J Telstar-trainer Martin van Vianen: We leggen ons niet zonder meer neer bij de situatie Knokken om plaats in schaatsselectie Joop Brand: Effect Spanje-trips mij nog niet vast staat voor Verrassende b. CIWUHN MASKS overwinning Van Beusekom u nva z. tlmTI maart opstellingen en programma's A Ook op de Hiswa ■m 99 I I I I I I EDO-Elinkwijk Bouwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 I 17 SPORT 19 7 9 1 0 ZATERDAG MAART Stress-situaties Niveau WH I y 3 k- le ir n. >rt is Hoofdklasse KNVB tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen. 3' ik jl. in 3. 9-PERS00NS BUS HUREN? 40,- per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. AMSTERDAM FOB I ntwatersporttentoonstelling Zeker is, dat assurantiekantoren, die lid zijn van de NVA u een nieuwe kijk op zekerheid geven! Eerst analyseren zij uw persoonlijke en zakelijke risico’s. Dan geven zij aan welke risico’s kunnen worden voorkomen en welke kunnen worden beperkt. Uit de inventarisatie van bestaande voorzieningen en regelingen die u kunt treffen, volgt tenslotte een verantwoord verzekeringsplan. Zo’n nieuwe kijk op zekerheid vereist vak kennis, ruime ervaring en een onafhankelijke opstelling. Die voorwaarden kan de NVA- assurantieadviseur u garanderen. Hij geeft u ’zicht’ op uw zaken. Hij let op uw zekerheid en op uw rechten als u onverhoopt een beroep pp de polis moet doen. Het enige waar op hoéft te letten is. of uw adviseur lid is van de NVA. U herkent hem aan hetNVA-vignet. 0 een nieuwe kijk q op zekerheid... Programma De knieblessure van Jan Nederburgh speelde Telstar behoorlijk parten. Feyenoord-Haarlem, (ADVERTENTIE) Bekerdroom van White Stars uit Joop Brand: „Geen geld voor Spanje”. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) M® N a een vooral van Haarlems zijde voor treffelijke eerste helft zijn de Sterren uit eindelijk eervol ten onder gegaan tegen de aanstaande landskamioen. BOB, dat eer der deze week The White Stars al in Haar lem versloeg, heeft vooral in de eerste helft een bijzonder gemotiveerd The Whi te Stars ontmoet. Niet alleen waren de Sterren bereid tot het uiterste te gaan, maar bovendien bleek de goede aanval- sopzet uit te monden in een aantal uitge speelde kansen, die keer op keer doeltref fend werden afgerond. Voortdurend ge vaar voor de Haarlemse defensie leverden opnieuw Gardi Hicks en Carla de Liefde op. Vooral de Amerikaanse maakte het met haar reboundkracht de Sterren-ver- dediging wel heel moeilijk. kende de klap van van sultaten voor de winterstop, waren deze factoren voor hem geen aanleiding om af te zien van een voortzetting van de samenwer king met Telstar. Sterker nog, Van Vianen drong zelf aan op een verlenging van zijn contract, omdat hij sinds zijn komst in juni vorig jaar nauwelijks in staat was geweest zijn ideeën uit te werken. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Terwijl de meeste eredivisieclubs de afgelopen maanden hun toevlucht zochten in zonnige stre ken of tenminste oefenwedstrijden speelden op de nog enigszins groene grasmatten in België, bleef Go Ahead Eagles thuis in Deventer. Morgen wanneer de ploeg van trainer Joop Brand Haarlem ontmoet, zal moeten blijken wat de beste oplossing is geweest. Joop Brand: „Ik denk dat al die uitstapjes naar Spanje weinig rende ment zullen opleveren. Ik geloof dat het fysiologisch niet helemaal verant woord is. Tenslotte verwissel je een temperatuur van min 10 voor plus 20 en een paar dagen later volg je de omgekeerde weg. MVV heeft bijvoor beeld nogal wat zieken gehad. Maar we zullen pas zondag na de wedstrijd we ten wat het beste is geweest. De win naar krijgt tenslotte gelijk. Winnen wij, dat zal er gezegd worden: al die trips waren onzin; verliezen we, dan zegt (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. Jan Mantel als sprinter, Piet Bloedjes, Jos Niesten en Herman Homma als allrounders zijn aan het eind van dit schaatseizoen de vaste kern waar omheen de baanselectie van de Kennemerijsbaan voor volgend jaar wordt opge bouwd. Voor de overige, in principe nog vier vacante plaatsen de mogelijkheid bestaat dat Niesten en Bloedjes gezien hun prestaties van het afgelopen seizoen gewestelijk worden geselecteerd, waardoor nog twee plaatsen vrij kunnen komen wordt felle strijd geleverd. Ook bij de laatste wedstrijd van dit seizoen kwamen bijna alle schaatsers aan de start om hun kansen te verdedigen. Trainer Schippers wilde na afloop van deze door de harde wind sterk beïnvloede wedstrijden echter nog geen namen prijsgeven. „De prestaties van het hele seizoen tellen rhee en daar zal ik me eerst over moeten buigen”, aldus Schipper. De beste papieren hebben ongetwijfeld Gijs Rijneveld (sprinter) en Jan Veldt, Herman Nota en Arie Griffieon (allrounders), maar ook Nieuwkomers als Hans van de Putte en Ruud Jongeling zijn niet geheel kansloos. De laatste twee waren ook tijdens deze laatste schaatsontmoeting voorin te vinden al viel opnieuw de 500 meter van beide rijders tegen. Van de Putte en Jongeling werden respectievelijk derde en vijfde op de 3000 meter. De wedstrijden werden gewonnen door Piet Bloedjes. De belangrijkste uitslagen: men: zie je wel, dan had Go Ahead maar naar Spanje moeten gaan”. Brand: „Ik wil niet spreken over de top. We zijn op dit moment een goede midddenmoter. Dat succes komt door hard werken en door aanvallend voet bal. Soms, in thuiswedstrijden, té aan vallend. Maar het werkt wel bevrij dend op de spelers. Een voetballer in nood raakt overspannen, gefrustreerd en krijgt houten benen. Nu is er wat vrijheid, er hoeft niet geknokt te wor den tegen degradatie en dat geeft meer impulsen’’. Toekomstteams: Telstar-Excelsior. BOB-The White Stars 71-54 (rust 39-34). Topscoorsters The White Stars: Nel van der Burg (8-8), Marjolijn Drijver (4-6) en Roos Hellingman (6-2). BOB: Gardi Hicks (14-10) en Carla de Liefde (12-10). NOORDERSPORTPARK a.s. zondag 14.30 uur De NVA is eetrorganlsatie van makelaars in assurantiën en andere onafhankelijke assurantie-tussenpersonen. Secretariaat: Utrechtseweg 135, Amersfoort. Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen. Zijtweg 286, Haarlem. Tel.. 023-313289 IS 1- N e Ie r. J Voor al uw snacks naar: Gen. Cronjéstraat 31 - Tel. 253630 - HAARLEM De nieuwste modellen tenten van superlicht tot luxe bungalows en alles wat er op en bij hoort KOPENHAGEN. Joke van Beuse kom heeft tijdens de open Deense bad mintonkampioenschappen voor een ver rassing gezorgd door in de tweede ronde van het damesenkelspel te winnen van de Japanse Takada: 9-11, 11-2, 12-10. De veelvoudige nationale kampioene is de enige uit de Nederlandse ploeg, die nog in de strijd is. Marjan Ridder werd in de eerste ronde verslagen door de Deense Pia Nielsen: 11-8, 4-11, 11-7. Bij de heren bereikten Rob Ridder en Guus van der Vlugt de achtste finales alvorené te worden uitgeschakeld. Rob Ridder versloeg de Nieuwzeelander Brian Purser met 15-11, 15-5, Guus van der Vlugt won met 17-16, 15-1 van de Zweed Haakan Larsson. In de achtste finales werd Van der Vlugt verslagen dor Richard Purser (Nieuw-Zeeland): 15-8, 15-6 en Rob Ridder door Steen Fladberg (Denemarken): 15- 11, 15-1. Herman Leidelmeyer verloor in de eer ste ronde met 13-15, 15-6, 15-11 van de Zweed Bengt Froman. (ADVERTENTIE) Van Vianen daarover: „Door Van der Meer te huren heeft het Telstar-bestuur willen laten zien dat men niet op dit ni veau wil blijven. Een kwestie van goede wil tonen en laten merken dat de situatie zoals die nu is, niet zonder meer wordt geaccepteerd. We blijven proberen de zaak op te vijzelen”. Mede door het herstel van Nederburgh en Bischot en het aan trekken van Van der Meer ziet Van Via nen met meer dan gewone belangstelling uit naar het vervolg van de competitie. „Ik ben er van overtuigd, zo weet de oefenmeester, „dat we sterker uit de startblokken zullen komen dan aan het begin van dit seizoen. Bovendien zijn we nu af van de druk, die er bij de spelers bestond als gevolg van de degradatie vorig seizoen uit de eredivisie. Veel ploe gen hielden aanvankelijk terdege reke ning met ons en speelden veelal extra gemotiveerd. Nu zijn we gewoon het ploegje dat ergens onderaan de ranglijst staat”. Dat kan in ons voordeel zijn”. AD HEESBEEN (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar-trainer Martin van Vianen kan niet het verwijt worden gemaakt dat hij de moeilijkheden uit de weg gaat. Want, ondanks het sombere toekomstbeeld dat het bestuur van de Velsense eerste divisieclub in een onlangs uitgebrachte beleidsnota heeft geschetst en ondanks de povere competitiere- Steinmetz het einde het optreden van de geblesseerd ge raakte Henk van Wijk. Het gemis van lengte aan Hoofddorpzijde betekende in de slotfase, dat ASVU nog weg kon lopen naar een ruime zege, die Hoofddorp wei nig perspectief meer biedt in de return. „Kwalitatief hebben we helemaal niet zo’n slechte spelersgroep maar mentaal zijn we niet sterk. Om boven de moeilijk heden uit te komen is karakter en eigen initiatief nodig. Dat heb ik tot dusver gemist. We zijn niet opgewassen tegen stress-situaties, zoals bijvoorbeeld het verwerken van een achterstand en het uitblijven van winst op eigen veld. Dat heeft ons behoorlijk wat punten gekost". De reden overigens waarom de De venter formatie niet afreisde naar zon niger oorden, was van puur financiële aard. Bij Go Ahead ontbreken gewoon de middelen om dergelijke uitstapjes te kunnen bekostigen. „En”, voegt Joop Brand toe, „een aantal oefenwed strijden ging .niet door, omdat er wat problemen waren over de premies voor dergelijke wedstrijden”. Go Ahead heeft de winter doorge bracht in een gymzaal en onder de ballon op het trainingsveld. Brand: „Het is natuurlijk behelpen, maar dat gezeur over de te harde ondergrond slaat nergens op. Tenslotte hebben we leren voetballen op straat. In de zaal hebben we wat kleine partijtjes ge speeld en veel gebasketbald. We zijn nu zo’n beetje de evenknie van Flamin go’s, maar of we daar veel aan hebben is de vraag. Verder hebben we aan Zeker is langlauf gedaan en zijn we zoveel mo gelijk de natuur ingegaan”. Tot de winter voetbal in Nederland onmogelijk maakte presteerde Go Ahead opvallend goed. Het totaal in de eerste competitiehelft werd bepaald op 18 punten en wanneer de achterstallige wedstrijd tegen Ajax, dat wel wordt gewonnen klimt de Deventer ploeg naar de zesde plaats, achter de erkende grootmachten. Een situatie die men in Deventer niet kende. Vrij wel jaarlijks verkeerde de ploeg in de onderste regionen en knokte tegen de gradatie. Door het vertrek van een aantal spelers werd voor dit seizoen eigenlijk hetzelfde verwacht. (Van onze basketbalmedewerker) OUD-BEIERLAND. Niet alleen voor The White Stars is een (verwacht) einde gekomen aan de bekersuccessen. In de hoofdstad verspeelde Hoofddorp vrijwel zeker in het eerste duel tegen ASVU de kans op een finaleplaats. Na in de tweede helft nog tot op drie punten teruggeko men te zijn, verloor de ploeg van Coen Lammerts met 96-77. White Stars, dat voor de derde keer binnen drie dagen binnen de lijnen kwam, werd definitief uit de bekerstrijd gewipt. In Oud-Beierland was BOB dit keer met 71-54 te sterk. In de eredivisie heren bleef Frisol-R in de problemen na het tegen Parker met 106-111 verloren gegane treffen. „Verder hebben we in een aantal wed strijden te weinig durf getoond bij het overschakelen van de verdediging naar de aanval, waardoor we nauwelijks aan sco ren zijn toe gekomen. Ook het maken van doelpunten gaat ons te moeilijk af”. Echter ook de verdediging heeft het nadrukkelijk laten afweten, en dat terwijl in die linie routiniers als Fred Bischot (eerst als libero en later als linksachter) en Frans van Essen vertegenwoordigd, waren. De verklaring van Martin van Vianen: „Het vroegtijdig wegvallen van doelverde- diger Jan Nederburgh (knieblessure-red.) ASVU-Hoofddorp 96-77 (rust 47-34). Topscorers Hoofddorp: Henk van Wijk (2- 10), Leo van der Riet (4-15), Vespa Emanu- elson (8-6) en Frank Kales (10-2). In een stevige wedstrijd waarin de AS- VU-speler Steinmetz in de tweede helft wegens het slaan van Henk van Wijk uit het veld werd gezonden, heeft Hoofddorp een onverwacht forse nederlaag geleden Was het vooral Johan Kooring, die ASVU voor de rust op een voorsprong zette, in de tweede helft leken de kansen toch nog te keren toen Leo van der Riet de juiste richting vond. Het goede spel van Vespa Emauelson ten spijt ging het toch nog mis voor de Hoofddorp-formatie. Niet alleen moest Wim Overbeeke zijn vijfde per soonlijke fout incasseren, maar ook beté- Tot 1 juli 1980 krijgt de oefenmeester voorlopig de gelegenheid die ideeën bin nen de vereniging gestalte te geven. Leid raad daarbij vormt het beleidsplan, dat zeer duidelijk aangeeft welke koers er de komende jaren gevaren dient te worden. En dat is een koers, die weinig ruimte laat voor een opportunistisch beleid. „De ko mende jaren dient er een voorzichtig en verantwoord financieel beleid te worden gevoerd, zo staat in de nota. Dat houdt volgens de samenstellers in dat verster kingen door transfers niet mogelijk zijn en dat de spelers een deel van hun salaris zullen moeten inleveren. Van Vianen: „Het beleidsplan van het bestuur getuigt van realiteitszin. Het geeft dudelijk aan hoè er de komende jaren gewerkt moet worden. Ondanks de moei lijke situatie zie ik beslist wel mogelijk heden”. De tweede helft van de competitie, die voor Telstar morgen begint met een wed strijd in het Olympisch Stadion tegen FC Amsterdam, beschouwt de oud-ADO- en Holland Sportdoelman dan ook als een periode, waarin de opbouw centraal staat en waarin de spelers kunnen bewijzen dat zij op dit niveau mee kunnen komen. „Het staat voor mij min of meer al vast met welke spelers ik het volgend seizoen door wil gaan. De afgelopen week zijn we reeds met de contract-besprekingen begonnen. Een aantal spelers zal zich echter nog moeten waarmaken. De afgelopen maan den hebben zij ervaring kunnen opdoen heeft ons behoorlijk parten gespeeld. Daardoor raakten we achterin een belangrijke schakel kwijt. Dat Fred Bi schot wat minder heeft gespeeld, kan ik hem nauwelijks kwalijk nemen. Bischot kan een elftal dragen, maar tot een be paalde hoogte. In moeilijke periodes valt hij eveneens weg”. Door de rentree van Jan Nederburgh, die ruim vijf maanden uit de roulatie is geweeest en het feit, dat Fred Bischot na een kleine operatieve ingreep begin de cember aan zijn knie weer fit is, lijken de problemen in de verdediging voor de Tel- star-oefenmeester beduidend afgenomen. In hoeverre dat geldt voor de aanvalslinie moet worden afgewacht. Echter ook in dat opzicht heeft Martin van Vianen nu meer mogelijkheden door de komst van Rob van der Meer, die tot het einde van dit seizoen van Sparta is geleend. Geopend van 10-17 en 19-22 uur, zaterdag en zondag 10-17 uur, toegang f7,50 kinderen tot 14 jaar f 5,- Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations Parkeren op Ijsbaanpad (Olympisch Stadion): gratis bus naar RAI (niet tijdens avonduren) Fataal werd The White Stars de begin fase van de tweede helft. Toen schakelde de thuisclub over op een man-to-man, die de Haarlemse dames te machtig was. Drie wedstrijden in drie dagen bleken hun uitwerking op de Haarlemse Kracht niet gemist te hebben. Pas bij 5940 kon de ploeg van Dries de Zwaan zich weer vastbijten in de thuisclub. Belangrijk winstpunt in dit treffen was dat opnieuw de Jeugd Marieka Tol en Roos Helling man bewees zich steeds meer thuis te voelen in de Haarlemse hoofdmacht. Van onschatbare waarde was bovendien de inbreng van routiniers als Els van der Burg en Annelies Nelissen. Spelend in de vorm van gisteravond moet het voor de Sterren mogelijk zijn, vooral als Wilma Tol weer hersteld is, met succes een greep naar de vierde plaats te doen. i Heren 500 meter: 1. Ton van Velzen 44.2, 2. Piet Bloedjes en Arie Griffioen 44.3, 4. Herman Nota 44.6, 5. Herman Homma 44.8; 3000 meter: 1. Bloedjes 4.47.9, 2. Jan Veldt 4 57.1, 3. Hans van de Putte 4.59.1, 4. Homma 5.01.7, 5. Ruud Jongeling 5.03.3; Junioren-A 1000 meter: 1. Gerard van de Hoorn 1.48.8; Jun-B meisjes: 1. Netty Vlot 1.49.7; Jun.-B jongens:, 1. Wouter Budding 1.40.2, 2. Marco Meeuwisse 1.41.0, 3. Ben van de Hoorn 1.42.5; Jun-C meisjes: 1. Yvonne van Gennip 1.47.7; Jun-C jongens: 1. Eric Stecher 1.39.3, 2. René Tuinenburg 1.43.7, 3. Marco van de Zande 1.45.0; Jun.-D meisjes: 1. Ingrid Haringa 1.53.0; Jun.-D jongens: 1. Arjo Hendriks 1.56.1. Eeredivisie: PEC/Zwolle-FC Twente, MVV-Roda JC, AZ’67-PSV (allen van- daag), Ajax-NAC, NEC-Feyenoord, Spar- ta-Vitesse, FC Den Haag-FC VW, FC Utrecht-Volendam, Haarlem-Go Ahead Eagles. Eerste divisie: Heracles-Fortuna SC, De Graafschap-Heerenveen, SVV-FC Dordrecht, SC Amersfoort-Excelsior, Veendam, FC groningen, Willem II-Wage- ningen, Den Bosch-FC Vlaardingen, SC Cambuur-Eindhoven, FC Amsterdam- Telstar. (Van onze sportredactie) De opstellingen van Haarlem, tegen stander Go Ahead Eagles, Telstar (uit tegen FC Amsterdam) en AZ’67 (van avond thuis tegen PSV) luiden: HAARLEM: Boersma; Masefield, Ver- kaik, Van den Berg, Van Leen; Haar, Huyg, George; Lensen, Böckling en De Kip. GO AHEAD: Van Zoghel; Koopman, Schneider, Oude Wesseling, Kist; Wouds- ma, Van Dijk, Salfishberger; Korver, Van Kooten en Kristiansen. TELSTAR: Nederburgh; Van Oorschot, Kuut, Van Essen, Bischot; Van Toor, Mols, Ayre; Van der Meer, Krone en Stam. AZ’67: Vooys, Arntz, Metgod, Spelbos, Van Rijnsoever; Peters, Van Hanegem, Nygaard, Ressel, Kist en De Graaf. en nu krijgen zij de gelegenheid om te laten zien wat ze kunnen. Na een stuk of tien wedstrijden moet het plaatje echter wel ingevuld zijn”, aldus Van Vianen, die de komende maanden vooral wil werken aan een ombuiging van de mentale instel ling van de ploeg.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17