Van Vianen maakt Telstar-opstelling laat TWEE VERANDERINGEN IN HAARLEM-ELFTAL programma's J HAARLEMMER VERVING JUDOCOACH PETER SNIJDERS Pino’s Cor van der Geest Gert-Jan de Boer winnaar jeugdschaakkampioenschap K BRIDGETITELS VERDEELD 111 k J k J k - senioren H F afdeling Akrides (D) duidelijk sterker dan Hoofddörp streeksport in het kort houdt „Stukje erkenning w I i/*bbeltfb ’graan jeneveri HooghougJl Souwens Autoverhuur 'J 17 ZATERDAG SPORT 1 7 MAART 19 7 9 Ël R LkTx •’£3 -Dubbelzachte Jonge- 1 'N k F) NIEUWE FORD FIESTA HUREN BOUWJAAR 1979 HVB wacht lang I Cor van der Geest (rechts): „Judokennis moet gebundeld worden". (Van onze schaakmedewerker) j i van Het in groep A van de Haarlemse da- meszaalvoetbalcompetitie aan de leiding gaande Tikkie Terug had geen greintje erbarmen met Zandvoort-Noord; 16-1. Ca rillon Lady’s wist enigszins aansluiting te behouden met Tikkie Terug door met 4-3 van Beach Girls te winnen. Trainer Barry Hughes had bij het maken van zijn opstelling niet de be schikking over Verkalk die een schor- sing opliep en Lensen die geblesseerd raakte. Hughes liet Melgers verhuizen naar het middenveld en posteerde De Vries en Van Leen in de lijn van de laatste vier. De mogelijkheden in het duel met de Arnhemmers wenst de Haarlemse oe fenmeester niet te bezien in het licht van de slechte prestatie tegen De Eag les. „Want”, zegt hij, „uit de krante- verslagen van maandag bleek duide lijk dat de meeste clubs last hadden van zo’n lange winterstop. Er zijn ge woon een paar wedstrijden nodig om Hij bleef de voor VHS spelende Haar lemse jeugdspeler San Tjoa in de finale twee punten voor. Tjoa deelde deze twee de plaats met Helsloot (Aalsmeer). In de groep tot 16 jaar was de zegepraal voor H. Faber (Heemskerk) met l'/2 punt voor sprong op M. Veldt (Heiloo) en twee pun ten op de Haarlemmer P. Gebhard en C. Janssen (Wormerveer). De groep „pupil len” tot 13 jaar was voor de Alkmaarder L. Riemersma voor Sj. Roebers (Oost- zaan) en R. Schuurman (Wormerveer). De Telstar-trainer Martin van Vianen maakt zijn opstelling pas kort voor de wedstrijd bekend. „Het hangt ervan wedstrijden stonden onder leiding van de heer G. van der Akker. In de volgens het Zwitsers-systeem verspeelde wedstrijden kon hij de volgende eindstanden vastleggen. Van der Geest zag wel op tegen zijn debuut als coach van Henk Numan, Hen- ny Plezier, Hans Hoogendijk en John bergen 762. Van der Boden-De Wijs 762, Friedl-De Vroom 756. Culp-Van Dobben 746. Bijleveld-Van Dijk 738. De Jong-De Vries 734. Dijkgraaf-Leereveld 733, Knuyt-Want 719, Van Overzee-Stammers 692, Grussout- Het district Noord-Holland van de bu- dobond houdt morgenmiddag een toer nooi, waaraan alle districtsteams uit Ne derland deelnemen. Het toernooi wordt gehouden in sporthal .Schalkwijk en be gint om 12.00 uur. De dames Kruyff (links) en Marchand die overtuigend bndgekampioen Kennemerland werden. (Van onze sportredactie) HAARLEM. In de afdeling Haar lem van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, is vrijdag geen beslis sing genomen over de competitiewed strijden van dit weekeinde. Waar in andere afdelingen door de slechte toe stand van de velden overgegaan werd tot afgelasting, stelden de Haarlem mers die ingreep nog even uit. 2,,.,,.,.. liozendaal-Smit 645, Van Erp-Verkade 639, Kesting-De Vries 623, Cornet-Sanders 621, Hartgers-De Vries 604, Van de Beeke-Ganzeman 591, Bakker-Dog- ger 488 wachten zodat we besloten hebben de beslissingen aan de consuls over te laten”. Wat de afgelastingen betreft: vrijdagavond was bekend dat e/ in de volgende sectoren niet gespeeld zal worden: jeugdcompetitie betaald voet bal; zaterdagvoetbal KNVB in het dis trict noord; afdelingszaterdagvoetbal in Dordrecht, Drente, Friesland, Gel derland, Gouda, Groningen, Limburg, Noord-Holland, Nijmegen en Utrecht; zondagvoetbal in de afdelingen Dor drecht, Drente, Friesland, Groningen en Noord-Holland /oor- :ging. iken. toilet 'ging, ronk, tie en (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN. In het elf tal van Haarlem dat zondag Vitesse als tegenstander heeft, zijn in verge lijk tot de wedstrijd van afgelopen zondag enkele veranderingen aange bracht. BEVERWIJK. Noordhollands (Van onze sportredactie) HAARLEM. Velen zullen vreemd opgekeken hebben van de samenstelling van de Nederlandse judo-afvaardiging, die het afgelopen weekeinde een interna tionaal toernooi in het Hongaarse Pees heeft bijgewoond. Opmerkelijk was, dat niet Peter Snijders als begeleidend coach fungeerde, maar de Haarlemmer Cor van der Geest. RIJ- Ind.: lard, met Aan- k.k. 4WO- :hter- iken, oilet, De stand: Tikkie Terug 11-22; Carillon Lady’s 12-20; Alpha 11-16; Beach Girls 10- 15; THB 2 12-13; DSC’74 2 11-6; Zand- voort-N. 11-6; RCH 2 12-3; Au Bout 12-1. moest erkennen. In de landelijke eerste divisie wist BV Zaandam beslag op de titel te leggen. In een spannend treffen werd LISC in een bomvolle Zaandamse sporthal met klein verschil verslagen (81- 80). [UIS par- keu- s. 2e ihuis 'aar- k. (ADVERTENTIE) «jp- De eigenaar van sportschool Kenamju verving bondscoach Snijders, omdat deze vanwege zijn werkzaamheden de trip naar Hongarije niet mee kon maken. Van der Geest: „Samen met Peter Snijders en Koos Henneveld praat ik vaak over judo- technische zaken. Iets, wat in het verleden haast nooit gebeurde. Over technische dingen mocht je het niet hebben, dat was het geheim van de smid. Ik wil daar vanaf. We moeten gebruik maken van de kennis, die er bestaat in Nederland om het judo op een hoger niveau te krijgen. Ik ben ook al met diverse plannen gekomen om be paalde zaken rond de kernploeg te verbe teren. De budobond heeft kennelijk ge merkt, dat ik intensief met deze materie bezig ben, want toen Snijders niet kon, heeft men mij gevraagd voor die trip naar Hongarije. Ik zie dat als een stukje erken ning". Carillon Lady's won na tweemaal te hebben achter gestaan met'4-3 van Beach Girls door een hattrick van Lia Brandjes en een doelpunt van Tine v.d. Pieterman. Lia Kok, Jacqueline Aardenburg en Wil Hartog scoorden voor Beach Girls. THB 2 kwam tot een 3-0 zege op RCH 2 door doelpunten van Netty Geeven, Jos Bos man en Carla Ceeven. Voor Alpha scoor den Sita Endema, Tineke Lasker, Anita Aardenburg en Yvonne Bakker (2x) in het met 5-0 gewonnen duel tegen Au Bout. af”, zegt hij over die late beslissing, „in welke opstelling Cambuur speelt. Ik krijg daarover nog informatie en aan de hand daarvan maak ik mijn keuze.” weer in het ritme te komen." Hughes’ collega Henk Wullems van Vitesse zet in zijn opstelling voorlopig één vraag teken 'speelt de vorige week gebles seerde Boeve of diens vervanger Mel- laart. Wullems hield zich deze week in meer dan één opzicht bezig met Haar lem. Hij nam kennis van het competi- tie-plan Hughes waarover hij zeer laat dunkend doet. Wullems: „Het is een lachertje. We moeten ons aan de nor male competitieregels houden en ver der geen flauwekul. Het publiek laat zich niet foppen door kunstgrepen." De voorlopige opstellingen van Haar lem en Vitesse: Haarlem: Boersma; Masefield; V.d. Berg, De Vries, Van Leen; George, Huyg, Melgers; Haar, Böckling, De Kip. Vitesse: Nijhuis; Zaayer, Husers, Heezen, Boeve; Das, Bosveld, Veenstra, Gerdsen; Bursac, Meyers. maakten van het oudste juniorenteam. Als trainer van de IJmuidense honkbal- Iers zal in het eerste seizoen Jersey van Doornspeek fungeren. Van Doornspeek is speler van hoofdklasser en veelvuldig landskampioen Haarlem Nicols. Rinus Uyl: „We zijn erg blij met Jersey van Doornspeek als trainer. Er bestond van diverse zijden belangstelling voor hem. Voor ons is het een enorme stimulans in ons eerste jaar al zo’n ervaren honkballer als trainer te hebben”. Tikkie Terug had met Zandvoort-Noord geen enkele moeite. Lilian Rijs was met zes doelpunten topscoorster. Met vijf goals deed Els Schoon weinig voor haar onder en ook Nisette Kleinman had met haar vier treffers een belangrijk aandeel in de produktie. De Zandvoortse eer werd gered door Sonja Visser. Henk Wullems: plan Hughes is een la chertje. Aan de „Cup d'Hongaria" namen 200 deelnemers uit zeventien landen deel. Ja pan, het judoland bij uitstek, was met tien man sterk vertegenwoordigd. Hoogendijk en Eerdenburg moesten al vroegtijdig af haken, maar Numan en Plezier deden het zeer redelijk. Van der Geest: „Ze kwamen beiden in alle categorieën door hun poule heen. Ple zier moest daarna stoppen door een zoge naamd bloemkooloor en Numan verloor van de Fransman Fachon, die later derde werd. Numan won in de poule overigens wel van de Hongaar Ozsvar, die uiteinde lijk toch winnaar werd. Dat Numan van Fachon verloor, kwam eigenlijk door ge mis aan fysieke hardheid. Nederlandse topjudoka’s staan eigenlijk te weinig on der spanning. Dat wreekt zich dan in zo'n toernooi als in Hongarije, waar men in vier, vijf wedstrijden op één dag moest uitkomen. De budobond is overigens van plan om meer ploegen naar dergelijke evenementen te sturen, om de judoka's mentaal hard te maken. Door gebrek aan concurrentie is dat in Nederland zelf niet mogelijk.” Hoewel Cor van der Geest gelooft, dat Nederland langzaam maar zeker toch ter rein wint op de landen uit Oost-Europa, is hij van mening, dat succes zich hoogst sporadisch zal voordoen. „We zitten door onder andere het goed functioneren van het jeugdplan in de lift, maar de maat schappij hier maakt het onmogelijk om het wedstrijdjudo op het niveau van bij voorbeeld Oost Europa te brengen. Ne derland is geen land voor topsport". Eerdenburg. „Mijn probleem was, dat ik geen naam heb als bij voorbeeld een Peter Snijders, die in het verleden diver se keren kampioen is geweest. Ik was er toch een beetje bang voor dat de jongens niet zouden doen, wat ik ze adviseerde. Zouden ze wel naar me luisteren? Alles liep gelukkig goed. Ze zeiden me, dat ze de manier, waarop ik ze motiveerde, erg prettig vonden”. ExercitiaKinheim 64-96 (rust 22-46). Topscorers Exercitia: Bart Deerenberg (4-6), Hugo de Fauwe (2-8) en Hans van Maurik (6-4). Kinheim: Peter Ankum (5- 20), Nico Zomer (10-11) en Dirk van Kam pen (10-0). Zonder de nog steeds geblesseerde Pe ter Louman heeft Kinheim gisteravond in IJmuiden geen kind aan het thuisspelende Exercitia gehad. Op werkelijk alle fronten dicteerde de Haarlemse formatie het spel. Vooral in de eerste helft maakte Exercitia er weinig van. De ploeg, die toen allesbe halve als een eenheid opereerde werd in de kortste keren door een niet eens voluit gaand Kinheim naar een grote achter stand gespeeld. Pas in de tweede helft liet Exercitia blijken er toch nog wel wat aan te willen doen. In die periode had de thuisclub ook wat meer greep op de Haar lemse aanval, die ook toen in de rebound duels moeilijk af te stoppen was. Vlot combinerend verwierf Kinheim zich voor al via Peter Ankum de nodige scorings kansen. Kinheim, dat in de slotfase nog even leek op te rukken naar de honderd- punten-grens strandde in het zicht van de haven. Het eerste en voorlopig dus enige negen tal van Pino’s zal voornamelijk bestaan I uit spelers, die vorig jaar nog deel uit- I Racing Amsterdam in de dames-eredi- visie liet stadgenoot AMVJ in grote degra- datiezorgen door moeiteloos met 78-54 te zegevieren. De eindstand in de eerste klasse luidt als volgt: Bogert-Geuzenbroek 1142. Van der Spek-Stoorvogel 1077, De Jongh-Lambers 1064, Baay-Poelman 1048, Bronstring-Stuger 1047. Jansma-Van Reenen 1031. Platt-Sabe- lis 1016, Mostert-Schouw 1013, Bink-Sanders 1007, Holtz-Kroon 996, Bergisch-Prins 992, Van der Werff-Wermenbol 972, Beeker- Schröder 939, Buiskool-Splele 933, Dekker- Honselaar 933, Heere-Kauffman 933. Tweede klasse: Kroon-Van der Meulen 916. Lijster-Eillemse 864, Van Sprong-Ware- man 841. Bender Van der Linden 796. Van Emden-Kanteman 768, Blom-Van Wonderen 766. Van Dijk-Gerritsen 766. Leman-Ravens- (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. De damesbeurs in de Kennemer-Sporthal was er gisteravond oorzaak van dat het basketbaicompetitie beperkt bleef tot een klein programma in de Zeewijk-Sporthal in IJmuiden. Succes was daar alleen weggelegd voor de da mes van Akrides, die Hoofddorp met 62- 48 duidelijk wisten af te troeven. Zonder winst bleef Exercitia, dat met 64-96 zijn meerdere in het bezoekende Kinheim AkridesHoofddorp 62-48 (rust 31-23). Topscoorsters Akrides: Monique van Diemen (6-7) en Margriet Haver (7-12). Hoofddorp: Wilma Heinen (4-7) en Caro- lien Hommenga (4-5). In een veel te stevig duel is een zwakke start Hoofddorp noodlottig geworden. De aanvankelijk goed combinerende thuis club, die ook nog over een zuiver schot beschikte, leek bij 22-6 op een grote zege af te stevenen. Nog onverwacht herstelde Hoofddorp zich. Verdedigend kreeg men meer vat op de IJmuidense aanval, terwijl de jeugdspeelsters Wilma Heinen en Caro- lien Hommenga wat meer lijn in de aanval brachten. Toen Hoofddorp direct na de basketverwisseling tot 37-33 naderde leek de strijd weer geheel open. Een periode met veel balverlies en persoonlijke fouten deed het spelpeil echter ziender ogen da len. Akrides, dat zich het eerst wist te herstellen in deze rommelige tweede helft heroverde het initiatief en had uiteinde lijk geen moeite om weg te lopen naar de verdiende en nog ruime 62-48 overwin ning. n met (tree, I uken oilet, I Eredivisie: PEC-Utrecht, NAC-MVV, PSV-Ajax (allen zaterdag), Twente-NEC, Volendam-Sparta, Roda JC-Den Haag, Feyenoord-AZ’67, Vitesse-Haarlem, VVV- Go Ahead Eagles. Het persoonlijk jeugdschaakkampioen schap tot 20 jaar is overtuigend gewon nen door Gert-Jan de Boer uit Castricum, een talentrijke schaker die dit seizoen reeds deeluitmaakt van de sterke Am sterdamse hoofdklasse vereniging De- sisco/Watergraafsmeer. (Van onze honkbalmedewerker) IJMUIDEN. Met ingang van het ko mende seizoen is de honkbalsector van de IJmuidense honk- en softbalvereniging Europa Meubel/Pino’s uitgebreid met een seniorenafdeling. Tot voorheen bestond bij Pino slechts voor jeugdleden de moge lijkheid de honkbalsport te beoefenen. Aan deze wat ongebruikelijke situatie is nu een einde gekomen, zodat er na het vertrek van Terrasvogels uit IJmuiden eindelijk weer een bespeler is voor het schitterende honkbalcomplex in Zeewijk. pioenspaar gaan meedoen aan de ver volg wedstrijden voor een plaats in de landelijke bondsklasse. De dames Beu- kenkamp-De Jong (671) presteerden het opnieuw de hoogste dagscore (140) voor zich op te eisen en finishten nog als derde. Faber-Rienstra (645), Fon- kert-Merghart (565) en Bakker-De Leeuw (542) boekten een onvoldoende resultaat om zich in de hoofdklasse te kunnen handhaven. De eindstand luidt Kruyff-Marchand 714, Daniëls-Eit- mond 692, Beukenkamp-De Jong 671, Smit-De Wit 661, Kruiswijk-Reedijk 660, Van der Kolk-Vinke 655, De Jager- Zijlstra 649, Faber-Rienstra 645, Fon- kert-Merghart 565, Bakker-De Leeuw 542. - In de eerste klasse waren Bogert- Geuzenbroek met 194 weer voortreffe lijk op dreef en hun totaal van 1142 stak ver boven de andere koppels uit waardoor zij met een voorsprong van niet minder dan 65 punten op nummer twee Van der Spek-Stoorvogel (1077) afdelingskampioen werden. De eerste drie aankomende paren promoveren naar de hoogste afdeling en daarvoor Mevrouw Kruyff heeft het met haar partner Marchand op de laatste com- petitiedag wat rustig aan gedaan door een score van 98 bij een gemiddelde van 108 te laten aantekenen. Hun totaal van 714 was echter ruimschoots vol doende om voor de andere paren onbe reikbaar te worden. Daniëls-Witmond (692) van Boekenroode klasseerden zich als tweede en mogen met het kam- Voorlopig zal Pino’s met één senioren team aan de competitie gaan deelnemen. Hierover voorzitter Rinus Uyl: „We heb ben op dit moment ruim voldoende leden voor één team, mat.- ik sluit de mogelijk heid niet uit dat er binnen afzienbare tijd een tweede team bij komt”. Pino’s zal moeten beginnen in de laagste klasse van het rayon Haarlem. Wat betreft de stan daardteams is dat de tweede klasse. Over de voornaamste aanleiding die tot de uitbreiding van de honkbalafdeling heeft geleid, zegt de heer Uyl: „Tot nu toe werden bij Pino’s jeugdhonkballers opge leid, waarvoor binnen onze vereniging om de één of andere reden geen plaats meer was, zodra de seniorgerechtigde leeftijd bereikt was. Deze jongens moesten dus noodgedwongen hun heil bij andere vere nigingen zoeken. Als zij zich daar niet thuisvoelden waren ze meestal voor de honkbalsport verloren. Hieraan hebben 1 we met ingang van het nieuwe honkbalsei- i zoen een einde willen maken”. Tot 20 jaar: G. J. de Boer 7 punten, J. S. Helsloot en S. Tjoa 5. S. Dekker. B. Pluim en M. Bosboom 41/2, R. Brouwer, en F. Tijdeman 4, E. Bark, O. van Buren, B. van der Zijpp, E. Schoe- huis en R. Overveld 3'/2, P. Bommel. P. Bieren- broodspot en H. Faas 3, J. Groot en F. Smit 21/2, T. Vrenegoor en M. Vet 2, G. Glas IV2, R. Riet vink l/a. Tot 16 jaar: H. Faber 6V2 punten, M. Veldt 5, P. Gebhard en C. Janssen 4l/2, M. Westbroek, A. van Westen en E. Haanappel 4. J. Roebers en R. Brinkman 372, P. Roskam. H. Bosma en B. Go 3, P Ransijn en E. Wessels 272, R. Otto 172, R. Molenaar 1. Tot 13 jaar: L. Riemersma 7, S. Roebers 51/2, R. Schuurman 5, J. Rommets 472, P. Beerens en C. J. van der Vugt 4, R. Wittink en R. Bakker 31/2, A. Bader, E. Janssen, Th. de Nijs en T. Brouwer 3, D. Beets en J. Hordijk 2>/2, M. Meeuwisse 2, W van Duin 0. Om het spelpeil van de jonge schaakliefhebbers te verbeteren zijn centrale trainingen in het leven geroepen die in Haarlem. Zaandam en Schagen worden gehouden. lai- 7- o - I.lfc Is S ll((IWI«iu Ül/Ml wisten zich ook De Jongh-Lambers (1064) te plaatsen. Van der Werff-Wer menbol (972), Beeker-Schröder (939), Buiskool-Spiels (933). Dekker-Honse- laar (933) en Heere-Kauffman (933) konden zich in de eerste klasse niet handhaven. De Schalkwijkspeelsters Kroon-Van der Meulen (916) pakten zeer trots de titel in de tweede klasse: De Lijster-Willemse (864) werden op ruime afstand tweede maar smaakten ook het genoegen te promoveren. Daarbij voegden zich tevens Van Sprang-Wareman (851) van De Kenne- mers en De BOC-speelsters Bender- Van der Linden (796). Eerste divisie: Heerenyeen-Heracles, Dordrecht-De Graafschap, Excelsior- SVV, Groningen-Amersfoort, Wagenin- gen-Veendam, Vlaardingen-Willem II, Eindhoven-Den Bosch, TelstarrCambuur, Helmond Sport-Amsterdam. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Zoals te verwachten was is het duo Kruyff- Marchand erin geslaagd bridgekampi- oen van Kennemerland te worden door in de slotronde 98 punten te sco ren wat een totaal van 714 opleverde. De Boekenroode-speelsters Daniëls- Witmond werden met 692 tweede. In de eerste klasse waren de dames Bo gert-Geuzenbroek (1142) voor de ande re paren veel te sterk; ze legden dan ook op overtuigende wijze beslag op de eerste plaats. Eenzelfde resultaat boekten de Schalkwijk-speelsters Kroon-Van der Meulen (916) in de tweede klasse. Woordvoerder Wim Roozen: „Wij willen tot het allerlaatste moment itree, oilet, met uken (ADVERTENTIE) f 22,50 PER DAG INKL. 100 KM. EXCL. BTW EN BENZINE Kampervest 23, Haarlem Tel. 312638 i .z.-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17