REGIONALE CENTRUM HEEMSKERK OPHEFFEN politienieuws Accordeonverenigingen gaan na fusie goede toekomst tegemoet Voorlichting over Engelse bedrijfsvoering W01«BN IN TOPFORM burgerlijke stand w «ffl I kort ijmondnieuws ju Sfeervol donateursconcert in ontmoetingscentrum „Geesterhage Brandstichting mislukte Dronken automobilist schepte meisje Uit trein gehaaid wegens vernielingen TOPFORM MEUBELEN Groot aantal rijverboden Onderzoek naar baarmoederhalskanker 8 maart van start O MAANDAG J BEWIJS VAN GOEDÊBMAAK van het centrum over te gaan, aldus G.S. y WOL- en HANDWERKEN gr. sort, woi, handwericpakketten, losse stramiens, kaaslinnen, borduurzijde en wol, ritsen, garens, kussenvulling, vis- sersgaren enz. en veel kado artikelen LEONTINE VERHOOGT y EEN BEWIJS VAN GOEDÊEMAAK IJMOND. In het concept-ontwerp spreidingspian standplaatsen woonwagens in Noord-Holland, waarin de IJmond 133 standplaatsen krijgt toebedeeld, sterft het regionale woonwagencentrum aan de Heemskerkse Communicatieweg een zachte dood. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland geven in het ontwerpplan aan, dat het regiona le centrum ongeschikt is om de wederzijde acceptatie tussen de woonwagenbevolking en de burgers binnen de regio IJmond te bevorderen. Vanuit die conclusie zit er niets anders op dan tot sluiting 4 BEVERWIJK-HEEMSKERK woonwagenbewoners (ADVERTENTIE) l (ADVERTENTIE) (Van eën onzer verslaggeefsters) ri- In de noodschool aan de Duitslandlaan is een vn/etiidscentrum voor geesten/k gehandicapten ingenchi. 9 9 De Beverwijkse/Castricumse Accordeon Combinatie tijdens hun eerste officiële concert. i teel een centrum voor 17 wagens bezit, moet er nog een kamp bijmaken. Deze gemeente krijgt volgens het ontwerpplan 30 standplaatsen. Het Beverwijkse gemeentebestuur heeft G.S. al laten weten dat elke uitbreiding van het aantal standplaatsen in de IJ- mond moet worden afgewezen. Dat ge beurt ook niet want G.S. hebben zich keurig aan de huidige 133 standplaatsen gehouden. Wie in de IJmond niet meer terecht kan, dient elders in de provincie een plaatsje voor z’n woonwagen te vin den, aldus het Beverwijkse college. Beverwijk heeft in de harten van de woonwagenbewoners een eigen plaats. De meeste gezinnen van het huidige regionale Vergadering D’66 -De regio Noord-Hol- land van D’66 houdt op zaterdag 10 maart een algemene regiovergadering in De Nieuwe Slof. Deze openbare vergadering begint om 10.30 uur. Op de agenda staat o.a. een discussie over het ontwerp-streek- plan Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. D’66 heeft grote moeite met het feit dat de nota ANZKG in januari 1979 werd ge volgd door de beleidsnota van G.S. over de voorhaven, met een inspraakmogelijk heid van een maand terwijl de financieel- economische gevolgen nog niet bekend zijn. Vrouw blijf bij -De actiegroep Vrouw blijf bij komt dinsdagmorgen 6 maart in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Be verwijkse Wilgenhoflaan bijeen. Er wordt gesproken over het drugsprobleem. De bijeenkomst begint om half tien. Het gemengd koor „Ons Genoegen” on der leiding van Cees Verzijde, dat aan deze avond haar medewerking verleende, had geen gelukkige avond. Nu had het koor weliswaar de handicap dat de pia nist door ziekte geveld was, waardoor er ter elfder ure een plaatsvervanger moest worden gezocht, toch kan dit niet de oorzaak zijn dat de zuiverheid nogal eens te wensen overliet en soms zelfs geweld werd aangedaan. Het koor gaat mank aan een euvel waar veel gemengde koren on- In de operatie overloop-standplaatsen heeft Heemskerk twee centra toegewezen gekregen met in totaal 30 standplaatsen. Het nieuwe kamp Elzenhof aan de Rijks- straatweg krijgt 10 standplaatsen. kamp (30) willen naar een Beverwijks kamp. Voorts heeft de groep van 17 woon wagenfamilies, die nu aan de Aagtenpoort staan, te kennen gegeven, dat zij de woon wagens voor woningen wil verruilen, mits ze bij elkaar kunnen blijven wonen. Volgens G.S. is het aantal standplaatsen in Beverwijk (momenteel 17) te gering. Het is geen reële verdeling van het aantal standplaatsen over de regio, terwijl bo vendien bij de woonwagenbewoners een aanmerkelijk grotere behoefte aan stand plaatsen in Beverwijk bestaat. G.S. ver zoeken het Beverwijkse college bijzonde re aandacht aan de „woonwensen van de Aagtenpoortbewoners te schenken. De bewoners van het woonwagencen trum in Velsen zijn zeer tevreden over hun situatie. D twaalf gezinnen op de „wacht- plaats” willen graag op het kamp. Burge meester en wethouders van Velsen heb ben inmiddels toegezegd in de Velser- broekpolder een tweede woonwagencen trum te willen aanleggen. en W. van Heemskerk willen in de I.Tmond niet meer dan 133 standplaatsen hebben: der lijden, namelijk een tekort aan man nenstemmen, waardoor de sopranen te veel overheersen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zaterdag is bij de Be verwijkse politie aangifte gedaan van een poging tot brandstichting in het ge bouwtje van de tafeltennisvereniging „Rapiditas” aan de Eenhoornstraat. Haarlem: Barteljorisstraat 13-17 KOM KIJKEN NAAR DE OOGSTRELENDE ZIT IDEEËN VAN W TOFFORM. P BU Zeeweg 119 Mm. Tel. 12188 VERGADERING WD. De afdeling Beverwijk van de WD houdt op maan dag 12 maart in de Nieuwe Slof een alge mene ledenvergadering. Aanvang 19.30 uur. De heer Vos, penningmeester heeft te kennen gegeven tussentijds te willen af treden. Het bestuur stelt voor mevrouw Van Amersfoort in zijn plaats voor te dragen. Voorts zal de VVD-fractie verslag doen van een raadsperiode. Na de verga dering, ongeveer 20.30 uur, wordt gedis cussieerd over de voorhavenplannen. Het standpunt pro zal worden vertolkt door de heer C. Goekoop, ex-wethouder van de WD-fractie in de Amsterdamse gemeen teraad. Die tevredenheid van de bewoners heeft G.S. er toe gebracht toe te staan dat in Velsen het maximale aantal stand plaatsen van 25 woonwagens op één cen trum, wordt overschreden. In Velsen staan momenteel 45 woonwagens. Gede puteerde Sten hebben in het ontwerp plan ook rekening gehouden met de na tuurlijke groei van de woonwagenbevol king in de IJmond. Het Ministerie van CRM berekende een groeipercentage van 35 procent, hetgeen voor de gemeenten Beverwijk en Castricum aanleiding was op te merken of dat percentage niet te hoog was. De entre-act-muziek uit „Rosamunde” van Franz Schubert vereist een lieflijke en romantische benadering en als zodanig werd het door dirigent en orkest dan ook geïnterpreteerd. Nu is dit werk natuurlijk voor strijkorkest gecomponeerd en strij kers zijn door geen enkel instrument te vervangen en dus ook niet door een accor deon, maar in dit arrangement en door subtiel en doorzichtig spel werd het ka rakter van deze prachtige muziek niet aangetast „De Pavane in blue” van T. Huggens is een mooi gedragen stukje muziek waar een enorme rust van uitgaat. Anneke Broertjes excelleerde hierin met een goed voorgedragen solo. Renato Bui schrijft goede en vaak zeer geestige muziek voor accordeon-orkest, hij kent de mogelijkhe den van het instrument als zijn broekzak Gedeputeerde Staten erkennen dat het bijzonder moeilijk zal zijn de 66 wagens, die momenteel op het Heemskerkse kamp staan, over de regio te verspreiden. De huidige bewoners willen graag en masse naar een Beverwijks kamp trekken. Heemskerk ligt niet zo in de markt, even als Castricum en Uitgeest, Daarnaast is de gemeente Velsen druk bezig met het realiseren van voldoende standplaatsen voor haar eigen inwonende woonwagen bewoners. Duur zakje patat Zaterdagmiddag ramde een 48-jarige Heemskerkse auto mobilist op de Luxemburglaan een licht mast. De man had zojuist patat gehaald en poogde al rijdend de zak met inhoud op de passagiersstoel naast hem rechtop te hou den, maar vergat daarbij op de weg te letten. Autobus opengebroken Uit een op het parkeerterrein aan dé Heemskerkse Maerelaan staande autobus is zaterdag nacht een microfoon gestolen. Televisie in tuin Bewoners van een woning aan de Jan van Kuikweg gooiden zaterdagavond in paniek hun rokend tele visietoestel in de tuin. Een kortsluiting in het toestel veroorzaakte brand. Gladde weg Een 31-jarige man uit Heerhugowaard, werknemer bij Hoog ovens, kwam zondagmorgen vroeg met z’n auto in de voortuin van een huis aan de Hoogdorperweg. De gladde weg speelde de automobilist parten. De auto raakte total loss. Volgens voorzitter A. Schaap wordt het agrarisch gebied in de Wïjkermeerpolder steeds kleiner door uitbreiding van indu striegebied en de aanleg van wegen voor de nieuwe Wijkertunnel. In Engeland vertoeven reeds verschei dene Nederlandse boeren. Er zijn twee plaatsen waar de land- en tuinbouw goed gedijt. Voor de akkerbouw moet men dat gebied zoeken tussen Londen en Huil en voor de gemengde bedrijven en de vee houders ten zuiden van Londen. Onder de nieuwkomers bevinden zich naast de Ne derlanders ook Denen en Ieren. De akkerbouwbedrijven in Engeland zijn zo’n 60 tot 70 hectare groot en daar werken de Engelsen met 3 tot 4 man personeel. De Engelse boer doet zelf niet veel Hij woont op z’n bedrijf, maar heeft er meestal een baantje bij. De Engelsen passen een eenzijdige teelt toe en verbouwen jaar op jaar graan op hetzelfde perceel. Men kijkt nu wel de kunst af van de Nederlanders hoe die de wisselteelt toepassen. De prijzen van de bedrijven variëren van vijftien tot zeven tienduizend gulden per hectare. De lonen van het personeel zijn erg laag. Vooral de jonge boeren stelden na afloop van de inleiding talrijke vragen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Een groot aantal le den en belangstellenden van de afdeling IJpolder van de Hollandse Mij. van Land bouw en de LTB hebben tijdens een voor lichtingsbijeenkomst geluisterd naar de heer Topfer van de afdeling vastgoed van de Nederlandse Heidemaatschappij, die uiteenzette welke mogelijkheden er zijn om het bedrijf in Engeland voort te zetten. HEEMSKERK. Zaterdagnacht kwam een 19-jarige dronken automobilist uit Heemskerk met z’n wagen in de voor tuin van de Oosterstreng. De jongeman had totaal geen macht over het stuur. Hij ramde eerst een geparkeerd staande auto en schepte daarna een meisje, dat met de fiets op de Oosterstreng reed. Het meisje ligt momenteel met lichte verwondingen in het Jozefzcekenhuis. De jongen werd ter ontnuchtering ingeloten. BEVERWIJK. Op verzoek van de Spoorwegen heeft de Beverwijkse politie zondagavond drie jongens uit een trein stel gehaald, die vernielingen zouden heb ben gepleegd op het station Krommenie- Assendelft. Twee 16-jarige scholieren uit Velsen-Noord bekenden. Zij zijn overge dragen aan de spoorwegpolitie. Heemskerk gehouden wordt in samen werking met bestaande clubhuizen. De leden van. het G.J. V W. werken overdag op de sociale werkplaats, of in het vrije bedrijf, terwijl anderen het dagverblijf bezoeken, ’s Avonds en in het weekend bezoeken ze dan hun eigen club of soos. Nu er met het G.J.V.W. een mijlpaal be reikt is en vanwege het feit dat met de ingebruikname van het gebouw aan de Duitslandlaan een meer definitieve be huizing gevonden is, wordt er zaterdag 10 maart van 14.00-16.00 uur een open huis gehouden voor buurtbewoners en talloze belangstellenden. Burgemeester Kok zal ook aanwezig zijn en een officiële ope ningshandeling verrichten. Er waren plastic vuilniszakken met ben zine en dieselolie naar binnen gedragen en men vond verlengde sigaretten met geel poeder, waarschijnlijk afkomstig van lu ciferkoppen. Hoewel men daartoe niet over aanwijzingen beschikt denkt de poli tie toch in de richting van eén wraakne ming. Er is geen brand ontstaan. Dat er op de IJmondgemeenten een zwaar appel moet worden gedaan, indien het regionale centrum wordt opgeheven, is wel duidelijk. Beverwijk, dat momen- De regionale centrum bewoners willen overwegend naar Beverwijk, enkelen naar Uitgeest, een gezin naar Castricum en enkelen naar Zaanstad. Heemskerk wordt als tweede keus genoemd. Ook B. en weet dat zeer goed uit te buiten. Hoewel hij veel moderner schrijft, mag hij zeker in één adem worden genoemd met compo nisten op accordeongebied als Rudolf Würthner, Hugo Hermann en Gerhard Mohr. Van Renato Bui prijkten op het programma „Impression in modern” en „Grossstadtbummel”, een suite in vier de len, waarvan vooral het laatstgenoemde werk door de BCAC met veel speelplezier en verve werd vertolkt. Wat er met contrastrijk spel van een mars te maken is bewees Jan Rol met z’n discipelen in „Hoch Heidecksburg” van R. Herzer, waarin vooral het melodieuze trio het volle pond kreeg. Het koor zong achtereenvolgens „Abide with me” van W. H. Monk, „Dieu, qu’il la fait bon regardez” van Claude Debussy, „Stjenka Rasin” van H. de Wolff en uit de West-Side Story van Leonard Bernstein „Tonight”. „Ons Genoegen” zou zich evenwel prachtig revancheren in „Ein Walzer- traum” van Oscar Strauss, dat samen met het orkest en onder leiding van Cees Ver zijde werd uitgevoerd. Of het nu kwam Jeugd- en Volwassenen Werk in de IJ mond (G.J. V. W.j. Het G.J. V. W. is dus niets anders dan het aanbieden van ontspan ning en vorming aan geestelijk gehandi capten. Elke week op dinsdag- en woens dagavond zijn er de clubs, in het gedeelte van de school, wat speciaal en alleen voor dit doel gehuurd wordt. Op dinsdag- en woensdag doet men aan: handwerken, knutselen, film, handenarbeid, enz. Ter wijl er op de zaterdagavond een echte soos plaatsvindt, waar de mensen zelf koffie zetten, platen draaien, muziek ma ken, en gewoon met elkaar praten. Verder bestaat het G.J. V. W. uit een kookclub, een kinderclub, een vrijdagavondsoos en een bejaardensoos, die elders in Beverwijk en Gioachino Rossini’s ouvertures zijn voor elk amateurorkest een zware opgave en de ouverture „L’Italiana in Algeri” vormt daar geen uitzondering op. De vele lastige passages vereisen een behoorlijke dosis techniek. Nu had de BCAC hiervan gelukkig voldoende in huis om er zonder kleerscheuren doorheen te komen en zelfs toen de slotmaten in hoog tempo als een vuurwerk uit elkaar spatten bleef alles keurig in de voegen. De bespeler van het elektronisch accordeon, Piet Oudhoff, bracht zijn solotrekjes in dit moeilijke werk beheerst en muzikaal. Dirigent Jan Rol heeft zijn muzikanten goed in de hand. Hij beschikt over een strakke, dui delijke slag, zonder overbodige franje of effectbejag, bovendien weet hij zijn tempi goed te kiezen en doet de linkerhand sti mulerend of kalmerend werk. In een houten noodschool aan de Duits landlaan te Heemskerk is een gedeelte ingericht als vrijetijdsclub voor geeste lijk gehandicapten. Alle vrijetijdsclubs, die vroeger in het gebouw aan de Schelde- straat waren, worden nu in het gebouw aan ‘de Duitslandlaan geconcentreerd. Sinds 1 januari 1978 bestaat er in de IJmond een samenwerkingsverband tus sen de drie sociaal pedagogische dien sten, die werkzaam zijn in deze regio, op het gebied van het vrijetijds- en vor mingswerk voor geestelijk gehandicap ten. De vrijetijdsclubs en sociëteiten die er al waren zijn onder deze samenwer- kingsregeling gebracht en heeft voortaan de naam meegekregen Gespecialiseerd GEBOREN: Sïëta van Roekhuizen, Niels Onno van der Wal. ONDERTROUWD: Jan J. C. de Meester en Maria C. C. Cadeddu, Johannes Akkerman en Jacoba B. Fatels. GEHUWD: H. G. Zuyderduin en D. A. Aangeen- burg, M. van Wanrooij en I. Tromp, E. J. Vink en R. H. Zandstra, G. H. G. de Wit en E. P. G. M. Mol, C. Krap en K. Schoonho ven, P. Boersma en E. Stoker. OVERLEDEN Adrianus Meijer, geb. 25 maart 1925; Anna Catharina Boot, geb. Doesburg, geb. 20 maart 1908; Josephina Blok, geb. van Lommen, geb. 9 okt. 1893. BEVERWIJK/CASTRICUM. Met een donateursconcert in het goedgevulde ont moetingscentrum „Geesterhage” te Castricum presenteerde de Beverwijkse/Castri cumse Accordeon Combinatie - ontstaan uit een fusie van de BAV en de CAV - zich zaterdagavond voor de eerste maal op een officieel concert. Voorzitter Paul Boesard haalde in zijn openingswoord naar voren hoe en onder welke omstandigheden de fusie tot stand was gekomen en sprak de wens uit, dat aan de nieuwe vereniging een lang leven beschoren zou zijn. Beverwijk in trek bij I Vrijetijdscentrum voor geestelijk gehandicapten door de steun van het orkest of doordat het koor, door het te kleine toneel, om het orkest heengegroepeerd stond waardoor vooral de mannen iets „vrijer” kwamen te staan, weet ik niet, maar er stond een herboren koor op het podium dat liet horen heus wel te kunnen zingen. Dirigent Cees Verzijde hield het geheel goed onder controle en het werd dan ook een spranke lende vertolking, waarvoor het dankbare en aandachtige publiek de handen duch tig op elkaar kreeg. De presentatie van deze avond was in handen van Margreet Boendermaker-Oudhoff. G. D. KONING (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Hoewel de Beverwijk se politie dit weekend geen specifieke controle hield op het rijden onder in vloed van sterke drank, is een groot aan tal autobestuurders om die reden een rijverbod opgelegd na blaas- en bloed proeven. In de nacht van vrijdag op zaterdag betrof dit een 31-jarige Beverwijker die over de Plesmanweg reed, een eveneens 31-jarige Beverwijker dié in de Graaf- wijkstraat werd gepakt en zaterdag wa ren dat een 20-jarige mail uit Krommenie (Kuenenplein), een 28-jarige inwoner van Hoorn (Alkmaarseweg), eep 32-jarige marF uit Castricum (Alkmaarseweg) een 31-ja- rige Heemskerker (Europaplein), een 40- jarige Beverwijker (Breestraat), een 25- karige Heemskerker (Westerlaan), een 27- jarige Heemskerker (Plesmanweg) en in de nacht van zondag op maandag kwam daar nog bij een 23-jarige Beverwijker die op de Wijk aan Duinerweg werd staande gehouden. VELSEN. In het kader van het jaar lijkse baarmoederhalskankeronderzoek in Velsen worden dit jaar de dames opge roepen die zijn geboren in 1926,1929,1932, 1935, 1938, 1941 en 1944. De inwoonsters uit de gemeentedelen ten zuiden van het kanaal zullen worden onderzocht tussen 8 en 16 maart in het gebouw van de GG en GD in de Spaarnestraat te IJmuiden, de inwoonsters uit Velsen-Noord worden on derzocht in De Schouw aan de Bleyenhoe- velaan op 2, 19 en 20 maart. De 2750 oproepkaarten worden in de loop van deze week verspreid. De kosten van het onderzoek worden grotendeels door de gemeente en het ministerie van Volksge zondheid gedragen, van de deelnemende vrouwen wordt een bijdrage van tien gul den gevraagd. •■-S'//

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9