Gestolen auto’s teruggevonden Idee rijkelijk beloond Veel blikschade na slippartij Paaszangdienst burgerlijke stand s s ML ^14^ De Melkman brengt weer voordeel mee! Open dag met zang, film en dia’s bij heropening Santpoorts kerkje Autovakanties? Wij Uit heeft ze nog voor uitzoeken. Presentatie op „Veiligheidsappel 1979" ijmondnicuw5 t t Volgende week van 9 t/m 14 april t Tongvisserij verboden in Golf van Biskaje MAN BREEKT BEEN ONDER SHOVEL GEBOUW VOLLE EVANGELIEGEMEENTE BERÉA VERBOUWD Bezinning L® VELSEN DONDERDAG APRIL 19 7 9 VELSEN-IJMUIDEN men in „De Schouw” te Velsen-Noord. Gastarieven gaan door strenge winter tien procent omhoog IJMUIDEN. Hoogovens tracht het ongevalscijfer in de produktie- afdelingen te drukken met een nieuwe veiligheidscampagne getiteld „Op de goede weg". Ir. L. P. A. van Pol, chef veiligheidsdienst bij Hoogovens, lanceerde woensdag de aktie tijdens het jaarlijkse Veilig heidsappel waarvoor verttegenwoordigers van de bedrijfsleiding met leden van de Ondernemingsraad en de Raad van Overleg bijeenkwa- IC*/ eek edi- dC/iC' r J J ika- ling /ijf- IJMUIDEN. Het is de Nederlandse vissers sinds gisteren verboden nog op tong te vissen in de Golf van Biskaje. De Nederlandse visserij had daar een quo tum van 74 ton tong toegewezen gekregen; die volgens de laatste beschikbare gege vens inmiddels zijn opgevist. Dit heeft minister Van der Stee van Landbouw en Visserij gisteren meegedeeld. ir B de Heer, directeur produktie bij Hoogo vens. Voor extra-inspanningen om het onge- valscijfer te drukken geeft de ongevals- statistiek van Hoogovens over 1978 alle aanleiding. Drie dodelijke ongevallen vormden een triest record over de afgelo pen vijftien jaar waarin het ongevalscijfer tot 1977 een langzame maar gestage da ling vertoonde. 7 Februari 1978: bij Cemij wordt Blanco Suena door een losgestoten vloerplaat getroffen bij hijswerkzaamhe den. Overleden op weg naar het zieken huis. Bij Oxystaalfabriek 2 in 1978 twee ongevallen met dodelijke afloop. Op 8 mei komt de IJmuidenaar C. G. Apeldoorn bij werkzaamheden in het rookgassysteem van converter 23 te vallen. Op slag dood. Een identiek geval op 21 november. Een liter chocoladevla voor de halve prijs. Graag gebracht zegt de melkman en nog voordelig ook! SANTPOORT.-De Volle Evangeliegemeente Berea in Sant poort tracht groeiende ruimteproblemen in het kerkgebouw aan de Patriciuslaan door een interne verbouwing en herinde ling het hoofd te bieden. In het uit 1972 daterende gebouw is door het wegbreken van scheidswanden een ruimtewinst ont staan van honderd zitplaatsen. Na de heropening, die zaterdag gevierd wordt met een open dag, kan het gebouw 350 kerkbe zoekers bevatten. De doorgevoerde veranderingen, grotendeels het werk van eigen mensen, biedt echter een tijdelijke oplossing. Voor de bouw van een nieuw kerkelijk centrum, voor de groeiende gemeente uiteindelijk de oplossing, wordt ijverig naar geschikte bouwgrond gezocht. Tussen afgevaardigden van het kerkgenootschap en de ge meente Velsen lopen onderhandelingen over aankoop van een eveneens in Santpoort gelegen terrein. Hangende het overleg structuur te geven wordt gezocht naar een vaste vorm van overleg tussen het perso neel, deskundigen en de leiding van de diverse afdelingen. Directiewoordvoerder De Heer kondigde dit woensdag aan. Kaderbijeenkomst De voetbalver eniging Velsen houdt maandagavond acht uur een bijeenkomst voor jeugdtrainers en jeugdleiders in de kantine te Driehuis. Een Austin-mini die in de nacht van dinsdag op woensdag werd gestolen in de Kanaalstraat is teruggevonden in de Edi- sonstraat. Deze auto was daar woensdag ochtend omstreeks tien minuten voor tien betrokken bij een aanrijding. Toen de politie ter plekke verscheen trof zij daar wel het gestolen voertuig aan. De bestuur en onrechtmatige bezitter had de benen genomen. Ongevallen De heer N. Kloosterhuis van de Ongevallendienst in IJmuiden zal dinsdag 10 april ’s avonds om 8 uur een lezing houden voor de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond. Het onderwerp luidt: „Ongevallen in huis en omgeving”. Paaskienen Zaterdag 7 april wordt in de kantine van de sportvereniging Stormvogels de jaarlijkse paaskien- en dansavond gehouden. Iedereen die een gezellige avond wil doorbrengen is wel kom, de avond begint om acht uur, de toegang is gratis. en iel )U- an iet VELSEN NOORD. Een bij Van Gel der Papier werkzame inwoner van IJ muiden heeft woensdagmiddag zijn been gebroken toen hij terecht kwam onder het wiel van een shovel. I hierover hult de kerkelijke gemeente zich over de ligging daarvan nog in absoluut stilzwijgen. Met de verbouwing en herindeling van het bestaande gebouw hangt direct samen de verhuizing van de evangelische koffiebar naar het adres Patrici uslaan 33. Op het oude adres („De Toorts” Hoofdstraat 160) is sinds kort een eigen drukkerij gehuisvest. De activiteiten van de gemeente Beréa omvatten cursus- en scholingswerk, en vervaardiging en verspreiding van evangeli sche lectuur (via de eigen drukkerij en boekhandel). Over deze taken en de eigen kooractiviteiten (kinderkoor en zanggroep De Korachieten) wordt zaterdag alle informatie verstrekt, stands daarover zijn tijdens de open dag opgesteld in het kerkgebouw. Optredens van het kinderkoor (10 uur ’s morgens) en het koor „De Korachieten” zijn tijdens de open dag de vaste programma punten. ’s Middags worden in het gebouw aan de Patriciuslaan doorlopend films en dia’s vertoond over het werk van de Volle Evangelie gemeente en de christelijke inspiratie die daarachter zit. IJMUIDEN.-In de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden wordt op zon dagavond 8 april de jaarlijkse Paaszang dienst gehouden. Het Interkerkelijk Be jaardenkoor „IJmond”, dat onder leiding staat van mejuffrouw Van Asselt, ver leent medewerking. Egbert Blom bespeelt het orgel, terwijl de dienst wordt geleid door Ds. Heikoop. De aanvang van de dienst is om 19.00 uur. OVERLEDEN: M. Bakker, 71 jr. echtge noot van C. Guijt, IJmuiden; J. J. Dron- kers, 85 jr. echtgenote van H. J. Morren, Umuiden; D. de Langen, 60 jr., echtgenoot van D. C. Haak, IJmuiden; L. Swiezerijn, 1 jr., IJmuiden; J. C. van der Valk, 71 jr., weduwe van J. Stam, Driehuis; J. Veld man, 84 jr., echtgenoot van A. Groen, IJmuiden; K. de Groot, 90 jr., weduwnaar van M. Bouman, IJmuiden; A.'Zwanen burg, 81 jr. weduwe van W. P. U. Douma, IJmuiden; H. J. van der Wiel, 76 jr, wedu we van A. J. Nieland, Santpoort. Wat onvolkomenheden op het punt van de beveiliging traden aan de dag bij het afdraaien van bandjes met commentaren van willekeurig gekozen werknemers over dit aspect. Vijf woordvoerders ga ven hierop hun bevindingen. „Veiligheid komt bij ons uitsluitend bij aanstelling van nieuw personeel aan de orde. De nieuwkomer moet vertrouwd gemaakt worden met de geldende voorschriften op dit terrein maar daar blijft' het wel zo'n beetje bij”. Waard genoteerd te worden was ook deze uitlating: „Op onheil voort komend uit de eigen werksituatie of ko mend van buitenaf moet je constant at tent gemaakt worden. Het scherpt je op mogelijke risico’s en de beveiliging daar tegen”. Een gedachte om op voort te bouwen voor de deelnemers aan het vei- ligheidsappel 1979. Aanwezig bij de uitreiking was ook ir. P. van Rijn, voorzitter van de centrale ideeëncommis sie. Hij noemde het beloonde idee uiterst be langrijk, met name door de besparing van energie die er mee wordt bereikt. Hoogovens wapent zich met nieuwe aktie tegen ongevalsrisico De man reed op weg naar de cantine mee op een opstapje van het voertuig. Toen hij te bestemder plekke afstapte kwam hij te vallen en raakte met zijn rechterbeen onder het linkerwiel van de shovel. Contactmiddag Dinsdag 10 april houdt de afdeling Santpoort van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen een contactmiddag met speciaal aandacht voor bridge en mah.jong. De bijeenkomst heeft plaats in het restaurant Brederode, aanvang één uur. irbij uur I aar- l ijna J t le- ving ssen >den Het gebouw van de volle evangeliegemeente Beréa aan de Patriciuslaan in Santpoort de interne verbouwing en herindeling, waardoor de capaciteit van het kerkje werd vergroot, is grotendeels door eigen mensen gedaan. ianr ko- pel, be- met i iste- ?ent l liter I ien. „Op de goede weg” is de voortzetting van de gerichte veiligheidscampagne die sinds 1973 de werknemers op naleving van de veiligheidsvoorschriften atten deert onder de titel „Hoogovens gooit hoge ogen”. Het daarin gevolgde systeem - eerbetoon voor produktiegroepen met 10.000 arbeidsuren zonder verzuim door ongevallen - blijkt anno 1979 nauwelijks meer aan te spreken. De nieuwe aktie, die met ingang van 1 april al officieus van start ging, streeft naar vermindering van het ongevalscijfer per afdeling met 25 procent over de laatste drie kwartalen van 1979. De afdelingen die daarin slagen kunnen rekenen op een beloning in geld te besteden naar eigen goeddunken. De aktie is bedoeld als stimulans en als raamwerk voor extra veiligheidsmaatre gelen die per afdeling kunnen ver schillen. werknemer van Duitse afkomst, bij Hoog ovens aan het werk voor een bedrijf uit Offenbach, glijdt uit bij beklimming van een stelling en belandt van 8 meter hoogte op de betonvloer. Hij overlijdt in de ambu lance op weg naar het ziekenhuis. Ook 1979 is op het punt van de veiligheid niet brandschoon meer na een ongeval op 7 maart bij Hoogoven 1. Bij hijswerkzaam- heden wordt de arbeider Zuccaro getrof fen door een losschietende haak wat hij eveneens met de dood moet bekopen. Drie dagen later sterft hij. Trieste voorvallen die stuk voor stuk nopen tot nadere bezin ning over de toereikendheid van de bij Hoogovens geldende veiligheidsvoor schriften en de toepassing ervan. Na een ogenblik stilte ter nagedachtenis van de slachtoffers kwam Van Pol tot een rubri cering van bij Hoogovens voorkomende ongevallen. Veel risico’s kunnen worden vermeden door blokkering van ladders tegen wegschuiven, oorzaak van talloze valpartijen, het dragen van de verstrekte veiligheidsbrillen in noodzakelijke geval len (tegen oogletsel) en het op orde houden van de werkruimten waarmee struikelen tijdens het werk kan worden voorkomen. De inzet van minder ervaren personeel onder meer bij ziekteverzuim werd als vierde risicobron genoemd waar de be drijfsleiding op dit moment nog geen ver weer tegen heeft. Op het Veiligheidsappel 1978 werd hetzelfde punt al aangestipt. Het directielid B. de Heer spoorde de aanwezigen aan tot massale deelname aan de nieuwe veiligheidsaktie. Hij hanteerde in dit verband de begrippen gezamenlijk heid en plichtsbesef. Een goede aanzet voor zijn uitvoerige inleiding over het veiligheidsaspect, naast het streven naar IJMUIDEN. Een personenbusje van Aannemingsbedrijf De Branding dat za terdag, na te zijn gebruikt ten behoeve van een klereninzamelingsactie van de OIG, werd gestolen, is terecht. Het voer tuig werd woensdagochtend door een wijkagent opgemerkt op de Willems- beekweg. Een auto bestuurd door een 19-jarige Velsenaar raakte als eerste in een slip. Twee achter deze auto rijdende voertui gen, bestuurd door respectievelijk een 51- en een 30-jarige Alkmaarder, raakten bij een poging de slippende wagen te ontwij ken van de rijbaan. Een van de auto’s werd onherstelbaar vernield. De achterste auto werd aangereden door een autobus waarvan de bestuurder er eveneens niet in slaagde de zaak in de hand te houden. VELSEN. Een omvangrijke hoeveel heid blikschade was het gevolg van een even omvangrijke slippartij die woens dagochtend omstreeks zeven uur plaats vond op de westelijke rijbaan van Rijks weg 6 ter hoogte van Zijkanaal-C. VELSEN. Het college van burge meester en wethouders is voornemens de tweemaandelijkse termijnbedragen voor het gasverbruik met tien procent te verho gen voor de nog resterende vijf termijnen van dit jaar. Oorzaak hiervan is de stren ge winter, waardoor in de periode januari/ februari ruim 5*/z miljoen kubieke meter méér gas is verbruikt dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Met deze herziening van de termijnbedragen wil het college voorkomen dat de gebruikers aan het eind van dit jaar een forse nabe- lasting ineens moeten betalen. tü- Ir. L. P. A. van Pol, onvermoeid strijder voor veiliger werkomstandigheden, aan het woord in „De Schouw’’ te Velsen-Noord. kwaliteit, kwantiteit en een lage kostprijs essentieel onderdeel van de bedrijfsvoe ring bij Hoogovens. Veilige werksituaties en -methodes noemde hij essentieel om de risico’s voor de man op de werkvloer tot een aanvaardbaar minimum beperkt te houden. Naast het vermijden van direct letsel wees hij op de risico’s van beschadi gingen op langere termijn door letterlijk oorverdovend lawaai of inwerking van chemische verbindingen onder meer door inademing. Hoogovens legt zich al sinds 1963 toe op verbetering van de werkomstandigheden met inschakeling van onder meer bedrijf sartsen en arbeidsdeskundigen. Over de hierbij gevolgde werkmethoden en de in gebouwde beveiligingen verschaften ver toonde dia’s woensdag duidelijkheid. Op het investeringsplan voor 1978 en het lo pende jaar samen staat een bedrag van ƒ33 miljoen genoteerd voor voorzienin gen ten behoeve van de veiligheid. Hoogo vens gaat naast de lopende veiligheidspro gramma’s gerichte activiteiten ontplooien ter vergroting van de veiligheid in de produktie-afdelingen. Om dit een vaste GEBOREN: A. Booij-Hartman, d., IJ muiden; C. Kamstra-Raap, z„ IJmuiden; H. H. J. Koster-Kloosterhuis, z., IJmuiden. Cy- isla- I iigd iche I cht- I Vol- )on- brengt uw melkman een prima aanbieding mee Bi) aankeep van liter «lagroom kri)gt u een Twee zilveren ideeëninsignes en een geldbe drag van maar liefst 6900 gulden waren wegge legd voor de heren D. van Dongen uit Heerhu- gowaard en D. van Hout uit Beverwijk De heer Van Dongen; aspirant-opzichter in de ammoni- akfabriek van Mekog en de inmiddels gepensio neerde heer Van Hout, destijds als wachtchef werkzaam in dezelfde fabriek, hebben een stoom- en energiebesparend idee uitgewerkt, dat betrekking heeft op de direkte invoer van stoom in het hogedrukgedeelte van één der turbines in de ammoniakfabriek De insignes en het geldbedrag werden dins dagmiddag 3 april uitgereikt door de direkteur van Mekog, de heer G. W de Vries, in het hoofdkantoor van dit bedrijf. aar be- rge- 974 i d.e hij I ClX-->lz I (AD VER TENTIES) edi- Sta- is is mse ger- I een I ern- i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5