I F Wielerjeugd niet naar Connors Sanders vervangt E Argentinië Strijd om wereldbeker voor springruiters I "i toto-lotro FC Twente-fans voorstanders van aanvallend spel In proftennistoernooi Van Roosbroeck winnaar van Spenglerbeker IJshockeyploeg in toernooi om Waarschijnlijk toch contract bij New York Cosmos „Driedaagse” V I I Nooren tweede in Genève I I SPORT 26 19 7 9 30 MAART VRIJDAG F I Straffen Drie halen Van Hanegem lt: 1 I '8345 r - EM 51 Dure aankopen Ruud Geels George Best i Ernst Happel (Van onze sportredactie) I I i Ruud Geels ..Gewoon onderzoek I ïh Sanders: snel tegen Borg DEN HAAG. De formule voor de strijd om de wereldbeker voor spring ruiters, die dit winterseizoen voor het eerst in de historie op het programma stond, zal in de komende jaren waarschijnlijk op enkele punten worden gepolijst. Dat is althans de mening van Max Amman, de 40-jarige Zwitser, die het idee enkele jaren geleden heeft gelanceerd. Het heeft de ex-jgurnalist geen windeieren gelegd, want hij is in 1978 benoemd tot „worldcupdirector” van de Internationale Hippische Federatie (FEI). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Louk Sanders is als nog toegelaten tot het proftennistoernooi dat volgende week in het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam zal worden gehouden. De Leidenaar heeft dat te danken aan het feit dat Jim Connors, de winnaar van vorig jaar, heeft meegedeeld dat hij dit maal niet naar Nederland zal komen. Door deze ontwikkeling hoeft Sanders niet deel te nemen aan het kwalificatie toernooi dat het komende weekeinde in Vlaardingen zal plaatsvinden. De finalis ten van deze selectiewedstrijden zullen worden toegevoegd aan het veld van 30 dat voor het hoofdtoernooi al bekend is. Tijdens dat evenement zal Sanders, als hij (Van onze sportredactie) BASTIA. De veelvoudige voetba linternational Wim Rijsbergen (27) ver trekt zondag naar New York om daar besprekingen te gaan voeren over een driejarig contract bij de New York Cosmos. Wim van Hanegem, die momenteel in Los Angeles verblijft, is in onderhande- ling met vier clubs, waaronder San Jo sé, over een eventuele verbintenis. Via relaties van Peter Ressel zijn er contac ten gelegd en de Amerikaanse clubs tonen wel degelijk belangstelling voor de Kromme. Mocht de Leidenaar maandag met Cosmos tot overeenstemming komen, dan zal hij bij die Amerikaanse club een driejarig contract tekenen. Hij verheugt zich op een eventueel verblijf in de VS, „want het is weer wat anders, bovendien heeft het Amerikaanse voetbal veel toe komst”. Bij de vier clubs, waarmee Ressel en Van Hanegem in onderhandeling zijn, behoort niet Los Angeles Aztecs, dat wordt getraind door Rinus Michels. Vol gens geruchten heeft Michels wel ideeën om het tweetal in te lijven, maar contact is er tot nu toe nog niet geweest. Ressel zijn openingsduel weet te winnen, evenals vorig jaar worden geconfronteerd met de als nummer één geplaatste Björn Borg. Vorig jaar trof Sanders de Zweed al in de openingsronde. Bij die gelegenheid had de later met een blessure uitgevallen Borg totaal geen moeite: 2-6, 3-6. Ditmaal wordt Sanders met de drievoudige Wimbledon-kampioen geconfronteerd als hij in dè eerste ronde weet af te rekenen met de Zuidafrikaan David Schneider, die momenteel als 82e staat genoteerd op de wereldranglijst. Over deze tegenstander merkte Sanders (zelf 149e) op: „Ik dacht wel dat het een redelijke loting voor me is. Het is de eerste maal dat ik tegen hem speel”. De tweede Nederlander, Tom Okker, Opvallend is dat Borg in Rotterdam ook in het dubbelspel zal aantreden. De toernooi-organisatie heeft de Zweed na melijk een zgn. „wild card” toegekend. Wie zijn partner zal zijn is nog niet be kend. In de voorverkoop zijn inmiddels al 35.000 kaarten verkocht. Het toernooi begint maandag om 12 uur en eindigt zondag 8 april om twee uur met de finale. Het is de bedoeling dat Nederland rond de jaarwisseling in Davos (Zwitserland) zal deelnemen aan het toernooi om de Spenglerbeker. Wordt Nederland niet toe gelaten (Zwitserland kreeg een pak slaag in Galati), dan organiseert Nederland in eigen land een vierlandentoernöoi met sterke bezetting. Het aantal Nederlandse beker- en com petitiewedstrijden wordt niet bekort. De clubs zullen net als het afgelopen seizoen 36 wedstrijden spelen. Voor de vier besten komen daar nog zes play-offs voor het Nederlands kampioenschap bij. Vereiste is dan wel dat de competitie op 7 septem ber (veel vroeger dan anders) begint. Naast de normale speeldagen - vrijdag, zaterdag, zondag - komt de woensdag avond er als extra speeldag bij. Daarover moet nog overleg worden gevoerd met de directies van de ijshallen. Heerenveen zal op 4 en 5 januari het traditionele internationale toernooi hou den. De Friese club heeft ook al data gezocht voor de wedstrijden in het Euro pese bekertoernooi. De club speelt in de eerste ronde op 13 september de uitwed strijd en op 27 september thuis. Indien de tweede ronde gehaald wordt zijn de data 11 (uit) en 25 oktober (thuis). Wim Rijsbergen: ..Bastia heeft financiële problemen De vergadering benoemde drie nieuwe hoofdbestuursleden, A. Elshof, H. Ver bruggen en H. Ph. Westerveld in plaats van de aftredenden A. Zwartepoorte, A. van Vliet en mr. G. Bergsma, die alle drie tot erelid werden benoemd. In het jaarverslag over 1978 werd ge sproken over verboden stimulerende mid delen. De unie vindt de bestrijding van het gebruik van anabole steroïden een nood zaak, maar vindt tevens, waar de opspo ringstechnieken nog onvoldoende zijn, het beter daarmee te beginnen als een water dichte aantoning van het gebruik moge lijk is. De unie is overigens van mening dat de controle van het gebruik van dope in welke vorm dan ook door een Europese overheid zou moeten worden aangepakt voor alle takken van sport. de toekomst (in de najaarsvergadering zal daarover worden beslist) zal de com missie beroepsrenners een grotere zelf standigheid krijgen. Die commissie zal niet langer vallen onder de sportcommis- sie, maar ernaast staan met een recht streekse verantwoording naar het hoofd bestuur. GENËVE. Op de openingsdag van het 25e concours hippique in Genève is Henk Nooren in een springconcours, dat op tijd gereden werd, als tweede geëin digd. Voor dit tweede nummer had de Ier Con Power het openingsnummer gewonnen. John Whitaker werd hierin tweede. Tackaert miste dinsdag de slag en was kansloos. Van zijn voornaamste belagers kon alleen de belofte Fons de Wolf nog iets ondernemen op de laatste dag. De Wolf kreeg echter tegen de sterke ploeg van Van Roosbroeck geen enkele kans. De laatste etappe eindigde in een massa sprint nadat Gijsemans, Van de Broeck en Verschaeve lange tijd voorop hadden ge reden. In de sprint was Walter Planckaert, ook al een dertiger, superieur: Hij won met tien meter voorsprong. De 22-jarige Waal Claude Criquilion heeft gisteren de leiding genomen in de Catalaanse week, een Spaanse etappe- wedstrijd voor professionals. Een levendi ge wedstrijd, waarin mede door het ont breken van een echte vedette in het pelo ton, veel gebeurt. Criquielion werd na De Meyer (Bel), Sanders (Fra) en Ruperez (Spa) de vierde leider in het klassement. De vierde etappe van de Catalaanse week bestond uit twee gedeelten. Het eerste deel was een rit in lijn over 100 kilometer van Organya naar Manresa. Luis Casas, een volslagen onbekende won na een solo. Het tweede gedeelte was een individuele tijdrit over 21 kilometer tus sen Vilar en Esparraguerra. René Mar tens, die tweede jaars prof uit de ploeg van de woensdag uitgevallen Freddy Maertens, was de verrassende winnaar met een gemiddelde snelheid van 43,623 kilometer per uur. In de tijdrit veroverde Criquielion de leiding in het klassement. Dit seizoen telden negen kwalificatiewedstrijden mee in het Europese circuit. Dat waren de concoursen van Amsterdam, Wenen, West-Berlijn, Bordeaux, Birmingham, Den Bosch, Dortmund, Antwerpen en Genève. Het evenement in Antwerpen vindt het komende weekeinde plaats. Genève is een week later. Daarna zijn de twintig ruiters bekend, die zich hebben geplaatst voor de finalefase, van 5 tot 8 april in Gotenburg. Van diverse zijden is al kritiek geuit op het overladen programma voor ruiters en paard. Amman tilt daar niet zo zwaar aan. Hij voorspelt voor het volgende winterseizoen zelfs een uitbreiding van het aantal kwalificatieconcoursen. „Het is best te doen voor de deelnemers. Een voorwaarde is echter dat zij beschikken over meer dan een goed paard”. De finalewedstrijden zullen volgend jaar in de Verenigde Staten worden gehouden. „Waarschijnlijk in Chicago of Detroit”, aldus Amman. „In het seizoen 1980-1981 zal de finale vermoedelijk over drie concoursen verdeeld worden. Dit zal tijdens een bespreking in Gotenburg aan de orde komen". i Het spelen op zaterdagavond zou FC Twente vermoedelijk niet meer bezoe kers opleveren. Een duidelijke voorkeur ontbreekt in de antwoorden. Het viel op dat de geëquêteerden in grote meerder heid menen dat samenvattingen op de televisie het stadionbezoek niet vermin deren. Kritische verslaggeving door de schrijvende pers doet dat wel, gelooft men. Overigens meent Liedenbaum uit gesprekken te mogen concluderen dat FC Twente te weinig doet aan de contacten met de pers en dat de nieuwsvoorziening uitsluitend tot stand komt via initiatie ven van de journalisten. Onvoldoende is volgens deze onderzoeken ook de commu nicatie tussen het bestuur van de FC Twente en de Vriendenkring. In het alge meen vindt hij dat het betaalde voetbal in Nederland niet genoeg als bedrijf wordt gerund en dat er in dit opzicht nog heel wat valt te verbeteren. UTRECHT (ANP). Nederland zal in principe niet deelnemen aan de wereld kampioenschappen wielrennen voor ju nioren in oktober te Argentinië. Op de KNWU-begroting (van ruim twee miljoen gulden), die werd aangenomen op de voorjaarsvergadering van gisteren te Utrecht, is geen bedrag voor een Neder landse afvaardiging gereserveerd. Nooren reed met Stargazer het par cours foutloos in 35,6 seconden. Een frac tie langzamer dan wereldkampioen Gerd Wiltfang die met Gordon rondging in 33,8 en daarmee de eerste plaats opeiste. Job van Kasteel werd op dit onderdeel twaalfde. Hoewel de meeste toeschouwers van mening zijn dat de ploeg over voldoende talent beschikt (het onderzoek werd ge houden vóór de verkoop van Wildschut en Thijssen, red.) laat de kwaliteit van het vertoonde spel nog weleens te wensen over, waardoor men zich te kort voelt gedaan. Opvallend is ook dat een kwart van de jaarkaarthouders van vorig sei zoen dit jaar niet opnieuw een jaarkaart heeft gekocht, maar dat 50 procent van deze mensen toch wel regelmatig het Diekman-stadion bezoekt. Als reden voor deze meer vrijblijvende opstelling worden genoemd de te geringe korting en het feit dat men zich voor 17 wedstrijden moet binden. Met nog twee wedstrijden te rijden is van de Nederlanders alleen Europees kampioen Johan Heins vrijwel zeker van plaatsing voor de finale. Hij bezit weliswaar slechts tien punten (achtste in Amsterdam, vierde in Wenen, vijfde in West-Berlijn), maar is daarmee gedeeld negende en de kans is heel klein dat hij nog uit de top twintig wordt verdreven. De met een Westduitse licentie rijdende Franke Sloothaak is gedeeld 19e met 6 punten, Anton Ebben bezet de 22e plaats met 5 punten en Peter Diks is gedeeld 24e met 2 punten. Henk Nooren heeft nog geen enkel punt kunnen verdienen. De regel dat de zes beste resultaten van de negen grote prijzen meetellen had net zo goed niet kunnen worden ingevoerd. Dit seizoen zal geen enkele ruiter toekomen aan meer dan zes resultaten onder de eerste acht. De Westduitser Paul Schockemöhle is eerste met 31 punten. Daarna volgen de Oostenrijker Hugo Simon (o.a. eerste in Amsterdam en Dortmund) en de Brit David Broome (o.a. eerste in Den Bosch en tweede in Amsterdam), respectievelijk met 29 en 22 punten. De FEI blijft het toernooi onder controle houden. Het prijzengeld is voor dit eerste seizoen niet te versmaden. Voor het eindklassement van de Europese kwalificatietoernooien is 100.900 Zwitserse francs beschikbaar (ongeveer 120.000 gulden), voor de Amerikaanse concoursen is dat ongeveer 50.000 gulden (zeven wedstrijden). Dan is er in totaal voor de finale in Gotenburg ook nog 120.000 gulden beschikbaar. ENSCHEDE. De FC Twente-suppor- ters kiezen in grote meerderheid voor aanvallend voetbal. Daarbij nemen zij het risico dat hun ploeg verliest, op de koop toe. Tot die conclusie komen de studenten E. P. Dau en A. M. Liedenbaum in hun scriptie voor hun doctoraal exa men economie aan de Universiteit van Amsterdam. Voor hun studie enquêteerden de twee studenten supporters van de Enschedese eredivisieclub tijdens de wedstrijd FC Twente-AZ op 1 oktober; zij ondervroe gen ook leden van amateurverenigingen en lezers van een huis-aan-huisblad. Daar uit bleek dat ongeveer de helft van de bezoekers lid is van een amateurver- eniging. Liedenbaum, die leraar economie aan het Hengelose Twickel-college is, meent dan ook dat FC Twente de banden met de amateurverenigingen zou moeten versterken, bijvoorbeeld door de betaalde voetballers demonstratietrainingen te la ten verzorgen of een soort public-relation- staak te geven, waardoor er een nog hech tere binding zou kunnen ontstaan. De vrees dat het betaalde voetbal een concurrent zou zijn voor de amateurclubs en andersom is volgens hem onge grond. Ook kwam uit het onderzoek vast te staan, dat de FC Twente, in tegenstel ling tot vroegere tijden, geen aantrek kingskracht uitoefent op de bewoners in het Duitse grensgebied. Volgens Lieden baum zou het aanbeveling verdienen dat FC Twente zich wat meer op die markt zou richten. Zou later toch nog een andere beslissing over Argentinië worden genomen, dan is J een bedragje onvoorzien op de begroting I daarvoor te bestemmen. De KNWU, een van de voorvechters van de wereldkampi- i oenschappen voor junioren, heeft zijn j voorlopig standpunt bepaald wegens de kostenfactor (60.000 gulden), het tijdstip (oktober, als het Europese seizoen al ach ter de rug is) en op de parcoursselectie voor de wegwedstrijd (een autobaan) bij Buenos Aires. In de nieuwe statuten en reglementen van de KNWU zal meer aandacht aan het beroepswielrennen worden besteed. In zal met ingang van het nieuwe seizoen in dienst treden bij de Belgische eerstedivi- sieclub RWD Molenbeek. Happel teken de gisteren een contract voor twee sei zoenen met de voetbalclub. Vorig seizoen stapte Happel op als trainer bij FC Brugge, waarna hij de, eveneens Belgische, tweedeklasser Ha- relbeke trainde. De Nederlander Jan Boskamp, die als spelbepaler wordt beschouwd bij Molen beek, is erg blij met de komst van Hap pel naar Brussel. Hij heeft zijn bewonde ring voor de Oostenrijker nooit onder stoelen of banken gestoken. FC VVV speelt komende week drie thuiswedstrijden acher elkaar. Op zon dag 1 april tegen Ajax, op woensdag 4 april ’s avonds om half zeven tegen AZ’67 en op zondag 8 april tegen Vitesse. Om de gang naar het stadion niet al te zwaar te laten drukken op de portemon- naie van de trouwe bezoekers, heeft de Limburgse eredivisieclub besloten tot de uitgifte van z.g. trio-kaarten. Daarbij kunnen de drie wedstrijden worden be zocht voor de prijs van twee. De Engelse eerste-divisieclub Everton heeft de naam van „geldsmijter” op nieuw eer aan gedaan door vlak voor het sluiten van de transfermarkt in Enge land twee spelers te contracteren. Voor 600.000 gulden werd de spits Brian Kidd en Van Hanegem hopen vandaag hun onderhandelingen af te ronden opent het toernooi tegen de Amerikaan Gene Mayer en treft bij winst de als derde geplaatste John McEnroe, die in zijn eer ste partij weinig moeite moet hebben met de Zwitser Heinz Gunthardt. Als alles volgens plan verloopt zullen in Rotterdam de volgende kwartfinales worden ge speeld: Borg-Clerc; Ramirez-Mottram; Fi- bak-McEnroe en Nastase-Gerulaitis. De vroegere ster van het Noordierse elftal George Best, die vorige week een speelverbod kreeg opgelegd voor het Amerikaanse Fort Lauderdale, mag morgen toch spelen. Tot die beslissing kwam de FIFA, nadat het Londense Fulham en Fort Lauderdale tot overeenstemming waren gekomen over de transfer. Fulham had de FIFA ge vraagd Best een speelverbod op te leg gen omdat de Ier zonder toestemming van Fulham naar Amerika was vertrok ken. Volgens de secretaris van de Ame rikaanse voetballiga, Kurt Lamm, heeft Fort Lauderdale aan Fulham een ver goeding betaald. Bij deze Amerikaanse profclub speelt ook de Westduitser Gerd Muller. Huub Stevens van PSV die woensdag avond nog enige minuten meespeelde in de interland tegen Zwitserland, als ver vanger van Piet Wildschut, zal zondag niet tegen Vitesse in actie komen. De PSV’er is door de tuchtcommissie van de KNVB opnieuw geschorst. In de wed strijd tegen Ajax, twee weken geleden, kreeg Stevens een gele kaart. Hij werd geschorst voor een wedstrijd en kreeg de gelegenheid verweer te voeren tegen de omzetting van een voorwaardelijke in een onvoorwaardelijke straf. Stevens heeft de tuchtcommissie niet kunnen overtuigen, zodat hij voor zijn „vergrijp” in de competitiewedstrijd tegen Ajax nu voor twee wedstrijden is geschorst. De tuchtcommissie deelde de volgende straffen uit: NEC: G. Hiddink, een boete van 250 gulden. Feyenoord: R. Notten, een boete van 300 gulden. FC Amster dam: W. van Bommel ,een boete van 100 gulden. FC Vlaardingen: K. Mitrovic, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 150 gulden. SVV: J. Zoetemul- der, een boete van 100 gulden. Heracles: W. Bos, twee wedstrijden onvoorwaar delijk en een boete van 75 gulden en P. Krabbe, een wedstrijd onvoorwaarde lijk en een boete van 75 gulden. Go Ahead Eagles: T. Kist, een boete van 125 gulden. Vitesse: H. Gerdsen, een boete van 125 gulden. Willem II: W. Swaans, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100 gulden. Vitesse: J. Heezen, een wedstrijd voorwaardelijk en ver- De voorstopper van Bastia kreeg woensdagavond, voor de aanvang van het bekerduel tegen Monaco, van zijn bestuur te horen dat er van die kant geen bezwaar bestaat om het nog lopende contract Rijsbergen is contractueel nog twee jaar aan de Corsicaanse club verbonden te ontbinden. „Waarschijn lijk komt het Bastia niet ongelegen om mij aan Cosmos te verkopen”, aldus de voormalige Feyenoorder. „De club kampt volgens mij met financiële pro blemen, nu Bastia voor het Franse kam pioenschap is uitgeschakeld. Hoewel het geld van alle kanten toestroomt, kan niemand mij garanderen dat mijn sala ris de volle contractduur zal kunnen worden uitbetaald”. A - 't DEN HAAG. Lotto twaalf van het afgelopen weekeinde heeft twee win naars opgeleverd die ieder een prijzenbe- drag van 387.736,70 ontvangen. De vol ledige uitslag is: In deze lotto vielen in totaal 19.229 prij zen; inleg: 3.611.100 en het prijzenbedrag 1.890.400,70. Eerste prijs: twee winnaars die elk bruto 387.736,70 ontvangen; twee de prijs: vier winnaars die elk bruto ƒ42.881,80 ontvangen; derde prijs: 259 winnaars die elk 993,40 ontvangen; vier de prijs: 10.574 winnaars die elk ƒ36,10 ontvangen; vijfde prijs: 8390 winnaars die elk 36,10 ontvangen. De uitslag van toto 12 van zondag 25 maart is: eerste prijs: vier winnaars die elk bruto 28.903,80 ontvangen; tweede prijs: 124 winnaars die 582,70 ontvan gen; derde prijs: 1796 winnaars die 56,30 ontvangen. In toto twaalf vielen in totaal 1924 prijzen. Het prijzenbedrag was 289.038,45 en de inleg bedroeg 608.502. DE PANNE (ANP). De wielerdrie- daagse van de Westkust was met alleen Belgische ploegen aan de start eerder een training voor de aanstaande voor jaarsklassiekers dan een echte wedstrijd. De driedaagse, voor de derde keer gehou den, kreeg dan ook in de bijna 31-jarige Staf van Roosbroeck een gelegenheids- winnaar. Van Roosbroeck werd op de eerste dag geklopt door de neo-prof Wil liam Tackaert, maar de tien seconden voorsprong op de achtervolgers was vol doende om de eindoverwinning te behalen. van Manchester City overgenomen. Mick Walsh, eveneens een spits, was bij Queens Park Rangers aanzienlijk duur der: 1 miljoen 120.000 gulden. Overigens scoorde Walsh in de laatste achttien wedstrijden slechts één doelpunt. Ever ton besteede sinds maart vorig jaar niet minder dan 4 miljoen 860.000 gulden voor de aankoop van nieuwe spelers. In Engeland werd in totaal voor 80 miljoen gulden aan spelers verhandeld. Naast Everton roerde Bristol City zich danig op de transfermarkt. Bristol con tracteerde de Fin Pertti Jantunen voor 220.000 gulden en Geert Meyer van Ajax voor 380.000 gulden. Bolton Wanderers versterkte zich met de Pool Tadeusz Nowak van Legia Warschau voor 200.000 gulden. Het beeld van FC Twente en het Diek man-stadion dat uit het onderzoek naar voren komt, is niet zo rooskleurig. De ligging van het stadion vindt men in het algemeen voldoende, maar er is onvol doende parkeergelegenheid en de plaat sen waar je iets te eten en te drinken kunt halen zijn slecht bereikbaar. Vooral de slechte parkeergelegenheid speelt een rol, want vrijwel alle supporters buiten de naaste omgeving van het stadion komen met eigen vervoer. Van het openbaar ver voer wordt vrijwel geen gebruik gemaakt. Rijsbergen mag weg bij Bastia Berichten uit België, die de Neder landse pers bereikten als zou Ruud Geels, de aanvalsleider van Anderlecht, met hartklachten zijn opgenomen in een Brussels ziekenhuis, blijken on juist. Geels heeft de afgelopen dagen wel in een ziekenhuis doorgebracht, maar dat was voor een uitgebreid me disch onderzoek. Ruud Geels: „Het misverstand is waarschijnlijk in de wereld gekomen doordat ik ben onderzocht op de afde ling cardiologie. Dat was alleen maar, omdat de arts, die mij heeft behandeld, verbonden is aan die afdeling. Eigenlijk hoefde ik helemaal niet in het ziekenhuis te blijven, maar omdat ik elke 3'A uur een test moest ondergaan was dat gemakke lijker dan elke keer heen en weer rijden. Ik blijk een virus in het bloed te hebben, waardoor ik snel moe werd. Volgende week krijg ik de definitieve uitslag, wan neer urine en bloed zijn onderzocht. De arts heeft gezegd dat alle belangrijke dingen in elk geval in orde waren en ik heb dan ook vandaag weer gewoon met de groep getraind. Overigens ging dat prima”, aldus Ruud Geel.s Ex-FC Brugge-trainer Ernst Happel LOOSDRECHT. Gisteravond kwa men in Loosdrecht de voorzitters van de vier voornaamste Nederlandse ijshoc- keyclubs (Heerenveen, Amsterdam, Gro ningen en Tilburg) bij elkaar om de voor bereiding van het nationale team op de Olympische winterspelen te Lake Placid te bespreken. Het viertal ging akkoord met de voorstellen van Dummy Smit en Hans Westberg, de technische leiders van het Nederlands team, dat in het voorbije weekeinde in Galati wereldkampioen in de B-groep werd. weer tegen de omzetting van een voor waardelijke straf in en onvoorwaarde lijke. Voorts werden de volgende jeugdspe lers gestraft: Telstar: F. Buma, een wed strijd onvoorwaardelijk en 150 gulden boete. SC Amersfoort: E. van Essen, een wedstrijd onvoorwaardelijk. PEC: J. Goedkoop, een wedstrijd onvoorwaar delijk. NEC: T. Meyers, een boete van 100 gulden en F. Beekers twee wedstrij den onvoorwaardelijk en een boete van 150 gulden. NAC: W. Kerssemeyer, een wedstrijd onvoorwaardelijk en 125 gul den boete en verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke in een onvoor waardelijke straf. VVV. S. Kersten een wedstrijd onvoorwaardelijk en 75 gul den boete en verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke in een onvoor waardelijke straf. Boekingen kregen: D. Schoenaker (Ajax), R. de Vos van Steenwijk en K. Mitrovic, beiden van Vlaardingen, W. Leushuis (Wageningen), H. Wanders (De Graafschap), P. Boeve (Vitesse), F. Struis (Excelsior), H. van der Ham (Den Bosch). Jeugd: M. van Leerken (Hel mond Sport) en J. van Houts (MVV). o

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27