Gantwarg nog twee remises M4A5; GOED DEBUUT MB Daviscupduel door Knudsen begint eerder sportpuntiq J Moser verrast O KNETEMANN: I X WK paarrijden voor Amerikanen rv Ml A „EXTRA PRIKKEL ONTBRAK” lilil 3 LIGTERINK VERGROOT VOORSPRONG 7 jo' IBB f 27 DONDERDAG SPORT 1 5 MAART 19 7 9 f sxtra intern groom banke II I 1 |g|i w -al it Ui OS *11*** W||* i| I neer - 1 3 ondse oteert Ree naast Timman op tweede plaats (Van onze sportredactie) ü- Hans Ree speelde een goede partij tegen Van der Wiel. Scherpe limieten voor OS Moskou >ers. >je (Van onze speciale verslaggever) NICE. De 24-jarige Limburger Jo Maas heeft er een opvallend goed debuut opzitten in Parijs-Nice. Met een elfde plaats in het eindklassement was hij de beste Nederlandse neo-prof in de Koers naar de Zon. De renner van de ploeg van Fred de Bruyne onderstreepte in de laat ste rit tegen de Col d’Eze zelfs nog eens zijn klimcapaciteiten door zevende te worden. slag die Nilsson en Zoetemelk uitdeelden in de vierde etappe tussen Oullins en Saint Etienne, is keihard aangekomen. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Wanneer dit en volgend seizoen de prestaties niet aantrekken, zal het ’t volgend jaar in het olympisch atle- tiekstadion van Moskou flink zoeken worden om een Oranjeshirt te ontwaren. Afgaande op de prestaties van vorig jaar zullen in de Russische hoofdstad name lijk alleen maar de 10-kilometerlopers Jos Hermens en Gerard Tebroke en hoogspringer Ruud Wielart voor Neder land de startnummers in ontvangst hoe ven te nemen. Dit is het voor de KNAU toch wel schokkende resultaat van het overleg dat er was met het Nederlands Olympisch Comité over de te hanteren toelatingseisen. zich er echter ook niet door verrassen, want hij stelde zich rustig op, zonder daarbij de mogelijkheden van een overval op de vijandelijke koning uit het oog te verhezen. Timman kwam daar kennelijk van onder de indruk, want op de 23e zet deed hij het voorstel tot de vrede. Jan Hein Donner verbeterde zijn positie aanmerkelijk door een overwinning op Piet van der Weide. Een tijdlang leek zijn stelling bedreigd, vooral toen Van der Weide tegen Donners minderheidsaanval op de damevleugel een gevaarlijke actie op de koningsvleugel opende. Waarschijn lijk heeft Van der Weide in dit stadium te laat toegeslagen. Zoals hij het deed, kwam hij ten slotte materiaal te kort en werd hij door Donner uitgeteld. In de overige partijen verstilde het krijgsrumoer al vrij snel. Kick Langeweg maakte binnen een uur remise tegen de zieke Genna Sosonko, en Rob Hartoch en Fred van der Vliet deden er nauwelijks langer over. Hun voorbeeld werd gevolgd door Van Dop en Hofland. Uitslagen 9e ronde: Donner-Van der Weide 1-0, Baljon-Timman remise, Lange- weg-Sosonko remise, Ligterink-Böhm 1-0, Van Dop-Hofland remise, Hartoch-Van der Vliet remise, Ree-Van der Wiel 1-0. Stand na 9 ronden: 1. Ligterink (7- en 1 remise), 2/3. Timman, Ree (Y)s, 3. Baljon(5 en 1 remise), 5/6. Sosonko, Donner (5), 7. M. Böhm (R en 1 remise), 8/10. Van der Wiel, Langeweg, Hartoch (4), 11. Van der Vliet (3 en 1 remise), 12/13. Van Dop, Hofland (3), 14. Van der Weide (2). In één geval, het hoogspringen heren, kwam het NOC zelfs uit op een negende plaats op die wereldranglijst want de ver eiste sprong van 2.26 meter werd vorig jaar maar door acht atleten in de gehele wereld gehaald. Nog wat vergelijkingsma teriaal: bij de Europese kampioenschap pen van Praag ’78 zou 2.26 meter een vierde plaats hebben betekend en nog veelzeggender, kort voor de spelen van Montreal ’76 zou het NOC een 2.20-meter- sprong van Wielart geaccepteerd hebben. Vorig jaar sprong Ruud Wielart overi gens met 2.27 meter een nationaal record, zodat de limiet die tussen nu en juni vorig jaar gescoord moet worden, niet onoverkomelijk is maar de scherpte er van toont al aan dat het NOC als vanouds in een sportnatie, waarin topsport met een kleine letter wordt geschreven (bege leiding bijvoorbeeld), prof-limieten han teert. (Van onze sportredactie) ARCAO. De vierde partij tussen Wiersma en Gantwarg in de dam twee kamp om de wereldtitel had evenals de strijd om de vijfde en zesde plaats tussen Clerc en Misjtsjanski een gezapigig ver loop. Beide partijen eindigden in remise. De Russische grootmeester heeft nog maar twee punten nodig om zich wereld kampioen te mogen noemen. Schulting eigenlijk al zeker van Moskou geweest moeten zijn, maar het NOC han teert dergelijke argumenten nauwelijks. De vijfde Nederlandse klassering bij de wereldtop-20 van vorig jaar die van vijf- kampster Sylvia Barlag, wordt gehono reerd met een ticket wanneer de Amster damse 92 punten aan haar totaal toevoegt en uitkomt op 4450 punten. In West-Euro- pa werd dat totaal vorig jaar alleen maar door twee Westduitse atletes bewerkstel ligd. Het is duidelijk dat de KNAU van het NOC de rekening gepresenteerd heeft ge kregen voor de teleurstellende prestaties in Montreal en ook tijdens de Europese kampioenschappen in Praag waar de KNAU zelf een te grote ploeg heenstuur- de, die daar erg slecht presteerde. L 260,- LEEUWARDEN. Met nog vier ron den te spelen heeft Gert Ligterink in het toernooi om de nationale schaaktitel een comfortabele voorsprong van anderhal ve punt op zijn grote concurrent Jan Timman. Ligterink won namelijk in de negende ronde van Hans Böhm, terwijl zijn stadgenoot Christofoor Baljon de ti telhouder Timman op afstand hield door hem een half punt te laten afstaan. Tim man moet zijn tweede plaats nu delen met Hans Ree, die een interessante partij speelde tegen John van der Wiel. Vanuit een konings-indische verdediging met f2.f3 kreeg Ree terreinvoordeel en boven dien kansen op koningsaanval. Tegen de tijdcontrole kwam hij door een verras sende inval van zijn ruiterij tot pion- winst. De afgebroken stelling bood Van der Wiel nauwelijks nog kansen, en in de avondzitting was de winst dan ook voor Ree. Ische en •sen. r dit i euvel aan. aim, n. Dat die rekening zo hoog zou oplopen is voor de KNAU toch een tegenvaller. Er was rekening gehouden met strenge li mieten maar dat het bijvoorbeeld bij het hoogspringen heren liefst zes centimeter toegevoegd werd aan de eis van drie jaar geleden, dat een tienkamper nu 8000 pun ten moet maken in plaats van 7700 zoals Eltjo Schutter voor Montreal scoorde, duidt op een keiharde stellingname van het NOC dat drie jaar geleden nogal wat aanvallen uit het KNAU-kamp te verdu ren kreeg. Mieke Sterk spande zelfs een kort geding aan en het KNAU-bestuur sprong in de bres bij de afwijzing van Wielart. (Van onze speciale verslaggever) NICE. Hoewel de 29e aflevering van Parijs-Nice door zijn grillige koersver loop alles in zich had om uit te groeien tot een uiterst boeiend wielerspektakel, is het na de klauterpartij van zondag toch bergafwaarts gegaan met de spanning. De superieure Raleigh-ploeg van Peter Post werd een dreumes die verpletterd werd door de reus Zoetemelk. Een presta tie die de overheersing van de Post-for- matie in de eerste vier dagen (met rit- overwinningen voor Knetemann, Van Vliet en Raas en de zege in de ploegen tijdrit) in de schaduw zette. De moker- WENEN. Voor het eerst sedert 29 jaar heeft een duo uit de Verenigde Sta ten beslag gelegd op de wereldtitel in het paarrijden. Tai Babilonia en Randy Gardner uit Los Angeles verdedigden gisteravond in Wenen in de vrije kür op briljante wijze hun geringe puntenvoor- sprong na de verplichte figuren en ver overden de gouden medaille. Tweede werd het Russische duo Marina Tsjerka- sova en Sergei Sjakrai, de Europese kam pioenen van dit jaar. De uitslag van de zevende etappe van Parijs- Nice luidt: Eerste gedeelte (van Mandelieu naar Nice (59 km): 1 Tinchella (Ita) 59 1.33.36 (gem. 37,820 km/ u), 2 Jacobs (Bel), 3 Van Galster (Bel), 4 Pe- scheux (Fra), 5 Van Vliet (Ned), 6 Torelli (Ita), 7 Bertin (Fra), 8 Peeters (Bel), 9 Bazzo (Fra), 10 Raas (Ned), 11 Chalmel (Fra), 12 Martinez Fra), Ligterink trad tegen de Spaanse Stei- nitz-verdediging die Böhm hem voorzette, zeer aanvallend op. Hij had er snel succes mee, want toen Böhm een ogenblik de draad kwijtraakte, kwam de zwarte ko ning in het kruisvuur van de witte batte rijen te staan. Böhm raakte reeds op de 23e zet een stuk achter en gaf zich meteen gewonnen. Timman verdedigde zich tegen Baljon met de Caro-Kann, iets wat de jonge Gro ninger niet verwacht zal hebben, want deze verdediging staat niet in Timmans repertoire. Aan de andere kant liet Baljon 113,« 48,4 133,5 1,01 134,5 T 48,5 115,08 - 32,71 51,5 47,5 67,5 28,It 52,5 124,11 106,4 89.5 33,5 93,5 64,31 114,5 50,21 36, 32,11 75,5 79.5 -- 46,11 37,5 635,5 44,11 57,5 44.5 - 41,5 40,81 133,5 34,71 40,21 131,5 2,7 39.5 3,1 50,0 133,5 66,5 71» 159.5 54,51 51.5 116,0 - 41,0 K 31,0 - 71,0 57,0 93,0 46,2 31,3 56,0 89,0 45,5 50.5 163,7 77,1 116,6 i 48,1 38, 43,0 - 285,0 655,1 203,0 137,1 - 320,0 „Het is me allemaal enorm meegevallen. Alleen de tempowisselingen bij de profs waren moeilijk en daar moet ik even aan wennen. Het klimmen gaat goed, dat wist ik al. Alleen het dalen moet nog veel beter kunnen”, liet Maas weten. De ambitieuze Limburger had in het algemeen klasse ment nog hoger kunnen eindigen, wan neer hij Zaterdag geen twee minuten zou hebben verloren. „Ik had last van een ontstoken oog, waardoor ik een bril droeg. Toen het onderweg ging regenen, moest ik die afzetten en raakte ik achterop”, aldus Maas, die toen twee minuten verloor, maar normaal gesproken zevende achter Hinault zou zijn geworden. DEN HAAG. Door een protest van Franse zijde zal de tenniswedstrijd voor het toernooi om de Davisbeker morgen avond in Amsterdam niet om 18.00 uur, maar een uur eerder beginnen. De Fran sen hadden bezwaar gemaakt tegen het oorspronkelijke aanvangstijdstip, omdat zij vonden dat de wedstrijd anders te laat zou zijn afgelopen. Op het gebied van vechtlust heeft de ploeg-Post - op de valreep nog winnaar van het algemeen ploegenklassement - het er dan ook lelijk bij laten zitten. De lust tot een mogelijke tegenaanval ontbrak ook in de laatste rit tegen het horloge. In de proloog droeg Knetemann nog een aero- dynamich pak, het tweede huidje dat ont wikkeld is voor de schaatssport, dat ook zijn intrede heeft gedaan in de wielersport om renners in tijdritten zo weinig moge- Drie jaar geleden in Montreal was er voor de KNAU al een triest record, want de afvaardiging bedroeg maar vijf atleten. Hoewel vorig jaar toch een vijftal Neder landse atleten doordrong tot de top twin tig van de wereld (Hermens, Tebroke, Wielart en ook vijfkampster Sylvia Barlag en hordenloper Harry Schulting) vindt het NOC dat, op dit moment alleen de eerste drie goed genoeg zijn voor Moskou. Een keiharde opstelling, waarbij de vastgestelde limieten in veel gevallen overeenkomen met een prestatie die goed is voor een tiende plaats op de wereld ranglijst van vorig jaar; met andere woor den: een goede kans op een finaleplaats in Moskou. Door de hevige koude zijn ook gisteren geen toptijden verwezenlijkt bij de re- cordwedstrijden in het Noorse Savallen. Eric Heiden won de 500 meter in 39.1, de 3000 meter bracht hij met 4.16.12 op zijn naam. Hans van Helden werd op déze laatste afstand tweede in 4.21.51. Beth Heiden zegevierde bij de dames op de 500 meter in 43.45 seconden. Betty Stöve heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi in Boston met 3-6, 1-6 verloren van Diane Fromholz (Aus). De Veluwe is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales in de strijd om de Europese tafeltennisbeker voor be kerwinnaars. De Veluwe stuitte met 2-5 op het Hongaarse Ganz Mavag. In de kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs der springruiters tijdens het internationale concours hippique in Dort mund is Henk Nooren samen met Gert Wiltfang op een eerste plaats geëindigd. Beiden bleven foutloos. Omasashi Kudo heeft zijn wereldtitel boksen in het zwaarweltergewicht vol gens de WBA-versie behouden. Kudo ver- sloeg uitdager Gozalez uit Argentinië op punten. Europees kampioen Evangelista (Span je) zet zijn bokstitel op 18 april op het spel tegen de Italiaan Zanon. In de Nederlandse jeugdploeg, die het komende weekeinde in Verona zal zwem men tegen Italië en de Sovjet-Unie zijn onder anderen opgenomen: Ria Willemse (Njord ’59) en Hans Kroes (HPC). Gistermiddag liet de Tsjechoslowaakse hoofdscheidsrechter Lichner telegrafisch aan de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis bond weten het met de Fransen eens te zijn, een onprettige verrassing voor de organisatoren. „We moeten nu maar zien of we de scheidsrechters een uur eerder al kunnen krijgen”, aldus bondsdirecteur Buruma. „Iedereen had zich gewoon op zes uur ingesteld. In de reglementen staat dat er hooguit zeven uur tussen aanvang en afloop mag zitten. Wij vonden een einde om circa één uur ’s nachts geen bezwaar. Dat gebeurt wel vaker bij indoortennistoernooien. De Fransen waren het daar kennelijk niet mee eens. Erg leuk vinden we het allemaal niet”. SAN BENEDETTO. Knut Knudsen werd gisteren verrassend winnaar van de profkoers „Dwars door Italië”. De Noor greep in de slotkoers, de tijdrit over 18 kilometer, de zege, die weggelegd leek voor Moser. De ex-wereldkampioen moest 50 seconden goedmaken op leider Battag- lin om de etappewedstrijd op zijn naam te schrijven. Maar Moser rekende buiten Knudsen, die zijn specialiteit uitbuitte om door te stoten naar de eerste plaats. Fana tiek sprintend legde hij de laatste meters af. Het leverde resultaat op, want in het eindklassement bleef hij één seconde voor op Saronni. Roy Schuiten werd in de afsluitende tijdrit tweede op 13 seconden van de win naar, Knudsen. De uitslag van de tijdrit is: 1. Knudsen (Noo) 18 km in 23.29, 2. Schuiten (Ned) op 13 sec., 3. De Wolf (Bel) op 16 sec., 4. Saronni (Ita) op 17 sec., 5. Van Houwelin- gen (Ned) op 30 sec., 7. Moser (Ita) op 45 sec., 8. Pollentier en De Vlaeminck (Bel) op 46 sec. De eindstand in het algemeen klasse ment is: 1. Knudsen (Noo) 24.40.03, 2. Sa ronni (Ita) op 1 sec., 3. Battaglin (Ita) op 25 sec., 4. Coniti (Ita) op 34 sec., 5. Moser (Ita) op 36 sec. Maas rijdt eerst alle klassiekers en neemt dan gas terug. „Dat doe ik om een goede Tour te kunnen rijden. Verder wil ik dit jaar ervaring opdoen, maar volgend jaar wil ik aan de bak. Mijn streven is om het niveau te bereiken van een jongen als Lubberding. Een renner die meetelt in de Europese pelotons”. Een andere jongeling die aan zijn eerste profseizoen bezig is, is Bert Oosterbosch. De roodharige Eindhovenaar, die aanvan kelijk wat teleurgesteld was over zijn prestatie in de ploegentijdrit, was woens dag wat opgemonterd. „Alles bij elkaar ben ik toch niet ontevreden”. Zo dacht ook debutant Jacques Ver- brugge uit Putte erover. „Ze hadden me verteld dat ik groen en geel aan de streep zou komen bij de profs. Dat is nog niet gebeurd, maar misschien komt dat nog. Ik heb er in ieder geval geen spijt van dat ik het gedaan heb. Want je merkt dat je tussen beroepsrenners zit. Mensen die met een vak bezig zijn. Er is in ieder geval minder haat en nijd dan bij de amateurs”, besluit de Brabander, die 40e werd in de eindrangschikking. Het paarrijden werd jarenlang gedomi neerd door Russische combinaties. Vanaf 1965 heersten Loedmilla Beloessova en Oleg Protopopov, die opgevolgd werden door Irina Rodnina en Alexander Zaitsev. Rodnina/Zaitsev moesten dit jaar van deelneming afzien, omdat Rodnina kort geleden haar eerste baby ter wereld bracht. Van deze absentie profiteerden de Amerikanen. Babilonia, van origine een Aziatische, en Gardner bereikten het hoogtepunt uit hun carrière, die een vijfde plaats op de olympische spelen van Inns bruck en de derde positie tijdens het we reldkampioenschap van 1978 in Ottawa omvatte. In Wenen was de vrije kür van de in het blauw gestoken Amerikanen werkelijk in drukwekkend. Na een driedubbele sal- chov, de enige driedubbele sprong van de avond, in de openingsfase brachten zij het publiek in extase met een glanzende show, die beloond werd met een minutenlange ovatie. Het Westduitse jurylid waardeerde het spektakel met de maximale score van 6,0. De eindstand in het paarrijden is: 1. Tai Babilonia/Randy Gardner, plaatsingscij fer 12 144,54 punten, 2. Marina Tsjerkaso- va/Sergei Sjakrai (Sov) 16-142,22, 3. Sabi ne Baesz/Tassilo Thierbach (DDR) 32- 137,74, 4. Irina Vorobieva/Igor Lisovski (Sov) 33-138,22, 5. Marina Pestova/Stanis- lav Leonovich (Sov) 46-133,98. lijk snelheid te laten verliezen door flap perende kledij. Het kostte Knetemann in de proloog een boete van 100 Franse francs, omdat het pak er niet is in de regenboogkleuren, die hij verplicht is te dragen. Dat luttele bedrag was het hem zelfs woensdag al niet meer waard op de Col d’Eze. Knetemann was een geklopte renner. „Ik begrijp er niks van”, klaagde hij. „Ik heb veel meer gedaan dan vorige jaren, maar ik rij een stuk minder goed. Daar komt nog bij dat je minder moraal hebt als je geen leider meer bent. Als je in de witte trui de Col d’Eze oprijdt, geeft je dat een extra stimulans. Die extra prikkel ontbrak sinds ik uit de trui gereden werd”. Ook Bernard Hinault ging niet tot het uiterste. „Als hij de eindzege nog kan pakken, rijdt hij wel harder”, orakelde ploegleider Cyrille Guimard. En Thurau' zag er kennelijk helemaal geen heil meer in. Hij vertrok zelfs niet eens in de afslui tende tijdrit. Het is daarom ook wat te veel van het goede, als Zoetemelk uit deze zege al conclusies trekt voor de Ronde van Frankrijk. Dat hij desalnietemin een fraaie prestatie leverde door in het snelle pak de laatste tijdrit te winnen (het eer ste deel van de voorlaatste etappe werd in een massaspurt een overwinning voor de Italiaan Danielle Tinchella) blijft als een paal boven water staan. Nationaal kampioen Henk Lubberding werd twee de in een tijd van 21.29, acht seconden langzamer dan Zoetemelk en een seconde sneller dan de in Parijs-Nice sterk debu terende jonge Belg Daniel Willems. Hoe scherp de limieten zijn bewijst ook de eis van 13.22,0 op de vijf kilometer. Tebro ke, vorig jaar negende op de wereldrang lijst, bleef er net enkele fracties van een seconde binnen, terwijl Jos Hermens met 0,1 seconde op dit nummer uit de boot zou vallen. Op de tien kilometer speelt dit niet want hierop bleef het Nederlandse duo heel ruim binnen de limiet van 27.54,8. Ja, en daarmee is voorlopig de olympi sche atletiekkoek op, want het NOC vond het nodig de jonge Harry Schulting, die bij de Europese kampioenschappen in Praag verrassend vijfde werd, te confron teren met een tijd over de 400 meter horden van 49,80 sec. De Brabander liep vorig jaar 49,85 sec. Op grond daarvan, ook al gezien zijn jeugdige leeftijd (22) zou (Ned) op 3.43, 57 Pirard (Ned) op 3.58, 64 Raas (Ned) 4.28, 91 Priem (Ned) op 7.47. Eindklassement: 1 Zoetemelk (Ned) 28.36.23, 2 Nilsson (Zwe) op 1.44, 3 Knetemann (Ned) op 1.47, 4 Lubberding (Ned) op 2.07, 5 Willems (Bel) op 3.16, 6 Hinault (Fra) op 3.36, Schepers (Bel) op 6.51, 8 Bittinger (Fra) op 6.52, 9 Vallet (Fra) op 7.44, 10 Bazzo (Fra) op 7.47, 11 Maas (Ned) op 8.40, 23 Oosterbosch (Ned) op 17.45, 36 Pirard (Ned) op 24.59, 42 Verbrugge (Ned) op 28.36, 69 Priem (Ned) op 52.38. In de opening probeerde Wiersma met enige omsingelende manoeuvres zijn te genstander tot agressie te verlokken, maar Gantwarg hield zich rustig. Dat is begrijpelijk, want de man uit Minsk staat voor een mijlpaal in zijn 15-jarige damcar- rière: nog nooit is hij immers zo dicht bij de wereldtitel geweest als nu. Ook na enige ruilen van Gantwarg bleef Wiersma met omsingelend spel proberen zwakke plekken in de vijandelijke cen- trumstelling te laten komen, maar de zeer behoedzame Russische grootmeester wist dit te vermijden. Na 35 zetten zag Wiersma in dat zijn stand geen kans op voordeel bood en omdat hij vreesde anders nog in het nadeel te geraken, bood hij toen maar gauw remise aan. Dit accepteerde de Rus sische grootmeester natuurlijk gretig, want bij een voorsprong van 5-3 is iedere remise een stap verder op weg naar de wereldtitel. Bij Clerc-Misjtsjanski is het nog wel spannend geweest. Dat is vooral te dan ken aan de Nederlander, die bijzonder fel in de aanval ging. Hij kreeg belangrijk voordeel en zijn Russische tegenstander moest zich met hand en tand verdedigen om niet volledig onder de voet gelopen te worden. Ondanks de verschillende voor delen die de positie van Clerc bood - niet alleen was deze veel agressiever, maar bovendien kon wit een kettingstelling in nemen - kon Misjtsjanski nog net het hoofd boven water houden en werden voor de vierde achtereenvolgende maal de punten gedeeld. Gantwarg-Wiersma (vierde partij). 1. 32-28 17-21; 2. 33-29 20-25; 3. 39-33 21-26; 4. 44-39 16-21; 5. 50-44 12-17; 6. 37-32 26x37; 7. 42x31 21-26; 8. 47-42 26x37; 9. 42x31 8-12; 10. 41-37 17-21; 11. 35-30 21-26; 12. 30-24 19x30; 13. 29-23 18x29; 14. 33x35 12-17; 15.32-27 13-18; 16. 37-32 26x37; 17. 32x41 9- 13; 18. 39-33 2-8; 19. 44-39 7-12; 20. 36-31 14- 19; 21. 41-36 10-14; 22. 27-22 18x27; 23. 31x22 4-9; 24. 46-41 14-20; 25. 41-37 19-24; 26. 34-30 25x34; 27. 39x19 13x24; 28. 40-34 9- 13; 29. 38-32 5-10; 30. 43-38 3-9; 31. 49-44 20- 25; 32. 44-40 15-20; 33 34-30 25x34; 34. 40x29 j 10-15; 35. 48-43. 1,4 423.1 457,1 308, 2, 6. - Ploeg Post legt zich bij zege Zoetemelk ri- Joop Zoetemelk was ook op de slotdag te sterk voor zijn tegenstanders. 13 Schepmans Bel), 14 Oosterbosch (Ned), 15 Mutter (Zwi). Vervolgens het grote peloton in dezelfde tijd: 1.33.36. Tweede gedeelte (Bergtijdrit over 11,5 km): 1 Zoetemelk (Ned) 21.22.6, 2 Lubberding (Ned) op 7 sec., 3 Willems (Bel) op 8 sec., 4 Knetemann (Ned) op 10 sec., 5 Hinault (Fra) op 13 sec., 6 Mutter (Zwi) op 31 sec., 7 Maas (Ned) op 37 sec., 8 Perletto (Ita) op 1.01, 9 Nilsson (Zwe) op 1.04, 10 Schepers Bel) op 1.12, 11 Oosterbosch (Ned) op 1.22. 43 Verbrugge (Ned) op 3.27, 55 Van Vliet I i.:i**i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27