Club tit el Ton Groot GOEDE UITGANGSPOSITIE VOOR ALKMAARDERS r ROB RENSENBRINK Geen ambitie bij MATCHWINNAAR militair elftal toro-lorto EDO zegeviert in oefenduel Jan de Nijs: sterkste renner streeksport Armoede troef bij Volendam-Sparta A LI I I WINST TJSECHO-SLOWAKIJE w - a 6 llllj 29 28 19 7 9 SPORT 1 5 MAART DONDERDAG - J iten f 9 kS EX I - x BB» |g B - ik. Kees Guyt: geblesseerd Twente stuit a op AZ-muur De uitslag: 4S Sn (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. FC Twente’s kans ook het komende seizoen in één van de drie Europese bekertoernooien te zijn vertegenwoordigd is gisteravond tot een minimum geslonken. Twente kwam in het eerste duel in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker, ondanks een groot veldoverwicht, niet verder dan een 1-1 gelijkspel en aangezien de uit gemaakte doelpunten dubbel tellen, staat AZ’ 67 al met één been in de halve finales. Het publiek was de grote verliezer bij deze bekerwed strijd. Sparta-trainer Petescu vond na afloop dat zijn ploeg met deze 0-0 een goed uitgangspunt had bereikt. ,,Een gelijke stand was de opzet. Het was inderdaad niet zo best, maar Sparta moet nog steeds het wedstrijdritme terugvinden. De normale vorm is er nog niet; die komt beslist terug”, aldus de Sparta-oefenmeester. Trainer Jan Mak van Volendam gaf pas later wat aarzelend toe, dat het een slechte wedstrijd was geweest. Als excuus kon hij echter aanvoeren dat Volendam een Na rust was er vrijwel alleen sprake van eenrichtingsverkeer, hoewel de schaarse uitvallen van AZ zeker niet van gevaar waren ontbloot en de paal Twente zelfs tweemaal behulpzaam moest zijn bij in zetten van Kist. Aan de andere kant had den schoten van Thoresen en Gritter een beter lot verdiend. Twaalf minuten voor tijd wees Van Ettekoven eindelijk naar de strafschopstip nadat hij daarvoor aan bei de kanten enkele malen penalty-rijpe overtredingen over het hoofd zag. Nu be strafte hij een overtreding van Spelbos, die Strijdveen op een hand ging staan. Van der Vall scoorde beheerst. Even leek AZ op instorten te staan, maar het nadeel bleef beperkt tot een gele kaart voor Met- god wegens aanmerking op de leiding waardoor AZ het risico loopt ernstig ge havend bij Feyenoord te moeten aantre den aangezien Peters en Van Hanegem vorige week al werden bestraft. der Vall, Bos en Gritter enkele malen dicht bij de openingstreffer waren. Twente’s trainer Jan Morsing, die de zieke Kohn verving, roemde de inzet van zijn elftal. Hij: „Wij waren snel uit op een doelpunt en met een beetje meer geluk had dat er ook ingezeten. Er werd echter met aanzienlijk meer inzet gespeeld dan bij PEC Zwolle”. Collega Kessler van AZ schreef de be houdende speelwijze toe aan de daden drang van Twente. „Wij werden daartoe gedwongen”. Verder roemde hij het ge concentreerde spel van zijn mannen. „Er is geconcentreerd gespeeld. Met één doel voor ogen: een positief resultaat. En dat is gedeeltelijk gelukt”. Manchester United heeft zich gister avond geplaatst voor de halve finales in de strijd om de Engelse voetbalbeker. Op eigen veld versloegen „the mancunians” in de tweede wedstrijd Tottenham Hot spur met 2-0. In de halve eindstrijd ont moet United Liverpool. In Engeland werden twee inhaalwed strijden in de eerste divisie gespeeld. De uitslagen zijn: Nottingham Forest-Nor wich City 2-1, West Bromwich Albion- Chelsea 1-0. De voorhoede van Volendam, dat niet over een brede selectie beschikt, vormt wel het grootste probleem. Mid denvelder Jaap Visser was nu als spitsspeler opgesteld, maar hij kon niet impöneren. Trouwens, ook Bijvank en Kramer lieten het tegen Sparta volkomen afweten. Slecht voetbal dus in het Volendam-stadion, waar een lichtinstallatie nog steeds ontbreekt, zodat de wedstrijd op vroeg aanvangsuur moest beginnen. Jan Mak, die zijn ploeg wat agressiever vond dan zondag in Utrecht, zag teleurgesteld toe dat Volendam een lichte veldmeerder- heid niet in een treffer kon ombuigen. Er werd trouwens nauwelijks een goede scoringskans in deze eerste helft gecreëerd, omdat de passes slecht waren. Bij een door braak van Kramer kon doelman Pim Doesburg uitlopend redding brengen. Sparta, dat vanuit de verdediging ope reerde, deed het aanvallend al even zwak. Een schot Van Michel Valke ging via het lichaam van Wim Kwakman rakelings naast het Volendam-doel. aantal goede spelers moest missen: Dick Bond, Fred André, Jaap Jonk en spitsspeler Taze Plat, terwijl mén Eddie Kraal nog steeds niet kan opstellen. Kraal werd in augustus van Telstar aangetrokken, maar een langdurige schorsing en knieblessure houdt hem nog steeds buiten het elftal. Door de harde wind en regen kreeg deze titelrace meer het karakter van een afval- wedstrijd. Ook al doordat er veel slachtof fers van lekke banden vielen te noteren. Zes renners wisten zich op het voorplan te handhaven en van hen bleek Jan de Nijs over de meeste reserves te beschikken. (Van een medewerker) HAARLEM. Op eigen veld zegevier de hoofdklasser EDO in een vriendschap pelijke partij voetbal bij kunstlicht met 4-1 over de hoofdstedelijke eersteklasser DCG. Het was voor de rood-zwarten na de 3-0 nederlaag tegen Elinkwijk voor de competitie een nuttig oefenduel. (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. Op de Kennemerkunst- ijsbaan is Ton Groot clubkampioen van de Ijsclub Kees-Jongert uit Beverwijk geworden. Groot, die alleen de 500 meter van de kleine vierkamp wist te winnen, bleef de grote favorieten Jos Niesten en Piet Bloedjes ruim voor. Voor de derde keer in successie is „co- ming-man” Jos Niesten er niet in geslaagd de clubtitel van Kees-Jongert te verove ren. Was het voorgaande jaren Piet Bloed jes, die Niesten te snel af was, dit jaar leek de weg vrij voor Niesten vooral toen Bloedjes zich op een zijspoor zette door een val op de 500 meter. Het was echter oud-Nederlands kampioen op de mara thon, Ton Groot, die na enkele jaren non- activiteit, Niesten andermaal de weg ver sperde. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Het wielerkampioen schap van Amsterdam, dat op het par cours van het sportpark Sloten werd ver reden, is bij de amateurs gewonnen door Bataaf-man Jan de Nijs. ORGEL 2 ma net aut 02550 moot 500 S 350 r.: Duit »l. 023 jur «KLOK- pracht met n.o.t.k De belangrijkste uitslagen: (resultaten twee de dag 1500 en 5000 meter en eindklasse ment): 1 Ton Groot 2.14.5 - 7.49.8 - 183.963, 2 Jos Niesten 2.15.2 - 7.46.8 - 184.697, 3 Piet Bloedjes 2.12.2 - 7.49.2 -190.020, 4 Jan Veldt 2.23.0 - 8.23.9 - 193.074, 5 Henk Schilder 2.21.7 - 8.49.5 - 196.650, 6 Co van Tongeren 2.27.5 - 8.47.8 - 201.374, 7 Ben Hollenberg 2.30.3 - 9.12.4 - 208.090, 8 Piet Ruiter 2.34.7 9.09.0 - 209.017; jun.-C meisjes: 1 Ellen Schilder (drie afstanden gewonnen) 243.966, 2 Astrid Lampink 242.666; jun.-C jongens: 1 Mar co van de Zande (vier afstanden) 198.333, 2 Nico Jak 206.883. De basis van het Tsjechische team werd gevormd door zes spelers van Dukla Praag. De regerende Europese kampioen combineerde beter dan de technisch vaar dige Spanjaarden, maar wisten de kansen niet te verzilveren. Vojacek trof voor de rust de paal en Ondrus liet twee minuten na de hervatting een strafschop onbenut. Het Spaanse team was drastisch verjongd door Kubala, die drie debutanten had opgenomen in zijn elftal. Frankrijk heeft zich gisteren geplaatst voor de in mei in Oostenrijk te houden eindronde van het UEFA-jeugdtoernooi. De Fransen versloegen in Tours Spanje met 3-0. De eerste wedstrijd was in een overwinning met 3-1 voor de Spanjaarden geëindigd. De Franse verdediger Coudray werd in de 65ste minuut uit het veld ge stuurd, omdat hij een Spaanse tegenspe ler had geslagen. Het Poolse jeugdelftal (18- en 19-jari- gen) heeft de Mexicaanse leeftijdsgeno ten in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-1 verslagen. In de administratiekamer van hoofd klasser EDO aan de Mr. Jan Gerritszlaan in Haarlem houdt de Stichting Amateur voetbal regio Haarlem vanavond haar jaarvergadering. De agenda vermeld on der andere het aftreden van de heren K. Baarsen en M. Grégoire. Beiden hebben zich herkiesbaar gesteld. De vergadering begint om 20.15 uur. Aanstaande zondag houdt CIOS haar jaarlijkse ClOS-toernooi, een individueel toernooi voor senioren uit heel Nederland, aangesloten bij de Budobond. Het toer nooi zal worden gehouden op het sport complex aan de Duinlustweg 16 in Overveen. Aanvang: 13.00 uur. Voor de dertiende maal in successie houdt de Zandvoorter Klaas Koper aan staande zondag in samenwerking met de hoofdstedelijke toerclub Olympia een strandloop op het strand van Zandvoort. De te lopen afstanden zijn: vier en acht kilometer en de halve marathon over 21 kilometer. De vertrektijden zijn respectie velijk 14.00 uur aan de kop van de Kerk straat en 14.05 bovenaan het Wagenma- kerspad. De aankomst van alle catego rieën is op het strand voor de Rotonde. Inschrijving voor de halve marathon vanaf elf uur in het strandpaviljoen num mer 8. Overige afstanden aan de kassa - van de Rotonde. ri- Kick van der Vall (tweede van rechts) gebaart de situatie meester te zijn op het moment dat Jaan de Graaft wil doorbreken De Haarlemmer Jan v. d. Horst greep het kampioenschap bij de veteranen en Klaas Duivenvoorden uit Noordwijker- hout legde beslag op de titel van de lief hebbers. Mario Stuiver van De Bataaf werd nieuwelingenkampioen. In de ronde van St. Willibrord kwam Peter Pieters uit Zwanenburg bij de junio ren op de tweede plaats. Hij was nog wel op jacht gegaan naar de ontsnapte Adrie van Oorschot (Rijsbergen), maar kwam dertig meter op hem tekort. Haarlemmer Huub de Vries ging als negende over de eindstreep. Bij de amateurs in St. Willi brord zegevierde Arie Versluis uit Amei- de en kwam Henny van Lent uit Zwanen burg op de derde plaats. Het mopperende en kou lijdende publiek kon pas na 41 minuten de handen op elkaar brengen voor een eerste goede Volendamse actie. Tuyp bracht toen Kwakman in stelling. Diens schot ging echter net over. Kort voor rust toonde scheidsrechter Jan Beek de gele kaart aan Spar- ta-verdediger Luuk Balkenstein, toen deze Frank Kra mer onderuit haalde. De tweede helft verliep al even saai, ofschoon er in de vijfde minuut een spectaculaire doorbraak van de Spar taan Jo van Zoest viel te noteren, die echter strandde op de uitgelopen keeper Jaap Bloem. Kees Guyt kon toen verder gevaar voorkomen. Door omzettingen in het elftal (Klaas Kwakman voor Wim Kwakman en Kees Molenaar voor Bijvank) pro beerde Jan Mak Volendam nieuw leven in te blazen. Het hielp allemaal niets, want het bleef vooral in de aanval en op het middenveld zwak opereren. In de 21 minuut was er nog een kleine opleving, toen Jaap Visser na een goede aanval hard inschoot. Via de vuisten van Pim Doesburg ging de bal echter over. Vlak voor tijd raakte Kees Guyt bij een reddende actie aan het hoofd gebles seerd en moest het veld verlaten. Zondagmiddag ontmoeten beide clubs elkaar weer dan voor de competitie. Hopenlijk zullen zij dan beter voor de dag komen. de Nijs (Bataaf), de 80 km in 2.01.00; 2 R. Haller (Kennemerland); 3 KI. Brandse; 4 A. Jongejan; 5 W. Janssen (allen Amstelland). Slechts de eerste 20 minuten was er in het kille en natte Diekman-stadion spra ke van een boeiende pot. Toen ging de strijd gelijk op en werden de aanvallen bekwaam opgezet. Daarna ging AZ steeds meer terug en Twente vond hier het juiste antwoord niet op hoewel Van Tot de voorlaatste minuut mocht FC Twente, nadat Van der Vall de Ensche- deërs uit een strafschop op 1-0 had ge bracht en daarmede de onmacht van de Enschedese voorhoede onderstreepte, nog enige hoop koesteren op een hernieuwd bekeravontuur. Toen strafte invaller Ur- sem (hij verving 20 minuten voor tijd de teleurstellende Welzl) een fout in de Twen- te-defensie doeltreffend af na goed voor bereidend werk van Van Hanegem en Rijnsoever. Epi Drost, die een redelijke wedstrijd speelde, appelleerde nog voor buitenspel, maar dat werd door de matig leidende Van Ettekoven, die ontzettend veel toeliet, terecht weggewuifd. Twente heeft de slechte uitgangspositie voor de return vol gende week aan zichzelf te wijten. Twente verzuimde, met uitzondering van een kor te periode na rust, voldoende tempo te maken om de defensie van het uiterst behoudend opererende AZ in moeilijkhe den te brengen. De Enschedeërs kwamen voorin ook herhaaldelijk mankracht te kort om door uitblinker Pahlplatz goed opgezette aan vallen af te ronden. En als wel een ope ning werd gecreëerd, dan vond de thuis club doelman Vooys op zijn weg. Vooral bij een knap schot van Gritter, een kwar tier voor tijd, redde de AZ-doelman bekwaam. TIZI OUZOU. Het Nederlands mili tair elftal heeft gisteren in Tizi Ouzou met 3-1 verloren van de Algerijnse wa penbroeders. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de voorronden van het CISM-wereldkampioenschap. Door deze nederlaag neemt militair Oranje in groep 1 de vierde en laatste plaats in. Het Nederlandse militaire elftal met Haarlem-speler Verkalk in de basis, heeft zich op het kunstgras van het gloednieuwe stadion in Tizi Ouzou nauwelijks kansen weten te scheppen. Het ontbrak de pupil len van trainer Buytelaar aan ambitie. Vooral Venema, Jonkers en Bouwens, die van RVC naar Feyenoord gaat, hielden zich niet aan de opdrachten van Buyte laar. Op knullige wijze leden zij meerdere malen balverlies, wat in de eerste helft twee doelpunten tot gevolg had. Na exact dertig minuten moest Galjé, die de militai ren voor een grotere nederlaag behoedde door uitstekend ingrijpen, voor de eerste maal capituleren. Door een afstandsschot van Luenou kwam Algerije op 1-0. Kort voor de rust tekende de nederlaag zich duidelijk af toen Assad de stand op 2-0 bracht. Na de hervatting-bouwde de Algerijnse formatie de voorsprong uit naar 3-0, voor dat invaller Rosenboom vier minuten voor tijd de eer redde: 3-1. i .*1 Het Tsjechische elftal heeft gisteren de vriendschappelijke interlandwed strijd tegen Spanje afgesloten met een overwinning van 1-0. Het doelpunt werd vier minuten voor tijd gescoord door Masny. Er waren 40.000 toeschouwers in Bratislava. ringen-RWDM 1-2, Antwerp-Charleroi uit gesteld. De stand aan de kop van de ranglijst is: 1. Beveren 23-36, 2. Anderlecht 23-31, 3. Club Brugge 23-30, 4. RWDM 23-28, 5. Standard Luik 23-27, 6. Lokeren 23-26 aan de staart: 14. Waregem 23-19, 15/16 Berchem en Club Luik 23-16, 17. Kortrijk 23-15, 18. La Loubiere 23-14. Hamburger SV heeft in een wedstrijd voor de Bundesliga tegen Werder Bremen in de slotfase een voorsprong van 2-0 moeten prijsgeven. Door international Kaltz uit een strafschop in de 14e minuut en Hartwig direct na de rust stevende de Hamburgse club regelrecht op de overwinning af. Blunders van de nationale doelman Kargus stelden Bremen in de laatste tien minuten in staat een volkomen onver wacht gelijk spel weg te slepen. Eerst liet Kargus zich verrassen door een houdbaar schot van Möhlmann (83e minuut) om één minuut voor het einde mis te grijpen op een doelpoging van Reinders. Fortuna Düsseldorf handhaafde zich in de subtop door Hertha Bsc met 3-1 te verslaan. De doelpunten werden gescoord door Seel, Schmitz en Zimmermann voor de thuisclub en Agerbeck voor de Berlijn- se formatie. Bobby Haarms: met z n drieën Driemanschap bij Ajax (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax-voorzitter Ton Harmsen heeft gisteren meegedeeld, dat de technische leiding van zijn club voor lopig zal berusten bij het driemanschap Cor Brom, Bobby Haarms (tweede trai ner) en Ruud Krol. Het bestuur hoopt op deze manier de disclipine binnen de spe lersgroep, die volgens Harmsen onder Brom te wensen overliet, te versterken. Volgens Harmsen gaat Ajax er mee akkoord, dat Ruud Krol na afloop van dit seizoen vertrekt. „Krol levert nu nog geld op, over twee jaar, als hij transfervrij is, krijgen we niets meer voor hem”, aldus Harmsen, volgens wiens zeggen Ajax al een speler heeft gekocht ter vervanging van Krol. „Namen noem ik nog niet, dat doen we pas, als deze speler zijn handte kening heeft gezet”. Ook zou Ajax al rond zijn met een nieuwe doelman en een spits. De combinaties bij EDO liepen goed. EDO was meer aan de bal dan het een klas lager uitkomende DCG. Nadat John Bur ke de score in het voordeel van de thuis club had geopend (1-0), wist Hoogendijk voor de gasten gelijk te maken: 1-1. Door solo’s van Theo Beyer en John Bilderbeek wist EDO nog voor rust tot 3-1 uit te lopen. In de tweede helft deden de gastheren het rustig aan en kwamen door een doelpunt van Hans Berends op het randje van buitenspel tot de uiteindelijke 4-1 overwinning. BRUSSEL. De 23e speeldag in de Belgische hoogste voetbalafdeling bracht geen wereldschokkende wijzigin gen tot stand. Beveren en Anderlecht wonnen en hielden de kloof van vijf pun ten. Club Brugge schudde in het duel der subtoppers Standard Luik van zich af door met 3-2 in een turbulente ontmoe ting te zegevieren. Club Brugge-Standard Luik was de top per van de midweekse competitiedag. Op de stand 1-1, doelpunten van Ceulemans en Denier, dreigde de wedstrijd totaal uit de hand te lopen. Scheidsrechter Jour- guin verloor de controle en deelde her en der geel uit. Het publiek nam dat niet en een stroom van flesjes en andere suppor- tersattributen vlogen het terrein op. De Standard-spelers lieten zich niet onbe tuigd en begonnen onvervaard de flesjes terug te smijten. De theepauze bracht rust, al bleef Jourguin ook in het tweede bedrijf voor het publiek de zondebok. De Luikse club hield lang de stand in even wicht. Drie minuten voor het einde capitu leerde het voor een schot van Bastij ns en twee minuten later bracht Ceulemans met zijn tweede treffer de eindstand (3-1) op het scorebord. Anderlecht bleef tegen Lokeren overeind door éen benutte strafschop van Robbie Rensenbrink (1-0). Rensenbrink noch Geels konden imponeren. Dat deed wel Arie Haan, die uitgroeide tot de uit blinker van het veld. Leider Beveren moest een uur lang knokken om Berchem op de knieën te dwingen. Stevens en Erwin Albert, met zijn twintig doelpunten een stevige con current voor de topscorerspositie van Geels, bezorgden Beveren toch de zege. De uitslagen: Anderlecht-Lokeren 1-0, Be- veren-Berchem 2-0, Club Brugge-Stan dard Luik 3-1, Waterschei-Kortrijk 2-3, La Louviere-Lierse Sk 1-2, Waregem-Win- terslag 1-0, Club Luik-Beerschot 3-0, Be- DEN HAAG. De winnende getallen van de lentelotto van woensdag zijn: 9 - 18 - 21 - 31 - 33 - 41. Reservegetal: 14. Aantal deelnemers zijn: 457.005. Inleg: 1.703.277,00. Prijzenbedrag: 809.056,58. Eerste prijs: ƒ283.169,81. Tweede prijs: 80.905,66. Derde prijs: 121.358,49. Vier de en vijfde prijs elk: 161.811,32. k_ (Van onze sportredactie) VOLENDAM. De armoede was gisteren troef in het langzaam donker wordende Volendam-stadion, waar het nieuwe elektronische scorebord het enige lichtpunt was. Volendam en Sparta brachten er in hun eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de KNVB-beker- strijd namelijk niets van terecht, zodat een deel van de slechts 2500 toeschouwers al ver voor tijd huiswaarts trok. Daar de voorhoedes van beide eredivisieclubs een machteloze indruk maakten, bleef een treffer uit. Vol gende week woensdagavond is de return in Rotterdam en daarin start Sparta, dat gisternamiddag overigens zwaar teleur stelde, als favoriet. s,,» «B -■< v •:Z

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 29