Dissidente liberale neemt afscheid Bloemenveiling weer op gang na zware tol aan winter Carnaval in het weekend y Open dag Radioclub kranten nooit m leest IJ mond IJ. burgerlijke stand Reinigingsdienst plakt na 1 mei „foutstickers” I "Ergebenrcn hierdingen in de buurt waar (e In de kuNteiijke ,,voor even” Cross DEM nu op het strand Giften Anjerfonds Ledenvergadering VARA Woningbouw BEVERWIJK HEEMSKERK Groenten F ZATERDAG 24 6 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 9 HEEMSKERK. Haar vastbe radenheid heeft mevrouw W. van der Ploeg tenslotte haar zetel in de gemeenteraad gekost. Twee jaar geleden stapte zij tussentijds blijmoedig als lid van de WD- fractie in het plaatselijk parle ment. September vorig jaar werd ze fractie-voorzitter en donder dag j.l. leverde de Heemskerkse haar WD-mappen weer in. In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws, I I 1 I Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. - Wil van der Ploeg komt terug Meer aanvoer nu de winter de aftocht blaast. (A D VER TENT.IES) iTi- 1T1 jIiIi ijr I (Van een onzer verslaggeefsters) Naam: Adres: Woonplaats: Zij werd door VVD en CDA gedwongen de regeringscoalitie in stand te bouden. Mevrouw Van der Ploeg wilde haar neen tegen de verdiepte Verlengde Coentun- nelweg niet inruilen tegen een roestvrije fractievoorzitterzetel. Omdat zij onver kort aan haar neen vasthield en de rege ringspartijen CDA en VVD koste wat het kost een nederlaag in de gemeenteraad wilde vermijden, werd mevrouw Van der Ploeg tot aftreden gedwongen. De eind januari in het Jozefziekenhuis opgeno men fractievoorzitter Piet Verduin van het CDA werd donderdagavond in aller ijl uit zijn kamer op de tweede verdie ping gehaald om met zijn stem een zeker schijnende nederlaag tegen de oppositie om te zetten in een krappe overwinning. Maar de wrange zege van het CDA en de VVD kostte de liberalen in Heemskerk een hardwerkend raadslid. I Stuur de bon in open envelop zondèr postzegel aan: Damiate Pörs Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem. BEVERWIJK. De onderlinge duin- loop van DEM die op zondag 25 februari in het PEN-duingebied zou worden gehou den, is verplaatst naar het strand van Wijk aan Zee. Er wordt om 10 uur ’s morgens door alle groepen bij de strandingang Zwaanstraat te Wijk aan Zee gestart. Iedere geïnteresseerde is die middag welkom en kan dan een indruk krijgen van waar deze vereniging mee bezig is. Van belang wordt vooral geacht om de beginnende radio-amateur wegwijs te maken. Voor mevrouw Van der Ploeg is het raadswerk echter afgelopen. Zij is al ge vraagd zitting te nemen in het op te richten actie-comité „Weg met die Coen- tunnelweg”. De voormalige VVD-fractie- voorzitter hoopt nu wat meer tijd te krijgen voor een rechtenstudie. Daarna wil de Heemskerkse in de politiek terug komen. Blijft ze lid van de VVD? „Ik blijf liberaal”. Een andere partij? „Ik blijf liberaal”. waren géén verschillende standpunten. Niemand heeft meegedeeld met de oppo sitie te willen mee stemmen”. koop; K. Kortendijk, 60 jaar; A. T. Brou wer, 86 jaar; H. N. Oostenbrink, 85 jaar. Maar het getij lijkt te keren en vrijdag was er een behoorlijk aanbod van bloe men. De tulpen speelden de hoofdrol. De prijzen kwamen wel even onder druk te staan en de meeste soorten leverden rond '20 cent op, maar voor de meer aparte soorten werd tot 31 cent per stuk betaald. Narcissen blijven goed verkopen. Voor de Carlton wordt tot bijna 20 cent betaald en soorten als Duchmaster en Golden Harvest gaan weg tot 24 cent. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Nu het er op lijkt dat de winter de aftocht blaast worden niet alleen de aanvoeren van de bolbloemen groter maar neemt ook het aantal kopers toe. Het is niet alleen voor de kwekers een moeilijke periode geweest, maar ook voor de handel en met name dan de straathandel die een zware tol aan Koning Winter heeft moeten betalen. De handel bevroor op straat. Ook de winkels hadden het moeilijk, want niemand die niet hoognodig naar buiten moest kwam buiten en een bloemetje meenemen was er niet bij. Alle nadere inlichtingen over deze inte ressante hobby kan men zondag krijgen tijdens het open huis in „De Duinhoeve”. gezamenlijk plezier beleven aan deze hobby. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Zater dagmiddag zullen zowel in Heemskerk als in Beverwijk de sleutels van dorp en stad worden overhandigd aan Prins Har ry en Prins Henny. In Heemskerk gebeurt dat op spectacu laire wijze bij het raadhuis, na de aan komst van de kinderoptocht, die al om twaalf uur uit de Duitslandlaan vertrekt met onder meer honderdzestig kinderen van het buurthuis „De Lichtboei”, vooraf gegaan door praalwagens, muziekkorp sen en vaandelzwaaiers. Iri de sporthal aan de Maerelaan wordt met de kinderen carnaval gevierd en daar vindt ook de prijsuitreiking van de op tocht plaats. De Prins komt daar met de Raad van Elf en een boerenkapel. In Beverwijk reikt burgemeester A. J. Hubera de sleutel van de stad tussen half twee en twee uur uit aan de Prins op het balkon van het Stadskantoor. In „De Nieuwe Slof” wordt ’s avonds het boeren bal gehouden. In Heemskerk begint om acht uur ’s a- vonds het prinsenbal in „De Jansheeren” met medewerking van Ciska Peters, het trio Johnny S, de boerenkapel Soli en het majorettenteam de Dandy’s. De Prins en zijn gevolg zullen voor enkele verrassin gen zorgen. ’s Zondags is er van 11.11 tot 16 uur een receptie in de Bowling Boerderij en ’s a- vonds wordt daar een grillparty gehouden met medewerking van Vader Abraham en zijn showorkest, alsmede de Kermis klanten. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De IJ- mond Radio Club houdt op zondag 25 februari van 12 tot 18 uur open dag in de scoutingboerderij „De Duinhoeve” en die ligt aan de Voorweg 65 in het Heemsker- kerduin. Anjers kwamen tot 55 cent per stuk en de rozen gingen in heP midden van de week weg voor prijzen tot 90 cent. Freesia blijft goed lopen. De aanvoeren zijn in de zonloze dagen niet zo groot en daardoor kwamen de prijzen te liggen tussen 20 en 57 cent per stuk. Forsythiatakken kunnen wel tegen de vorst en die gingen vlot weg voor prijzen tot 70 cent per tak. Irissen noteerden van 15 tot 22 cent per stuk. Bij de potplanten was er woensdag voor het eerst weer eens een gevarieerd aanbod met azalea, anthurium en cyclamen als hoofdprodukten, maar ook met veel klei nere planten als st. paulia en primula; een vlotte handel met oplopende prijzen. BEVERWIJK. Vorig jaar is in Beverwijk een nieuwe huisvuilop- haalverordening in werking getreden. Een van de bepalingen in deze veror dening is, dat huisvuil dient te worden aangeboden in goed gesloten plastic vuilniszakken voorzien van het KO- MO-keurmerk, welke zakken bij aan bieding niet zwaarder mogen wegen dan 12 kg. Met ingang van 1 mei a.s. zal dit voorschrift in de praktijk nauwge zet worden toegepast, zodat zakken die niet van het KOMO-keurmerk zijn voorzien niet zullen worden meegeno men door de afdeling reiniging van de dienst Openbare Werken. GEBOREN: René, z.v. A. E. Broek en G. Huig; San der, z.v. A. P. J. Duineveld en A. M. W. de Groot; Bianca, d.v. K. L. Witteman en M. Hoogewerf; Marc, z.v. P. J. Nolting en G. H. M. Lassooij; Johanna, C., d.v. H. C. J. de Ruiter en G. M. H- Oorthuijsen; Jessica, d.v. W. B. A. van Leeuwen en J. S. van Eijk; Alexander J., z.v. J. Schouwerwou en E. van den Heuvel; Brenda T. J., d.v. L. A. Heijnen en R. T. J. Dekker; Arnoud, z.v. D. Bode en G. van der Stelt; Suzanne, d.v. K. Wolthuizen en E. J. Postma. ONDERTROUWD: F. vn Zanten en C. L. Hendrickx; R. Brugman en D. S. Oonk. GEHUWD: P. J. de Goede e M. E. M. Burger; H. G. Sweeris en H. J. M. Siks. OVERLEDEN: A. Keizer, 48 jaar, gehuwd met A. Heij- GEBOREN: René Otjens, Hans Otto Anthonius Speel, Michel Jacobus Johannes Teeling, Petra Heiblom, Sabrina Johanna Muller. ONDERTROUWD. Kasimir S. Lech en Sara E. Gorter; Al kwam er dan een klein partijtje sla, dit had nog nauwelijks invloed op het winterse marktbeeld van de groentevei ling. Met een dagaanvoer van 25.000 kilo voe ren de uien de boventoon. De prijzen schijnen nu iets aan te trekken, want vrijdag werd er tot 55 cent per kilo voor betaald. De goede kwaliteit winterpeen doet het ook goed: tot ruim 60 cent per kilo, maar er komt weinig eerste sorte ring. I De selderyknollen deden vrijdag 30 tot 55 cent per stuk, maar er is deze week ook 75 cent voor betaald. De prijs van bossel- dery lag rond twee gulden per bosje. Was peen varieerde in prijs van 65 tot 71 cent per kilo. Witlof blijft goed aan de prijs, hoewel die voor de tijd van het jaar mis schien toch maar matig is: van 150 tot 265 cent per kilo. Voor de sla werd in het midden van de week 30 cent per krop betaald. De prijzen waren vrijdag; seldery 125- 215, breekpeen 25-53, selderyknollen 30- 55, uien 6-55, waspeen 65-71, witlof 150- 265. A. 'S. Egbert Otten en Marianne Rijpma. Marti- nus van Campen en Antje Boerma; Ro bert ter Meulen en Elisabeth de Graaf; Bernhard T. Kiesow en Atie Besterveld. GEHUWD: R. Heijmans en J. Bosma; H. van Huizen en G. T. M. van Kuik. OVERLEDEN: Maantje Luntz, geb. Bruinzeel, geb. 27 mei 1901; Petrus Winkelaar, geb. 7 sept. 1901. BEVERWIJK. Door het bestuur van het Anjerfonds Noord-Holland is besloten aan het Beverwijks Operette- en Opera- koor „Animo” voor kleding een uitkering toe te kennen van 1500,- en aan het Beverwijkse Katholiek Gemengd Koor 1200,-, eveneens voor de aanschaffing van kleding. Op een verzoek van het Frysk Selskip „Us Memmetael” om een bijdrage voor toneeluitvoeringen is door het Anjerfonds afwijzend beschikt. Verduin liep eind januari een dubbele enkelbreuk op toen hij het nieuwe gebouw van Uitwaterende Sluizen te Edam be zocht. Over een paar weken hoopt hij weer zijn vertrouwde plaats in de raad zaal, zonder rolstoel, te kunnen innemen. Er zal een HF-set in bedrijf zijn, alsme de twee meter-apparatuur. Verder wordt er een filmpje vertoond van de Jamboree On The Air (Jota), zoals die vorig jaar samen met de padvinders uit de regio werd gehouden en er zijn dia’s te zien. Nog volop keus. Dus kijk, kies en boek uit het grote aanbod comfortabele vakantiebungalows, F chalets en appartementen in 10 verschillende landen. Vraag het programma van Welcome Home, Hoogstraat 122, Eindhoven. Telefoon j 040-513874. Ook verkrijgbaar bij vele reisbureaus. I Op kamer 211 van het Jozefziekenhuis ontkent fractievoorzitter Piet Verduin van het CDA, dat binnen het CDA ver deeldheid heerst over het al of niet aan vaarden van het asfaltlint. „Op mijn ver zoek is op het allerlaatste nippertje een schorsing aangevraagd om na te gaan wat er in de fractie aan meningen leefden. Er den. „Doe je dat niet, dan ben je in strijd met je liberale beginselen”. Ze toont zich teleurgesteld over de fractie-discipline van het CDA, waar volgens haar, fractie leden waren die de weg óók niet zagen zitten. De christen-democraten sloten echter de rijen. De praktijk heeft namelijk uitgewe zen, dat onder de andersoortige zakken veel materiaal is van slechte kwaliteit, dat snel scheurt waardoor het huisvuil op straat terecht komt. Algemeen mag als vaststaand worden aangenomen, dat de verontreiniging van de straten grotendeels wordt veroorzaakt door de verkeerde wijze van aanbieding van het huisvuil. De huisvuilzakken, die niet aan bo venstaande richtlijnen voldoen, en na 1 mei a.s. beslist zullen blijven staan, worden voorzien van een sticker waar op de reden van het laten staan is vermeld. Op de daarvoor aangewezen woens dagen wordt alleen grofvuil en huis raad opgehaald. Huisvuilzakken mo gen en worden beslist niet meegeno men, dit omdat het grofvuil en het huisraad wordt gestort bij de stort plaats Spaarnwouderbos, waar geen huisvuil mag worden aangenomen. Huisraad kan zonder meer aan de rand van het trottoir worden geplaatst, grofvuil moet zo goed mogelijk worden verkleind tot verwerkbare afmetingen van max. 40 x 40 x 80 cm. en mag niet zwaarder zijn dan 25 kg. per pakket. Wanneer het pakket niet aan deze richtlijnen voldoet, zal via aan sticker op het pakket worden kenbaar ge maakt, waarom de reiniging het pak ket niet heeft meegenomen. Ook Piet Verduin vindt het ja van het CDA tegen de weg een goede zaak. „Wo ningbouw bij die weg hoeft nu niet zo lang te duren. Als we neen hadden gezegd kunnen we alleen met postzegelplannetjes werken en zou er geen totaalplan op tafel hebben kunnen komen. Althans dat is ons van de zijde van de provincie meege deeld”. Om een zendmachtiging te verkrijgen dient men verschillende examens af te leggen, die doop de PTT worden afgeno men, tweemaal per jaar in de stad Utrecht. De IJmond Radio Club leidt de leden voor deze examens op. Bezit men de vereiste papieren dan kan men legaal op de amateurbanden deelnemen aan het zendverkeer, waarbij de meer gerouti- neerden over de gehele aardbol contacten kunnen leggen. Ook worden door de club zogenoemde vossejachten gehouden, waarbij het er om gaat een verborgen zender met behulp van veldsterktemetin- gen en/of peilingen op te sporen. Na het bekend worden van het nieuws dat mevrouw Van der Ploeg haar raads lidmaatschap had moeten opgeven, heeft de telefoon in huize Van der Ploeg aan de Johannes Poststraat geen moment stil ge staan. „Heel veel mensen belden mij op en hebben mij gevraagd tóch naar de raads vergadering te gaan om neen tegen die Coentunnelweg te zeggen. Tot vier uur donderdagmiddag was ik vast van plan niet te gaan. Je weet hoe kwetsbaar je bent als het debat heftiger wordt. Dat ik toch ben gegaan is gekomen omdat de mensen uit de wijken waar die weg langs komt te liggen, mij hebben voorgehouden dat mijn stem doorslaggevend kon zijn. Ik zou die weg tegen kunnen houden. Nou, als die verontruste mensen zo op je inpra ten kan ik niet meer weigeren”. De WD en het CDA hebben vele maien een vertwijfelde poging gedaan om me vrouw Van der Ploeg om te turnen. „Ik zou ja tegen die weg hebben moeten zeg gen omdat het in ons WD-verkiezings- programma staat. Ook in het coalitiepro- gram is die weg opgenomen. Wat staat er in het WD-program? Dit: indien de coen tunnelweg doorgang moet Vinden, blijft de WD van mening, dat ze alleen in een verdiepte uitvoering acceptabel is”. Hele maal akkoord. Er staat toch niet dat we die weg moeten accepteren. Zeg neen. Zolang die weg er nog niet is, blijf ik tegen de komst ervan vechten. De ja-fase is er niet. En die mening is beslist niet in strijd met ons programma en het coalitie-ak- koord”. Volgens mevrouw Van der Ploeg dient de VVD persé een eigen inbreng te behou- BEVERWIJK. Voor de leden van de VARA, kring Zuid-Kennemerland waar toe de IJmond behoort, wordt donderdag avond 15 maart in restaurant De Winter tuin aan het Stationsplein te Haarlem een vergadering gehouden. Aan de orde komt onder meer het jaarverslag, waarin uitge breid wordt ingegaan op de situatie bij de VARA. (Aankruisen wat gewenst wordt.) Umuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een. Jaarabonnement Kwartaalabonnement Ook is er een luisterstation in funktie en de bezoekers mogen ook zelf aan de knop pen draaien van de communicatie-ontvan- ger. Op de zogenoemde twee meterban zal constant een inspraakstation in de lucht zijn om mobiele mede-amateurs die de weg in het duingebied niet kennen binnen te praten. Wat de IJmond Radio Club beoogt is het onderhouden van persoonlijke contacten tussen radio-amateurs in de regio en het ir MEVROUW W. v.d. PLOEG

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7