deVilclex* burgerlijke stand medische verzorging in het weekeinde haven- berichten 99 kort ijmondnieuws ÉBang&Olufsen Mk iflMJun GESLAAGD EXPERIMENT BIJ HOOGOVENS CIRCA TWEE MAANDEN VERTRAGING DOOR VORST Velsenaar veroordeeld voor bezit amfetamine Kledingaktie voor gehandicapten Wij denken anders Vitaenkerandeiiedes MP 19 7 9 IJMOND MAART 3 0 VRIJDAG 6 DE SLEUTELWINKEL BEVERWIJK BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. 4 1 Geautoriseerd B&O-dealer: WMM VAN RIXEL zo'n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden A Wfe (ADVERTENTIE) Meer mogelijkheden voor vrouwen uur op plaats van mannenberoepen den, 3.00- De gunstige ervaringen met vrouwelijke 12.00 0 en (ADVERTENTIE) Hoogovens veer Noordarcade - IJmuiden ïr Een vrouweli/ke kraandrijver doet in geen enkel opzicht onder voor manlijke collega s ater- ater- )g er Damwand voor nieuwe kade jdag jdag visafslag bijna klaar jdag I uur weer OVERLEDEN: (ADVERTENTIE) II II tel. i, Velserduinweg 173 - IJmuiden Tel. 12346 V. de ano- ■aart t op ijdag leef- jdag uur isitie ngs- luin- hele uur ven- Volgens de directeur Oorebeek van het SVHB wordt de dagelijkse gang van za- en da vol verlopen dat men de twintig vrouwe lijke kraandrijvers - waarmee het experi ment werd gestart - wil opvoeren tot vijftig. Ook voor andere „mannenberoe pen” wil het bedrijf de mogelijkheden voor vrouwlijke werknemers vergroten. C. C. Zonneveld, 71 jaar e.v. Huyg; H. G. J. Witlox, 71 jaar; M. M. Brouwer, 67 jaar; S. C. van Son, 73 jaar; J. Zwikstra, 73 jaar; H. Durge, 74 jaar e.v. Brasser; G. B. Ro mer, 88 jaar, w.v. Aardenburg; G. Vis been, 66 jaar, w.v. Willems; A. van der Weg, 57 jaar. ken niet al te ernstig ontregeld door het wegvallen van de loswal. „Wij hebben voldoende capaciteit over om de vissers de gelegenheid te geven te kunnen lossen. Het is natuurlijk wel eens zo druk dat men elkaar enigszins voor de voeten loopt, vooral op de maandagen en de vrijdagen. Maar tot nog toe hebben wij het doordat iedereen volop medewerking verleent goed kunnen redden. Er heeft nog nie mand moeten wachten met lossen omdat er geen plaats was.” De stalen damplanken zijn „neerge poot” met de gecombineerde techniek van heien en een spuitlans. De eerste meters worden de stalen planken de grond inge dreven door met de spuitlans het onderlig gende zand los te woelen, de laatste me ters - in de hardere bodem - worden de planken op de juiste hoogte geheid door werknemers heeft bij Hoogovens geleid tot een inventarisatie van functies in 4- ploegendienst waarvoor vrouwen in aan merking zouden kunnen komen. Gedacht wordt aan vorkheftruckchauffeuses, con- troleuses op de kwaliteitsafdeling en be- dieningsfuncties op afwerkingsinstalla- ties. In totaal zouden 110 vrouwen in de De drijvende hei-installatie waarmee tot nog toe bijna 300 meter van de stalen damwand in de zeebodem geheid is. De laatste paar meter moet met een hei-installatie op het land afge- Samen met een 34-jarige stadgenoot was de Velsenaar op 13 december van het vorig jaar aangehouden, omdat de politie vermoedde, dat hij zich met de handel in narcotica bezighield. Na huiszoeking trof de politie in zijn woning vijf kilo van het stimulerende middel aan. Bij de 34-jarige man vond de politie 330 gram marihuana, een vuurwapen en 400 patronen. Hij werd daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 1500 en twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf. oude kade De Stelcon dekplaten zijn verwij derd en het zand is (gedeeltelijk) uit de beton nen bakken verwijderd. Donderdag vertrokken: Boginka, Ko- lobrzeg, IJmuiden; Fast One, Liverpool; Huta Lenina, Tubarao, IJmuiden; Trident Amsterdam, Le Havre; Wegro, Capelle a/d IJssel; Alida Smits, New Haven, IJmui den; Mevo, Exmouth; Nordwoge, Bremen; Trans Germania, Hamina; Kenrix, Lon den, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Alca, Hamina, Velsen; Ramnes, Simonsvik, IJmuiden; Esso York, Ant werpen; Kolpino, R’dam; Aljar, Santan der, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Hoji Ya Henda, R’dam; Transfjell, Oslo. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: mevr. A. M. Visser-Bot, Zeestraat 147, tel. 24161, Beverwijk. rbot 'OOt- tong twee arkt sten 512 sten i di- !439) met vrij- alle 13 I op en ads- 45, 0.30 KLAVERJASDRIVE. In de KIC-kan- tine op het sportcomplex Rooswijk wordt vanavond om acht uur een klaverjasdrive gehouden. Inschrijving is ook voor niet- leden mogelijk. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher. Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt; van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door P. Toutenhoofd, Jan van Kuikweg 78, tel. 34113, Heems kerk. Zondag van 00.00 tot 20.00 uur door L. A. v. d. Torre, Hoogdorperweg 17d, tel. 31321, Heemskerk. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen, van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur; algemeen alarmnummer 38295. Tandarts: Zie onder IJmuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Tel. 32644. UK I 18 eder >taal -314; twee auw chol drie 136- 222- “Ivis -114; 1155) Ver as ch lerk, Zat. An- :raat es”. 1439) Cen- H88) eret- 51.15 uur: 2.30 teel- SANTPOORT Artsen: H. Strik, Hoofdstraat 187, Sant- poort-Noord, tel. 023-378310. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemste de, tel. 023-288252, Apotheek Loomeijer, mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 02510- 33534. Stichting Samenwerkende Kruisvere nigingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kenne- merlaan 143, IJmuiden, tel. 02550-13936. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkge bouw Andromedastraat 3, IJmuiden, tel. 02550-13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkge bouw Kennemerlaan 143, IJmuiden. Ge zondheidscentrum Duinwijk, Androme dastraat 1 en 3, IJmuiden. Deze adres sen zijn bereikbaar onder het centrale telefoonnummer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m. vrijdag van 9-11.30 uur. Tel. 02550- 18888. avond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Verséle- wel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, tel. 23340, Beverwijk. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zon dagmorgen 9 u. tot maandagmorgen 9 u. door C. Versélewel de Witt Hamer, Von- dellaan 60, tel. 23969, Beverwijk. Tijdens het weekeinde houden deze art- silig- and. van GEHUWD: J. L. Wijtsema en H. T. Y. V. van Ek.; A. de Groot en E. M. Brandjes. 35, chat nen- tam- ruk- iins- ipril ting, uur, ■aat, nen; 9.00, ge had; >ten. en. 0 en GEBOREN: Renzo A., z.v. R. A. Kocx en H. M. Spaans; Tim z.v. F. A. Kuijpers en K. A. M. Berkhout; Rudolphus J., z.v. T. J. Stam en S. C. M. de Jong; Franciscus C., z.v. T. J. Stam en S. C. M. de Jong; Matthijs t. j., z.v. H. Dubbeld en M. J. Brandjes. ONDERTROUWD. J. Dekker en M. Kortbeek; R. L. van der Velde en M. M. J. Johansen; L. Tijdeman en A. Jobse; J. J. Wehrmeijer en D. C. Kos. plaatafwerking (30 per ploeg) kunnen worden aangesteld. De heer F. J. Scholten, onderdirecteur van Hoogovens en belast met personeels zaken en organisatie, is van mening dat het experiment heeft aangetoond dat vrouwen tot dezelfde arbeidsprestaties komen als hun manlijke collega’s. „Wij willen voor deze vrouwen, die overeen komstig dezelfde functiegroepen als de manlijke werknemers worden beloond, zogenoemde duo-banen creëren. Dat wil zeggen dat twee vrouwen één arbeids plaats innemen, waarbij elk de helft van de arbeidstaak vervult. Bij de vrouwelijke kraandrijvers hebben wij geëxperimen teerd met Nederlandse vrouwen. Het lijkt ons niet uitgesloten voor de andere func ties ook buitenlandse werkneemsters in te schakelen. De ondernemingsraad heeft zich positief uitgesproken over het voor nemen. De vertegenwoordigers van de FNV-bonden lieten hun positief advies vergezeld gaan van de aantekening dat zij er naar zullen blijven streven nachtarbeid verder terug te dringen. „Wij zien hier”, aldus de heer Scholten, „toch een reële mogelijkheid in om in beperkte mate in de behoefte aan arbeidskrachten in de pro ductieve sektor te voorzien.” Vrijdag aangekomen: Biene, Hamburg; Holsten Sailor, Bremerhaven; Rechlin. Gent, IJmuiden; Spice Island Girl, Sevilla, IJmuiden; Holstenstein, Bremen; Boeka nier, Leer. VELSEN. De Stichting Ontspan ning Invaliden en Gehandicapten (O.I.G.) houdt vanaf maandag 2 april een kledingaktie met het doel een va kantie te organiseren voor invaliden en gehandicapten uit Velsen. xpo- lur”, leek, ater- verf- DeDeensevormgeversvanóeeUehgeluid Heropening in duplo. Aan de oost kant van het Plein 1945 in IJmuiden hero penen de winkelbedrijven H. van Delden (herenmode) en W. M. Geels (luxe ge schenkartikelen) zaterdag gelijktijdig na een verbouwing die tijdelijke sluiting noodzakelijk maakte. Van Delden, pas sinds september 1978 op nummer 52 ge vestigd, verdubbelde de beschikbare win kelruimte door een uitbreiding aan de achterkant van het pand. Voor Geels win- keladres Plein 1945 nummer 51 ging de recente verbouwing niet verder dan een algehele vernieuwing van het interieur waar dus geen ruimtewinst uit voort- Overtollige kleding kan men in plas tic zakken verzamelen en op de ophaal- avond afgeven aan jongens en meisjes, die een legitimatie bij zich hebben. Een geluidswagen maakt ’s middags be kend wanneer de kleding opgehaald wordt. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. - Het werk aan de nieuwe stalen damwand voor de verbrede loswal achter de vishallen A en B van het Staats- vissershavenbedrijf (SVHB) is bijna vol tooid: van de 360 meter (de afstand van het kantoor van het SVHB naar de kop van de haven) is bijna 300 meter klaar, alleen de laatste 80 meter moet nog op de juiste hoogte geheid worden. Door de vorstperiode is bij de aanleg een vertra ging van zes tot acht weken opgetreden. Daardoor zal de nieuwe loswal niet - zoals gepland - half september in gebruik genomen kunnen worden maar medio no vember, tenzij de aannemer erin slaagt de verloren tijd (gedeeltelijk) in te lopen. Inmiddels is ook al begonnen met het slopen van de oude kade, een betoncon structie die is opgehangen aan de oude kademuur en de gevel van de vishallen. ■fr F. J. Scholten .experiment geslaagd" werkt worden, bij de kop van de haven is te weinig ruimte voor de drijvende installatie Links is te zien dat al gestart is met de sloop van de (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Een 37-jarige inwoner van Velsen is donderdag door de Haar lemse rechtbank veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar en vier maan den voor het in bezit hebben van vijf kilo amfetamine. De officier van justitie had tegen de man een straf van drie jaar geëist. sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot maandavond 9 uur door J. A. Hommes, Wingerd 5, tel. 30047, Beverwijk. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 9 maart 17.30 u. tot vrijdag 16 maart 17.30 u. Apotheek Kroonenberg, Wijker- baan 13, tel. 30815, Beverwijk. Dierenarts: A. van Lohuizen, Dotter bloem 7, tel. 02518-55910, Castricum. Dierenambulance: Zie onder Heems kerk. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Wetenschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreek uur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, van 9 tot 10 uur in ht wijkgebouw aan Büllerlaan 10, tel. 35215 Beverwijk. tel. Pop- uit een drijvende hei-installatie. Overigens zal deze installatie niet de gehele dam wand af kunnen werken, door ruimte ge brek aan de kop van de haven moeten de laatste meters vanaf het land geheid worden. Donderdag aangekomen: Smit Lloyd- 23, R’dam, Velsen; Wilmington, Gent; Astronomer, Tilbury; Great Republic, Bremerhaven; Tantaalus, R’dam, IJmui den; Bison, Cont. Plat, Velsen; Titan Ser vice, Cont. Plat, IJmuiden; Pluto, Aber deen, IJmuiden; Limbazhi, R’dam; Helga- S, Malmö, IJmuiden; Konstantin Shesta- kow, Leningrad; Fordonna, Antwerpen; Bernerd-S, Bilbao, IJmuiden; öeland, Hamburg; Simonburn, Hamina, Velsen; Saturnus, Tananger, IJmuiden; Smitlloyd 106, Cont. Plat. Velsen. Wanneer Hoogovens toestemming krijgt het vrouwenpotentieel op te voeren zullen er voorzieningen moeten worden getroffen (bad- en kleedruimten) waar mee een bedrag van een half miljoen gulden is gemoeid. INZAMELING. - De inwoners van Vel sen kunnen tussen 2 en 7 april collectan ten aan de deur verwachten voor de lan delijk te houden collecte van de Neder landse Hartstichting. De opbrengst is be stemd voor aankoop van medische appa ratuur, voorlichtingsactiviteiten en na zorg (voor ex-hartpatiënten), de hoofdta ken van de Hartstichting. Zijlweg 34, Haarlem, tel. 023-316415, Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 023-378284. Voor inlichtingen tel. na 17.30 uur of in het weekeinde: 023-320713. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Maandag en donderdag 9-10 uur Hervormd Wijkcen trum, Burg. Enschedélaan 67, Sant poort, tel. 023-376874. Voor hoofdkan toor: zie Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land: zie Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag- (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Hoogovens heeft bij de Arbeidsinspectie toestemming gevraagd om het aantal vrouwelijke werknemers te mogen uitbreiden. In 1976 werd een begin gemaakt met een experiment met vrouwelijk bedrijfspersoneel in 4-ploe- gendienst. Dat experiment is zo succes- VELSEN-IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis arts. Tandarts: voor IJmuiden, Velsen en Driehuis alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur J. H. Falkenhagen, Jhr. Geverslaan 8, Heemskerk, tel. 02510-30829. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Pleyler, Planeten weg 52, IJmuiden, tel. 02550-15348. Dierenarts: via informatiedienst, 023-313233. Interkerkelijke Gezinsverzorging bejaardenhulp. Velserduinweg 52, gelijks van 9 tot 10 uur, tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: zie Beverwijk. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Sociaal Advies Bureau: zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: ROLLENPATROON. - De taak en rol die met name de vrouw van oudsher in onze samenleving toegewezen krijgt wor den tijdens het Vrouwencafé van van avond aan de orde gesteld in „De Brul boei” aan de IJmuidense Kanaalstraat. Aanknopingspunt is de film „Zes onna tuurlijke verhalen” die na vertoning dis cussiestof levert over dat onderwerp. Aanvang half negen. JEUGDDIENST. - Ds. J. Brezet is voor ganger tijdens de jeugddienst zondagoch tend om tien uur te houden in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg te IJ muiden. Thema is „Tussen twee haakjes”. Het interkerkelijk jongerenkoor Sloter- meer Geuzenveld werkt aan de dienst mee. ijdag alle 23.30 De kleding wordt opgehaald op maandag 2 april in Velsen-Noord, dins dag 3 april in Santpoort-Zuid, woens dag 4 april in Santpoort-Zuid en - Noord, donderdag 5 april in Santpoort- Noord. Zodra dat gebeurd is wordt ook de oude damwand gesloopt tot aan de waterlijn, waarna de ruimte tussen de oude- en de nieuwe kademuur wordt volgestort met zand. Daarna kan dan met het laatste deel van het project begonnen worden, het aanbrengen van een nieuwe kade tussen de vishallen en de nieuwe kademuur. KLEDINGINZAMELING. - Bij het Aleenstaandencentrum op de hoek Wij- kerstraatweg-Stratingsplantsoen kan za terdag tussen 9.00 en 17.00 uur kleding en schoeisel worden ingeleverd voor de in Den Bosch gevestigde Stichting Mensen in Nood. De ingezamelde goederen gaan naar Derde Wereldlanden waar aan zelfs deze elementaire gebruiksgoederen ge brek bestaat. 38

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7