Klein schakeltje in verbindingsweg blijft ontbreken Vernielingen geeft concert in De Nieuwe Slof infiltratie grote bouwbedrijven betrokken examens OJd/XR KHAYfajri Bezwaren tegen ontgronding van Averijhaven Amerikaanse zanger Paul Stookey Effectenrapport over Bij Haarlemse miljoenenfraude veilingen beverwijk in school in duin” I I Een begrip in Perzen Koop een Oosters tapijt met de zekerheid van IP 7 w Kostbare spullen uit boot gestolen Verkeersoverlast in Nauerna door IJmondvuil Youth for Christ Solo-toer 59 Hilversum Beverwijk Den Haag Jongen aangevallen Op uitnodiging van Youth for Christ Nederland Minister op werkbezoek bij PWN Geen problemen voor bonafide werknemers Bemalingspomp gestolen PSP-vergadering Lu/ 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK MAART 1 5 DONDERDAG ir- gezien i Beverhof 40-41. Breestraat 1 I I I I I I I I i (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Zeker vijf mil joen gulden is het afgelopen half jaar terechtgekomen in de zak ken van zwartwerkers en direc teuren van voornamehjk Haar lemse onderaannemingsbedrij- ven, aldus hoofdinspecteur C. Stet van de Haarlemse politie, waar het onderzoek in deze om vangrijke fraudezaak wordt ge- coödineerd. Volgens hem bevindt zich onder elf firma’s waar maan dag tijdens een bliksemactie door veertig agenten na huiszoekingen de administraties in beslag zijn genomen, een aantal belangrijke bouwondernemingen met veel personeelsleden I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Zoals je som mige dranken gedronken moet hebben, moet je Paul Stookey ooit eens gezien en gehoord hebben”. Nog geen doortrekking van de Jan Ligthartstraat 59 99 1 e alleen het gedeelte aangelegd tot de (ADVERTENTIE) DSh f rf- Paul Stookey, voormalig lid van het zangtrio „Peter, Paul and Mary nze bij (Van onze streekredactie) HEEMSKERK. Minister Ginjaar van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft woensdagochtend een kort bezoek ge bracht aan projecten van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland. Naast een aanschouwing van het pomp station Wim Mensink te Heemskerk en van het infiltratiegebied bij Castricum heeft de minister ook een gesprek ge voerd met onder anderen de gedeputeer den IJff en Korte. Onderwerp van die bespreking was de voorgenomen infiltra tie van voorgezuiverd rivierwater in het duingebied van Zuid-Kennemerland. Verleden jaar hebben het PWN en vier Zuidkennemer gemeenten (Velsen, Haar lem, Bloemendaal en Zandvoort) een ge zamenlijke aanvraag ingediend voor een vergunning om te mogen infiltreren. Ge- Die verwachting is voornamelijk geba seerd op de muzikale roem, die Stookey in het verleden verwierf als lid van het ver maarde zangtrio „Peter, Paul and Mary”. Samen met Mary Travers (die hij in een New Yorkse koffiebar ontmoette) en Pe ter Yarrow pikte Paul Stookey aan het eind van de vijftiger jaren de door mensen als Pete Seeger en Woody Guthrie geves tigde folk- en protestmuziektraditie weer op. Met gestroomlijnde versies van Bob Zowel bij het SFB als de politie werd gezegd dat bonafide werknemers bij de van hun „Reunion”-elpee. Ter promotie van die schijf maakte de groep tevens een korte toernee door Amerika, maar tot een definitieve heroprichting lijkt het toch niet te komen. Ger Dammer is intussen ook om andere dan muzikale redenen blij met het optre den van Stookey in het Beverwijkse: „De komst van zo’n beroemdheid betekent een enorme promotie voor ons koffiebar- werk. Iedere zaterdagavond kan men in Mevrouw W. Pruijsen-Kinma (PvdA) wees er op, dat de vuilverbranding juist aan diep vaarwater moest liggen in ver band met de aanvoer van vuil per schip. Rijkswaterstaat geeft echter geen toe stemming voor de bouw van een steiger in het Noordzeekanaal. Mevrouw Pruijsen drong daarom alsnog aan op een aanleg steiger in het zijkanaal. BEVERWIJK. Vorige week vrijdag avond laat werd op de Parallelweg een zestienjarige knaap door een onbekende jongen aangevallen. De scholier reed op z’n fiets over de weg toen hij plotseling door een onbekende jongeman van zijn fiets werd gestoten en enkele stompen kreeg toegediend. De jongen liep een lich te hersenschudding op. De politie kon pas begin deze week op onderzoek uitgaan toen er aangifte van de mishandeling werd gedaan. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen eco nomische wetenschappen J. P. M. Boerla ge te Beverwijk. GRONINGEN. Rijksuniversiteit. Ge slaagd voor het artsexamen B. Mees te Beverwijk. I Drs. P. Oudega (PvdA) zag de weg als een zaak op lange termijn, zo’n tien jaren. Wethouder W. Nieuwenhuijse (CPN) ver zekerde de commissieleden „dat alles in het werk is gesteld om de weg naar de vuilverbranding zo spoedig mogelijk aan te kunnen leggen”. BEVERWIJK. Uit een in de haven afgemeerd jacht zijn in het weekeinde een radio-telefoon en een kompas ter waarde van veertigduizend gulden gestolen. Het schip behoort toe aan een in Zweden wonende Algerijn. De inbraak werd ont dekt door de havenmeester. „kleine jongens” die via koppelbazen zwartwerkers inschakelden. Omdat zij aan het einde van de keten zaten en de winstmarge minimaal was geworden kon den zij het werk niet afmaken en raakten enkelen failliet. Via stroomannen werden weer nieuwe B.V.’s opgericht, waarbij de leidende figuren op de achtergrond ble ven of zich veilig stelden in B.V.’s waarop niets is aan te merken, aldus hoofdin- sprecteur Stet, die er op rekent dat het nog maanden zal duren voor deze gecom pliceerde zaak afgewikkeld zal zijn. Hoewel de zaak zich heeft toegespitst op Haarlemse bouwondernemingen, zijn er ook bedrijven in de Haarlemmermeer en Beverwijk bij betrokken. Volgens de heer Bezembinder speelt deze affaire al een half jaar. Het SFB heeft zich vorig jaar al vaak bezig gehouden met ontduiking van premiebetaling door onderaannemers die, ondergebracht in een besloten vennoot schap, personeel uitleenden en op deze wijze de afdracht van verzekeringspre mies ontdoken. Daarna is bepaald dat hoofdaannemers voortaan aansprakelijk zijn voor de afdracht van premies die onderaannemers verschuldigd zijn. Volgens hoofdinspecteur Stet is de Haarlemse omvangrijke gezamenlijke ac tie voor deze regio uniek, het wordt niet als een topje van de ijsberg gezien maar als onderdeel van de pogingen in Neder land malafide bouwondernemers op te sporen die zich aan dergelijke praktijken schuldig maken. Momenteel heeft een sys tematisch onderzoek van de in beslag ge nomen administraties plaats en de verho ren van de twee ingesloten directeuren In Zaanstad is de kwestie deze week in een commissievergadering besproken. De heer D. Mooij (PPR/PSP) wees daarbij op de volstrekt verkeerde ligging van de vuil verbranding. IJMUIDEN. De Provinciale Milieufe deratie Noord-Holland maakt bezwaar te gen de ontgronding, die Rijkswaterstaat van plan is uit te voeren in de Averijhaven in IJmuiden. Zij verzoekt in een schrijven aan Rijkswaterstaat voorlopig geen ver gunning te verstrekken voordat nadere gegevens bekend zijn over de volgende punten: 1. De uitdieping van de haven zal gaan tot 17,5 meter onder N.A.P., d.w.z. met Dylans’ „Blowin’ in the wind”, „The times the are a changing” en songs als „Leaving on a Jet Plane” en „Puff, the magie dra gon” werd de groep wereldbereomd. Aan het eind van de jaren zestig begon het sterrenbestaan Stookey de keel uit te hangen. Op zoek naar wegen om zijn leven meer inhoud te geven kwam hij in contact met het Christendom. Hij bekeer de zich en in 1970 werd het trio op zijn aandrang opgeheven. de koffiebar aan de Kerkweg 225a in Heemskerk terecht voor een kop koffie, goede muziek en een goed gesprek. Het loopt lekker, al is de stormachtige groei er wel uit. Youth for Christ heeft de afgelopen tien jaar een enorme toeloop gekend, daarna liep het wat terug maar nu begint de koffiebar weer een echte ontmoetingsplaats te worden. Dat ver baast ons eigenlijk niet, want door alle trent- en cultuurveranderingen heen blij ven de vragen leven: ieder mens, of-ie nu in de protestsfeer van de jaren zestig of de matheid van de jaren zeventig leeft, zoekt toch een doel in zijn leven. En het is onze taak, daar als evangelisatiebewe- ging op interkerkelijke basis op in te haken.” De twee directeuren, beiden 29 jaar, die daarbij in Haarlem en Hoofddorp zijn aangehouden zullen volgens de heer Stet waarschijnlijk vrijdag worden voorge leid bij de officier van justitie op verden king van valsheid in geschrifte. De heer Bezembinder van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid (SFB) in Amsterdam zei gistermiddag dat het wellicht om meer dan vijf miljoen gulden gaat omdat thans nog sprake is van „natte vingerwerk” aangezien de administraties nog onder zocht moeten worden. Dat wekt de indruk, of nu eindelijk de Duitslandlaan wordt doorgetrokken naar de Jan Ligthartstraat, om de wijken Oos- terwijk en Meerestein een betere verbin ding te geven met het centrum van Heemskerk en omgekeerd bijvoorbeeld het Hoogovenverkeer via de Caegpoort en de Plesmanweg een rechtstreekse verbin ding te geven met de Tolweg naar Uit geest. Het zal echter zeker nog tot 1980 of langer duren voordat die verbindingsweg er komt. Er wordt thans namelijk een klein stukje van de Jan Ligthartstraat doorgetrokken, tot waar straks de toe gangsweg tot de woonerfwijk Meerestein komt te liggen Zo lang de woningen in dit plan er nog niet staan, wordt het gedeelte weg dat nu wordt geasfalteerd gebruikt voor bouwverkeer en dergelijke. Van de Hoogdorperweg af is dit nieuwe weggedeelte niet bereikbaar. De plannen voor de doortrekking van de Duitslandlaan liggen nog op de teken tafels, moeten daarna nog naar de Provin ciale Waterstaat en dan kan het nog ge- ruimte tijd duren voordat met de eigenlij ke aanleg kan worden begonnen. Het gaat daarbij nog maar om een heel klein stuk je, dat nu nog blijft ontbreken in de door gaande verbindingsweg. ü- Van de verbindingsweg tussen Jan Lighartstraat/Plesmanlaan Vandalen hebben in de A. Mattheusschool aan de M. van Heemskerckstraat ernstige vernielingen aangericht. In de kamer van het hoofd der school werden alle kasten leeggehaald. In de aula vernielden de vandalen een film projector. Overal in de school werden tubes lijm leeggeknepen en spoot men met de brandslang water in de lokalen en gangen. Het is niet uitgesloten dat een onafhan kelijke instantie zo’n effecten rapport zal opstellen. Bij het onderhoud waren ook vertegenwoordigers aanwezig van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorzie ning en dr. Copier, provinciaal inspecteur voor de volksgezondheid. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. „Het streven van de ge meente Zaanstad is gericht op een zo spoedig mogelijke realisering van een nieuwe weg door de Zaandammerpolder naar de vuilverbrandingsinstallatie. Om dat mogelijk te maken zijn de noodzake lijke procedures gestart”. Dit hebben B. en W. meegedeeld in een brief aan het actiecomité ,,’t Is Nau- Over”. Het comité heeft ook aan de IJ- mondgemeenten om maatregelen ge vraagd tegen de steeds gevaarlijker en intensiever wordende verkeersoverlast, die mede wordt veroorzaakt door het transport van het IJmondvuil naar de vuilverbrandingsoven in Zaanstad. De IJmondgemeenten verbonden ech ter aan de keuze tussen afvoer van het vuil naar Zaandam of Alkmaar de voorwaar de, dat Zaanstad zou zorgen voor een betere wegverbinding, die de overlast van het vuiltransport in Assendelft zou weg nemen. betrokken bedrijven niet de dupe zullen worden van de geconstateerde fraude en de bouwwerken afgemaakt worden. Het ligt volgens hoofdinspecteur Stet voor de hand dat de komende weken meer arres taties zullen volgen. In verband hiermee is de politie uiterst terughoudend met het verstrekken van gegevens over deze affai re. Niet bekend is hoeveel mensen totaal bij de elf betrokken bedrijven in Haarlem, Beverwijk en de Haarlemmermeer wer ken. De administratie moet hierop een antwoord geven. Volgens hoofdinspec teur Stet een omvangrijke en ingewikkel de zaak speciaal met betrekking tot de bewijsvoering. Hoofdinspecteur Stet verklaarde gister middag dat in deze fase van het onderzoek dagelijks wordt samengewerkt in een te am met de eerdergenoemde opsporings- en controlediensten. Hij bevestigde bo vendien de problemen die besloten ven nootschappen juridisch opleveren en waarop weinig grip is. De aanklacht zal zich voornamelijk richten op het plegen van valsheid jn geschrifte in facturen en in de loonadministratie. Aan de hand van de in beslag genomen administratie en boeken moet duidelijk worden in hoever re werkgeverspremies zijn ontdoken, soci ale premies niet zijn afgedragen en hoe groot de fraude is van loon- en omzetbe lastingen. Volgens de politiewoordvoerder zal de grootste moeilijkheid in deze zaak worden vast te stellen wie de daders zijn. Het gaat om onderaannemers die aangenomen werk opnieuw uitbesteedden aan bedrij ven die het werk weer opdroegen aan gevaar voor aantasting van de hydrolo gisch belangrijke kleilaag, waarvan de onderzijde zich op ongeveer 18 a 21 m. diepte bevindt. De precieze ligging moet overigens nog worden onderzocht. Als de krappe marge van een halve meter wordt overschreden en de kleilaag wordt door boord zal de kwaliteit van het grondwater hiervan schade ondervinden. 2. De uitdieping, waarbij in totaal 100.000 m3 specie verwijderd zal worden, is bedoeld om in de zo gevormde put sterk verontreinigde baggerspecie uit de Hoog- ovenhaven te bergen in totaal 75.000 m3 die bij doorboring van de kleilaag in het grondwater terecht kan komen. 3. Volgens onze informatie wordt er in de Averijhaven gevist en is het twijfelach tig of hier inderdaad sprake is van een stil water met een diepe grond die nooit in beweging zal worden gebracht. Het hoog- ovenslib, dat door aanslibbing vanuit zee weliswaar enigszins zal worden afgedekt, kan bij storting en later door oprakeling worden verspreid. 4. De uitkomende specie, waarvan de samenstelling en mogelijke Verontreini ging niet is opgegeven, zal worden afge voerd naar een stortplaats in zee. De be grijpelijke overweging zal hierbij zijn ge weest dat beter het slib uit de Averijhaven in zee kan worden gestort dan het erkend smerige slib van Hoogovens. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Bij het nieuwe, in aanbouw zijnde belastingkan toor in de hoek van de verlengde Jan Ligthartstraat en de Plesmanweg is men een gedeelte weg aan het asfalteren in de richting van de Hoogdorperweg/Tolweg naar Uitgeest. Op uitnodiging van Youth for Christ Nederland geeft folkszanger Paul Stookey volgende week in totaal vijf con certen in ons land. Hij treedt op zonder begeleidingsband, en ondersteunt zijn liedjes zelf met gitaarklanken. Ook in De Nieuwe Slof treedt hij om 20 uur (kaarten aan de zaal verkrijgbaar) moederziel al leen op het podium aan. Hoewel Stookey als overtuigd Christen gewoon is z’n songs van vrij uitgebreide aankondigingen te voorzien, hoeven de bezoekers volgens organisator Ger Dammer niet bang te zijn in een verkapt soort evangelisatiebijeen- komst te belanden: Stookey vindt dat z’n liedjes het werk moeten doen en legt daar om zelden een gesproken getuigenis af. Stookey’s teksten zullen om iedere ver dere schijn van Billy Graham-achtigheid te vermijden, tijdens het concert ook niet in het Nederlands worden vertaald. Paul Stookey ging vervolgens op de solo-toer. Hij kocht een boerderij in Mai ne, waar hij samen met zijn vrouw en drie dochters ging wonen. In het op het erf staande, drie verdiepingen hoge kippen hok vestigde hij een studio, waarin hij platen produceert en geluidsbanden voor kinderprogramma’s vervaardigt. Een hit werd het lied „The wedding song” (there is love), dat Stookey oorspronkelijk schreef ter gelegenheid van het huwelijk van zijn vroegere zangpartner Peter Yar row en dat naderhand door Petula Clark op de plaat werd gezet. Af en toe gaat Stookey nog op toernee en voor het overige geeft hij maximaal zo’n twintig concerten per jaar. Stookey hecht namelijk erg aan een huiselijk be staan en voelt om die reden ook weinig voor het nieuw leven inblazen van de groep „Peter, Paul and Mary” al werkte hij vorig jaar wel mee aan het verschijnen .•3 en de Hoogdorperweg wordt toekomstige ingang van de woonerfwijk Meerestein. k- - J BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 20-45, trosanjers 180- 340, anemoon 80-100, blauwe druif 60-80, forsythia 30-60, freesia 20-44, hyacinten 40-60, iris 10-15, narcissen 14-20, orchidee 14-25, roos 40-60, babyroos 16-45, tulpen 14- 35. Planten: achmea 550-700, anthurium 450-750, azalea 175-350, begonia 65, calceo- laris 90-125, primula 45-90. Groenten: seldery 235-250, breekpeen 15- 40, spinazie 255-325 (11.000 kilo), sla 37- 50 (4000 stuks), uien 5-38, radijs 81-94 (5000 bos). HEEMSKERK. Omdat z’n onderbe- malingspomp stuk was haalde een Heemskerker, woonachtig aan de Honds- bosseweg, een dergelijke pomp weg van het werk dat de gemeente daar aan het uitvoeren was. De politie had de man snel in z’n kraag want na de aangifte van de diefstal kwamen de agenten al ras bij de Heemskerker terecht. De aanprijzing komt uit de koker van Gert Dammer, regioleider van Youth for Christ Noord-Holland. De bebaarde Drent treeedt met aanstekelijk enthousi asme op als plaatselijk organisator van het concert, dat de Amerikaanse folks zanger Noël „Paul” Stookey woensdag avond 21 maart geeft in De Nieuwe Slof in Beverwijk. Dammer, die Stookey tij dens één van diens vorige toernees door Nederland al eens live heeft zien optre den, is ervan overtuigd dat dit Youth for Christ-regioconcert de grote theaterzaal van het ontmoetingscentrum zal doen volstromen: „We verwachten zo’n zeshon derd man, dus een uitverkocht huis”. I j HEEMSKERK - V; IBS de A. Mattheusschool BEVERWIJK. De afdeling Bever- wijk/Heemskerk van de PSP houdt op donderdag 15 maart een ledenvergade ring in het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Heemskerkse Van Bronckhorststraat 1. Nagepraat zal worden over de laatste raadsvergadering in Heemskerk (het tu mult over de tracering van de noordelijke randweg) en verder worden de verslagen van de werkgroepen besproken. De agen da vermeldt voorts een bespreking van de Europese verkiezingen en de anti-navo- manifestatie in Utrecht op 24 maart. Aan dacht krijgt ook het huisvestingsbeleid in de IJmond en speciaal in 'Beverwijk. Het laatste gedeelte van de vergadering wordt besteed aan een „strategiediscussie”. deputeerde Staten en de Commissie Grondwaterwet adviseren de minister over eventuele toestemming. In de bespre king van gisteren heeft Noord-Holland het plan aan de minister kunnen toelichten. Ginjaar heeft daarbij laten blijken wel behoefte te hebben aan een milieu effec ten rapportage die tot uitdrukking brengt wat alle gevolgen van en mogelijke in greep in het duingebied zullen zijn. Be staande kennis en inventarisaties bij de provincie en haar waterleidingbedrijf kunnen daarbij van dienst zijn.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9