Sloppengarga Taxichauffeur agenda Buddy Holly Story Veel liefs uit Moskou p muziek J V ijmond UIT formatie Lenteconcert Lil to je tentoonstellingen I KM 7 19 7 9 MAART 6 1 5 DONDERDAG HITWIJZER J s S Heemskerk In en om Haarlem I Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 K Velsen-IJmuiden Beverwijk Ui I r mb theater I Hef Onafhankelijk Toneel speelt zaterdagavond in het Witte Tejater Brechts' .Sloppengarga en i D TONEEL 18 Confrontatie tussen het goede en het kwade in „The Boys from Brasil Lis- Sea- Rot- snog anti- k en larkt iw; 5 isten i di- City Theater, IJmuiden. Dr. Josef Mengele, de voormalige „Engel van de Dood” uit het vernietigingskamp Auschwitz, leeft in „The boys from Brazil” in Brazilië en bereidt daar een groots opgezet Nazi-complot voor. Het gesprek met een aantal medewerkers, waarin Mengele het complot onthult, wordt af geluisterd door een jonge Amerikaan die is geïnspireerd door de hardnekkigheid waarmee de in Wenen wonende Ezra Lieberman (een rol die rt gebaseerd op de aktiviteiten van Simon Wiesenthal) oud-Nazi’s achtervolgt. Volgens het complot moeten de komende twee en een half jaar 94 mannen vermoord worden, allen onopvallende, 65-jarige overheidsdienaren. De jonge Amerikaan tracht Lieberman te waarschuwen, maar wordt vermoord tijdens het telefoongesprek dat hij met hem heeft. Lieberman’s aanvankelijke terughoudendheid om bij deze zaak betrokken te raken verdwijnt wanneer hij verband begint te zien tussen de moordaanslagen en het bestaan van een aantal 14-jarige, sprekend op Hitler lijkende jongens, die volkomen identiek aan elkaar, in verschillende Europese landen en Amerikaanse staten blijken te bestaan. De beslissing over het al dan niet welslagen van het plan van Mengele, om het Arische ras te laten voortbestaan, valt in de uiteindelijke confrontatie tussen de twee hoofdfiguren. De hoofdrollen in deze film zijn voor rekening van Gregory Peck, James Mason, Steven Guttenberg en Laurence Olivier. In de zondagmiddagmatinee de film „Goliath verovert Damascus”, een spektakelfilm van de oude stempel, waarin Goliath zo’n beetje in zijn eentje een heel leger Koerden verslaat. Stadsschouwburg, Velsen. „De ontsnapping uit het vergeten continent” is gebaseerd op Edgar Rice Burroughs’ boek „The people that time forgot” en handelt over het klassieke thema van de geciviliseerde Europeaan die terecht komt op een vergeten stukje aardkloot dat nog in de oertijd verkeert, compleet met overal elders al miljoenen jaren uitgestorven monsters. Via het al even klassieke briefje in een fles weet de man (gespeeld door Doug MCClure) vrienden laatste slaapkamer een nerveuze foto journaliste van een boulevardblad een even zenuwachtige psycholoog pakkend op de foto te krijgen. Aanvang van de voorstelling 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn onder meer aan de zaal verkrijgbaar. Sloppengarga. De strijd tussen geestelijke vrijheid en de macht van het geld staat centraal in Bertold Brachts’ toneelspel „lm Dickicht der Stadte”, dat onder de titel „Sloppengarga” zaterdagavond door het Onafhankelijk Toneel wordt opgevoerd in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden. „Sloppengarga" - waar het telkens weer Evenals alle vorige pogingen lukt ook deze: liefhebbers komen weer dezelfde rubber zeemonsters tegen die ook in vorige films figureerden, de avonturiers weten uiteraard met behulp van een vrouwelijke gevangene weer te ontsnappen uit de stad die zijn dank zij verwoede pogingen uiteindelijk gevonden hebben en de schurk wordt tenslotte verslagen. Kortom, niets nieuws onder de zee. Als tweede hoofdfilm de „Buddy Holly Story”, die vorige week in het Luxor Theater draaide. Een geromantiseerde en nogal omstreden verfilming van het leven van de legendarische rockster Buddy Holly, die op het hoogtepunt van zijn roem bij een vliegtuigongeluk om het leven kwam. in Europae te waarschuwen, die hem vervolgens gaan zoeken. Volop avontuur dus. In de zondagmiddagmatinee de Nederlandse jeugdfilm „Circus op stelten”, waarin vijf kinderen een aantal doldwaze avonturen beleeft in een circus. Kennemer Theater, Beverwijk. De eerste hoofdfilm in het Kennemer Theater laat de zoveelste poging zien om de verloren stad Atlantis te vinden, ergens op de bodem van de oceaan. mislukken van intermenselijke relaties als een rode draad doorheen loopt - handelt over de ondergang van de familie Garga, die van het platteland naar de grote stad Chigago is gekomen. George Garga werkt daar, om zijn familie te kunnen onderhouden als bediende in een bibliotheek. De rijke houthandelaar Schlink biedt Garga geld om hem een gunstig oordeel te laten geven over een boek dat deze lelijk vindt. Als Garga weigert omdat hij z’n eigen mening wil behouden, betekent dat het begin van een strijd om een geestelijke vrijheid die door beiden anders wordt geïnterpreteerd. Het Onafhankelijk Toneel komt in deze opmerkelijke Brecht tot een knappe Luxor Theater, Beverwijk. Deze week in Luxor „Veel liefs uit Moskou”, de tweede James Bondfilm (na Dr. No) waarin 007 weer te maken krijgt met aantrekkelijke meisjes en onappetijtelijke kerels. Bond weet zoals gebruikelijk met beide categorieën wel raad. Het verhaal speelt zich grotendeels af in het historische Istanboel, hetgeen fraaie beelden oplevert. In de zondagmiddagmatinee de Slovenska Folklorna Skupina. De Joegoslavische dans-, zang- en muziekgroep Slovenska Folklorna Skupina vormt zaterdag de trekpleister van de Joegoslavische middag en avond, die de Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommissie in Cultureel Centrum „De Schouw" aan de Bleijenhoevelaan verzorgt. De groep werd in 1953 opgericht met de bedoeling, de Sloveense folklore ook in den vreemde te stimuleren en in stand te houden. Inmiddels omvat het repertoire van het zestig leden tellende gezelschap ook Servische dansen, en maakte men succesvolle toernees door België, Duitsland, Frankrijk en Joegoslavië. De uit Heerlerheide (Limburg) stammende groep bestaat grotendeels uit in de mijnstreek wonende Joegoslaven. eenheid van stijl, wat een onconventionele en tot nadenken prikkelende voorstelling oplevert Aanvang 20.30 uur. Voor inlichtingen over de kaartverkoop belle men 02550 - 15743. Amateurschilders. In het buurtcentrum „De Schuilhoek” aan de Bronckhorststraat te Heemskerk worden donderdag 15 en zaterdag 17 maart werkstukken tentoongesteld van de amateurschildersgroep „Heemskerk”. De werkstukken zijn onder meer van Joop Aptroort, Piet en Nel Souer-van Eerde, Ina Jansen, mevrouw Bos, Cees Termes, Fred Gilissen, mevrouw Mantel en Ans Kramer. Naast deze tentoonstelling wordt er op donderdagavond 15 maart ook werk geëxposeerd van mensen die het afgelopen seizoen op de open avonden van de amateurschildersgroep kreatief bezig zijn geweest onder leiding van vier deskundigen. De openingstijden zijn donderdagavond van 19.30 tot 24.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. Expositie Onkruid-grafiek. In de Centrale Bibliotheek aan de Kerkstraat 44 in Beverwijk is van 19 maart tot en met 13 april de grafiekexpositie „Onkruid” te zien. Het gaat om een twintigtal etsen van vijf vooraanstaande grafici (Dirk van Gelder, Willem Minderman, Han van Hagen, Fred Couprie en Simon Koene) met ieder een eigen benadering van het onderwerp „Onkruid”. Filmhuizen. Vrijdagavond om negen uur in Filmhuis Heemskerk, gevestigd in buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraat de film „Te gek om los te lopen” van de Italianen Bellochio, Agosti, Petraglia en Rulli. Filmhuis Velsen in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat vertoont dinsdag- en woensdagavond „Cet obscur objet du désir” van Luis Bunuel (aanvang half negen). film „Kijk uit, we rammen je de bocht uit”, dat volgens opgave de Nederlandse vertaling blijkt van de Engelse titel „Moving violation” en waarin twee onschuldige teenagers het opnemen tegen een corrupte sherrif en zijn evenmin brandschone helpers. Cinema Marquêtte, Heemskerk. Tot zondagmiddag de kolderieke western „De vier vuisten van de duivel” met Bud Spencer en Terrence Hill in de hoofdrollen, vanaf zondagavond is de hoofdrol voor een potente klusjesman in „De dolle avonturen van een loodgieter”. In de nachtvoorstelling „Sex-service onderweg” en in de zondagmiddagmatinee de kinderfilm „Tarzan in New York”. Veldboer aan de Breesaperhof in Velsen- Noord. Foto-expositie. In het stadskantoor Beverwijk is van 19 maart tot en met 13 april een foto-expositie te zien die een indruk geeft van het werk van Jan Blauw uit Uitgeest. Blauw, die in 1923 in Velsen- Noord geboren werd, fotografeert al twintig jaar en heeft geëxposeerd in binnen- en buitenland. In 1975 kreeg hij tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Bond voor Amateurfotografen de internationale titel „Artiste Féderation Internationale de l’art Photographique”. Deze titel werd hem toegekend door een internationle jury te Bern in Zwitserland, nadat hij twintig foto’s van Blauw had beoordeeld. Handwerktentoonstelling. Van dinsdag 20 tot en met donderdag 22 maart wordt in het Cultureel Centrum De Vest aan de Canadalaan in Alkmaar een grote provinciale handwerktentoonstelling gehouden door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Er worden ongeveer 900 handwerken tentoongesteld in meer dan 30 technieken. De openingstijden zijn: dinsdag van 08.30 tot 17.30 en van 19.00 tot 22.30 uur, woensdag van 10 00 tot 17.30 en van 19.00 tot 22.30 uur en donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. De entreeprijs bedraagt een gulden voor leden en 2,50 voor niet-leden. (voormalig lid van het zangtrio Peter, Paul and Mary) deze maand vijf concerten in ons land. Woensdagavond is Stookey te beluisteren in De Nieuwe Slof in Beverwijk. Aanvang van het optreden 20 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. „Bedden”. Dimitri Frenkel Frank is niet alleen de auteur van de komedie „Bedden” - vrijdagavond bij de Stichting Theater Beverwijk te zien in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat -, hij nam ook de mannelijke hoofdrol en de regie voor zijn rekening. Dat laatste had hij beter aan een ander kunnen overlaten. Hoewel er door Frenkel Frank en zijn vrouwelijke tegenspeelster Liesbeth List in „Bedden" heel behoorlijk wordt geacteerd, had een vakbekwaam regisseur toch wel wat meer variatie in hun spelprestaties kunnen aanbrengen. muziekschool is gevestigd aan het Westerhoutplein in Beverwijk. Solution. Vrijdagavond maakt de Groningse formatie „Solution" zijn opwachting in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. De tien jaar geleden opgerichte groep bestaat de laatste vijf jaar uit Tom Barlage (saxofoon), Willem Ennes (orgel), Hans Waterman (drums) en Guus Willemse (basgitaar). Tesamen speelden ze tot nu toe drie langspelers vol met relaxte popmuziek. Aanvang van het optreden 21.30 uur. Zaterdagavond wordt in Donkey Shot een western vertoond, terwijl er zondag eveneens vanaf 20 uur deelgenomen kan worden aan allerhande sociëteitsactiviteiten Jazzconcert. De Werkgroep Jazz Heemskerk laat zaterdagavond de Engelse dixielandformatie Max Collie's Rhythm Aces aantreden op het podium van De Jansheerden aan de Kerkweg in Heemskerk. Trombonist Max Collie staat met zijn gezelschap borg voor een swingend avondje. Van de band maken verder deel uit cornettist Phil Mason, Klarinettist/saxofonist Jack Gilbert, banjobespeler Jim McIntosh, bassist Trevor Williams en drummer/vocalist Ron McKay. Aanvang van het concert 21 Wandkleden. De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk laat van 7 maart tot en met 14 arpil wandkleden zien van Gerrie Hemming in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk. Gerrie Hemming, in 1943 in Zoetermeer geboren, is autodidakte en gebruikt als basis voor haar wandkleden jute. Haar keus viel op dit materiaal vanwege de eenvoud, het natuurlijke, de sfeer en de rust die het uitstraalt. Door die kenmerken ontstaat het thema „natuur”, dat karakteristiek is voor haar werk. Zij haalt de onderwerpen uit haar directe omgeving, een raampje thuis of een plantje in de tuin. Als de projekten klaar zijn is het een soort „speelgoed” door de vele beweegbare onderdelen, voorbeelden hiervan zijn onder meer vingerhoedskruid, raampje, bruidsjas en rode kool. Daardoor kunnen er, ook als het objekt klaar is, nog veel dingen aan veranderd worden. Naast het basismateriaal gebruikt zij ook veel ondersteunende materialen zoals hout, gaas, buis, schuimplastic en ijzerdraad. Song’s als „Peggy Sue” en „That’ll be the day” houden de legende echter tot de dag van vandaag levend. In de Arthouse- cyclus draait woensdagavond de film „Huil niet met je mond vol” van Pascal Thomas. Hoofdpersoon is de vrolijke, zestienjarige Annie uit een klein, Frans dorpje die er twee vriendjes op na houdt; de wat boerse Frédéric uit het dorp en het steedse fatje Alexandre. In de kindervoorstelling de Nederlandse jeugdfilm „Dik Trom knapt ’t op”, waarin behalve deze legendarische dikkerd ook weer bekenden als Bruin Boon en veldwachter Flipse figureren. In de nachtvoorstelling tenslotte de film „Crash”, gelardeerd met veel achtervolgingen per auto, verwrongen staal en versplinterd glas. He taxichauffeur. Een opmerkelijke voorstelling verzorgt volgende week donderdagavond het Zwarte Theater uit Praag in de Stadsschouwburg Velsen. De groep, die ook bekend staat als het betoverende theater, brengt dan het stuk „De Taxichauffeur" dat opgevoerd wordt volgens de principes van het Zwarte Kabinet. Dat houdt in, dat het toneel geheel in het duister is gehuld en alleen die acteurs, voorwerpen en dergelijke worden belicht die op dat moment het verhaal uitbeelden. Het tweeëntwintig leden omvattende gezelschap weet op deze wijze een feeëriek effect te bewerkstelligen. Aanvang van de voorstelling 20.15 uur. Inlichtingen ovei’ de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Velser Kunstkring „Voor Allen", tel. 02550 - 15743. iten- KIC jelo- van erse Idag ioor rijd- gaat uur. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij het secretariaat van de werkgroep, gevestigd aan de Prof. Ten Doesschatestraat 55 in Heemskerk, Tel. 02510-33950. Barokmuziek. Glen Wilson op clavecimbel, Abbie de Quant op fluit en Jaap ter Linden op cello/viola da gamba verzorgen zaterdagavond een barokconcert in de toepasselijke entourage van de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid. Het programma vermeldt werken van Michel Blavet, J. Bodin de Boismortler, Gofferdo Petrassi, Antonio Vivaldi, Joh. Seb. Bach en Joh. Christoph Friedrich Bach. Aanvang van het concert 20.15 uur, en voor inlichtingen over de kaartverkoop belle men 02550-15743. Lenteklanken. Aan de vooravond van de lente geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest een voorjaarsconcert in de Stadsschouwburg Velsen aan de Groeneweg. Het programma is geheel gewijd aan de componist Ludwig van Beethoven. Uitgevoerd worden diens Vier Duitse dansen en vier contradansen, het concert voor piano en orkest nr. 2 in Bes gr. t. opus 19 met als solist de pianist Alwin Bar en de Symfonie nr. 7 in A gr. t. opus 92. Het lenteconert begint dinsdagavond abel- -140; vier elvis ie61- >uck. plat, L u- mui- Jten- Mca, iona, Sa- acht, mui- Lon- Hu- Desondanks vormt „Bedden” een aardig kijkspel. Uitgangspunt voor de komedie in vier bedrijven vormt een moord: voor een gerenommeerd restaurant wordt een man neegeschoten, en hoe door de buitenwereld op dat gewelddadige gebeuren wordt gereageerd laat Frenkel Frank zien in vier korte scènes, gesitueerd in evenzovele slaapkamers van een faltbebouw dat uitkijkt op de plaats van de misdaad. Terwijl buiten het pistool knalt en de sirenes van de hulpdiensten beginnen te loeien, probeert in de ene slaapkamer een vlotte diplomaat zijn vrouwelijke tolk te versieren; wordt in de andere slaapkamer een man die weigert het leven serieus te nemen (en dat onderstreept door het dragen van een feestneus) door zijn vrouw verlaten; krijgt een producer van erotische films hooglopende ruzie met zijn steractrice en tracht in de vierde en Wes- lam; Ime- 'Urg; hell- Erik mus, etta; IJ mui den. Izee; I. v. Gr. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. 13, tel. 321155) 20.15 u.: Pianoduo Daniël Wayenberg/Louis van Dijk. Vrijdag 20.15 u.: Noordhollands Philhar monisch Orkest o.l.v. Jerzy Katlewicz. Solist Youri Egorov, piano Haarlemse Jazz Club (Gr. Heiligland 37, tel. 325082) Vrijdag 22 u.: Bluesgroep „Joint Ven ture”. De Gravin (Gravinnesteeg, tel. 323590) Vrij dag 22 u.: Diverse jazzgroepen w.o. The Haar lem Hotpeppers Jazzband. Cultureel Centrum 't Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede, tel. 290885) 20.15 u. Flairck, een nieuwe groep die op moderne wijze klassieke muziek brengt. Zaterdagavond te zien en te horen in da Heemskerkse Jansheeren De dlxieland-formatie ..Max Collies Rhythm Aces om 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop verstrekt het bureau van de Velser Kunstkring „Voor Allen", Tel. 02550-15743. Paul Stookey. Op uitnodiging van Youth for Christ Nederland geeft de Amerikaanse folkzanger Paul Stookey hter I ijda- pril. Het middagprogramma begint zaterdag om 14 uur en is vooral bedoeld voor kinderen tot èn met 14 jaar. De avondvoorstelling (aanvang 20 uur) zal worden bijgewoond door een delegatie van de Joegoslavische ambassade, een vertegenwoordiging van het Veiser college van b. en w. en leden van de Joegoslavische Gemeenschap in Nederland. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij drogisterij Fleuren aan de Wij ker straat weg en bij Slagerij IJmuider Harmonie. Ter herinnering: vanavond en morgenavond concerteert de IJmuiden Harmonie in de Stadsschouwburg aan de Groeneweg. Voor de pauze treden het leerlingenorkest en het concertorkest aan, terwijl na de pauze de complete harmonie (tamboer- en trompetterkorps, show- en harmonieorkest, majo- en minirettes en het opleidingsorkest) z’n opwachting maakt in het naar ideeën van Theo Nierop samengestelde showprogramma „Uw wordt al geholpen". Aanvang 20 uur. Voor de voorstelling van vanavond is nog een beperkt aantal kaartjes verkrijgbaar; de uitvoering van vrijdagavond is uitverkocht. Lustrumconcert. De Stedelijke muziekschool Beverwjk ontvangt vrijdagavond in het kader van de lustrumactiviteiten gitarist Wim Hoogewerf en het Intercity Blaaskwintet. Uitgevoerd worden onder meer werken van Nielsen, Ibert, Martin en Albéniz. Aanvang van het concert 19.30 uur. De BIOSCOOP EN THEATER City, donderdag 20.00 uur: „The boys from Brazil”. Stadsschouwburg, donderdag 20.30 uur con cert IJmuider Harmonie. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn: Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers. Di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Koetshuis Beeckestijn, t.m. 25 maart exposi tie fotografische kunstwerken, dinsdag t.m. zon dag 14.00-17.00 uur. Gemeentehuis. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Burgerzaal, t.m. 23 maart 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur tentoon stelling van de Wereldwinkel. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 9.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Foyer Witte Tejater, expositie foto’s van Al bert Stevens, geopend tijdens voorstellingen t. m. 31 maart. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen. Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur. Telefoon 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden, op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden langdurig zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9-10.30 u. nieuwe cliënten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550- 19124 Centrale Bibliotheek. Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur, vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, Vrijdag 19.00-21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 19.00-21.30 uur volwassenen en tie ners. Vrijdag 14.30-17.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177. Donderdag 19.00-21.30 u. volwassenen, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maan dag t.m. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur rekreatieruimte open. Donderdag 19.30 uur kla verjas- en biljartclub. Vrijdag 9.00-12.00 uur biljartclub, 14.30-16.00 u. zangkoor, 18.00 uur samen eten voor alleenstaanden. Buurthuis De Brulboei, donderdag 19.00- 21.00 uur brommerclub v.a. 13 jaar, 20.00-21.00 uur praatgroep voor dames, 20.00-22.00 uur schildercursus volw., vrijdag 11.30-13.30 Brood je Brulboei, 16.00-17.30 uur pottenbakgroep 9-12 jaar, 18.00-19.00 uur zelfverdediging voor da mes, 19.00-20.30 uur beat-ballet v.a. 14 jaar. Buurthuis De Planeet, donderdag 19.00-20.00 uur tafeltennis 6-15 jaar, 19.00-20.30 uur Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, 20.00-21.30 uur tafelten nis volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk, donderdag 20.00- 22.00 uur tekenen en schilderen volw., vrijdag 13.30- 16.30 uur Inloopbijeenkomst W.A.O-ers. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45q donderdag 19.30-21.30 uur Fotografie voor be ginners, vrijdag 9.30-11.30 uur en 13.30-15.30 uur Peuterspeelzaal, 16.00-17.30 uur Knutselclub. Sporthal Zeewijk, donderdag 17.00-23.00 u. B.C. Velsen. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen; 06.45-22.00 uur solarium; vrijdag 6.45-8.00, 9.30- 10.20, 12.00-13.30, 14.00-15.30, 16.00-17.30 en 19.30- 20.45 uur gemengd zwemmen, 09.00-18.00 u. : peuterbad, 06.45-22.00 u.: solarium. Instructiebad, vrijdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 uur: „Atlantis, de verzonken stad”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 uur: „The Buddy Holly story”. Luxor Theater, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur: „Veel liefs uit Moskou”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat: t.m. 14 april expositie wandkleden van Gerrie Hemming. Maandag t.m. vrijdag 10.00-22.00 uur, zaterdag 14.00-17.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, donder dag gesloten, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smitstraat 110a, donderdag gesloten, vrijdag 15.30-17.00 uur. Huize Scheybeeck, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. Van ma. t.m. vrij, geopend van 9-17 u. Spreekuren leiding op ma. en do. van 14-15 u.; op di. en vrij, van 10-11 u. Nutsdepartement, De Nieuwe Slof, Kerk straat, donderdag 20.00 uur lezing over de Fran se schilder Henry de Toulouse Lautrec. BIOSCOOP EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, donder dag 20.00 uur: „De vier vuisten van de duivel”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Bibliotheek, Beneluxlaan, t.m. 31 maart expo sitie „Kennismaking met de Chileense cultuur”. Bezichtiging tijdens openingsuren bibliotheek. De Schuilhoek, van Bronckhorstlaan 1, don derdag 19.30-24.00 uur expositie amateur-olie- verfschilders. DIVERSEN Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en. 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, donderdag gesloten, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30- 21.00 uur volw., 15.00-17.00 en 18.30-21.00 uur jeugd. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck horsts Iraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar, 19.30-24.00 uur buurtavond. De Evelaer, Luttic Cieweg, donderdag 20.00 uur praatavond voor werkende jongeren 17 t.m. 21 jaar. De Werf, donderdag 20.00 uur buurtavond. Stadsschouwburg (Wilsonplein, tel. 319188), 20.15 u.: Try-out van Theatergroep Perspekt met „Perspettacolo pericolose”. Vrijdag 20.15 u.: Wim Kan. Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel. 312439) Vandaag en morgen 20.30 u.: Muziektheater Rutger Weemhoff met „De jongste dag”. Toneelschuur III (Smedestr. 23, tel. 312439) Vrijdag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met „Roosje” en „Het prijsdier”. ere- eeft •ien- I om een gen. lakt zeer l op van acht eni- ieze een L <v

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7