BOUW BIBLIOTHEEKFILIAAL GESTART DKV door zelfwerkzaamheid groot geworden s KEUKENS 023-33645 hoven- berichten burgerlijke stand BI PROGRAMMA IN BUURTHUIZEN EN BURGERZAAL 1 t KORFBALVERENIGING VIERT 25-JARIG BESTAAN kort ijmondniejws si» y K „Vrouw en werk” vrouwencafé VELSEN in I dévies en zoon bv vloeren vloerbedekkingen gramto Illustraties Buurthuizen Wé B w*’ I I M 4 WOENSDAG 19 7 9 VELSEN-MMUIDEN MAART 1 4 ik E o (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. De landelijke boekenweek zal dit jaar worden gehouden van donderdag 29 maart tot en met zaterdag 7 april. De openbare bibliotheek organiseert in samenwerking met de Stichting Felison, buurt huis De Spil, buurthuis De Brul boei en twee plaatselijke boek handelaren verschillende cultu rele evenementen. Hoogtepunt wordt een expositie in de Bur gerzaal van het gemeentehuis die gewijd is aan boekillu straties. Tijdens de opening van deze expositie zal de bekende illustrator Jan Sanders uit Zuid oost Beemster iets vertellen over zijn eigen werk. HEULE MAKELAARDIJ 11 i Boekenweek in Velsen in illustratie teken van •fr Een Jan Sanders-illustratie die geen nadere toelichting behoeft. De openingstijden van de tentoonstel- (ADVERTENTIE) 2 (ADVERTENTIE) j (ADVERTENTIE) ir r Opmerkelijk is, dat in al die jaren DKV maar één voorzitter heeft gekend. Als eerste voorzitter werd in 1954 de heer H. A. de Boer gekozen en momenteel be kleedt hij nog steeds deze funktie. Korfbal Vriendschap) werd opgericht. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit recipieert de jubilerende vereniging za terdag 24 maart in haar clubhuis op het sportpark Schoonenberg, waarbij geno digden in de gelegenheid worden gesteld het bestuur te feliciteren met het 25-jarig bestaan. De korfbalvereniging werd op 27 maart 1954 opgericht in het huis van de heer en mevrouw Oosterveen aan de P. C. Hoof- laan. Men koos voor de naam SSS, het geen een afkorting is van Sport Staalt Spieren, maar deze naam hield niet lang stand. Al gauw werd het Door Korfbal Vrienschap. In de begintijd van de vereniging werd getraind bij Jong Hercules in Wijk aan Zee, waar de leden met korfbalpalen en standaars achterop de fiets naar toe gingen. Vele kampioenschappen werden in de loop der jaren door de verschillende teams van DKV behaald. Dit jaar nog werd het eerste seniorenteam kampioen van de derde klasse van de KNKV en promoveerde hierdoor naar de tweede klasse. Ook bij de jeugd werden dit jaar kampioenschappen behaald. Buiten de competitie om organiseert DKV voor haar leden tal van andere akti- viteiten, zoals bijvoorbeeld het jaarlijks terugkerende jeugdkamp, ontmoetings- maaltijden voor de oudere leden, klaver- jasdrives, sportdag voor de hele vereni ging enzovoort. De leden zelf zijn ook aktief. Door zelf werkzaamheid is onder leiding van een bouwcommissie in 1975 de bouw van het clubhuis voltooid. Dit clubhuis wordt ge bruikt door zo’n 280 leden. Gedurende de 25 jaar dat DKV bestaat is er een constan te groei van het aantal leden geweest. Met de 280 leden die DKV nu heeft is de korfbalclub uitgegroeid tot één van de grootste verenigingen van de afdeling Noord-West van het Koninklijk Neder lands Korfbal Verbond. In het kader van het jubileum zullen veel festiviteiten plaats vinden. Behalve de receptie voor genodigden in het club huis is voor iedere leeftijdsgroep een apart feestprogramma opgesteld. 0 0 0 0 0 5 tikel tond artij rant de- aris- s, te zijn ;riti- alig ids- zijn een ond ich- sge- i er be- >uw ter ;en het ver de IJMUIDEN. Een medewerkster van het sekretariaat voor vrouwelijke werkne mers van het FNV komt vrijdag een lezing houden in het Vrouwencafé in Buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat. Onder werp van gesprek is „vrouw en werk”. Gesproken wordt over de werkgelegen heidssituaties van de getrouwde vrouw, de gescheiden vrouw, de ongetrouwde ou dere vrouw en de weduwe. Verder zal worden gediscussieerd over sociale verze keringen, part-time werk, kinderopvang en datgene wat de vakbond voor vrouwen doet. In de buurthuizen De Brulboei en De Spil zullen naast het vertonen van films activiteiten worden ontplooid die de buurthuisbewoners in de gelegenheid stellen zelf een omslag voor een boek te maken. Het resultaat van deze nijvere handarbeid zal enkele dagen later te kijk liggen voor bezoekers van een tweede filmavond. Woensdag vertrokken: Unterturheim, Hamburg, IJmuiden; Kentshore, IJmui den, Cont. Plat; Parkesgate, IJmuiden, Rochester. kenweekgebeuren geven aanwezig zijn met een boekenstand. Het door de bezoe kers van de filmavond vervaardigde omslagwerk zal worden tentoongesteld. Overigens zullen ook radio en TV van 29 maart tot en met 6 april aandacht besteden aan het jaarlijks weerkerende culturele evenement. Het succes volle eerste team van DKV na het behalen van het kampioenschap in de derde klasse van de KNKV Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage in tfri- het van van uid- zen- Filmavond. In de koffiebar in de Ichthusburcht aan de Fahrenheitstraat organiseert Youth for Christ (IJmuiden) zaterdagavond een filmavond. Vertoond wordt „Time to run”. De toegang is gratis. De film begint om 8 uur en de leeftijd voor belangstellenden is minimaal 15 jaar. lijn jnt- 1 in ige- zra- t de >77. OVERLIJDEN C. W. van Schreeven, echtg. v. C. M. A. Hilgen, Santpoort; J. M. van Straalen, wed. v. A. van Nieuwkoop, IJmuiden; F. Heeremans, echtg. v. W. C. Gozeling, Drie huis; J. J. Pirovano, echtg. v. J. Topfer, Driehuis; W. M. Kuyp, echtg. v. M. W. Willemse, Santpoort; A. Prins, echtg. v. D. de Groot, Driehuis. „De nals oor- ook i het >om, ordt 1 de elijk iden turfmarkt 6 haarlem Toneelavond. Vrijdag 23 maart zal de Friese toneelvereniging „Gijsbert Jas- picx” in De Rank aan de Wilhelminakade in IJmuiden optreden voor de vereniging Fryske Trou. Opgevoerd wordt „De Sob- ber”, een blijspel in drie bedrijven. Jaarvergadering. Dezelfde Friese vereniging houdt 8 mei haar jaarvergade ring in De Rank. Bijeenkomst NCVB. „De vrouw in de Derde Wereld” is het onderwerp dat woensdag 21 maart wordt behandeld op de bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Sant- poort-Noord. Inleidster is mevr. M. Groot huizen uit Amsterdam. De bijeenkomst heeft plaats in het jeugdhuis De Haven aan de Schipbroekenweg, aanvang ’s a- vonds acht uur. De tentoonstelling in de Burgerzaal bestreft een collectie hedendaagse boekillustraties die in opdracht van het ministerie van CRM werd samengesteld over een werkgroep bestaande uit Erna van den Berg, Dick Bruna en Kurt Löb. De tentoonstelling werd gereedgemaakt voor een expositie van de -Nederlandse Kunststichting in Amsterdam en bestaat uit illustratief werk van dertien kunste naars. Na de mogelijkheid om de tentoonstel ling te bezichtigen zal Jan Sanders iets vertellen over zijn eigen werk. Daarbij zal Sanders genruik maken van dia’s. Ongetwijfeld is het boeiend om een man als Sanders aan het woord te horen. Zijn boek ,,’t Kan Verkeren” dat eind vorig jaar uitkwam verraadt namelijk niet al leen een groot illustratief talent maar bovendien een man met een eindeloos Woensdag aangekomen: Rozengracht, Hamina, Zaandam; Tor Scandinavië, Go- thenborg; Seefalke, Hamburg, IJmuiden; Progres, Antwerpen, Beverwijk; Bulga ria, Burnside; Dania, Valvik, Zaandam; Hanseat, IJmuiden, Leer; Ingrid Gorthon, Gavle. gevoel voor humor en absurde komische situaties. Het boek is in de boekhandel een enorm succes. Zaterdag 31 maart zal Sanders te vinden zijn achter de toon bank van boekhandel Erasmus aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden om dit boekwerk te signeren. soon van wethouder Scheeper de medewerking, die de ge meente Velsen tot nog toe had gegeven. Tenslotte liet direc teur M. Meijer van het aanne mersbedrijf na het dankwoord van voorzitter W. van Eijk van de bibliotheekcommissie nog weten dat de mensen op de bouwplaats er alles aan zou den doen zoveel mogelijk van de door de winter verloren tijd in te lopen. Aanvankelijk zou 15 januari met de bouw begonnen worden, door de bij na twee maanden vertraging is de oplevering nu gepland medio januari volgend jaar. dat ting nsel ijke be- I op ner- I had .vel- >oli- ver- hen wil lies rens Op maandag 26 maart in De Brulboei en dinsdag 27 maart in De Spil zal om 19.30 de filn „De Lettertrein” worden vertoond. Op een min of meer speelse manier worden in deze film een aantal zaken verduidelijkt betreffende druk technieken van boeken, kranten en tijd schriften. Na afloop van de film krijgen de buurthuisbezoekers de gelegenheid zelf een omslag voor een boek te maken. Het materiaal dat daarvoor nodig is wordt door de buurthuizen beschikbaar ge steld. Maandag 2 april in De Spil en dinsdag 3 april in de Brulboei zal tussen 9 uur en half een en half twee en vijf uur de tentoonstelling „Hoe wordt een boek gemaakt” te bezichtigen zijn. Hier zullen ook de boekhandelaren die hun mede werking aan de organisatie van het boe- woningen tot een bibliotheek met een kantoorfunktie. Door deze wijzigingen kon de fi nanciering rondgemaakt wor den; zowel de plannen met een multi-funktioneel centrum als een klein aantal woningen wa ren financieel niet rond te krijgen in combinatie met de bibliotheek. In de kantoren worden nu de afdeling Haar lem van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond en het landelijke hoofdkantoor van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond ge vestigd. De voorzitters van beide organen, respectievelijk de heren J. Duinker en G. van der Heide, dankten in de per- ling in de Burgerzaal zijn: Op werkda gen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, maandag- en donderdag avond van 19.30 tot 21.30 uur en zater dagsmiddags van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag aangekomen: Vela, Bergen; Columbus, Lissabon; Kenrix, Londen, IJ muiden; Ringgracht, Mantyluoto; Parkes gate, Rochester, IJmuiden; Vsevolod ko- chelov, Ventspils; Schwabenstein, Bre men; Subin River, Bilbao; General Kas- byshev, Tampico; Dalmy Zelentsy, Noordzee; Jemrix, Poole, IJmuiden; Ca- raibe, La Quaria; Rafto, Thamshaven; Hugo Brinkman, Puncorn, IJmuiden. GEBOORTEN M. Schade-Prins, d., Santpoort; J. Noordzij-Kramer, z„ IJmuiden; A. Stoop- Kramer, d., IJmuiden; J. L. Verspui-van Son, d., IJmuiden; J. Harmsen-Booij, z„ IJmuiden; G. C. Godschalk-de Nijs, d., IJmuiden; J. Rol-van Erkel, z., IJmuiden. IJMUIDEN. Deze maand is het 25 jaar geleden dat de IJmuidense Christe lijke Korfbalvereniging DKV (Door meester P. J. Molendijk, wet houder J. W. Meijer, stadsar- chitecht J. Th. Peters en de waarnemend filiaalhoudster van de bibliotheek in Sant poort Jolanda van der Ree. Na afloop bood de gemeente de genodigden een borrel aan in het nabijgelegen etablisse ment De Halve Maan, waarbij een aantal belanghebbenden in een speech hun waardering uitten voor hetgeen tot stand is gebracht. Wethouder Scheeper herinnerde daarbij aan de problemen in het verle den, waardoor het bouwplan werd veranderd van een bibli otheek met een multi-functio- neel centrum via een aantal maakt „werk” van uw huis Haarlem. Rustenburgerlaan 4 Tel 023-323224/310323 'Adam. De Lairessestraat 16. Tel.. 020-766633/761411 i Wethouder H. Scheeper van onderwijs en culturele zaken (inzet) sloeg gistermorgen de eerste paal bij de bouw van het bibliotheekfiliaal aan het Burgemeester Weertsplant- soen in Santpoort. In werke lijkheid was het al de 75ste paal, zo had directeur M. Meij er van het gelijknamige Be- verwijkse bouwbedrijf dat 8 maart jongstleden met de bouw begon uigerekend, maar met deze symbolische hande ling was dan eindelijk offici eel begonnen met de bouw van het filiaal in Santpoort. Op de achtergrond zijn onder meer zichtbaar (van rechts naar links met de helmen op) burge- Dinsdag vertrokken: Abel Santa Maria, Rostock; Shabonee, Coryton; Rocky Gi ant, IJmuiden, Noordzee; Arklowday, Antwerpen; Wiltshire, IJmuiden, Stan- low; Pan 1, Britonferry; Lise Clipper, Wis bech; Jurgen Wehr, Rochefor; Gardline Endurer, Velsen, Noordzee; Maasborg, Zaandam, Delfzijl; Maycrest, Brest; Don- nington, Immingham; Dyvi Kattegat, Bre merhaven; Caracasbay, IJmuiden, Warri; Neptunus, IJmuiden, Peterhead; Subro Victor, Zaandam, Colchester; Vela, Rot terdam; Scol Progress, Gdansk; Talzrah, Duinkerken; Norse Captein, Martlepóol; Fenris, Delfzijl. Vrouwengilde. Het Vrouwengilde Driehuis-Santpoort heeft voor woensdag 21 maart een „wandeling in de natuur” op het programma staan. Op 28 maart volgt een bijeenkomst met een demonstratie van het tingieters-ambacht. „Beauty-avond”. De club „Pour vous madame” organiseert woensdag 21 maart een beauty-avond” in de aula van de Pedagogische akademie Da Costa te Sant- poort-Zuid, met medewerking van o.a. Conny Vandenbos en Astrid Engels. Het programma vermeldt een modeshow, een film over Californië en bingo. Bestuursmutatie. Op de jaarvergade ring van de Turnvereniging Santpoort heeft de heer J. Vogel afscheid genomen als voorzitter na gedurende 24 jaar be stuursfuncties te hebben bekleed. Als voorzitter treedt nu voorlopig de heer G. J. Kardol op. Wijting lekkerbekjes om te watertanden... 1 kg wijtingfilets, 80 gr. bloem, 1 ei, zout, I 1 dl melk, slaolie of frituurvet. De wijtingfilets door een deegje halen van bloem, ei, zout en melk en dan goudbruin bakken in dampende slaolie of frituurvet. Warm opdienen. Kostelijk! v •'s ^-r r nr

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5