman, mr. J. van der Haven, aangevoerde beroep op overmacht. Omdat de man gechanteerd en bedreigd was, zou hij volgens Van der Haven onvrijwillig bij het gevaarlijke spel betrokken zijn geraakt. De rechtbank was van mening, dat de man zich vrijwillig in de kringen van de heroïnesmokkel had begeven en daarom had moeten weten, dat chantage en bedreiging in dat soort kringen aan de orde van de dag zijn. De zaak tegen een 29-jarige Fran^aise, die eveneens bij de smokkel betrokken was, is door de rechtbank voor nader onderzoek aangehouden. Belangrijk uitgangspunt voor Verha- ve’s studie is de ontwikkeling in de vlieg tuigindustrie, die steeds geruislozer vlieg machines oplevert. Verhave: „De belang rijkste problemen spelen zich nu en in de nabije toekomst af. Over twintig jaar maakt een vliegtuig niet meer geluid dan een passerende stadsbus. Een Tweede Na tionale Luchthaven, die pas over circa 25 jaar gereed kan zijn, is dan ook mosterd na de maaltijd. Die kan er pas zijn als het ergste leed al is geleden. Daarom moeten de omwonenden van Schiphol niet langer accepteren dat de Markerwaard hen als een soort zoethoudertje wordt voorgehou den. Dat is gewoon beduvelarij”. Wat de capaciteit van Schiphol betreft, is de aanleg van een luchthaven in de Markerwaard volgens Verhave al hele maal niet nodig. In zijn rapport toont hij aan, dat het bestaande Haarlemmermeer- DRIEHUIS. De deelnemende jeugd- ploeg van het Heemskerkse ADO ’20 ein digde donderdagavond als winnaar in de jeugdspelregelwedstrijd waarvan de fi nale werd gehouden in de VSV-kantine te Driehuis. De Heemskerkse ploeg vergaar de hier in totaal 586 punten en sleepte daarmee de Aldert Gravemakerbeker in de wacht. De ADO-coach kon na afloop het kleinood in ontvangst nemen van mevrouw Gravemaker. Verhave bepleit voorts een verdere be perking van nachtvluchten, onder meer door uitbreiding van het aantal nachturen BEVERWIJK. Evenals vorig jaar is het eerste team van de Petrusschool eer ste geworden in het tafeltennistoemooi voor basisscholen. Raadscommissie Maandagavond 5 maart vergadert in ’t Stadskantoor de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid. Op de agenda staat o.a. de nota standplaatsenbeleid 2 van het woonwagencentrum IJmond en de brief van de SSKZ inzake de uitwerking van het ziekenhuisbeleidsplan. A. Th. van den Braak, wonende te Be verwijk, Schans 38, zaakdrijvende te Be verwijk, Hilbertsplein 28. Rechter-com- missaris: mr. J. S. Verspyck Mijnssen. Curator: mr. J. P. S. van Schaik, advocaat en procureur te Beverwijk, Prinsesselaan la, pb. 1001 Beverwijk. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland, Stumphius- straat 45, tel. 24000, Beverwijk, telefoni sche afspraken van maandag tot en met vrijdag. De ter ste aci to< ve he va ka de Tj Ze D< Kt ee de bi; Tandarts: Zie onder IJmuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Zuster A. Pels, tel. 02518-55421. VI dire reau verv dens de 1 info: verk CD2» verg acht HA bur litti lam op van van De tuin den lede - Ui afde de land plaa penr over vraa jong deel Veis I w< eei y< we We ba (te Ei 07: I ze, Le Ro de: gr< va: ko tie er W8 pa 1 uit HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher, Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt: van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door F. Naber, Jan van Kuikweg 203, Heemskerk, tel. 32475. Zondag van 00.00 tot 20.00 uur J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, tel. 32240. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur; algemeen alarmnummer 38295. en door verhoging van de landingstarie- ven. Ook stelt hij voor om bij dwarswind minder snel het voorkeurs-baangebruik op Schiphol los te laten. Net als in het buitenland zou volgens hem twintig kno pen dwarswind toelaatbaar moeten zijn. Tenslotte noemt de ingenieur isolatie van woningen. Wegens het gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van 20 februari 1979 opgeheven het faillissement van: Gerrit Johannes Jozef Morriën, wonende te IJmuiden, Roerstraat 15, uitgesproken op 16 januari 1979, curator mr. J. S. Pen te IJmuiden. L. Klijn, wonende te Velsen, Wijkerstraatweg 145, uitgesproken op 5 juli 1977, curator mr. J. P. S. van Schaik te Beverwijk. is gu ge re: ne Vc tir H. zei ba on Vc in: le ne va 9 baar onder het centrale telefoonnum mer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m. vrijdag van 9.00-11.30 uur. Tel. 02550-18888. SANTPOORT Artsen: Dr. A. J. Th. van Wely, Hoofd straat 268, Santpoort-Noord, tel. 023- 378510. Apotheek: Meerwijk, Stresemannlaan 2, Haarlem, tel. 023-337604, Kruisstraat Apotheek, Kruisstraat 6, Haarlem, tel. 023-320727, Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-N., tel. 023- 378284. Voor inlichtingen telefoon na 17.30 uur of in het weekeinde 023-320713. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67, Santpoort, tel. 023-376874. Voor hoofd kantoor: zie Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening in Midden-Kennemerland. Zie Beverwijk. T elefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14.00 uur tot zon dagavond 18.00 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Donderdagmiddag werden in het club huis van tafeltennisvereniging Rapidity aan de Eenhoornlaan de finales gespeeld. Wat is de club van de pseudo-vijfde baan? De grote bulk van het luchtverkeer kan via deze baan worden afgewikkeld, waarbij de vliegtuigen niet over woonge bieden van belang hoeven te vliegen. Daarnaast stelt Verhave voor om de Zwa nenburgbaan (de vierde baan) niet volle dig te sluiten, maar in zuidelijke richting te blijven gebruiken. Zwanenburg blijft daarbij buiten de lawaaizone, terwijl Aalsmeer kan worden ontlast doordat de vierde baan een stukje verkeer van de Aalsmeerbaan kan overnemen. De laatste baan zou voor landingen kunnen worden gebruikt, de Zwanenburgbaan voor starts in zuidelijke richting. Aan het toernooi, dat in de afgelopen weken is verspeeld, namen 4 teams van 9 scholen deel. In de finale kwamen donder dagmiddag de Petrusschool en de St. Jo zefschool uit Velsen-Noord. De Petrus school won drie van de vier partijen en verloor er een. Om de derde en vierde plaats streden de teams van de Kameleon- school en Petrus 3. De Kameleonschool toonde zich de sterkste. Het winnende team van de Petrusschool bestond uit Ab Geldermans jr., Herman Diekman, Re- mon Pompman en Ben Geldermans. De heer J. Zuiderwijk reikte namens de schoolsportcommissie de prijzen uit. Hij deelde mee, dat de nummers 1 en 2 aan de finales van de regio Kennemerland mo gen deelnemen, waarvoor zich teams uit de Haarlemmermeer, Haarlem en Akers loot hebben geplaatst. Deze finale wordt op 24 maart in Akersloot gehouden. De deelnemende ADO-ploeg kan na dit fraaie wedstrijdresultaat deelnemen aan de landelijke spelregelwedstrijden voor het district West I die in april in Utrecht worden gehouden. Tot een opmerkelijke individuele prestatie kwam de ADO-deel- nemer J. van Roon. Hij toonde zich met een eindnotering van 170 punten de aller beste deelnemer van de winnende ploeg. Als tweede eindigde donderdag De Ken- nemers I met 50 punten, verdere eind rangschikking: 3. VSV 504 punten, 4. ADO ’20 II 497 punten, 5. De Kennemers II 416 punten en 6. Velsen 414 punten. Aan de finale gingen voor het gehel gebied IJ mond drie voorronden vooraf. De scheids- rechtersvereniging IJmond had de orga nisatie in handen. HAARLEM. De rechtbank heeft op I dinsdag 20 februari 1979 in staat van faillissement verklaard: N. den Boer, Wo nende te Hoofddorp, gemeente Haarlem mermeer, Graan voor Visch 13811. Réch- ter-Commissaris: mr. J. S. Verspyck Mijnssen. Curatrice: mr. L. M. M. Buijs-da Costa, advocaat en procureur te Aals meer, Kanaalstraat 15. Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. T andarts: voor IJmuiden, Velsen en Drie huis alleen voor spoedgevallen op zater dag en zondag van 17 tot 17.30 u.: dr. G. Vink, Hoofdstraat 246, Santpoort, tel. 023-378451. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, IJmuiden, tel. 02550-14229. Dierenarts: Dr. P. Goedhart, Schalkwijk, tel. 023-339394, b.g.g. Informatiedienst, tel. 023-313233. Interkerkelijke Gezinsverzorging en be jaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: zie Beverwijk. Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Sociaal Advies Bureau: zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 02510- 33534. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging, tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kenne- merlaan 143, IJmuiden tel. 02550-13936. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkge bouw Andromedastraat 3, IJmuiden, tel. 02550-13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkgebouw Kennemer- laan 143, IJmuiden. Gezondheidscen trum Duinwijk, Andromedastraat 1 en 3, IJmuiden. Deze adressen zijn bereik- BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, vrijdag 19.00 en 21.15 uur: „The fury”, 23.30 uur: „Meisjes die het grote werk niet schuwen”. Kennemer II, Zeestraat, vrijdag 19.S0 en 22.30 uur: „Who is killing the great chefs of Europe”. Luxor Theater, Breestraat. Vrij. 19 en 21.15 uur. „Een vrouw als Eva”. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Kerkstraat: t/m 10 maart: „Be stuurde ruimte”. (Bezichtiging tijdens openings uren) DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000 Openbare bibliotheek, Kerkstraat: Volwasse nen 18.30-21 uur, zat. alle leeftijden 10-12.30 uur. K. Smithstraat, zat. gesloten. .z. - Hercules De jaarvergadering van de christelijke gymvereniging „Hercules” is vrijdagavond 9 maart in De Opgang te Beverwijk. Op de agenda prijkt o.a. het voorstel van het bestuur om de contribu tie te verhogen en de bespreking van het idee een rommelmarkt te houden. De ver gadering begint om 20 uur. De pseudo-vijfde baan heeft volgens Verhave nog een voordeel boven een ge draaide vierde baan, die tot op heden steeds door anti-lawaai-activisten is ge propageerd. Tijdens de draaiing van de vierde baan zou al het vliegverkeer zich via de overige drie banen ^moeten af spe len. Daarbij zouden zoveel mensen wor den gehinderd gedurende de vier jaren van aanleg, dat het nuttig effect daar nauwelijks tegen op kan wegen. KIC Zondagmiddag 13.30 uur begint in de kantine van KIC op het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord een klaverjas- competitie. Hoofdprijs is een fiets. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Verséle- wel de Witt hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door C. Pernot, Vondellaan 34, tel. 26820. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmorgen 9 u. tot maandagmorgen 9 u. door J. Reddin gius, Vondellaan 48, tel. 25551. T ijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot maandagavond 9 uur door J. Zeijlmans, Hoogdorperweg 48a, Heemskerk, tel. 30666. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 23 februari 17.30 u. tot vrijdag 2 maart 17.30 u. Apotheek Kroonenberg, Wijker- baan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts: H. van Loenen, Prinsesse laan 3, Beverwijk, tel. 02510-27775. Dierenambulance: Zie onder Heems kerk. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Bvan 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan Büllerlaan 10, tel. 35215. Beverwijk. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: mevr. J. Kruidenberg, H. Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 02510-32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”, Kerkstraat 46, tel. 29195, Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur. Van de Hoopstraat 27, tel. 26177, Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwij zer: Van vrijdagavond 18 uur tot zondagavond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6, vrijdag alle leeftijden 18.30-21 uur, zat. alle leeftijden 10-12.30 uur. Camaval KIC Vrijdagavond 23 fe bruari (vanavond dus) gaat KIC-handbal carnaval vieren in de kantine op het sport park Rooswijk in Velsen-Noord. Het feest begint om 20 uur. Muzikale medewerking van The Seastars. BEVERWIJK. November vorig jaar werd in het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof een discussiemiddag gehouden tussen vertegenwoordigers van de diverse politie ke partijen en geïnteresseerde burgers over Europa in zijn algemeenheid en de Europese verkiezingen van juni 1979 in het bijzonder. Deze middag werd georgani seerd in het kader van de partnerschaft tussen Neuwied en Beverwijk. De discussie Alle landelijke politieke partijen, voor zover vertegenwoordigd in de gemeente raad van Beverwijk, zijn uitgenodigd voor deze discussie een vertegenwoordiger af te vaardigen. Vanuit Beverwijk zullen op vrijdag 30 maart a.s. een tweetal autobussen naar Neuwied vertrekken. Het vervoer naar Neuwied is gratis, de vertrektijd zal rond 16.00 uur zijn. Om rond 21.00 uur zal het gezelschap in het Heimathaus worden ontvangen. In dit gebouw zal ook de vol gende morgen vanaf 9.30 uur de discussie worden gehouden, welke onderbroken voor een gezamenlijke maaltijd, tot uiter lijk 14.30 uur zal duren. De discussie zal vooraf gegaan worden door korte inlei dingen door de landelijke politici over het verkiezingsprogramma etc. van de res pectievelijke partijen. De onderbrenging zal in Neuwied in gastgezinnen of desgewenst in een hotel geschieden. De kosten zijn voor eigen re kening. De middag na afloop van de dis cussie kan naar eigen inzicht worden doorgebracht. De bussen zullen vroeg in de avond van de 3e weer naar Beverwijk terugrijden. Burgers, die aan de reis en de discussie willen deelnemen kunnen zich opgeven bij het bureau Voorlichting van de ge meente, waar ook nadere informatie kan worden verkregen. Binnen vijf jaar kan volgens Verhave dit pakket maatregelen zijn verwezenlijkt. In de periode 1983 tot 2023 zal het gemid deld aantal ernstig gehinderde omwonen den volgens zijn berekeningen kunnen worden beperkt tot 5.705. Wanneer wordt afgewacht tot over 25 jaar de Tweede Nationale Luchthaven er is, zal dat aantal in diezelfde periode 28.365 bedragen. Een kieuwe luchthaven in de Marker waard kost volgens Verhave acht miljard gulden. Het door hem voorgestelde pak ket maatregelen op Schiphol slechts een half miljard. „Met het geld dat is gemoeid met de aanleg van een Tweede Nationale Luchthaven, zou men iedereen die nu hin der heeft van Schiphol op een rustige plek een huis van een miljoen kunnen aanbie den, met nog eens een auto van een ton voor de deur”, zegt de geluidsdeskundige. „Je moet wel twee keer nadenken voordat je tot zo iets kostbaars besluit”. (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Voor het smokkelen van 3,6 kilo heroïne zijn twee Fransen van 20 en 21 jaar vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. Een 24-jarige Fransman, die volgens de rechtbank meer bij de organisatie betrokken zou zijn geweest, kreeg een straf van twee ëneenhalf jaar opgelegd. se vliegveld tot ver na het jaar 2000 toerei kend zal zijn. Hoewel de Rijksluchtvaart dienst een maximale capaciteit van het huidige Schiphol aanhoudt van 250.000 vliegtuigbewegingen per jaar en staatsse cretaris Smit-Kroes onlangs meedeelde dat dit wellicht 300.000 zou kunnen zijn, stelt Verhave dat Schiphol gemakkelijk 350.000 starts en landingen per jaar kan verwerken. Hij meent dat de Rijkslucht vaartdienst bij haar berekeningen te strakke veiligheidsnormen hanteert. Ter illustratie: het met Schiphol vergelijkbare vliegveld van Chicago verwerkt per jaar 660.000 vliegtuigbewegingen. Voor de opvang van het verwachte luchtverkeer is een nieuwe nationale luch thaven dus niet nodig, beweert Verhave. Maar evenmin mag zo’n vliegveld in de Markerwaard worden beschouwd als op lossing van het geluidshinderprobleem. De afname van het lawaai door het stiller worden van de luchtvloot is volgens hem groter dan de toename van de herrie als gevolg van de groei van het luchtverkeer. Kortom: ondanks de grotere drukte in de lucht zal het in het jaar 2000 rond Schip hol stiller zijn dan in 1990 en in 1990 is het al heel wat rustiger dan nu het geval is. „Dit heeft tot gevolg dat geluidwerende voorzieningen die op korte termijn kun nen worden genomen effectiever zijn dan maatregelen op lange termijn”, schrijft de geluidsdeskundige ingenieur in zijn rapport. Verhave somt een pakket van die ge luidwerende voorzieningen op. Belang rijkste daarvan is de aanleg van wat hij noemt een pseudo-vijfde baan. Zo’n baan levert volgens hem minder geluidshinder op dan de door milieubeschermers beplei te gedraaide Zwanenburgbaan, maar heeft niet de nadelen van een volwaardige vijfde start- en landingsbaan. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 319188). Vandaag en morgen 20.15 u.: Pantomime Thea ter Rob van Reijn met „De reis om de wereld in 80 dagen”. Poppentheater Meelijn (Hasselaersplein 35, tel. 316961). Zat. 14.30 u.: „Slingertje en het spookje”. Zat. 20.30 u.: Schimmenspel voor vol wassenen „De slimheidskampioen”. Poppentheater La Condola (Warmoesstraat 11, tel. 324021). Zat. 14 en 16 u.: „De schat". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr., tel. 321155) 20.15 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Lucas Vis met als solisten Edith Volckaert, viool en Albert de Klerk, orgel. Zat. 20.15 u.. Flamenco-gitarist Paco Pena Concertzaal Kadens (Smedestr. 31, tel. 312439). Zat. 20.15 u.: Zolderconcert door het Mondriaan Kwartet. Ned. Hervormde Kerk De Hoeksteen (Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Z.). Zat. 19.30 u.: Rob Husslage demonstreert de pianoforte. Haarlemse Jazzclub (Zanderzaal, Gr. Heilig land 37, tel. 325082) 22 u.: White House Orche stra. Zat. 22 u.: KIM-concert door het Bill Arens- ma en Frans van Tongeren Kwartet. De Gra vin (Gravinnesteeg, tel. 323590) 22 u.: Diverse jazzgroepen w.o. The Haarlem Hotpeppers Jazz band. Zat. 22 u.: The Midgetown Jazzband o.l.v. Billy „B” Jacket. Centrum 111 (Herenweg lil, Heemstede, tel. 284975). Zat. 21 u.: De popgroep „La Salle’s”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Superman”, a.l. Zat. 13.30 u.: „Peter Pan", a.l. Vandaag en morgen 24 u.: „It’s alive”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Vrolijke vluggertjes in Tirol”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Force 10 from Navarone”, 12 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Blond bloot en gevaarlijk”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Een vrouw als Eva”, 16 j. Vandaag en morgen 24 u.: „Bilitis”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Herfstsonate”, 16 j. Vandaag en mor gen 24 u.: „TArgent de poche”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.15 u.: „Waterschapsheuvel”, a.l. Zat. 14 u.: „Bambi”, a.l. Vandaag en morgen 24 u.: „Una giornata particolare”, 16 j. BIOSCOOP EN THEATER City, vrijdag 20.00 uur: ..Force 10 from Nava rone”. Muziekschool Velsen, Troelstralaan, vrijdag 20.15 uur musicus Jan van Wijk uit Heiloo met „tape-music”-concert TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn- Rijksweg Velsen-Zuid: 18e-eeuwse stijlkamers. Di. tm. zo. 14.00-17.00 u. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant poort-Z. dinsdag t/m zondag 9.30-12.00 en 13.00- 16.00 uur te bezichtigen. Witte Tejater hele maand februari expositie gedichten met tekeningen Cees Koster en Chris Junge. Bezichtiging tijdens voorstellingen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Vrijdag 19.00-21.30 uur. Zaterdag 10.00-12.30 u. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, zaterdag 10.00-12.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Vrijdag 19.00-21.30 uur. Zaterdag 10.00-12.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Zaterdag 10.00-12.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, zaterdag 10.00-12.30 u. alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, vrijdag 18.00 uur samen eten voor alleenstaanden. Buurthuis De Brulboei, vrijdag 18.00-19.00 uur zelfverdediging v. dames, 19.00-20.30 uur beat-ballet v.a. 14 jaar. Buurthuis De Planeet, vrijdag 20.00-24.00 uur Disco „Where ’69”, jongeren 16+. Buurtcentrum Zeewijk, zaterdag 11.00-12.30 uur timmerclub 8-12 jaar, 13.30-15.00 uur toneel club 8-12 jaar. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, zaterdag 14.00-16.30 u. Jeugdcafé v.a. 16 j. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, vrijdag 20.00-01.00 u. Speeltuin „In Veilige Haven". Heerenduin- weg. Woensdagmiddag en zaterdag de gehele dag. Sporthal Zeewijk, vrijdag 19.15-23.00 uur vol- leybalkompetitie, zaterdag 8.30-12.00 uur in stuif, 12.00-16.00 uur B.C. Velsen, 16.00-22.30 uur basketballkompetitie. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, vrijdag 19.30-20.45 uur gemengd zwemmen; 06.45-22.00 uur solarium. Zaterdag: 08.30-10.00, 10.30-12.00, 12.30-14.00 en 14.30-16.00 uur ge mengd zwemmen; 09.00-16.00 uur peuterbad; 09.00-16.00 uur solarium. Instructiebad: zaterdag t/m dinsdag gesloten. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 13.00-20.30 en zaterdag 9.00-17.00 uur. Stadsschouwburg, vrijdag 19.30 uur schoolre- vue Kennedyschool. Sportpark Rooswijk, KIC kantines, Velsen- Noord, zaterdag 19.30 uur Karnaval KIC voet bal en handbal. BIOSCOOP EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. vrijdag 20.00 uur: „Game of death", 22.30 uur: „Eros Roulette” De Jansheeren, Kerkweg, vrijdag 20.30 uur: „Met de Franse lach” vier eenakters door Coen Pronk en Monique Smal. Donkey Shot, A. Verherentstraat, vrijdag 21.30 uur: Toni Macaroni and his Swinging Devils. De Zandkraai, Handelstraat, vrijdag 21.00 uur filmhuis. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan, t.m. 28 febr. schil derijen van bejaarden. Bezichtiging tijdens ope ningsuren. DIVERSEN Alarmnummers; Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg. Vrijd. alle leeftijden 18.30-21.00 u.; Zat. 10-12.30 uur alle leeftijden. Beneluxlaan. 18.30-21 uur alle leeftij den. Zaterdag alle leeftijden 10-12.30 uur. De Lichtboei, Maasstraat, zaterdag 14.00- 16.00 uur kindercarnaval. Sporthal, Maerelaan, zaterdag 16.00 uur kin dercarnaval. ADO-kantine, Sporthal De Vlotter, Heems kerk, vrijdag 20.00 uur kontaktavond leden. I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6