Half dozijn Spaanse spelers goals Ajax I solidair in boycot Zwak toernooi Volendam Inzet bij Sparta ontbreekt Adorjan: lichte hartaanval Feyenoord: profijt van oefencampagne Regen in Venlo spelbreker Israel blijft bij PEC Zwolle I Telstar op dreef I Pierre Vermeulen uitblinker (RODA: NIET AAN 1VORM INGEBOET I I Ondanks dreigement voetbalfederatie Perspectieven voor Dordrecht I I VVCS: competitie eerder beëindigen MA ■w I Enthousiast JA f 13 19 7 9 MAART 12 MAANDAG 5 I (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De gedwongen lange winterpauze heeft het verschil tussen rijk en arm in de voetbalwereld weer eens aange scherpt. Na de gevoelige afstraffing die Feyenoord aan de zoveel armere stadgenoot Sparta had uitgedeeld, was trainer Jezek de eerste om het te bekennen. „Die reisjes hebben in ons voordeel gewerkt”, kon de Tsjech constateren na de tweede seizoenuitgave van de Rotterdamse derby. De opvallende 4-1-uitslag viel dan ook voor een goed deel terug te voeren op de wijze van overwintering. - i 1 Ma* r Feyenoord voelt zich benadeeld SP0R1EF 1 Peter Stephan: boos op jan Huijbregts Rïnus Israel: nog een jaar PEC. sen el alleen twee K-i - Voor Feyenoord komt de datum van 4 april uiterst ongelegen. De Rotterdam mers zouden die dag een vriendschappe- 8 168,00 311,00 2,60 6,25 9,87 1,00 rd (Van onze sportredactie) ZEIST. Hoewel de voetbalcompeti tie dit weekeinde zij het slechts gedeel telijk kon worden hervat, blijft het verdere verloop van de competitie de KNVB parten spelen. Competitieleider Jan Huijbregts heeft zich de woede van Feyenoord op de hals gehaald door de bekerwedstrijd PEC Zwolle-Feyenoord, Hoewel het duel tegen Sparta daarvoor eigenlijk geen maats.af was, kon zondag toch al worden geconstateerd dat laatste man Van der Korput en voorstopper Sta- fleu vitaal genoeg zijn om de defensie goed te organiseren en dat Jan Peters in ieder geval meer beweeglijkheid kan toe voegen aan de Rotterdamse aanval. De gretige Peters, na veel problemen overge komen van FC Den Bosch, scoorde het tweede doelpunt en maakte zich bij zijn debuut al zo populair dat zijn naam werd gescandeerd op het moment (een handvol minuten voor het einde) dat Melis hem kwam vervangen. De Peruviaan Teofilo „Nene” Cubil- las heeft een contract getekend bij de Amerikaanse profploeg Fort Lauder dale. De 29-jarige internationaal van Peru, die tijdens de laatste finales van de wereldkampioenschappen voetbal in Argentinië met vijf doelpunten een van de betere schutters was, vertrekt nog deze maand naar de VS. De internationale doelman van Joe goslavië Peter Borota heeft overeen stemming bereikt met de Engelse eer ste divisieclub Chelsea. De Londense club betaalde voor de international 100.000 pond sterling (ongeveer 400.000 gulden). Chelsea hoopt dat zijn 27-jari- ge aanwinst reeds tegen Liverpool kan meespelen. Maar de Joegoslavische voetbalbond zal eerst officieel het fiat moeten geven voor de transfer. Rinus Israel heeft besloten nog een jaar door te gaan bij de eredivisieclub PEC/ Zwolle. Aanvankelijk had Israel, die op 19 maart 37 jaar wordt, besloten dit sei zoen als zijn laatste te beschouwen. Lof die bestemd kon worden voor de hele Feyenoord-ploeg (Jezek: „Want voor al in de eerste helft werd er goed gevoet bald”), die zeer wilskrachtig en enthousi ast de competitie hervatte. Het stond in schrille tegenstelling tot de mentaliteit van de tegenstander, die het hoofd veel te snel liet hangen. Het woord karakter dat anders zo hoog in het vaandel van Sparta staat geschreven, leek gisteren uit de vo cabulaire van de spelers geschrapt. Zo willoos liet de ploeg zich naar de neder laag voeren dat de anders toch bepaald niet felle oefenmeester Petescu nu onom wonden vaststelde dat te veel spelers het lieten afweten. „Die moeten eens gaan beseffen dat ze met profvoetbal bezig zijn”, aldus de Roemeen, „want nu waren ze niet bereid te bijten”. En als Sparta die bereidheid niet toont, blijft er maar heel weinig over van het Ook de VVCS. de spelersvakbond. is niet tevreden over de manier waarop de KNVB het verdere verloop van de compe titie wil laten plaatsvinden. Karei Jansen, voorzitter van de VVCS, heeft onder de spelers een enquête gehouden en is tot de slotsom gekomen dat de competitie uiter lijk 1 juni moet eindigen. lijke wedstrijd tegen het Portugees natio naal elftal in Lissabon spelen. Feyenoords directeur Peter Stephan: „Eerst liep onze trip naar Zuid-Amerika a] in het honderd, doordat de competitie pas in het week einde van 9 en 10 juni eindigt. Nu wordt ons de wedstrijd tegen Portugal door de neus geboord. Dit .gaat Feyenoord veel geld kosten.” In Wassenaar won Ajax met 6-0 van de amateurclub Blauw Zwart, die uit komt in de tweede klasse. Bij rust was de stand 2-0 voor Ajax. Lerby scoorde drie doelpunten, Meyer, Clarke en Kai ser elk een. Bij de stand 2-0 miste Clarke een strafschop. In Blerick heeft Vitesse met 5-1 ge wonnen van de tweedeklasser Blerick. De ruststand was 3-0. Voor Vitesse scoorden in de eerste helft Bursac (1-0) en Bosveld (tweemaal) en in de tweede helft zorgde Veenstra voor 4-0 en Mey ers (strafschop) voor 5-0. Voor Blerick scoorde Coreang tegen. Ruim duizend toeschouwers woonden de wedstrijd bij. In Roosendaal won FC Vlaardingen van Alliance met 3-0 na een ruststand van 1-0. 250 Toeschouwers zagen De Ruyter, Janssen en Schrier scoren. Van Tiggelen haalde de doorbrekende Budding neer; Notten benutte de straf schop en besliste de partij definitief. Wel zorgde invaller (voor Van Zoest) Holverda voor een tegentreffer, maar dat bleek niet meer dan een incidentele opleving. De meeste Spartanen hadden het zo druk met hun tegenstanders en zichzelf dat elke combinatie bij voorbaat gedoemd was stuk te lopen. Het zorgde voor een brok frustratie en daaruit voortvloeiende irri tatie. Dit bleek in de duels tussen Stafleu- Morgan en Bert Jansen-Petursson. Nadat de uitstekende Wim Jansen nog voor 4-1 had gezorgd, typeerde Arie van Staveren dat nog het best: „Er werd bij ons niet gelopen en er werd niet gewerkt. We zaten helemaal vast”. Wim van Til (links liggend) heeft de score voor Feijenoord geopend in de wedstrijd tegen Sparta. doelpunten, maar zijn gretigheid was op vallend groot. Broeks rook zijn kans, om dat hij dit seizoen nog geen vaste plaats in de Jacobs-formatie wist te bemachtigen. Als Koster terug is, zal Broeks ongetwij feld weer zijn stekkie moeten inleveren in de aanval maar Jacobs kan hem nu in ieder geval moeilijk passeren met het oog op de komende derby tegen MMV. Looyen wilde de nederlaag niet terug voeren op het feit dat Roda JC wel naar Spanje was geweest en een aantal oefen wedstrijden op gras had kunnen spelen. „Dat zou een goedkoop excuus zijn, maar dat heeft natuurlijk wel meegespeeld.” Vlak voor tijd scoorde Jan Hoogen- doorn de Nijmeegse tegentreffer (een fraai doelpunt overigens) doordat de Limburgse defensie niet tijdig ingreep en Hoogedoom teveel ruimte gaf. Het klopte in de Nijmeegse defensie bepaald niet. Pleun Strik, die nog tegen een gele khart aanliep omdat hij Vermeu len een onsportieve tik meegaf, kon zijn verdediging niet voldoende sturen tegen de happige Limburgers. Alleen Dries Vis ser kon zijn opponent Nanninga redelijk goed in bedwang houden. Maar Nanninga speelde ook maar op halve kracht, omdat zijn rugblessure nog lang niet is genezen. Hij liet zich tien minuten voor tijd vervan gen door Johan Toonstra. Stand: 1. Spasski 4 punten, 2. Anders son 3,5, 3. Balasjov, Hübner en Stean 3 (plus een afgebroken partij), 6. Olafsson, Pachman, Robatsch en Unzicker. Naast dit probleem zijn de organisato ren met een tweede tegenslag geconfron teerd door de ziekte, die de Hongaarse grootmeester Adorjan heeft getroffen. In de partij tegen Ludek Pachman werd Adorjan geveld door een lichte hartaan val. De partij werd geannuleerd en de kans is groot dat ook Adorjan zich uit het toernooi zal moeten terugtrekken. Olafsson-Unzicker 'h-'h, Andersoon-Ro batsch 1-0, Lau-Sigurjoonsson 'h-'h, Stean Lieb en Hübner-Balasjov werden age- broken. In de zesde ronde versloeg de oud-we- reldkampioen Spasski in 25 zetten zijn opponent Peter Dankert. De andere resul taten uit die ronde zijn: I Waar Feijenoord, dankzij de grotere financiële armslag, reisjes kon maken naar Spanje, België en Italië en voortdu rend gericht bezig kon zijn, had Sparta zich moeten beperken tot een paar wed strijdjes in eigen land of net over de grens. De kasteelclub had zich zelfs een paar maal moeten behelpen met de trai- ningsaccommodatie van de grote broer en had tenslotte zijn toevlucht maar ge zocht tot het kunstgras van het vliegveld Zestienhoven. Nauwelijks meer dan een slecht surrogaat, „omdat je daarop geen duel kunt aangaan”, aldus Sparta-mid- denvelder Leen de Goey, „want als je op dat spul één keer valt breek je onmiddel lijk je been.” iis3 iloH (Van onze sportredactie) SITTARD Telstar en Volendam hebben samen met Groningen en Veendam een vriendschappelijk toernooi afgewerkt op het sportcentrum van het CIOS te Sittard. Telstar heeft daarbij verdienstelijke prestaties geleverd. Vooral de 1-1 tegen eredivi- sie-club Volendam mocht er zijn. 08,00 45, 55 34,00 1,10 33,5» 39,00 8,00 82.50 19,50 47,50 06,50 33,05 53,00. 47,50 65,00 27,001 51,50 24,20 00,30 85,30 32,00 92,20 64,00 111,50 49,70 36,00 33,30 70,00 73,00 43,30 37,30e 127,50 44,50 55,00 47,50e 40,20 41,00 .28,00 36,10 39,00 25,00 51,20 38,00 3,50 49,50 .35,80 65,50 78,00 161,50 49,70 50,10 115,00 40,50 28,40 67,60 56,00 90,70 46,00 32,00 54,50 88,50 49,00 49,50 161,00 7920 114,00 47,10 46,00 35,10e 39,60 290,00 549,00 210,00 137,00 310,00 - MADRID (Reuter). Het totale voetbalprogramma van de betaalde sector in Spanje kon het afgelopen weekeinde geen doorgang vinden we gens een staking van dë spelers. Het ging om 36 wedstrijden, waarvan ne gen voor de eerste divisie. De spelers MÜNCHEN. Boris Spasski is de grote favoriet geworden voor de eindoverwin ning in het internationale toernooi in München na het vertrek van wereldkam pioen Karpov, die naar het sterfbed van zijn vader is afgereisd. HAARLEM (ANP). In het afgelo pen weekeinde speelden betaalde voetbalclubs, die niet in competitie verband in actie kwamen, vriend schappelijke wedstrijden. die door de slechte weersomstandighe den al verschillende keren is afgelast, vast te stellen op woensdag 4 april. Op die datum zullen ook de wedstrijden die gisteren geen doorgang konden vinden, worden ingehaald. overeind kon blijven. De ploeg moest het' in alles afleggen tegen de opponent die over veel meer wedstrijdritme, maatge voel en conditie beschikte en die dat moet ook gezegd daar zeer goed ge bruik van maakte. Gerelateerd aan de omstandigheden speelde Feyenoord im mers een zeer redelijke partij, waarbij 29.000 kijkers konden constateren dat het vertrek van Mansveld en Houtman nau welijks gevolgen hoeft te hebben voor'de kwaliteit van de verdediging en de aanval. trokken zich niets aan van represaille maatregelen, die waren aangekon- digd. Zo waarschuwde de Spaanse voet balfederatie dat de spelers een kwart van hun salaris moesten afstaan voor elke dag die zij weigerden in actie te komen. Een provinciale clubeigenaar dreigde zijn spelers in de gevangenis te laten gooien. De spelersassociatie liet echter weten dat er legale stappen zou den worden ondernomen voor het ge val een speler een gedeelte van zijn salaris zou moeten inleveren. De spelers besloten tot de staking uit protest tegen contractuele clausules, die gelden voor de derde divisie. Zo is er een leeftijdslimiet van 23 jaar van kracht en is het de clubs toegestaan sommige spelers na contractbeëindi- ging onder bepaalde omstandigheden toch vast te houden. Alle vastgestelde wedstrijden wer den afgelast nadat het betrokken arbi trale trio op de velden drie kwartier had gewacht op het verschijnen van de teams. Het is de bedoeling dat de duels naar het komende weekeinde worden verschoven. De soepelheid die Feyenoord had ge toond maakte dat Jezek wel uiterst tevre den kon terugkijken en vooruitblikken: „Want het effect van die reisjes in de winterperiode ga je pas goed op de lange re termijn merken.” De Kerkradenaars waren zeker twee maten te groot voor NEC. Dat erkende ook trainer Leen Looyen. „Roda JC is gewoon een betere ploeg. Natuurlijk zijn we niet naar Limburg gekomen om ons zomaar te laten slachtofferen, maar wij moeten onze punten binnenhalen tegen ploegen van ons niveau. De wedstrijd was tien minuten na rust beslist. Eerst miste Theo de Jong een penalty (Surau had Ziegler neergelegd), maar zestig seconden later tekende Broeks na pen kopbal van Nanninga - 2- 0 aan. Toen klapte NEC in elkaar en wist dat alle kaarten verspeeld waren. Een zeldzaam mooie actie van Vermeulen (hij zigzagde door de complete Nijmeegse ach terhoede) werd niet met een doelpunt be kroond omdat Vermeulen iets te zelfzuch tig was. Na zijn wedstrijdbijdrage en bij een veilige voorsprong wilde Vermeulen ook zijn aandeel in de winst. André Broeks rondde de zaak wel doeltreffend af, tien minuten voor tijd. Hij ving een doeltrap van Jongbloed op bij het mid denveld en lobde de bal feilloos over de uitgelopen NEC-goalie Formannoy heen: 3- 0. DORDRECHT (ANP). Een bank in Dordrecht is genegen 90 procent van de schuld, die eerste-divisieclub FC Dordrecht bij deze bank heeft kwijt te schelden. Voorwaarde hier voor is wel dat ook de andere schul deisers, waaronder de belasting dienst, een dergelijk gebaar maken. VENLO (ANP). —'De eredivisiewed strijd FC VVV-AZ’67 werd in laatste instantie afgelast door scheidsrechter Bart Ram. In de ochtend hadden de KNVB-consul en de gemeentelijke dienst het veld bespeelbaar geacht. Daarna ging het echter zo hard rege nen in Noord-Limburg dat er grote plassen op het veld ontstonden. Ram achtte het veld onbespeelbaar. AZ kon weer naar huis gaan. Jan Huijbregts voelt er echter niets voor in te gaan op het verzoek van Feyenoord het bekerduel te verplaatsen. De Rotter dammers willen nu contact opnemen met het bestuur van PEC Zwolle om onderling tot overeenstemming te komen de wed strijd naar een andere datum te ver schuiven. team dat dan het gemis aan een gerouti neerde spelbepaler wel heel pijnlijk gaat voelen en in de defensie uiterst kwetsbaar wordt. Vooral op links, waar middenvel der Valk een aanvallende opdracht heeft en de jonge Adrie van Tiggelen het verde digende werk niet aankan. Dat bleek toen het agressieve, goed combinerende Feyenoord op 1-0 was gekomen. Nadat Wim van Til uit de achtste hoekschop raak had gekópt (32e minuut) kon Jan Peters 2-0 scoren omdat Van Tiggelen nergens te bekennen was toen zijn directe tegenstander Budding werd aangespeeld. Een actie van Van Tiggelen ook stond aan de basis van de derde Feyenoord-goal, die dertien minuten na de pauze het lichte Sparta-herstel teniet deed. I Telstar speelde zaterdag tweemaal gelijk. Eerst tegen Volendam dat door Jaap Visser op 1-0 kwam, waarna de nieuwe aanwinst Rob van der Meei- van Sparta geleend meteen zijn waarde voor de Velsenaren bewees: 1-1. Later op de dag speelde de ploeg 0-0 tegen Groningen. In deze wedstrijd werd vooral de conditie zwaar op de proef gesteld. Zondag werd de derde ontmoeting Telstar-Veendam, bij een 0-1 achterstand door een strafschop, gestaakt wegens het slechte weer. Volendam kwam na de openingswedstrijd tegen Telstar op winst tegen Veendam door Jan Plat Taze, die 0-1 liet aantekenen. Zondag gingen de Volendammers echter met 3-0 de boot in tegen eerste-divisievereniging Groningen. Bij Volendam verdedigde Frans,Hoek de eerste wedstrijd het doel terwijl Jaap Bloem de andere twee wedstrijden als goalie fungeerde. ad (Van onze sportredactie) KERKRADE. Doordat de NOS het t sta dion” had verklaard, zijn de televisiekij- kers verstoken gebleven van een uitste- kende wedstrijd in de eredivisie. Het S duel Roda JC-NEC werd niet uitgezon- den, omdat de NOS meende, dat er teveel reclameborden langs het veld stonden. De Limburgers bewezen goed door de gedwongen winterstop heen te zijn geko- men door NEC met goed voetbal met 3-1 te verslaan. redelijk goed bespeelbare grasmat. aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHm Dit is het resultaat van onderhande- lingen, die de beheersraad van de in grote financiële problemen verkerende club gevoerd heeft met de bank. Het gaat om het kwijtschelden van een bedrag van bijna drie ton. Een bedrijf in Dordrecht heeft zich even vriende lijk opgesteld en schold de club een bedrag van 100.000 gulden kwijt. “iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiimiimwmiiwmmwmiM Een keer slechts had de selectie van Petescu in de afgelopen weken „echt” gras onder de voeten gevoeld: afgelopen vrijdag op een speelweide in Schiedam waar dan nog het nodige water op stond. Tegen die achtergrond was het natuurlijk niet vreemd dat Sparta gisteren op het redelijk bespeelbare veld in de Kuip niet iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniitwiiiiiiiiiiiiiiui^^ l sportpark in Kerkrade tot „besmet NEC moest duidelijk het onderspit del ven tegen een op alle fronten betere Lim burgse formatie. Meer kracht, meer agres siviteit en vooral meer kwaliteit waren al na een half uur zichtbaar. De Nijmeegse ploeg werd van het kastje naar de muur gestuurd en met name Pierre Vermeulen draaide zijn bewaker Sije Visser helemaal dol. De linkerspits van Roda JC was de grote uitblinker op de zware, maar toch redelijk goed bespeelbare grasmat. Ver- s meulen: „Het ging goed met mij. Ik had met Sije Visser geen enkele moeite. Nie- mand had verwacht dat wij ons zo goed zouden presenteren." Theo de Jong opende na negen minuten met een droge knal de score na een corner van Vermeulen, een doelpunt waar overi- gens een Roda-overtreding (Broeks-Nan- ninga) aan vooraf ging. De Jong speelde een sterke partij. Ondanks een groot overwicht en kansen (een bal belandde op de lat) was het Limburgse rendement na S één helft voetbal slechts één doelpunt. Roda-trainer Bert Jacobs: „In die fase s wilden we het iets te moeilijk doen, maar ik ben met de uitslag èn ons spel bepaald niet ontevreden. Aan de bal waren we duidelijk sterker en ik kan niet zeggen dat er één man een onvoldoende heeft ge il haald.” Roda JC, zonder de geblesseerde Adrie Koster en met een hafffitte Nanninga en Ziegler, speelde met André Broeks op de rechtervleugel. Broeks, in zijn „jonge ja- ren” vleugelspits maar de laatste seizoe- nen steevast op het middenveld of in de defensie, maakte er op rechts een goede show van. Hij scoorde niet alleen twee I I i W ik <■-> «alk ob A

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13