Boccherini trio .Erdelyi .Perelaar f Andy Warhol .De Repetitie .Peter Faber agenda van amsterdam 2 3.- I a Jl - I I I I g MUZIEK THEATER ALLERHANDE L 17 UITWIJZER 19 7 9 MAART 1 1 I SFEE DONDERDAG L,.- I afdelin luit de ten. st 12.- I i S SkWIJZG TONEEL EN MUZIEK Daniël Wayenberg, solist bij het NPO. 1 MBH I Anouilh. De Repetitie of de Bestrafte Liefde van Jean Anouilh, gespeeld door de Haagse Comedie onder regie van Jo Dua, ontwikkelt zich tot een venijnige komedie met een wrang einde. Een 20ste- jeuwse graaf studeert met wat vrienden Bn vriendinnen in een oud kasteeltje de toneelopvoering in van een 18de-eeuws blijspel. De situatie en de verhoudingen binnen het grafelijk milieu zijn een afspiegeling van de in te studeren Komedie: ook hier een ontluikende liefde die kapot wordt gemaakt door het op cynisme en jaloezie gebaseerde gedrag Lan de omgeving. Edda Barends speelt pet eenvoudige kindermeisje, waarop de graaf, Guido de Moor, verliefd wordt. Lies Franken is de gravin, Wim van Rooij He cynische vriend van de graaf. Woensdag in de Stadsschouwburg Haarlem, aanvang 20.15 uur. Onafhankelijk Toneel. De Toneelschuur brengt in samenwerking tnet de Stichting Beeldende Kunst in de bovenzaal van de SBK aan de Gedempte vrouw ook. om de werken van Shakespeare te hebben geschreven in de tijd van Shakespeare”, zegt de Engelse schrijfster Virginia Woölf tijdens een lezing over vrouw en literatuur in 1928. „Als Shakespeare een uitzonderlijk begaafde zuster had gehad, zou deze vrouw net zoals haar broer toegang hebben gehad tot de wereld van de literatuur en theater. Nee, zij zou bordurend en kousen stoppend haar dagen hebben doorgebracht”, aldus Virginia Woolf. „Theatergroep Poëzie Hardop maakte een programma met teksten van vrouwen. Niet alleen over vrouwen die schrijven, maar ook over vrouwen die dat niet doen en over vrouwen die zich verzetten. „Stel, dat Shakespeare een zuster had”, is volgende week donderdag in de Stadsschouwburg Haarlem, aanvang 20.15 uur. Buck Teeth. Hans Dagelet en Elja Pelgrom, allebei spelers van Baal, hebben samen een zelfstandige theaterproduktie gemaakt. Een liefdesspel als kat en muis tussen een beroepsmoordenaar en een filmster in het hiernamaals. Geïnspireerd door Hollywoodfilmsterren kwamen de beide spelers al improviserend uit op de man-vrouw confrontatie die via tal van schijnbewegingen naar het uiteindelijke doel moet leiden. Muziek van Satie, Sjostakovitsj en Weather Report onderstreept de filmische situaties. Titel van de produktie, die zaterdag om 20.30 uur te zien is in Toneelschuur III, Smedestraat 23, Haarlem, is Buck Teeth. De jongste dag. Eveneens muziektheater in Toneelschuur I. Vrijdag en zaterdag om 23 uur een try-out van de produktie De jongste dag van het muziektheater Rutger Weemhoff. De première heeft 16 maart plaats, eveneens in de Toneelschuur. Onderwerpen die aan de orde komen, onder meer het non- politieke van de arbeider, kunstenaarschap, klein-fascisme op een bank, taalbederf van links-intellectuelen. Met als hoogtepunt na de pauze een onvervalst optreden van Anita Bryant. Mary Dresselhuys. Zaterdag en zondag in de Haarlemse Stadsschouwburg Céline, een zorgeloos blijspel geschreven door de actrice Maria Pacóme. Het gaat over twee oudere dametjes (Mary Dresselhuys en Mart Gevers) die een inbreker betrappen. De dametjes zijn vroeger zelf hoteldieveggen geweest en omdat vooral het dametje. Céline zich verveelt, besluiten ze de klungelige kraker op te leiden. Regie John van de Rest. Aanvang 20.15 uur. Als de dood. Het Werkteater heeft Smedestraat 31, Haarlem. Het Boccherini Trio, opgericht in 1975, bestaat uit Heleen Koppe, viool, Eric van der Wel, altviool en Huub Nijnens, qello. Heleen Koppe studeerde aan het Brabants Conservatorium in Tilburg bij Harry Curby, vervolgens in Den Haag bij Davina van Wely en momenteel bij Kati Sebesteyn in Brussel. Eric van der Wel studeerde in Tilburg bij Er-win Schiffer. Hij is docent aan het Sweelinckconservatorium in Amsterdam. Huub Nijnens studeert in Tilburg bij György Schiffer. Het trio volgde lessen bij Erwin Schiffer, altviolist van het Haydnkwartet en een meesterzomercursus bij prof. André Gertler. In de Zolderconcertserie van Kadens zaterdagavond om 20.15 uur Keiko Watanabe, barokviool en Yoshio Watanabe, klavecimbel. Zij voeren Galerie Klein. Een groep van vijf uiteenlopende grafici, zowel qua nationaliteit als stijl, exposeert gedurende enkele weken bij Galerie Klein aan de Krocht in Haarlem. Tot 20 maart is daar werk te zien van Petr Horak uit Tsjecho-Slowakije, Miodrag Nagorni uit Joego-Slavië en Giancarlo Pozzi uit Italië, terwijl ons eigen land vertegenwoordigd is met Joop Vegter en Jan-Hein van Roo.y. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 20.30 uur geopend. Men kan er vervolgens op dinsdag tot vrijdag van 12- 17.30 uur terecht, o p zaterdag van 12-17 uur en bovendien op donderdagavond van 19-21 uur. Goed Wonen. Komende zaterdag (14 uur) gaat in de Vleeshal op de Grote Markt in Haarlem onder auspiciën van het Frans Halsmuseum een tentoonstelling open onder de titel „Goed Wonen, een Nederlandse wooncultuur 1946-1968”. Goed Wonen was ruim 20 jaar lang een stichting die werd opgezet om voor brede lagen van de bevolking een betere wooncultuur te bevorderen. De stichting streed tegen stijlloosheid en materiaalschaarste en stond een functioneel gebruik van de woonruimte voor. Op de expositie, die tot en met 16 april loopt, staan drie modelwoningen uit de jaren ’40, ’50 en ’60 centraal aan de hand waarvan de ontwikkeling van de binnenhuisarchitectuur duidelijk wordt gemaakt. Dagelijks geopend van 10-17 uur, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Weerboek. Chriet Titulaer, expert op het gebied van de ruimtevaart en het fenomeen weer, heeft het nieuwe Boek van de Maand geschreven met de veelzeggende titel „De mens en het weer". Titulaer komt komende zaterdagmiddag werken uit van J. S. Bach, D. Castello en A. Corelli. Keiko Watanabe kreeg haar eerst vioolonderricht in Japan. Vanaf 1973 studeert zij in Nederland, eerst bij Jaap Schröder in Amsterdam, vervolgens bij Sigiswald Kuijken in Den Haag. Ook Yoshio Watanabe kwam in 1973 naar Nederland. Hij studeerde klavecimbel in Amsterdam bij Anneke Uittenbosch en vanaf 1974 bij Gustav Leonhardt en studeerde Basso continuospel bij Veronica Hampe en Ton Koopman. Teylers Museum. Het concert in de aula van Teylers Museum wordt zondag verzorgd door Gerard Dekker, klavecimbel en orgel. Hij speelt werken van Henry Purcell, Girolamo Frescobaldi, George Böhm en Domenico Scarlatti. Aanvang 15 uur. Eigentijdse muziek. Voor wie iets meer te weten wil komen over eigentijdse muziek is er zondag in het Haarlemse Concertgebouw een familieconcert. Leerlingen van het muziekcentrum Zuid- Kennemerland voeren dan Zodiak van de Haarlemse componist Rob du Bois uit. Rob du Bois geeft in Zodiak, gecomponeerd in 1977, een verbeelding van de dierenriemtekens en past daarbij allerlei eigentijdse klankmiddelen en notatievormen toe. Aan het begin van dit familieconcert zal het stuk worden ingeleid en met het publiek in het kort worden doorgenomen. Dirigent is J. Michael Nuyten. Solisten Hein van Leeuwen, trompet, Eduard Plagge, cello. Met medewerking van Kees Verschoor, orgel en Astrid Kapteyn en Hans Kooiman, piano. Tien instrumentale groepen, vokaal ensemble, blokfluitensemble, popgroep. Aanvang 14 uur. Open Podium. Maandagavond in het Concertgebouw Haarlem weer een open podiumavond voor amateurmusici. Medewerkenden onder meer een blokfluitgroep onder leiding van Lia het begrip dood omgaan. „Als de dood" is volgende week donderdag te zien in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Soloprogramma. Peter Faber, lange tijd speler bij het Werktheater, heeft een soloprogramma gemaakt. Vanavond, vrijdag en zaterdag brengt hij in de Peter Faber Show in de Toneelschuur een hele reeks mannetjes tot leven, zoals meneer Fabers bodyguard, de filmspeler die telkens zijn scène moet overdoen en een man bij wie alles van binnen door technische uitvindingen is vervangen. Aanvang 20.30 uur. Swingpop. In de Stadsschouwburg, Haarlem vanavond en vrijdag nog een voorstelling van de musical Swingpop, geschreven door Seth Gaaikema. Met Lex Goudsmit, Leen Jongewaard, Sylvia de Leur, Nelleke Burg en Robert Long. Swingpöp gaat over een etalagepoppenfabriekje dat door een Amerikaans bedrijf is overgenomen en moet gaan sluiten, tenzij ontwerper Guido zijn kunnen in dienst stelt van Moenen, die het Amerikaanse bedrijf vertegenwoordigt. Als Guido meegaat zal Moenen hem de ideale pop-vrouw schenken. Aanvang 20.15 uur. Bobby. Woensdag, evenals 14 en 28 maart, in het lurfchpauzetheater van Toneelschuur II de monoloog Bobby van d§ Engelse schrijver John Falkin; regie (14-16 uur) naaf boekhandel Coebergh op de Gedempte Oude Gracht 74 in Haarlem om daar met het publiek van gedachten te wisselen ea eventueel aangekochte -exemplaren van zijn handtekening te voorzien. Attema, een instrumentale groep o.l.v. Elli Klopping; werken van Demantius, Agazzari en Mozart. Verder deze avond drie pianisten: Aja Lemans, Laurens Waalwijk en Rombout van de Hulst. T oegang vrijaan vang 20.15 uur. Jam sessions. Ook deze eerste vrijdag van de maand weer jam sessions oude stijl blues in de Haarlemse Jazz Club. Groot Heiligland 37. Met de vaste oudestijl-ritmesektie onder leiding van Wik Horn. Aanvang 22 uur. Zaterdag is tenorist Harry Verbeke na ruim twee jaar weer terug in de H.J.C. Zijn kwartet bestaat deze avönd uit Irv Rochlin, piano, Henny Vonk, bas en Max Bolleman, drums. Aanvang 22 uur. Vijverhut. In de Zandvoortse Vijverhut, Vondellaan 46, zondagmiddag vanaf 15 uur weer een jazzconcert onder auspiciën van de Stichting Jazz Haarlem. Zondag weer het huisorkest, het kwartet van pianist Hans Keune, met Thijmen Hoolwerf, gitaar, Henk Koger, bas, Joop Koger, slagwerk en zangeres Irene Allard. Speciale solisten deze middag Letty de Jong en Cees Smal, Diamond Five trompettist-trombonist. Hobbit. Soft easy-listening muziek is zondagmiddag te horen in de Hobbit. Dorpsplein 2, Zandvoort. Vanaf 16 uur treedt op vocalist Pete Cronelly, begeleid door Jan van Schaffelaar, Enzo Ganzoni, Cor Grobein en Bob Pintell. Aanvang 16 uur. Bob Rigter. In de Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort zondagavond vanaf 22 uur het trio Peter ten Have met als gast Bob Rigter, sax. Volksmuziek. In cultureel centrum 't Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede vrijdag een optreden van de volksmuziekgroep De Perelaar. Het repertoire van de Perelaar bestaat voor een deel uit volksmuziek die in de 16e-18e eeuw werd opgetekend en waarvan niet Henk Rigters. Els van Rooden is de vrouw die vertelt over een auto-ongeluk dat haar is overkomen. Vlak voordat zij van de weg afschoot zag zij plotseling een mannengezicht in de voorruit en hoorde een babystem roepen „mamma, mamma”. Zij ontdekt dat op die plaats al eerder een soortelijk ongeluk is gebeurd. Daarbij werd een jonge vrouw, die plotseling de weg overstak, doodgereden. Ze gaat op zoek naar de identiteit van die vrouw en neemt de rol van de overledene over. Aanvang 12.30 uur. Rob van Reijn. Volgende week donderdag in een matineevoorstelling in de Stadsschouwburg Haarlem Een reis om de wereld in 80 dagen door het pantomimetheater Rob van Reijn. Geïnspireerd op het beroemde verhaal van Jules Verne over de flegmatieke Brit Phileas Fogg en zijn rustzoekende, maar immer ijverige bediende Jean Passepartout, die proberen een reis om de wereld te maken in 80 dagen. Aanvang 14 uur. Op de introductie-tentoonstelling in het stationsgebouw van Schiphol is het werk te zien van 35 kunstenaars uit verschillende disciplines: schilders, grafici, keramisten en beeldhouwers. Dagelijks geopend van 12-21 uur. Fotografie. Bistro-restaurant De Ark in het Nieuw Heiligland gaat door met het opzetten van foto-exposities. Deze maand valt de eer te beurt aan André Smit, een 29 jaar oude fotograaf die ooit in Beverwijk woonde, maar al enige tijd in Amsterdam werkzaam is. Bij De Ark laat hij werk zien met een voorkeur voor verstilde objecten, portretten en meer abstracte prenten. Tot 2 april, dagelijks geopend van 17 tot 2 uur ’s nachts, op zondag vanaf 14 uur. Antiekbeurs. In Treslong wordt dit weekeinde voor de 18e keer een antiekbeurs georganiseerd. De meeste aandacht op deze beurs (zaterdag van 14- 22 uur, zondag van 11-18 uur) gaat uit naar een grote collectie ikonen met als topper een ronde Drievuldigheidsikoon uit de 17e eeuw die ooit onderdeel vormde van een ikonostase. Verder veel meubelen, klokken, prenten, poppen, juwelen en diverse snuisterijen. Packhuys. Nieuw Unicum aan de Zandvoortselaan 165 in Zandvoort beschikt sinds enige tijd in de vorm Van het „packhuys” over een ruimte waar exposities kunnen worden gehouden. In deze galerie gaat zaterdagmiddag om 15 uur een tentoonstelling op en van schilderijen van Wil Hoogendijk. Kunsthuis. Van 3 maart tot 2 april wordt in de tentoonstellingsruimte van de luchthaven Schiphol (derde verdieping, nabij restaurant Aviorama een expositie gehouden die als een introductie kan worden gezien op de vierde salon der beeldende kunsten „Kunsthuis” die eind maart zal opengaan in de Oude Kerk op de Dam in Amsterdam. Deze kunstbeurs werd tot nog toe in Breda gehouden, maar zal vanaf dit jaar naar de hoofdstad komen. Wim van Rooij en Edda Barends in De repetitie of de Bestrafte Liefde van Jean Anouilh. twee produkties over dood en doodgaan. In Als de dood houdt men zich vooral bezig met stervensbegeleiding, in „Je moet er mee leven’ wordt een indruk gegeven van de manier waarop wij met i I y I De Teerling. Vanavond in De Teerling, Kleine Houtstraat 58, The Heartache and Sorrow show, geschreven en uitgevoerd door Cathy Downes en Rhonda Liss, met Luk de Bruin aan de piano. Een geestige parodie op het beeld van de vrouw in het algemeen en hoe dit beeld tot uitdrukking komt in reclame en pop-songs. Mies de Heer, Wendela de Vos, Marijke Frijlink en Ineke Holzhaus (v.l.n.r.) in „Stel, >dat Shakespeare een zuster had". ■Oude Gracht in Haarlem volgende week [woensdag, donderdag en vrijdag een [performance van het Onafhankelijk [Toneel over de beeldend kunstenaar en [filmer Andy Warhol. Drie spelers maken [gebruik van bestaande teksten van en [over Andy Warhol. Geput is onder meer I uit Warhol’s eigen blad Interview, uit zijn biografie (From A to B Back Again) en uit krantenartikelen. Het is geen poging om zijn werk kunsthistorisch te interpreteren. Twee identiek geklede (figuren stellen wisselend Warhol zelf voor in gesprek met vrienden, collega’s en interviewers. Omdat er gewerkt wordt met polavision, een klein projektie- apparaat voor polaroid kleurenfilms, kunnen er slechts twintig mensen per voorstelling worden toegelaten. Aanvankelijk 20.30 uur. Poëzie Hardop. „Het zou volslagen onmogelijk zijn geweest, voor welke Messer im 22.15 sr Max van Egmond, een van de uofca/ts- ten op de liederenavond in het Haarlems Concertgebouw. meer bekend is uit welke streek deze muziek afkomstig is en voor een ander deel uit dansmelodieën, dansliedjes en ballades Uit het noorden en oosten van Nederland. Aanvang 20.15 uur. Partner. In jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a, Haarlem vrijdag een optreden van de Limburgse popgroep Partner, die de singles Kayuta Hill en Pictures maakte. Aan vang 21 uur. Jeugd en Muziek. In De Egelantier, Gasthuisvest 47, Haarlem organiseert Jeugd en Muziek zaterdag een kamermuziekavond waarop composities van diverse componisten, onder andere Mozart, Jean Jean en Rosetti worden gespeeld door leden van Jeugd en Muziek op blokfluit, piano (o.a. een quatre mains) en fluit. Het blazersensemble van deze stichting zal de Partita van Rosetti spelen. Aanvang 20.15 uur. Met stille trom is dezer dagen in het Frans Halsmuseum - de officiële opening werd wegens de slechte weersomstandig heden verdaagd - het Jac. van Looy- kabinet op de Goudleerzolder weer voor het publiek opengesteld. In dit zaaltje dat direct achtër het Prentenkabinet is gelegen, wordt een beeld gegeven van het leven en het werk van de schilder en schrijver Jac. vanLooy. Uit zijn jeugdpe riode dateert onder meer deze beeldtenis van een arm moedertje dat met haar hongerig kind „naar de bedeling" gaat (circa 1880). NPO. De bekende pianist Daniel Wayenberg is de solist op het laatste oncert in de serie A van het Joordhollands Philharmonisch Orkest Minsdag om 20.15 uur in het S® Concertgebouw Haarlem. Het concert, ;eleid door de Hongaarse dirigent Miklos jrdelyi, wordt geopend met de Symfonie io. 94 „Paukenschlag” van Haydn, laarna vertolkt Daniel Wayenberg het ’ianoconcert van Grieg en besloten vordt met de Hary Janos Suite van T)£°daly. Liederenavond. Vanavond om 20.15 tur in het Concertgebouw Haarlem het |erde concert in een reeks van vier iederenavonden in samenwerking met ^^le vereniging Vrienden van het Lied. HHBpanavond bas-bariton Max van Egmond In de in Engeland geboren Carolyn Vatkinson, die in 1977 in Den Haag na k jen studie bij onder andere Meinard 4 Kraak de Prix d’Excellence behaalde. Lij worden begeleid door de pianiste Tan Bk Crone. Op het programma: Fauré - La Bk kunne chanson, Respighi - Quattro aglirïche. An old American folk poem, ^MOchumann - Liederen opus 98 uit Wilhelm jBfflpeister van Goethe en Drie duetten: So afjgVahr die Sonne scheinet, Schön Blumelein, An die Nachtigall. HGert Oost. Het vierde; en laatste joncert in de serie orgelconcerten op het Leonard v.d. Brink-orgel in de St. Bavokerk, herenweg 88. Heemstede Ivordt vanavond verzorgd door rlavecinist Jaap Spigt in samenwerking pet organist Gert Oost. Uitgevoerd korden werken van onder meer Jweelinck, Ruppe en De Fresch. kanvang 20.15 uur. I Kadens. Het Boccherini Trio wil het trijktriospel, een weinig beoefende vorm fan kamermuziek, wat meer onder de iandacht brengen. Volgende week donderdag doen zij dit om 20.15 uur in de :rio-serie van concertzaal Kadens, De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) beh. zo. 20.30 uur: De Stier en de Maagd door Toneel groep Globe, regie Paul. Vermeulen Windsant m.m.v. Teuntje de Klerk, Johan Leijsen en Allard van der Scheer t.e.m. 3 maart. Carré (Amstel, tdt. 225225) zo. 11 uur: Koffiecon cert door het Nederlands Blazers Ensemble; ma. 19 en 22 uur: Roxy Music. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) do. vr. za. kleine zaal 20.30 uur: Romantiek met mayonaise door Cabaret Nar m.m.v. Youp van ’t Hek, Jan Kokken, Ruth Walger; ma. di. wo. grote zaal 20.30 uur: Bread and Puppet Thea tre, Vermont, USA, „Ah!”, vr. foyermuziek door leerlingen Sweelinck Conservatorium. Concertgebouw (v. Baarlestraat, tel. 718345) do. 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Kirill Kondrasjin, sol. Daniël Wayenberg, piano (Hindemith, Ravel, Sibelius); vr. grote zaal 20 uur: Marinierskapel der Kon. Marine o.l.v. J. J. Koops en de Kon. Militaire Kapel o.l.v. J. van Ossenbruggen, sol. Johan Perik, altsaxo foon (Jurr. Andriessen, Glinka, Binge en Stan Kenton, Pi Scheffer, Gould), kleine zaal 20.15 uur: Isidor Lateiner, viool, Edith Grosz, piano (Spohr, Franck en Brahms; za. grote zaal 15 uur: Radio Kamerorkest o.l.v. David Ather ton, sol. Phyllis Bryn-Julson, sopr. (Bach, We bern, Schubert, Strauss), 20 uur: Nationale Brassband o.l.v. Meindert Boekel, Johan Kre diet, Kees de Wilde, Gerard lelo en Peter Pogger m.m.v. koren en solisten; zo. grote zaal 20.15 uur: Symfonie Orkest Con Brio o.l.v. Nico Hermans, sol. Julia Studebaker, hoorn (Joh. Chr. Bach, Roussel, Strauss, Schubert), kleine zaal 14.30 uur:: Tom Krause, bariton, Irwin Gage, piano (Schubert), 20.15 uur: Isidor Lateiner, viool, Edith Grosz, piano en in de Spiegelzaal 11 uur: Für Elise. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) beh. ma. 20.15 uur: „En nog vele jaren” van Alen Ayckbourn met Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Ton Kuyl, Fien Berghegge, Hetty Verhoogt, regie Caroline Smith. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) konsertzaal 20.30 uur: Grifteater, zuilenzaal 20.30 uur: Waste of Time, shaffyzaal 20.30 uur: Teo Joling, 22.15 uur: De Bamsisters; vr. kon sertzaal 20.30 uur: Grifteater, zuilenzaal 20.30 uur: Waste of Time, shaffyzaal 20.30 uur: Teo Joling, 22.15 uur: de Bamsisters; za. konsert zaal 20.30 uur: Grifteater; 24 uur: Stampkon- sert, zuilenzaal 20.30 uur: Waste of Time, shaf fyzaal 15 uur: Wiedus, 20.30 uur: Teo Joling, 22.15 uur: de Bamsisters; di. shaffyzaal 20.30 uur: Teo Joling, 22.15 uur: epifanie; wo. shaf fyzaal 15 uur: Poppentheater Musquit; 20.30 uur: Teo Joling; 22.15 uur: Epifanie. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20.15 uur: nationaal Ballet met Fokine- programma (Les Sylphides, Le spectre de la rose, Petroesjka, vr. en za. 20.15 uur: „Agnes B.” door Publiekstheater, regie Ton Lutz m.m.v. Josée Ruiter, Ann Hasekamp en Hans Boswinkel, Frans Vorstman, zo. 14 uur: „Ma dame Butterfly”, opera van Giacomo Puccini m.m.v Het Omroeporkest, regie Friedrich Petzold, sol.: Annett Andriesen, Sung-Sook Lee, Pieter van den Berg, Nico Boer, John Bröcheler, Adriaan van Limpt, Nico Schaap, ma. 20.15 uur: „De Mensenhater” door toneel groep Globe, di. 20.15 uur: Ned. Dans Theater, wo. 20.15 uur: „De Kapitein van Köpenick” door toneelgroep Theater. ALHAMBRA I (Weteringschans, tel. 233192) „Interiors” toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Brutti sporchi e cattivi” toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Superman” toeg. alle leeft., dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Heaven can walt", toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16.15, 19.30 en 22 uur. Calypso Club „Force 10 from Navarone”, toeg. 12 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 1, (tel. 245648) „They called him Bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Bilitis”, toeg. 16 j„ dag. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. wo. 18.45 en 21.30 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Slap shot” toeg. 16 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Ice station Zebra”, toeg. 12 j„ dag. 20 uur, za. en zo. ook 14. uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) kopf”, toeg. 16 j., dag. 20 en 22.15 uur en „Pentimento” toeg. 16 j., dag. 19.45, 22 en 24 uur. City 1 (tel. 234579) „A wedding”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.45 uur. zo. 13.15, 16, 19 en 21.45 uur. City 2 „Even en oneven”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „The Fury”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. City 4 Horse feathers", toeg. alle leeft., dag. 15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14.19.30 en 22 uur, zo. 14,16.30,19.30 en 22 uur. City 6 „Strandverlangens”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 7 „The Buddy Holly Story”, toeg. alle leeft., dag. 15.45, 18.45 en 21.15 uur en „Bambi”, toeg. alle leeft., za. zo. wo. 13.45 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „De Tiroler sex- expres”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „Alice doesn’t live here anymore”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (Pl. Middenlaan 4a, tel. 226551) „2001: A Space Odyssey” toeg. 12 j., dag. 20.15 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Superman”, toeg. alle leeft., do. vr. za. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 16, 18.45 en 21.30 uur, wo. 15, 18.45 en 21.30 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) „De kat van de Melkweg”, toeg. alle leeft., do. vr. ma. di. 14 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16, 19 uur, zo. wo. 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Heaven can wait”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.45 en 22 uur, vr. za. ook 0.30 uur. Leidsepleintheater (tel. 235909) „I never promi sed you a rose garden”, toeg. 16. j., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „They called him Bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „The silent partner”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 2 „De prijsvechter”, toeg. 12 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Kruip voor je sterft!” toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 19 en 21.30 uur, za. wo. ook 14.15 uur, zo. 13 en 15.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Una gior- nata particolare”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Revenge of The Pink Panther”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Rembrandtsplein, tel. 243363) „Super man’’, toeg. alle leeft., dag. 14, 18.45 en 21.45 uur, za. zo. 12.45, 15.45., 18.45 en 21.45 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Herfstsonate”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Pourquoi pas”, toeg. 16 j„ zaal 1 dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19 45 en 22 uur en zaal 2 „Reperages”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Een vrouw als Eva”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Mogliamante”, toeg. 12 j., ag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Het tweede ontwaken van Chris ta Klages”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The thirty nine steps”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Deutschland im Herbst”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. s I I* 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17