HANDBALLERS BETAALD VOETBAL ZEKER NIET COMPLEET OP GANG KANSLOOS Oefentoernooi Turntrainer Asarjan eerder weg Van der Wal verrast met spelsysteem James Hunt Géén centrale wil stoppen Strasbourg wil „Nees AJAX-TRIP BONHOFF KRAAKT WERK TRAINER afgelasting amateurvoetbal GAAT DOOR I sportpunticT] i rJ VITESSE IN VELDSLAG 1 paardenkoersen E rea :S L- Bespeelbaar Ónmogelijk 29 SPORT 19 7 9 MAART DONDERDAG 1 rd. J EPbv WW jres /-W: - J i Velden in het zuiden redelijk Asarjan: toch op 1 april weg. (Van onze sportredactie) Competitieleider Huybregts: beslissing zo lang mogelijk uitstellen. iven ii orp ei zen ei bij eei men b MB ■ir Jannes werk. I taktiek. I direci Henk Wullums: ploeg van het veld gehaald. p midde >e taal f eve u ti 26. li®- ïfe I betere De Spaanse beroepsvoetballers mogen niet staken. Het ministerie van arbeid heeft de voor zondag aange- Deze uitlatingen zijn de Fransman, die toch al de nodige kritiek te verwerken heeft gekregen omdat hij met zijn „sterrenteam” niet de verwachte resultaten behaalt, in het verkeerde keelgat geschoten. „Het is hij of ik. Het is duidelijk dat wij niet langer samen kunnen blijven werken”. kondigde staking van de spelers van de eerste en tweede divisie onwettig verklaard. Volgens het minis terie mag pas tot een staking worden overgegaan als in iedere club apart hierover is gestemd door de spelers en het resultaat hiervan aan het ministerie is medegedeeld. In het zuiden van het land heeft de zon .de laatste dagen verdienstelijk werk ver richt. De velden van FC VVV, Roda JC de competitie en het bekerprogramma normaal afwerken. Alles zal in het werk worden gesteld om het seizoen op 4 juni te beëindigen. Definitieve toes temming voor toernooien en buiten landse wedstrijden zal afhankelijk worden gesteld van het verloop van de competitie. (Van onze sportredactie) ZEIST. De competitie in de ere- en eerste divisie van het betaald voetbal kan, als de weersomstandigheden niet veranderen, dit weekeinde worden her vat. Met uitzondering van het terrein van PSV zijn de velden in het zuiden van het land weer bespeelbaar, en ook in de omgeving van Rotterdam kan worden gevoetbald. In de rest van het land is voetbal niet mogelijk. Ook de KNVB is van mening dat op enkele velden weer kan worden ge speeld. Maar of dat ook daadwerkelijk zal gebeuren, hangt af van het aantal afgelastingen. Mocht meer dan de helft van het aantal vastgestelde wedstrijden van het programma worden geschrapt, dan is het heel goed mogelijk dat ook de wedstrijden die wel doorgang hadden kunnen vinden, worden afgelast. Com petitieleider Jan Huijbregts wil die be slissing echter zo lang mogelijk uitstel len. Vóór zaterdag zal de KNVB dan ook geen uitsluitsel geven. Zoals bekend heeft Neeskens onlangs aangekondigd dat hij aan het eind van het seizoen bij Barcelona vertrekt. Hij kon met de Catalanen geen overeen stemming bereiken over verlenging van zijn contract. Overigens is de oud-Aja- cied na afloop van het seizoen transfer vrij. STRAATSBURG. De Franse eerste divisieclub Racing Club de Strasbourg heeft beves/igd dat de vereniging con tact heeft opgenomen met Johan Nees kens om te informeren naar de eisen van de Nederlandse international. Na samenspraak tussen hr. Bremekamp (hoofd grondtechnische dienst van de KNVB) eri een vertegenwoordiger van de afdeling sport en recreatie van de ge meente Velsen is besloten de wedstrijd Telstar-FC Amsterdam af te gelasten. Het veld is voor een derde bedekt met ijs en sneeuw, terwijl er nog zeker 25 centi meter hal in de grond zit. Forse dooi in de komende paar dagen is niet toereikend om het veld op sportpark Schoonenberg speelklaar te maken. Telstar speelt echter komend week einde tóch. Het neemt deel aan een oefen toernooi in Sittard waaraan ook Volen dam, Veendam en Groningen deelne men. Volendam en Telstar treffen elkaar in de eerste wedstrijd, zaterdag om 11.00 uur. In de rest van het land ziet de situatie er weinig rooskleurig uit. In het noord en en het oosten van het land, alsmede in de kop van Noord-Holland is er geen sprake van dat er op korte termijn ge voetbald kan worden. Bij FC Twente en Go Ahead is de grasmat nog bedekt met een sneeuwlaag van circa 5 centimeter. Bij Twente zit er nog een vorstlaag van 8 tot 10 centimeter in de grond. Volgens Go Ahead Eagles is de vorstlaag daar bijna een halve meter dik. „De kans dat hier gespeeld kan worden, is tien per cent”, luidt de reactie van de Deventer Ploeg. j Ook in Arnhem ziet men de toekomst somber in. Bij Vitesse ligt evenals bij FC Twente en Go Ahead nog sneeuw op het veld. De vorstlaag daar is echter iets dunner: circa 6 centimeter. Maar vol gens Vitesse dooit het te weinig om die vorstlaag nog dit weekeinde uit de grond te krijgen. „We rekenen niet op voetbal”, zeggen de Arnhemmers. In het midden van het land, bij FC Utrecht, twijfelt men er niet aan dat er voorlopig niet gevoetbald kan worden. Asarjan zal worden opgevolgd door de Tsjechische trainer Jan Vlacil, die al een maand geleden door het KNGV is gecon tracteerd. Vlacil zal echter pas op 1 janua ri 1980 in dienst van de turnbond treden. Door het vervroegde vertrek van Asarjan was directeur De Wolf van het bondsbu- reau genoodzaakt te proberen Vlacil snel ler naar Nederland te halen. Dank zij de medewerking van de Tsjechische autori teiten en de ambassade is dat gelukt. Jan Vlacil treedt op 11 april bij het KNGV in dienst. Dat is nauwelijks een maand, voordat het Europees kampioen schap in Kopenhagen plaatsvindt. De 49- jarige trainer, die tien jaar lang deel uit maakte van de Tsjechische turnselectie en die sinds 1970 trainer van beroep is, vindt dat geen probleem. Vlacil zal de trainin gen samen met zijn 37-jarige vrouw Mar cella geven. Zij komt overigens pas op 1 juni naar Nederland, omdat zij in april een kind verwacht. KALAMY. De vroegere wereldkam pioen James Hunt heeft bij de onofficiële training voor de grote prijs van Zuid- Afrika een scherpe aanval gedaan op het grand prix racen. Hunt verklaarde aan het einde van het seizoen te zullen stop pen, omdat de wagens belangrijker zijn geworden dan de coureurs. AMSTERDAM. De trip van Ajax naar Zuid-Amerika, die door het uitlo pen van de competitie op losse schroe ven was komen te staan, gaat definitief door. De Amsterdammers, die aanvan kelijk op 21 mei zouden afreizen, ver trekken nu op 11 juni naar Brazilië waar zij onder andere een toernooi in Sao Paulo zullen spelen. In plaats van twaalf dagen zal Ajax tien dagen in Zuid-Amerika verblijven. De kans is overigens groot dat Ajax bovendien alsnog zal kunnen deelnemen aan het toernooi van Real Madrid. Het evenement dat aanvankelijk was gep land in maart, april en mei maar door de UEFA als te grote concurrent voor de Europese bekertoernooien werd verbo den, is nu verzet naar augustus en sep tember. Dat is althans de opzet van Real, dat een nieuw plan heeft ingediend bij de UEFA. In principe zouden dezelfde clubs deelnemen: Ajax, Real, AC Milan en Bayern München. 791 a: riï ien! en Fortuna SC zijn weer goed bespeel baar. De temperatuur is dank zij de zon snel gestegen, en de vorst is uit de bodem verdwenen. Ook de terreinen van Eindh oven en NAC zijn ijsvrij. Bij PSV daar entegen heeft de zon weinig kunnen uit richten. Door de overkapping van de tribunes ligt het veld goeddeels in de schaduw en kan het ijs niet ontdooien. „Alleen als het erg hard gaat dooien, is er een kans dat er dit weekeinde ge speeld kan worden. We rekenen er ech ter niet op”, aldus PSV. In de regio Rotterdam is men wel optimistisch. Bij Sparta, Excelsior, FC Dordrecht en FC Vlaardingen verkeren de velden in goede conditie. Bij Feye- noord kampt men echter met hetzelfde probleem als bij PSV. Door de overkap ping is de zon nauwelijks van invloed geweest. Directeur Peter Stephan: „Ob jectief bekeken is er vijftig procent kans dat er in de kuip gevoetbald kan worden. Er zit nog te veel ijs in de grond. Overdag dooit het weliswaar, maar in de nacht bevriest het water weer”. DEN HAAG. De Russische trainer Asarjan, die de damesturnploeg van het KNGV onder zijn hoede heeft, keert eer der dan was verwacht terug naar zijn vaderland. Het KNGV had Asarjan, wiens contract op 1 april afloopt, ge vraagd tot na hét wereldkampioenschap in december in de Verenigde Staten als trainer aan te blijven. Asarjan was in eerste instantie van plan aan dat verzoek gehoor te geven, maar familie-omstan- digheden hebben hem genoodzaakt toch op 1 april het land te verlaten. ABCOUDE. In de derde ronde van de damtweekamp heeft de 22-jarige Gronin ger Jannes van der Wal een schitterende prestatie geleverd. Hij slaagde erin zijn tegenstander, oud-wereldkampioen Koe- perman, na een bijzonder interessante en spannende strijd een nederlaag toe te brengen. De match is nu halverwege en met een stand van 3-3 ligt de strijd weer volledig open. Van der Wal bracht gisteren een nieuw openingsschema op het bord. Er ontstond een spelsysteem dat ruim tien jaar gele den door de Leidenaar Evert Bronstring is ontworpen en met de term „onvoltooide hekstelling” was aangeduid. Daar had Koeperman het zichtbaar moeilijk mee. In zijn 30-jarige damcarriè- re is hij met dit experimentele speltype weinig in aanraking geweest en daardoor kon hij niet op zijn routine vertrouwen maar moest achter het bord een goed speelplan zien te bedenken. De naar het Amerikaanse Boston uitge weken Rus stak zeer veel bedenktijd in de stelling, maar kon desondanks geen oplos sing vinden voor de steeds groter worden de problemen. Ten slotte werd hij met zoveel dreigingen geconfronteerd, dat er niets beters meer overbleef dan het offe ren van een schijf. Maar van serieuze tegenstand kon toen al geen sprake meer zijn; Van der Wal maakte geen fout en won overtuigend. BARCELONA. Wonderen met zaal handbal bestaan niet. Daarom is de Ne derlandse ploeg ook in zijn tweede wed strijd te Barcelona weggespeeld. Door Ijsland! De noordelijkste Europeanen moesten met elf doelpunten verschil van Nederland winnen om nog om het brons in Barcelona te kunnen spelen. Dat was een stimulans, die de ploeg ijverig, attent en actief hield. Het doel werd ruim be reikt. Halverweg was al de leuke stand opgebouwd van 11-5 en bijna freewheel end kwamen de IJslanders uit op 28-14. Nederland kon er weinig aan doen om dat de ploeg, in vergelijking tot de tegen stander, veel - zo niet alles - tekort kwam. Alleen Ron de Jonge (hij opnieuw) bleef werkelijk overeind. De verdediging deed het van tijd tot tijd nog voldoende, maar de aanval bleek opnieuw letterlijk en fi guurlijk tekort te schieten. Er was een beperkt bewegingspatroon, er waren groene zeephanden, er werd onnauwkeu rig geplaatst en weinig overtuigend ge schoten. De IJslanders, de zwaarste ploeg uit het toernooi, speelden in de combina ties niet zelden elkaar de bal met meer snelheid toe dan wanneer Nederland op doel schoot. Doelman Benebiktson leek dan ook bezig te zijn zijn warming-up van voor de wedstrijd gedurende het daarop volgende uur voort te zetten. De doelpuntenmakers: Nederland: Piet Kivit 1, Bouwer 3, Ver- jans 2, Reynders 2, Beugel 1, Hanckman 2, René Kivit 2 (2 straf worpen), Hamers 1. Ijsland: Olafur Jonsson 2," Olafur H. Jonsson 3, Sigurdsson 8 (3 strafworpen), Indridason 1, Jon Peturjonsson 2, Bjor- ginson 2, Gudmundson 4, Gunnarsson 1, Axelson 5 (5 strafworpen). Volgens de 31-jarige Brit gaat de overwinning tegenwoordig uitsluitend naar degene, die aan het stuur van de beste auto zit. „Wat algemeen het wereld kampioenschap van de coureurs wordt genoemd, is in feite een kampioenschap voor de ontwerpers en hun staf”, aldus Hunt. Het stadion De Galgenwaard heeft door de overkapping» van de tribune maar ten dele van de zon kunnen profiteren. Waar het veld in de schaduw ligt, treft men één bonk ijs aan doordat FC Utrecht de sneeuw heeft plat gewalst. Volgens de Utrechters zal er ook volgende week niet gevoetbald kunnen worden. „De lichte dooi is niet van invloed. Het water be vriest ’s avonds weer”, aldus FC Utrecht. Ook in de kop van Noord-Holland is voetbal jdit weekeinde uitgesloten. De velden van Volendam, AZ’67 en Telstar worden nog geplaagd door een centime ters dikke vorstlaag. Bij Haarlem en Ajax is de situatie niet veel beter. Beide laatste clubs hoeven zich echter nog niet al te veel zorgen te maken, omdat voor hen dit weekeinde een uitwedstrijd gep land is. Het Spaanse ministerie laakt het slordige werk van de advokaten van de AFE, die voor hun juridische bijstand overigens zo’n vijf miljoen pesetas (150.000 gulden) ontvangen. De Spaanse profs eisen grotere sociale zekerheid en de vrijheid om van club te veran deren na afloop van hun contract. NOOTDORP. De uitslagen van de koersen van Nootdorp zijn: OLDEBROEK-PRIJS, 2000 meter met auto start: 1. Ruthi Laguna (H. A. van Dijk) 2.59.9 1.30.0, 2. Raldino, 3. Reier K. Winn 6,20 pl. 1,50 1.50 1,20 koppel 36,10 trio 167,40. ODILIAPEEL-PRIJS, 2000 meter met auto start: 1. Ramiko (G. L. J. Kleyweg) 3.02.8 1.31.4, 2. Sybelle Nearness, 3. Rosalina T. Winn. 20,20 pl 6.20 1,80 koppel 40,50. OMMEN-PRIJS, eerste afdeling, 2000 meter met autostart: 1. Pollux (M. van Leeuwen) 2.54.3 1.27.1, 2. Reinier Dakota, 3. Regina Scotch. Winn. 5,80 pl. 1,40 1,40 1,50 koppel 4,70 trio 50.00. Niet gestart: Rabbani. OMMEN-PRIJS, tweede afdeling, 2000 meter, met autostart: 1. Ricco Westlandia (G. W. van Eykelenborg) 2.55.5 1.27.8, 2. Oscar van Duke, 3. Pamina Kandia. Winn. 7,30 pl. 3,50 2,60 3,50 koppel 19,40. OOSTBURG-PRIJS, eerste afdeling, 1660 me ter: 1. Pascal Volann (H. J. Pools) 2.23.4 1.26.4, 2. Oval Pride, 3. Orville Terraise. Wimm. 16,30 pl. 5.50 1,80 2,70 koppel 20,00 trio 334,00. OPMEER-PRIJS, 2000 meter, met autostart: 1. Omar (H. A. van Dijk) 2.55.4 1.27.7, 2. Netty Williams, 3. Maxaver Way. Winn. 4,80 pl. 1,70 2.20 3,10 koppel 20,70. OTTERLO-PRIJS, 2380 meter, met autostart: 1. (Bniek Dónne (G. W. van Eykelenborg) 3.27.8 1.27.3, 2. Otto, 3. Nike Volann. Winn. 4,50 pl 1,50 1,40 2,80 koppel 2,90 trio 47,80. OUDEWATER-PRIJS, 2000 meter, met auto start: 1. Nozem D (G. W. van Eykelenborg) 2.49.2 1.24.6, 2. Nestor Roodnoot, 3. Lee Rodney. Wimm. 5,10 pl. 2,30 1,50 koppel 4,30. Niet gestart: Patty Zora en Olga H. OOSTBURG-PRIJS, tweede afdeling, 1660 meter: 1. Obert Voorne (H. W. Langeweg) 2.27.6 1.27.9, 2. Orta Lamour, 3. Postduifje A. Winn. 3,70 pl. 1,50 3,90 1,90 koppel 37,10 trio 257,70. ODOORN-PRIJS, 2380 meter: 1. Shamrock G (W. J. van Dalen) 3.36.5 1.31.7, 2. Sigrid, 3. Speedy Fortuna. Winn, 8,40, pl. 7,20 4,90 koppel 17,70. De totalisatoromzet bedroeg 272.883,00. ZEIST (ANP). Het zaterdag- en het zondagamateurvoetbal zal dit week einde niet centraal worden afgelast. Daartoe hebben de commissies van het zaterdag-en zondagamateurvoetbal woensdag besloten. De situatie zal per district worden bekeken. De beide commissies willen Strasbourg ontkende echter de cijfers die in verband met een eventuele verhui zing van Neeskens naar de club in de Franse pers worden genoemd. Daar spreekt men van een transferbedrag van 2,8 miljoen francs (1,5 miljoen gulden) en een maandsalaris van 70.000 francs (150.000 gulden). In Italië is een nieuw recetterecord gevestigd voor een voetbalwedstrijd: binnen 24 uur waren alle 65.000 kaarten voor de topper AC Milan-Juventus op 11 maart in het San Siro-stadion in de voorverkoop uitverkocht. De opbrengst was 1.375.000 gulden. Hierbij komt nog ongeveer 165.000 gulden aan entreegelden voor het sportpaleis in Milaan, waar de wedstrijd op een scherm van 25 bij 15 meter rechtstreeks wordt uitgezonden. Bovendien leveren de televisierechten voor Canada en Argentinië nog eens 165.000 gulden op. Voor de vijfde ronde van de Engelse voetbalbeker zijn woendsdagavond twee wedstrijden gespeeld. Li verpool versloeg Burnley met 3-0 en ontmoet nu in kwartfinales Ipswich Town. Tottenham Hotspur won van Oldham Athletic met 0-1 en komt in de kwartfina les uit tegen Manchester United. Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn gespeeld: Derby County- Ipswich Town 0-1, Manchester United-Queens Park Rangers 2-0. Tot nu toe heeft de vereniging van beroepsspelers (AFE) slechts een interne stemming gehouden, waar met 65 tegen 1 stemmen werd besloten tot de staking. Bij de AFE zijn echter slechts 1300 van de in totaal 500.uOO actieve voetballers in Spanje aangesloten. VALENCIA. Bij de Spaanse voetbalvereniging Valencia is een ernstig conflict ontstaan tussen de Westduiter Ramer Bonhoff en de Franse trainer Mar cel Domingo. De Duitse international heeft felle kri tiek geuit op’t werk van Domingo. Bonhoff: „Domin go heeft niet genoeg verstand van voetbal om een ploeg te leiden. Het is jammer dat ik niet voldoende Spaans spreek, anders zou ik me er zelf mee be moeien”. s-. De koploper in het internationale schaaktoernooi in München, ex-wereld- kampioen Boris Spasski, kwam in de vier de ronde tegen de Oostenrijker Robatsch niet verder dan een remise. Wereldkampi oen Karpov, die de Westduitser Wolfgang E Unzicker als tegenstander had, moest zijn I partij afbreken. Spasski leidt nog steeds B met een halve punt voorsprong op Hübner fg en Robatsch. Stand: 1. Spasski 3 punten. 2. Hübner en Robatsch 272. 4. Karpov en Unzicker 2. 6. Balasjovm Olafsson, Pachmann en Lieb 2. Roger de Vlaeminck heeft de eerste B etappe van de ronde van Trentin gewon- B nen. Noel de Jonckheere zegenvierende in de tweede etappe van de ronde van de Levant. Hij was ook winnaar van de eer ste rit. Jacques Esclassan is winnaar ge worden van de Grote Prijs van Monaco. Hij 'versloeg in de sprint een groep van 12 renners. Johan Neeskens: belangstelling van Strasbourg (Van onze sportredactie) MALAGA. De vriendschappelijke wedstrijd tussen Ma laga en Vitesse is woensdagavond in een complete veldslag geëindigd. Een kwartier voor tijd sloeg bij een 2-0 achter stand in het nadeel van de Gelderse ploeg de vlam in de pan toen verschillende spelers van Vitesse om onbegrijpelijke reden werden gemolesteerd door hun tegenstanders. Trainer Henk Wullems nam ijlings zijn troepenmacht in bescherming en liet pardoes de aftocht blazen. Scheidsrechter Gonzalez Torres was inmiddels al naar zijn kleedkamer ge vlucht, terwijl op de perstribune Nederlandse journalisten door een dolgeworden menigte werden belaagd. Hoewel de Guardia Civil vrij snel in groten getale een kordon voor de catacomben onder de tribunes kon leggen, slaagde een groep furieuze Malaga-aanhangers ér toch in de kleedruimte van Vitesse te bereiken. Met koevoeten; messen, lege flesjes en ander materiaal werd een bestorming uitge voerd die wonder boven wonder geen gewonden eiste. Wel sneuvelden verschillende ruiten in de gelegenheid waar de angstige Vitesse-groep zich schuil hield. Een paar Arnhem mers konden ternauwernood opzij springen voor het neerstor tende glas. Een uur later verlieten de Nederlanders onder begeleiding van een enorme politiemacht het complex waar op een strategisch opgestelde plaats de bus wachtte. Dat de Vitessenaren zich niet veilig voleden bleek wel uit het feit dat de meesten in hun tassen volle flessen en stukken hout hadden gestopt om zich in geval van nood te kunnen verde digen. van der Wal: onverwachte

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 29