MANAGER ROBSON: Uitslagen 1 Voetbalbond optimistisch 1 Atletiektrainer I op de vlucht sportpuntiq TV-flitsen van duel Koopmans Müller naar VS „TOCH MOGELIJKHEDEN IN BARCELONA” In finale Europa Cupbasketbal Gabetti Cantu tegenstander wriA<lfi Europa Cup 2 g Europa Cup 3 Ergernis Hard werken „Professioneel” 3< 19 7 9 DONDERDAG MAART 8 SPORT ile n ■sr Servette verrast in Europa Cup 2 Ipswich mist raffinement (Van een speciale verslaggever) rf- Johan Neeskens (rechts) in een kopduel met Arnold Mühren ^7 Het snelle herstel van de velden is te danken aan de sterke stijging van de temperatuur de laatste dagen, alsmede de vele uren zon. Daardoor is het overvloedi ge dooiwater in het noorden van het land snel verdwenen. Veendam bijvoorbeeld verwacht het komende weekeinde de der by tegen FC Groningen te kunnen spelen. Ook het terrein van AZ’67, dat vorige week nog volkomen onbespeelbaar was, bevindt zich in goede conditie. De topper in de eredivisie tussen AZ’67 en PSV kan dan ook, als de weersomstandigheden niet veranderen, doorgang vinden. Een groot deel van de terreinen van de amateurclubs is eveneens weer bespeel baar. Hoewel niet verwacht mag gorden dat het gehele programma van het ama teurvoetbal doorgang zal vinden, ligt het wel voor de hand dat een aantal wedstrij den kan worden afgewerkt. Met name in de hoofdklasse wordt erop gerekend dat het volledige programma kan worden ge speeld. HILVERSUM (ANP). In de televisie- rubriek „AVRO’s Sportpanorama" zullen vandaag de hoogtepunten worden ge toond van de Europese titelstrijd boksen in het halfzwaargewicht tussen de Neder lander Rudie Koopmans en de Italiaanse titelverdediger Aldo Traversaro, die dan in het Ahoy-sportpaleis in Rotterdam is gehouden. Het duel is te zien op Neder land 2 om 23.15 uur. Ipswich Town schiep zich voor rust dan ook maar enkele kansen. Rond het eerste half uur was Gates op rechts door gebroken, maar werd prompt in het straf- Dat gebeurde inderdaad niet. Ipswich Town miste niet alleen de geblesseerde Kevin Beattie en de geschorste Paul Mari ner, maar moest bovendien op het aller laatste moment ook nog eens afzien van de met maagklachten sukkelende Clive Woods, de linkerspits, waardoor nu David Geddis - vijf minuten voor tijd vervangen door „good old” Allan Hunter - van de reservebank moest worden gehaald. Toch, die mindere routine - vooral dan voorin - hield Ipswich Town aanvankelijk wel van de noodzakelijke doelpunten af. De beloftevolle Allan Brazil, die in de laatste drie competitiewedstrijden even- zovele belangrijke doelpunten had ge scoord, kreeg tegen de forse Barcelona- verdedigers Olmo en Migueli weinig ruim te, terwijl ook Eric Gates en David Geddis met zoveel mandekking werden gecon fronteerd, dat er nauwelijks goede diepte- passes op dit trio konden plaatsvinden. Arnold Mühren: „Vorig jaar stonden hier Whymark, Mariner en Woods. Nu drie jongens van net twintig. Wat wil je dan?”. Op het middenveld, waarop volgens Robson de slag uitgevochten diende te worden, zochten Johan Neeskens en Ar nold Mühren elkaar veelvuldig op. Vrij wel elke keer dat Mühren aan de bal was, ging er een gejuich op, maar de wedstrijd was van een dermate matig gehalte dat de ex-Volendammer nooit werkelijk kon ex celleren, ondanks het feit dat Neeskens persé geen ver doorgevoerde mandekking hanteerde. De niet helemaal topfitte Nees- schopgebied door een venijnig tackelen de Olmo neergelegd. De Hongaar Palotai zag echter in dit penalty-schoolvoorbeeld geen Spaanse overtreding en liet tot gro te ergernis van heel Oost-Engeland door spelen. Nadat Olmo ten tweede male de schrik om het hart was geslagen, toen zijn directe opponent Allan Brazil met een kopbal rakelings naast had gekopt, hield Palotai hem terecht de gele kaart voor, toen hij wat onwillig op een arbi trale beslissing reageerde. Enschede krijgt een atletiekaccommo- datie. B. en W. van de stad streven ernaar de accommodatie, die zowel plaatselijk als regionaal zal voorzien in een grote behoefte, op de begroting van 1982/83 te plaatsen. In Engeland zijn gisteren de volgende wedstrijden gespeeld in de eerste divisie: Aston Villa-Bolton Wanderers 3-0; Nor wich City-Wolverhampton Wanderers 0-0: Coventry-Liverpool 0-0. Feyenoord zal op dinsdag 24 april in Rotterdam een wedstrijd spelen tegen het Portugese elftal. Op 2 mei spelen de Rot terdammers in Lissabon tegen de Portu gezen. Hunold nam na afloop van de atletiek wedstrijden de trein naar Londen, waar hij bij de Westduitse ambassade aanklop te. Later vloog hij naar de Bondsrepu bliek. In Wolverhampton misleidde Hu nold een begeleider. Hij loog hem, na de atletiekontmoeting tussen Groot-Brittan- nië en Oost-Duitsland voor, dat hij geld wilde wisselen, maar in werkelijkheid spoedde hij zich naar het station. „De actie is niet in strijd met de Britse wet of met andere bepalingen”, zei een woord voerder van het ministerie van buiten landse zaken. de Krankl langs alle Engelse obstakels om uiteindelijk de bal scoringsrijp aan Este ban te offreren: 1-1. LONDEN (DPA). De Oostduitse atle tiektrainer Peter Hunold uit Oost-Duits- land is na de landenwedstrijd tegen Groot-Brittannië in Wolverhampton in het westen achtergebleven. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken beves tigde gisteren de vlucht, maar kon geen nadere bijzonderheden geven. KRAKAU. In de kwartfinales van de Europese bekertoernooien hebben Mal mo FF, Beveren en Servette voor de grootste verrassingen gezorgd. Malmö wist de schade in de uitwedstrijd in het toernooi van de landskampioenen tegen Wislav Krakau te beperken tot een neder laag van 2-1, en Beveren en Servette hielden hun tegenstanders in het toer nooi voor bekerwinnaars, respectievelijk Internationael en Fortuna Dusseldorf, op 0-0. Honved Boedapest, dat eerder Ajax uitschakelde, verloor nu zelf in het Euro pa Cup 3-toernooi op eigen veld met 2-3 van MSV Duisburg. Het ontbreken van competitieritme was duidelijk zichtbaar bij FC Magdeburg Banik Ostrawa. De Oostduitsers, vier jaar eerder winnaar van de beker, hadden de beste start en liepen door doelpunten van Joachim Streich (vierde- en dertigste mi nuut) weg tot 2-0. De bijna 20.000 toe schouwers zagen echter dat Magdeburg die lijn in het spel-niet kon vasthouden al bleef er een licht Oostduits overwicht be staan. Kort na de hervatting bracht Anta- lik de Tsjechoslowaken dichterbij (2-1), waarmee Banik meer dan tevreden was. Internazionale Milaan (Ita)SC Beve ren (Bel) 0-0. Scheidsrechter Linemayr (Oos). Toeschouwers: 55.000. Een ernstig tegenvallend Fortuna Dus seldorf had de 9000 toeschouwers, die kou en regen trotseerden weinig meer te bie den dan ijver en een massa goede wil. Dat was te weinig om Servette, dat vrijwel voortdurend alle mankracht in het straf schopgebied had samengebracht, op de knieën te krijgen. I s MÜNCHEN (UPI, DPA). Gerd Mul ler, de spitsspeler van Bayern München, heeft gisteren een contract getekend voor de Amerikaanse profclub Fort Lauderda le Strikers. DEN BOSCH (ANP). Voor het eerst in de geschiedenis van het basketbal heeft een Nederlandse club de finale van een Europa-Cuptoernooi gehaald. Het is de EBBC Den Bosch, dat in een zinderende halve finale het Italiaanse Sinudyne Bologna met 105-92 versloeg. vergroot tot vijftien punten, waarvan de Italianen er nog slechts twee afknab belden: 105-92. Robson: „Barcelona speelt nogal graag verdedigend en wanneer het over veertien dagen moet overschakelen naar een meer aanvallend spelconcept liggen daar voor ons beslist mogelijkheden”. Dat tweede Engelse doelpunt kwam in de 65ste mi nuut opnieuw op naam van Gates, die een dieptepass van aanvoerder Mick Mills achter de zeker niet imponerende Artola werkte. Niet alleen de doelpunten, maar ook het totale spel maakten de tweede helft van deze Europese kwartfinalewedstrijd iets aantrekkelijker dan de eerste 45 minuten. Weliswaar had Ipswich Town een groot veldoverwicht, maar de sporadische Bar- celona-counters toonden aan dat de Span jaarden toch ook wel degelijk de kunst verstaan hun offensieve acties met enige creativiteit te doen begeleiden. Een creati viteit die, mits beter gepolijst, Ipswich Town over twee weken in Nou Camp waarschijnlijk toch wel zal opbreken. In het Europa Cup 1-toernoöi heeft Wis lav Krakau, ondanks een oefencampagne in Australië tot vijf minuten voor het einde moeten vechten om tenminste een kleine overwinning te behalen op Malmö: 2-1. De Zweden verrasten ruim 30.000 toe schouwers en Wisla in de openingsfase met technisch sterk en vooral gedurfd IPSWICH. Ipswich Town heeft zich gisteravond in het Portman Road-stadi- on van de Oostengelse provincieplaats een niet overtuigende uitgangspositie voor de tweede wedstrijd tegen FC Bar celona in de kwartfinales van het Euro- pa-Cup-II-toernooi geschapen. Het werd een 2-1 overwinning, na rust tot stand gekomen, maar dat ene doelpunt verschil zal de Engelsen allerminst een grote ze kerheid verschaffen om uiteindelijk de volgende ronde te bereiken. Zeker niet met het spel wat gisteravond werd gede monstreerd. Dat was wel typisch Engels loop-en-draafwerk, maar het werkelijke raffinement ontbrak toch om de meer geroutineerde Spanjaarden totaal uit de wedstrijd te spelen. Bovendien had Barcelona ditmaal een scheidsrechter, de Hongaar Palotai, ge troffen, die - op zijn zachtst gezegd - beslist geen boze plannen had met de formatie van de Franse Barcelona-oefen- meester Lucien Muller, die ooit nog eens furore maakte als speler van Real Madrid. Ipswich - gehandicapt door het ontbre ken van een aantal vaste a-spelers - wilde wel, maar kon doodeenvoudig niet meer dan 100 procent inzet geven en dat was duidelijk onvoldoende om - net als twee jaar geleden toen het 3-0 werd - Barcelona te verslaan, laat staan te blameren. „Toch kreeg Barcelona geen kans om zich nog verder te herstellen. En dat kan ik alleen maar prijzen in mijn team”, stelde Robson na 90 minuten kei- en kei hard werken op de allerminst uitsteken de grasmat vast. Robson doelde daarbij op het tweede Ipswich-doelpunt, dat nor maliter in zijn ogen voldoende zou zijn geweest om zich voor de halve finale te plaatsen. Tevoren had Barcelona echter wel een tegentreffer laten noteren, zodat de door Robson geëiste marge van twee doelpunten niet ingewilligd kon worden. In Nottingham hebben de semi-profs van Grasshoppers lang stand gehouden tegen de vaklui van Nottingham Forest, die pas in de slotfase een kleine voor sprong van 2-1 konden uitbreiden tot 4-1. Grasshoppers wilde proberen in Notting ham de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat leek een haalbare kaart, ze ker na de schitterende openingstreffer van international Sulser. Pas nadat het eerste half uur was verstreken kwam de gelijkmaker van Birtles op een pass van Woodcock. Grasshoppers haalde de rust met een gelijke stand, maar keek kort na de hervatting tegen een achterstand aan. Verdediger Sehrli maakte hands en Ro bertson had geen moeite met zijn schot van de strafschopstip. Gemmill en Lloyd doelpuntten hierna nog voor Forest. Dat gebeurde in de tweede verlenging. Na de reglementaire veertig minuten speeltijd en ook na de eerste verlenging van vijf minuten prijkte er met respec tievelijk 90-78 en 96-84 een verschil van twaalf punten op het bord. Precies de marge, waarmee EBBC de eerste wed strijd in Italië had verloren. Twee zaken hebben het verloop van het duel in Den Bosch beïnvloed. Allereerst de enkel blessure, die de Italiaanse spelverdeler Calligaris al in de derde minuut opliep. Hij moest worden vervangen door Va lenti, die in de eerste wedstrijd geen grote indruk had gemaakt. Het tweede feit was het fabelachtige optreden van Kees Akerboom na rust, in de eerste helft had de forward zich nauwelijks laten zien. Aan de magere score van vier punten voegde hij na de hervatting 28 Hertha BSC heeft bij zijn strijd in de UEFA-beker van dit seizoen nog niet zo veel toeschouwers gehad als woensdag avond tegen Dukla Praag: 23.229. Het zullen er dit jaar vrijwel zeker ook niet meer worden, want het gelijke spel van 1- 1 geeft weinig vooruitzichten op een plaats bij de laatste vier. voetbal. De openingstreffer van Tommy Hansson paste volledig in het beeld van het spel uit het eerste kwartier. Wisla reageerde geschrokken, versnelde het spel en zette de Zweden terug op hun eigen helft. Het leverde nog in het eerste half uur de gelijkmaker op van Nawalka, die een voorzet van de uitstekende vleu gelspeler Lipka afrondde. Na de rust con centreerde Malmö alle kracht in de verde diging. Tot vijf minuten voor het einde hield de Zweedse verdediging de gelijke stand vast. Daarna scoorde Kmiecik; 2-1. kens moest bovendien tien minuten voor tijd worden vervangen door Costas. Die ruimtedekking van Neeskens was er overigens wel de oorzaak van dat „Mjoe- ren” in de 52ste minuut aan de basis lag van de eerste treffer van Ipswich. Mühren plaatste de bal op links naar Brazil, die het hoofd wilde bereiken van Eric Gates. Gates kon echter niet bij de bal, maar toen Barcelona-doelman Artola de bal uit zijn handen liet glippen, kon hij alsnog raak schieten (1-0). Het antwoord van de Spanjaarden kwam twee minuten later. Hoewel Robson de Oostenrijkse international Hans Krankl nauwelijks had gezien, bereidde hij de gelijkmaker van de Spanjaarden uitstekend voor. Vanaf de middellijn so leerde de vaak eenzaam in de spits storen- Austria Wien, uitgesproken lijstaan voerder in de Oostenrijkse competitie heeft eveneens lang moeten wachten voor de overwinning op Dynamo Dresden (3-1) gestalte kreeg. Pas in de laatste drie minu ten veranderden invaller Zach en uitblin ker Schachner de gelijke stand van 1-1, die ruim een uur op het bord had gestaan, in de juiste eindstand van 3-1. Austria heeft Dynamo voortdurend onder druk gehouden. Desondanks namen de Oost duitsers, in de tiende minuut al, een ver rassende voorsprong door verdediger We ber, die met een geluksschot doel trof. Austria incasseerde de tegenslag met de allure van de ploeg die zich sterker weet en in de twintigste minuut maakte Schachner gelijk met een schitterende kopbal. Pas in de 87ste minuut zorgde Zach voor 2-1 en in de laatste minuut voltooide Schachner een indrukwekken de partij van zijn kant met een schitteren de solo en een doelpunt. In de finale op 22 maart in de Joegosla vische plaats Porec komt EBBC uit te gen Gabetti Cantu. De Italiaanse club won in Como met 101-83 van FC Barcelona. De ruststand was 50-49. De Spanjaarden hadden de eerste wedstrijd thuis gewonnen met 89- 84. EBBC en Gabetti Cantu hebben el kaar dit seizoen al eerder ontmoet. Dat gebeurde in de kwartfinale-poule. EBBC won toen in Den Bosch met 95-90, maar verloor in de uitwedstrijd met 91- 75. De topscorers: EBBC: Akerboom 32, Cramer 21, Kirkland 19, Lister 15, Dek ker 10, Rob van Essen 4, Al Faber 4. Sinudyne Bologna: Bertolotti 20, Sosic 18, Wells 16, Generali 15, Villalta 14, Valenti 8. Vijf persoonlijke fouten: EBBC: Aker boom. Sinudyne: Wells en Sosic. Wanneer Johan Neeskens toestemming krijgt van het Barcelona-bestuur zal hij zich deze week in Zeist medisch laten onderzoeken. Hij en bondscoach Jan Zwartkruis hebben daar woensdagavond na de wedstrijd tegen Ipswich over ge sproken, maar een definitieve beslissing kon er nog niet worden genomen. Neeskens heeft momenteel last van een. blessure, die ook Ajacied Ruud Krol voor enkele weken heeft uitgeschakeld, waar door hij zich woensdagavond in de Euro- pa-Cupwedstrijd tegen Ipswich Town tien minuten voor tijd moest laten ver vangen door Costas. 1 Mocht Neeskens binnenkort worden ge opereerd, dan betekent dat wel dat hij enkele weken op non-actief zal staan en zich pas weer tegen het eind van het seizoen bij Barcelona kan melden, waar hij dan alleen nog maar een aantal wed strijden voor geïnteresseerde toekomsti ge werkgevers zal kunnen spelen. „Toch hadden we al voor rust op voor sprong moeten komen”, vond Bobby Rob son achteraf. „Achterin hadden we de zaken goed onder controle. Ik werd erop aangevallen dat ik tegen dit Barcelona Osman en Butcher in het centrum van de verdediging posteerde, maar ze deden het toch prima. Bovendien had ik geen andere keus. Door het wegvallen van Beattie moest ik Mick Mills naar het middenveld halen, omdat Barcelona juist daar erg sterk is. Osman en Butcher hebben het in de laatste wedstrijden tegen Everton en Nottingham ook goed gedaan. Osman speelde ook in de eerste ronde van de Europa-Cup tegen AZ op die plaats, en speelde toen Kees Kist uit de wedstrijd. Ditmaal heb ik Krankl nauwelijks ge zien”. A Buff Kirkland gaat scoren voor EBBC, ondanks het feit dat Kresimir Cosic zijn linke rarm wegduwt. (Van onze sportredactie) ZEIST. De sectie betaald voetbal van de KNVB rekent erop dat het volle dige competitieprogranuna het komende weekeinde kan worden afgewerkt. Alle velden in de ere- en eerste divisie zijn voor het eerst sinds half december van het vorig jaar weer bespeelbaar. Ook in het noorden van het land, waar de situa tie het meest miserabel was, kan worden gevoetbald. Zeker omdat Dukla de beter voetballen de ploeg was. De Tsjechoslowaken kregen ook meer doelrijpe kansen en werden slechts door domme pech (schoten tegen paal en lat) van een overwinning in Ber lijn af gehouden. Pelc gaf Hertha de lei ding en na rust zorgde Nüssing voor de gelijkmaker. Borussia Mönchen-Gladbach is samen met het geluks vogelt je naar Manchester gevlogen. Manchester City namelijk was de duidelijk betere ploeg en Asa Hartford was zonder meer de grote man in de wedstrijd. De Schotse international leek alles te kunnen, behalve scoren. Hij liet een aantal voortreffelijke kansen onge bruikt en miste daardoor de mogelijkhe den Manchester reeds in de eerste wed strijd in veiligheid te brengen; 1-1. Doel punten: Channon (Manchester) 1-0 en Lie nen (Borussia) 1-1. MSV Duisburg, in de Bundesliga een van de degradatiekandidaten, is vrijwel zeker van een plaats in de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker. De Westduitse club versloeg in het volksstadi- on van Boedapest Honved met 3-2 na een ruststand van 1-1. Het scoreverloop was als volgt: 23. Worm 0-1, 36. Jozef Varga 1-1, 49. Weimper (strafschop) 2-1, 53. Worm 2- 2, 85. Seliger 2-3. Het Joegoslavische Rode Ster Belgrado heeft een 1-0 overwinning behaald op West Bromwich Albion uit Engeland. Het enige doelpunt werd drie minuten voor tijd uit een vrije trap gescoord door Du san Savic. Gerd „Bomber” Müller deelde op een persconferentie mee dat hij een tweeën- eenhalfjarige overeenkomst reeds had on dertekend. Na de Peruviaan Cubillas, die vorige week werd aangetrokken, is Müller de tweede buitenlander die door de Stri kers werd ingelijfd. Vanaf 1 juni zal Gerd Müller, die een recordaantal doelpunten maakte in de Duitse Bundesliga, een salaris ontvangen van 350.000 dollar, ruim zeven ton. Het is de bedoeling, dat Müller de voetbalsport in de Verenigde Staten op eenzelfde wijze zal gaan bevorderen als zijn illustere voor gangers Franz Beckenbauer en Pele. De manager van Fort Lauderdale Strikers, Beau Rogers, hoopt, dat de komst van Müller zal leiden tot het overnemen door de Strikers van de Amerikaanse titel van New York Cosmos, waarbij Beckenbauer speelt. De Strikers kwamen vorig jaar niet verder dan een derde plaats op de rang lijst. Historische zege EBBC punten toe. Dat kwam, omdat trainer Ton Boot toen de juiste man op de juiste plaats had gezet. Het gevolg was dat Bertolotti, die voordien de 1-3-1 zone met schoten uit de hoek had opengetrokken, minder aanvallend kon opereren. In drie minuten tijd werd de ruststand van 46-43 omgezet in een voorsprong van elf pun ten: 54-43. Vijf minuten later was de marge van dertien punten goed voor een finaleplaats bereikt. De Italianen bleven zich echter fel verzetten. Ze krab belden terug tot op tien punten. Pas in de allerlaatste minuut kwam EBBC onder daverende aanmoedigingen weer op twaalf punten. De mogelijkheid om de strijd nog in de laatste seconden van de normale speeltijd te beslissen, werd ech ter gemist door Cramer. Aan het einde van de eerste verlenging nam de Ameri kaanse Nederlander opnieuw een ver keerde beslissing. Weer een verlenging. Akerboom zat inmiddels allang aan de kant. Hij werd echter geflankeerd door twee Italianen: Wells en Cocic. In de slijtageslag, die volgde, bete kende dat een definitief voordeel voor de Brabantse ploeg. Het verschil werd „Professionele” overtredingen van Ol mo, Martinez en Zuveria, wiens meespe len tot op het laatste moment door een enkelblessure onzeker was geweest, ga ven het Ipswich-publiek net die extra- injectie om zijn ploeg vanaf de eerste minuten nog hartstochtelijker dan toch al gebruikelijk is in het Engels voetbal ter zijde te staan. Manager Robson: „Mijn team mag dan op geen stukken na over zoveel geroutineerde spelers beschikken als Barcelona, ze liet zich daardoor toch niet intimideren”. DEN HAAG (ANP). De uitslagen van de eerste wedstrijden voor de kwartfinales van de Europese beker- toernooien waren als volgt: Europa Cup 1: Wislav Krakau-Malmö FF 2-1 1 FC Köln-Glasgow Rangers 1-0 Nottingham Forest-Grasshoppers Zurich 4-1 Austria Wien-Dynamo Dresden 3-1 Europa Cup 2: 1 FC Magdeburg-Banik Ostrava 2-1 Internazionale-SC Beveren 0-0 Fortuna Düsseldorf-Servette Genève 0-0 Ipswich Town-FC Barcelona 2-1 Europa Cup 3: Hertha Berlin-Dukla Praag 1-1 Honved Boedapest-MSV Duisburg 2- 3 Rode Ster Belgrado-West Bromwich Albion 1-0 Manchester City-Borussia Mönchen- Gladbach 1-1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31