Na bijna twee jaar onduidelijkheid Scholieren verontwaardigd over jacht op zeehondjes t s P L BL BOUWPROJECT IN DRIEHUIS VORDERT n WÈ ól VINDING KRAANDRIJVER BELOOND K Én Ir J ACTIE OP PIETER VERMEULENSCHOOL Jaarvergadering van Santpoortse draverij ■KL IK Milieuorganisaties bespreken akties tegen voorhaven Politie arresteert man in Santpoort Extra hoorzitting ontwerp-streekplan Biddag voor gewas en arbeid in Beverwijk Interkerkelijke ontmoetingsdienst 19 7 9 r VELSEN-IJMUIDEN 1 5 MAART DONDERDAG 4 1" o (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Er lijkt een nieuwe bestemming te zijn gevonden voor het perceel grond dat ligt inge sloten tussen de Kalverstraat, de Frans Naerebout- straat en de Piet Heinstraat. Architekt P. van Duyn uit Driehuis heeft namens de eigenaresse van een makelaar de opdracht gekregen ter plekke een bebouwing te creëren ten behoeve van woonbe stemming. Het ligt in de bedoeling om het gat aan de Kalverstraat op te vullen met circa honderd woon eenheden in drie, respectievelijk vier woonlagen. - I I 7* - 4,;' wÜ 1 ry Zaanlandsche Brandgat van wordt gevuld met woonflats ven der De milieuorganisaties bespreken ook de toelichting, die zij maandag 19 maart op het bezwaarschrift tegen de havenplan nen op de hoorzitting in De Schouw in Velsen-Noord zullen geven. Verder wordt nog gesproken ovèr de vraag hoe het protest uit de IJmond tegen de voorhavenplannen onder de aandacht van de overheid gebracht moet worden. jr r 0 0 o o o 5 n en van lijke niet ;t te ir te vol- rink ratis ver- den om ilijk ihil- Na de catastrofale brand is er geruime tijd gefilosofeerd welke bestemming men aan het vrijgekomen terrein zou kunnen geven. Van de zijde van de gemeente werd er nooit een geheim van gemaakt dat men een woonbestemming de meest ideale op lossing zou vinden. Een moment werd nog gesuggereerd de Velsense brandweer ter plekke te huisvesten. gemeentezijde alle medewerking om zich op het industrieterrein te vestigen. Dat gebeurde aan de Ampèrestraat waar mo menteel nog steeds wordt gebouwd om de als gevolg van de brand gedecentraliseer de huisvesting weer onder één dak te brengen. Wethouder K. W. Bijl zegt bijzonder enthousiast te zijn over het plan dat door architekt Duijn werd ontworpen. „Na tuurlijk gaan we alvorens definitieve stap pen te ondernemen eerst met de buurtbe woners praten. Maar zoals het er nu uit ziet geloof ik niet dat er veel bezwaren tegen de nieuwe bebouwing zullen wor den aangevoerd. Er is heel erg duidelijk met de belangen van de omliggende bewo ners rekening gehouden.” Makelaar R. A. G. K. Kwint stelt zich bijzonder gereserveerd op bij navraag over bijzonderheden van de nieuwbouw. „Veel zal afhangen,” zo vertelt hij, „van herhuisvestigingsmogelijkheden van het door brand verwoeste bedrijf. Er is inder- Voorgangers in deze dienst zijn domi nee L. Dorst van de Gereformeerde Kerk, die de liturgie verzorgt en pater H. van Doorn van de R.K. Kerk, die de prediking voor zijn rekening neemt. SANTPOORT. De gemeentepolitie van Velsen heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 19-jarige inwoner van Amsterdam aangehouden, die later voor verhoor is overgebracht naar Haarlem. De man lag - samen met een vriendin - te slapen in een in Santpoort geparkeerde personenauto en was een bekende van de politie Velsen. Bij navraag bleek dat de man werd gezocht voor een paar open staande zaken door de politiekorpsen van Amsterdam en Haarlem, waarna hij werd overgedragen aan het politiekorps van Haarlem. De bouw van de negen riante woonhuizen aan de Dr Schaepmaniaan in Driehuis is ai een aardig eind op streek Deze week werd met de bouw het hoogste punt bereikt van de huizen, die worden gebouwd op de plaats waar vroeger de Engelmundusschool heeft gestaan Door de strenge winter heeft de bouw een vertraging opgelopen van ongeveer acht weken, de panden zullen nu naar verwacht wordt medio september opgeleverd worden De prijs van de huizen, die alle negen al verkocht zijn, varieert van 340 tot 380 duizend gulden daad een opzet gemaakt voor een aantal koopflats.. Er wordt naar gestreefd de prijs binnen de subsidiabele sfeer te hou den. (Maximaal 150.000 Red) Hoewel de toestemming van de overheid zo goed als rond is moet de zaak nog terdege worden afgewogen op zijn economische haalbaar heid.” De stedelijke bevolking groeide destijds steeds verder af van het gebeuren op de akkers. Uitbreiding van de biddag tot een biddag voor gewas en arbeid was maar een tijdelijk hulpmiddel. Om zoveel moge lijk jongeren en ouderen bij de zaak van BEVERWIJK. Binnen de protestant se kerken kent men nog de biddag voor het gewas. In vele kerkelijke gemeenten is het houden van kerkdiensten op deze dag de tweede woensdag in de maand maart in onbruik geraakt, maar in Beverwijk wordt nog wel een speciale dienst gehouden op de volgende zondag. worden vergroot door afneembare schotten aan te brengen in de schaargrijpers van de loskra nen. De grljperinhoud van deze kranen, waar van er drie staan opgesteld aan de buitenkade- twee van het bedrijf, wordt hierdoor vergroot met als gevolg dat de kraancapaciteit bij het lossen van schepen met bepaalde grondstof fen. met name ertsen, toeneemt VELSEN. De commissie van onder zoek uit Provinciale Staten heeft een ex tra hoorzitting ingelast die op 20 maart in de Schouw in Velsen-Noord gehouden wordt. Op deze hoorzitting zullen met name de bezwaarschriften aan de orde komen die betrekking hebben op de ha- venproblematiek. Een deel van deze be zwaarschriften zou eerst in Amsterdam besproken worden, maar de behandeling moest door tijdgebrek worden uitgesteld. Het grote aantal ingediende bezwaar schriften kan niet geheel worden behan deld in de tot nog toe geplande hoorzittin gen, zodat de hoorzitting van 19 maart (eveneens in De Schouw) een vervolg krijgt op 20 maart. De aanvangstijden zijn om twee uur 's middags en (indien nodig) om half acht ’s avonds. len, >ve- um, n is Iers Tot 16 juni 1977 waren op deze plek aan de Kalverstraat de kantoren en bedrijfs gebouwen gevestigd van de Zaanland sche Houtimport B.V. Op die datum werd het bedrijf door brand volledig in de as gelegd. Gezien het brandgevaarlijke ka rakter van de onderneming verleende het gemeentebestuur geen toestemming tot herbouw op dezelfde plek. erg duidelijk beseft welk wreed bedrijf er voor de Canadese kust wordt uitgevoerd, heeft aanstekelijk gewerkt op medescho lieren. Tientallen leerlingen hebben het druk met spontane éénmansacties waar van de resultaten op school gebundeld worden om achter de eerste 800 handteke ningen te worden nagezonden. het gebed te betrekken wordt de biddag in Beverwijk gehouden op zondag 18 maart vanaf tien uur in de Grote Kerk en de dienst krijgt dan een bijzonder karakter Er wordt aan meegewerkt door het inter kerkelijk jongerenkoor met de combo „Edoza” uit Overveen onder leiding van Cees Brouwer. Voorganger is ds. Kwak- kelstein van Beverwijk. Wethouder Bijl bevestigt dat via een artikel 19-procedure de bestemming van het perceel grond moet worden aangepast aan de voorgenomen bebouwing. „Dé zaak is nog niet in het college geweest maar natuurlijk ben ik altijd blij als er woningen in de beschermde sfeer kunnen worden gerealiseerd”, aldus Bijl. Het resultaat van de bliksemactie en evenzeer het feit dat de schooljeugd heel (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een groepje leerlingen van de Pieter Vermeulenschool heeft spontaan een initiatief genomen dat even spontaan door andere leerlingen van die school is overgenomen., Naar aanleiding van beelden op de televisie waarin aan dacht werd besteed aan de jacht op jonge zeehonden voor de Canadese kust, beslo ten zij een handtekeningenactie op touw te zetten om hun bezwaar daartegen ken baar te maken. k in sche iden om apen een ie in veel llen het ihol- eeks sand i een iden ?hat- icht- et in n en SANTPOORT. De Harddraverijver- eniging Santpoort en omstreken, organi satrice van de traditionele Santpoortse feestweek, houdt vrijdagavond acht uur haar jaarvergadering in het Soli-Muziek- centrum aan de Hagelingerweg. Van het bestuur zijn J. Lootsma jr., J. J. E. van Baarsel en Th. A. van Veen aan de beurt van aftreden; zij stellen zich opnieuw be schikbaar. De agenda vermeldt verder de jaarverslagen van secretaris, penning meester en kascommissie, een voorstel tot wijziging van de statuten in verband met de nieuwe wetgeving en vaststelling van de contributie voor het nieuwe vereni- gingsjaar. Na het officiële gedeelte van de avond volgen enige ronden kienen en het optreden van een dansorkest. IJMUIDEN. In de Nederlands Her vormde Bethlehemkerk aan het Gijzen- veltplantsoen wordt zondagavond 18 maart een interkerkelijke ontmoetings dienst gehouden. eeft :iële I egel Een bedrag van 1750 gulden en het zilveren ideeéninsigne voor de heer J. J. Mulder uit Heemskerk. Het personeelslid van Hoogovens, werkzaam als kraandrijver in de havens, kreeg dinsdagmiddag deze beloning, die werd overhandigd door de heer T. Ensink, onderdi- rekteur en hoofd transport, voor een capaciteits- vergrotend idee. De snelheid, waarmee een schip wordt gelost, kan volgens de heer Mulder De directie van de Zaanlandsche Hout import en de daar aan gerelateerde han- delsonderneming Tay-Plast kregen van In een paar dagen tijd werden niet min der dan 800 handtekeningen verzameld. De secretaris van de Dierenbescherming afdeling Velsen en Omstreken, de heer D. J. Zijlstra, was de scholieren behulpzaam bij het verzenden van de handtekeningen naar de Canadese Ambassade in Den Haag. Marco Lohman, één van de enthousiaste handtekeningenverzamelaars, vertelde precies hoe hij en zijn klasgenoten te werk waren gegaan. „Eerst gingen we naar het gemeentehuis voor een vergunning. Maar die hadden we niet nodig. Toen zijn we gelijk begonnen. Op school, op straat, maar ook in onze eigen buurten”. R- De initiatiefnemers van de handtekeningenactie op de Pieter Vermeulenschool. Zittend Marco Lohman en Mandy Roos. Staand van links naar rechts Jasper van Gelder, Dennis Beck, Monique Beck en achteraan links Edith van Putten IJMOND. Vanavond om acht uur gaan de milieuorganisaties in de IJmond in gebouw Velserduin aan het Velser- duinplein in IJmuiden praten over de voorhavenplannen. De drie organisaties Aktiegroep Leefbaar Wijk aan Zee, Komité Anti-Voorhaven en Milieudefen sie Kerngroep IJmond blikken tijdens de vergadering terug op de aktie „Laat de kust met rust”. i dat chil- slitie Op deze plek tus sen Kalverstraat en Piet Heinstraat is geen ruimte meer voor industrie. Als al- 1 les volgens plan ver- I loopt zullen er circa 100 woonflats ver rijzen. rf- De Zaanlandsche Houtimport vond een nieuw domicilie aan de Ampèrestraat waar hard wordt gewerkt om alle afdelingen weer onder een dak gehuisvest te krijgen A r ib'

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5