MICHELIN Veertig jaar bij Cemij j burgerlijke stand j kranten nooit over I ces r "Ergcbcurai hier dingen in de buurt waar jein de landelijke veilingen beverwijk fc,. GIDSEN 1979 kort ijmonclniejws >1 'A er» burgers Geen spreekuur Informatie-ochtenden van Dienstencentrum Raadscommissie in Stadskantoor Hoge opbrengst rheuma-collecte Missiewerkgroep heropgericht 6* F ƒ399kontant ‘I Dierenbescherming 6 ZATERDAG Verschenen ts or e- g s, f n BEVERWIJK HEEMSKERK REISSOM per persoon: VERTREKDATUM: REISDUUR: en landelijk nieuw: KJ en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. BOEKHANDEL H. DE VRIES In de landelijke Want in feite is kranten leest u bijvoor- de regionale krant een beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge- Boekingen na kontante betaling van 399,- p.p. en inlichtingen bij: I .w_ ving worden gevraagd »l In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld- appartementen Hafria ir FRANCE ITALIA BENELUX DEUTSCHLAND BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 Vijfhonderd katten m Beverwijkse sporthal ^JDïvbI£§- u 17 dagen Naam: Adres: Woonplaats: (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor de eerste maal wordt in Beverwijk de nationale katten tentoonstelling gehouden, georganiseerd door het district Noord-Holland en ’t Gooi van de Nederlandse Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van Katten „Fe- likat”. Op zondag 1 april kan men in de Bever wijkse Sporthal zo’n vijfhonderd poezen en katers komen bekijken van meer dan driehonderd exposanten. Er zullen ook achttien nesten te zien zijn. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Vrijdag was er op de Beverwijkse veiling een grote aanvoer van bolbloemen. De prijzen lagen over de gehele linie iets lager dan op de voor gaande veilingdagen, toen de markt steeds met een paar centen per stuk opliep. Bij de tulpen was er weer een ruime aanvoer van de sport Apeldoorn, die in het midden van de week tot een kwartje per stuk deed. Alledin en Kees Nelis kwa men als koplopers tot 37 cent per stuk. Van soorten als Lustige Witwe en Promi nence draaiden de prijzen rond een kwar tje per stuk. Bij de narcissen is er nog altijd een ruim zich al lang van tevoren moeten laten inschrijven. De jury in Beverwijk is internationaal samengesteld uit vertegenwoordigers van Zweden, België, Duitsland en Nederland. Voor de ware amateurs wordt zo'n hob by van het katten houden en fokken bijna een vakgebied met ook een eigen vaktaal. Voor hen is het allemaal zeer duidelijk dat poezen en katers al of niet vlinders en oesters hebben. De leek zal daarin een vreemde combinatie zien, maar men heeft ons uitgelegd, dat dit verband houdt met de „tekening” van het dier, dus de kleuren en vormen op het huidje. Als we dan de catalogus nalezen worden we helemaal nieuwsgerig naar de Heilige Birmaan met handschoentjes en in de nestklasse naar Sans Soucis van Procol Harum met haar vier kittens. Dat kittens is dan de officiële naam voor poezén- babies. Die namen van de katten zijn ook alle maal even mooi, zoals Scintillating Ode- linde en Lokapala’s Libya, of Wey Sik Mau Arun. Klinkt toch wel even anders dan Poekie, Miekie, Pluis, Katja of Felix om maar een paar namen van „gewone” huis-tuin- en keuken-katten te noemen. Maar in de Beverwijkse sporthal komen ook alleen maar „zeer bijzondere”. De sporthal is op zondag 1 april - en die show is beslist geen aprilgrap - geopend van tien tot achttien uur. (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJ muider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr.416.2000 VC-Haarlem. BEVERWIJK. Het spreekuur van de wethouders Camfferman en Hienkens en van burgemeester Hubers komt maandag te vervallen. Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Californiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) uitgaven van persoonlijke aard excursies Op de groentenveiling is de aanvoer nog niet ruim maar er komt toch wat meer verscheidenheid in de aanvoer van voorjaars-kasgroenten. Naast de spinazie en de radijs kwam er deze week ook kas- andijvie en daar werden goede prijzen voor betaald. Dat mag dan ook wel, want deze produkten hebben heel wat aan stookkosten gevraagd. Vrijdag kwam er in Beverwijk 3000 kilo op de markt en daar werd tot 335 cent voor betaald. De aanvoer van spinazie was aanzienlijk kleiner dan vorige week, toen er aanvoeren waren van meer dan tien ton per dag. Vrijdag kwam er maar 6000 kilo en die leverde 370 cent per kilo op. Radijs wordt vlot verkocht voor rond een gulden per bosje bij een aanvoer van 6000 bosjes per veilingdag. Voor het overige moet men het nog met de winterprodukten doen, maar de aan voer loopt terug. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 325- 335, seldery 100-225, radijs 99-105, spinazie 250-370, uien 5-38, waspeen 35-55, witlof 150-325. ONDERTROUWD: Gijsbertus H. van ’t Hof en Josefina D. M. Brakenhoff, Adrianus C. Otten en Di- vera A. M. de Graaff. OVERLEDEN: Antonius Franciscus Janse, geb. 25 nov. 1899; Alida Maria Wijshake, geb. Van Leeuwen, geb. 20 septm. 1905; Maria Geer- truida Baltus geb. Fatels, geb. 15 dec. 1895; Lambertus Cornelis Petrus Meij- land, geb. 29 juni 1906. Jacobijnestraat 3 HAARLEM TEL. 319458 GEBOREN: Esther, d.v. H. N. J. Duin en C. P. M. Niesten. Javier, z.v. J. L. Sangiao Barroso en M. A. Reyes. Sander Johannes Herma- nus, z.v. G. H. M. van Rixel en J. M Duivestein. Johannes Anthonius, z.v. M. P. J. Kuijs en G. M. C. M. Huijzendveld. René Hendrikus, z.v. J. H. Muller en G. A. Winkel. Femkè, d.v. C. G. van Huijssteden en J. A. E. Schaap. ONDERTROUWD: C. Buijsman en M. H. J. van Wieren. J. J. Schuurman en J. M. Tromp. A. C. Grinwis en N. J. M. Bruinsma. M. J. Bakker en J. Gnodde. GEHUWD: J. Cortijo Puerto en C. M. Delgado Leal. F. H. J. ter Horst en C. E. van Laaren. C. L. Balke en B. Dronrijp. R. Brugman en D. S. Oonk. J. A. Ros en E. Mulder. J. B. Groe neweg en M. E. Groen. F. van Zanten en C. L. Hendrickx. OVERLEDEN: F. Willems, 51 jaar. C. van Balen, 54 jaar. J. C. Heemskerk, 81 jaar. J. M. Don kei, 74 jaar. VELSEN. De rheuma-collecte, die dit jaar is gehouden in de week van twaalf tot en met achttien maart, heeft in totaal 20.868,64 opgebracht. Dat is ruim tien duizend gulden meer dan vorig jaar, toen de rheuma-collecte f 19.599,- opbracht. Een aardige stijging die niet alleen te danken is aan de gulheid van de gevers, maar waarvoor tevens alle collectelopers en -loopsters hard gewerkt hebben. BEVERWIJK. De werkgroep Heems- kerk-Beverwijk van de Ned. Vereniging tot bescherming van dieren dankt in een schrijven een ieder die in de afgelopen tien weken durende strenge winterperio de heeft geholpen de voederactie tot een succes te maken. Woensdag 14 maart strooiden de leden van de werkgroep de laatste zak voedsel. „Was het de afgelopen weken gebruike lijk, dat zodra het voer gestrooid was, er honderden vogels op afkwamen, woens dag keken precies 10 meerkoeten verwon derd op toen zij het voer zagen liggen”, aldus mevrouw Thöne-de Weijer van de werkgroep. De dank van de afdeling gaat uit naar diverse scholen, broodfabriek Winkel, slager Appel, aardappelhandel v.d. Heuvel, de heer Kuilman en vele bur gers, die hun dagelijkse keukenafval op spaarden en naar de verzameladressen brachten. En dan natuurlijk de Bever wijkse brandweer, die 14 februari in een vliegende sneeuwstorm en over onbe gaanbare wegen het eten naar de voedsel plaatsen bracht. Geschat wordt dat er in totaal zo’n 2500 dieren met de voederactie zijn geholpen. aanbod met de Carlton als koploper. Daar werd tot 22 cent per stuk voor betaald. Er werden nu ook hogere prijzen betaald voor de trompetnarcissen (tot 26 cent). De groothandel kijkt al weer naar de buitennarcissen uit Frankrijk en van de Kanaaleilanden. Freesia noteerde in het midden van de week tot 52 cent per stuk. Vrijdag was 44 cent de hoogste prijs. Irissen - de soort Ideaal - noteerde van 15 tot 22 cent. Er waren ook kleine partijt jes anemonen en die deden 165 cent per bosje. De anjers en rozen wachten nog steeds op meer zon. Trosanjers uit Israël varieerden in prijs van 170 tot 350 cent per tak, terwijl de kleine orchidee van 20 tot 45 cent opleverde. De aanvoer van potplanten was vooral woensdag van betekenis en de prijzen waren bij een uitgebreid assortiment over het algemeen goed. Haarlems Dagblad BEVERWIJK. Ook dit jaar organi seert het Dienstencentrum „Beverwijk” enkele informatie-ochtenden voor bejaar den. Er staat telkens een onderwerp cen traal waarbij er alle gelegenheid is tot het stellen van vragen. De eerste informatie- ochtend is op woensdag 28 maart om 9.30 uur in de Jozef zaal aan de Arends weg waar voedingsdeskundige Bep Dirks over gezonder eten praat. Toon Kortooms spreekt donderdagmorgen 5 april om 10 uur over z’n werk. Plaats van samen komst: bibliotheekcentrale aan de Kerk straat. Woensdagmorgen 18 april staat het thema „huisvesting” centraal, donderdag 3 mei de gemeentepolitiek en donderdag 17 mei een film van Bernard Sikkel „Lina Braake en de bank”. BEVERWIJK. Volgende week staan er vier openbare commissievergaderin gen op het programma van de raadsleden. Maandagavond 26 maart komt in het Stadskantoor de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid om 19.30 uur bijeen. Men bespreekt o.a. het woonwa- genspreidingsplan. Dinsdagavond 27 maart is het de beurt aan de commissie voor volkshuisvesting, die om half acht begint aan een agenda met o.a. de uitbreiding van de gascom- pressorstation nabij de St. Aagtendijk. Woensdagavond 28 maart om 19.30 uur vergadert de commissie openbare werk en. Op de agenda staat o.a. een krediet t.b.v. de onderhoudswerkzaamheden aan het verenigingsgebouw Dommelsingel 4a. De volgende avond zal de commissie voor de financiën om half acht vergade ren over een advies inzake herschikking van de reserves, de legesverordening 1979, subsidie De Nieuwe Slof en de financiële positie van de gemeente in 1978 en 1979. Woensdagavond 4 april komt het inte rimrapport recreatieplan Wijk aan Zee in de commissie voor recreatiezaken op ta fel. Deze vergadering, eveneens in het Stadskantoor, begint om 19 uur. Gemeente-avond. De Hervormde Kerk van Beverwijk houdt op donderdag 29 maart een gemeente-avond in „De Op gang” en het accent ligt die avond op het ontmoetingsaspekt. De werkgroep ge- meente-avonden wil wat meer lijn en re gelmaat brengen in deze bijeenkomsten en daarom zal aan de bezoekers naar hun wensen dienaangaande worden gevraagd. Geen spreekuur De wethouders B. ten Haken en A. F. M. van Herpen van Heemskerk zijn maandag verhinderd hun wekelijks spreekuur te houden. Ook bur gemeester Hubers en de wethouders Camfferman en Hienkens van Beverwijk houden maandag 26 april geen spreekuur. GEBOREN: Remond Janson, letje Debreczeni, An tonius Petrus Bijl, Kim Anna Peters, Se- bastiaan Johannes Josephus van der Meijden, Marja van de Bovenkamp, Daphne Janine Snijders, Wendy Geertrui- da Margaretha van Duijn, Maria Elisbeth Meines, Joyce Toorenent, Dennis Kerdijk. GEHUWD: W. D. Werdekker en N. A. van der Plas. BEVERWIJK. Onlangs is de Dekena le Missiewerkgroep Beverwijk-noord heropgericht. Voorzitter van de werk groep is de heer J. Th. Hogervorst, Jan Ligthartstraat 132 te Heemskerk. De Missiewerkgroep omvat de geloofs gemeenschappen van Beverwijk, Castri- cum, Heemskerk, Velsen-noord en Wijk aan Zee. Door uitwisseling van gedachten, door wederzijdse hulp en gemeenschap pelijke initiatieven, wil zij de parochiële werkgroepen voor missie- en ontwikke lingswerk van dienst zijn. De basis vor men dus de parochiële werkgroepen, die door de Dekenale Werkgroep weer in ver binding staan met de diocesane en natio nale missieraad. Als eerste zichtbare vorm van samenwerking heeft de Werk groep een gezamenlijk vastenactie-pro- ject 1979 aangepakt voor het gehele deke naat. Umuider Courant Beverwijkse Courant Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman Gedempte Oude Gracht 82 (in het Stadskantoor Haarlems Dagblad) Haarlem: Tel. 023-313150. Geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur (zaterdags gesloten) (toeslag 1 -persoonsappartement 85) (toeslag halfpension 150,- uitsluitend ter plaatse te voldoen) 21 april 1979 - Vanaf Schiphol 17.20 uur. (Bij voldoende belangstelling zorgen wij voor busvervoer van Haarlem-Frederiks- park naar Schiphol v.v. De kosten bedra gen 12,50) In samenwerking met het Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman (behorend bij de Anthony Veder Groep) en de reisorganisatie Holland Internati onal organiseren wij een 17-daagse vliegreis naar Mallorca. Tien kilometer van de hoofdstad Palma ligt het badplaatsje Portals Nous. Aan de rand van het centrum en 650 m van het strand ligt het fraaie complex HAFRIA. Een prima kombinatie voor vakantiegangers die overdag niets van de stad moeten hebben, maar 's avonds wel de gelegenheid willen hebben om zich zonder veel moeite onder te dompelen in een uitbundig uitgaansleven. UITGAAN Niet dat u persé weg moet uit Hafria voor gezelligheid. Gezelligheid kent geen tijd in de bar/salon Verde" of in de sfeervolle diskotheek ,,Chu-Chu-B". Hafria beschikt over z’n eigen „maïtre de plaisirdie u aangenaam weet bezig te houden. DE TUIN Bij Hafria behoort een uitgestrekte tuin met prachtige bloemen en planten, groot zonneterras, groot zwembad met luie ligstoelen, een apart kinderbad en een minigolfbaan. De 92 appartementen bevatten ieder een zit- eetkamer, een prima uitgeruste keuken met koelkast, een slaapkamer, een badkamer en een ruim balkon MAALTIJDEN Hafria heeft een eigen supermarkt met een uitgebreid assortiment levensmid delen. Ook vindt u er een goed ingerichte eetzaal waar s avonds het diner met „candlelight" niet ontbreekt. Voor diegenen die dat wensen is een verblijf op basis van halfpension mogelijk. De inzendingen worden beoordeeld door elf keurmeesters die met in totaal drieëndertig helpers de hele dag in de weer zullen zijn om de katten in de ver schillende afdelingen te beoordelen. Dat gebeurt vóór de tribune, die van tien uur ’s morgens tot zes uur ’s avonds voor het publiek toegankelijk is. In de sporthal worden de vijfhonderd kooien opgesteld. De vereniging „Felikat” telt ruim drieëneenhalf duizend leden in geheel Ne derland, van wie er velen naar Beverwijk zullen komen voor deze nationale voor- jaarsshow. Katten die al driemaal een kampioenscertifikaat hebben verworven mogen niet meer meedingen. Dat zijn de nationale kampioenen die alleen nog in internationale shows uitkomen. Voor de show in Beverwijk heeft men «..Ta Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. o INBEGREPEN IS Verblijf in het Hafria-complex op basis van 2-kamerappartementen en 1- persoonsstudio’s, logies, vliegreis Amsterdam/Palma v.v., alle van toepassing zijnde transfers, luchthavenbelastingen, Nederlandse begeleiding (bij voldoen de deelname). NIET INBEGREPEN IS annuleringskostenverzekering reisverzekering Veertig jaar trouwe dienst bij de administratie van Cemij is woensdag 21 maart aanleiding geweest de heer J. Zwaan uit IJmuiden in het zonnetje te zetten. De jubilaris is 21 maart 1939 in dienst getreden bij Cemij en is zijn loopbaan begonnen als derde assistent bij de boekhouding. Met uitzondering van een korte dienstperiode in 1940 bij de afdeling verkoop Hoogovens is hij de administratie van Cemij trouw gebleven om daar tenslotte op te klimmen tot afdelingschef. Van bedrijfsdirecteur ir. W. van Klaveren kreeg de heer Zwaan het bij dit jubileum gebruikelijke insigne en gouden horloge. In de kantine van Cemij werd het echtpaar Zwaan gefeliciteerd door het personeel, terwijl later in de middag in het Hoogoven- sontvangstcentrum genodigden, personeel van Hoogovens en relaties in de gelegen heid werden gesteld de jubilaris te feliciteren. Korea (ADVERTENTIE) 3

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7