Nu definitief uit degradatie zorgen Du Fosse snelste in halve marathon sportpuntiq Roots informatie-avond op ons hoofdkantoor Leidsevaart 396 Haarlem auto-monteurs en auto elektromonteurs m HOOFDDORP KNAP LANGS BSW Jan Veldt zorgt voor verrassing garage- assistenten dinsdag 20 maart BOC 3 bridgekampioen district Kennemerland Spanning in damtitelstrijd van Kennemerland neemt toe DERDE ZEGE HOLLAND-ATLEET EEN TRANSIT HUREN? Bouwens Autoverhuur JAN FEIJEN BV 19 MAANDAG 1 9 19 7 9 MAART 18 'I speciaal voor Deze informatie-avond is ook bestemd voor sportief Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. van 19.00-21.00 uur 35,- per dag, incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 FLAMINGO’S HAALT VERNIETIGEND UIT (Van onze atletiekmedewerker) i? lllllllllll In plaats van een aggressieve opening te (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) llllllllllll (ADVERTENTIE) oemd ig kur worde jnninj (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de basketbalcompetitie sloot Akrides voor eigen publiek de laatste thuiswedstrijd af met een ruime en verdiende 96-86 overwinning op Mosquito’s. Hoofd dorp, dat de laatste weken wat minder gemotiveerd leek, kwam in het verre Weert tot een uitstekende prestatie. BSW, dat dit seizoen thuis nog maar een enkele keer verslagen werd moest met 85-87 de eer aan Hoofddorp laten. In de tweede divisie gaf Lisse de opmars van de laatste maanden opnieuw gestalte door dit keer duidelijk sterker te zijn dan Exfla’s. Voor de grootste desillusie van het seizoen zorgden de meisjes van The White Stars. Niet alleen werd met 4240 van het zwakke Zeemacht verloren, maar bovendien gingen de titelkansen door deze nederlaag volledig in rook op. Akrides-Mosquito’s 96-86 (rust 5342). Topscorers Akrides: Jos Meijer (16-12), Rob Meijer (10-4), Martin Griekspoor (7-8) en Wim Brander horst (6-8). Een vrijuit en enthousiast spelend Akrides heeft voor een volle Zeewijk-Sporthal andermaal bewezen te behoren tot de topploe- gen in de eerste divisie. Bijna moeiteloos hield de IJmuidense zóne zich staande tegen de Amsterdammers, die de Amerikaan Kyle (18) goed aan banden gelegd zagen door Jos Meijer. Succes had Akrides ook dit keer met het pressen van de guards, wat herhaaldelijk balwinst opleverde en Akrides de kans gaf met succes het wapen van de break te hanteren. In de tweede helft kon Mosquito’s ondanks de inbreng van Dick Sassen (21) geen moment dichterbij komen. Pas toen coach Joop van Rijn in de slotfase zijn troeven Jos en Rob Meijer en Gerrit Slagter naar de spelersbank haalde, konden de gasten de score een iets gunstiger aanzien geven. Akrides, dat voor de wedstrijd de scheidende coach Joop van Rijn in de bloemetjes zette, zal over de opvolging van Joop van Rijn één dezer dagen een beslissing nemen. BV Voorburg-The White Stars 4749 (rust 27-29). Topscoorsters The White Stars: Annelies Nelissen (114), Nel van der Burg (4-6 en Yolanda Hessling (6-2). De Kometen-Mosquito's 58-35 (rust 33-6). Topscoorsters De Kometen( Stien Kraay (6-10) en Belinda Blanken (11-3). Zonder Janke Nijdam heeft de Kometen evenals tegen HOC de strijd al in de eerste helft beslist. De gasten, die niet verder dan drie velddoelpunten kwamen wisten zich bij de basketverwisse- ling al geklopt. Hoewel de Amsterdamse formatie zich na de rust goed herstelde, kon het de Haarlemse zege uiteraard niet meer in gevaar brengen. Exfla’s-BV Lisse 76-89 (rust 33-36). Topscorers Exfla’s: Hans van Staveren (12-2) en Adriaan Helmig (8-23). Lisse: John de Bruin (10-12) en Frans Broekhof (4-12). Een helft lang wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Direct na de basketverwisseling begon Lisse echter aan een offensief, dat via 53-58 snel vruchten begon af te werpen. Exfla’s, dat in die tweede helft Rudolf Mooy met vijf persoonlijke fouten verloor, kon alleen door de goed op dreef zijnde Adriaan Helmig iets terugdoen. Van de zege kon ook hij Lisse niet afhouden. BSW-Hoofddorp 85-87 (rust 4041). Topscorers Hoofddorp: Leo van der Riet (21), Hans Jutte (18), Henk van Wijk (14) en Vespa Emanuelson (12). Gesteund door de trouwe aanhang heeft Hoofddorp de lastige uitwedstrijd in Weert tegen BSW nadat het de snel opgelopen achterstand had weg gewerkt volledig gecontroleerd. Zonder Hans Gefken en met een licht geblesseerde Jos Chelisus hadden de mannen van Coen Lammerts vooral succes met een goed uitgevoerde press op de Weertse guards, die deze avond maar moeilijk in hun spel konden komen. Aanvallend kwam BSW er tegen de man-to-man verdediging van Hoofddorp evenmin aan te pas. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden is Hoofddorp in de tweede helft geen moment in gevaar geweest. Pas bij 75-84 kon de thuisclub iets terugdoen en de score een gunstiger aanzien geven. te beschikken. Een weer sluitende defen sie deed de achterstand slinken, terwijl Nel van der Burg haar waarde voor de ploeg bewees door in de slotminuten drie keer op rij raak te schieten en haar ploeg aan de overwinning te helpen. zijn grote vreugde dat contract in veilige haven kon loodsen stond de winst voor zijn team onherroepelijk vast. Wel trach ten Balk-Van der Zee door gewaagd bie den de zege nog naar zich toe te trekken maar slaagden daarin niet doordat diver se contracten mislukten. In de eerste klasse B won kampioens- pretendent BOC 8 (120) zeer gemakkelijk van Hildebrand (17-3) en is daarmede con current Boekenroode 5 (103), die echter zelf niet speelde, voorbij gegaan. Uit de barrage met HBC 1 kwam De Pelikaan 1 als overwinnaar te voorschijn (11-9) en stelde daarmede zijn verblijf in de eerste kalsse veilig. HBC daarentegen degradeerde naar de tweede klasse. S en V hield Bridgecentrum 3 op afstand (15-5) en blijft uitzicht houden op promotie naar de eerste klasse. Schaatstrainingsgroep Velsen heeft op de Kennemerijsbaan haar clubkampioen- schap afgewerkt. In de verschillende cate gorieën werd over vier afstanden ge streden. Cono du Fossé: eerste in Zandvoortse halve marathon In Utrecht namen enkele C-juniores van Holland deel aan één van de laatste indoorwedstrijden van dit seizoen. Anne- miek de Jong was daarbij degene, die het meest opviel. Het hoogspringen werd door haar beëindigd met een sprong over 1.45, terwijl zij op de 50 m. naar een tweede plaats sprintte in 7.0. Mocht u op dinsdagavond 20 maart verhinderd zijn, bel of schrijf dan voor nadere inlichtingen of het maken van een afspraak naarde Op deze avond vertellen wij u graag het een en ander over het, voor vakmensen interessante werk in onze garage en werkplaats te Haarlem, waar wij zo’n 160 autobussen in onderhoud hebben. Informeren wij u over de mogelijkheden van een prima, vaste baan met een goed salaris en nog tal van prettige bijkomende voorzieningen. Houd dus deze avond vrij en kom eens langs, uw kopje koffie staat klaar. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V., afd. Personeelzaken. Postbus 514, 2003 RM Haarlem. Telefoon 023 - 31 92 27, toestel 220. Na de elfde ronde van het internationa le schaaktoernooi in Belgrado bezet de Nederlandse kampioene Alexandra van der Mije de vijfde plaats. Zij behaalde tot nu tot 57 punt. De voornaamste uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstrijden om de Davis Cup zijn: Oostenrijk—Egypte 3-0, SpanjeSovjet Unie 5-0, Zwitserland Joegoslavië 3-0, België—Ro’emenië 0-4, West-DuitslandIsrael 3-1, Argentinië Chili 3-1, VS—Columbia 3-0. Wil Hartog is door een val uitgescha keld in de Grand Prix van Venezuela 500 cc. De zege ging nu naar Barry Sheene. Tijdens wedstrijden in Savallen heeft Eric Heiden het schaatsrecord op de 3000 kilometer verbeterd tot 4.06.91. Het oude record stond met 4.07.01 al op zijn naam. Zijn zuster Beth verbeterde het officieuze record op de 5000 meter tot 8.06.93. De beste tijd tot nu toe was van Loedmilla Ankoedimova uit de Sovjet Unie: 8.13.64. Joost Borm heeft gisteren de Domein cross in Baarn gewonnen. Hij liep de elf kilometer in 32 minuten en 43 seconden en was daarmee drie seconden sneller dan zijn Phoenix-clubgenoot Klaas Lok. De winnaar van vorig jaar, Wim Wester- holt, had toen nog genoeg aan een tijd van 1.19. s (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. BOC 3, dat zijn leidende positie door de voortreffe lijke resultaten die Sans Atout de laatste weken boekte danig bedreigd zag, maak te aan alle onzekerheid resoluut een ein de door in de slotzitting van deze enerve rende competitie Boekenroode 2 een ver nietigende nederlaag (19-1) toe te brengen om daardoor met een puntentotaal van 182 bridgekampioen van Kennemerland te worden. Sans Atout (173) had weinig moeite met S en V (18-2) en klasseerde zich als tweede waardoor eveneens aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke promotieklasse mag wor den meegedaan. BOC 3 (Schrama-Toeset, Groen-Groen) moest van Boekenroode 2 (Wonink-Zijl- stra, Balk-Van der Zee) met een fors ver schil winnen omdat anders Sans Atout nog de kans zou krijgen de titel in de wacht te slepen. Het BOC-team heeft dat zeer goed begrepen en de Boekenroode- formatie met een gedegen verlies naar huis gestuurd. Uit de cijfers (19-1) zou de conclusie getrokken kunnen worden dat Wim Wonink en zijn teamgenoten nauwe lijks enig verweer hadden; dat was geens zins het geval omdat bij de tafelwisseling Boekenroode zelf iets voor stond: 41-37 (in matchpunten). Daarna nam BOC de teu gels stevig in handen en brachten een eindstand van 105-57 op het scorebord wat een 19-1 overwinning opleverde. Schra ma-Toeset boden grootslem schoppen, Balk-Van der Zee wisten met dezelfde kaartverdeling niet verder te komen dan tot zes schoppen en daarmede incasseerde BOC een boel punten. Toen Cees Schra- ma naar kleinslem ruiten ging met een kans van slagen van twintig percent en tot Kruisweg 50, Haarlem (Bij station) Breestraat 43, Beverwijk In Schoonhoven werden de snelwan- delaars na afloop van de centrale trai ning onderworpen aan een conditietest, waaraan door het deelnemen van enige Fransen een internationaal tintje werd gegeven. Op een zeer slecht te belopen baan slaagde Frank van Ravensberg (AV Haarlem) er in om als tweede in totaal en als eerste junior in 25.06 de 5000 meter te beëindigen. Nico Treep (AV Haarlem) werd vijfde (tweede junior). Roscoe Tanner heeft het tennistoernooi van Washington gewonnen. In de finale versloeg hij Brian Gottfried met 6-4, 6-4. ijk mi tde 31 Tier 11 sk va Jteeröl ilng a| ■denirj )or hl an eel an eel iwate» oor a Overige resultaten: senioren heren: (500 en 1500 meter) Jos Niesten 45,6, val; Frank Ver- brugge 47.1, 2.26.2; Co van Tongeren 47.8, 2.24.7; junioren C jongens: Marco van de Zande (500 en 1000 meter) 45.8, 1.46.5; jun.-D: Albert Lute 49.2, 1.41.3. Aan deze vierde loop over 21 kilometer en de dertiende over 4 en 8 kilometer namen ruim 600 actievelingen deel. Een aantal ,waar organisator Klpas Koper re delijk tevreden mee was. Nadat op het Wagenmakerspad in het Centrum van Zandvoort het startschot geklonken had, togen de lopers naar het strand richting IJmuiden. Du Fossé en de Amsterdam mer Lubke bleken veruit de snelsten. Hoe wel du Fossé op de heenweg, tegen de wind in, constant het kopwerk deed, moest Lubke hem vlak voor het keerpunt toch laten gaan. Zeer soepel en ontspan nen lopend liep de Holland-atleet nog ruim twee minuten weg van Lubke en finishte in een acceptabele tijd van 1.13.26. ZANDVOORT. De vierde Zand voortse halve marathon is op een zeer gemakkelijke en overtuigende manier ge wonnen door de Haarlemse lange-af- standloper Conno du Fossé. De Holland- atleet vierde daarmee zijn derde overwinning (na eerder de AAC-strand- loop en de crosscompetitie West I gewon nen te hebben) in veertien dagen tijd. Voor Punch, Frisol-R en Amstelveen zal de komende week beslissend zijn welke ploegen zullen degraderen. In de dames- eredivisie was de spanning bij Voorburg- The White Stars andermaal te snijden. Evenals de drie voorgaande keren zege vierden de Sterren ook nu weer. Dat zijn de mensen die er verantwoordelijk voor zijn dat onze autobussen iedere dag weer schoon uitrijden. Zowel van buiten als van binnen. Want daar stellen onze passagiers prijs op! Daarnaast zorgen zij ervoor dat de garage en de werkplaats er steeds keurig uitzien, zodat iedereen prettig kan werken. Zij springen overal bij waar hun hulp nodig is. Kandidaten voor deze funktie zijn ook van harte welkom en willen wij graag informeren over de mogelijkheden, salaris etc. Ook voor hen staat de koffie klaar. Flamingo’s-Punch 95-86 (rust 5043). Topscorers Flamingo’s: Tony Parker (21- 18), Emill Hagens (17-8) en Wayne Arm strong (4-15). Punch: Bill Taylor (11-10), Zeilstra (14-1). Jackson (12-8) en Toon van Helfteren (4-10). Voor het duo Janbroers-Perrier is het duel tegen Punch een bekroning van een seizoen onder zeer moeilijke omstandig heden geworden. In een wedstrijd met een zeer hoog tempo (Janboers: „Het was één lange sprint”) heeft Flamingo’s vanaf het eerste fluitsignaal de degradatiezorgen definitief naar de achtergrond geschoven. Uitblinker Hagens (Janbroers: „Hij speel de de wedstrijd van zijn leven”) en de weer ouderwets op dreef zijnde Tony Par ker gaven de thuisclub binnen twee minu ten een geruststellende 7-0 voorsprong. Vanaf dat moment ontspon zich echter een duel, dat de Beijneshal bij tijd en wijle op zijn kop zette. Steeds weer dichtte Punch het gat, maar ook steeds weer trok Flamingo’s het initiatief naar zich toe. Boeiend waren in deze fase van het spec taculaire treffen de duels tussen Parker en zijn opponent Taylor, die veelal in het voordeel van de Haarlemse Amerikaan eindigde. Tegen de lange Delftse formatie bewees Flamingo’s opnieuw te kunnen beschikken over een voortreffelijke ver- dedigingsrebound, waarin Wayne Arm strong en Derrek Joustra hoofdrollen ver vulden. Ondanks de verdiende voor sprong bij de rust, realiseerde men zich in het Haarlemse kamp echter maar al te goed, dat de strijd nog niet gestreden was. Bijna de volle veertig minuten hebben Voorburg en de Sterren, die aantraden zonder Roos Hellingman en Marieka Tol, elkaar in evenwicht gehouden. Konden de gasten tegen de felle thuisclub vrijwel de gehele eerste helft aan de goede kant van de score blijven, in de tweede helft pakten zich al snel donkere wolken boven de Haarlemse dames samen. Snel nam Voor burg een 35-29 voorsprong, terwijl Nel van der Burg tegen haar vierde persoonlijke fout opliep. In de meer spannende dan fraaie tweede helft bewees The Whtite Stars toch weer Over de juiste mentaliteit (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-VOORBURG. Wat insi ders afgelopen woensdagavond na de zware nederlaag van Flamingo's tegen Frisol-B voor onmogelijk hadden gehou den, werd zaterdagavond in een overvol- le Beijneshal dan toch weer bewaarheid. Een furieus en zeer gemotiveerd opere rend Flamingo’s haalde onder het wa kend oog van Haarlems eerste burger burgemeester Reehorst en bondsvoor zitter Jan Berteling tegen mede-degrada- tiekandidaat Punch fel uit door niet al leen met 95-86 te zegevieren, maar ook door de degradatiezorgen definitief naar de vergetelheid te verwijzen! (Van onze dammedewerker) HAARLEM. In groep A heeft een onverwachte overwinning van Geert Post in de zesde voorronde voor het dam kampioenschap van Kennemerland op Jos Bierman de spanning doen toenemen. Weliswaar heeft Bierman een riante voorsprong van twee punten en is daarmee geplaatst voor de finale maar de strijd om de tweede en derde plaats ligt nog volledig open. Paul Boerrigter, Bert de Haas en Geert Post zijn hier de grootste kanshebbers. Ook Hugo Schut ligt nog in de race dankzij een uit sportief oogpunt fraaie overwinning op Essel- man. De topper in groep B tussen Ciska Butter en Theo Kuyl eindigde vreedzaam en zodoende zag Bais kans om een puntje naderbij te sluipen. In een iets voordeli ger eindspel liet Bais zijn grote routine gelden en wees daarmee Silvius terug naar de middenmoot. Janbroers na het duel: „Tegen mijn principe in heb ik Hagens, Armstrong en Parker de volle veertig minuten in het veld gehouden. Tenslotte moesten we on ze plaats zelf veilig stellen. Ik wilde een voudig geen rekening houden met wat de andere degradatiekandidaten zouden doen”. In moeilijkheden kwam Flamin go’s overigens na de rust niet meer. Dit keer bleef de concentratie tot het einde bewaard en bleef „de trein lopen”. Wel mochten Jan Sikking en de zijnen nog één keer tot 79-72 terugkomen, de aanvallend op dreef gekomen Armstrong en „man van de wedstrijd” Emill Hagens maakten het karwei af op een manier die aantoon de hoe aantrekkelijk het basketbal is, dat Flamingo’s thans weer speelt. BOC 3 bracht zijn totaal op 182 punten en dat kon zijn enig overgebleven concur rent Sans Atout nooit meer bereiken on danks het feit dat de Beverwijkers (Beers- Plezier, Kool-Beentjes) S en V (Tieman- Schaap, Ramakers-Beukenkamp) volle dig in de kou lieten staan: 18-2. Sans Atout leidde na zestien spellen met dertig pun ten verschil (35-5) en voegde daar na de pauze nog negen aan toe. S en V dat bij voorbaat was uitgeschakeld heeft toch getracht zijn sportieve plicht voor de volle honderd percent te doen: het mocht niet baten want Sans Atout was veel te sterk. Beers c.s. won zoals hij maar wilde en kwam op 173 punten waarmede de tweede plaats kon worden gepakt. BOC 3 en de Beverwijkse formatie mogen nu gaan meedoen aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke promotie klasse. De prestaties van Ingrid Haringa (jun.- D) en Jobs Hofsté (jun.-C) liepen het meest in het oog. Haringa noteerde 50.1, 49.5, 1.48.6 en 1.43.0 over twee maal 500 en tweemaal 1000 meter, waarbij vooral de laatste 1000 meter opviel. Ook Hofsté kwam tot een goede serie: 46.8, 47.1,1.39.7 en 2.35.0. Beiden wisten door vier afstan den te winnen het clubkampioenschap binnen te halen. De kampioenen: jun.-B jongens: 1 Rob Klinge, 2 Bart Buiskool; jun.-C Jongens: 1 Jobs Hofsté, 2 Simon Kower; jun.-C meisjes: 1 Christine Mar tens, 2 Saskia Snel; jun.-D jongens: 1 Harry de Haas, 2 Bob Visser; jun.-D meisjes: 1 Ingrid Haringa, 2 Cobie Haleber. (Van onze schaatsmedewerker) ALKMAAR/HAARLEM. Ijsclub Kees-Jongert uit Beverwijk en Schaats trainingsgroep Velsen uit Velsen hebben respectievelijk in Alkmaar club- ontmoeting tegen de Alkmaarsche Ijs club en Haarlem clubkampioen- schappen hun laatste schaatswedstrij den van dit seizoen verreden. Vooral de senioren van Kees-Jongert haalden uit. Niet alleen werd de clubontmoeting ge wonnen, ook reden velen hun persoonlij ke records aan flarden. In Alkmaar hebben de schaatsers ge profiteerd van de ideale omstandigheden. Jan Rol (A.IJ.C) won de 500 meter, 42.3, voor Piet Bloedjes, 43.4 en Martin Horst man (A.IJ.C), 43.9. Vierde werd verras send Jan Veldt (45.4), die later op de avond voor een schitterende prestatie zou zor gen. Veldt dook voor het eerst onder de 2.20.0 op de 1500 meter en kwam meteen uit op 2.15.5. Bloedjes won de 1500 meter, 2.10.4, Rol werd tweede (2.12.9) en Horst man derde (2.15.0). Standen: HE: EBBC 33-56, Parker 33-54, Mu- sette R/Z 35-50, Nat. Ned. Donar 35-48, BOB 35- 30, Delta Lloyd 34-28, Flamingo’s 35-22, Punch 33-18, Frisol-R 34-18, BV Amstelveen 33-16. DA: BOB 31-60, Musette R/Z 33-58, Delta Lloyd 33-52, Racing Amsterdam 31-30, Jolly Jumpers 30-28, The White Stars 31-28, AMVJ Amsterdam 31-16, JRC Boxtel 31-14, Raak 31-14, Voorburg 31-12. Uitslagen: 21 km. heren, 1. Conno du Fossé, Haarlem 1.13.26, 2. Lubke, Amster dam 1.15.43, 3. Cees Cornet, Haarlem 1.18.22, 4. Herman Bouma, Zandvoort 1.20.57, 5. Peter Medemblik, Haarlem 1.21.48; 8 km. heren, 1. Mesman, Zwaans- hoek 30.00, 2. D. Groen, IJmuiden 30.30, 3. B. de Vries, IJmuiden 31.00; 8 km. dames, 1. mevr. Zonneveld-Paap, Zandvoort 40.20. Voor alle sportievelingen, die er eens op uittrekken zonder vervoermiddel. Of u nu jong of oud bent, of u nu gewoon wandelt of snelwandelt. Sport-Roots brengen u moeiteloos waar u wezen wilt. Kijk trouwens ook eens naar de andere Rootsmo- dellen. Nu in de kleuren: zwart - bruin - beige - wit. Alleenverkoop ebde het voordeel van Butter weg en bei den kwamen remise overeen. Uitslagen: Hoofdklasse A: Schut-Esselman 2- 0, Bierman-Post 0-2, Blom-Hollenberg 0-2, De Haas-Boerrigter 1-1. Stand: 1. Bierman 6-9, 2. Boerrigter en Post 6-7. Hoofdklasse B: Kuyl- Butter 1-1, Warmerdam-Heutinck 0-2, Bais-Sil- vius 2-0, Moleman-Moeskops 1-1. Stand: 1. Kuyl 6-9, 2. Butter 5-7. Eerste klasse A: Van de Lin- den-Zoon 0-2, Moonen-Venema 0-2, Adelaar-Vis- ser 0-2, Elsing-Teeuwen 1-1. Stand:. 1. Visser 6- 10, 2. Teeuwen en Venema 6-8. Eerste klasse B: Van Ombergen-Alders 0-2, Peters-Masteling 2-0, Poppen-Leemberg 2-0, Van de Klashorst-Koster 2-0. Stand: 1. Leemberg 6-9, 2. Peters 6-8. Twee de klasse A: Ovaa-Jolink 1-1, Van Veen-Com- mandeur 1-1, Beringen-Jacobs 2-0, Van de Pol- der-Dammers 2.0. Stand:. 1. Dammers 6-9, 2. Vande Polder 6-8. Tweede klasse B. Dankers- Meyer uitg., De Krijger-Toxopeus 2-0, De Vries- Verdel 0-2, Overbeeke-Knijft 1-1. Stand: 1. De Krijger 6-10, 2. Knijft 6-8. Lezersgroep: Van Maaren-Vogelsang 1-1, Van Poeteren-Bloem 2-0, Bosma-Stevenhage 0-2, Tates-De Coninck 0-2. Stand: 1. Van Maaren 6-10 (kampioen), 2. Vogel sang 6-7. Adspiranten: M. Habes-Schouten 0-2, R. Habes-Van Leeuwen 2-0, Renkema-Feenstra 0-2, Doornebosch-Bakker 2-0. Stand: 1. Schou ten 6-12, 2. Doornebosch 6-10. Junioren: Van Schoor-Van Buuren 0-2, Van de Vlis-Tetteroo 0- 2. Stand: 1. Van Buuren 6-12 kampioen, 2. Tette- roo 6-7. spelen, koos Bierman voor een rustige partij. Post bouwde echter zijn stelling gedegen op en verkreeg een licht initiatief. Een vrijwillig genomen randschijf speel de Bierman zodanig parten, dat hij het centrum aan zijn tegenstander moest la ten. Toen Bierman ook nog zijn rechter vleugel verzwakte, was het voor Post een koud kunstje om naar dam door te bre ken. Een finesse bracht hem tenslotte de verdiende winst. Een interessant omsingelingssysteem van Esselman speel de Schut aanvankelijk resoluut tegen. Merkwaardigerwijs ging Esselman in he vige tijdnood zo sterk spelen, dat Schut een combinatie moest toelaten, die Essel man op dam bracht. Bewust ging Schut hierna niet in op remisemogelijkheden, die hij van z’n snel spelende tegenstander aangeboden kreeg. Een blunder van Es selman zorgde er voor dat zijn dam ver dween en een voor Schut simpel gewon nen stand gaf. Ciska Butter voelde Theo Kuyl duchtig aan de tand, maar Kuyl verdedigde zich nauwkeurig. Langzaam 380

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19