NPO Han de Vries Jango Joe Bourne Wim Kan .De Jongste dag Bloemgroep agenda van amsterdam THEATER ALLERHANDE MUZIEK wijze Bioscopen Toneel en muziek DONDERDAG s, KI aHf ml UITWIJZER e- iet Dagelijks van 10-22 uur, op zaterdag en zondag van 14-17 uur. Piet Blaak. In Studio’s Galerie in de Stoofsteeg in Haarlem wordt vrijdagavond om 20 uur een expositie geopend van werk van Piet Blaak, dat alles onder de titel „Poëzie van de machine en zijn produkten”. De tentoonstelling loopt tot 6 april en kan op werkdagen van 12-16.30 uur worden bezichtigd, bovendien op vrijdag na afspraak van 20-22 uur. Wandkleden. Het thema „natuur” speelt een belangrijke rol in de jute wandkleden van Gerrie Hemming die tot en met 14 april te zien zijn in De Nieuwe Slof in de Kerkstraat in Beverwijk. voorstellingen een tientje; vrouwen mogen voor zes gulden (de prijs voor CJP en 65-plussers) komen kijken; een merkwaardige discriminatie. Die vrouwen moeten dan bij bet kopen van hun kaartje het „codewoord” Sophie laten horen Aanvang 20.30 uur. Potvoordrie. Een potje buitenspelen heet de voorstelling die het kindercabaret Potvoordrie zondagmiddag (aanvang 14.30 uur) in de Haarlemse Stadsschouwburg komt spelen. Een programma van liedjes en sketchjes over allerlei zaken waarmee kinderen te maken kunnen krijgen. Bijvoorbeeld: gescheiden ouders (twee vaders, twee moeders) vader overspannen, moeder huishoudrol (Wat eten we vandaag). Teksten Hetty Heyting, Jan Simon Minkema en Willem Wilmink. Speciale prijs op alle rangen en voor alle leeftijden is ƒ4,50. Josephine van Gasteren. Op woensdag 21 maart is in de Haarlemse Stadsschouwburg de première van Niet geloofd, wel gedaan, solotoneel van de actrice Josephine van Gasteren. Het gaat om een toneelbewerking van een verhaal van de Duitse schrijfster Grethe Weill. Een waar gebeurde geschiedenis van een Duitse joodse vrouw die voor het opkomend nazi-dom in de jaren dertig naar Nederland vlucht. Zij wordt gepakt als de nazi’s ook ons land hebben ingelijfd. Na de Tweede Wereldoorlog meent zij tijdens een vakantie in Mexico de Duitser'te herkennen, die destijds ten nauwste bij haar ontvluchting betrokken was en dat maakt voor haar de oorlog weer actueel. Ton Lutz heeft deze produktie over de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog geregisseerd. Aanvang 20.15 uur. intrige met personages, die inventief, gevoelig, slim, brutaal zijn en bovendien geschreven in volmaakt Frans. En die intrige: Een oude man wordt verliefd op zijn pupil en wil de volgende dag met haar trouwen. Een jonge man is verliefd op haar en trouwt haar in het huis van de oude man nog dezelfde dag. Aanvang 20.15 uur. Bloemgroep. Toneel over de mondigheid van de patiënt is de produktie Op je gezondheid, die Bloemgroep uit Rotterdam van 211/ 24 maart in de Toneelschuur speelt. Een uitstekend vormingsgezelschap dat in het verleden al heeft laten zien de specifieke problemen van het vormingstoneel aan te kunnen. Tal van vragen over en uit de wereld van de gezondheidszorg in een aantrekkelijke vorm gepresenteerd. Aanvang 20.30 uur. Jute-projekt. De vierde aflevering van het Juteprojekt, waaraan op 21 maart twee toneelvoorstellingen in de Toneelschuur verbonden zijn (Twaalf diepzinnige gesprekken met mijn hond) gaat over de val van minister-president Van Agt en zijn kabinet. Een fictieve val weliswaar, deze politieke satire, waarin de vier kunstenaars van het Haarlems Kunstenaars Kollektief hun visie geven op het wat, waar en hoe bij zo’n gebeurtenis. Op het toneel weer Wigbolt Kruijver met zijn begrijpende hond Joost. Aanvang 12.30 en 19.30 uur. Kwart over elf. Met het programma Het beste van Tekstpierement komt cabaretgroep Kwartoverelf op 18 maart in sociëteit Centrum 111, aan de Herenweg 111 in Heemstede. Het betreft een cabareteske kritiek op wat de collega’s van Tekstpierement als kleinkunstenaars doen. Het programma wil beslist geen ode zijn aan Jos Brink en de zijnen. Kwartoverelf heeft het over „genadeloos blootleggen”. Aanvang 20.15 uur. Haarlemse Toneelclub. Met de opvoering van Wijlen Edwina Black, geschreven door William Dinner en geregisseerd door Jan Wiertsema, komt de amateurtoneelverenigingH.T.C. op 19 maart in de Haarlemse Stadsschouwburg. Een donateursvoorstelling, waarop zover de voorraad plaatsen nog strekt ook anderen welkom zijn. Aanyang 20 uur. Toi-Toi. Toneelgroep Toi-Toi (amateurgezelschap) speelt op 17 maart in de aula van de Jeroen Mavo in de Overtonstraat 42 in Haarlem-Noord. Opgevoerd wordt Ciao, blijspel van Marc-Gilbert Sauvagon. Aanvang 20 uur. Gysbert Japicx. De Friese vereniging Gysbert Japicx heeft voor 16 maart in gebouw De Linge in Haarlem-Noord (Lingestraat) de Friese toneelgroep Fryske Trou uit IJmuiden uitgenodigd. Op deze avond, die zowel voor leden als niet-leden toegankelijk is, speelt deze groep het toneelstuk Oer en Tofolle. Na afloop dansen met muziek van De Jantjes. Aanvang 20.00 uur. Het uit drie leden van de muzikale familie Van der Wel en hoboïst Koen van Slogteren verzorgt daar een avond van kamermuziek. Werken van Frescobaldi, Purcell, Bodin de Boismortier, Brons, Binchois, Sigtenhorst Meyer en Vivaldi worden gespeeld in een bezetting van fluit, vedel, cello, cembalo, hobo en zang. Improviseren. De serie gemeentelijke orgelconcerten in het Haarlems Concertgebouw wordt volgende week donderdagavond (20.15 uur) op waardige wijze besloten. De beide Haarlemse stadsorganisten, Albert de Klerk en Piet Kee, zullen hun aandacht wijden aan het improviseren. Deze vorm van muzikale kunstzinnigheid kun je het beste omschrijven met het aanbrengen van ordening in muzikale fantasie. Een vorm van musiceren die in Haarlem überhaupt wel aan bod komt, getuige ook het jaarlijkse internationale improvisatieconcours. Kee en De Klerk zullen hun krachten beproeven op thema’s die door het publiek ingeleverd zijn (dit kunt u nog doen vóór maandag 19 maart bij de afdeling Culturele Zaken, Stadhuis Haarlem). Daarnaast zullen werken van Soler, Williams en Messiaen. Kamermuziek. Het Amsterdamse cello- pianoduo Viola de Hoog en Tine Proper zal volgende week donderdagavond (20.15 uur) een recital verzorgen in het Heemsteedse Oude Slot aan de Ir. Lelylaan 6. Beide musiciënnes studeren nog aan het Amsterdamse Sweelinck Conservatorium maar spelen al sinds 1974 geregeld samen. Op het programma staan composities van Schumann, Brahms, Debussy en Fauré. Haarlems Harmonie Kapel. Het traditionele jaarlijkse concert van Haarlems Harmonie Kapel wordt steevast opgesierd door het aantrekken van gastmusici. In het verleden waren dat onder meer de Dutch Swing College Band en Marie Cécile Moerdijk. Zaterdagavond als de editie-1979 wordt gepresenteerd in het Haarlems Concertgebouw zal evenwel het Haarlems Opera Koor onder leiding van Bep Ogterop meewerken. Het jaarlijkse concert in dit derde lustrumjaar voor de HHK staat onder leiding van Josef Stanek en biedt een gevarieerd repertoire, van een selectie van werken van Gershwin tot en met de uitvoering van An der schónen blauen Donau. Verdere medewerking wordt verleend door de drumband van HHK en een groep koperblazers van De Spaarnebazuin. Aanvang 20.15 uur. Harmonie Orkest Haarlem. Het onder de Haarlemse afdeling van Stichting Jeugd en Muziek ressorterende- Harmonie Orkest Haarlem verzorgt zaterdagavond (20.15 uur) een uitvoering hij bekend werd met zijn Friends Road Shows, een telkens wisselende verzameling van volslagen idiote acteurs en musici. Verscheidene malen vormde zijn optredens het hoogtepunt van het Amsterdamse Festival of Fools. Edwards is deze maanden op toernee met een kleine Friends Roadshow en richt zich wat meer op het muzikale aspect dan voorheen. Begeleid door bassist Noud Jansen, pianist Stan Haywoord, gitarist Dominique von Senger en drummer Hans Willems treedt hij vrijdagavond op in het Haarlemse jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat 13 a. Aanvang 21 uur. Aanbevolen voor liefhebbers absurde theateracts en de muziek van lan Dury, Alberto y los trios paranoias, Burlesque en dergelijke. Mr. Soft Soul. De Amerikaans- Nederlandse soul- en balladzanger Joe Bourne is zondagmiddag (15 uur) te beluisteren in de Zandvoortse Jazzclub De Vijverhut aan de Vondellaan 46, waar hij wordt begeleid door het Kwartet van Hans Keune. Bourne’s stijl van zingen is geënt op de modulatietechniek van Nat King Cole, Lou Rawls en Johnny Mathis. Het repertoire is breed, van mainstream jazz tot evergreens en Phillysoul. Martin Haak Trio. Zondagavonds (22 uur) swingt Zandvoort op de live jazz in De Colonel aan de Stationsstraat 20. Komend weekeinde treedt daar het trio van pianist Martin Haak op, dat verder bassist Fred Pronk en slagwerker Peter Ypma omvat. Ter verhoging van de feestvreugde nemen zij ditmaal de rietblazers Fred Korsman en Ferdinand Povel mee. Phaedra. De Roemeense jazzvocaliste Phaedra pleziert voldoende Kennemerse jazzliefhebbers met haar pittige stem en act om elke zondagmiddag voor een volle tent te zorgen in de Zandvoortse Hobbit aan het Dorpslein 2. Zij laat zich komend weekeinde ook weer begeleiden door het Hobbit Kwartet van Cor Grobein. Aanvang 16 uur. De Geus. Het Haarlemse café De Geus aan de Kleine Houtstraat 40 biedt weer wat meer livemuziek. De Young Band, een nog niet zo lang bestaande, maar prettig klinkende rockband, treedt daar vanavond vanaf 21.30 uur op. Entree vrij. Haarlems Kamerkoor. Zaterdagmiddag (16.30 uur) wordt het Uurconcert in de Ned. Hervormde Kerk te Heemstede op het Wilhelminaplein i verzorgt door het Haarlems Kamerkoor onder leiding van Theo Saris. Met medewerking van klavecinist Kees Rosenhart worden werken van onder meer Monteverdi, Palestrina en Byrd uitgevoerd. De baten van dit recital zijn bestemd voor het restauratiefonds ten behoeve van het orgel in deze kerk. Entree vrij. )f its Ie is. .95 I existentie van dit orkest aan een zijden draadje heeft gehangen. De liefhebbers van klassieke muziek in het Haarlemse kunnen van het hoge musiceerpeil komende week weer eens kennisnemen als het NKO dinsdagavond optreedt in het Haarlems concertgebouw. Aanvang 20.15 uur. Onder leiding van de vermaarde Italiaanse cellist en dirigent Antonio Janigro worden Fantasie over een thema van Thomas Tallis van Vaughan Williams, de Posthoornserenade (KV 320) van Mozart en het Concert voor Hobo en strijkers van Rodney Bennet vertolkt. In het laatstvermelde werk wordt de solopartij gespeeld door Han de Vries, als eerste hoboïst verbonden aan het Concertgebouworkest. Strijkkwartet. Het uit viér omroepmusici samengestelde Orlando Kwartet maakte in de herfst van het achter ons liggende jaar furore door het jaarlijkse internationaal concours van de Europese Radio Unie (EBU) op zijn naam te schrijven. In één klap genoten de violisten Istvan Parkanyi en Heinz Oberdorfer, de altist Ferdinand Ehrblich o Alhambra (Weteringschans, tel. 233192). „Outra geous”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Brutti sporchi e cattivi”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Superman”, toeg. alle leeft., dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Héaven can wait”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16.15, 19.30 en 22 uur. Calypso Club „The Buddy Holly Story”, toeg. alle leeft., za. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Porno Disco”, toeg. 18 j„ dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Death Sport", toeg. 16 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Bilitis”, toeg. 16 j. Dag. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. wo. 18.45 en 21.30 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur za. zo. wo. 20 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Foul Play”, toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 18.45 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur, za. zo. ook 14.30 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Messer im Kopf", toeg. 16 j„ dag. 20 en 22.15 uur; „Penti- mento”, toeg. 16 j., dag. 19.45, 21.45 en 24 uur City X vun. aoajii?/ „i,usiciacu uf vampici toeg. 12 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2 „Magie”, toeg. 16 j. Dag. 13.30, 19.15, 21.45 uur. City 3 „The Fury”, toeg. 16 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. City 4 „Strandverlangens”, toeg. 16 j. dag. 15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j. dag. 14, 19.30 en 22 uur. City 6 Componistenserie. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft vrijdagavond (20.15 uur) het laatste concert in de B- of componistenserie in het Haarlems Concertgebouw onder leiding van de Poolse dirigent Jerzy Katlevicz. Over dit concert waarop Tsjaikovsky centraal staat en dat wordt opgeluisterd door Youri Egorovs vertolking van het Eerste Pianoconcert, treft u op de kunstpagina vandaag een recensie aan. Noch Egorov, die sinds zijn vestiging in ons land snel internationaal opgang maakte, noch over Katlevicz, die met ingang van het komende seizoen verbonden is aan het NPO, hoeven we verder uit te wijden. Met twee van zulke krachten krijgt de B-serie ongetwijfeld eeh waardige afsluiting. Behalve het Pianoconcert wordt overigens verder Tsjaikovsky Vijfde Symfonie ten gehore gebracht. Winterconcert. De strenge winter (die naar wij oprecht hopen voorgoed achter ons ligt) heeft zelfs nu nog gevolgen voor de seizoenprogrammering voor diverse instellingen. Zo komt het Noordhollands Philharmonisch Orkest er maandagavond en niet zoals eerder gemeld op vrijdag 23 maart er aan toe om het jaarlijks winterconcert in de Hervormde Kerk te Zandvoort uit te voeren. André Vandernoot is door het gedwongen uitstel niet bij machte om het orkest te leiden, maar zijn vervanger Roelof van Driesten is ongetwijfeld een waardige remplacant. Zijn capaciteiten kwamen onlangs weer uitgebreid aan het licht toen hij ook al bij het NPO de verhinderde Thrlik op voortreffelijke wijze verving. Het orkest zal het concert openen met Vier Duitse dansen en vier contradansen van Beethoven en besluiten met Haydns Symfonie met de Paukenslag (nr. 94). Solistische medewerking wordt verleend door de solo-fluitist van het NPO, Jan van den Berg, en Nederlands-Amerikaanse harpiste Emily Heyens, die verbonden is aan het Radio Filharmonische Orkest. Zij spelen Mozarts Concert voor Fluit en Harp (KV 299). Aanvang van het concert is 20.15 uur. Bezoekers die in januari reeds plaatsbewijzen hadden gekocht voor het afgelaste concert, worden verzocht die bij het VW-kantoor in Zandvoort in te wisselen tegen nieuwe entreebewijzen. Nederlands Kamer Orkest. Na het uitkomen van de nota Orkestenbestel stond enkele jaren geleden het voortbestaan van het Nederlands Kamer Orkest ter discussie. Als je bekijkt en vooral beluistert hoe afgewogen het ensemble juist de afgelopen maanden het de xi Wim Kan en Corry. In de Haarlemse Stadsschouwburg komt op 16 en 17 maart Wim Kan terug met'het programma Wim Kan met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Een produktie met als formule een aantal hoogtepunten uit Kans rijke cabaretbestaan, waarin Corry Vonk zo'n groot aandeel heeft, met Kan alleen in zijn bekende spirituele conférence. Geen fonkelnieuw programma, maar wie Kan kent weet dat deze graag geziene conférencier zijn gesprekken met de zaal steeds weer toespitst op de politieke actualiteit. Dat belooft een avondje mild ontleden van het reilen en zeilen van onze regeerders. Vanwege de te verwachten belangstelling is plaats bespreken mogelijk tot maximaal zes plaatsen per persoon. Aanvang 20.15 uur. De jongste dag. Vrijdagavond is in de Toneelschuur de première van Rutger Weemhoffs muziektheaterproduktie De jongste dag. Weemhoff, onder meer enkele jaren acteur bij Centrum heeft rond zich een gezelschap geformeerd waarin hij op geheel eigen wijze diverse onderwerpen theatraal vorm wil geven. De onderwerpen in dit eerste programma van de groep zijn onder meer het non- politieke van de arbeider, kunstenaarschap, klein-fascisme op de bank, taalbederf van links-intellectueel. Als hoogtepunt voert Weemhoff een „onvervalst optreden” op van de Amerikaanse Anita Bryant en haar strijd tegen de homoseksualiteit. Vanavond is er eerst nog een try-out in de Schuur. Aanvang van de voorstellingen 20.30 uur. Perspekt vervalt. De try-out die de Technische Theatergroep Perspekt op 15 maart in de Stadsschouwburg van Haarlem zou geven, komt in verband met een ongeluk van een der acteurs te vervallen. Roosje en Prijsdier. Vrijdag en zaterdag speelt Centrum in de Toneelschuur de twee eenakters Roosje en Prijsdier, toneel waarin de bewustwording van de vrouw aan de orde is. In Roosje van Harald Mueller zet een vrouw tegenover haar vriendin haar levenservaringen op een rijtje. Dat brengt haar tot de verbijsterende slotvraag „Ik ben toch nog jong, heb ik het nu allemaal al gehad”. In Prijsdier van de Engelse schrijfster Gilly Fraser gaat het om de relatie tussen een intelligente en ontwikkelde vrouw en haar vriend, die uit een veel volkser en minder ontwikkeld milieu stamt. Duidelijk wordt daarin hoezeer opvoedingsverschillen een kloof kunnen scheppen en tot verkeerd begrip kunnen leiden. Peter Oosthoek heeft de eenakters helder geregisseerd. Ingeborg Elzevier is aangrijpend in Roosje en Henriëtte Tol en Luk van Mello overtuigen in Het Prijsdier. Mannen betalen voor de toegang tot deze heeft gemusiceerd, dan hou je nauwelijks voor mogelijk dat Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 uur: Wally Shortz Kwintet met Paul Stocker, Harry Miller, Pieter Voogt en Rob v.d. Broeck, za. 21.30 uur: Big Band Loenen, wo. 21.30 uur Willem van Manen/Herbert de Jonge kwintet met Joop van Erven, Harry Miller en Sean Bergin. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t/m za. 20.20 uur: „Isotopen op zaterdag” door Toneel groep Sater, regie Peter de Baan. Carré (Amstel, tel. 225225) ma. 20.15 uur: Lou Rawls, dag. t/m 1 april 20.15 uur beh. ma.. „Thuis Best”, show van Jasperina de Jong m.m.v. Serge Henri Valcke, Frits Hassolt, bal let en orkest o.l.v. Jan Huydts. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) t/m zo. grote zaal 20.30 uur: „Een traan voor elke roos”, vrouwencabaret van Natascha Emanu els, ma. 20.30 uur: „De schoolmeester” met o.a. Jules Croiset, Lieuwe Visser, Lucia Kerstens, vanaf di. kleine zaal 20.30 uur: Wim Hogen kamp „Heel gewoon” met het trio Rob Roele- veld, elke vr. 19.45-20.20 uur: Foyermuziek door leerl. Sweelinck Conservatorium. Concertgebouw (v. Baerlestraat, tel. 718345) do. kleine zaal 20.15 uur: Abbie de Quant, fluit, Glen Wilson, klavecimbel, m.m.v. Jaap ter Linden violoncel (Blavet, Boismortier, Petras si, Vivaldi, Bach, J. C. F. Bach); vr. grote zaal 20.15 uur: Utrechts Symfonie-Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker, sol. Wolfgang Schneider han, viool (Beethoven, Van Delden, Brahms), kleine zaal 20.15 uur: Gitaartrio Dick Visser (Du Bols, Helmbreker, Kist, Komter, Kox, Lotichius; za. grote zaal 20.15 uur: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. v. Antonio Janigro, sol. Han de Vries, hobo (Vaughan Williams, Bennett, Mozart), kleine zaal 20.15 uur: Rond omkwartet met „De Klassieken van de 20e eeuw”; zo. grote zaal 14.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Ned. Saxofoon Kwartet, sol. Marita Napier, sopr. (Ligetti, O. Ketting, Berg) 20.15 uur: Englisch Chamber Orchestra o.l.v. Mur ray Perahia en José Jouis Garcia, sol. Murray Perahia, piano (Mozart) en in de kleine zaal 11 uur: „Muziek op zondag”, Frans Vester, fluit e.a.: de Spiegelzaal 11 uur: „Für Elise”. Wo. 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, sol. Harro Ruijsenaars, violon cel (Debussy, Elgar, Mendelssohn. De Engelenbak (Nes 71, tel. 247368) do. vr. za.: „Het Hemelbed” door Jan de Hartog, regie Ben Aerden. De Meervaart (Osdorpplein 67, tel. 107393( Hor ror driedaagse op 21, 22 en 23 maart om 19.30 uur. Melkweg (Lijnbaansgracht 234a, tel. 241777) do., vr., za., zo. 22 uur in de Fonteinzaal: Heartache and sorrow company met „Whatever happe ned to Chuck and Gloria?”, Theaterzaal za. 21 uur: Contraband, 23 uur: Crown, zo. 21 uur Cylinders, 23 uur Racing Cars, Fonteinzaal do. 22 uur Indiaas Konsert met Sechdeva, fluit, vr. 23 uur New Celeste-Schotse folk, Theehuis 21 uur: vr. Muziek-impro, orig. Geoff Cavander, zo. Wally Shortz, fluit; wo. 21 uur Open podi um, orig. Jan Jacobs. Het Orlando Kwartet concerteert in het Haarlems Concertgebouw. in de Haarlemse Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein. Onder leiding van de vaste dirigent, Simon Butter, zal het ensemble werken spelen van Robert Allmend, Aramis Mercier, Tsjaikovsky, Adrian Cruf en filmmuziek uit de discofilm Grease aan de hand van de gebroeders Gibb. Het optreden wordt voorts opgeluisterd door de medewerking van het Blazers Ensemble Jeugd en Muziek, dat een werk van Rosetti zal spelen, en de gitaristen Leo Sanders en Jan Stavinoha-Melisek. Beide laatsten zullen werken voor twee gitaren van Sor en Vivaldi laten klinken. Kadens. Zaterdagavond wordt de Zolder concertserie van de Haarlemse concertzaal Kadens aan de Smedestraat 31 voortgezet met een recital van het Fodor Kwintet. Dit uit vijf jonge blazers uit het Amsterdams Philharmonisch Orkest samengestelde ensemble brengt in de regel muziek van Mozart tot de avant- garde. Zaterdagavond (20.15 uur) richt het vijftal zich op werken van Mozart, Seiber, Danzi, Holliger en Gebauer. Flairck. Wij herinneren onze lezers aan het concert dat het folky kwartet Flairck vanavond (20.15 uur) verzorgt in het Heemsteedse Oude Slot aan de Ir. Lelyweg6. Blues. De zesmans sterke Nijmeegse bluesgroep Joint Venture laat zich bij voorkeur inspireren door Elmore James, Little Walker en B.B. King. Naast bewerkingen van composities van deze grootheden brengt het elektrische sextet ook eigen werk. Vrijdagavond 22 uur treedt Joint Venture, waarvan de kern al sinds 1970 bijeen is, op in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland 37. De bezetting omvat gitaar, saxen, bas. keyboards, drums en vocalen. KIM- sessie. Op moderne en eigentijdse improvisatiestijlen gerichte musici kunnen zaterdagavond te keer gaan in de maandelijkse sessie moderne stijlen in de Haarlemse Jazz Club, die onder auspiciën van de Klup Improviserende Musici staat. Aanvang 22 uur. In de Zanderzaal aan het Groot Heiligland 37. Theaterrock. Jango Edwards woont al sinds een handvol jaren in ons land waar Henriette Tol en Luk van Mello in Prijsdier, opgevoerd door Centrum. Barbier van Sevilla. Niet de opera, maar het oorspronkelijke toneelstuk Le Barbier de Séville, geschreven door Beaumarchais, is op donderdag 22 maart in de Franse taal in de Haarlemse Stadsschouwburg te zien. La Nouvelle Compagnie uit Parijs komt het spelen op uitnodiging van Wikor, dat toneel in de moderne talen speciaal voor de jeugd naar ons land haalt. Regisseur Gérard Caillaud zegt ervan: „Een volmaakte iïr Tot en met volgende week dinsdag de 20e maart is in Galerie Klein aan de Krocht in Haarlem een expositie te zien van vijf binnen- en buitenlandse grafici. In dit gezelschap bevindt zich Jan-Hein van Rooy die bijgaande ets „Trötvik Sandvik" maakte. Van Ftooy heeft onlangs een reis naar Scandinavië gemaakt waar hij veel boerderijen in tekening heeft gebracht. en de violoncellist Stefan Metz allen al geruime tijd in ons land werkzaam internationale reputatie. Hoewel het kwartet overigens al in najaar 1976 het Carlo Jachino Concours in Rome op zijn naam schreef. Het succes leverde het kwartet veel werk op in binnen- en buitenland, zodat het een buitenkansje is om het nu eens aan het werk te zien in het Haarlems Concertgebouw, waar woensdagavond (20.15 uur) wordt gespeeld. Geopend wordt met Three Pieces van Stravinsky waarmee aangesloten wordt op het muzikale programmeringsthema 1914, dat telkens in de programma’s bij het centrum terugkeert. Daarna volgen het Strijkkwartet in Bes (KV 589) van Mozart en na de pauze het Strijkkwartet in a van Brahms (Opus 51, nr. 2). Tuinzaalconcert. De bezoekers van het Tuinzaalconcert maandagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw belanden in een wat huiselijke atmosfeer. Kopf”, toeg. 16 j., dag. 20 en m X. 9 1 G 4 1 1 i IliC/llLU XG J‘, CXCXJJ. i<7.TU, V71X 4AL4X City 1 (tel. 234579) „Nosferatu de Vampier”, tueg. J. A1.UU, ACT.. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 agic”, toeg. 16 j. Dag. 13.30, uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 T„ i j 21.30 uur, zo. f3, 15.30, 19 en 21.30 uur. Tl, „T. - ’angens”, toeg. 16 j. dag. 15, 19.30 eri 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. ixy u ,,xxeutuvn.y uicu luuv.c teeg. x\j j. uag. 14, 19.30 en 22 uur. 'ity 6 „Even en oneven”, toeg. alle leeft., dag 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 7 „A wedding”, toeg. 16 j. dag. 15.45, 18.45 en 21.30 uur. „De kat van de Melkweg” toeg. alle leeft., za. zo. wo. 13.45 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „They called him Bulldozer”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „Staight Time”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551) „2001: A space Odyssey”, toeg. 12 j., dag. 20.15 uur. Du Mini (Apollolaan 4, tel. 723653) „Superman”, toeg. alle leeft., dag. 18.45 en 21.30 uur, za. ook 13.30 uur, zo. ook 13 en 16 uur, wo. 15 uur. Flora Disney Theater „Bambi”, toeg. alle leeft., do. vr. ma. di. 14 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur, zo. wo. 13.30, 16, 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Heaven can wait”, toeg. alle leeft, dag. 14, 19.45 en 22 uur, vr. za. 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Exit 7”, toeg. 16 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel 230655) Blood relatives”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Engel zonder remmen”, toeg, 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Rembrandtplein Theater 1 (Tel. 223542) „Invasi on of the Body Snatchers”, toeg. 16 j. dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur Rembrandtplein Theater 2 „De Prijsvechter", toeg. 12 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „De vrese lijke'vuisten van de Ijzeren Aap”, toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „The Bridge on the river Kwai”, toeg. 16 j. Dag. 20.15 uur, za. zo. wo. 13.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Una gior- nata particolare”, toeg. 16 j. dag. 19.15 en 21.45 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Een vrouw als Eva”, toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363) „Superman”, toeg. alle leeft., dag. 14, 18.45 en 21.45 uur, za. zo. 12.45, 15.45, 18.45 en 21.45 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Herfst- sonate”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Pourquoi pas”, toeg. 16 j„ zaal 1 dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur; „Soleil des Hyenes”, 16 j. dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Foul play”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Mogliamante”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Interiors”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „The silent partner”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The thirty nine steps”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „I never promised you a rose garden”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11