Studenten keuren houding prof af PROFESSOR H. VAN RIESSEN ONDANKS PROTESTEN NAAR ZUID-AFRIKA in de vishol rond de losplank Geen veranderingen bij einde van competitie haven- berichten z Carillonklanken w BOWLINGBOND IJMUIDEN Onzin Terreur Onwaarachtig ZATERDAG 7 A P R I I 6 1 1 CHIEL EVERS T n d< v< ai (Van een onzer verslaggevers) AERDENHOUT. De stu deerkamer van professor doctor ingenieur Hendrik van Riessen onderscheidt zich nauwelijks van het gemiddeld professoraal werkvertrek. Een uit de kluiten gewassen bureau, enkele gemak kelijke fauteuils en boekenplan ken van vloer tot plafond be heersen het beeld. Voor het raam vallen vier plastic kweekbakken echter uit de toon. Sprietige, groene plantjes steken (te vroeg naar de zin van Van Riessen) een paar centimeter de grond uit. „Dat zijn Afrikaantjes”, wijst de plantenminnende hoogleraar in de calvinistische wijsbegeerte. - - -V----- «ar - 10 7 0 Eredoctor: ik ben geen racist (Van een medewerker) 92 81 Uitslagen: 84 98 2. Street League 3 1 i n. 81 57396 dinsdag om twee uur een kienmiddag gehouden in „De Schouw” aan de Bleyen- hoevelaan. Voor de prijswinnaars is een forse hoeveelheid paaseieren ingeslagen. Over enkele uitlatingen van de professor in het universiteitsblad Ad Valvas, waarmee de apartheidspolitiek wordt onderschreven, schrijft de SRVU: „Derge lijke uitspraken zijn zonder meer als racistisch te betitelen en zijn een volledige ontkenning van de uitbuiting en gewelddadige onderdrukking die de werkelijk heid vormen van het apartheidssysteem in Zuid-Afrika”. 2. Van Nieuwkoop 3. Hubov. d. Bos League 1 1. Haarmans League 2 1. De Planeet IJMUIDEN. De donderdagleague gaf de bekende beelden. De bovenste teams wonnen hun partijen weer en de kans, dat Boetiek Marcel kampioen wordt is weer groter geworden. 84 84 84 84 71 59 60040 58060 2. Van Bugnum 3. VanRitelA 81 81 81 81 77 71 51881 56639 weg het beste is om toch tot een soort dekolonisatie te komen. Integratie is niet goed. Dat is maar schijn. In werkelijk heid zouden de zwarten altijd ongelijk worden behandeld. Maar in de thuislan den, daar heeft geen blanke wat te zeg gen. Ik ben er werkelijk van overtuigd dat de leidende figuren in Zuid-Afrika met het thuislandenbeleid vooral de be doeling hebben de Bantoes te helpen”. „De veelgehoorde bewering dat de Bantoes in hun thuislanden met de slechtste grond van Zuid-Afrika worden opgezadeld, is pure onzin”, betoogt pro fessor Van Riessen. „De thuislanden be horen tot de beste grond van Zuid-Afri ka. In Zoeloeland heb ik weelderige sui kerplantages gezien, terwijl het blanke Oranje vrij staat bijna een woestijn is. Daar moet een boerderij ongeveer een oppervlakte als de provincie Utrecht bes laan om rendabel te zijn. Geen grondstof fen? Ja, maar daar hebben de Bantoes ook helemaal geen behoefte aan. Die zijn hooguit aan landbouw toe”. Veel misverstanden dus over Zuid-Af rika, zo meent Van Riessen. Toch ziet ook hij negatieve kanten aan de apartheid. De zogenaamde kleine apartheid bij voorbeeld en de behandeling van de Tijdens het gesprek gaat twee keer de telefoon. Wildvreemden, die in de krant lazen over het universitaire protest tegen het eredoctoraat, zeiden Van Riessen toch vooral door te zetten. Hij is dat ook van plan, hoewel hij zegt allang niet meer blij te zijn met het Zuidafrikaanse eerbe toon. „Het is geen lolletje, wat je moet doormaken. Maar ik ben het wel gewend In 1967-1968 >vas ik aan de VU de eerste hoogleraar die met studentenrellen te maken kreeg. Het college geven werd me onmogelijk gemaakt”. „Het erge is, dat de christenen hier steeds meer voor die terreur kiezen. En daar mee tegen de mensen die het goede met de Bantoes voor hebben. Het is volkomen duidelijk dat de communistische staten achter die terreur zitten. Een verschrik king voor de gewone man”. „Een storm van terreur en moordpar tijen” is volgens Van Riessen het enig alternatief voor het apartheidsbeleid. g« le n n w t( 4 d k n 2. VS A 3. Sintenie League 4 1. NMB J: h< g< oi ki ni A g v z V d b g rr a v. g' r< P z< rr ti v d d 1 jas de he na pl< 1 we SI oi Hl kr (Ml vi lil toi m< va pl< di< ge De ha va tre on en ha toe te de tw 1 ve< we sit< kei Jo< sti< nie too No ren too ger sei en an; bij doe z P a d k g Ti li k b w K F C A ri (Van een onzer verslaggevers) AERDENHOUT. Met de aanvaarding van een eredoctoraat aan de Zuidaf rikaanse Potchefstroom Universiteit heeft de Aerdenhoutse prof. dr. ir. H. van Riessen beroering teweeggebracht binnen de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zowel de Universiteitsraad als de Studentenraad (SRVU) hebben de hoogleraar in de calvinistische wijsbegeerte dringend geadviseerd alsnog van het eredocto raat af te zien. Hij zou er het Zuidafrikaanse apartheidsregime mee in de kaart spelen, vinden zij. De heer Van Riessen is echter niet van plan het verzoek op te volgen. Hij zal in mei naar Zuid-Afrika afreizen om er het wetenschappelijk eerbetoon te ondergaan. In zeer scherpe bewoordingen is Van Riessens houding afgekeurd door de Studentenraad van de Vrije Universiteit, waaraan de Aerdenhouter sinds 1963 is verbonden als gewoon hoogleraar. Citaat uit een open brief die de Studentenraad aan Van Riessen heeft gezonden: „Wij keuren de impliciete stellingname die u hiermee inneemt ten gunste van de apartheidspolitiek ten sterkste af. De Potchefstroom Universiteit staat immers bekend om haar ondersteuning van de apartheidspolitiek van de Zuid-Afrikaanse regering. Het accepteren van het eredoctoraat beschouwen wij als een politieke daad, die een klap in het gezicht betekent van het actieve verzet in Zuid-Afrika en in tegenspraak is met de stellingname van de Vrije Universiteit voor een boycot van alle Zuidafrikaanse instellingen die de apartheidspolitiek niet actief afkeuren”. fijnvissoorten waren blijkbaar ook goed te verkopen, de grootste tarbotsoort (z-waaiuci uan t xixxu pex OLLxnj xxxavxxx hetzelfs tot 25,00 per kilo. De allerklein ste soort ging vlot van de hand voor ruim ƒ10,00 per kilo, de grietsoorten volgden trouw deze prijsbeweging. Van de trawler KW 74 werd bekend dat dit schip de visserij op de kust, zoals zij die reeds van het begin van dit jaar heeft uitgeoefend, vaarwel heeft gezegd en op gestoomd is naar de noordelijke Noordzee om daar maar te zien of er voor dit schip een koolvisje te vangen is. Opmerkelijk is wel dat er helemaal geen pogingen onder nomen worden om op de grens van dé 57ste en 58ste noorderbreedte graad te gaan vissen naar een schelvis en wat daar verder bijvalt. Toen er nog volop naar haring gevist mocht worden, viste menig schip daar in deze tijd van het jaar en beslist niet onverdienstelijk. De grote noordboten vissen steeds veel noordelijker en zullen zeker wel eens deze van ouds bekende visplaatsen aangedaan hebben, maar van een redelijk resultaat wordt nimmer meer iets vernomen. De grote kotters moeten daar toch ook wel kunnen vissen. De uitkomsten van visse rij, welke dichter bij huis ligt, zijn schijn baar lonend en een uitstapje naar noorde lijker gelegen regionen wordt dan ook niet gewaagd. Mislukt zo’n gok dan ligt men direct achter bij de overige collega’s wat natuurlijk niet zo erg gewaardeerd wordt, lukt zoiets dan is men de gevierde jongen, maar ja... De grootste eenheden gaan gewoon door met het vissen naar kleine makreel, vol en zoet ziet men regelmatig de schepen afmeren van een reis die heus niet langer behoeft te duren dan 10 of 12 dagen. De KW 49 „Schout Velthuys” was al binnen een week terug. Dit schip, wat slechts 2800 platen diepvriesspullen aan boord had, moest zijn reis afbreken wegens een opge lopen defect aan de diepvriesinstallatie. Met man en macht wordt er aan gewerkt om het schip nog voor het weekeinde in zee te krijgen. clubkas. Wie iets aan te bieden heeft kan dat melden via de telefoonnummers 02510-36692, 02510-41147 en 41496. De goe deren worden dan afgehaald. Uitslagen en standen per 3 april (ga mes, pnt, pinfall) De maandagleague speelde de laatste wedstrijden. Vergeleken met het vorige seizoen, eindigden nu in league 1 van Nieuwkoop op de 2e plaats en Hubo v. d. Bos op de 3e plaats. In league 2 verdween het team de Lichtboei helaas naar de 7e plaats en werd de 2e plaats nu ingenomen door het team Stroet. De dinsdagleague moet op 17 april nog een inhaalwedstrijd spelen, maar dit zal in de standen niet meer veel veranderen. Van Gooi behaalde dinsdagavond ook het kampioenschap in zijn league. Maandag 9 april wordt het startsein gegeven voor het le IJmond Trio Handi cap Tournooi, dat de BBIJ in samenwer king met ICS Nederland organiseert. De speeldagen zijn 9, 10, 12,14 en 15 april. De finales zullen worden gespeeld op 16 april. Er wordt deelgenomen door 112 trio’s. De deelnemers komen uit alle windstreken. Betekent deze stellingname nu ook, zo als zijn tegenstanders schrijven, dat Van Riessen een racist is? Allerminst, vindt hij zelf. „Een racist is iemand die ervan uitgaat dat een ander ras minderwaardig I is. Dat vind ik niet. Als ik met een gestu- deerde Bantoe praat, dan ontmoet ik een gelijke. Ik stel alleen, dat er sprake is van grote culturele verschillen en die zijn op te heffen. Het kost alleen tijd. Tegen een Bantoe heb ik wel eens gezegd: het ver schil tussen jou en mij is tweeduizend jaar christendom”. Tja, ook daar zitten de communisten achter. Communistische studenten zitten er altijd tussendoor”. Van Westerop-DSS 4-0, Jansen-De Ko meet 3-1, NMB-VSA 2-2, Speedy-Sintenie 1-3, Toppers-Van Bugnum 3-1, Van Ritel B-Van Rixel A 0-4, Van Gooi- A. v. Duin 4- 0, Strikes-Doorzetters 4-0, Pins-Damco 1- 3, Haarmans-Hubo 3-1, Smurf en-Van Nieuwkoop 3-1, Amateurs-Gaslight 1-3, Planeet-Potgieter 2-2, Lichtboei-Jade Gar den 1-3, Verkenners-Stego 0-4, Stroet-E. de Vries 4-0, Marcel-Voltreffers 4-0, Door- douwers-Red Crowns 1-3, Weber-De Win tertuin 0-4, Van Rixel C-Waterloo 3-1. 81 (kampioen) 60997 (kampioen) 50456 53335 57205 (kampioen) 78 49256 70 49669 VELSEN. De Velsense stadsbeiaar dier Hein de Ligt bestijgt zaterdagmiddag weer de toren van het Velsense gemeente huis voor zijn wekelijkse concert tussen vier en vijf uur ’s middag, s De volgende werken worden gespeeld: 1. Preludium no. 3 (M. van der Gheijn), 2. Drie Engelse volksliedjes. The British Grenadiers, For he is a jolly good fellow, Here we are again. 3. Suite voor Beiaard (L. ’t Hart). Deien: Fantasia, Rigaudon, Intermezzo, Tarantella, Sarabande, Ecos- IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 6775 kg. tong; 155 kis ten tarbot en griet; 2552 kisten kabeljauw; 1157 kisten koolvis; 45 kisten schelvis; 900 kisten wijting; 1445 kisten schol; 92 kisten schar; 9 kisten makreel en 61 kisten di versen. Prijzen in gulden. Per 1 kg.: tarbot 25,40-22,84; groet tong 12,90-11,98; groot- middel tong 15,02-13,71; kleinmiddel tong 14,25-12,19; tong één 13,50-12,07 tong twee 12,50-10,68. Per 40 kg.: tongschar 260-176; makreel twee 107-100; bot 27-24; leng 96-78; hake 188; tarbot 792-369; griet 390-300; kabel jauw één 120-80; kabeljauw twee 144-75; kabeljauw drie 102-76; kabeljauw vier 100-75; kabeljauw vijf 82-65; koolvis één 7467; koolvis twee 81-70; koolvis drie 78- 70; koolvis vier 67-63; wijting drie 88-34; schelvis één 176; schelvis twee 130; schel vis drie 144-74; schelvis vier 152-85; schol één 76-70; schol twee 90-75; schol drie 85- 72; schol vier 84-57; schar 84-52. De besommingen waren: KW 149 14.500; HA 40 HA 106 14.000; HD 16 HD 67 21.800; UK UK 159 9.400; UK 17 UK ƒ27.800; UK 18 UK 20 ƒ6.800; UK 78 VD 4.550; UK 135 UK 145 3.880; UK 186 4.500; UK 234 8.700; UK 208 4.500; VD 19 VD 73 3.150; WR 40 WR 128 5.200; WR 68 27.500; MM 57 ƒ90.300; verder waren er 15 Texelaars met een totale besomming van 330.000. beslist van de hand gewezen, verzekert hij. „Dan zou er een oncontroleerbare gedachtengang kunnen ontstaan. Men zou kunnen beweren, dat ik voor hon derd percent achter het apartheidsbeleid sta. Dat is niet het geval. Ik heb er, laat ik zeggen, een gemengd oordeel over. Er zitten schadelijke, maar ook goede kan ten aan. Ik sta achter het thuislandenbe leid, maar tien jaar geleden al heb ik mij in een reeks artikelen nadrukkelijk tegen rascisme verklaard. Het vervelende met de VU is, dat men het apartheidsbeleid er ongenuanceerd veroordeelt”. „Ik vind het”, kapittelt de hoogleraar, „onwaarachtig dat men aan de Vrije Uni versiteit dergelijke opvattingen heeft. Zuid-Afrika wordt beschouwd als de zondebok van de wereld. Dat er in de communistische landen wordt gesold met de mensenrechten, daar hoor je niets over. Tegen uitwisseling van studenten met de Chinese Volksrepubliek wordt niet geprotesteerd. Neen, alle vijand schap wordt gericht op Zuid-Afrika. Dal land wordt niet op een christelijke ma nier behandeld. Als christen heb je te beginnen met naar je eigen hart te kij ken. Het verhaal van de splinter en de balk. Daar ook komt mijn gemengde oordeel over Zuid-Afrika vandaan”. De politiek van de thuislanden, waar de zwarte Zuid-Afrikanen gescheiden van de blanken moeten leven, is volgens professor Van Riessen een goed beleid. „Men moet niet, zoals voortdurend ge beurt, westerse opvattingen op dat land projecteren. Hier is het ook pas van de laatste zestig jaar dat de gewone man gelijke rechten heeft gekregen. De Ban toe wil helemaal geen integratie. Hij is bang, leeft nog in een sfeer van natuurgo den, en zoekt bescherming in een stam verband. Of bij de blanke boer bij wie hij misschien werkt. Je kunt de Bantoe niet vergelijken met negers in Nederland of in Amerika. Ze zijn nog lang niet zover in hun culturele ontwikkeling. Albert Schweitzer heeft het al gezegd: de Ban toe is een kind. Hun ontwikkeling heeft tijd nodig. Wanneer je nu gaat integre ren, frustreer je ze alleen maar”. „Men moet niet vergeten”, vervolgt Van Riessen, „dat Zuid-Afrika met een uniek probleem te kampen heeft. Toen de westerse landen vijftig, zestig jaar geleden de koloniën loslieten, konden de blanken die daar woonden gewoon naar hun vaderland terugkeren. Maar de blan ken in Zuid-Afrika hebben daar hun vaderland. Die kunnen niet wegtrekken. Daardoor is er een probleem ontstaan dat misschien niet eens oplosbaar is. Je moet dan in redelijkheid afwegen welke Hun plantaardigheid belet de Afrika nen te reageren op wat professor Van Riessen betoogt. En dat terwijl het ge sprek gaat over een van de meest contro versiële zaken op het Afrikaanse conti nent: het apartheidsbeleid in het land van Verwoerd en Vorster. De prof heeft zich de woede van haast heel de Vrije Universiteit op de hals gehaald, door een eredoctoraat te aanvaarden aan de Zuid- Rommelmarkt. De KlC-activiteiten- commissie zamelt afgedankte maar nog bruikbare spullen in voor een op 28 april te houden rommelmarkt ten bate van de Open Huis. Het buurtcentrum Zeewijk aan de IJmuidense Dennekoplaan houdt dinsdagavond tussen acht en tien uur open huis. Getoond worden werkstukken van de creativiteitsclubs die in het cen trum hun vaste honk hebben. Bustrip. De Velsennoordse ANBO-af- deling heeft voor komende zomer een bustrip van een week op het programma genomen. De afdelingssecretaris B van| Ommeren (Meerweidenlaan 15, tel. 02510-, 24955) noteert de aanmeldingen hiervoor (Van een medewerker) In de aanvoer van rondvis was de afge lopen week een duidelijke teruggang waar te nemen. De schepen die in voor gaande weken, met de borden vissend, leuke resultaten konden maken, vingen de laatste reis duidelijk minder dan men van deze schepen gewend was. Een gunstige uitzondering maakte hierop de schepen die in span vissen. Iedere dag waren deze schepen aan de markt met grote tot bij zonder grote vangsten. Deze vis heeft zijn weg weer op voorbeeldige wijze kunnen vinden, zowel op de binnenlandse als op de buitenlandse markt. De komst van twee noordboten hebben het alles goed gecompleteerd. Want naast de gullen en kabeljauwen was er duidelijk nog plaats voor een koolvisfiletje, zeker ook wat de binnenlandse handel aangaat. De platvisaanvoer was deze week beslist niet onbevredigend-. Meerdere schepen kwamen met mooie partijen schol aan de markt, welke meerdere malen ongestript aangeboden werden. Voor de filetmakers van schol geeft dit niet zoveel hinder, hoewel de prijs altijd lager ligt dan die van de gestripte vis, wegens de grotere afval die men hier van heeft. De prijs die deze week voor de verschillende tongsoor- ten werd betaald liep van de éne op de andere dag nogal uiteen. Dit was aan de vrijdagmarkt het best merkbaar. Bij het scheiden van de markt lag de prijs gemid deld zeker een gulden per kilo hoger dan bij de start van de verkoop. De overige saise, Naspel. 4. Improvisatie (H. de Ligt), 5. Wals (B. Winsemius), Andante (A. de Jong), 6. Drie Amerikaanse volksliedjes. Good bye ladies, "Beautiful dreamer, Car ry me back to old Virginny. 7. Preludium (S. Nees). Voor de maanden april, mei en juni nu alvast de melodieën voor het automati sche speelwerk. Hele uur: Menuet (W. F. Bach), kwart over het hele uur: De wald hoorn (F. Silcher). Halve uren: Gelijck den grootsten rapsack (Valerius Gedenck Clanck), kwart over het hele uur: De win ter is verghangen (oud volksliedje). De Studentenraad meent dat professor Van Riessen met aanvaarding van het eredoctoraat de positie en geloofwaardigheid van de Vrije Universiteit in het geding brengt. Men vindt dat de beslissing in deze zaak er niet een is van een uitsluitend eigen verantwoordelijkheid van de hoogleraar. afrikaanse Potchefstroom Universiteit. Hij steunt daarmee de apartheidspoli tiek, zegt men. Nu is Van Riessen geen tegenstander van het apartheidssysteem, maar hij weerspreekt de bewering dat hij de Zuid afrikaanse politiek zou steunen met zijn eredoctoraat. „Men kan zo’n eredocto raat inderdaad krijgen op maatschappe lijke of politieke gronden. Zo heeft Dom Helder Camara bij ons een eredoctoraat gekregen. Maar in mijn geval gaat het om puur wetenschappelijke motieven. Met nadruk is gezegd dat mijn wetenschap pelijke publicaties de aanleiding zijn voor het eredoctoraat”. „Waarom juist in Zuid-Afrika? Omdat ik daar tien jaar geleden een tour langs alle universiteiten heb gemaakt en omdat veel studenten uit dat land in Nederland colleges volgen. Er is een soort van gees telijke verwantschap. Van politieke mo tieven is beslist geen sprake. De man die het initiatief heeft genomen tot mijn ere doctoraat is de vreedzaamheid zelve, werkelijk de laatste om een politieke daad te stellen. Je zou zelfs kunnen zeg gen dat hij een beetje wereldvreemd we tenschapper is”, aldus Van Riessen. Wanneer het wel om een politiek ere doctoraat zou gaan, dan had de Aerden houtse hoogleraar deze onderscheiding „Het zal nog wel niet afgelopen zijn. Ik verwacht van de studenten moelijkhe den. Misschien zullen ze trachten te ver hinderen dat ik naar Zuid-Afrika ver trek. Door mij op Schiphol tegen te hou den of zo. Ze zijn zo slim in actie voeren. zwarten die in het blanke gebied wonen om daar in de fabrieken te werken (So weto). Ook de huwelijkswetgeving (die interraciale huwelijken verbiedt) vindt hij een vervelende uitwas van het apar theidsbeleid, evenals het feit dat de kleurlingen (van gemengd ras) nauwe lijks reenten hebben. „Maar het kan niet anders”, zegt hij. „De Bantoe is trots en stambewust, hij haat de kleurlingen en de Aziaten in Zuid-Afrika. De Bantoe zou het eenvou dig niet pikken als die bevolkingsgroe pen wel konden integreren. En dan kan je het hele beleid wel vergeten. Die haat.ik heb in Zuid-Afrika eens een film gezien. Opgenomen in een ander Afrikaans land, Kenia of zo. Daarin zag je dat Bantoes honderden Aziaten door de bossen achterna zaten en gewoon de zee indreven. Je ziet het in heel Afrika: de ene stam roeit de andere uit”. Donderdag aangekomen: Pamir, Gr Yarmouth; Kenrix, Rochester, IJmuiden. Save, Thames; Astrid Bres, Rochester; Trans Germania, Hamina; Fortuna-1, Bremen, IJmuiden; Hugo Brinkman, Kingslynn, IJmuiden; Neni, Milos; Rugg, Hamburg, IJmuiden; Torsten, Varberg Velsen; Ute-V, Skiën; Thea-k, Noordzee, IJmuiden; Pulborough, Jarrow; Pluto, Aberdeen, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Noordwal, Lo westoft; Stevin 5702, Noordzee; Baia de san bras, IJmuiden, Lagos; Trans Sund. Eemshaven; Pamir, Gr. Yarmouth; Jupi ter, Bremen; Hellenic Hero, Bremen; Bari. Bremen; Bison, Cont. Plat, Velsen; Norse Captain, Hull; Nassauborg, Delfzijl; Petr Kakhovsky, Velsen, Leer; Rijnborg, Zaan dam, Delfzijl; Thea-k, IJmuiden, Malmo; i Fridel, IJmuiden, Rochester; Springbuck, Velsen, Cont. Plat; Pemmarch, IJmuiden, Cleveland; Havfrost, IJmuiden, Annaba. Vrijdag aangekomen: Dyvi Atlantic Wilmington/Antwerpen; Kentshore, Cont, Plat, IJmuiden; Weis, Hamburg; Bison. Cont. Plat, Velsen; Capalonga. Noordzee: Lynx, Felixstowe; Hartebeest, Cont. Plat. Velsen. Vrijdag vertrokken: Astrid Bress, Wa terfort; Carabeka 8, IJmuiden, La Spezia: I Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat; Plan- cius, Howdendijke; Trans Germania, Ant-1 werpen; Mercurius, Suriname; Pergo, IJ muiden, New Ross. Van Riessen noemt een ander voor beeld. „Een atheïstische hoogleraar hield me eens voor, dat ik me toch wel dichter bij hem zou voelen staan, dan bij een christen-Bantoe. Maar ik moest hem te leurstellen. Een christelijke Bantoe be- schouw ik als mijn broeder, die hoogle- raar niet”. 84 88 65190 I (kampioen) 75 72 Kienmiddag. Voor leden van de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen OLluvl (ANBO) afdeling Velsen-Noord wordt 3 League 3 1. Van Gooi (zwaarder dan 4 kilo per stuk) bracht A- Prof. dr. ir. H. van Riessen: Terreur en moordpartijen zijn het alternatief".

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6