Amateurteam verslagen door Spanje Van Marie onderzoek STEPHAN: >53 AMMERLAAN: NIEUW TALENT f- mei t Ree en Sosonko in kopgroep Wereldrecords in Alma Ata 't Beker voor BOB Overwinning Jos Schipper paordenkocescn „WAT HIJ VRAAGT, KUNNEN WE NIET BETALEN” ^■1 IS I 3 5 9 3 31 19 7 9 MAART SPORT door John Blijboom 7 n ■■SN DONDERDAG 29 SHOW ook goi tapijtei ting ERT aat 29 ijk 24608 i op ain g tot ipend. I ZJuEB „Te dol” KLASSEVERSCHIL TE GROOT i Van Marie: profs? Treytel te duur voor Feyenoord Eddy Treytel heeft van diverse clubs aanbiedingen gehad. Hij is te duur voor Feyenoord geworden. 11 i NAALDWIJK. De negentienjarige Gino Ammerlaan uit Maasdijk heeft in zijn geboorteplaats de beslissende slag geslagen in Jos Schipper: zege. Na 120 kilometer was de ontknoping 1 V I o - X OUD-BEYERLAND. Het damesteam van BOB heeft gisteravond de nationale basketbalbeker veroverd door in de finale Musette uit Rotterdam met 89-87 terug te wijzen. Eerder had de Oudbeyerlandse ploeg al de landstitel opgeëist. In de competitie werden er bij de heren en bij de dames twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijmheren: EBBC- Punch 115-84; Frisol-Delta Lloyd 85-80; Dames: AMVJ-JRC Boxtel 47-55; Delta Lloyd 91-27. Uit een gesprek dat Treytel in Zaandam heeft gevoerd met de schatrijke gebroe ders Molenaar, is inmiddels geconclu- DE PANNE. Jos Schipper heeft gis teren de tweede etappe van de wieler- driedaagse van de Westkust gewonnen. In de eindsprint van een kopgroep van 27 renners was de Nederlanders vier Belgen te vlug af. In de 261 kilometer lange rit van Tielen naar De Panne eindigde Wal ter Planckaert als tweede en werd Mare Renier derde. Staf van Roosbroeck nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn landgenoot William Tac- kaert. Treytel, sinds het seizoen 68-69 op de Rotterdamse loonlijst, is te duur voor Feyenoord. De doelman, in mei 33 jaar en na 30 juni transfervrij, stelde ten aanzien van een dienstverband van nog twee jaar zulke gepeperde eisen, dat Stephan zegt voor dat geld liever een nieuwe, jongere keeper (Galjé) aan te willen trekken. Kwestie van gezond verstand, maar het stoort hem wel te horen dat hij de goede Feyenoord-zaak niet zou zijn toegedaan en niet zonder meer besluit de eisen van Treytel na diens meer dan tien jaar trou we dienst in te willigen. Zoals de directeur van Feyenoord zich straks vrijwel zeker evenzeer impopulair zal maken, wanneer hij zwaar op de salarispost drukkendê spelers als Notten en Van der Lem in het kader van het bezuinigingsproces zal moeten voorhouden dat ze minder zullen gaan verdienen. Het werd al gauw duidelijk dat de Span jaarden er op uit waren zo snel mogelijk een beslissing te forceren. Het Nederlands team werd meteen duidelijk gemaakt, dat het zich geen balverlies kon veroorloven zonder dat er meteen gevaar dreigde. En in aanvallend opzicht hoefde Nederland zich ook niet met veel illusies te omgeven gezien de stevige wijze waarop Graafland al kort na het begin door doelman Manze- Zijn record op de 3000 meter, 4.06.91 verwezenlijkt half maart in Savalen, werd door de Rus Dimitri Ogloblin terugge bracht tot 4.04.06. Naast Ogloblin bleven deerd dat dat elders zonder meer inhoudt, dat de doelman van Feyenoord volgend seizoen uitkomt voor AZ’67. Treytel zelf bestrijdt dat die beslissing al definitief is gevallen, zoals hij eveneens ontkent dat er al sprake is van een door hem onderschre ven tweejarig voorlopig contract. Onaan genaam verrast door het feit, dat het is uitgelekt, dat hij zelf in de week die voorafging aan Feyenoord-AZ’67 de aan zet gaf tot een gesprek met de Molenaars, praat hij het liefst helemaal niet over de toekomstplannen. Daar is inmiddels bijgekomen dat AZ- trainer Kessler heeft uitgeroepen dat hij Treytel helemaal niet nodig heeft en de jeugdige Hans de Koning liever de eerst komende twee jaar wil laten inwerken door de eveneens 32-jarige maar wel veel goedkopere Vooys. De plaatselijke favorieten Koppert en Ammerlaan hielden zich in die beginfase - rustig. Vooral Hans Plugers de „ster” van de ster van Zwolle - en de nationale kam pioen dp de weg Jos Lammertink gaven het tempo aan. Na 54,8 kilometer had de kopgroep een voorsprong van 30 secon den op een achtervolgende groep, waarin Johan Kuiken en Ad van Peer zaten. Zij konden echter geen aansluiting krijgen. ook Belov (4.04.30), Fischer (4.04.42), Ti- mofejev (4.05.82) en Ehrig (4.04.77) onder de Heiden tijd. Treytel: „Ik heb geleerd om alles op mijn eigen wijze te beleven. Het is alle maal mooi, maar morgen kan het veel minder mooi zijn. Kritiek is leuk als ze positief uitvalt. Iemand die optimaal ge niet wanneer er prettig over hem wordt geoordeeld, kan mentaal kapot zijn wan neer de recensies de volgende dag nega tief uitvallen. Of dat nu al dan niet te recht is, laat ik in het midden. Daarom heb ik altijd geprobeerd om me dat voor ogen te houden wanneer er werd geschre ven dat Treytel zo’n goede wedstrijd had gespeeld. Kwestie van bewust bezig zijn met je vak”. De uitslag is: 1. Gino Ammerlaan (Maas dijk) 142 km. in 3.31.00, 2. Jos Lammertink (Wierden) op 1.10, 3. Jacques van Meer (Wouw) z.t., 4. Frank Moons (Helmond) z.t., 5. Hans Plugers (Eindhoven) op 1.40. nabij. Hans Plugers spurtte weg van de tot acht man uitgedunde kopgroep, maar werd teruggehaald door Lammertink en Moons. De Eindhovenaar reed echter zeer sterk en demarreerde wederom. In eerste instantie was er geen reactie van de ren ners achter hem, totdat Gino Ammerlaan er achteraan ging. Daar bleef het niet bij. Eenmaal in het wiel van Plugers rook Ammerlaan zijn kans. Hij ging in zijn eentje verder, Plugers lijdzaam achterla tend. De winnaar van de ster van Zwolle had zijn krachten niet goed verdeeld. Am merlaan „fietste” goed door en had op tien kilometer van de finishlijn al éen voor sprong opgebouwd van 35 seconden. De jonge coureur, die afgelopen zondag in Mol-Wezel (Belgie) een koers op zijn naam schreef en als vierde eindigde in de Om- 'oop het Volk, kon door niemand meer rden gestopt. „Ik heb Zwartkruis vorig jaar heel gede cideerd kunnen vertellen dat ik niet mee ging naar Argentinië?" Tegen Rusland en Noord-Ierland zat ik in de Oranje-selectie en de volgende keer, dat was ter gelegen heid van de wedstrijd tegen België, kwam mijn naam helemaal niet meer voor in het hoofdstuk. Ik heb toen bedankt. Als ge volg van een aantal factoren eigenlijk. Ik was al eens met Feyenoord in Argentinië geweest en dat militaire gedoe daar beviel me allerminst”. i De uitslag is: 1. Jos Schipper (Ned) 261 km in 7 uur 25 min. 10 sec., 2. Walter Planckaert (Bel) op 2 sec., 3. Marc Renier (Bel), 4. Fons de Wolf (Bel), 5. Staf van Roosbroeck (Bel). Het algemeen klasse ment: 1. Van Roosbroeck 13 uur 35 min. 12 sec., 2. Renier op 10 sec., 3. De Wolf z.t., 4. Willems z.t., 5. Schipper op 39 sec. ALMERIA. Na afloop van de verlo ren ontmoeting tegen Spanje was ieder een in het Nederlandse kamp het er, te recht, over eens dat verliezen tegen zo’n elftal, zeker gezien de cijfers 3-0, geen schande was. In talbehandeling, tempo en taktisch inzicht staken de Spanjaar den zo duidelijk boven de zwoegende amateurs van Nederland uit, dat deze uitslag eigenlijk nog beneden hun stand was. Al na 36,5 kilometer, toen de karavaan voor de eerste maal de „Maasdijk” op reed, werd het peloton aan flarden gere den. Onder aanvoering van Frank Moons, Pieter Koppert en Guus Bierings ontsnap ten zeventien renners. In die groep be vond zich ook de uiteindelijke winnaar. Sosonko, die zijn eerste twee partijen won, maakte in de derde ronde snel remi se tegen mede-koploper Vitaly Zalsman. Arie de Vroet noemde het Spaanse team „een ploeg om duizelig van te wor den”. Hij voorspelde evenals de vice-pre sident van de Spaanse voetbalbond dat een groot aantal spelers uit deze formatie straks bij de WK 1982 in het officiële Spaanse efltal zal zijn terug te vinden. „Onze jongens hebber er alles aan gedaan om zo goed mogelijk partij te geven. Daar voor verdienen ze een compliment. We Datzelfde deed de Roemeense grootmees ter Florin Gherorghiu tegen de 18-jarige Amerikaan Yasser Seirwas en de Ameri kanen Leonid Shamkovich en John Fedo- rowiez. Bij dit zestal schaarde zich naast Kortsnoi en de Israëlische grootmeester Liberzon ook Hans Ree. Deze won zijn partij de derde ronde. Tot de groep van 25 spelers, die op 2 punten uit 3 partijen staan, behoren onder meer de grootmeester Larsen, Miles, Pachman en Hort. Laatstgenoemde won in de tweede ronde van Van der Sterren. Hans Böhm en Gert Ligterink behaal den beiden uit de eerste twee ronden anderhalf punt. Treytel: „Ik heb een aantal aanbiedin gen op zak, waaronder eentje van AZ’67. ik vind het echter niet fair tegenover Feyenoord, om me daar nu al mee bezig te houden, laat staan om me er over uit te laten. Ik beslis in mei en geen dag eerder, wat ik nog wel kwijt wil, is dat het vertegenwoordigerschap in verf, dat ik na de voetballerij helemaal ter hand wil gaan nemen, me er niet van weerhoudt Rotterdam te verlaten. Desnoods geef ik Rob Ouderland moest stevig ingrijpen tegen Rubio bekopen met een gele kaart. Toch tastte dit het zelfvertrouwen bin nen de Nederlandse ploeg conditioneel minder sterk dan de Spanjaarden niet aan, al moest vanuit de verdediging het opbouwen van aanvallen noodgedwon gen plaatsmaken voor het motto „weg is weg”. Ondanks dat er sprake was van een vrij ongelijke strijd, bleef de schade in die eerste helft tot één tegendoelpunt beperkt, wat als een compliment voor de Nederlandse amateurs mocht worden be schouwd. (Van onze sportredactie) ALMERIA. Tijdens een ontvangst, aangeboden door de Spaanse sportpers en de plaatselijke club Almeria, is een pittige woordenwisseling ontstaan tussen de persvertegenwoordigers en de vice- voorzitter van de KNVB Jo van Marie. De aanleiding was de vraag wat de Neder landse afvaardiging dacht van de status van het Spaanse team. In zijn antwoord daarop stelde Van Marie te hopen dat de Spaanse voetbalbond zich aan de ama- teurregels zou houden zoals het Internati onaal Olympisch Comité die tot op heden nog dwingend voorschrijft. Van Marie: „Ik ben hier mede als verte genwoordiger van de UEFA onder wier auspiciën deze kwalificatiewedstrijden worden gespeeld. Ik heb enige tijd gele den nog de amateurbepalingen met mijn Spaanse collega Costa, die hier niet aan wezig is, doorgenomen. Hij heeft die geac cepteerd. Dus zal de Spaanse voetbalbond zich daaraan moeten houden”. Intussen is duidelijk geworden dat de Nederlandse ploeg tegen uitsluitend profs heeft gevoetbald. Allemaal spelers die door elkaar genomen al zo’n 300.000 gul den handgeld hebben gebeurd en een maandsalaris, exclusief premies, verdie nen van ongeveer 2000 gulden. Toelichting van Van Marie hierop: „Er gaan in ieder geval rapporten naar de UEFA en het internationaal Olympisch Comité over deze zaak. Meer kan de KNVB niet doen”. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Een verwijt, dat Peter Stephan nogal eens krijgt te horen, is dat zijn hart niet rood-wit is gekleurd. Niet dat de huidige directeur van de stichting Feyenoord daar erg zwaar aan tilt, maar af en toe kan dat soort opmerkingen hem knap nijdig maken. Zoals dezer dagen, waarin met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid valt te voorspellen dat er volgend seizoen een andere keeper onder de Rotterdamse lat zal staan dan Eddie Treytel. ALMA ATA. De medeo-baan in Alma Ata is de snelste schaatspiste ter wereld. Deze stelling werd gisteren weer eens bewezen op de openingsdag van de schaats- interland tussen de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland. Twee wereldrecords, beide in het bezit van Eric Heiden, werden verbeterd. Op de 1000 meter kwamen de Russen Alexander Demidov en Anatoli Medennikov beiden tot een tijd van 1.14.80. Het oude record van Eric Heiden stond op 1.14.99, gevestigd in Inzell in februari van dit jaar. In de tweede helft ging zich het beeld aftekenen dat de Spanjaarden het zich met veel individuele acties onnodig moei lijk maakten, wat de Nederlandse ploeg in staat stelde naar meer zelfbewustheid toe te groeien. En dat leidde tot enige acties, die de Spaanse ploeg het gevoel gaven minder superieur te zijn dan aanvankelijk werd verondersteld. De vraag werd wel steeds actueler in hoeverre de amateur- ploeg in deze conditieslag overeind zou kunnen blijven. Onder aanvoering van voorstopper Harrie de Haas. Het cruciale moment kwam in de 20e minuut. Terwijl aanvoerder Ginus Meije- rink krimpend van pijn na een gemene de tweede omloop van de glazen stad. In zijn vijfde wedstrijd als amateur zette hij iedereen aan de kant. Vijftien kilometer voor de eindstreep begon hij aan een solo, die hem een uiteindelijke voorsprong gaf van 1 minuut en 10 seconden op meer ervaren coureurs als Jos Lammertink en Jacques van Meer. ger van Celtic, was die dag eveneens in Amsterdam. Happel zei me, dat het niet ver antwoord was om me de wedstrijd in Milaan te laten spelen. Toen werd Pieters- Graafland teruggehaald voor één wed strijd. Ik heb in die tijd geleerd hoe be trekkelijk alles is. Ik wil niet zeggen, dat dat zonder die speciale ervaring niet zou zijn gebeurd. Maar het is wel zo dat toen van binnen van de een op de andere dag iets veranderd is”. ALMERIA. Zoals mocht worden ver wacht heeft het Nederlands amateurelf- tal geen kans gezien een verrassend resul taat tegen de verkapte Spaanse profs te behalen. In het uitverkochte stadion „Antonio Franco Navarro” werd het on miskenbare klasseverschil uitgedrukt in een score van 3-0. Daarmee is de kans van Nederland op één van de twee promotie- plaatsen in deze olympische voorronde j aanzienlijk gedaald. Ook in het vervolg van deze poule moet er rekening mee worden gehouden dat tegen dit soort te genstanders voor goedwillende amateurs geen kruid is gewassen. Een realiteit waarmee de hele ploeg, gezien het moedi ge spel, vrede mag hebben. WASSENAAR. De uitslagen van de woensdag op de renbaan van Duindigt gehouden koersen zijn: LADY BIRD-PRIJS. 2040 meter. 1. Ra pid Buitenzorg (J. Wagenaar) 2.54,8 1.25,7. 2. Silent Speed 3. Petite Domien TOTO winnend: 3.40 plaatsen 1.30 1.20 1.50 koppel ƒ2.90 trio ƒ13.20. MASTER ROYAL-PRIJS. 1800 meter. 1. Missix (K. Davies) 2.04,8. 2. Polonaise. 3. Royal Stream TOTO winnend: ƒ4.90 plaatsen 1.70 1.80 2.40 koppel 30.80. LORRELOT-PRIJS. 2040 meter. 1. Omar Laguna (A. Raats) 2.59,3 1.27,9. 2. Pretty Way. 3. Remy Princess TOTO win nend: ƒ7.60 plaatsen ƒ3.70 ƒ2.10 koppel ƒ10.70 trio ƒ67.80. LADY-PRIJS. 2040 meter. 1. Rodita Hanover (S. A. Hartman) 3.02,2 1.29,3. 2. Occarello 3. Rusty Oostwijck TOTO win nend: ƒ2.60 plaatsen ƒ1.80 ƒ1.50 koppel ƒ4.40. DUCHES RICKY-PRIJS. 1300 meter. 1. Smile of Baarle (J. H. Smit) 1.26,3. 2. Woodfeets Fanny. 3. Partiele TOTO win nend: ƒ34.30 plaatsen ƒ6.50 ƒ3.20 ƒ4.20 koppel ƒ171.60 trio ƒ11842,10. LENIE BLOEMLUST-PRIJS. 2120 me ter. 1. Remarquable W (A. v.d. Blonk) 2.57.1 1.23,5 2. Matchless 3. Ou You Winn TOTO winnend: ƒ1.60 plaatsen ƒ3.70 ƒ3.10 koppel ƒ9.70. LISSY-PRIJS. 2520 -meter. 1. Rio Tinto (M. Bouwhuis) 3.36,7 1.26,0. 2. Paulien Maaldrift 3. Parel Holland TOTO win nend: ƒ1.60 plaatsen ƒ1.10 ƒ1.10 ƒ1.30 koppel ƒ3.30 trio ƒ33.60. LORD ARMISTICE-PRIJS. 1800 meter. 1. Our Jeremy (T. Cain) stal met Brehon Law (K. Davies) 2.06,9 2. China Station 3. Redress TOTO winnend: ƒ2.60 plaatsen ƒ2.30 (4) 1.50 (3) koppel: ƒ7.50. LELY RODNEY-PRIJS. 1600 meter. 1. Prusso Supreme (M. Bouwhuis) 2.11,4 1.22.1 2. Panam. 3. Mister B TOTO win nend: 3.00 plaatsen ƒ1.40 ƒ2.40 ƒ1.20 koppel ƒ9.00 trio ƒ63.40. LENNEKEGPRIJS. 2120 meter. 1. Ste ven (C. de Lange) 2.11.4 1.22.1 2. Reginald 3. Partisan TOTO winnend: ƒ2.60 plaat sen ƒ2.00 ƒ2.00 koppel ƒ16.20. Totalisatoromzet ƒ291.641,00. LONE PINE. Hans Ree en Genna Sosonko behoren tot de kopgroep van het massa-schaaktoemooi in Lone Pine. Die kopgroep bestaat uit negen spelers, die allen Z'h punt uit drie partijen hebben. De bekendste van hen is Viktor Kortsnoi. De statenloze Rus speelde in de tweede ron de gelijk tegen Reshevsky en won in de derde ronde van Arthur Bisguier. die job eraan gedurende de tijd dat ik nog voetbal. Ik heb zoveel goodwill ge kweekt, dat ik mijn baan over een x- aantal jaren gewoon weer kan opnemen”. „Bovendien was ik al als derde keeper mee geweest naar West-Duitsland en dat was eveneens een onprettige ervaring. Dat kost je veel geld, zo reageerde mijn omgeving. Dat interesseerde me echter niet. Geld kan niet altijd overheersen. Zoals nu, wat evenzeer meespeelt is de overweging of ik bij een fijne club te recht kom. Niet dat ik dat via de pers wil doen. Integendeel. Wat koop ik voor praatjes? Stel je voor dat ik een fout maak. Dan is het zo dat ik me zo druk aan het verkopen ben dat ik mijn werk niet meer aankan”. De Spanjaard Salvador Jarque heeft de derde etappe van de wielerronde „De Catalaanse Week” op zijn naam gebracht. Jarque legde de 198 kilometer van Prats de Llusanes naar Andorra af ih zes uur 52 minuten en 50 seconden. Freddy Maertens staakte de strijd wegens de gevolgen van een val in de vorige etappe. Algemeen klassement: 1. Dominique Sanders (Fra) 8.18.02, 2. Lasa (Spa) z.t., 3. Suarez Cueva (Spa) 8.18.15, 4. Fernandez (Spa) z.t., 5. Van der Slagmolen (Bel) z.t. nedo onverbiddellijk tegen de grond werd gewerkt. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de Spanjaarden duidelijk het initiatief naar zich toetrokken. Een kleine misgreep van doelman Hennie Spierings leidde bijna tot de openingstreffer, maar dank zij meer geluk dan wijsheid bleef de equipe van Arie de Vroet in die prille periode een achterstand bespaard. Een enorm hard schot van Navajas miste op enige centime ters het Nederlandse doel. Uit deze opsomming kan al'voldoende worden afgeleid dat de strijd zich vrijwel voortdurend op de Nederlandse helft af speelde. Totdat Harrie de Haas na een kwartier in de eerste helft hands maakte in het strafschopgebied; opzettelijk vol gens de Portugese scheidsrechter Antonio Garrado. Geen nood, want Rubio schoot de toegekende strafschop naast. Van lie verlee kreeg de Nederlandse ploeg toch wat meer kansen om tot gegroepeerd voetbal te komen. Met daarbij de gunstige omstandigheid dat de Spaanse aanval weinig overtuigend in het afwerken van de aanvallen bleek. Maar de druk werd toch te hevig. Een kleine onnauwkeurig heid in de Nederlandse defensie was na een half uur voldoende vóór een doelpunt van Carrasco: 1-0. overtreding op de grond lag en de Neder landse ploeg daardoor een ongenblik ver slapte in concentratie, maakte de1 inmid dels ingevallen Sarabia er 2-0 van. Een protest bij de scheidsrechter tegen deze gang van zaken leverde De Haas een gele kaart op. Dat was voor bondscoach Arie kunnen ruimschoots tevreden zijn”. Aanvoerder Gienus Meijerink was kort na het laatste fluitsignaal nog niet hele maal bekomen van de krachtsinspanning die hij had moeten leveren. Hij roemde de professionele inzet van de Spanjaarden, die naar zijn mening duidelijk méér in huis hadden dan maximaal van een topa- mateur mag en kan worden verwacht. De Spaanse bondscoach Santa Maria gaf intussen een stükje theater weg om de tranen van in de ogen te krijgen. Hij karakteriseerde met veel misbaar zijn ploeg als „een bij elkaar geraapt stel waarvan nog lang niet vast staat dat het bij elkaar blijft”. Zijn verklaring van deze opvatting: „We verkeren in een experi menteel stadium en zijn nog lang niet aan een definitieve samenstelling toe”. Ook een manier om de verrichtingen van de tegenstander te kleineren... Hoe het ook zij, Feyenoord verliest vrij wel zeker een van de pijlers, waarop het vermaarde team al rustte in het begin van de zeventiger jaren. Eddie Treytel: „Ik heb alles meegemaakt. Hoogtepunten, maar ook een aantal dieptepunten. Ik weet dat het erg belerend klinkt, maar met name die dieptepunten hebben me veel bijgebracht. Het is weer bijna negen jaar geleden, maar ik heb het verschrikke lijk gevonden dat ik op 6 mei 1970 de finale van de Europa Cup niet mocht meemaken tegen Celtic”. „Een wedstrijd tegen Ajax, die we in Amsterdam met 3-3 gelijk speelden, had daar veel, zo niet alles mee te maken. Johan Cruijff maakte een overtreding. Iedereen zag het, behalve scheidsrechter Dorpsmans, die het uit die sitüatie ontsta ne doelpunt toekende. Ik geef ook toe, dat ik niet best keepte die dag. Het eind van het liedje was dat dat me de finale van de Europa Cup kostte. Jock Stein de mana- In het begin van de tweede etappe ging de Fransman Yves Daniel er alleen van door en bereikte een maximale voor sprong van 3 minuten en 10 seconden. Na 70 kilometer in de buurt van Puurs kreeg Daniel gezelschap van de Belg Ronald Bouckaert en samen liepen zij uit tot 7.55 op het grote peloton. Desondanks slaag den Daniel en Bouckaert er niet in de vluchtpoging winnend af te sluiten. Bij de 150e kilometer werden zij ingelopen door het peloton. Na 200 kilometer ontstond er een kopgroep van elf man, die later werd uitgebreid tot 27. De Belg Patrick Beon moest hieruit nog vroegtijdig afhaken we gens een lekke band. In de spurt in De Panne was Jos Schipper vier Belgen te vlug af. Jfk X de Vroet aanleiding Graafland uit te wis selen voor Henk ten Cate. Ondanks deze wissel was er voor Neder land dat heel begrijpelijk er in de eerste plaats op speelde de achterstand zo klein mogelijk te houden, aanvallend geen eer meer te behalen. Zelfs slaagden de Spanjaarden er onder oorverdovend la waai in via Joaquim de stand op 3-0 te brengen. Dat betekende definitief de ingecalcu leerde nederlaag, hoewel met cijfers die zeker als eervol in de annalen van de sectie amateurvoetbal mogen worden bijgeschreven. Stephan: „Wat Treytel vraagt voor twee jaar kunnen wij niet betalen. Het is te dol. Inmiddels heeft hij dat aanbod ingetrokken, hetgeen betekent dat hij el ders nog meer krijgt”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31