Communist Berghuis blijft zich verzetten SKB richt blik tegen partnerschap de buurt waar jein de landelijke kranten nooit mr tor op Belgische zender Egem 10 1 tl Jfl "Erjebenren hierdingen in Instelling stuurgroep en werkgroepen Forum van prominenten en een jamsession sluiten projekt af 99 I ra l.v. ijmonclnieuws Bj ier ter r tapijt-,, envak. f Si nn j Raad verwierp nieuwe voorwaarde toetreding Regionale Brandweer Kennemerland f Stuurgroep HEEMSKERK. Discussie Gedateerd Ft In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws, 47 Prominenten-panel Het jonge rencentrum Donkey Shot, dat we kelijks zijn deuren opent voor drukbezochte popconcerten, be steedt dezer dagen op een wat kritischer wijze aandacht aan het verschijnsel popmuziek. Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. BEVERWIJK-HEEMSKERK voor stadsvernieuwing e- >g st week lang in Donkey Shot Vrijburcht” aan de Vrijburglaan. De heer s, want Naam: Adres: Woonplaats: •xxsgs. JAN BAART Daarom wil men de know-how en man kracht van het Bouwfonds inschakelen, maar de primaire verantwoordelijkheid BEVERWIJK. De gemeenteraad be sloot donderdagavond met 17 tegen 7 stemmen toe te treden tot de Regionale Brandweer Kennemerland. BEVERWIJK. De Stichting Ka beltelevisie Beverwijk wil bij de ab onnees een voortdurende enquête hou den naar de (gemiddelde) waardering van de ontvangstkwaliteit van de tele visie- en radiozenders. Dit deelde het college van B. en W. vrijdag mee in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid J. van Dongen over de klachten van SKB-abonnees over de tv-ontvangst. Wie de moeite neemt om door de gla mour heen te kijken, zal verrast worden door de enorme zakelijke belangen die meespelen en meestal de hoofdrol vervul len in de pop-industrie. Tijdens de dia-show waren totaal ande re geluiden te beluisteren van muzikan ten, die van elke verkochte single (toen ƒ5,75) precies een kwartje in ontvangst mochten nemen. Juist die tegenstellingen op het financiële vlak bleken reden tot langdurige discussies, vooral van de kant van aanwezige amateurmuzikanten. Diezelfde in Donkey Shot verzamelde amateurmusici hadden het ook moeilijk met de uitspraak van Peter Koelewijn dat de platenproducer een belangrijk man geworden is. „Ik zoek het liedje uit, ik zoek de artiesten uit, ik huur de studio af”, meldde Koelewijn, daarmee aangevend dat hij uitmaakt wie er in Nederland suc ces heeft. Hij vervolgde met de opmerking dat maar weinig producers die verant woordelijkheid kunnen dragen. Een jamsession van de aanwezige muzi kanten, met de ritmesectie van Barrel house als basis, zal dinsdagavond het project „popmuziek en commercie” af sluiten. De tegenpool van Berghuis was burge meester A. Hubers, die de communist inprentte, dat de uitwisseling weliswaar geen sporthal öplevert, maar wel een schat een ervaringen kan aandragen over hoe in beide landen problemen worden aangepakt. „Ik vrees, met u, dat de uitwis seling bij de Beverwijkse bevolking in een niet zo best blaadje staat. Misschien is in het nabije verleden het eten en drinken te De communist Berghuis gaf donderdag avond een uiteenzetting waarom hij en z’n partij de uitwisseling tussen Beverwijk en Neuwied afwijzen. De communistische partij, aldus Berghuis, heeft zich altijd verzet tegen officiële contacten met de Westduitsers. „Ik heb altijd het gevoel gehad dat de CPN er niet bij hoort. De Duitse mentaliteit past niet bij ons”. Berg huis verwees naar een onlangs uitgezori- den televisiegesprek met CDU-partijvoor- zitter Helmuth Kohl, die zich opwond over de z.i. leugënachtige vragen die het Neder landse publiek hem stelde. De fracties in de gemeenteraad waren onverdeeld enthousiast over die partner schap- nieuwe stijl: contacten en uitwisse lingen tussen de bevolking, verenigingen, instellingen, scholen e.d. stimuleren, orga niseren en begeleiden van uitvoeringen, manifestaties, wedstrijden en toernooien. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr.416.2000 VC-Haarlem. veel benadrukt. Ja, zegt men dan nu, jullie komen niet verder dan het aankaarten van de Berufsverbote in West-Duitsland. daar komt nu hopelijk verandering in”. ’t Net, •n. Tel. msweg 023- (van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met medewerking van de gemeenteraad hebben B. en W. het fiat gekregen om voor de organisatie van de stadsvernieuwing het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten in te schakelen, maar dat leidt weer gemakkelijk tot mis verstanden. Om dat te voorkomen hebben B. en W. recentelijk weer een gesprek gehad met het Beverwijks Overlegorgaan en de BSCR. Ü- ig ze et te rt et te s- el m in in Is et e- li- ig k n le s- it d, f- te e- re w i- el le i- :d Ged. f in het 'I te in n, ir- er in ie m n- le >n -d m ie >n m In Neuwied voerden voorlichter Jan Leeuw (r) en burgemeester A. Hubers (2e van r.) onlangs een gesprek met oberbürge- meister Schmelzer (3e van l.)over de uitwis- seling-nieuwe-stijl. blijft liggen bij het college. Het Bouw fonds zorgt voor projektbegeleiding (aan- jaagfunktie), planning, overleg en infor matie. Mogelijke misverstanden zaten in het feit dat bij het Bouwfonds onmiddel lijk aan bouwen door dat fonds wordt gedacht en termen als projektontwikke- laars hebben in het kader van stadsver nieuwingen niet zo’n gunstige klank ge kregen. Die stadsvernieuwing is een zaak waar mee alle leden van het college en ook vele gemeentelijke diensten betrokken zijn, met het risico dat men langs elkaar heen gaat werken. Daarom hebben B. en W. het voornemen om een stuurgroep in te stellen en een aantal werkgroepen. Op het eerste gezicht vervullen platen maatschappijen, radio en televisie, kran ten en weekbladen, foto- en muziekbla den, hun „plicht” door min of meer in te haken op de actualiteit, met het van tijd tot tijd uitgeven van een plaatje en een verhaaltje. Iedereen lijkt ook wel begrip te hebben voor de fabrikanten van foto boeken, buttons, stickers, en wat al niet meer. Het ziet er allemaal leuk en onschul dig uit: de „sterren” hebben succes en verdienen „goud”, de figuren daarom heen pikken een graantj^mee. Hout-I i. Tel i naatl Jongerencentrum Donkey Shot, besteed dezer dagen op een wat kritischer wijze aandacht aan het ver schijnsel popmuziek. De wethouders Kaebisch en Hienkens hebben uitgelegd, dat het Bouwfonds vooral is ingeschakeld, omdat de gemeen te Beverwijk over onvoldoende man kracht beschikt om alle aandacht te heb ben voor de stadsvernieuwing, terwijl men zich ook moet bezig houden met het totale structuurplan voor de gemeente, de verouderde bestemmingsplannen, enzo voort. De vijf leden van de PvdA-fractie en de socialistische wethouders Bodewes en Kaebisch jr. stemden tegen het voorstel van B. en W., omdat zij alsnog een nieuwe voorwaarde aan de toetreding wilden ver binden. Eind vorig jaar weigerde de Beverwijk se gemeenteraad toe te treden. Eerst wilde men de overheersende Haarlemse invloed binnen de Regionale Brandweer neutrali seren. De deelnemende gemeenten gaven gevolg aan die eis van Beverwijk, maar deze week werd duidelijk dat Haarlem de door de IJmond zozeer gewenste koppe ling van de Centrale Post Ambulance aan de brandweermeldpost afwees. Die kop peling levert een financieel voordeel op van ƒ20.000. Volgens de PvdA moet Be verwijk de koppeling als vierde en nieuwe toetredingsvoorwaarde gaan gebruiken. Burgemeester Hubers en de overige frac ties voelden daar beslist niet voor. Bever wijk mag tevreden zijn. De raadsvoorzit ter weigerde naar Haarlem te gaan om alsnog over die vierde voorwaarde met de gemeente te gaan praten, hetgeen de PvdA-fractie overigens wel had gewild. d 3 BE- n kleine endwijk □nnees 174 op iderdag op za- /an 1-6 On het proces van een plaatopname, waar die producers zo’n belangrijke rol bij spelen, van dichtbij te kunnen zien, trok donderdagavond een groep geïnte resseerden vanuit Donkey Shot naar een platenstudio in Amsterdam. Hoewel de technische kant van de platenmakerij dus al belicht is, is er toch nog een overvloed aan vragen en discussiepunten over gebleven, zodat het laatste onder deel van het project „popmuziek en com- Ze verkoos een aanvankelijk eveneens succesvol verlopende solo-carrière. Na haar aangekondigde plannen voor Ameri ka, viel er vrij plotseling een langdurige stilte rond Maggie Macneal. Is het de stilte voor de storm, of is ze voorgoed terug naar de vergetelheid? „Na een paar mis kleunen kan je het wel vergeten”; merkte ze zelf op. De houding van platenmaatschappijen en het platenpluggen op de radio, het systeem van troetelschijven en paradepla ten, zal zeker voor het forum aan de orde komen. „Waarom worden er, afgezien van Gruppo Sportivo en Herman Brood, zo weinig Nederlandse groepen op de radio gedraaid?” en „Waarom lees je in die muziekblaadjes alleen met wie de muzi kanten in bed gelegen hebben en niets over hun muziek?” zijn twee vragen die eveneens al aangekondigd zijn. mercie”, het panel van deskundigen dat dinsdagavond in het jongerencentrum zitting zal houden, aanvang 10.30 uur zeker geen rustig avondje behoeft te worden. PPR, CDA, D’66, PvdA en WD toonden zich verheugd over de verdieping en ver breding van de uitwisseling. Burgemees ter Hubers hield de raad in de tweede ronde nog voor, dat er zal worden ge- I streefd naar sobere officiële contacten. NCVB. De Ned. Christen Vrouwen bond, afdeling Heemskerk, houdt maan dag 12 maart een bijeenkomst in „De W. H. Klomp vertoont dia’s en vertelt over 1 het natuurreservaat ,,’t Zwanenwater”. Van die stuurgroep zullen in elk geval alle leden van het college van B. en W., enkele ambtelijke adviseurs en vertegen woordigers van het Bouwfonds zitting nemen. Verder denkt men aan een aantal werk groepen op het gebied van nieuwbouw, vernieuwbouw, inspraak, financiën, dus op deelterreinen. In die projektgroepen zal ook de bevolking vertegenwoordigd zijn. Die projektgroepen koppelen terug naar de stuurgroep, die minstens een- Kleine vraag' Heel wat klachten hadden betrek king op de ontvangst van de Belgische zender Schoten. In Amsterdam heeft het kabeltelevisie-instituut besloten Schoten te laten schieten en over te gaan op ontvangst van de nieuwe Bel gische zender Egem. Het bestuur van de SKB is in afwachting van het resul taat van een meting van de signalen van deze zender, aldus B. en W. aan de heer Van Dongen. De SKB heeft het college meege deeld, dat het aantal klachten over de slechte televisie- en/of radio-ontvangst bepaald niet onrustbarend is te noe men. De gemeenten in ons land, die kabeltelevisie hebben ingevoerd, han teren een norm, waarmee Beverwijk van 1 juli tot en met 31 december 388 storingen had kunnen verwachten. Daadwerkelijk waren het er 365. Overigens merkt de SKB op, dat in een complexe technische installatie als die bij de SKB, het onvermijdelijk is dat zo nu en dan apparatuur uitvalt. „Im mers, deze inrichting bestaat uit kilo meters kabel, honderden versterkers en duizenden andere elementen”. Er blijven natuurlijk klachten over, die de SKB gegrond vindt, maar waar ze geen invloed op kan uitoefenen. Het is de laatste maanden verschillende malen voorgekomen dat de antennes op de schoorsteen waren veranderd in ijs klompen. De ontvangstmogelijkheden in de hoge frequentie (Duitsland 1 en 3, België) lopen dan sterk terug. De wereld van de popmuziek spreekt immers tot de verbeelding van een groot publiek. Dat verschijnsel is bovendien allang niet meer tot de groep jongeren beperkt. Volwassenen blijken, zeker sinds de jaren zestig, evenzeer geïnteres seerd. Het zal dan ook niemand verbazen dat velen „brood” zien in die popmuziek. Dat heeft tot gevolg, dat zowel de idealis tische popmuzikant, als de argeloze luis teraar geconfronteerd wordt met zakelij ke lieden, die met hun vak en hun porte monnee vaak professioneler weten om te gaan, dan de muzikanten met hun instru menten. Klaverjassen. Vrijdagavond 16 maart kan er weer geklaverjast worden in de ADO-20 kantine in het Heemskerkse sportpark „De Vlotter”. De organisatie berust bij de contactcommissie. Er komt een aparte partnerschapscom- missie met een eigen budget. De commis sie is aan de raad verantwoording schuldig. maal per twee weken bijeen komt. Die projektgropen (werkgroepen) kun nen worden ingesteld op een moment dat dit nodig wordt geoordeeld. Als eerste denkt men aan een werk groep informatie en inspraak en aan BSCR en Beverwijks Overlegorgaan is gevraagd hiervoor vertegenwoordigers aan te wijzen. Het secretariaat van deze werkgroepen zal berusten bij het Bouw fonds. Voorts zal op korte termijn een oriënta tie plaatsvinden in gemeenten waar men al veel verder of klaar is met die stadsver nieuwingen om van de daarbij opgedane ervaringen te kunnen leren. Het plan bestaat ook om met alle bij de Beverwijkse stadsvernieuwing nauw be trokken personen eens een dag bijeen te komen om alles eens door te praten. Donderdag jongstleden heeft wet houder F. Kaebisch weer een gesprek gehad met vertegenwoordigers van het ministerie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening over de bijdrage van die zijde voor de stadsvernieuwing in het gebied rond de Wijkertoren. De plannen voor dit gebied zijn ook al besproken met de kerngroep van de subcommissie voor de gemeentelijke plannen van de pro vincie. De verwachtingen zijn gunstig en met de vertegenwoordigers van het ministe rie denkt men op 26 april aanstaande tot een afrondend gesprek te kunnen komen. De omstandigheid dat dit popklank- beeld drie jaar geleden al vervaardigd is, en daardoor in enkele details gedateerd aandoet, gaf soms juist meer reliëf aan uitspraken dan destijds vermoed kon worden. Zo meldde diva Maggie Macneal (alias Sjouk Spijker) drie jaar geleden, zittend in een luxueus gedecoreerde boer derij, dat zij tachtigduizend gulden ver diende in vier weken tijds. Bepaald geen vriendelijke opmerkingen vielen over haar ex-producer Hans van Hemert en haar ex-partner Mouth. Haar hekel aan die vroegere duo-genoot was, blijkens haar uitlatingen, nog groter dan de aan trekkingskracht van de niet geringe hoe veelheden roem en fortuin die ze met hem verwierf. Afgelopen dinsdag konden bezoekers van Donkey Shot door middel van een popdia-show, vervaardig door de kriti sche filmers, uit Breda, al een kijkje ne men achter de glitterschermen rond de zo vereerde popmuzikant. De serie beelden en de geluidsband met interviews van prominenten uit het Nederlandse popwe- reldje, gemonteerd tot een interessant klankbeeld, gaven, voor een beduidend kleiner publiek dan bij de popconcerten gebruikelijk is, een wat realistischer kijk op de zaken. Het aantrekken van mankracht speciaal voor die stadsvernieuwing wordt niet zo’n goede zaak geacht, omdat men dan als die vernieuwing is gerealiseerd of althans in een vergevorderd stadium van uitvoering is gekomen, de betrokken ambtenaren niet kan ontslaan. Het panel zal bestaan uit een tiental deskundigen. Van de Stichting Popmu ziek Nederland, die onder andere onbe kende Nederlandse groepen wil promo ten, komt Jaap van Beusekom. Jan Wil lem Sligting van de bluesband Barrelhou se, Gerard van Bruggen van de Heems kerkse amateurgroep Fake, Hans San ders van Bots en solozanger Albert west vertegenwoordigen de uitvoerende muzi kanten. Krijn Torringa is uitgenodigd als disc-jockey uit de omroepwereld. Een heel andere inbreng namelijk op het gebied van „de verkoop” van groepen zal Henk Penseel, manager van de Bintangs, heb ben. De vertegenwoordiging van het blad Muziek Express zal zeker kritische op merkingen kunnen verwachten. Dat bleek al tijdens de vertoning van de dia-show van de kritische filmers, die zelf ook aan de discussie zullen deelnemen. BEVERWIJK. Met de stem van de communist Cees Berghuis tegen, heeft de gemeenteraad zich donderdagavond achter de nota Neuwied-Beverwijk geschaard. In de nota geven burgemeester en wethouders aan op welke wijze de reeds vijftien jaar bestaande partnerschap tussen de twee steden „opgekrikt” zou kunnen worden. (Aankruisen wat gewenst wordt.) Umuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. Popmuziek en commercie

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7