LEO JANSEN OP BEZOEK IN DE IJMOND Diploma-uitreiking Velserduin zekennieuwsj in Voorkeur bij WAO’ers voor activiteiten in de middag kort ijmondnieuws Jtz/ -***» NIEUWE START IN BUURTCENTRUM ZEEWIJK Vergadering ANBO in Politiesurveillance op kleine strand CARILLONKLANKEN Schoolkermis en bazar in Duin en Denneschool Hinderwetaanvragen voor benzinestations Natuurkundeproef met knaleffekt „De Schouw” y y w 'K x L i 19 7 9 ZATERDAG 1 O MAART VELSEN-IJMUIDEN 5 5 F (Van onze verslaggevers) IJMOND. Het PPR-tweede kamerlid Leo Jansen is het volstrekt eens met de bezwaren die de IJmond-gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk tegen het ontwerp-streekplan Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied (ANZKG) hebben. „Het ontwerp-streekplan is gebaseerd op verwachtingen die in het geheel niet ondersteund worden door prognoses voor de toekomst. Een logische zaak, want die prognoses zijn niet te maken. Als je uitgaat van de voorspelde economische groei van drie procent per jaar, betekent dat dat er in het jaar 2000 twee Rijnmonden bij moeten zijn. De kernvraag is nu of dat wel reëel is, die vraag is nog steeds niet beantwoord”, aldus Jansen tijdens het overleg met vertegenwoordigers van de drie IJmondgemeenten. --- Uk PPR-lijsttrekker deelt ir er bezwaren tegen streekplan ig ir ur Haken tel. 11, lag tel. De zaal in het buurtcentrum Zeewijk is 'l an- LCO- en zan m- an an VELSEN-NOORD. In „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord vergadert 15 maart om twee uur ’s mid dags de plaatselijke afdeling van de Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen. De secretaris en de penningmeester bren gen hun jaarverslagen uit. Agendapunt is ook een bestuursverkie zing. Drie bestuursleden treden conform de statuten af en stellen zich weer herkies baar. De aanwezigen zal voorts informatie worden verstrekt over de gebruiksmoge lijkheden van de voormalige kleuter school De Bijenkorf waarover na de re cente brand in buurthuis De Mei onduide lijkheid is ontstaan. Klaverjascompetitie. In de kantine Van KIC-Handbal op het sportcomplex Rooswijk te Velsen-Noord komen zater dagavond de deelnemers bijeen van de lopende competities klaverjassen en sjoe len. Aanvang acht uur. Werkbespreking. In de volkstuin- derskantine ,,’t Praathuis” in het Wijker- oogpark worden zaterdag de leden van „Wijkeroog” verwacht die nog niet in het bezit zijn van een tuin, ’s Ochtends en in de middag wordt informatie verstrekt over het nieuwe tuincomplex van 140 per celen dat de vereniging eind dit jaar be schikbaar krijgt. Jansen wees er verder op dat de afgelo pen jaren achtereenvolgens een crisis in de staal- en scheepsbouwindustrie te zien hebben gegeven, en dat nu ook stagnatie meer en meer overgeheveld zal worden naar de derde wereldlanden, zodat het nog maar de vraag is.of de uitbreiding van Hoogovens wel verantwoord is. Wij zien nu de onlusten in de staalindustrie in Frankrijk, wij moeten niet gek opkijken als wij ook in Nederland met een dergelij ke ontwikkeling gecorifronteerd worden”. Jansen zette ook vraagtekens bij de afvoer van de ëlf miljoen ton staal, die Hoogovens jaarlijks wit gaan produceren. ,.Dat zal deels over land, deels over water gaan”, aldus het kamerlid. „Nu al zijn de vaarwegen naar het achterland overbeva ren, de Waalbocht bij Nijmegen en het punt waar het Amsterdam-Rijnkanaal in de Waal uitkomt zijn kritieke punten. Hoe moet een dergelijk extra aanbod van tran sport dan wel verwerkt worden via deze vaarwegen”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Voor mensen die om ge zondheidsredenen buiten het normale ar beidsproces zijn geraakt is de middag de beste tijd voor groepsactiviteiten. Dit kwam vrijdagmiddag duidelijk aan het ■ft Leo Jansen discussieert met studenten in de Pedagogische Academie van Beverwijk over de economische orobiemen van Eumna. licht in het Buurtcentrum Zeewijk waar op uitnodiging van de Algemene WAO- groep Velsen een twintigtal Velsenaren met een WAO-uitkering bijeenkwamen. De docent was bezig met het verhitten van de met alcohol gevulde kolf. Om nog onbekende redenen sprong de glazen kolf met als gevolg dat glassplinters in het rond vlogen. De verwondingen beperkten zich tot schrammetjes en sneetjes. werd ingehaakt op het bezoek van de PPR-delegatie. voortaan op maandag- en vrijdagmiddag (halftwee tot half vijf) voor WAO’ers gere serveerd. 97) [en 58) na m l. ig 00 0- str., dag rp) je. •Ik- rt). ten ng, 55) si- ib- lag ge- m- ids H, De .30, en i0- sn 31 n- m J5, el. ag 19) er u.: U. >nd Jna et. ■m, or- ..15 ij. en u.: 24 Het vergaderprogramma bleef voor de ze eerste bijeenkomst in het buurtcen trum beperkt tot een peiling van de ineres- ses bij de aanwezigen waarbij voorzitter Th. Burger' van de Velsense WAO-groep de vraagsteller was. De heer C. Braaij schakelt met zijn benzinestation aan de Broekbergen- laan in Santpoort over op zelfbedie ning. Hiervoor is door Esso Neder land een nieuwe hinderwetvergun ning aan gevraagd. In het Velsense stadhuis wordt 21 maart om tien uur ’s ochtends een hoorzitting gehouden voor het uit brengen van mondelinge bezwaren tegen aftifte van de vereiste vergun ningen. Tot uiterlijk 6 april is ook indiening van schriftelijke bezwaren mogelijk, maar alleen na bijwoning van eerdergemelde hoorzitting. Een feestelijke stemming heerste gistermiddag omstreeks vijf uur in het trefcentrum van het verpleegtehuis Velserduin te Driehuis. Aanleiding hiertoe was de uitreiking van het diploma ziekenverzorging en het erbij behorende speldje aan tien leerling- ziekenverzorgsters, die geslaagd waren voor het gisteren afgelegde examen? De uitreiking gebeurde in aanwezigheid van rijksgecommitteerde Stemeijer en onder grote belangstelling van direktie, personeel, verpleegden, familieleden, vrien den en kennissen. De tien ziekenverzorgsters hebben een opleiding van twee jaar achter de rug. VELSEN. Zaterdag 17 maart is dit jaar als datum geprikt voor de jaarlijkse schoolkermis van de Duin en Denne school aan de IJmuidense Willemsbeek- weg. Tussen tien uur ’s ochtends en ’s middags vier uur worden de lokalen van het schoolgebouw volledig inbeslag genomen door de vertrouwde attracties als rommelmarkt, Rad van Avontuur," tombola, touwtrekken en stands voor touwtrekken, balgooien en pannekoeken- verkoop. In het schoolgebouw, wordt op de ker misdag ook een bazar gehouden, De Duin en Denneschool, een „School voor Moei lijk Lerenden”, telt 65 leerlingen voor een deel afkomstig uit kindertehuizen. De leerkrachten en de oudercommissie van de school beschouwen de kermisdag als een stukje presentatie maar ook als mid del om de kas te spekken voor het jaarlijk se schoolkamp. Vorig jaar werden de kos ten van het kamp volledig gedekt door de netto-opbrengst van de kermis. De Drum band „Voorwaarts” uit IJmuiden vestigt zaterdagochtend de aandacht op het ker- misevenement door een muzikale show om 11 uur ’s ochtends te houden op de speelplaats. s Middags had het PPR-tweedekamerlid een bespreking met wethouders van de drie IJmondgemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk in het stadhuis van Velsen. VELSEN. Stadsbeiaardier H. de Ligt zal vandaag tussen vier en vijf/uur de volgende melodieën op het stadhuiscaril lon ten gehoren brengen: 1. Prélude in G - J. Kuhnau (1660-1722); 2. Liederen uit Valerius’ Gedenck-Clanck (1626); a. Laat zang en spel, tamboer en fluit, b. De vogel werd gelockt, gefluit, c. Wie dat sichslef verheft temet; 3. Sonate in C - G. Ph. Telemann (1681-1767) cantabile; allegro; grave; vivace; 4. Wohl mir dass Jesum habe (B.W.V. 147) (uit de cantate no. 147) - J. S. Bach (1685-1750); 5. Aria (op I de G snaar) - J. S. Bach; 6. Fantasia - G. Ph. Telemann, a. gracieusement, b. gail- lardement, c. gracieusement, d. vitement; 7. Inleiding, lied, variaties en fuga over „Hoe groot, o Heer” - H. de Ligt. VELSEN. Burgemeester en wet houders hebben besloten met ingang van het nieuwe seizoen een agent op het kleine strand te laten surveilleren op de vrijdag en zaterdagen tussen elf uur ’s avonds en een uur nachts. Tot deze maatregel is besloten om een eind te maken aan de ongeregeldheden die op die dagen rond het middernachtelijk uur plaatsvinden. De onregelmatigheden worden vooral veroorzaakt door jongelui die in het pavil joen Noordzee een ontmoetingsplaats hebben, vooral tijdens het naar huis gaan willen zij nog al eens voor lawaaioverlast zorgen. Het college is tot deze maatregel gekomen na overleg met de exploitanten van het strandpaviljoen ter plaatse. IJMUIDEN. Een 38-jarige natuur- kundeleraar en acht leerlingen van de Hugo de Grootmavo in IJmuiden hebben gisterochtend tijdens een natuurkunde les lichte verwondigen opgelopen na het exploderen van een glazen kolf. NIEUW VERKOOPADRES. Onder de naam „Zwager Industrie” wordt 16 maart op het adres Kennemerlaan 114 (hoek Edisonstraat) de tweede vestiging geopend van de Ijzerhandel N. P. ZWager in IJmuiden. De specialiteit is leverantie van materiaal en apparatuur aan bedrij ven. De al bestaande ijzerhandel Kenne merlaan 77 is speciaal bedoeld voor hob- biisten en kleingebruikers. Biljarten en ook klaverjassen staan hoog genoteerd als vrijetijdsbesteding zo bleek uit reacties van de Velsense WA O’ers die aanwezig waren in de grote zaal van het buurtcentrum. Hoeveel Velsena ren exact een WAO-uitkering genieten is overigens nog volslagen onduidelijk voor degenen die speciaal voor hen iets willen ondernemen in de gemeente. Het GAK in Haarlem verstrekt daarover geen infor matie. Voorzitter Th. Burger noemde dit het zwakke punt bij de activiteiten. Na een eerdere inschrijving hiervoor bestond vrijdagmiddag opnieuw gelegenheid zich aan te melden voor een volkstuin. Ge tracht wordt hiervoor grond beschikbaar te krijgen aan de Velsense kant van het recreatiegebied Spaarnwoude. Eerder po gingen in deze richting via het NKV lever den tot dusver niets op; de WAO-groep gaat dit punt nu zeft nog eens bij de gemeente aankaarten. De bijeenkomst in het buurtcentrum aan de Denekoplaan in IJmuiden-West luidde vrijdagmiddag een reeks nieuwe activiteiten in op een nieuwe plek. Eind vorig jaar werd met veel succes begonnen met een WAO-programma met vormende en recreatieve onderdelen in het Buurthuis De Spil aan de Rembrandt- laan in IJmuiden-Oost. 19) ik/ Het PPR-kamerlid bezocht de IJmond in het kader van de Europese verkiezin gen, Jansen is door zijn partij tot lijsttrek ker uitgeroepen voor deze verkiezingen, ’s Morgens bracht hij een bezoek aan de Pedagogische Academie in Beverwijk, waar hij met de studenten discussieerde over de plannen van GS met betrekking tot de Voorhaven en de Hoogovens-uit- breiding in het licht van het Europese staal- en havenbeleid. s Middags vond in het stadhuis van Velsen het gesprek met de vertegenwoordigers van de drie IJ mondgemeenten plaats. Velsen werd daarbij vertegenwoordigd door de wet houder Th. C. Witte en K. W. Bijl (beiden CDA), voor Beverwijk was wethouder C. Bodewes (PvdA) aanwezig en voor Heemskerk wethouder B. ten (VVD) Volgens het PPR-kamerlid is de kans dat die groei van drie procent er komt minimaal. „De staalconsumptie in Europa zal nauwelijks groeien, bovendien ligt het voor de hand dat de productie van staal s? De recreatiezaal in het Buurtcentrum Zeewijk waar de eerste bijeenkomst van de Velsense WAO-groep vrijdagmiddag een oriënterend karakter droeg. VELSEN. Voor twee leveran ciers van motorbrandstoffen lopen bij de gemeente Velsen aanvragen voor een nieuwe hinderwetvergun ning wegens veranderingen aan de installatie. De firma K. Visser, ge vestigd aan het IJmuidense Sta tionsplein, heeft de nieuwe vergun ning nodig na aangebrachte veran deringen aan de installatie voor LPG en het zogenoemde pomp- eiland. In de ochtenduren verscheen de PPR- voorman in de aula van de Pedagogische Academie aan de Beverwijkse Baan- straat. deel van onze welvaart Jansen betoogde daar dat twee Rijn monden in Nederland niet zo wenselijk is. De groei in de staalindustrie is er uit en dat moet volgens de PPR zo blijven. „Het is voor ons onaanvaardbaar Hoogovens op een hoog niveau te brengen, terwijl de staalindustrie elders in Europa op z’n gat ligt. Wij dienen de komende twintig jaar te leren delen en de economische planning zo te sturen, dat de areme delen van Europa een krijgen. Eerder op de ochtend had Jacques Zuurbier, oud-lid van Gedeputeerde Sta ten, een inleiding gehouden over de recon structieplannen van de havenmond IJmuiden en de daarmee samenhangende milieuzaken. De studenten van de Acade mie konden vrijdag de tentoonstelling begint op te treden in de groei van de chemische i^idusrie, tot voor kort de grote „groeier”. „Juist deze drie takken van industrie maakten de meeste aanspraak op het creëren van diepzeehavenfacilitei- ten in de IJmond. Nu de groei in deze bedrijfstakken gestopt is en de vooruit zichten niet al te florissant, lijken ook de meest zwaarwegende argumenten voor een voorhaven niet meer van toepassing”, aldus Jansen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5