treffers en missers Italianen fors lenen MAGIELSE WEER VLOT NAAR BOKSFINALE Piet Vet wil protestactie doorzetten I tototips Hartog snel naar huis willen '•i Staatsloten? Hot Ukunt ze nu kopen. IR. CHAOTISCHE START VAN PROF-TENNISTOERNOOI WW EGO i i V I Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen. I K t i r I i Ij. 3 A KK1L i y v SPURT r •w» I i Missers i I 3 s. - i x ilotBrÜ Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie. 070-653955. ga^ 1 i I TT IJ I IN U i Björn Borg solt opnieuw met de organisatie X XXi. JAN PREENEN ri- B/orn Borg te laat in Rotterdam gearriveerd idsen ?erd el Tl, Anton Marót ’76-’77 ’77-’78 0-1 0-1 1 sh Vijai/ Amrita/: inenting rf- Arbiter Charles Corvee uitgeschakeld voor belangrijke wedstrijden 110,00 1,15 6,47 202,00 143,00 338.00 Uitschakeling, waarover tegenstander Cox zich niet druk maakte, maar waartoe Franco Bartoni, de Italiaan die de super visie heeft over de Grand Prix-toernooi- en zou hebben besloten. Harm Scheep bouwer, een van de drie toernooidirec teuren: „Onder druk van ons is Bartoni op die beslissing teruggekomen. Wij wil len het publiek namelijk niet een moge lijke finale tussen Borg en McEnroe ont houden”. Als gevolg van de poppenkast die maan dag werd opgevoerd (Ramirez en Feaver deden alle mogelijke moeite om hun partij zo lang mogelijk te rekken) zullen dinsdag elf in plaats van acht partijen worden gespeeld. Scheepbouwer: „Al moeten we doorgaan tot vier uur 's nachts, we maken het programma af”. DEN HAAG (ANP). De halve finales van de Nederlandse bokskampioenschap- pen, die maandagavond in De Houtzage rij te Den Haag werden gehouden, heb ben voor ruim 1000 toeschouwers aan merkelijk meer kwaliteit geboden dan de kwartfinales ruim een week tevoren in Helmond. De enige die vrij realistisch overkwam was Peter Bonthuis, hoofd sportzaken van Ahoy: „We zullen alles nog eens goed met alle partijen moeten doornemen. De afspraak was dat WCT alle spelers goed zou inlichten, maar dat is duidelijk niet gebeurd. Nu wij een contract van drie jaar hebben afgesloten mogen we toch wel verwachten dat alles goed is gere geld”. niet zo maar de drievoudige Wimbledon- kampioen diskwalificeert”. De eredivisie heeft 191 wedstrijden achter de rug. Hierin werden 539 goals gescoord. De thuisclubs maakten er 333 tegen de uitspelenden 206; 91 keer won nen de thuis spelenden tegen 36 keer de bezoekers. De rest, 64 keer, eindigde in een gelijkspel. 9 Dat Jan Nederburgh belangrijk is voor Telstar bewijzen zijn cijfers. Zowel voor als na zijn blessure speelde hij drie wed strijden. Deze zes ontmoetingen leverden Telstar negen punten op zonder neder laag. Zonder Nederburgh, 13 wedstrijden, haalde men zes punten. Doelcijfers 8-3 met Jan, 13-25 zonder. Afgelopen zondag heeft Simonsen in Dusseldorf besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van Barcelona. Na het gesprek zei de Deen: „We zijn erg dicht bij elkaar gekomen, maar ik heb de heren niets toegezegd. Op 17 april valt de definitieve beslissing. Maar het is wel zeker dat ik Borussia ga verlaten. Hier heb ik het wel gezien." Volgens een zaak waarnemer van de Deen zou Barcelona hem een jaarsalaris van ruim 500.000 gulden netto hebben aangeboden. Bo russia verlangt een transfersom van bij na twee miljoen gulden. '75-’76 2-0 0-0 2-0 0-0 1-3 4-0 3-0 1- 2 2- 3 Dertig doelpunten in een week-end ge beurt niet zoveel in de eredivisie. Deze keer was het zover evenals op de 6e en 15e speeldag. Telkens kwam Ray Clarke tot twee goals in deze serie en wel tegen FC Utrecht (uit)— Volendam en VW. MW kwam in zijn laatste vier uitwed strijden niet tot scoren. Door drie keer 0-0 toch drie punten. NEC blijft sukkelen. Nu negen wed strijden zonder winst, goed voor slechts drie punten. PEC-AZ ’67-Feyenoord-FC Twente en NAC zijn de enige ploegen die na de winterstop nog niet verloren. 9 Ton Marijt (Spartai maakte zijn eerste goal van het seizoen. Zijn laatste was van 18 september 1977. Aad Kila scoorde ook weer eens sinds 20 maart 1977, en Cees de Vries (Haarlem) sinds 13 november 1977. Theo Pahlplatz vond twee keer het net. Zijn laatste goal was van 2 oktober 1977. 9 Cor Brom wist in deze krant te melden dat Ajax nog nooit bij VW gewonnen had. Dat is niet waar. In het seizoen 1959- 1960 werd VW met 1-2 verslagen! de stichting arbeidszaken is geworden. Van der Wal was van 1965 tot 1969 voor zitter van de sectie betaald voetbal van Fortuna Vlaardingen. Momenteel is hij voorzitter van de technische leiding van FDOUC, een derde klasser uit het Ach- terhoekse plaatsje Ulft. Als vervanger voor Corver is door de UEFA voor deze wedstrijd in het kader van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap de West- duitser Heinz Aldinger aangewezen. Het ziet er ook naar uit dat Corver niet beschikbaar zal zijn voor de tweede hal- ve-finalewedstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen die op 24 april tussen 1 FC Köln en Nottingham Forest wordt gespeeld. 5 4 Als Feyenoord met 5-0 wint gaat het een wedstrijd later minder voortvarend. Dit seizoen 5-0 winst op Haarlem, daarna 2-1 verlies bij de GA Eagles. In het sei zoen ’76-’77 5-0 tegen de Graafschap en daarna 1-1 bij AZ ’67 en in '75-’76 5-0 tegen Eindhoven en 2-0 verlies bij FC Twente. Eens kijken wat het woensdag bij PEC wordt De veelal in grote financiële moeilijk heden verkerende Italiaanse voetbal clubs willen een lening onder gunstige voorwaarden van zo'n 110 miljoen gul den van het Italiaans Olympisch Comi té (CONI). Dr. Artemio Franchi, presi dent van de Europese voetbalunie (UE FA) en voorzitter van de Italiaanse bond, heeft dit aan het bestuur van de CONI laten weten. Het geld zal tegen een rentepercentage van 5 of 6 ter beschikking van de clubs moeten worden gesteld. Dr. Franchi liet weten dat voor een dergelijke lening op de open kapitaalmarkt een percentage van 20 of hoger aan rente moet worden betaald. Dr. Franchi zei dat de clubs recht op een dergelijke steun hebben omdat de geldmiddelen van het nationa le olympische comité grotendeels komen uit de opbrengsten van de voetbaltoto. 4-1 4-1 1-0 1- 2 4-1 2- 3 1- 2 2- 0 0-1 4-0 2-1 1-0 4-1 De resultaten van de eerste speeldag in het tennistoernooi te Rotterdam: Kronk- Mitton 7-6 (tiebreak 7-4), 6-7 (0-7), 7-6 (7-1); Franulovic-Joubert 6-2, 1-6, 6-1; Mottram- Dupre 6-1, 3-6, 6-3; Kriek-Crealy 7-6 (tie break 7-5), 6-2; Ramirez-Feaver 6-4, 6-7, 7- 5. MVV FC Utrecht —PEC —NAC FC Twente Volendam Roda JC Feyenoord Vitesse Eindhoven SC Cambuur FC Den Bosch SC Amersfoort tip 1 1 1 1 1 3 1 3 1 3 3 1 1 5-0 1-2 1-1 1-1 4-1 1-2 00,20e 0,50 1,20 180,00e 161.00 15,00 47,30 33,00 1,06 43,00 46.20 7,60 92,00 19.00 48,50 20,80 32,50 54,00 48.20 64,00 29,00 55,00 28,50 05,20 87,50 34,00 96,50b 65,90 18,00 Adrie Magielse, de laatste jaren kam pioen bij de zwaarwelters dan wel de middengewichten, plaatste zich opnieuw voor de finales. De voor het district Zuid- Holland boksende Brabander had, zoals hij dat vrijwel in zijn gehele carrière ge- „Ik heb geen zin om nog een keer voor schut te gaan door die idiote regel van de biljartbond”. Havermans werd in Zwaag kampioen, omdat hij het onderlinge duel tegen Vet had gewonnen. Vet: „In Oss bij het libre kan me dat ook weer gebeuren". Vet besloot aanvankelijk niet naar Oss af te reizen. „De organisatoren in Oss, men sen die ik goed ken, hebben me gesoebat of ik alsjeblieft wilde meedoen. Ik heb daar geen ja en geen nee op gezegd. De organisatie in Oss gaf te kennen de biljart bond aan te spreken of de gewraakte regel niet voor het toernooi kan worden afge schaft. Ik geloof daar niet zo in. Persoon lijk heb ik geen interesse in dat kampioen schap in Oss meer, maar misschien veran der ik nog van gedachten”. Voor het toer nooi om de Nederlandse titel vrij spel zijn de volgende spelers geplaatst: Piet Vet, Jos Bongers, Louis Havermans, André van Ham, Jan Arnouts, Christ van der Smissen, Piet van de Kruysweg en Ben Velthuis. De laatste vier plaatsten zich in de voorwedstrijden. Wim van Deventer is eerste reserve. Hij won ruim op punten, maar het is de vraag of hij Adrie Magielse over een week van prolongatie van zijn titel zal kunnen afhouden. BERKHOUT (ANP). Piet Vet heeft nog niet beslist of hij zijn Nederlandse biljarttitel in het vrij spel zal verdedigen. Het toernooi om het Nederlands kampi oenschap wordt in mei in Oss gehouden. Vorige week in Zwaag, waar hij de beste was in de titelstrijd 47/2 maar Louis Havermans tot kampioen gekroond zag worden, nam Vet zich voor niet in het libre in actie te komen. 48,20 37,50 32,50 82,00 90,70 49,90 39,30 544,50 45,50 57,50 I 48,30 46,00 43,00 131,50 37,50 43,00 138,00 53,00 43,50 3,20 52,00 139.00 73,50 163,00 52,70 52,60 116,50 42,00 32.50 73,00 59,00 99,50 47,20 34,50 61,00 94,00 48,20 53,00 173,00 34,50 76,00e 118,50 48,10 47,00 36,30 45,70 280,00 Scheidsrechter Charles Corver, die was aangewezen voor de interlandwed strijd Tsjecho Slowakije-Frankrijk die woensdag in Bratislava wordt ge speeld, heeft het leiden van deze ont moeting moeten afzeggen in verband met zijn slepende achillespeesblessure. De nummers één en twee toonden op die manier weer eens aan hoe machtig de kapitalisten onder de tennissers zijn. Vori ge week besloot de organisatie van het WCT-toernooi in Milaan Jim Connors de toegang te ontzeggen. Connors had in eerste instantie laten weten van zijn komst naar Italië af te zien. Toen hij op zijn beslissing terugkwam, kreeg hij te horen dat er geen prijs meer op zijn aan wezigheid werd gesteld. Een dergelijk be sluit durfde de organisatie in Rotterdam niet te nemen. In een krampachtige, maar bij voorbaat tot mislukken gedoemde poging het ge zicht nog enigszins te redden, deelde de organisatie tijdens een persconferentie mee dat Borg bij wijze van strafmaatregel was geschrapt voor het dubbelspel. Later bleek echter dat Borg het dubbelspel in Rotterdam toch nooit als een serieuze aangelegenheid heeft gezien. Hij had na melijk willen samenspelen met zijn coach Lennart Bergelin, die qua leeftijd zijn vader zou kunnen zijn Ook om die reden werd Borg uit het dubbelspel gezet. Het tekent de instelling van Borg die maandagavond als een soort Jesus Christ-Superstar werd afgeschil derd, maar in werkelijkheid al verschei dene malen heeft gesold met de belangen van de Nederlandse organisatie. Drie jaar geleden onderbrak hij het toernooi in Rot terdam om een exhibitie in Stockholm te spelen tegen Rod Laver, een jaar later liet Borg het helemaal afweten en vorig jaar haakte hij na de tweede ronde af omdat hij last kreeg van een ontstoken klier in de lies die veroorzaakt zou zijn door een blaar op de kleine teen. Desondanks heb ben de organisatoren er alles aan gedaan om Borg diskwalificatie te besparen. Volgens zijn manager Riemersma deed Hartog, die tevens een lichte hersenschud ding opliep, maandag onder leiding van een fysiotherapeut al weer wat lichte spieroefeningen. Om het genezingsproces te versnellen zijn plaatjes in plaats van het gebruikelijke gips rond de breuken in zijn arrii aangebracht. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Wil Hartog hoopt van daag, dinsdag, al uit het St. Joannes de Deo-ziekenhuis in Haarlem ontslagen te worden. De motorcoureur uit Abbekerk, die na zijn val op het circuit van Zand- voort aan een gecompliceerde linker-on- derarmfractuur werd geopereerd, her stelt voorspoedig. Kurt Rettkowski, de 30-jarige verde diger van de eredivisieclub FC VVV, heeft het bestuur medegedeeld met on middellijke ingang te stoppen met be taald voetbal. De Westduitser, die dit seizoen slechts enkele wedstrijden heeft kunnen spelen in verband met een liesblessure, heeft last gekregen van zijn achillespezen en ziet geen kans meer te voetballen voordat op 30 juni zijn contract afloopt. Op verzoek van Ajax wordt de com petitiewedstrijd Ajax-MVV, die voor zondag op het programma staat, versch oven naar zaterdagavond 7 april. Ajax heeft bij de KNVB dit verzoek ingediend omdat het dinsdagavond 10 april in De venter de inhaalwedstrijd tegen Go Ahe ad Eagles moet spelen. Zowel KNVB als MVV heeft positief gereageerd op dit verzoek. Aanvang van de wedstrijd 20.00 uur. Dick van der Wal wordt per 1 mei de nieuwe directeur van voetbalclub De Graafschap. De 56-jarige Ulftenaar volgt daarmee Joop van der Klink op, die met ingang van 1 april directeur van wend is geweest, niet de volle drie ronden nodig om zijn partij tot winst te voeren. Popov, zoals Magielse vanwege zijn kale schedel genoemd wordt, kwam te staan tegenover de Kerkraadse politieman Paul Tummers, die als bokser Veel ervaring heeft opgedaan in Duitse ringen. De Lim burger toonde in het geheel geen respect voor de reputatie van zijn tegenstander en Magielse moest dan ook voortdurend op passen. Toch bleek ook Tummers aan het slot van de eerste ronde niet bestand tegen de stootkracht van Magielse. Hij ging op een rechtse hoek op de kaak neer, stond bij de achtste tel zij het nog groggy weer in de bokshouding, maar voor Ma gielse opnieuw kon toeslaan, klonk de gong. De tweede ronde duurde nog een halve minuut. Magielse joeg zijn tegen stander op en trof hem verscheidene ma len hard op het hoofd. Tummers pakte die treffers onbewogen, maar zijn helper koos wijselijk voor de gezondheid van zijn bokser en wierp de handdoek ten teken van opgeven. Johan IJsselmuiden, de Friese techni cus, bleek ook nu weer te bang om te incasseren. Hij liep tegen de Groningse „rommelaar” Roukema in de eerste ronde zelfs een openbare waarschuwing op we gens stoten met de binnenkant van dé handschoen. Daarna kreeg IJsselmuiden zichzelf beter onder controle en benutte zijn technisch veel grotere capaciteiten. Ajax NEC Sparta FC Den Haag AZ’67 Haarlem GA Eagles PSV FC VVV Wageningen Heerenveen Fortuna SC SVV Door de resultaten van de halve finales ziet het programma van de finale-avond volgende week maandag in Den Haag er als volgt uit: Bantamgewicht: Sjef Zwakhalen (Zuid)Lah- cen Oumgar (Noord). Lichtgewicht: Antoon Verrips (Oost)Frans Hak (Zuid). Lichtwelter- gewicht: Eric Huigenvoort (ZuidCor Ever- steijn (Zh). Weltergewicht: Mathieu Willems (Zuid)Cor Ton (ZH). Zwaarweltergewicht: Chris Lantrok (ZH)Peter Raamsdonk (NH). Middengewicht: Adrie Magielse (ZH)Johan IJsselmuiden (Noord). Halfzwaargewicht: An dré Oetelaar (Zuid)Ruben La Cruz (ZH). Zwaargewicht: Bill Echter (Oost)Hennie van Bruggen (Oost). Superzwaargewicht: Ben Tie- ben (NH)Tjalsma (Noord). De Deense international van Borussia Mönchengladbach, Allan Simonsen, houdt de aanbieding die hij van Barcelo na heeft gekregen qog in beraad. Pas op 17 april zal Simonsen beslissen of hij voor de Catalaanse club zal gaan spelen. Na een voor Haarlem goede serie van vier niet verloren wedstrijden, goed voor vijf punten, nu dus het verlies bij Roda JC. Datzelfde publiek kreeg overigens maandagavond pas om kwart voor elf te horen dat het „de supersterren” zou moe ten missen, evenals Vijaij Amritraj, die zich 's morgens in Londen had laten inen ten in verband met een elleboogblessure. Scheepbouwer: „Wij kunnen er ook niets aan doen. Wij hebben Borg proberen te bereiken maar wij wisten niet waar hij was”. Borg, die vorige week in de kwartfi nale in Milaan verrassend werd geklopt door John Alexander en daarna hals over kop is vertrokken naar een van zijn ver blijven, in dit geval in Monte Carlo, zou van niemand te horen hebben gekregen dat hij maandag moest beginnen. John MacDonald, de Europese direc teur van WCT: „Iedereen wist dat Borg maandag moest spelen, alleen Borg zelf niet. Bovendien had zijn vliegtuig uit Nice wat vertraging waardoor hij pas om tien over zes 's avonds in zijn hotel in Rotter dam arriveerde. Borg wilde toen niet on voorbereid de baan op”. En Franco Barto ni, de man die er op moet toezien dat de regels worden nageleefd, maar zo opval lend overstag ging, merkte op: „Ik vond die verklaring van Borg aannemelijk ge- noeg-om hem in het toernooi te houden”. Hij voegde daar in één adem aan toe: „Ik maak geen verschil tussen de nummer 1 en de nummer 274, al is het wel zo dat je (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het met 5000 man opgekomen publiek kon zich na de chaotische start van het ABN-proftennistoernooi in het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam weer eens de grote verliezer noemen. Vitas Gerulaitis en Björn Borg, die op de openingsa vond in actie zouden komen tegen respectievelijk Peter Feigl en Mark Cox, bleven rustig aan de kant omdat zij in de veronderstelling verkeerden dat zij pas dinsdag zouden moeten spelen. (ADVERTENTIE) ■4’ Cor Brom vergissing

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19