Hughes: plan voor treffers en missers een superdivisie AZ-doelman Gerrit Vooys: maar geen Treijtel Peloton reageert nauwelijks Herstel Van der Wiel Geen operatie Van den Ban sportpuntiq Damtweekamp al bijna beslist tototips 1 „Begrip voor Pfaff, O IV 7 99 Door verlies Wiersma J N I i *1 1 19 19 7 9 MAART SPORT 1 3 DINSDAG N 16 n 8 W I F -W* 1| ik (Van onze sportredactie) na monstersolo TW (Van onze sportredactie) is I n Inge /allen 3 1 I). Abe van den Ban opgelucht '75-’76 '76-’77 ’77-’78 2-1 2-0 ■wn 15,- 20,- 25,- Harm Wiersma, die sinds 1976 wereld kampioen is, zal in de komende partijen fel in de aanval moeten gaan om althans een partij in winst om te zetten. Gantwarg daarentegen kan vanaf nu zo voorzichtig mogelijk gaan spelen om te proberen vier keer remise te maken. Die taktiek gaat de Rus ongetwijfeld volgen en het staat wel vast dat het dan heel moeilijk voor Wiers ma kan worden om de titel in ons land te houden. De overwinning die de met wit spelende Gantwarg gisteren boekte, kwam via bij zonder interessante verwikkelingen tot stand. Hoogst opmerkelijk was het feit dat het begin van de partij liefst 23 zetten lang precies hetzelfde verloop had als de partij Sjtsjegolhev-Wiersma uit de Volmac-vier- kamp van eind vorig jaar, een partij die toen door Wiersma gewonnen werd. Door op zijn 24e zet het randveld 26 te bezetten, week Gantwarg echter van die partij af. Dat de openingstheorie van het damspel vandaag de dag bijzonder ver gevorderd is, blijkt wel uit deze partij, want het schijnt dat beide spelers de stelling die na deze zet was ontstaan, reeds in hun voor bereiding op deze tweekamp hadden be studeerd. De huidige kampioene van Rus land, Misja Korfenjevski, die in Italië als sëcondant vn Gantwarg optreedt, wist zelfs te vertellen dat Gantwarg na diep gaande analyses tot de conclusie was ge komen dat wit in die stelling altijd zou gaan winnen, of dat nu wel of niet waar is, blijft natuurlijk nog een open vraag, maar het resultaat van de partij stelt Gartwarg in ieder geval in het gelijk. Op zijn 38e zet gooide Gantwarg de lont in het kruitvat door zijn belangrijkste basisschijf op te spelen, waarna in een razende tijdnood, nu van beide spelers, de wildste taferelen ontstonden. Toen na 50 zetten de kruitdampen waren opge trokken, bleek dat Gantwarg zich beter door de tijdnoodfase heen had geslagen dan Wiersma. Er stond op dat moment een eindspel op het bord waarin beide kleuren een dam bezaten, maar de Russi sche grootmeester had een schijf voor sprong en bovendien stonden de schijven van Wiersma bijzonder ongelukkig op gesteld. Deze deed nog wel enige pogin gen zich te verweren, maar na vijf zetten zag hij in dat het allemaal tevergeefs was en gaf hij zich gewonnen. (Van onze speciale verslaggever) VITROLLES Enkele dagen geleden kondigde de Belgische ploegleider Willy Jossart aan: „Dietrich Thurau gaat hier zijn nummerke nog opvoeren”. De sportdirec teur betoogde met stelligheid dat de tegenvallende prestaties sinds de jonge Duitser in Belgische dienst rijdt, het vertrouwen niet hebben aangetast. Toch klonk de montere uitlating van Jossart als je reinste grootspraak. „Der Didi” draaide in de 20e aflevering van Parijs-Nice, nadat hij op de tweede dag al door een val kansloos was geworden voor de eindzege, allesbehalve soepel. Gisteren voerde hij echter toch zijn act op. Met een solo van bijna 160 kilometer reed hij naar een opzienbarende overwinning. „Ik heb me gisteren zo kwaad gemaakt op mezelf, omdat ik in de bergetappe zo slecht reed, dat ik me had voorgenomen vandaag iets te laten zien”, zei Thurau. Natuurlijk had hij het voordeel niet tot de favorieten te behoren. In het peloton waren er daarom maar weinigen die er ook maar een seconde over peinsden om het genoeglijke ritje onder de stralende zon te laten verstoren door zo’n raddraai er. Thurau werd dan ook bijna geen stro breed in de weg gelegd. Toch was dat niet helemaal een argument om af te dingen op zijn prestatie, want de 24-jarige Duitser realiseerde tussen Pierrelatte en Vitrolles, onder de rook van Marseille, toch een gemiddelde snelheid van 40 kilometer per uur. Daarmee dwong hij respect af. De oud gediende in zijn IJsboerkeploeg, Walter Godefroot, was bijvoorbeeld vol bewon dering. „Het is toch formidabel, he Want als ze mij hadden gezegd dat ik met vijf minuten voorsprong mocht vertrekken, zou ik er toch netjes voor bedankt heb ben”. De monsterontsnapping bezorgde Thurau en vooral zijn tegenstanders de wetenschap dat hij nog tot iets opmerke lijks in staat is. „En dat wilde ik toch vandaag vooral bewijzen”, zei de blonde prof, „dat ik nog wel iets kan”. Toch was het nooit de bedoeling van Thurau zo lang alleen op kop te rijden. Doorgaans betekent dat in de professione le wielersport namelijk een soort zelf moordpoging. „Nee”, liet Thurau weten, „ik heb twee keer gedemarreerd. Toen ik de tweede keer weg was, hoopte ik dat er iemand bij me zou komen. Ik dacht ook helemaal niet aafi een overwinning. Wat denk je, na 25 kilometer. Maar toen begon ik er wel in te geloven. Het ging bovendien gemakkelijk. Want het voordeel voor mij was dat er bijna steeds rugwind was”. (Van onze sportredactie) HAARLEM. In tegenstelling tot eerdere berichten hoeft Haarlem-mid- denvelder Abe van den Ban niet geo pereerd te worden. Een onderzoek bij dr. Hermans in Hilversum, die gister morgen foto’s van de heup van Van den Ban maakte, wees uit, dat een intensieve massagebehandeling ook soulaas kan bieden. „Ik ben blij dat ik naar Hilversum ben gegaan”, aldus een duidelijk opge luchte Abe van den Ban, „want je zult er toch maar het mes in laten zetten, terwijl het niet nodig is”. Als de behan deling naar wens verloopt, hoopt Abe van den Ban volgende week de trai ning te kunnen hervatten en binnen een paar weken zijn rentree in Haar lems hoofdmacht te kunnen maken. Verder was er geen vuiltje aan de lucht. Toen in de finale het tempo voor in de LEEUWARDEN (ANP). Koploper Gert Ligterink geeft gisteren tijdens het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap, dat in Leeuwarden wordt gehou den, opnieuw gewonnen. In een vinnig duel versloeg hij de Haagse hoofdklassespeler Van der Vliet. De Hagenaar raakte in tijdnood de draad volledig kwijt en maakte op het einde van de partij de ene blunder na de andere. Ligterink verzamelde tot nu toe zes punten uit zeven partijen en is nog steeds ongeslagen. Jan Timman, zijn naaste concurrent, brak ook in tweede zitting in een voor hem iets betere stand de partij tegen Van der Weide af. De partijen Hartoch-Ree en Donner Sosonko eindigden vrij snel in remises. Hieruit valt af te leiden dat zowel Ree als Sosonko de hoop op de toernooizege hebben laten varen. Slechts in het openingsstadi- um toonden beiden initiatief om tot de volle winst te komen. De partij Van Dop-Van der Wiel was het aankijken zeker waard. Uit het aantrekkelij ke middenspel kwam Van der Wiel als beste tevoorschijn en zegevierde. Na een zwakke start staat Van der Wiel nu op een resultaat van 50 procent. De puntendeling in de partij Langeweg-Hofland wekte enige verbazing. Wit verkeerde namelijk in tijdnood, terwijl zwart beter stond. dag en de zondag. Het aantrekkelijker maken van het betaald voetbal vormde de hoofdmoot tijdens de bijeenkomst, waar bij verder werd gesproken over onder meer de toekomstteams. De meeste clubs alleen FC Utrecht vormde een uitzon dering willen de huidige opzet handha ven en verder komen tot een competitie '('oor A-junioren, waarbij Utrecht graag zou zien dat ook de stichtingen daaraan kunnen deelnemen. Vertegenwoordigers van AZ’67 vroegen zich af of een dergelijk Ilie Nastase heeft een overwinning op Guillermo Vilas niet kunnen bekronen met de eindzege in het achtmanstennis- toernooi van Sao Paulo. In de twee uur en een kwartier durende finale zegevierde Hank Pfister met 6-3, 7-5, 7-6 over de Roemeen. Boris Spasski uit de Sovjet-Unie en de Engelsman Michael Stean zijn gisteren in het internationale schaaktoernooi te Mün chen in de hangpartij uit de twaalfde ronde remise overeengekomen. In de der tiende ronde werden de partijen Dankert (WD1) - Robatsch (Oos), Pachman (WD1) - Balasjov (Sov) en Lieb (WD1) - Lau (WD1) afgebroken. De Wesduitser Hübner be hield met 8,5 punten de leiding. elftal wel in aanmerking zou komen voor subsidie Alkmaar. Wel twaalf punten voor AZ. De Alkmaarders hebben het overigens erg moeilijk tegen de toppers. Verlies op ei gen veld tegen Ajax, gelijk tegen Feyen- oord en verlies buitenshuis tegen Roda JC en PSV. Voor Piet Wildschut eindigde Paspoort Gerrit Vooys: Seizoen 1974-1975 Seizoen 1975-1976 Seizoen 1976-1977 Seizoen 1977-1978 Seizoen 1978-1979 1-0 3-2 6-2 3-1 2-2 0-2 Gespeeld 31 34 7 AMSTERDAM. De eredivisie omdo pen in een superdivisie met 24 clubs door drie seizoenen lang wel promotie uit, maar geen degradatie naar de eerste divi sie te laten plaatsvinden, de eerste divi sie uitbreiden met hoofdklassers en extra punten toekennen voor gescoorde doel punten. Dat zijn, kort samengevat, de hoofdpunten van een voorstel dat Haar- lem-trainer Barry Hughes gisteravond indiende tijdens een bijeenkomst van de betaald voetbalclubs uit de provincies Noord-Holland en Utrecht. De Australische Wendy Turnbull heeft het 125.000 dollar tennistoernooi van Phi ladelphia gewonnen. In de finale zegevier de de als vierde geplaatste speelster over nummer zes: Virginia Wade in drie sets: 5- 7, 6-3, 6-2. Wade verscheen later op de dag ook in de baan voor de finale van het dames dubbelspel. Samen met Renee Ri chards was zij echter niet opgewassen tegen Betty Stöve en Francoise Durr. De als derde geplaatste Nederlands/Franse combinatie zegevierde met 6-4, 6-2. 2- 0 3- 1 3-0 3-1 0-2 1 1 1 1 3 3 1 1 3 MONTEGIORGIO De Zwitser Jo seph Fuchs heeft gisteren de derde etap pe van de wegwedstrijd „Dwars door Italië van Paglieta naar Montegiorgio gewonnen. Hij legde de 230 kilometer af in zes uur, 14 minuten en 19 seconden. De Belg De Wolf eindigde als tweede op vijf seconden en de Italiaan Conti als derde in dezelfde tijd. De Italiaan Giovanni Battaglin die als vierde over de streep reed, bleef leider in het algemeen klasse ment. PEC (Z) NAC Volendam Roda JC Feyenoord Vitesse FC VVV PSV Heerenveen Excelsior FC Groningen Helmond Sport FC Utrecht MVV Sparta FC Den Haag AZ’67 Haarlem G.A.Eagles Ajax Heracles SVV SC Amersfoort FC Amsterdam tip 3 1 50,- eiko- jtsen Zege van Thurau Gerrit Vooys ..Lange winter voor mij een voordeel" ES, IA- Ul- =N, 0-0 4- 2 2-2 2-0 1-1 2-3 0-0 5- 0 4-1 >5,- $0,- >8,- De overwinning van de vijfde etappe van Parijs-Nice was Thurau’s vijfde sei- zoenzege. Eerder pakte hij in de niet al te sterk bezette Spaanse Ruta del Sol (een wedstrijd die in de plaats kwam van de Ronde van Andalusië) drie ritten en de eindtriomf. Voor leider Joop Zoetemelk was het een tamelijk eenvoudige etappe. Thurau had een achterstand van tien minuten en 51 seconden en vormde geen bedreiging voor de witte-truidrager. Zoetemelk: „Alleen in het begin hadden we het moeilijk. Toen demarreerden ze aan alle kanten. Toen Thurau eenmaal weg was, werd het voor ons eigenlijk allemaal maar beter. Zijn ploeg ging verdedigend rijden en daar door kregen wij er hulp bij. Het enige dat wij moesten doen, was ervoor zorgen dat de achterstand nooit groter werd dan vijf, zes minuten”. In ieder geval ondernam de Raleigh- ploeg van Peter Post weinig actie. „We hadden een slechte dag”, liet de leider in het puntenklassement Jan Raas weten. „Misschien komt het wel door de zware rit van gisteren. Of door de zon”. Nationaal kampioen Henk Lubberding, die met zijn vierde plaats in het klassement nog goed geklasseerd staat, was aanvankelijk wel actief. Toen Thurau tien kilometer na het vertrek in Pierrelatte zijn krachten testte was Lubberding attent. Er vormde zich een kopgroep met Bernard Hinault, Jos Bruyère, Frits Pirard, Henry Gaethoven, Bernard Quilfën, Thurau en Lubberding. die na 20 kilometer weer door het peloton werd terug gepakt. Vijf kilometer later ging Thurau alleen. Nu reageerde ook Henk Lubberding niet. „Wij moesten de trui niet verdedigen, ik dacht: „Laat nu de ploeg van Zoetemelk het maar opknappen”. Omdat die het ge vaar niet zagen en omdat Thurau’s benen met een bijna mechanische perfectie de zware versnelling (53-13) trapten, liep het verschil snel op tot vijf minuten. Op de beklimming van de lastige Col du Murs slonk de voorsprong iets, omdat met name ook Hinault zich in die beklimming even wilde laten zien. Gerrit Vooys hierover: „Ik ben 31 jaar, evenals Meskovic. Ik zou er alle begrip voor hebben dat zo’n Jean-Ma- rie Pfaff naar AZ zou komen. Dat is een jonge en goede doelverdediger. Ge kker zou ik het vinden als Eddy Treytel zou komen, want met een man van zijn leeftijd is AZ natuurlijk niet gediend. Een jongere o.k., een oudere, nee, dat zou te gek zijn. De huidige tweede man De Koning is nog wel wat jong, maar over enkele jaren zou ook hij zonder meer de capaciteiten hebben om die plaats in te nemen”. Uitslagen 7e ronde: Timman-Van der Weide afg., Donner-Sosonko remise, Baljon-Böhm 1-0, Langeweg-Hofland remise, Ligterink-Van der Vliet 1-0, Van Dop-Van der Wiel 0-1, Hartoch-Ree remise. Stand na 7 ronden: 1 Ligterink 6, 2 Timman 4>/2 en 1 afg., 3 Baljon 4»/z, 4-6 Bohm, Sosonko, Ree 4, 7-8 Donner, Van der Wiel 3V2, 9-10 Hartoch, Langeweg 3, 11 Van der Vliet 2V2, 12-13 Hofland, Van Dop 2, 14 Van der Weide IV2 en 1 afg. van de eerste competitiedag. Slechts FC Utrecht tegen Volendam en Roda JC te gen MVV haalden de volle buit binnen. Wout Holverda wordt de „super-inval- strijd tot de eerste goal. Zijn laatste Ier”. Nu voor de vijfde keer als zodanig in maakte hij op 11 mei 1975, toen hij nog bij Roda JC speelde. Aad Mansveld maakte zijn eerste voor FC Den Haag in zijn eerste wedstrijd dit seizoen. Zijn laatste Haagse goal viel op 24 april 1977. Sten Ziegler kwam weer eens tot scoren sinds 23 januari 1977 en Louis van Gaal produ- voetbal te komen. Het voorstel-Hughes, dat op schrift zal worden gezet en zal worden ingediend bij het sectiebestuur, kreeg veel bijval en zal ook worden be sproken op de nog te houden regiobijeen- komsten in de rest van het land. Ook werd er gepraat over een gelijke aanvangstijd, waarbij de gedachten uit gaan naar de zaterdagmiddag tussen drie en zeven uur. Voorlopig is dat nog niet haalbaar, maar men wil wel komen tot twee gelijke aanvangstijden op de zater- AZ’67-PSV: geen winst voor de Eind- laatste thuisnederlaag is van 16 april 1978 hovenaren de laatste zeven seizoenen in (1-4 tegen Volendam). Volendam blijft het moeilijk krijgen als men in uitwedstrijden op de huidige voet doorgaat. De laatste nëgen wedstrijden op vreemd terrein waren goed voor één punt en 28 tegengoals. zijn laatste wedstrijd met FC Twente in FC Utrecht sluipt omhoog. Slechts één verlies en bij PSV begon hij weer met een keer verlies in de laatste zes wedstrijden nederlaag. (1-0 bij Feyenoord). In de overige vijf wedstrijden scoorde men telkens twee Het afgelopen weekeind was de return goals. Toch weer wat nieuwe namen op de lijst van doelpuntenmakers. Stanley Bish (nu FC VVV) kwam in zijn vierde wed- i Afgelopen zaterdag is de voor AZ’67 zo belangrijke competitiewedstrijd op eigen terrein tegen PSV was hij er weer bij. Gerrit Vooys, nog niet zo lang geleden eerste doelverdediger van de Alkmaarders, maar sinds twee jaar uit de hoofdmacht verdreven door de Joegoslaaf Ricky Meskovic. Na twee uitstekende seizoenen, ’74- ’75 en ’75-’76, startte Gerrit Vooys ook als eerste doelverdediger het seizoen ’76-’77. Dat duurde echter niet zo lang. Om' precies te zijn zeven wedstrijden. Toen moest Vooys onder het mes en nam Chris Heil zijn plaats in. Op dat moment „begint” het verhaal van Ger rit Vooys. „Na die zevende wedstrijd moest ik geopereerd worden aan mijn beide liezen. Chris Heil was toen de tweede man en volgde mij als zodanig op. Al snel bleek dat hij het geestelijk niet aan kon. In goed overleg heeft AZ’67 toen besloten een andere doel verdediger te kopen. Dat werd dus Meskovic. Ricky maakte het seizoen vol. Bij de start van het seizoen ’77-’78 verwachtte ik een onderlinge strijd met hem aan te gaan, maar Hans Kraay gaf zonder meer de voorkeur aan Meskovic. Zelfs in oefenwedstrij den kwam ik niet aan de bak, alhoewel ik vind dat een speler, die door een blessure zijn plaats heeft afgestaan, de mogelijkheid moet krijgen deze terug te pakken”. „Bij de aanvang van het lopend sei zoen trof ik echter Georg Kessler als nieuwe man. Door mijn tussentijds Amerikaans verblijf bij San José, waar ik tien wedstrijden voor speelde, kwam ik erg fit aan de start. Zowel Meskovic als ik kregen in oefenwed strijden de kans ons waar te maken. Kessler koos echter Meskovic en ik kon weer naar de bank. Tot AZ in de uit wedstrijd tegen Roda JC moest aantre den. Het liep daar niet naar wens en in de rust van die wedstrijd sommeerde Kessler mij tussen de palen plaats te nemen. Het duurde echter niet lang. Na volendam thuis, Ipswich Town voor de Europa Cup en FC Twente uit, moest ook ik mijn plaats weer aan Meskovic afstaan. De laatste twee wedstrijden voor de winterstop liep het echter weer minder met Meskovic en mij werd te verstaan gegeven dat ik direct na de winterstop mijn plaats in het eerste team terugkreeg’’. De winterstop duurde voor Gerrit Vooys gelukkig wat langer dan op pa pier gepland stond en hij kreeg de tijd zich weer aan te passen aan zijn verde digers. Gerrit Vooys: „In de Meskovic- tijd heb' ik één keer in het C-elftal gespeeld en verder op de bank gezeten. Ik heb er weinig last van zo passief bij het voetballen betrokken te zijn, want als mijn kans zou komen dan stap ik er toch zo in. Door die winterse uitloop hebben wij echter diverse wedstrijden in Portugal, België en eigen land ge speeld zodat mijn aanpassing voor- AZ’67, Volendam, Haarlem, Telstar, Ajax, FC Amsterdam, FC Utrecht en SC Amersfoort bespraken in het clubhuis van Ajax, in aanwezigheid van leden van het sectiebestuur betaald voetbal en verte genwoordigers van de belangenorganisa ties, de mogelijkheden om tot attractiever De uitslag van de vijfde etappe, van Pierrelat te naar Vitrolle luidt als volgt: 1. Dietrich Thurau (WD1) 4.18.50 (gem. 41,262 km u), 2. Gavazzi (Ita) 4.20.35, 3. Martinelli (Ita) z.t., 4. Mutter (Zwi), 5. Schepmans (Bel), 6. Pe- scheux (Fra), 7. Priem (Ned), 8. Bertin (Fra), 9. Gutierrez (Spa). 10. Sherwen (GBr), 11. Pevena- ge (Bel), 12. Wayenberg (Bel). 13. Martinez (Fra), 14. Tinchella (Ita), 15. Van der Slagmolen (Bel), 16. Verbrugge (Ned) allen dezelfde tijd als Ga vazzi, 18. Pirard op 1.45 min (4.20.35), 31. Knete mann z.t., 36. Zoetemelk, 40. Raas, 44. Lubber ding, 55. Maas, 60. Van vjiet, 65. Oosterbosch op 2.46 (4.21.36). Algemeen klassement na vijf etappes: 1. Joop Zoetemelk (Ned) 20 uur 52 min en 56 se., 2. Sven Nilsson (Zwe) op 40 sec., 3. Gerrie Knetemann (Ned) op 1.37, 4. Oosterbosch (Ned) op 2.00, 5. Willems (Bel) op 2.58, 6. Hinault (Fra) op 3.23, 7. Bittinger (Fra) op 4.51, 8. Bazzo (Fra) op 5.05, 9. Schepers (Bel) op 5.39, 10. Vallet (Fra) op 6.02, 11. Alban (Fra) op 7.20, 12. Maas (Ned) op 7.51, 13. Thurau (WD1) op 9.06, 14. Mutter (Zwi) op 9.09, 15. Dierickx (Bel) op 9.32, 24. Raas op 12.55, 25. Van Vliet op 13.04, 31. Oosterbosch op 14.5, 43. Pirard op 19.59, 55. Verbrugge op 24.57, 63. Priem op 28.34. Voorlopig richt Gerrit Vooys zich op het afwerken van dit seizoen. Zijn contract loopt af, maar juist daarom kijkt hij belangstellend uit naar de komende wedstrijden. Zowel de KNVB-beker als een hoge plaats op de eindranglijst zijn zijn doelen. Met een goede Vooys wordt het dan eenvoudi ger onderhandelen en moeilijker een nieuwe man aan te trekken. ARCO. In de tweede ronde van de match Wiersma-Gantwarg om het we reldkampioenschap dammen heeft de Russische grootmeester Anatoli Gant warg een sensationele overwinning ge boekt. Daardoor leidt hij nu met 3-1, en hoewel het met nog vier partijen voor de boeg wellicht te vroeg is om al een voor spelling te doen, moet toch ernstig met de mogelijkheid rekening gehouden worden dat de wereldtitel wel eens naar Rusland zou kunnen gaan. Ook het rapport over de tuchtrecht spraak kwam aan de orde. Het voorstel om pas bij drie gele kaarten over te gaan tot een schorsing wérd met instemming ontvangen. Men hoopt daarbij op een pre ventieve werking, zoals dat bij de huidige boekingen het geval is. Van de 100 spelers, die het afgelopen jaar een eerste boeking kregen, liepen er maar iets meer dan 20 tegen een tweede en slecht^ zes tegen een derde op. het veld en voor de vierde keer scorend. Tegen NAC was het voor Ajax de vier de keer sinds 16 maart 1975 dat men op eigen veld niet tot scoren kwam. De tegen standers ook niet in die gevallen. Roda JC gedraagt zich als een echte ceerde zijn eerste voor Sparta. Zijn laat- topploeg. De laatste uitnederlaag dateert ste en enige maakte hij voor Telstar van 8 oktober ’78 (2-1 bij PSV) en de op 8 januari 1978. Het laatste punt betrof het vertrek van spelers naar de Verenigde Staten. Het sectiebestuur heeft een voorstel in be werking naar Engels model. De Engelse bond heeft een overeenkomst met de Amerikaanse NASL, waarbij spelers voor een bepaalde datum terug moeten zijn en beschikbaar moeten blijven voor het nationale elftal. groep fors werd opgeschroefd, hield Thu rau zelfs nog een kleine twee minuten over. In de slotfase ontstond er nog een kleine vluchtersgroep achter de Duitser, met Knetemann, Lubberding, Zoetemelk en Nilsson. „Omdat die laatste twee erbij zaten, zijn wij niet doorgegaan”, zei Lub berding. bedding was. Uiteraard mis je wat timing en ga je niet met zoveel lef in een duel, maar deze periode gaf mij wel weer zekerheid. Tegen PSV heb ik het erg gemakkelijk gehad en dat kwam ook weer van pas”. De sinds één jaar als full-prof optre dende Gerrit Vooys wordt de laatste tijd weer met de bekende AZ-verhalen opgezadeld. Altijd is er wel een speler in gesprek met de Alkmaarders om de kleuren van de „Molenaar-boys” te gaan verdedigen. Door het naderende vertrek van Meskovic (tot het eind van dit seizoen blijft hij beschikbaar) staan ook de doelverdedigers in de rij om die plaats in te nemen. Maar dan is er nog altijd Gerrit Vooys, die ondanks-alle nieuwe krachten toch weer zijn eerste positie heeft ingenomen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19