FEYENOORDER WIM JANSEN: 1 W verrast Sea Devils raie streeksport Petri Interieur duo b.u. i Kartwedstrijden in Uitgeest Arie Luyendijk in Racing-team EDO-AFC OCIIMIJIN •NACKS r L in mededeling Kometen opstdinqen en programma's Zaalvoetbaïkampioen niet in problemen „Populaires” in Alkmaar DISTRIKTSTRAINER PIET DE SAEGHER NEEMT AFSCHEID Nat ionale titel De bloemetjes binnen. BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS N.V. Bouwens Autoverhuur Programma 19 SPORT ZATERDAG 4 19 7 9 'I S3 i 7 deelt haar cliënten mede, dat gezien de verdere daling van de rentetarieven op de geldmarkt, de opslag van de debetrente voor kredieten in rekening-courant met ingang van 26 maart met 7«% zal worden verlaagd tot 7s%. tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen. 1. ■ff. ¥5 Zijlweg 36-38 HAARLEM 9-PERSOONS BUS HUREN? ^77—40,- per dag incl- km en t gTverzekering excl. r btw en benzine w ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. Kampervest 23, Haarlem tel 312638 NOORDERSPORTPARK A.S. ZONDAG 14.30 UUR 1 A^STF.RIWA SONIESTV J HOTEL ■I M X D 7' I (ADVERTENTIE) jO dat we vorig jaar misten (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) !5,- aat- Van onze volleybalmedewerker) s 4643 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Voor de van volleybal bezeten Piet de Vandaag Piet de Saegher: prestatiegericht (Van onze sportredactie) UITGEEST. DEN HAAG. Naast Arie Luyendijk zal het Racing-team Holland in vijf races, tellend voor het Europese kampioenschap gaan. De aanvalskracht van de junioren is toegenomen en de speelsters zijn gerijpt, Wim Jansen: „We moeten in de breedt groeien Voor vriend en vijand is de hoge klasse ring van Feyenoord een verrassing. Voor het seizoen werd de equipe van trainer Vaclav Jezek niet veel meer toebedeeld dan een zesde plaats. Ook de Tsjechoslo- waak zelf en de spelers hadden niet meer verwacht. Aanvoerder en spelbepaler Wim Jansen daarover: „Er is natuurlijk nog weinig van te zeggen. We zijn maar net over de b»lft van de competitie, maar het gaat on het moment redelijk. We hebben daarbij het nodige geluk gehad, dat we vorig jaar misten. Nu hebben we een paar wedstrij den in de laatste minuten gewonnen of gelijkgespeeld. Afgelopen zondag vergok ten we weliswaar juist in die slotfase een punt aan AZ’67, maar meestal hadden wij die mazzel”. Vorig seizoen bereikte Feyenoord het absolute dieptepunt uit de roemruchte geschiedenis van de club. Slechts een tien de plaats, temidden der „naamlozen” was het resultaat van een belabberd seizoen. Wim Jansen: „Dat soort dingen maak je als voetballer nu eenmaal mee. Ik heb bij Feyenoord veel hoogtepunten meege maakt en eigenlijk was het logisch, dat er een terugval zou komen. Het is echter wel hard aangekomen. Maar ik geloof dat we nu op de goede weg terug zijn. Laat ik het zo stellen: we zijn de goede richting inge slagen. Terug naar de top kan natuurlijk niet in één jaar. Daar is tijd voor nodig. Veel tijd. De vorige top is ook niet zo maar bereikt. Dat heeft vele jaren geduurd. Kijk, aan de top komen is moeilijk, maar er blijven nog veel moeilijker. Ik geloof dat een club daar vijf a zes jaar voor nodig heeft”. De kille cijfers van de huidige jaargang tonen aan dat Feyenoord eigenlijk nog geen topploeg is. De punten, die goed waren voor die vierde plaats, werden voor het grootste deel vergaard in de eigen Kuip, die jongstleden zondag voor het eerst sinds zeer lange tijd weer eens goed vol was. Achttien van de 25 punten wer den via thuiswedstrijden op het conto bijgeschreven. Nog geen enkele tegen stander nam de volle buit mee uit Rotter dam en alleen NEC en AZ bereikten er een puntendeling. „Uit” liggen de zaken echter heel anders. Feyenoord won op vreemd terrein nog niet éénmaal. Wim Jansen: „Dat bewijst in feite dat we nog een eind van de top af zijn. Een echte topploeg pakt ook in de uitwedstrij den voldoende punten. Wij niet. Ik denk Hierover Piet de Saegher: „Aan het eind van het seizoen wanneer de distriktskam- pioenschappen in zicht komen zijn de speelsters wel gemotiveerd. Maar ik eis al vanaf de eerste training in september een optimale motivatie. Ik houd niet zo van dat slappe gedoe van een aantal speel sters. Voor vandaag ben ik wat betreft die motivatie niet bang. Een kampioenschap zou voor mij een leuk afscheidscadeau zijn". d 3. ier- nd- s a- J 50, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Expert-Sea Devils, dat in de tweede divisie tot voor kort onbedreigd aan de leiding ging, heeft gisteravond in de Kennemer-Sport- hal een nederlaag in de basketbalcompe- titie moeten incasseren. Verrassend zege vierde de Kometen met 4746. Verlies leed ook Exfla’s. Kampioen SV Noordkop was met 88-72 duidelijk te sterk. Onaan genaam verrast werden de supporters van het in de eerste klasse aan de leiding gaande Herbrink Guardians. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Wordt Feyenoord weer een topploeg? Dat is de vraag die op de zuidelijke oever van de Maas momen teel herhaaldelijk wordt gesteld. Een vraag echter, waarop het antwoord niet zo gemakkelijk is. Voorlopig echter heeft het er alle schijn van. De ploeg uit Rotter- dam-Zuid bezet op dit moment de vierde plaats en die is straks, naar alle waar schijnlijkheid goed voor internationaal voetbal, omdat Nederland volgend sei zoen met drie clubs in het toernooi om de UEFA-beker mag uitkomen. Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen. Zijlweg 286, Haarlem. Tel.: 023-313289 ?er- >8,- .5% 8% - -1 Hoofdklasse KNVB Bij EDO zit u goed DUS TOT ZONDAG Voor al uw snacks naar: Gen. Croniéstraat 31 - Tel. 253630- HAARLEM s de” Paul Rutte. Zeven treffers op een rij werden de gasten fataal. Tevergeefs streed de ploeg van Eric Zwiers in de slotfase nog voor aansluiting. Verder dan een kleine nederlaag kwam men echter niet. Epibratos, dat met 97-32 over Antilo pen zegevierde werd de lachende derde en nestelde zich voorlopig naast Guardians op de eerste plaats. Nadat De Kleine Beurs door goals van Herman v.d. Schrier en keeper Fons v.d. Velde (penalty) snel een 2-0 voorsprong had genomen, kwam Nihot door twee tref fers van Wytse Couperus toch weer langs zij: 2-2. De Hillegommers namen door toedoen van Ron de Jong en Krijn van Grootveld opnieuw afstand met twee pun ten verschil: 4-2. In de tweede helft schroefden Mijndert de Jong, Krijn van Grootveld (2x) en Stef van Grootveld met een hattrick de score tot 10-2 op. Meij een 1-0 voorsprong op Jan Groot Stand Hl: Epibratos 17-30, Herbrink Guardi ans 11-30, Cronjé-Shots 16-24, Racing Bever wijk 16-22, Cycloons 14-18, CIOS 15-12, Hille- gom 16-12, Onze Gezellen 17-8, DIOS 14-2, Anti lopen 17-0. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Aleid Schenk scoorde alle vijf doelpun ten voor IJmond’73 in het met een score van 5-5 gelijk gespeelde duel tegen Car^£ rousel, waarvoor Frans v.d. Meij (2x)i Burgos, Jos Bakker en Karei Steenbeek scoorden. waardoor het team als geheel is gegroeid. De prestaties van vorig jaar moeten in elk geval verbeterd worden”. Over het nut van deze kampioenschap pen heeft de Zaandammer een vastom lijnde mening. De Saegher: „Wat de werk elijke waarde van zo’n kampioenschap is voor het distrikt zelf, vraag ik me ook wel eens af. Het is natuurlijk in de eerste plaats „leuk” om een kampioen te hebben en het kan de clubs een kick geven om goede trainers aan te stellen. Misschien ook overtuigt het de topclubs van het feit dat er in Noord-Holland zoveel kwaliteit zit, dat het niet nodig is spelers(sters) van buitenaf aan te trekken. Maar het meest gebaat bij deze titelstrijd zijn uiteraard de betrokken speelsters zelf. Zij kunnen zich in de kijker spelen voor een uitverkiezing in een nationaal jeugdteam, terwijl de trainers van de grote clubs natuurlijk ook geen verstek laten gaan in Utrecht, wat op zich weer een nadeel is voor de kleine club die hun talenten afstaan aan het distrikts- team”. Dat laatste bleek onder meer in de fina lewedstrijd van de voorronde, toen De Saeghers „tweede keus” de beslissende setwinst boekte op tegenstander Utrecht. wegens langdurige ziekte van enkele medewerkers hebben wij een grote achter stand opgelopen in de uitvoering van de vele onderhanden zijnde opdrachten Om de hieruit voortkomende moeilijkheden te kunnen oplossen en achterstanden weg te werken, zijn wij helaas genoodzaakt onze zaak, voorlopig voor 1 week, van maandag 27 maart t/m vrijdag 30 maart te sluiten Zaterdag 31 maart zijn wij weer geopend' Gemaakte afspraken worden uiteraard normaal nagekomen dat het is terug te voeren op het gebrek aan routine van de meeste spelers. We hebben mw de hele linie een erg jonge ploeg en de meeste jonge spelers komen in eigen omgeving tot betere prestaties. Als we in uitwedstrijden beter gaan presteren zijn we weer een stap verder”. Internationaal voetbal in het komende seizoen is voor Feyenoord maar gedeelte lijk een aantrekkelijke zaak. Financieel kan de Stadionploeg de extra inkomsten, die het spelen in de Europa Cup met zich meebrengen natuurlijk prima gebruiken. De bodem van de eens zo goed gevulde schatkist is namelijk in zicht. Speltech- nisch lijkt het beter wanneer Feyenoord nog een jaartje zou overslaan. Wim Jansen: „We kunnen met deze ploeg natuurlijk best internationaal voet bal spelen. Maar er is een enorm verschil tussen internationaal voetbal en de Euro pese top. Om dat laatste te bereiken heb ben we echt nog aanvulling nodig. Er zouden dan geen spelers moeten weggaan, want we moeten in de breedte groeien. Of het kan is vraag twee. Het moet natuurlijk wel betaalbaar zijn en dat is bij Feye noord de laatste jaren een moeilijke zaak. Op dit moment zou ik nog niet weten waar die aanvulling zou moeten komen. We hebben wat problemen in de aanval ge had. We hebben nu Jan Peters er bij, maar hij heeft pas een paar wedstrijden ge speeld en dan kun je moeilijk een oordeel vellen. Hij kan in elk geval doelpunten maken, al vind ik een topscorer niet zo belangrijk. Het is eigenlijk beter wanneer er door verschillende spelers gescoord wordt”. Morgen speelt Feyenoord bij Haarlem (Jansen: „Dat wordt moeilijk, zoals elke uitwedstrijd voor ons”). Vorig seizoen nog bleven de twee punten via een 2-0 score in Haarlem. In de voorgaande zes ontmoetingen echter behaalde Haarlem op eigen veld slechts één punt en scoorde ook maar één keer. Maar dat was alle maal in de grote dagen van Feyenoord. Nu liggen de zaken anders. Wim Jansen tenslotte: „Bij het Feye noord van nu moet het allemaal een bee tje meezitten en moet er worden geknokt tot de laatste minuut”. JAN VAN DER NAT IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIII f De selektie van het meisjesjunioren team van distrikt Noord-Holland Mid den, waaruit trainer/coach Piet de Saeg her vanmiddag tijdens de nationale kam pioenschappen kan putten, ziet er als volgt uit: Ellen Bergsvoort, Els Tuynman (beiden Zaan ’69), Stella Buys, Lyda Stroobach (beiden Molenwiek), Anita Schootemeijer, Ingrid Tijsma (beiden The Smash), Aline Coenraadts (Com- paen), Anja Heijne (ODIN) en Marijke van der Maat (VCA). Noord-Holland Midden zal in elk geval moeten aantreden tegen de teams van Midden-Brabant, Friesland en Noord- Limburg. ZAANDAM. Vandaag vindt in Utrecht de eindstrijd plaats van de Nederlandse kampioenschappen volleybal voor jeugddistriktsteams. Doordat de meisjesadspiranten en -junio- 4 Eredivisie: MVV-PEC, AZ-Roda, Go Ahead-Vitesse (allen zaterdag), Ajax- Utrecht, NEC-NAC, Sparta-Twente, Den Haag-Volendam, Haarlem-Feyenoord. Eerste divisie: FCS-SVV (zat.), Eindho- ven-Helmond Sport, Vlaardingen-Am- sterdam, Wageningen-Cambuur, Excelsi- or-Willem II, Groningen-Den Bosch, Dor- drecht-Veendam, Heerenveen-Amers- foort, Heracles-De Graafschap. Score Advertising nam door Jos v.d. Huipen, dat door John van Vliet weer gelijk kwam (1-1) en na de doelwisseling door een inzet van André Pronk zelfs de leiding wist te nemen: 1-2. Met nog nauwe- lijks twee minuten te spelen kwam Score Advertising door goals van Jos v.d. Meij en Ferry Hasert tot een niet meer ver wachte 3-2 overwinning en daarmee was voor Jan Groot Huipen het doek over het hoofdklasserschap gevallen. I trainerschap wil ik dat Noord-Holland i Midden een Nederlands kampioen ople- i vert. Vorig jaar werden de junioren derde 1 en de adspiranten vijfde. Maar het spel- damZ‘Forinule*27^ifichel"*Blanken uM*IJ-i muiden. Formule 3: Harry Wilbrink uit s Uitgeest. j „Het werk van een distriktstrainer kan je eigenlijk het best omschrijven als korte termijnplanning”, zegt Piet de Saegher. „Ik zie de speelsters gedurende het sei zoen gemiddeld twee keer per maand voor een training of een oefenwedstrijd. Het verbeteren van de kwaliteiten van de af zonderlijke speelsters is dan ook niet mijn eerste taak. Al zal ik er in samenspraak met de clubtrainers zeker wel op wijzen als bijvoorbeeld een armstand van een speelster bij het smashen naar mijn be oordeling niet juist is. Primair staat voor mij echter dat het team goed ingespeeld raakt”. De bezigheden van een distriktsoefen- meester zijn derhalve voornamelijk pres tatiegericht te beschouwen. Wat dat be- I treft kan De Saegher zijn hart ophalen j aan het meisjesjuniorenteam, dat de be- FC Graetz leed in de Beverwijkse sport-T hal een onverdiende nederlaag tegen Vel horst Boys (3-5), waarvoor Leo Schenk (2x). André Rolloos, Jos Huider en Frans Bakker scoorden. Bij Graetz waren John Rusman (2x) en Ton Smit de schutters. De Haarlemse ploeg van coach Henk van 't Nederend is nog niet helemaal veilig van-'- degradatiegevaar, want Club 12 kan nog. langszij komen, maar dat heeft een min-' der goed doelsaldo. De stand: Kleine Beurs 21-38; IJmond’73 21- 32: Carillon Boys 21-30; Score Adv. 21-27: Ver borst Boys 21-24; Wilms Floet 21-20; Carrousel 21-19: FC Graetz 21-17; Geldermans 21-16; Club 12 21-15; Jan Groot Huipen 21-12; Nihot 21-2. ren vier weken geléden met opvallend gemak de voorrondes in Huizen winnend afsloten, wordt distrikt Noord-Holland Mid den op deze finaledag door twee teams vertegenwoordigd. Voor de scheidende distrikstrainer Piet de Saegher heeft de titel strijd van vandaag een extra betekenis. Het is zijn laatste kans „distrikt 13” een nationale titel te bezorgen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De opstellingen van Haarlem en AZ’67, die respectievelijk morgen tegen Feyenoord en vanavond Saegher staat het in elk geval vast dat zijn teams de coaching van de adspi ranten laat hij over aan Interlance-speel- ster Ria Spijker hoge ogen gaan gooien i in Utrecht. „Vooral het juniorenteam heeft goede kansen. De vier jeugdinterna- tionals trekken de overige speelsters op naar een niveau dat hoger ligt als in hun 1 clubteams. Bovendien heb ik de beschik king over erg goede wisselspeelsters”. den beginnen om 11.00 uur. Bij de heren voert P. van Brunschot (OWS, Waalwijk) de ranglijst aan vóór de kampioen van vorig jaar B. Jacobs (Kunst en Kracht Tilburg) met respectievelijk 51.30 en 51.20- punten. Het programma ziet er als volgt uit: 15 mei: landenontmoeting Nederland-België; 12 juni: koppelwedstrijden voor geselec teerde renners; 26 juni: nationale koppel- koers; 3 juli: revanches nationaal derny- 1 kampioenschap; 31 juli of 7 augustus: - revanche nationaal kampioenschap ama- teur-stayers over 50 kilometer; 2 of 4 sep tember: revanches van de wereldkampi- oenschappen; 11 september: nationaal kampioenschap vijftig kilometer zonder - gangmaking voor profs. De „populaires” worden steeds op dins dagavond verreden. Als nieuwe voorzit ter van de baancommissie is door het bestuur van de WV Alcmaria Victrix, dat de Alkmaarse piste in beheer heeft, oud- renner Jan Rol benoemd. (Van een medewerker) HAARLEM. Het in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie reeds zeker van het kampioenschap zijnde De Kleine Beurs kwam in de Treslongsporthal tot een ruime 10-2 overwinning op het al gedegradeerde Nihot. In de Kennemer sporthal kwamen IJmond’73 en Carrousel tot een 5-5 gelijkspel en kwam Score Advertising tot een 3-2 zege op Jan Groot Huipen, dat door dit verlies tot degradatie naar de eerste klasse is gedoemd. Na de kampioenschappen zal Piet de j Saegher zijn taak als distriktstrainer neerleggen. Drukke bezigheden in de vol- leyballerij enerzijds De Saegher is o.a. internationaal scheidsrechter en zal als zodanig ook de wereldkampioenschappen voor jeugd teams van 1-9 mei in Israel j meemaken en gebrek aan motivatie van de speelsters anderzijds hebben hem tot dit besluit gebracht. Cronjé Shots, dat vorige week de kans op promotie verspeelde door een neder laag tegen Racing Beverwijk bezorgde de Alkmaarders nu met 60-55 de tweede ne derlaag van de competitie. De Kometen-Expert-Sea Devils 4746 (rust 23-27). Topscoorsters De Kometen: Belinda Blanken (8-6) en Els Spee (8-10). Wie de Kometen na tien minuten bij een 8- 21 achterstand nog succes toedacht, werd gisteravond voor een onvervalste optimist versleten. Vooral Ineke Pepping (15-0) was in die beginfase voor de Haarlemse j getij i h d" tegen Roda JC spelen, zien er als volgt uit: HAARLEM: Boersma; Masefield, Van den Berg, De Vries, Melgers; Haar, Huyg, George; Böckling, Pratt en De Kip. AZ’67: Vooys; Arntz, Metgod, Spelbos, Hovenkamp; Peters, Van Rijnsoever, Nygaard; Ressel, Kist en De Graaf. De tegenstander van Haarlem, Feye noord, kon gisteren nog geen opstelling bekend maken, omdat men met een paar blessures kampt. Onder anderen is het meespelen van Stafleu en Van Til twijfel achtig. Telstar speelt dit weekeinde niet. i aan net meisjesjuniorenieam, aai ae oe- De traditionele ope- schikking heeft over vier speelsters, die ningswedstrijden van het kartseizoen ook al zijn geselecteerd voor het nationale vinden morgen plaats op het circuit aan I jeugdteam. Piet de Saegher: „Ik ben als de Waaldijk in Uitgeest. Voor deze races I trainer erg prestatief ingesteld en het bestaat evenals in voorgaande jaren gro- meisjesjuniorenteam heeft zeker niveau, te belangstelling. Er hebben zich 120 rij- I Mijn eindoel heb ik echter nog niet be- ders ingeschreven voor deze kartwed- reikt. In dit derde jaar van mijn distrikts- strijden, die om 12.00 beginnen. Aan de start komen onder andere: For mule 1: de gebroeders Koene uit IJmui- den en autocoureur Glenn Bosch (Zaan- Kattengat 1,1012 SZ Amsterdam, Tel. 020 - 212223, Telex 17149. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. De Alkmaarse wieler baan opent op dinsdagavond 1 mei weer zijn poorten met de eerste van een reeks „populaires”. Zeven keer in het komende seizoen wordt er een groot programma afgewerkt met als hoogtepunt het natio naal kampioenschap vijftig kilometer zonder gangmaking voor profs en de re vanches van het wereldkampioenchap. De eerste-klasser RCH speelde in het Heemsteedse sportpark een oefenwed strijd tegen het een klas lager uitkomende Zilvermeeuwen (Zaandam) en bracht het daarin niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Van de vele kansen die een sterker RCH j in de eerste helft kreeg, werd er slechts een door Arthur Maaswinkel benut: 1-0. Rob Z waan had pech met een schot tegen de lat. Ook in de tweede helft bleef het. experimentele RCH sterker en zag zich opnieuw door het houtwerk van een hoge- ‘i"” re score afgehouden worden. Een kwar- L tier voor tijd maakten de gasten gelijk (1WI) 1) en daar bleef het bij. Aanstaande zondag zijn in het sport centrum Heemskerk b.v. aan de Kerk weg de nationale turnfinales van de Neder landse Katholieke Gymnastiek Bond voor heren, heren-jeugd, jongens tot en met 15 en jongens tot en met 12 jaar. De wedstrij- Nationale titel is mijn einddoel dames ongrijpbaar. Hoe snel het echter kan keren bewees de thuisclub dit keer. Nog voor de rust keerde de spanning terug. In een tweede helft met wisselende kansen leek Sea Devils luttele minuten voor het einde toch nog aan het langste eind te gaan trekken. Een ontketende thuisclub presteerde echter het onmoge lijk geachte. Eerst werden de gasten ach terhaald en vervolgens schoot Els Spee haar ploeg vanaf de worplijn naar de verrassende zege. Exfla’s-SV Noordkop 72-88 (rust 37-53). Topscorers Exfla’s: Eric Jager (14-9) en Rudolf Mooy (12-16). Een flitsende start heeft kampioen Noordkop binnen tien mi nuten aan een beslissende voorsprong op Exfla’s kunnen helpen. De Haarlemmers, die vlak voor de basketverwisseling de gasten nog verder moesten laten weglo pen, kregen in de tweede helft na de rust I een nieuwe tegenslag te incasseren. De herhaaldelijk op de leiding commentaar leverende Eef Halewijn werd toen door arbiter Yvette Booden naar de kleedka mer verwezen. Merkwaardig genoeg kon den de overgebleven spelers van Exfla’s daarna gelijke tred met de gasten houden. Vast stond toen echter al lang de Noordkop-winst. Cronjé-Shots-Herbrink Guardians 60- 55 (rust 28-27). Topscorer Cronjé-Shots: PAUL Rutte (10-22). In een bepaald niet beste wedstrijd heeft de spanning er toch lang voor gezorgd dat het duel de toe- i schouwers kon boeien. Leidden aanvan kelijk de gasten comfortabel met 16-23, een produktieve Haarlemse periode zorg de vlak voor de rust voor een Alkmaarse achterstand. Tot 33-31 ging daarna de strijd gelijk op. Toen echter .explodeer- i formule^vertegenwoordigd zijn door de 25-jarige Hagenaar Rob Leeuwenburgh. Hij rijdt in Zolder (Bel), Magny Cours (Fra), Zandvoort, Silverstone (Eng) en Kassel Calden (W-Dl). „Wij hebben nu het geluk

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19