Inwoners dringen aan op bevolkingsonderzoek Vrouwencafé mode I OG-belasting patio-huizen .-1 Grappen en grollen in Kennemerduin' i 1 mm kort ijmondni€uw5 IjaT .J Dierenoverschot r v Zomeraktiviteiten Dierenbescherming Klaverjasdrive voor invaliden Bienvenido Souwens Autoverhuur NIEUWE KADETT ■I® kJ r -s - W 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 2 8 MAART 9 7 9 WOENSDAG I t) O i 4. 5 jk i I Haarlem: Gr. Houtstraat 180; Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26; Kampervest 23, Haarlem Tel. 312638 ts ig n, Bouwjaar 1979 ƒ27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag 3 3 ■4 MS maakt mode betaalbaar in meer dan 50 vestigingen. Alkmaar: Laat 161. Beverwijk: Breestraat 71 VOOR HEDENDAAGSE MODE TUINBROEKEN va 49,75 BANDPLOOI PANTALONS o.a. corduroy va 59,75 5 JEANS IN DENIM en vele kleuren cord, va 59,75 Levi’s - Lee - Lois - Bumper - Bobos - Tripper t KLEINE HOUTSTRAAT 2a - HAARLEM - TELEFOON 321823 J Het modische gegeven van deze etamine blazer wordt gekompleteerd door de speelse accenten aan de schouders. Kies uit écru of camel. In de maten 361/m 46. 98,- De speciale schouderaccenten geven deze beige blazer in linnen - struktuur een zeer modieus effekt. In de maten 34 t/m 48. Je Wv IM ll i: in Mode Prijslïp. ir (AD VER TENTIES) i I, ’■F- V I j Wijk aan Zee stuurt brief naar minister 8 CJJ Paaskien De Beverwijkse Harmonie- kapel houdt zaterdag 31 maart van acht uur af een paaskienavond in het eigen gebouwtje aan de Groenelaan 74. Klaverjassen. Donderdagavond 29 maart kan er weer geklaverjast worden in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan. Vrouwencafé. In het Vrouwencafé Heemskerk (buurthuis „De Zandkraai”) kan maandagavond 2 april vanaf half negen met elkaar worden nagepraat over de film „Een vrouw als Eva”. nieuwbouw op stapel staat. Naast de be kende bouwplannen op de gronden waar eens hotels stonden, zal er ergens in de kern van het dorp een project worden gebouwd waarin betaalbare woningen voor alleenstaanden zijn opgenomen. Voorts gaf hij een lid van de Stichting Dorpsweide de gelegenheid iets te vertel len over de pogingen van de Stichting de Dorpsweide een vriendelijker aanzien te geven. Er worden puinruimacties gehou den, de afrastering van de weide wordt hersteld en de Stichtingsleden broeden plannen uit om de Dorpsweide te verle vendigen door er recreatieve elementen in op te nemen De vriendelijke sfeer van de jaarverga dering kreeg na de pauze een wat grimmi ger karakter. Het eerste, echte en enige Wijk aan Zeese dorpscabaret onder lei ding van drs. Jan de Wildt nam het pu bliek uit het dorp waar pit in zit, in praatjes en liedjes mee naar alle vrolijke en minder vrolijke plekjes en gebeurte nissen, die er in de badplaats te vinden zijn en zijn gebeurd of staan te gebeuren. Men hoopt dat veel Spaansen over hun ervaringen willen vertellen. Fina Ruygrok en Cruz Hernandez zijn er in elk geval. Deze themabijeenkomst wordt gehouden van 9.30 tot 11.30 uur. Voor kinderen van twee jaar af is er een oppas Voor degenen die Spaanse vrouwen kennen en hen op deze bijeenkomst willen wijzen onderstaand het bericht in het Spaans HEEMSKERK. In het Vrouwencafé Heemskerk (in het buurthuis „De Zand kraai” wordt donderdagmorgen 29 maart door Spaanse en Hollandse vrouwen ge praat over het leven van Spaanse vrou wen in Nederland. Het koor van de Jonge renkerk De leden kunnen zich hiervoor laten inschrijven tijdens de soosmiddagen. Be- drijven en particulieren die voor deze drive wat prijsjes beschikbaar willen stel len kunnen dat doen via telefoonnummer 02510-20 801. In de klaverjascompetitie is de stand inmiddels als volgt: 1 mevr. Akkerman 41485, 2 Verkerk 40620, 3 Kabel 40134, 4 De Groot 40016, 5 Smit 39328, 6 mevr. Betjes 39136. BEVERWIJK/HEEMSKERK. Voor jaar betekent nieuw leven, maar de Die renbescherming weet dat dit nieuwe le ven van vooral katten tot problemen kan leiden. Jonge katjes, heel vertederend en lief. Maar dan? Na zeven of acht weken mogen de jonge katjes bij de moeder vandaan, maar waarheen? Het dierenasiel doet zijn uiterste best om zoveel mogelijk dieren te plaatsen, maar wegens het grote plaatsgebrek moet men toch vaak besluiten tot „laten insla pen”. Als men de dieren per advertentie aanbiedt is de kans groot dat er lieden aan de deur komen die er op uit zijn de dieren te verhandelen ten behoeve van de vivi sectie. Nieuwe eigenaren hebben niet al tijd de consequenties van het houden van dieren beseft en het gebeurt nog veel te veel, dat de dieren dan na een aantal weken of tegen de vakantie op straat worden gezet om een ellendig bestaan als zwerver te beginnen. De afdeling Beverwijk/Heemskerk van de Dierenbescherming raadt dan ook dringend aan poezen en katers te laten steriliseren of castreren en wijst ook op de mogelijkheid om pasgeboren jongen bij de dierenarts te laten „inslapen”, maar dat moet dan wel direct op de geboorte dag gebeuren. Alle nadere inlichtingen kan men verder krijgen via de contact adressen mevrouw Van Nieuwland, tele foon 33713 voor Heemskerk en J. Thöne- de Weijer, telefoon 26174 voor Beverwijk. een reünie verbonden van allen die be trokken waren of zijn bij deze groep. Op zaterdag 31 maart aanstaande komen on geveer tweehonderdvijftig „feestgangers” ’s middags bijeen in de aula van de scho lengemeenschap „De Die” aan De Velst. Na een eucharistieviering in de Laurenti- uskerk die geheel in het teken zal staan van het tweede lustrum, is er in die aula een feestelijke bijeenkomst. De Jongerenkerk heeft niet iedereen kunnen bereiken die in het verleden bij deze groepering betrokken was, omdat men niet over alle adressen beschikt. Mocht men geen uitnodiging hebben ont vangen en toch naar de reünie willen komen, dan wordt aangeraden even con-. tact op te nemen via de telefoonnummers 02510-35903 of 32985. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Jongerenkerk Heemskerk bestaat tien jaren. Deze groep houdt zich bezig met de verzorging van eucharistievieringen in de twee Heems kerkse parochies. Zoals in vele andere plaatsen groeide tien jaren geleden de wens om tot een eigentijdse beleving van de eucharistie te komen. In het begin kwam het accent te liggen op de vorm, met als middel onder meer de „beatmis”, maar dat accent ver schoof later ook naar de inhoud. De tekst groepen gingen toen een belangrijker plaats innemen bij de voorbereidingen van de vieringen. Een belangrijke rol in het totaal aan nieuwe aktiviteiten speelde het koor, dat thans vijfenveertig jonge mensen telt die wekelijks repeteren en hun medewerking verlenen aan de vieringen. Daarnaast wordt regelmatig gezongen Para las mujeres espanoles. En el jue- ves, el 29 de Marzo hablamos con mujeres espanolas y holandesas de la vida de las mujeres espanolas en Holanda. Espera- mos que muchas mujeres espanolas quie- ren hablar algo de su situation. Fina Ruygrok y Cruz Hernandez estaran alle presente. Por la manana empieze al las 9.30 hasta las 11.30, „De Zandkraai”, Han- delstraat. Para los ninos de 2 y 3 anos hay una guardena (cuesta ƒ1,50). WIJK AAN ZEE. Kennelijk staat de Dorpsraad Wijk aan Zee er bij de bewo ners van de badplaats goed op, want tijdens de druk bezochte jaarvergadering in hotel Kennemerduin werd er inhoude lijk niet of nauwelijks gereageerd op het vuistdikke rapport waarin de Stichting Dorpsraad de beleidslijn voor de toe komst had uitgestippeld. Het publiek in hotel Kennemerduin luisterde aandachtig naar de Wijk aan Zeese grappen en grollen van Jan de Wildt. Bazaar en mini-kermis. De christelij ke korfbalvereniging Heemskerk houdt op vrijdagavond 30 maart vanaf zeven uur en zaterdag 31 maart van tien tot vijf uur een bazaar met een mini-kermis in de Bachschool. De opbrengst is bestemd voor het bouwfonds. Verkeerscommissie De Heemskerkse verkeerscommmissie vergadert woens dagavond 4 april van 19.30 uur af in het gebouw van gemeentewerken. Besproken worden dan de notitie woonerven en de reconstructie van de Handelstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De invalidenvereni ging „Op Hoop van Zegen” houdt donder dagmiddag 12 april een klaverjasdrive voor de leden, in het gebouw „De Hoop” aan de Populierenlaan. tYÖUR SYLE^ bejaardentehuizen, ziekenhuizen en in andere kerken, zowel in als buiten Heems kerk. Tweemaal werd een „werkbezoek” gebracht aan de Duitse stad Essen. Voor velen hebben die tien jaren veel betekend en daarom is er ook gezocht naar een tastbare herinnering aan die tien jaren van inzet. Deze ideeën kregen een vaste vorm na een bezoek van Zuster Thadden. Deze voormalige Heemskerkse werkt thans in Jajapoera op het vroegere Nederlands Nieuw-Guinea. Een aantal mensen daar tracht net als in Heems kerk tien jaren geleden het jongeren werk van de grond te krijgen. Het enthou siasme is groot genoeg, maar financiële middelen ontbreken om een instrumenta rium aan te schaffen. Het Jongerenkoor in Heemskerk gaat nu een grammofoonplaat maken, waar van de opbrengst bestemd is voor het jongerenwerk via Zuster Thadden. Aan het tienjarig bestaan wordt verder Cabaret van eigen bodem, zoals voorzit ter Verhagen De Wildt aankondigde. De niet- echte Wijk aan Zeeër haalde heel wat overhoop, tot groot vermaak van de toe schouwers die de verteerbare zwartgallig heid van het voormalige CDA-raadslid lustig vertaalden in hartelijke lachsalvo’s. De Wildts grappen en grollen gingen er in als koek: „als er een oorlog uitbreekt hoeven ze Wijk aan Zee niet meer te bombarderen. Bij een juiste toepassing van de bouwverordening ligt heel Wijk aan Zee plat” en „het verschil tussen een echte Wijk aan Zeeër en een niet- echte Wijk aan Zeeër is bij een storm te öntdek- kenfeen niet- echte zegt: goh, wat is de zee wild en een echte zegt: goh, wat ligt er veel hout op het strand”. Nog een typische Wijk aan Zeeër: „Bij een storm ligt het hout Schoos en scheef op het strand”. De Wildt werd in hotel Kennemerduin inspi rerend bijgestaan door Dick Kuys op pia no, André Kwant op gitaar, Remond Gommers op basgitaar en Nico Mijnen op drums. Commissie jeugdzaken De Bever wijkse raadscommissie voor jeugdzaken vergadert donderdag 29 maart van 13.30 uur af in het Stadskantoor. Op de agenda staat het voorstel tot het verlenen van een extra subsidie ten behoeve van de Stich ting Ontmoetingscentrum Alpha. Voorzitter A. N. Verhagen kreeg het er eventjes benauwd van, maar hij kent de echte Wijk aan Zeeërs en de niet- echte Wijk aan Zeeërs als z’n broekzak, ging daarom op de persoonlijke toer en keek zijn mensen vriendelijk doch vastberaden aan. Na een schuchter begin kwamen de vragen over allerlei onderwerpen en za ken wat los. Belangrijkste gegeven op die avond was wel het besluit om het niet nieuwe idee van de heer Bakker te volgen en de minister en de Tweede-Kamercommissie voor volksgezondheid een brief te schrij ven waarin wordt verzocht in de IJmond een bevolkingsonderzoek te houden. Er moet druk worden uitgeoefend om de heren in Den Haag te laten merken dat de Wijk aan Zeeërs het gewoonweg niet pik ken dat hun dorp naar de vernieling wordt geholpen, aldus de heer Bakker, die ook even over een telefoonactie sprak. Voorzitter Verhagen voelde niets voor een dergelijke moderne bestorming van de Haagse kantelen. „De Dorpsraad pro beert met praten een resultaat te boeken”. De groep notoire tegenstanders van de nieuwe school aan de Dorpsduinen liet zich in hotel Kennemerduin ook horen. De bevolking zou niet over een dergelijk bouwplan gehoord zijn. Voorzitter Verha gen hield de mensen voor, dat Wijk aan Zee momenteel 115 kinderen telt in de leeftijd van 0 tot en met 4 jaar, 162 kinde ren in de leeftijd van 5 tot en met 9 en 178 kinderen in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar en dat die kinderen een modern schoolgebouw nodig hebben. De bevol king wenst woningen op het terrein waar nu de oude H. Hartschool staat. Begin april zal het bestemmingsplan waarin de ze wens is opgenomen, door de gemeente in behandeling worden genomen. „Het is altijd een kwestie van afwegen. Wat weegt het zwaarst voor ons zwaar geteisterde dorp”. Verhagen maakte de aanwezigen nog duidelijk dat er in de badplaats heel wat (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tijdens de begro tingsbehandeling in december 1978 heeft de gemeenteraad besloten de aanslagre- geling onroerendgoedbelasting voor de geschakelde patiowoningen op te schor ten tot na het tijdstip waarop de uitslag bekend zou zijn van een in te stellen beroepsprocedure. B. en W. melden nu, dat als dit besluit zou worden uitgevoerd voor deze categorie woningen geen rijks- voorschot kan worden ontvangen. Verrekening van dit bedrag zal dan pas gebeuren in maart 1982. De gederfde op brengst voor deze woningen kan worden geraamd op ongeveer 120.000,-. Bij een langdurige procedure zouden de bewo ners van deze woningen daarna enkele aanslagen tegelijk krijgen. B en W. hebben terzake overleg ge pleegd met de Vereniging van Nederland se Gemeenten die het college heeft geadvi seerd het onderscheid tussen open en ge sloten patiowoningen uit de leidraad te schrappen. Aan de raad is nu voorgesteld het be sluit tot het opschorten van de aanslagre- geling voor de geschakelde patiowonin gen in te trekken en aan de bewoners van deze woningen voor 1979 een aanslag op te leggen overeenkomstig de nieuwe tekst in de verordening, waarin de zinsnede „met een afgesloten binnentuin welke niet van buitenaf bereikbaar is” is geschrapt. o Figuurzagen Op woensdag 4 april start in het Heemskerkse buurthuis „De Zandkraai” een korte cursus figuurzagen voor jongens en meisjes van acht tot en met tien jaar. De cursus omvat vier lessen op achtereenvolgende woensdagmid dagen. Plaatopname en reünie tienjarige Jongerenkerk BEVERWIJK/HEEMSKERK. Na een lange en drukke winter is de werkgroep Dierenbescherming Beverwijk-Heems- kerk weer druk met het op touw zetten van zomeraktiviteiten. Men zal weer op verschillende markten en braderieën gaan staan om voorlichting te geven en ook allerlei artikelen te verkopen uit de opbrengst waarvan de aktiviteiten kun nen worden betaald. De wintervoedering van de vogels heeft namelijk een grote bres in de pot gesla gen. Deze is nu nagenoeg leeg. Daarom is men eigenlijk ook niet in staat om artike len te kopen om te verkopen. De werk groep heeft daarom besloten zelf artike len te gaan maken, maar daarvoor heeft men restanten wol, katoen, fleurige lap jes, kussenvulling en dergelijke nodig. Mocht men restanten af willen staan of zélf willen helpen bij het maken van ver- kpopbare produkten dan kan men zich in verbinding stellen met mevrouw J. Thöne- te Weijer, Breestraat 59 A, telefoon 26174 iri Beverwijk of met mevrouw Van Nieuw land, Frankrijklaan 14, telefoon 33713 in heemskerk. A'-'i De Wildt als de laatste redder van Wijk aan Zee

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9