Cabaret van Initiatief van Lions Club Beverwijk Grote beurs van tweedehands boeken Opbrengst gehandicapten ABN Groeikasbiljet gevonden voorwerpen Dorpsraad in Wijk aan Zee veilingen beverwijk posters, platen en tijdschriften Wonderlijke houding van forumleden in Donkey Shot recreatie Steeds hogere rente en na 2 jaar op ieder moment inwisselbaar. ten L 7 kort ijmondnieuws I I I VOOF Slotavondproject Popmuziek en commercie Inbraken aan Woekeven Snelheidscontrole Harmonie naar zustervereniging in Neuwied Verzilveren. Dozen met koeken over de straat LTB ziet terug op strenge winter iiM w 'W Ifef JAN BAART BEVERWIJK-HEEMSKERK MAART 19 7 9 WOENSDAG 1 4 de on L f t 8, m Haac in- 0)- U mag na twee jaar uw Groeikasbiljet verzilveren op ieder moment dat het u uit komt. Rente wordt vergoed over iedere volgemaakte periode van een jaar. Het ABN Groeikasbiljet kunt u direct aan de kas van elk ABN-kantoor meenemen. Een ABN Groeikasbiljet is een waardepapier aan toonder met een looptijd tussen 2 en 5 jaar. De looptijd tussen deze uitersten bepaalt u zelf. De aankoopprijs is f 1.000,- of f 10.000,-. Rentepercentages liggen vast op de dag van aankoop en zijn stijgend vanaf het 3e jaar. Ieder jaar dat u het Groeikasbiljet langer houdt, krijgt u een hogere rente vergoed over de hele verstreken looptijd. Hoe hoog deze rentepercentages zijn, kunt u aflezen in onder staande tabel. Een Groeikasbiljet van f 1.000,- groeit volgens het nu geldende rentepercentage in 5 jaar naar f 1.503,66. Uw steedsstijgende rente wordt berekend op basis van samengestelde interest (rente-op-rente). Over de maximale looptijd bijvoorbeeld is dit 8,50%. - I I (Van een onzer verslaggeefsters) i (ADVERTENTIE) De rente groeit steeds: 3 jaar 2 jaar 4 jaar f1.155,63 f1.250,98 f 1.360,49 (De bedragen x 10 voor eenGroeikasbiljetvan f 10.000,-.) mi a I M56 ür Gerard van Bruggen, Jan Willem Sligting, Jaap van Beusekom, Han Avot, Albert West (met wit sjaaltje), Krijn Torringa en Dick Kooi man in discussie met het publiek. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse Har- moniekapel heeft van de muziekvereni ging „Grünweisz” in Neuwied een uitnodi ging ontvangen om van 29 juni tot 1 juli aanwezig te zijn bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van deze vereniging. Bij voldoende belangstelling accepteert de Harmonie deze uitnodiging. Op 12 en 19 mei en op 16 juni gaat de BHK weer ledenakties ondernemen en op 5 en 6 mei wordt er een fancy-fair gehou den in het eigen Harmoniegebouwtje aan de Groenelaan, dat overigens dringend aan een verbouwing toe is. Daar blijft men geld voor reserveren. BEVERWIJK. De Beverwijkse politie hield dinsdagmorgen van half acht tot één uur snelheidscontroles op de Laan der Nederlanden en de Alkmaarseweg. Dat leverde 47 processen-verbaal op. Onder de bekeurden waren een motorrijder die met een snelheid van 105 kilometer reed en vier bromfietsers. HEEMSKERK. Dinsdag is bij de Heemskerkse politie aangifte gedaan van inbraken in twee woningen aan de Woeke ven, waarvan de achterdeuren waren ge forceerd. De huizen zijn doorzocht, maar de buit was gering; in elk der woningen slechts een paar tientjes. voor invaliden in het zwembad, er zijn altijd wel doelen te vinden waar dit geld uitermate goed aan kan worden besteed. De Lions Club wil daarbij niet zo aan de weg timmeren door altijd zo precies be kend te maken waar men met geld te hulp springt, maar vele organisaties en instellingen in Beverwijk hebben in het verleden ervaren dat de Lions ineens iets mogelijk kunnen maken wat onmo gelijk leek. De „eigen kas” wordt daarvoor aange sproken, maar de laatste jaren is het traditie geworden dat de Lions-leden en hun echtgenoten en relaties zich eens per jaar inzetten voor een grote actie Van zanger Albert West, die na een korte carrière met een rockgroep meer heil zag in tamelijk zoetsappig, makkelijk in het gehoor liggend liedjesrepertoire, kan men nog verklaren dat hij begrip heeft voor de louter commerciële opzet van bladen als Muziek Expres. Albert West liet weten dat zijn „muzikale” omme zwaai ook niet zonder financiële reden gebeurde: „Het heeft me geen windeieren gelegd”. Hoofdredacteur Dick Kooiman HEEMSKERK. Het forum, sluitstuk van het project „popmuziek en commer cie” dat de afgelopen week het jongeren centrum Donkey Shot bezig hield, is heel anders verlopen dan verwacht mocht worden. Zo was het toch wel opmerkelijk dat bij de vragen (géén beschuldigingen!) aan Muziek Expres, de twee vertegen woordigers van dat blad het „antwoord” rustig konden overlaten aan de zanger Albert West en Jaap van Beusekom van de stichting Popmuziek Nederland. Deze twee verdedigden vol vuur een aantal helemaal niet uitgesproken aantijgingen. Het publiek maakte hen daarop attent, hetgeen hun woordenstroom deed ver zanden in verbazing. Kienen - In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan zijn donderdagavond 15 maart weer Men wedstrijden. Kinderfilms - In het buurthuis „De Schans” aan de Schans worden vrijdag middag 16 maart twee tekenfilms ver toond voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De voorstelling begint om vier uur. PvdA-vergadering - De federatie Be- verwijk-Wijk aan Zee van de Partij van de Arbeid houdt op donderdag 15 maart een ledenvergadering in „Sien” aan de C. H. Moensstraat. Besproken worden de reso lutie economische politiek en de resolutie met betrekking tot de Navo-evaluatie. „De Werf” - In de week van 19 maart start in het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligthartstraat een we kelijks spel- en gymuurtje voor kleuters van tweeëneenhalf tot vier jaar. Elke woensdagmiddag is er in dit buurthuis van 15.30 tot 17 uur een instuif voor kinde ren van zes tot twaalf jaar. Op donderdag middag 22 maart start in dit buurthuis een korte cursus film maken voor jongens en meisjes van ruim acht tot en met twaalf jaar. „De Lichtboei” - Vanaf woensdag 14 maart organiseert het buurthuis „De Lichtboei” wekelijks een instuif in de peu terspeelzaal „Repelsteeltje”, Soerstraat 3 in Beverwijk. Die instuif is bedoeld voor jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar en wordt gehouden elke woensdagmiddag van 14 tot 15.30 uur. Deze instuif vervangt de instuif in „De Snip”. In het buurthuis aan de Wilgenhoflaan wordt vrijdag 16 maart de maandelijkse klaverjasavond gehouden. eindwaarde na 5 jaar slot- waarde f 1.503,66 rente 7,75% rente 8,00% rente 8,50% rente 7,50% W. 3r, uur ABN Bank Rentes en voorwaarden kunnen worden gewijzigd. HEEMSKERK. In de maand februari is bij de Heemskerkse politie aangifte gedaan van de volgende gevonden voor werpen en dieren. Bril, hond, konijn, kat, boekenbon, benzinedop, etui, geld, hand schoenen en wanten, muts, horloges, por- temonnaies, armbandje, ketting, laarsjes, gymschoentjes, sandaal, sleutels en een plastic tas met inhoud. BEVERWIJK. De Lions Club Beverwijk is op het originele idee gekomen op 12 mei een grote beurs voor de IJmond te organiseren van tweedehands boeken, tijdschriften, posters en grammofoonplaten. De opbrengst is bestemd voor het Lions steunfonds voor de recreatie van gehandicapten. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De Dorpsraad in Wijk aan Zee houdt op 27 maart de jaarvergadering in Wijk aan Zee. Na de pauze treedt onder eigen verantwoording het eerste, enige, echte Wijk aan Zeese dorpscabaret op met het programma „Te kust en te keur”. Dit programma van praatjes en liedjes wordt gepresenteerd door Jan de Wildt. De muzikale arrangemen ten zijn van pianist Dick Kuijs, die tevens de leiding heeft van een com bo, bestaande uit André Kwant, gi taar, Raymond Gommers (basgitaar) en Nico Mijnen (drums). geest nummer 02513-12876. Er komt dan op afspraak iemand langs om het be schikbaar gestelde op te halen. Dit wordt voorlopig verzameld en gerubri ceerd in een depot en op zaterdag 12 mei wordt alles uitgestald in de onderbouw van het nieuwe flatgebouw aan de Kou de Horn (Meerplein). Die onderbouw is dan namelijk nog niet ingericht door het bedrijf dat zich hierin vestigt, maar de bouw is tegen die tijd wel klaar. Dat biedt de gelegenheid om voor éénmaal over een zeer grote ruimte te beschikken voor deze boeken- en platenbeurs. Jaarlijks organiseert de Lions Club Beverwijk iets ten bate van het steun fonds voor de recreatie van gehandicap ten. Geld uit dat potje wordt onder meer ter beschikking gesteld voor de boot tochten van „De Zonnebloem”. Voor ge handicapten uit „Juttersoord” maakte men al eens een reis naar Zweden moge lijk, de invalidensportvereniging werd en wordt gesponsord, voorzieningen I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een vrachtwagen verloor dinsdagmorgen op het kruispunt Ruijsdaelstraat/Carel van Manderweg vijfentwintig dozen met koeken. Voordat de jeugd zich er meester van kon maken verzamelde de politie de dozen, die later op de dag werden opgehaald. De chauf feur van de wagen had niets gemerkt. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren maandag als volgt: Bloemen: anjers 20-40, trosanjers 160- 240, blauwe druif 60-70, forsythia 30-60, freesia 20-45, irissen 12-20, narcissen 13- 18, orchidee 15-25, roos 40-70, babyroos 20- 45, tulpen 15-35. Groenten: breekpeen 20-40, seldery- knollen 10-35, prei 200, rode kool 30-55, spinazie 215-275 (aanvoer 10.000 kilo), sla 63-72 (25.000 stuks), uien 5-35, waspeen 28- 40. De Lions hopen minstens 10.000 lees- studie- en kinderboeken uit te kunnen stallen, maar ook opiniebladen, vakbla den, dames- en herentijdschriften, we tenschappelijke bladen, posters, illustra ties, en eventuele andere merkwaardig heden op dit gebied, naast de grammo foonplaten. Alles wordt vooraf gerubriceerd en lezers, liefhebbers en verzamelaars zul len dus vrij snel de „hoeken” kunnen vinden waar iets van hun gading aanwe zig kan zijn; wellicht ook uitgaven die al lang niet meer normaal in de handel zijn. Maar daar is dan wel de medewerking van zeer velen uit de bevolking van Beverwijk en eventueel omliggende plaatsen voor nodig, want de bedoeling is dat niet alleen de Lions, maar iedereen boekenkasten, zolders en opbergruim ten na gaat kijken of er iets in deze sector aanwezig is dat men wel kwijt wil. Men kan dan de telefoonnummers 28220 of 42911 in Beverwijk bellen of in Uit- (Van een medewerker) HEEMSKERK. Voor de jaarvergade ring van de LTB in café „De Zon” be stond een grote belangstelling, ook van de zijde der tuindersechtgenoten. Wet houder P. Vos woonde als voorzitter van de agrarische commissie de vergadering bij. Voorzitter P. Diemeer besteedde in zijn openingswoord uiteraard aandacht aan de strenge winter met hoge stookkosten in de glasbedrijven en veel vorstschade aan de produkten. Heemskerk zal een deel van de tuin bouwgronden prijs moeten geven in de bestemmingsplannen Waterakkers, Com mandeurs en Meerestein. Des te meer waakzaam zal men zijn op het ontvreem den van gronden in het eigenlijke tuin bouwgebied. Uit de jaarcijfers bleek, dat de afdeling 160 leden telt, enkele meer dan vorig jaar. De aftredende bestuursleden: N. van Keulen, W. Koopman en J. Ruijter zijn herkozen, evenals voorzitter P. Diemeer. Na de jaarvergadering sprak de heer J. Groot, vice-voorzitter van de LTB over enkele aktuele tuinbouwzaken in de IJ mond, zoals het streekplan en grond- en pachtzaken. De heer Groot maakt deel uit van de Grondkamer in Noord-Holland en kon als zodanig terzake antwoorden op vragen over onder meer kortstondige pachtkontrakten. Ook de watermeters kwamen weer ter sprake. waar de bevolking dan bij wordt betrok ken. Men probeert dan iets te bedenken, waar de deelnemers dan ook zelf plezier aan kunnen beleven. Zo was één van de laatste akties „Fiets voor twee”, een re creatieve fietstocht met „sponsoring”, van de gefietste kilometers, die vanwege de grote deelname duizenden guldens opleverde. Dit jaar heeft men dus de boeken- en platenbeurs bedacht, omdat iedereen ei genlijk wel boeken of platen heeft liggen die hij of zij voor dit doel kwijt wil. Voor een ander kunnen die nieuw en waarde vol zijn. De „handelswaar” hoopt men dus in grote hoeveelheden van de bevol king cadeau te krijgen en de opbrengst van alle gedrukte, bedrukte of geperste waren die op de beurs tegen zeer redelij ke prijzen worden verkocht dient ter versterking van het steunfonds recreatie gehandicapten. De beurs is pas op 12 mei, maar men heeft deze aktie nu al bekend willen maken, omdat iedereen dan rustig de tijd heeft om eens na te gaan wat men in huis heeft voor deze beurs. Het ophalen en rubriceren zal dan toch nog veel tijd kosten en daarom hoopt men dat velen al spoedig zullen bellen opdat alles goed kan verlopen. en chefredacteur Han Avot brachten niet veel meer uit dan een enkele kreet als „behoeftebevrediging” en „waarom niet”. Dat de aanduiding „muziek”blad in het geding was, ontging zé. Van de stichting Popmuziek Nederland, die zich ten doel stelt om onbekende Nederlandse popgroe pen te promoten, omdat die nauwelijks een kans krijgen bij platenmaatschappij en en op podia, mag toch enigszins een kritische houding rond dat soort zaken verwacht worden. Tijdens de forumdis cussie wilde men echter doen geloven dat de platenmaatschappijen proberen de ar tiesten in alles ter wille te zijn. Wat wel èrg overdreven is. De stichting Popmuziek Nederland heeft bovendien een vertegenwoordiger in Jaap van Beusekom, die aanvankelijk be weerde een éénmanszaak] e te beheren. Aan het bestaan van Fer Abrahams, die drie maanden geleden bijvoorbeeld nog in Beverwijk namens diezelfde stichting in De Nieuwe Slof een popconcert presen teerde, moest hij door de zaal herinnerd worden. Het volkomen onbekend zijn met een Nederlandse versie van het beroemde blad Billboard, kan dan nog genoemd worden als een duidelijke exponent van het met oogkleppen rondlopen van „pro fessionals” in onze popwereld. AVRO’s Krijn Torringa deed nog een duit in het zakje met de bloedserieuze mededeling dat bij die omroep alleen offi cieel uitgebrachte grammofoonplaten ge draaid worden, en geen door artiesten in eigen beheer uitgegeven platen of banden, hoe goed de muziek ook is die er opwfeat, omdat de luisteraars anders mis^mise voor niets naar de platenwinkel gaan. Jan Willem Sligting, van Barrelhouse, en Gerard van Bruggen, van Fake, hiel den zich, na een onbevangen start over het kiezen van repertoire voor een grammo foonplaat, verder wijselijk buiten het me rendeel van de discussies. Henk Penseel, de wat later gearriveerde Bintangs-mana- ger, constateerde tenslotte een generatie conflict tussen forum en negentigkoppig publiek. In de afsluitende jamsession klonk de muziek heel wat minder dubbelzinnig. Barrelhouse, Fake, Jaap van Beusekom, prima op slide-gitaar, en Albert West, lieten afwisselend goede en wel grappige muziek klinken, als een soort „bal na” van een. klucht of treurspel? 5 ra h. oo. X

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9