Eenhoornschool in jaarlijks revueprogram op Franse toer m I y Hulde voor veertig dienstjaren 4 1 Duo Schadé-Timmer uitblinker door voortreffelijk spel c n De Amro Bank is er vooralle spaarders. hciven- berichten 1 BORST 1 t «ril ijln UI I Bij de Amro kan een spaarder in principe drie kanten op: «1 b 91 i DONDERDAG TWEEDE OPVOERING Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg» Dus brengt ze naar De Slegte. De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. CA/ i M Het visitekaartje g Niet vastzetten. Echt vastzetten. Vastzetten en toch aan kunnen komen. 1 -6 DINSDAG 19 7 9 IJMOND 3 APRIL - w T 9 BRIDGENIEUWS „DE KENNEMERS Ui OÜI® V ''J i W Woninginrichting van de bewoner is een mooi vitragegordijn Bij ons vindt u de kollekties van ADO Vitrazette Vegecon in alle door u gewenste uitvoeringen. Kom eens vrijblijvend naar deze gordijnen kijken. PLANETENWEG 38-42 IJmuiden Tel. 15991 Ofwel sparen en snel aan je spaar geld kunnen komen. Daar heeft de Amro Bank een Rente Spaar rekening voor, of het bekende Spaarboekje. Dat is simpel, over zichtelijk en heel flexibel. Én u krijgt een rente van Dat is voor de spaarder die de aller hoogste rente wil. Maar dan ook voor lief neemt dat z’n geld langere tijd vastligt. Amro’s Vaste Loop tijd Rekeningen bijvoorbeeld staan van 2 tot 6 jaar vast. En de rente varieert dan van 75 4 tot Q 30/ 047o Dat is sparen voor een hoge rente, maar in noodgevallen er toch aan kunnen komen. Daar heeft de Amro z’n Plusrekeningen voor. Alleen als u opneemt betaalt u 1 of 2% opnamekosten over het op genomen bedrag. En anders zijn ze goed voor maar liefst 6 of WQ/ 0 Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. ..-4 -<ï. x’ i (ADVERTENTIE) (Van onze bridgemedewerker) o De heer W. van den Berg viel maandagmiddag in zijn woning (ADVERTENTIE) jurg. !2-tal derd cur- selij- rs en n als ig op i het krij- iheid >rak- De leerkrachten van de Eenhoornschool vervaardigden de decors voor de musicalopvoeringen van deze week. De ouders namen gezamenlijk de vervaardiging van de toneelkostumes voor hun rekening. Een tijdrovende opdracht die krapaan bin nen de gestelde tijd uitgevoerd kon worden. Bakkum-De Vente (1143.18) bleven, on danks het slechte resultaat van 45.24, aan de top van de ranglijst. De gebroeders Van der Vlugt, die vijfde zijn (1057.72), lieten toch duidelijk van hun kracht blij ken door ruim boven het gemiddelde te spelen (59.52) waardoor zij op deze zitting als tweede eindigden. De dames Kramer- Ris bleven met 57.14 diverse prominente paren voor maar zullen degradatie nau- i S’ De uitslagen luiden (in matchpunten): A-lijn: Schadé-Timmer 105, gebroeders Van der Vlugt 100, dames Kramer-Ris 96, Boender-Kramer jr. 87, Doornenbal-Sie- gers 77, Bakkum-De Vente 76, mevrouw Wareman-Breur 71, Barzilay-Van Harten 60. B-lijn (NZ); echtpaar De Groot 126, da mes Van Sprang-Van der Vlugt 120, Bag- german-Jansen 86, mevrouw Kion-Maag- delijn 77, Van Egmond-Van der Maden 71. OW: Van Maanen-Pippel 113, Van der Burg-Kramer sr. 91, dames Bosma-Sinte- nie 74, dames Maagdelijn-Pippel 71, da mes Dogger-Van der Glind 67, echtpaar De Reeper 64. ment kan wat geschoven worden. Vorig jaar kon voor een musical pas rond kerst tijd worden vrijgemaakt waarmee sfeer en thema een beetje voor de hand lagen. Talent of niet, alle 150 leerlingen en uiteraard ook de zes leerkrachten leveren aan dit schoolgebeuren een directe bijdra ge. De jaarlijkse musicalopvoering wordt van belang geacht voor het contact tussen de school en de ouders dat daaruit voortvloeit. „Ook als onderdeel van het onderwijsprogramma moet het belang van dit soort activiteiten niet worden onderschat”, aldus een woordvoerder van het schoolteam. Genoemd wordt in dit verband het aspect „verbale expressie”. „Het kind leert de eigen mogelijkheden kennen om zich te uiten. Meer lef om voor een wat groter publiek zijn mondje te roeren is daarvan het grote winstpunt”. De heer W. van den Berg viel maandagmiddag in zijn woning aan de Oosteinderweg in Velsen-Zuid een huldiging ten deel wegens zijn 40-jarig dienstjubileum bij Rijkswaterstaat. De jubilaris, sinds 1970 veermeester op de pont te Buitenhuizen, werd hier toegesproken door hoofdingenieur-directeur F. J. de Vos van Rijkswaterstaat waar hij in 1939 op de loonlijst kwam na een korte periode als vrijwilliger bij de Koninklijke Marine. Na een terugblik op zijn loopbaan en waarderende woorden voor inzet en plichtsbesef gedurende de afgelopen veertig jaar kon de heer Van den Berg de bij deze gelegenheden gebruikelijke enveloppe met inhoud in ontvangst nemen (zie foto). De jubilaris werd na een aanloopperiode bij de Opbouwdienst met als machinist-stoker b aangesteld met als standplaats Urk. In zijn Noordhollandse periode, (vanaf 1946) deed hij ruim tien jaar dienst op de ponten over het Noordzeekanaal. Woordvoerders waren maandagmiddag ook de heer J. Beenhakker, hoofd Verendienst van Rijkswaterstaat en de heer G. H. Stapper, namens het technisch personeel van Rijkswaterstaat in het gebied IJmond. welijks meer kunnen ontlopen. In de NZ- lijn van de B-groep was het echtpaar De Groot voor de andere paren absoluut on bereikbaar (65.62) en verstevigde met een totaal van 1186.28 zijn leiderspositie terde ge. Van der Burg-Kramer sr. (1162.85) die tweede zijn staan op te grote achterstand om nog enig uitzicht op de eindzege te hebben. De dames Van Sprang-Van der Vlugt noteerden 62.50 en speelden daar mede een opmerkelijke rol. In de OW-lijn waren Van Maanen-Pippel (70.63) opper machtig en zijn kennelijk van plan met 1122.22 de vierde plaats van het echtpaar De Reeper (1126.62), dat tot aan de 14e zitting de leiding in handen had maar de laatste tijd een enorme inzinking door-- maakt, danig in gevaar te brengen. rf- Flits van de schoolrevue die maandag zijn eerste opvoering beleefde in het schoolgebouw aan de Eenhoornstraat IJMUIDEN. In de wintercompetitie van de bridgeclub De Kennemers stak op de 21e wedstrijddag het duo Schadé-Tim mer in de A-lijn met kop en schouders ver boven de andere paren uit door een score van 62.50 te laten aantekenen. In het algemeen klassement klom het voortref felijk spelende duo dan ook met 1061.07 naar de vierde plaats. De standen zijn nu (in percenten): A- lijn: Bakkum-De Vente 1143.18, Boender- Kramer jr. 1104.19, mevrouw Wareman- Breur 1074.40, Schadé-Timmer 1061.07, gebroeders Van der Vlugt 1057.72, Barzi lay-Van Harten 1032.82, dames Kramer- Ris 991.19. B-lijn: echtpaar De Groot 1186.28, Van der Burg-Kramer sr. 1162.85, echtpaar Strube 1129.05, echtpaar De Reeper 1126.62, Van Maanen-Pippel 1122.22, da mes Van Sprang-Van der Vlugt 1113,69, dames Bosma-Sintenie 1089.64, Bagger- man-Jansen 1086.11, dames Maagdelijn- Pippel 979.49, Van Egmond-Van der Ma den 873.82, mevrouw Kion-Maagdelijn 853.77, dames Dogger-Van der Glind 809.61, echtpaar Koster 747.15. 4* z - i A Maandag aangekomen: W M. Neal, IJ muiden, Narvik; Gotaland, Kristineham; Iggesund, Zaandam, Iggesund; Kondra- tay Bulavin, Velsen, Hamina; Bari, Chris- tobal; Bison, Velsen, Cont. Plat.; Saint Jacques, Dakar; Pearl Marine, Rotter dam; Hollandia, Kingston; Sendam Maru, IJmuiden, Glasgow; Plancius, Par; Roc- quaine, Dordrecht; Ramses Fèighter, Vlis- singen; Lynx, Bergen. Maandag vertrokken: Hugo Brinkman, IJmuiden, Ingslynn; Sommen, Gent; Man dan; Coryton; Capella, Rotterdam; Fen cer Hill, Rochester; Smit Lloyd 23, Velsen, Cont. Plat; Cast Seal, IJmuiden, Montre al; Nikolay Kasatkin, IJmuiden, Klaipe da; Incotrans Spirit, Antwerpen; Eilean Glas, GR Yarmouth; Arklow Bridge, Ant werpen; Hansa, Brake; Pamir, Boston; Goeteland, Helsingborg; Estesand, IJmui den, Solverborg Dinsdag aangekomen schepen: Dirk Rust, Boston, Breda. Rotterdam; Atlantis, Zuid-Afrika. Dinsdag vertrokken schepen: Smit Lloyd 106, Aberdeen; Iggesund, Iggesund; Black Sea, Emden, Messberg, Aarhus; Kenrix, IJmuiden, Rochester; Stirling Brig; IJmuiden. Cont. Plat. Possehl. Sheerness. Vrijdag aangekomen: Monte Christo, Setes; Prinses Margriet, St. Petersport; Patroculos, Bremerhaven; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Sommen, Gruvon, Zaandam; Birte Clipper Colchester; Nor- news Lender, Skogn; Hummling, Rotter dam; Scol Spirit, Gefle; Baia de Sao Bras, Antwerpen, IJmuiden;Boresum, Terneu- zen; Hornisse, Hamburg; Stirling rig, Cont. Plat, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Great Republic, Le Havre; Ingeborg, Manchester, Beverwijk; Eco Louise, R.dam, IJmuiden; Bernd, R.dam; Spice Islands, Kiel, IJmuiden; Ju an Carlos Toro, Antwerpen; Heino, Le Havre; Voroneru, Leningrad; Finnwood, Hamina; Pluto, Aberdeen, IJmuiden; Smit Lloyd-23, Cont.Plat, Velsen; Oeland, Aalborg; Glory Makatov, Hamburg, Vel sen; Rechlin, Norresundby, IJmuiden; Be- arfoss, Norresund, IJmuiden; Biene, Hamburg; Astronomer, Zeebruge; Yinka- folawiyo, Hamburg; Indicos, Lagos, IJ muiden; Vela, Stavanger; Brite Clipper, Wisbech; Simonburen, Riam, Velsen. Zaterdag aangekomen: Nicolay Kasat kin, Rostock, IJmuiden; Pic d’Agou, Edam; Hugo Brinkman, Poole, IJmuiden; Heriot, Belfast, IJmuiden; Abba, Izmir; Sealeaf, Kirkenes; Arklow Bridge, Par; Fencer Hill, Swansea; Marjan, Torbrecht; Messberg, Calais; Elan, Wisbeck, IJmui den; Urgen Wehr, Leer; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; Smit Lloyd 23, Cont. Plat, Velsen; Pongola, San Pedro; Marie TH, Rotterdam, IJmuiden; Ice Lark, Rot terdam; Estesand, Malo, IJmuiden; Han sa, Halmstad; Kentshore, Cont.Plat, IJ muiden; Tor Britannia, Gothenburg. Zaterdag vertrokken: Conastpga, Las Palmas; Mor Biham, Nantes, IJmuiden; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Sundy Marie Bella, Tilbury; Unicorn Michael, Dublin; Good Trader, Visakhapotnam, IJ muiden; Nornews Leader, Skogn; Ex comm Mariner, Gibraltar; Wilmington, Santander; Holstenstein, Antwerpen; Hartebeest, Velsen, Cont.Plat; Skol Spirit, Dalsink; Bison, Velsen, Cont.Plat; Bova- ka, Bremen; Barwa, Oslo; Bore Sun, Han- go; Abha, Kopenhagen; Tor Britannia, Gothenburg; Boekanier-1Santander; Monte Christo, Bremen; riot, IJmuiden, Fredericia; Holsten Sailor, Felixstowe; Hummling, Odense. Zondag aangekomen: Bison, Cont.Plat, IJmuiden; Baranja, Tsamkkong; Isis, Noordzee; Eilean Gias, Ipswich; Possehl, Yokohama/Piraeus; Vauban, Duinker ken; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Inco trans Spirit, Bremerhaven; Pamir, G. Yar mouth; Djatibajang, Bremerhaven; Bun- gasripagi, Brest, Velsen; Wendy Weston, Bari; Ekhterina Belashova; Mandan, Wil helmshaven; Fridel, Whitby, IJmuiden; Capella, Rauma; Cast seal, Antwerpen, IJmuiden. Zondag vertrokken: Righteous, Ant werpen; Victory, Recefe; Limbazhi, Ham burg; Bison, IJmuiden, Cont.Plat; Konsta- tin Shestakov, St. Petersport; Ice Lark, Kingaly; Carmen Tercero, IJmuiden, Pa lermo; Hornisse, Kiel; Bernard-s, IJmui den, Bremen; Marie th., IJmuiden, Halm stad. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de aula van de IJmuidense Eenhoornschool was gisteravond de première van de jaarlijkse schoolrevue met de musical „Adieu Paris” als hoofdbestanddeel. De vijfde- en zesdeklassers namen deze Fransgetinte musical voor hun reke ning. De vier lagere klassen van de IJmuidense lagere school zetten hun beste beentje voor in programma-onderdelen met zang, dans en toneel. De musical met het revueprogramma daaromheen ondervond maandagavond veel bijval bij de ou ders en andere familieleden die tijdens de première een enthou siast publiek vormden. Donderdag is de tweede opvoering. Gekozen is dit jaar voor een Franse musical uit het repertoire van de in dit genre zeer bedreven auteur Benny Vreede. „Typisch Frans” is in hoofdzaak de kostumering en het decorwerk. Het taalprobleem wordt door gebruik van de Hollandse vertaling handig omzeild. De bijdrage van de klasse 1, 2, 3 en 4 (toneel, zang en dans) sluit qua sfeer logisch aan bij het hoofdbestand deel van de schoolvoorstelling die voor de Eenhoornschool een ijzersterke traditie is. Alleen met het tijdstip van dit schoolevene- Boekhandel J. de Slegte b.v. Grote Houtstraat 100,2011 SR Haarlem.Tel. 023-31 52 50. 1. (ADVERTENTIE) Maandag aangekomen: Merak. Barry; Scheldeborg, Maentuluoto, Beverwijk; Konigssee, Runneby, Beverwijk; Stove Transport, Dagenham; Black Sea, Gelfe; W. M. Neal, Narvik, IJmuiden, Gotaland, Kristinehamm; Iggesund, Iggesund, Zaandam

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7